Bijvoegsel, behoopende bij 't Vliegend Blaadje van Zatepdag 7 Octobep 1905. Gemeenteraad van Texel, gehouden op Woensdag 4 October 1905. Voorzitter de heer Mr. W. F. Hiddingh, Burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer Bakker. Eën vacature. In besloten vergadering worden onderzocht de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid H. Over, en wel door do hoeren Koning, Dros en Lap. Na heropening adviseert de commissie bij monde van den heer Dros tot toelating. Mot algemeene stemmen wordt daartoe besloten. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De heor Keesom merkt op, dat de losplaats op de haven niet in orde is. Hierover werd druk gesproken. De Voorzitter zegt persoon lijk dit te zullen onderzoeken, waarbij de heer Mets behulpzaam zal zijn. I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. a. De Voorzitter deelt mede, dat op 19 Sept. kas-vérificatie heeft plaats gehad by den Gemeente-Ontvanger en bij de haven-directie. In de kassen was resp. f 1495.52' en f 1401.19. Alles in orde b. Een verzoek in zake vergrooting haven Oudeschild wordt voorgelezen. Dit zal gezonden worden aan den Min. van Waterstaat. II. Aanbieding gemoente-begrooting 1906. Deze begrooting, sluitende in uitgaaf en ont vangst tot een bodrag van 60986,03', wordt in handen gestold ooner commissie, bestaande uit de hoeren Mets (Voorzitter), Zym en Lap. III. Aanbieding bogrooting Armbestuur 1906. Als voren tot eon bodrag van f 4627.77 gesteld in bandon van de hoeren Bakker (Voorz.), Koesom en Koning. IV. Beroep G. Geus Hzn. te de Waal, inzake afwijzende beschikking op verzoek tot verbouw zijner woning i. d. Weverstraat te Den Burg. Na verschillende besprekingen, waarbij bleek, dat het moeielijk is, de woningwet bij het repareeren van oude huizen in alles na te leven, wordt bij stemming afwijzend be schikt op 't verzoek. V. Benoeming onbezoldigd Ambtenaar van den Burgelijken stand. 5 stemmen worden uitgebracht op den Wethouder Dikkers, 4 op den Wethouder Keijser. De heer Dikkers verklaart de be noeming aan te nemen. VI. Voorstel wijziging besluit regelende verdeeling werkzaamheden A. v. d. B. stand onderling. De wyziging in het besluit van 13 Mei 1904 betreft alleen eene verandering van naam, n.1. te lezen G. J. O. Dikkers in plaats van C. P. Keijser. Goedgekeurd. VII. Voorstel inzake berhalingsonderwijs in vak k te de Waal. Aangezien voor mej. C. Eelman, die vroeger belast was met bet onderwijs in vak k, geene Rijksvergoeding wordt gegeven, stellen B. W. voor haar met ingang van 1 Oct. 1905 ontslag te verleeoen. Aldus wordt besloten. VIII. Benoeming onderwijzeres in vak k bij het berhalingsonderwijs to de Waal. Met algemeene stemmen wordt benoemd mej. Verweel, de eenige sollicitante. IX. Verzoek onderwijzers om verhooging van jaarwedde. Het verzoek ging uit van de afdeeling Texel van het N. O. G. en van de afd. van den Bond van Ned. Onderwijzers en behelsde verhooging der minima met f 50. Na eenige besprekingen wordt bij meerder heid van stemmen afwijzend op het verzoek beschikt. X. Ontslag-aanvrage J. K. G. Muller als hoofd der School te Oudeschild. De Voorzitter stelt voor het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Bij accla matie wordt daartoe besloten. XI. Voorstel betrekkelijk de voorziening in de vacature aan de lagere school te Oude schild, wegens vertrek van den onderwijzer P. Lub. B. W. stellen voor om in de vacature te voorzien door het benoemen van eene onderwijzeres met acte voor handwerken, waardoor f 150 bespaard zal worden voor de gemeente. Aldus wordt besloten cn B. W. worden gemachtigd tot het oproepen van sollicitanten. XII. Verzoek C. Schaap, hoofd der school te den Hoorn, om overplaatsing als zoodanig naar Oudeschild. De Voorzitter zegt, dat hiertoe bij den Districts-Schoolopziener en bjj B. W. geen bezwaar bestaat. De heer Langevold zou te Oudeschild gaarne zeevaart kundig onderwijs gegeven zien. Zou 't niet mogelijk zijn, iemand te benoemen, die daar voor bevoegd is? Vroeger werd dergelijk on derwijs door meester Zwaai gegeven. De Wethouder Keijser zegt, dat men dan een zeevaartkundige school moet oprichten. De heer Mets zegt, dat de toestanden zeer veranderd zjjn, zoodat men meerdere leer aren zou moeten hebben. De heer Dikkers zegt, het met de vorige sprekers eens te zyn, maar dat nu aan de orde is de overplaatsing van een hoofd der school. De heer Dros zegt, dat te Terschelling en te Vlieland zulke keurige inrichtingen voor zeevaartkundig onderwijs zijn. Kunnen wy voor Texel ook niet over zoo iets denken? Hierna wordt het verzoek van don heer Schaap ingewilligd. Ingang wanneer in de daar door ontstane vacature is voorzien. De heer Mets merkt op, dat nu waarschijn lijk wel meerdere verzoeken om overplaatsing zullen volgen, doch ten slotte moet voor een der scholen eene oproeping volgen. Spr. zou dan wenschen een hoofd met acte Landbouw. De heer Dros zegtja, maar dan tegen een flink salaris, anders krijgt men er i.iet een. De Voorzitter meent, dat dit geen bezwaar zal zyn. De Wethouder Keyser wenscht dit eerst eens te overwegen. XIII Verzoeken om afschrijving van hoofde- ljjken omslag. Op verzoeken van twee per sonen, die naar elders vertrokken zyn, wordt tot afschrijving besloten. By de rondvraag brengt de heer Mets dank voor de uitstekende redactie van het adres in zake vergrooting van de haven, ge richt aan den minister van Waterstaat. Hierna verlangde niemand meer het woord en werd de vergadering gesloten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5