Bijvoegsel van 't Vliegend Blaadje. WIERINGEN, 15 December 1905. 't Was j.1. Dinsdag-avoud gezellig op de tweede bijeenkomst van Eensgezindheid. De voordrachten, ten beste gegeven door de Heeren H. Bax* S. de Vries, J. Bruul en W. Bruul en de keurige pianomuziek van de dames Bax en Koops, waren dan ook wel in staat de aanwezigen aangenaam bezig te houden, 't Is of de Nutsavonden weer meer in trek beginnen te komen en we verheugen ons daarin, want het kunnen toch zulke aangename avonden zijn. Dat de dames-pia nisten dezen avond het meeste succes hadden behoeft geen betoog, haar s;>el was onberis pelijk en, werd met veel aandacht gevolgd en verwierf telkens warm applaus. A.s. Woensdag 2;» dezer, 's avonds T'/o uur zal de naaivereeniging „Dorcas" de ter uitdeeling gereed gemaakte kleedingstukken Voor belanghebbende ter bezichtiging stellen. We hopen dat vele ingezetenen van hunne sympathie met deze vereeniging zullen doen blijken door een kijkje te gaan nemen. Tot ouderling en diaken der Nederd. Herv. gemeente te Oosterland c.a. zijn her kozen de heeren J. Koorn en J. Keijser Nz. Door den Heer M. Bosker is te Ooster land in werking gebracht een stoommeelfa- briek, tevens ingericht voor het breken of pletten van mais, boonen, lijnkoeken enz. Een door stoom gedreven particuliere inrich ting! dit is iets nieuws op ons eiland. De fabriek is genaamd ,,De Hoop"; moge de hoop van den ondernemer niet worden beschaamd 1 Eenige dames en heeren te Hippolytushoef hebben een gemengd zangkoor gevormd met het doel op de eerstvolgende bijeenkomst van Eensgezindheid eanige zangnummers ten gehoore te brengen. Gsmeenteraadzittinq van Donderdag 14 Dec. Voorzitter dc Burgemeester. Afwezig de heer P. Koorn. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Kennisgeving dat de Rijksontvanger heeft gestort f 125.972. Goedkeuring der verordening op het hef fen van leges voor den Burgerlijken Stand. Goedkeuring der Algemeene politie-ver- ordening. Maandstaat van het zeegras over No vember. Verzoek van de weduwe N. Halfweg tot ontheffing van hondenbelasting. Toegestaan. Verzoek van het R. C. B. Armbestuur tot afstand van een strookje straat vóór het huis van J. Vroone, wordt ingewilligd voor den prijs van f 12. Voorstel van Gedeputeerde Staten om in het ontworpen Reglement van Orde een artikel weg te laten. Aangenomen. Voorstel van dezelfden om de Begrooting eenigzins te wijzigen. Aangenomen. Verzoek van het onderwijzerspersoneel om de bijdrage voor het pensioen voor we duwen en weezen voor rekening der ge meente. Afgewezen. Voorstel om den wegwerker weder voor een jaar te benoemen. Aangenomen. Voorstel om f 5.bij te dragen in de kosten der Tentoonstelling, betreffende de Gemeente-administratie. Aangenomen. Voorstel om het land in de Leg voor negen jaar te verpachten. Goedgekeurd. Na de gewone rondvraag sluit de Voor zitter de vergadering.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5