BIJVOEGSEL bebneiÉ bij let Yliegeai Biaadje tan Woensdag 20 Deo 1905. Gemeenteraad van Helder. Zitting van Maandag 18 December 1905. Voorzitter de heer Van Steijn, Burgcm. Tegenwoordig zijn bij den aanvang 17 en later door de komst van den heer Zander I 18 ledenafwezig de heeren Staalman, Meijer cn Verfaille, de laatste met kennisgeving van verhindering. Nadat de vergadering is geopend en do notulen van het verhandelde in de vorige zitting zijn gelezen en goedgekeurd, doet de Voorzitter mededeeling van de volgende Ingekomen stukken: 1. Missive's van Ge d. Staten, behelzende goedkeuring van: a. de gemeente-rekening over 1901, b. de gemeente-begrooting over 1906, e. de begrooting der schutterij over 1906, d. het besluit tot heffing van den hoofd, omslag tot een bedrag van f 67000. 2. Kennisgeving van den heer J. J. E 1 s ii c k e r te T o 1 e n, dat hij zync benoeming al3 onderwijzer aan school 5 aanneemt. 8. Een mededeeling van G e d. Staten, dat op de by hen ingebrachte re- clames van den hoofdelijken omslag de vol- gende beschikkingen zijn genomende aanslag van II. Koppen is behouden op een belast- baar inkomen van f 1600, die van Th. Keïjser op f2300, die van J. Korver Jz. op f 1000 en teruggebracht zijn de aanslagen van P. j B. Kampmeijer op f1200, van L. Veen op f 150, van A. A. Verbergt op 1 100 en van j H. Schol op f 50. 4. Een verzoek van den heer. J. D. Th i e, om met 1 Jan. a.s. eervol ont- slagen te worden, als onderwyzer aan school 7a, wegens zijne benoeming bij do post en telegrafie. Het gevraagde ontslag wordt tegen ge noemden datum verleend. 5. Een missive vanGed. Staten, meldende, dat de Min. van Binnenl. Zaken, krachtens machtiging van de Koningin, be schikt heeft op het verzoek van den Raad cn Z J2. voor deze gemeente bezwaren heeft, om personen beneden 16 jaar in vergunnings lokalen toe te laten en het verzoek daarom niet ingewilligd kan worden. Omtrent bet verzoek, om vrouwelijke bediening in tappe ryen toe te laten, zal een nadere beslissing genomen worden. De heer Grunwald geeft B. W. in over weging de bedoeling van het verzoek nog maals aan den Ministor kenbaar te maken en opnieuw mede te deelen, dat deze bepaling voor winkeliers, die nog andere waren dan sterken drank verkoopon een groot nadoel is. De Voorzitter meent, dat men moeilijk voor de tweede maal hetzelfde kan vragen en zegt, dat de beer Grunwald eerst kennis ilient te nemen van wat reeds geschreven is. De heer Jaring sluit zich aan bij het ge sprokene van den heer Grunwald en deze wil, ongeacht wat B W. reeds schreven, nogmaals aandringen op vrijstelling van deze drukkende bepaling voor die winkeliers, welke geen tappers zijn. De Voorzitter zegt, dat liet moeielijk is zonder nadere aanwijzing een adres samen te stellen en acht kennisneming van het reeds gezondene noodzakelijk. De lioer Over de Linden meent, dat het nuttig kan zyn, wanneer belanghebbenden zich zelvcn tot den Minister wenden. Nadat de heer Jaring de toezegging heeft verkregen dat men later op deze zaak kan terugkomen, wordt de discussie over dit punt gesloten. 6. Een adres van de drie onder- wyzers te Koegras, verzoekende een jaarlijksc'-e toelage van f 50, omdat to Koe- gras voor hen geen huisvesting is te krijgen. Wordt in handen van B. W. gesteld om advies. 7. Een voorstel van den heer Van den Berg, om wijziging te brengen inde verordening regelende de onderwijzers- jaarwedden. Dit voorstel bepaalt, dat de jaarwedden van hoofden van scholen bedragen voor school 1 en 2 f900- f1200, voor die van 37b f1200f1500 en voor die van school 8 f1400 f1700. Na 4 dienstjaren wordt telkens f100 verhoogtng toegekend. De dienstjaren elders doorgebracht wor den medegerekond. Dc jaarwedden van onderwijzers, geen hoofden van scholen, bedragen f 550 tot f850. Na 3, 6, 9, 12, 15 en 20 dienstjaren wordt telkens liet salaris met f 50 verhoogd. Dienst jaren van elders tellen mode. Voordohoofd- acte wordt de jaarwedde met f 100 en voor do verplichte hoofdacte met f200 verhoogd. Deze laatsten krijgen den naam van eerste- ondcrwyzers en hun getal bedraagt op elke school één meer dan door de wet wordt ge vorderd. Voor elke byacte wordt f 50 en voor de verplichte acte in de Fransche taal f 100 toegekend. De onderwijzers, die volgens de tegenwoordige verordening op gunstiger^ bepalingen aanspraak kunnen ma ken, blijven die behouden. Met 1 Janu ari 1906 treedt deze verordening in werking. Aangezien dit voorstel hedenmiddag is in gekomen en de leden er geen kennis mede hebben kunnen maken, wordt bet niet be handeld, maar in bandon van B. W. ge steld, om prm-advies. Een voorstel van B. W., om aan den eervol ontslagen brigadier van politie le kl. W. H. Karseboom, met ingang van 1 Dec. 1.1. pensioen to vcrleenen tot een be drag van f283 76, waarop hij volgons de verordening aanspraak kan maken. Wordt met algemeeno stemmen aangenomen. Schoolgeld-Kohieren. Hierna worden zonder bespreking met al- gemeenc stemmen vastgesteld: a. Een suppletoir-kohier van schoolgeld van de scholen 18, dienst 1905, ad f83.90. b. Een kohier van schoolgeld voor de herhalingsschool, dienst 1905, ad f27.40. Bouwverordening. Ter tafel komen twee adressen van H. E. van Twisk cn P. do Koning, verzoekende ontheffing van hot bepaalde bij art. 16 der bouwverordening, om J/s gedeelte van dc bouwterreinen onbebouwd te laten, respectie velijk voor de perceelen Weststraat 62 en Hoofdgracht 80. Aangezien bij de verbouwing de toevoer van licht en lucht voldoende gewaarborgd blijft, adviseeren B. W. tot inwilliging der verzoeken. Aldus wordt zonder bespreking on zonder hoofdelijke stemming besloten. Waterlevering. Ter tafol komt een adres van K. Boerkc, mededeelende, dat zyn woning 25 Aug. 1.1. werd aangesloten aan de Waterleiding en Jat van hem betaling werd gevorderd over de geheele maand Aug., volgens art. 15 der voorwaarden, terwijl bij meent, dat art. 18 .betaling in verhouding" op hem van toe passing is. Verder bekluagl adressant zich over, dat dit schrijven op zogcl moet worden gesteld. B. en W. merken op, dat adressant over eenkomstig de verordening zooals die altijd is toegepast door den directeur der Wa terleiding is behandeld. Wat dc opmerking van het zegel aangaat, merken B. en W. op, dat de zegelwet dit verplichtend stelt. Voor gesteld wordt afwijzend op het udres te beschikken. De heer Jaring acht de bepaling van de verordening zeer onbillijk, dat racn voor een paar dagen een geheele maand moet betalen dus ook voor datgene, wat niet verbruikt is. Hij acht het wenschelijk, dat art. 15 wordt gewyzigd. Nu kan men echter niet anders dan afwyzend op hot adres beschikken. Dc Voorzitter ziet de onbillijkheid niet in, maar zal speciaal de aandacht der aange slotenen op deze bepaling laten vestigen ook kan do leiding wel aangelegd worden cn op den len van de volgende maand de waterlevering ingaan. Alsnu wordt overeen komstig hel voorstel van B. en W. besloten. Nog komt ter tafel een adres van den directeur van het telegtaal'kantoor, verzoe kende restitutie voor te veel berekend water. Aangezien dit adres ongezegeld is, wordt het terzijde gelegd. Aanstelling tot Makelaar. In behandeling wordt genomen hot adres van J. H. Borgart, om te worden benoemd tot makelaar in onroerende goederen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Jaring had, omdat do behandeling van dit adros do vorige zitting uitgesteld was, een praeadvies verwacht, opdat men het waarom kon weten. Het Wetboek vun Koophandel schryft de aanstelling van ma kelaars door den Raad voor, men moet dus gegevens hebben, om af te wijzen. De heer Van Xeck acht makelaars bier niet noodig, bovendien zou men onbillyk zijn tegenover anderen, die vroeger afgewezen werden. De beer Jaring antwoordt nogmaalsacht de zaak nog niet voldoende voorbereid en stelt voor bet adres later nog eens te behandelen. Met 11 tegen 7 stemmen wordt aldus beslo ten. Tegen stemden de heeren Van Winger den, Brect, De Ven, Van Nock, Van den Berg, Over do Linden en Ilartsinck. Harmoniekapel en Winnubst. Door B. on W. wordt praeadvies uitge bracht op do adressen van do rnuziekver- cenigingen „Helders Ilarmoniekapcl" on Winnubst", die elk een subsidie van f 200 verzoeken, waarvoor zy zich willen verbin den tot het geven van volksconcerten. B. en W. stellen het op prijs, dat de bedoelde vereenigingen zich zooveel inspanning en moeite willen getroosten, om do ingezetenen van goede muziek te doen genieten, maar meenen, dat tot het bereiken van het beoogde doel in hoofdzaak moet worden overgelaten aan het particulier initiatief. B. en W. zijn van meening, dat de gemeente alleen bij bij zondere gelegenheden een bijdrage in de kosten kan geven. Zij stellen daarom voor afwyzend te beschikken, maar aan adressan ten mede te doelen, dat eventueelo aanvragen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 5