BULLETIN VAN 't VLIEBEND 8LAADJE van Zaterdag 9 September 1905. Gemeenteraad van Texel, gehouden 5 Sept. 1905. Voorzitter do heer W. F. Hiddingb, Bur gemeester. Aanwezig 10 leden, 1 vacature. De nieuw-benoemdo leden worden geïnstal leerd en leggen de gevorderde eeden af De Voorzitter heet den heer A. Langeveld, voor het eerst aanwezig, welkom en hoopt, dat hy do voetstappen van zyn voorganger zal willen drukken en ijverig de belangen van do Gemconte zal willen voorstaan. De heer Langeveld brengt dank voor dat woord en zegt zyne beste krachten te willen wyden aan de belangen der Gemeente. Hierna worden do notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet voorlezing van een adres, dat namens den llaad verzonden zal worden aan den Min. van Marine met ver zoek om versterking van de buitenlichten der haven te Oudeschild. De Voorzitter deelt mede a. dat tot tydelyk nachtwacht aan don Hoorn is aangesteld S. Westra, op een jaarwedde van f 150 b. dat by het bouwen door P. Bruin de rooilijn is aangegeven door den gemeente- Opzichter c. dat de Voorzitter met den Havenmeester heelt gesproken over het lossen op de haven en dat alles voortaan geregeld zal gaan. Worden na eenige besprekingen voor ken nisgeving aangenomen. Volgt een schreven van D. Vos, houdende verzoek om vergoeding voor waarneming telefoonkantoor te Oudeschild. De Voorzitter zal in overweging geven, dat vergoeding by het Departement van Oorlog worde aangevraagd, aangezien de telefonist voor de herhalingsoefeningen was opgeroepen geweest. De heer Mets wees op het mogelyke hiervan. Tot wethouder wordt benoemd de heer G. J. O. D. Dikkers en wel met 9 stemmen. 1 stem was uitgebracht op den heer Keesom. Op de vraag van den Voorzitter, zegt do hoer Dikkers de benoeming aan te nemen met dank aan de raadsleden voor het in hem te stellen vertrouwen. Aan den heer Lub, dio als onderwijzer te Oudeschild ontslag vraagt tegen 1 October a.s. wordt ontslag gegeven tegen 15 October, ingevolge de verordening. Desgewenscht kan aan den heer Lub van 115 Oct. verlof gegovon worden. De heer Dros zegt, nu te Oudeschild een onderwijzer met landbouwacte te wenschon. Do Wethouder Keijser heeft liever eene onderwyzeres met acte handwerken. Nadat nog eenige verzoeken om afschrijving van hoofdeljjken omslag en van schoolgelden zyn verleend, werd, aangezien niemand meer het woord verlangde, do vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5