Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Woensdai Gemeenteraad van ADna Panl«wna op Vrijdag 14 April 1905, 'b nam. 4 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester, de heer J. Jellie. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, volgt: 1. Benoeming van een onderwijzer aan school nr. 1. De voordracht luidt 1. P. de Potter, te Spran?. 2. H. Venstra, te Makkum. 8. P. Messchaert, te Leeuwarden. De heer de Graaf' informeert of het ook van invloed kan zijn op de benoeming, dat de heer de Potter is benoemd te Spijkernisse. Pp Voorzitter antwoordt dat de heer de Potter, zoo hy hier wordt benoemd, de be noeming zal aanvaarden. Hierna wordt tot stemming overgegaan, waarbij de heer de Potter alle stemmen op zich vereenigt. Indiensttreding 1 Juni a.s. De Voorzitter deelt mede, dat genoemde drie heeren hebben gesolliciteerd op het salaris van f 750. B. W. stellen voor het be sluit. omtrent de personeele toelage in te trekken en deze toe te kennen, wanneer de benoemde tot genoegen werkzaam is. Met algemcone stemmen wordt hiertoe besloten. 2. Benoeming van eene onderwijzeres. De voordracht luidt 1. Mej. A. Atemn, te Amsterdam. 2. Mej. N. Hartland, te Koedijk. 8. Mej. N. Wouda, te Ambt Hardenberg. De heer de Graaf beveelt mej. Hartland uan. De Voorzitter deelt mede, dat de voordracht is opgehaakt naar aanleiding van proeflessen en dat nr. 1 het best heeft voldaan. Met algemeene stemmen wordt mej. Atema be- noi-rad. Indiensttreding 1 Mei a.s. De Voorzitter deelt mede, dat het verslag omtrent den toestand der gemeente by de raadsleden zal circuleeren en dat de ver ordening op het vergunningsrecht goed gekeurd van Ged. Staten is terugontvangen. De Voorzitter leest een concept-regelement voor de plaatselijke schoolcommissie, dat ongewijzigd wordt goedgekeurd. Van den heer D. A. van Krevelen is ingekomen het verzoek om ontslag als lid van de plaatse lijke schoolcommissie, wegens vertrek uit de gemeente. Wordt met algemeene stemmen verleend, onder dankbetuiging voor de dien sten, het onderwijs bewezen. B.&W. stellen voor het kohier van den hoofdelyken omslag, 19 April 1905. dat vastgesteld is op f 6588.29* te brengen op f 5990. Met algemeene stemmen goed gekeurd. Bij do rondvraag vraagt de heer Waibocr of het sluitingsuur by de publieke vermukelijkhedon niet vervroegd kan worden. In de volgende vergadering zal de beer Waibocr daaromtrent een voorstel doen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare ver gadering en gaat over in comité, tot behande ling van reclames op den Hoofdelijken omslag. Anna Paulowna. Vergadering van 't Departement Anna Paulowna der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen, op Zaterdag 15 April. De Voor zitter, de heer D. C. Kczelman, opende de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd Aan de orde kwam 1. Ballotage van den heer IJ. Lunshof. Met algemeene stemmen aangenomen. 2. Verslag spaarbank en rapport vau de commissie tot nazien der rekening. Uit het verslug bleek, dat van de spaarbank oen nuttig gebruik wordt gemaakt en de heer Jb. Bakker rapporteerde, dat alles volmaakt in orde was bevonden, zoodat zij door 't bestuur werd goedgekeurd. 3. Verslag volksbibliotheek. In den afge- loopen winter zyn aan 120 lezers uitgereikt 1390 boekdeelen. 4. Behandeling beschrijvingsbrief. De heer Oostra dringt er op aan dat de afgevaardigde voorstel 7 zal aanbevelen. Verder kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. 5. Regeling leesbeurten. Besloten werd in 't volgend seizoen een vreemden spreker te laten komen. Verder namen de heeren K. L. van Gorkom, N. Raap, K. A. Kaan en S. de Jong op zich eene leesbeurt te vervullen. 6. Tot afgevuardigde naar de algemeene vergadering word gekozen de heer D- C. Rezelman en tot plaatsvervanger de hoer Jb. Bakker. 7. Tot secretaris van 't Departement werd herkozen de heer K. L. van Gorkom en tot commissuriB van 't ziekenfonds de heer Alb. Kos. 8. Voorstel van 't Bestuur tot opheffing van 't volksnut. Na eenige discussie werd het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Het nadeelig saldo van deze in stelling zal door 't Departement worden bij gepast. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de Voorzitter onder dankbetuiging de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5