CONFECTIEMAGAZIJN M. J. WALLAST. Uitverkoop om toelagen voor liet geven van concerten op gedenkdagen of bijzondere feestelijkheden nader overwogen zullen worden. De lieer Oortgijsen is dit advies zeer tegengevallen. Hij had gedacht, dat de moeite om goede muziek ten geboore te brengen, meer gewaardeerd zou worden en hij wijst op andere gemeenten, die zondanige vcr- eenigingen krachtig steunen. Wel uchthijde subsidies voor onze gemeente bvzwaarlyk, maar als blijk van waardeering wil hij aan elke verceniging f 75 toestaan en dan bij fees telijkheden een toelage. l)e vercenigingcn zouden zich dan moeten verbinden gedurende den volgenden zomer elk 2 volksconcerten te geven. Do Voorzitter meent, dat de finunciëele toestand der gemeente deze uit gaaf niet toelaat. De heer Zander acht dit ook niet overeenkomstig de llnancitiele draagkracht der gemeente. De heer Jaring steunt het voorstel met het oog om de bil lijkheid te betrachten tegenover -Helder's Harmoniekapel", doch geelt nog niet de verzekering later bij feestelijkheden een extra- bijdrage te zullen steunen. De lieer De Ven geeft den lieer Oortgijsen in overweging zijn voorstel zoodanig te wijzigen, dat de twee concerten gegeven dienen te worden op dagen in overleg met 15. W. gekozen, dan kan men daar de Kouingin's verjaardag voor uitkiezen. De heer Oortgijsen kan zieh met deze wijziging vercenigen. Het voor stel, om aan do muziekvereenigingen elk een subsidie van f 75 toe te staan, waarvoor zij 2 concerten zullen geven op dagen in over leg met B. W. gekozen, wordt in stcm- ming gebracht en aangenomen met 13 tegen 5 stemmen. Tegen stemden do heeron Van Wingerden, Brcct. Van Ncck, Zander en Van Breda. Pontveer aan de Kooi. Aan de orde is alsnu een voorstel van B. W. om voor den aanleg van een pont- veer over het Noord-Iioll. kanaal aan dc Kooi een bijdrage van f GOO vast tc stellen in afwijking van liet raadsbesluit van 13 Dcc. 1904, waarbij f 1500 beschikbaar werd gesteld. B. W. doen dit voorstel, omdat hun de verdoeling van het bcnoodigdc ka pitaal niet billijk voorkomt. Anna Paulowna geeft slechts f 1000. De lieer Grunwald kan zich met dit voor stel niet veroenigen cn acht het pontveer ook van veel belang voor deze gemeente. Do kosten van dit veer zyn belangrijk en liet veergeld zal de onkosten van exploitatie zeker niet dekken, daarom wil bij de f 1500 handhaven. De Voorzitter merkt op, dat dit veer voor Anna Paulowna van veel grooter belang is dan voor onze gemeente en de kosten van stichting niet in verhouding staan. De heer Jaring vindt ook het pont veer van veel helaug en acht f 1500, dat is jaarlijks f 60, niet zoo veel om de lot 8tandkoming van 't veer in de waagschaal tc stellen. De lieer Van Neck wyst er op, dat de zaak wol eenigszins is veranderd sedert het vorige jaar toen de gelden voor de stichting gevraagd werden. Nog komt hij op tegen de redeneering van den heer Jaring. Men geelt geen f GO elk jaar als bijdrage in dc kosten, maar f 1500 in eens. Voldoet de pont niet en wordt ze opgeheven dan is de gemeente het geld kwijt en hij acht daarom die uitgaaf niet gemotiveerd. Nadat nog de Voorzitter er op gewezen heeft, dat de toestand geheel bij het vorige jaar is veranderd en nog ecnige leden het woord hebben gevoerd, wordt besloten do zaak later nog eens te behandelen. Benoemingen. Daarna gaat men over tot het doen van eenige benoemingen. Tot onderwijzeres aan school No. 3 wordt gekozen mej. S. H. Dijker, alhier (No. 3 dor voordracht) met 12 stemmen. Op mej. J. Klomp te Alkmaar (No. 1 der voordracht) werden 6 stommen uitgebracht Tot regentes van 't Algemeen Weeshuis wordt herkozen mevr. KeulenThieme met 16 stommen en tot rogent dier stichting de lieer W. Bakker Hz met 14 stemmen. Tot leden van 't Burgerlyk Armbestuur worden do aftredende leden de heer G. Koppen, J. de Vries en W. HBurgers her kozen, respectievelijk met 18, 16 en 15 stemmen. Tot leden der Commissie voor den Reini gingsdienst worden gokozon de hoeren Th. Terra, J. J. Verfaillo en W. J. van Neck, respectievelijk met 17, 17 en 15 stemmen. Pondvraag. De lieer Van Wingerden vraagt of er een verhouding bestaat voor het getal onderwij zers en onderwyzeres-en, dat benoemd wordt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat in de laagste klassen onderwijzeressen werkzaam zijn. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting tot onderzoek van eenige belasting-rcclame's. fl-op der Verhuring van Landerijen, op Maandag 18 Dec., ten overslaan van Notaris Stammes, voor den tijd van 6 jaren. A. Ten verzoeke van het Polderbestuur van Helder en Huisduinen 1. Het perceel Weiland, van de geslechte oude Linie, groot 71 aren 50 centiaren, aan P. de Bruin, voor f 184. 2. Het perceel Weiland naast het vorige perceel, groot 83 aren 30 centiaren, aan M. A. Grunwald, voor f 173. 3. Het perceel Weiland naast het vorige perceel, groot 75 aren 20 centiaren, aan M. Selderbcek, voor f 153. 4. Het perceel Weiland naast het vorige porccel, groot 47 aren 40 centiaren, aan P. Overtoom, voor f 98. 5. Het perceel Weiland naast het vorige perceel, groot 45 aren 75 centiaren, aan P. Smit, voor f 121. 6. Het perceel Bouwland aan den Hnis- duinerweg, groot 21 aren 20 centiaren, aan P. de Bruin, voor f 51. 7. Het perceel Bouwland nabij het Flap- poortje, groot 6 aren 90 centiaren, aan W, Koopman, voor f 21. 8. Het Grasgewas van een gedeelte van den Polderweg, aan 1*. Hoogcndyk, voor f9. 9. Het Grasgewas van den weg vanaf den Vijfsprong tot het Schuthok, enz., aan A. Overtoom, voor f 10. 10. Het Grasgewas van den weg vanaf den Vijfsprong tot aan den molen en van den Bolweg, aan P. Hoogendijk, voor f 15. 11. liet Grasgewas van den eersten en derden weg in don Huisduinerpolder, aan P. Bakker, voor f 7. B. Ten verzoeke van H.H. Regenten van het Algemeen Weeshuis 12. Het perceel Weiland in den Ilelder- schen Polder, genaamd „Dirk Gorter', groot 1 hektare 1 are 10 centiaren, aan H. Va der, voor f 166. 13. Het perceel Weiland aldaar, ge naamd lLemmes Hofstee', groot 1 hektare 20 aren 80 centiaren, aan L. Dekker, voor f 181. 14. Het perceel Weiland aldaar, genaamd .Sluisdijk', groot 2 hektaren 13 aren 30 centiaren, aan D. Makelaar, vcor f 316. 15. liet perceel Wei- en bouwland al daar, genaamd „de Potteman', groot 1 hek tare, 1 are 40 centiaren, aan J. Spruit, voor f 132. 16. Hot perceel Weiland in den Huis duinerpolder, genaamd ,Aafke Dam', groot 97 aren 80 centiaren, aan P. de Bruin, voor f 98. 17. liet perceel Weiland in den Ilelder- schen Polder, genaamd .Hardegras', groot 16 aren 50 centiaren, aan C. J. Qnant, voor 1* 37. 18. Het perceel Weiland aldaar, genaamd .Oude Weeshuis', groot 1 hectare 6 aren 70 centiaren, aan J. Blaakman, voor f 102. C. Ten verzoeke van den heer J. J. Verfaille, voor den tijd van drie achtereen volgende jaren 19. Een perceel Weiland te Koegras (kavel 3 der schetskaart), groot pl. m. 1 hektare 81 aren 80 centiaren, aan P. Tho mas, voor f 129. 21. Een porreel Weiland (kavel 5), groot pl. m. 1 hektare 40 aren 68 centiaren, aan L. Dekker, voor f 81. 24. Een perceel Tuingrond (kavel 11 ged.), groot pi. m. 17 aren 5 centiaren, aan D. van Steenbergen, voor f 28. De overige 3 pcrceelen zijn opgehouden. De huursoinmen zijn per jaar. alle voorhanden GOEDEREN. leder profiteere van deze extra aanbieding. Deze kleedingstukken zijn door ons zelf vervaardigd en mitsdien van prima qualiteit. De prijzen zijn fabel achtig laag. KOMT ZIEN. Spoorstraat recht over de Koningstraat. Op goederen naar maat wordt tot I JANUARI a.s. een buitengewone EXTRA KORTING toegestaan.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1905 | | pagina 6