Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Woensdag 31 Juli 1907. Kermis te Anna-Paulowna. Onze kermis bood dit jaar op velerlei ge bied rnim8choots gelegenheid tot nitspanning of genieten. Wie gaarne een tooneeluitvoe- ring wilde bywonen, vond daartoe gelegen heid in de schonwbnrgtent van de firma Bakker of in »Yeerbnrg", waar het gezel schap tfKuhn en Verhagen" nit Amsterdam eene voorstelling gaf. Voorts waren aanwezig de atoomcaronssel van Mej. de Wed. Schild en ey er en de gewone draaimolen van den heer Rinser, de kinematograaf-electric van den heer Schinkel, de Tnrksche schommelen de electriseermachine van den heer Coppe- jans. De inwendige menBCh kon versterkt worden in de koek- en wafelkramen van de heerec Hartland, Mul, Coppejans, Pongée Snaas en de Jager. De groote koek- en nou- gatkraam »de Friesche Kap" was dit jaar voor het eerst alhier aanwezig. Er werd van een en ander druk gebruik gemaakt. Anna-Paulowna. Zendagavond, 28 Juli, werd in de schouwburgtent van de firma Bak- kar opgevoerd: «De Kleine Lord", tooneel- spel in 3 bedry ven, naar het Engolsch, door Fransis Hodger Barrett. De tent waB stampvol. Wat werd er innig spel geleverd door Mevr. Bakker-Stoete en *der Jongen Lord", voorgesteld door Mej. Truuda Bakker. Wat wist de eerste haar zieleleed treffend weer te geven, terwijl zy het toch voor baar twaalfjarig zoontje verborg, om hem geen verdriet aan te doen. Mej. Truida Bakker speelde allerliefst en innig. De voortreffelijke eigenschappen van ,den Jongen Lord" echte kinderlijkheid, goedheid en hooge mate medelyden met het lot van ongelukkigen deed zy voorbeeldig uitkomen, zonder te over drijven. Ook de heer Kluizenaar eerst als oude, knorrige graaf, gekweld door de jicht, later als beminnende grootvader, gaf mooi spel te zien. Op waardige wyze werd de graaf ter zyde gestaan door den heer Kattermolen als advo caat Harisbam. Ook de overige personen, in 't byzonder de heer Joh. Bakker als krui denier, voldeden zeer good. De kruidenier was een echt leuk type. Als nastukje werd gegeven: «Wie brengt de pan terug?", blij spel met zang in 1 bedryf. Het luide applaus na elk bedryf waB wel verdiend. Vrijdag, 26 Juli, 's avonds 7 uur, had in •Veerborg" eene vergadering plaats ter be spreking van de Gezinsverpleging te Anna Paulowna, Wieringerwaard en Oude Sluis. Van alle 3 gemeenten waren vertegenwoor digers aanwezig. De vergadering droeg het karakter van eene voorloopige bespreking. Het bleek volstrekt niet zeker te zyn of Oude Sluis met de beide andere gemeenten samen kon werken. Ds. Groeneveld deelde althans mede, dat er pogingen zullen worden aangewend, om voor do gemeente Zype eene afzonderlijke wijkverpleegster te verkrijgen, zoodat er dit geval Oude Sluis by het andere deel van de Zijpe zal getrokken worden. Anna Paulowna en Wieringerwaard zullen dan alleen moeten werken. De algemeen e opinie der commissie was dat in deze gemeenten krachtig moet ge werkt worden om de financieelen voor gezins verpleging te verhoogen, want geschiedt dit niet jaarlijks is er f 800 noodig, dan be staat de vrees, dat deze Gemeenten eerlang van Gezinsverpleging verstooken zullen blijven en dat zou zeer te betreuren zyn. Op de hulp van andere gemeenten behoeft niet gerekend te worden. De commissie voor Wieringerwaard de Heeren Dr. Bax, Haringhuizen en de Car- pentier, voor Anna Puulowna=de Heeren Oos- tra. Toxopeus en Creutzberg, hopen op krach- tigen steun van de ingezetenenzy hopen, dat ieder die do gezegende werking van gezins verpleging kent, dat ieder die veel voor deze schoone instelling govoelt en wie doet dat Diet de beurs rnim zal openen, wanneer er straks om financieelen steun wordt aange klopt, opdat het mogelijk wordt voor Anna Panlowna en Wieringerwaard eene afzonder- derlyke wijkverpleegster aan te stellen. Eenige landbouwers alhier hebben op de laadplaats aan de Kleine Sluis eene weeg brug laten maken, waarop tot een minimum van 5000 K.G. kan gewogen worden. Door het werktuig wordt op een kaartje met dui delijke cyfers gedrukt met hoeveel gewicht de brug is belast. Aan de harddraverij, gehouden Maandag middag 29 Jnli, namen 9 paarden deel le. prijs een volledig jachtwagentnig >Huntrea" van H. Koster, rijder F. Koster. 2e. prijs een volledig babwagentnig »Vos" van Joh. Nny, rjjder de eigenaar. 3e. prijs een hoofdstel »Corri" van D. Langedyk, rijder de eigenaar. le. Troostprijs een hoofdstel »Marie" van J. A. Kaan, rijder de eigenaar. 2e. Troostprijs 2 rijtuiglantaams sAn- na" van C. Minnes, rijder de eigenaar.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 5