Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje" van WOENSDAG 22 NOVEMBER 190ö GEMEENTERAAD VAN VIERINGEN, gehouden op 20 November 1905. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de notnlen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van storting van f 180,07 door den Rijksontvanger. Kennisgeving dat de heer S. C. Bakker zijne benoeming tot Armvoogd aanneemt. Maandstaat van het zeegras over Oc- tober. Verzoek van den heer Dalebout om ont heffing van Iioofdeljjken omslag, wegens vertrek uit de gemeente. Toegestaan. Brief van den Rijksveearts Wester, over een wekelijksch bezoeken aan de gemeente. He Raad besluit om te berichten, dat voor een wekelijksch bezoek geene vergoeding van reiskosten kan worden verleend, omdat de veestapel daardoor toch niet voldoende geholpen zou zijn. Verzoek van de Afdeeling Wieringen van het Nederlandsch Onderwijzers-genootschap, om verhooging der jaarwedden met het be drag der te betalen premie voor weduwen- pensioen. Gesteld in handen van B. W. om advies. Voorstel van Ilecren Gedeputeerde Sta ten tot eenige kleine wijzigingen in de aan geboden ontwerpen politieverordening en Reglement van Orde. Goedgekeurd. Ontwerp instructie voor de lantarenop stekers. Aangenomen. Verzoeke van Mej. PoolWinterwerp, om inlichting omtrent de beteekenis van een ar tikel der verordening op het onderwas, be treffende het dragen van schoenen door de onderwijzeressen, gedurende den schooltijd. De Raad besluit om te antwoorden dat bijzondere omstandigheden aanleiding kunnen geven om aan den Burgemeester verlof te vragen om van de verordening af te wijken. Bij de rondvraag bespreekt de 1 eer Koorn den toestand der schoolbanken te Westcrland. De Voorzitter zegt dat de banken voor- loopig zullen worden hersteld en zoodra de geldmiddelen het toelaten, daarin afdoende zal worden voorzien. Nog bespreekt de lieer Koorn de ver plichting van de huurders van het land in de Leg, om de slooten schoon te maken, waartoe zij zullen worden aangemaand. Do heer Peereboom vraagt naar den al- loop van het plan om naar den Minister te gaan over het zeegras. De Voorzitter zegt dat de Minister de voorkeur gaf aan eene schriftelijke behan deling, die thans in bewerking is, waarna de vergadering door den Voorzitter wordt gesloten

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5