A.MËIMKE Zondag BAL. Marine en Leger. Stoomvaartberichten, Marktberichten. Vervolg der berichten. Advertentiën. JE 0RH0QZ2LE SCHAAPJES DE VERGULDE KOE", Maatschappij „Nutricia" Aan de Leden der Ned. Herv. Kerk Christelijke Gerei Gemeente. Inschrijving leerlingen Tl V O LI SPOORSTRAAT, Antwerpen, 5 Sopt. Vyf personen werden gearresteerd wegens brandstichting, onder anderen de Nederlandsche diamantbewerker PoBtnmus, die betrapt werd bjj het stelen van een blik petrolenm. De Romynatie is ver nield, een blok huizen wordt bedreigd. Het vnur besloeg een oppervlak van twee hectaren. De hitte was ondraaglijk, het water verdampte voordat het de vnnrseo bereikte. De nog niet aangetaste stapels werden door brandweerlieden en geniesoldaten, die ter hulp waren geroepen, omvergehaald en opgernimd, om aldus den brand te beperken. Honderden trokken naar de haven, aan getrokken door de reusachtige vlammen die over de geheelo Btad xichtbaar waren. Drie liniebataljons zijn uitgezonden om de haven te bewaken. De correspondent van „Do Telegraaf' schrijft omtrent den toestand te Antwerpen, d.d. 4 September. Weer kraait de roode haan over deze rampzalige stad. Spijts politie, gendarmen, burgerwacht en soldaten zjjn toch bandieten erin geslaagd, het vuur te steken aan de ontzaglijke hout voorraden in den zoogenaamden Ferdinan- duspolder, een terrein in het uiterste noor den van de stad, verscheiden hectaren groot, dat geheel met houtmagazijnen en stapels planken en balken overdekt is. Do schurken, die dezen brand gesticht hebben, schijnen echter heel wat méér van het vak af te weten dan die, welke gister avond con eindje daar vandaan gewerkt heb ben. Inderdaad, dan, wanneer deze laatsten het vunr hadden gelegd aan stapels planken, die onbedekt stonden en erg van den regen waren doorweekt, hebben de brandstichters van heden goed gesloten afdaken gekozen, waar van de fijnste planken kurkdroog opge stapeld staan en waar voor alle nat slechts een modderbeekje te vinden is. Aan deze laat ste omstandigheid vooral is het te wijten, dat het vunr in zoo'n korten tijd zulke ge weldige nitbreiding genomen heeft. In wei nige minuten hadden de stoompompen dit moddervlietje drooggezogen en 't duurde wel een half uur, aleer do pompiers hun darmen tot aan het Mexicodok hadden gebracht, dat zeker 200 meter daar vandaan ligt en dan nog wel aan gene zijde van een spoorweg station, dat eerst geheel ontruimd moest worden I 't Brandde zeker al twee volle uren, wan neer de pompiers eindelijk voor al hun blusohmateriaal water genoeg hadden Op het oogenblik, dat ik dezen brief schrijf, 11 nur is de gloed in de lucht zoo helder, dat men op sommige plaatsen een uur gaans van de ramp af, in het midden van de straat zijn dagblad kan lezon. Een ontzaglijke rosse pluim hangt boven de etewL 't Is alsof ginds in het noorden een vnlkaan in volle werking staat! Over een uitgestrektheid van zeker twee hectaren woedt het vuur. En nog maar toe breidt het zich nitl 't Is ontzettend! Nü al mag de schade veilig ep twee millioon francs geraamd worden. En daar, in geval van Btaking, revolutie of oorlog de verzekerings maatschappijen haar verantwoordelijkheid van zich afschudden, zoo valt er sterk voor te vreeze'n, dat het ten slotte de gemeente zijn zal, die de rekening moet betalen Hoe kan het anders of de stakers moeten het laatste greintje van sympathie verliezen, dat zij nog by de burgerij genoten. Algemeen ïb, in dit oogenblik van ontzetting, do wensch der gegoede standen, dat de patroons den lock-out dóórzetten tot het uiterste. Ook werd met genoegen vernomen, dat de minis- i-u-u *»u- bert (zooals ik het u reeds seinde) hedenua- rniddag, na een ernstig onderhoud met den heer burgemeester, het legor ter beschikking van de burgorlyke macht gesteld heeft. De soldaten zyn in oorlogsuitrusting en bewaken thans hoofdzakelijk de hont- on petroleumdepots. De burgerwacht bezet dokken, terwijl de gendarmen patrouilleeren dkèr, waar de bewaking het moeilijkst is; aan de nieun e dokken vooral, die nog in 't open veld liggen. Dat om 9 uur ook brand gemold werd op de Statiekaai, in het zuiden van de stac heb ik u geseind, ook dat de pompiers bin nen het half uur daar het vuur meester wa ren. Hier ook was het een stapel plankei die vlamde. Op dit uur is gansch het personeel onzer brandweer in dienst! Antwerpen, 5 Sept. De brand in den Fer dinanduBpolder is thans waarschijnlijk in zyn voortgang gestuit, hoewel er nog vele hout stapels branden over een oppervlakte van H.A. De AntwerpBche brandweer is afgelost door die van Gent en Brussel. De havenwy ken zyn afgezet door militairen en burger wacht zoowel daar als in de stad is het thars rustig. De heden aangehouden diamant bewerker Jacob Posthumus hoeft bekend. Antwerpen, 5 Sept. De avond is volkomen rustig verlopen. De luitenant tor zee der lBte klasse C. A. Brugman, dienendo aan boord van Hr. Ms. artillerie-instructioBchip .Bollona", wordt mot 27 dezer overgeplaatst in de rol van Hr. Ms. torpedo-instructieschip «Marnix" en gedeta cheerd bij den torpedodienst. De officier-machinist der lsto klasse J. Maandag, dienendo aan boord Hr. Ms. pant- surschip «Eriesland", wordt met 7 dezer op non-activiteit geBteld. De kapitein der mariniers J. P. A. Termaat, in garnizoen te Botterdam, ïb bestemd om in Jannari 1908 naar Oost-Indië te vertrekken. De by de zeemacht benoemde off. van gez, i kl. A. A. J. Veldhuis zal worden geplaatst by het hospitaal der marine te Willemsoord Bestemd om te worden geplaatst aan boord van Hr. Mi. „Koningin Regentes" bij indienststelling Hoofdmaehinist J. J. Montanns, idem J. O. W. l)ormolen; machinist W. N v. Pelt, idem B. C. de Groot, idem L. A. Meijer, idem C. A. M. de Jongb adjunct-machinist J. v. d Ploeg, idem M. W. de Jongh, idem B. F. Abels, idem M. Kemp; opperschipper J B. G'trlee; bootsman v.k. A. C. Zonderwijk, idem idem A. v. d. Moolen, idem idem M. v. Rijn on idem J. J Walbeek; konstabel-msjoor J. J. H. Raves, serg.-konst. v.k. L. P. v. Dongen, idem, G. Plakker en idem J. Wisrda schrijver-majoor C. Kloprogge, sergesnt-schrijver v.k, J. H. Hoeve, sergt.-timmermau v.k. J. Kelder, zieken verpleger-majoor M. Veth, bottelier-majoor J. P. Mali, stoker-majoor J. J. de Visser, idem A. G. van Eek er idem J. J. Stoop», sergt.-stoker v.k C. ten Bookel. Aangewezen als reserve voor Hr. Ms. „Noordbrabant" Machinist C. v. d. Linden en idem H. J. Lindon- hovios. schipper M. G. Jansen, bootsman v.k. P. J. Wijk en idem J. v. Oudenaarde, konstabel-majoor C. Leek, sergt.-komtabcl G. Rens. timmerman-majoor J. 3. H. Spelman, sergt.-xiekenverpleger v.k. A. v. d. Scha lie, sergt.-bottelier S. P. Haakenhont en stoker-majoor D. Belmer. 2 October. Toegevoegd aan den officier van gezond heid la kl. te Rotterdam, ziekenverpleger-majoor G. H. Hoes. Blj)kens by het Departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. instructieschip «Nautilus", onder bevel van den kapitein- lnitenant ter zee K. J. Karseboom, 3 deior te Hellevoetslnis binnengekomen. Do torpedobooten Krokodil, Zeeslang, od Draak, onder bevel van den luitenant tor zee le kl. G. W. de Lenr, zyn Dinsdagavond te Sevilla aangekomon. De kanonneerboot „Das", gestationeerd te Rottordam als instructioschip voor de machi nisten en stokers der Kon. Marine- Reserve, zal op 9 Sept. zyn station verlaton en naar Amsterdam vertrekken, ten einde do daar aan boord dienende leerlingen-machinist der marine-reserve in do gelegenheid te stellen de oorlogsschepen en inlichtingen op 's Ryks worf aldaar te bezichtigen. De torpedoboot XIV is voor den dienst afgekeurd en zal binnenkort door verkoop worden opgeruimd. Het bevel over Hr. Ms. Torpedoinstructie schip «Marnix" is Dinsdag te Willemsoord door den Kapitein ter zee W. Naudin ten Cate overgenomen van den Kapitein ter zee F. Pinke. De kapitein ter zee F. Pinke is met gelyken datum op non-activiteit gesteld Het bevel over Hr. Ms. pantserdekschip »Frieeland" «al den Hen September a.s. door den kapitein ter zee R. O. J. Verschoor worden overgegeven aan den kapitein ter zee G. Fabius. De kapitein ter zee R. O. J. Verschoor wordt met dien datnm op non-activiteit gesteld. By Kon. Besl. van 3 dozer zyn, met ingang van 16 dezer, bevorderd tot luitenant terzeo 2de klasse, de adelborsten 1ste klasse J. T. A. J. Brninsma, J. S. C. Olivier, H. O. van der Straaten, C. baron de Vos van Steen wyk en A. C. Canter Cremers. Bjj Kon. Bosl. van 3 dezer is aan den officier van gezondheid der 1ste klasse by de zeemacht T. Janssonius, op zijn verzoek, met 16 September a. e., eervol ontslag nit den dienst verleend, onder toekenning van pensioen. De kapitein ter zee R. O. J. Verschoor, commandant van Hr. Ms. pantserdekschip Friesland", wordt met 11 dezer op non-ac tiviteit gesteld. vronwelyk en f2,50 voor een mannelijk dier, bezorgde hem een fortuintje van f 38, tcrwyl ook de huiden en de traan hom nog aardig wat opleveren. De visschcr had een nieuwe wyze van vangen uitgedacht, door de dieren in stevige pennen, die door een plank zyn gestoken, te laten schuiven. De bokende fotograaf Tepe, uit Bloemendaal, is hier eenige dagen werkzaam geweest, om op do verschillende dorpen en daar tueschen tal van «kiekjes" te nemen, die als illustraties zullen dienen by een beschryviug over het eiland Texel. Wie de platen nit „Het intieme leven der ■gels" heeft gezien, verwacht ook zeker iets goeds van dezen laatsten arbeid. De schippersknecht B. van Oosterend, ge raakte by het lossen bekneld tusschen vracht goed en moest per rijtuig thuis gebracht worden, Hoewel de patiënt hevige pijnen leed. meende de geneesheer, dat geen inwendige kneuzingen geconstateerd konden worden. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali arriv. 3 Sopt. v. A'dam te Batavia. Coram vertr. 2 Sept, v. Java n. Amsterdam, K. Will. III, n. Java, vertr. 5 Sept. v. Genua. Vondel vertr. 2 Sept. v. Sabang n. A'dam, Madura, n. A'dam, pasB. 3 Sept. K. del Armi, K. Wil. I, n. A'dam. vertr. 4 Sept. v. Port Said. Rembrandt arriv. 4 Sept. v. Java te A'dam. Ambon, n. A'dam, vertr. 4 Sept. v. Perim. Florcs arriv. 4 Sept. v. A'dam te Sabang. Rotterdamsche Lloyd. Ardjoeno vertr. 4 Sept. v. Java n. R'dam. Gedé, n. Java, pass. 4 Sept. Quessaant. Ophir, n. Java, vertr. 4 Sept. v. Snez. Rindjani, n. R'dam, vertr. 8 Sept. v. Perim. Bogor, n. Java, vertr. 5 Sept. v. Perim. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Maurits arriv. 4 Sept. v. W.-I. te A'dam. Purmerend, 8 Sept. Aangevoerd 532 run deren, waaronder 427 vette, 62 a 76 ct. per kilo, 105 melke- en gelde- f 130 a f 260 per stuk, beiden prysh. stug, 43 stieren, 198 vette kalveren 65 a 85 ct. per kilo, 187 nuchtere id. f 10 a 21 per stuk, beiden handel matig, 41 paarden, 2763 schapen f 28 a 32, 800 lammeren f 14 a 22, beiden prysh. stag, 245 vette varkens 48 a 52 ct. per kilo, handel vlag, 55 magere dito f 18 a f 28 per stuk, stug, 326 biggen f 6 a 10 per stuk, matig. Kaas. 205 Kloine f28.50, 4 middelb. f 26.—, 0 commissie, f a aangev. 209 sta pels, handel matig, 1713 k.g. boter f 1.10 a 1.20, kipeieren f4. a 4.50, eendoieren f 0. a 0.per 100. f 80 a f 120, 0 veulens f a 0 ossen fa 30 stieren f 120 a 200, 10 Gelde- koeien f 120 a 180, 90 idem (vette) f 200 a f 315, 50 kalikoeien f 160 a 265, 6 vaarzen f 120 a 140, hokkelingen f a ,37 nuchtere kalveren f 9 a f 22, schapi (magere) f a 650 vette schapen f 24 a f 32,50, 240 overhonders f 14 a 22.0 lammeren fa 8 magere varkens f 12 a 16, 42 idem (vette) f0.46 a 0.50 p. K.G., 60 biggen f 8 a 10.1600 kop boter 55 a 60 et. p. kop, 6000 kipeieren f 3.50 a 4.eendeieren f 0.a 0. Visscherijberichten. Nienwediep, 8 September. Aangebracht door 10 kor- ders te ramen 50 stuks grootc tong per stuk 75 cent, 100 middelmatige tong per stnk 40 cent, 70 kleine tang per stuk 15 cent, 10 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 2, 16 mand schar per mand t 1,25. 1 stoomtrawler H D. 159, schipper Jb. Zwaan, met 69 stuks groote tong per stuk 73 cent, 130 middel matige tong psr stnk 44 cent, 240 kleine tong per stok 18 cent, 10 etaks tarbot per stnk f 5 a f 7, 15 stuks rog per stnk 85 eent, 3 kisten groote en mid delmatige schol per kist f 13,50 a i 17, 16 kisten stort schol per kist f 3,50 a f 8,60, 56 kisten kleine schol per kist f 1,80 a f 2,30, 16 kitten schar per kist f 2,40, 17 kisten pieterman per kist f 2,80 a aan botjes, kanen en roode poop, voor f 103. 4 September. Niets binnen. 5 September. 60 korders met 10 tot 20 stuks groote tong per stuk 80 eent, 20 tot 60 middelmatige tong per stuk 45 a 50 cent, 10 tot 60 kleioe tong per stuk 15 a 20 eent, 1 tot 5 stuks rog per stak f 1, 8 stuks tarbot per stuk f 6,50 a f 7, 1 tot 4 mand kleine achol per mand f 1,50 a f 2,50, 1 tot 4 mand schar per mand f 1,50 a f 1,75. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Van 8 tot 5 September. ONDERTROUWD A. Gras en C. J. Stuivenberg. P. v. d. Poll en M. E. Kamp. H. J. Schouw en M. A. Plootf. GETROUWD: J. Brands en A. F. Rens. K. Zeeuw eu G Bakker, A. A. Baak eu A. Lageiveld. BEVALLENM. Assenberg geb. van den Blink, d. N. Kindt geb. Stam, s. C. Bos geb. Loog, d. OVERLEDEN: M. C. VBn Dorsten, 10 m. M. Rienwers wed. J. Kuiper, 71 j. Helder, 6 September 1907. Gisteren werd door het Prov. bestuur van Noord-Holland te Haarlem aanbesteed: Bestek 185. Het vervangen van de dub bele wipbrug over de Koopvaardersbinnen haven te Nienwediep door eene dubbele jjzeren basenlebrug. Raming f43,000. Laag ste inschrjjver D. de Vries te Helder voor f 40,980. Aan den heer D. Kee, alhier is door de vereeniging tot veredeling van het am bacht de graad van Gezel in de afieeling smeden toegekend. De heer C. J. Rjjkers, onderwijzer alhier, is gisteren te 's-Gravenbage ge slaagd voor de boofdacte. Texel, 5 September. Dinsdag werd te Den Hoorn feest gevierd in plaats van Zaterdag j.1. De schoolkinderen werden onthaald en voerden verschillende spelen uit. Des namiddags werd ringrydon gehouden en rozengalop. Een en ander werd opgeluisterd door mnziek van hot Texelsch Fanfarecorps. Velen waren aanwezig ook van andere dorpen. Een visscher van hier had een gelnkje, dopr in tweo dagen veertien zeehonden te bemachtigen. Alleen de Rykspremie, f 3 voor Texel, 5 September. Nadat de schelpzuiger «de Hoop" ook in de vurige week met taaie volharding het bergings werk had voortgezet op het wrak van de «Baron van Pallandt van Rosendael", gelukte het, om twee schuitjes tin machtig te worden. Naar beweerd wordt is de kwaliteit uitste kend, daar de tin van Banka afkomstig moet zyn. Ingevolge de bekomen inlichtingen, zou den nog tusschen de 1200 en 1300 schuitjes tin in hot wrak aanwezig kunnen zyn. Aan de volhardende pogingen der borgors valle het succes ten deel om de bedolven schat boven water te brengen I Aan den zeedjjk geraakte dezer dagen oen knaapje voorover te water. De kleine drenkeling slaagde er in zichzelf te redden, door de stceoglooiingen te pakken te krygon en er by omhoog te klauteren. Een visscher, in een bootje bezig, kantelde met 't kleine vaartuigje om, zoodat zyn positie niet buiten gevaar was. HaaBtig toeschietende makkers hielpen hem op het droge. Beide onheilon hadden derhalve een irunstig verloop. Wleringen. Zondagmiddag, 1 September, hield de Co öperatieve Vischhandel „Houzee" zyn jaar vergadering in het cathechisatie-lokaal to Oos- terland. De voorzitter opende de vergadering, die door 33 leden werd bjjgewoond, door een kort overzicht te geven van het verenigings leven over het afgeloopen jaar. Daaruit bleek, dat het ledental vrywel constant gebleven was, de uitgetredenen zjjn weer vervangen door nienwe en een enkele zal opnieuw toe treden. De pryzen der garnalen, nlken, oes ters en alikruiken waren zeer goed geweest. Een oesterveld was van het ryk verkregeo. De kaecommissio had de rekening in goede orde bevonden. De opbrongst had bedragen f 8701.09, aan de leden uitbetaald f 7955.85® en aan onkosten en verpakking en vracht f 1132,40®. Aan kasgeld bleek f 534,44 aan wezig te zyn. By de nu volgende bestuursverkiezing werd Ds. Reinders met algemeene stemmen her- en E. Wagemakor gekozen. Tot keurmeester dor alikruiken werd wederom S. Zomerlyk be noemd, wien dank werd gebracht voor zyn toewyding in het afgeloopen jaar. Verder werd nog de inschrijving der vracb' vaart naar Harlingen besproken, evenals de verzending van ulken en krabben, benovens den afslag, die als onnoodig werd beschouwd voor de leden van „Houzee". Naar wy vernemen zal de afgevaardigde vuur UK UIBirict Mr. Z. v»t» den Bergh 0| Zaterdag 14 September a.s., 's avonds 71/ uur in het lokaal van D. Lont een politiek' lezing houden. Bedrog met dan nieuwen stuiver. Gisteren werd een ambtenaar der belas tingen te 's-Gravenhage het slachtoffer d- nieuwe stuivertjes. Ze werden aangeboden in rolletjes tusschen rolletjes kwartjes om daarvoor door te gaan. Men zjj dus gewaarschuwd 1 Een klooster in Noord-Holland. Het nieuwe kloostergebouw, onder Nieu we-Niedorp der paters Franciscanen is ge reed. Het geheel is onderworpen door den architect P. J. Bekkers te Amsterdam uitgevoerd door den aannemer, den beer J. R. Vlaming te Schagen. In Maart 1906 is met den arbeid begonnen. Het klooster telt 32 cellen. Er zyn ver schillende bjjgebouweu geplaatstbakkery- bterbrouwery, tiramerwinkel enz. Een groote tuin, met hoogen muur er om, is aange legd. In Holland'8 Noorderkwartier is dit bet eenige klooster. Te Amsterdam geraakte gisterenmiddag te kwart voor vier een jonkman op den Nieuwezyds Voorburgwal door het slippen van zyn rjiwiel onder de tram. Zoodanïf zat hg met zyn fiets onder den wagen be klemd, dat deze mopst worden gelicht. Meer dood dan levend werd hy in het hotel Palais Royal binnengedragen, waar een beenbreuk en een dnbbele schouderfractuur werden geconstateerd. Een veeg toeken. De bevolking van Amsterdam loopt nog steeds terug. Van 564,342 in Juni, daalde ze op 564,284 in Juli. Dezelfde maand van het vorige jaar leverde een accres op. Sinds Jannari jl. zyn we nu ongeveer 600 perso nen in bevolking achteruitgegaan, terwijl over hetzelfde tijdsverloop van 1906 de bevolking ruim 2000 personen was gestegen. (Tel.) Een inbreker. Het misdryf kan niet gepleegd zyn door een enkel persoon, daarvoor moest te veel werk worden verricht. De daders moeten bekend zyn geweest met spoorwegbouw. De eetwagen en twee andere waggons zyn verbrand. De Justitie heeft een belooning van 2000 mark uitgeloofd voor aan wyzingen, die er toe kannen leiden de daders te vinden. Te verwonderen is, by den omvang van het ongeluk, dat niemand zwaar is ge wond. Alle gekwetsten zyn in den omtrek van Berlyn woonachtig. Een statisticus heeft zich de moeite getroost, 100 liefdeszangen van heeren en 100 van dames in een statistiek bjjeen te brengen. Deze 100 laten zich aldns klas- sificeeren81 heeren verklaarden, zonder de hand van de aangebedene niet te kannen leven72 grepen baar by de hand26 sloten de geliefde in de armen25 spraken de groote vraag uit, terwyl ze gemakshal ve naast de gevraagde bleven zitten 3 Btonden voor haar op één been en 6 lagen op de rechterknie, terwyl 4 het noodzake lijk achtten, op beide knieën te vallen. In 32 gevallen kaste de aanbidder de uitver korene op den mond, 10 kusten op het voorhoofd, 2 de handen, 3 de wenkbrauwen en één kuste by vergissing den neus, terwyl één zich tevreden stelde met het kleed der geliefde te kussen. Van de 100 vryers kon den 10 niet verder spreken, toen de uit verkorene haar Ja" fluisterde; 9 ver klaarden vurig, de gelukkigste menschen ter wereld te zyn2 gevoelden zich als goden en 5 zeiden hoegenaamd niets, nit pure verrukking. Nu de dames. Van de 100 vermoedden 87 reeds lang, dat het zoo zou worden 68 legden het hoofdje tegen des vryers borst 12 tegen zyn schouderéén zonk in een toel en 11 sloegen de armen om den ha' s des beminden jongelings; 72 oogenparen verrieden grenzenlooze verliefdheid hadden natte oogen 44 schreiden hardop 27 trokken bloemen uit elkaar of plukten aan de handschoenen of den zakdoek slechts één Btreefde tegen, toen de heer haar wilde kassendaarentegen waren er die den man het eerst kusten, terwyl 9 de kamer uitliepen en 5 krampachtig weenden 3 werden bleek, 18 rood, 2 nies den, en eindelyk één, en dat was een we duwe, zeide Ja, liefste ik hoop, dat het je nooit zal berouwen." Tegen den internationalen inbreker Wal- thers, die, na ook in ons land verscheidene malen inbraak gepleegd te hebben, te Bloe mendaal gearresteerd werd, is gisteren zes jaar geëischt. Hy stond terecht onder den naam van Richter, maar ontkende aldus te heeten. De verdediger bepleitte nu, dat de identiteit van den beklaagde, met den onder den naam van Richter bekenden inbreker niet vaststaat. Ontrouw beambte. Het gerechtshof te Arnhem veroordeelde den chef-veldwachter A. D., uit Winters wijk, wegens diefstal van een tweemark stuk uit de Armenbus, conform het von nis der rechtbank te Zutphen, tot l1/, jaar gevangenisstraf. Spoorwegramp. Berlyn, 4 Sept. Een spoorwegongeluk by Strausberg is aan misdadig opzet te wyten. Over een lengte van vyftien meter waren de lasschen en de schroeven der spoorstaven losgemaakt. Het gerucht gaat dat de aanslag gepleegd is door anarchistea die vermoedden dat ia den trein een Rus- sischejhoogwaardigheidsbekleeder zou reizen. Petersburg. eiken dag treedt een einde in, en wel tegen den avond; de .vaste" bezoekers verlaten hun heiligdom, om, na een genoten rust en gewapend met een nieuwe en rijke voorraad stof', daar weder den volgenden dag te irsehjjnen, waardoor zij vele bijdragen om Heldersche Beurs een langdurig bestaan verzekeren. V. R. Getrouwd ANTOON ABEL BAAK en ADRIANA LAGERVELD, mede namens wederzydsche familie, dank zeggen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hnn huwelyk betoond. Helder, 5 September 1907. De Heldersche Beurs. De man van zaken die het bovenstaande als no. één zal opmerken, kan stellig niet anders doen dan even verwonderd kijken en de schouders ophalen, om ten slotte in ontembaar lachen over te gaan. Wij zullen ons echter even ernstig houden, omdat de taak ons wacht u nader op de hoogte te brengen met de Heldersche Beurs en haar bezoekers. «U op de hoogte brengen", zeg gen wij, omdat zoovele lezers nog niet we ten, dat ook onze gemeente kan wijzen op een Beurs, niet gelijk een Amsterdamscho, die door het scheuren der muren berucht geworden, ook niet gelijk een Rotterdamsche. waar de handel wordt vertegenwoordigd door ernstige mannen met witte vesten, die met portefeuille of door monsters hnn zaken doen, wij zullen n «onze Beurs" schetsen, die dagelijks vele mannen weet te trekken, al zjjn het dan ook mannen, wier invloed op den handel nimmer eenig voordeel kan veroorzaken. Wij noodigen u uit ons even te volgen op den weg naar ons doel, en gaan terstond naar de Buitenhaven, waar wij bij na op de plaats zijn, waar de Beurs is ge vestigd. Ziet gij aan den ingang der haven, tegenover het fort «Hareeeus" die verheven heid, afgezet door ijzeren hekken Dat «onze Beurs"Om u beter in te kunnen lichten, betreden wij den trap die ons naar boveu voert; niet zonder kloppend hart en een gevoel van eerbied zijn wy opgestegen en staan op de groote blauwe steenen, de z. g. vestibule. Wanneer onze blikken naar den grond dwalen, ontdekken wij verblijdende sporen, die wyzen op een druk verkeer van beursbezoekersop de blauwe steenen zien wij bruinkleurige vlekken, ware schilder stukken, die door nicotine weergegeven, jam merlijk zijn misluktniet lang behoeven wij te zoeken of ons oog wordt verrast door bet bespeuren van ponden tabak, die echter voor den handel bun waarde hebben verloren ten slotte .vinden" wij nog een verzameling sigaren, die, waren zij niet bijna tot den punt opgerookt, een waardig bundel monsters zou vertegenwoordigen. Raadplegen wij eerst even ons horloge vóór wij verder gaanon geveer tien uur in den morgen. Zoo dadelijk zullen wij kennis maken met de beursbezoe kers, waaronder er zijn die met eere hun naam als zoodanig mogen dragen. Merkt ge wel, dat zij reeds opkomen om hun dage- lijksch bezoek te vermenigvuldigen Waarlijk, zij komen als van alle kanten in groep, van twee, drie, zelfs zes en acht; ernst luim is op dat aantal gezichten vertegen woordigd bun tred is maestoso, plechtig, statig, het tempo van beuxsheeren, die maar zelden in waarde daalt. Is er niet gebeld? Heeft geen klok zich doen hooren, als roepstem van den handel Gaat dat bier zoo maar, zonder wenk aan belanghebbenden Voor den duiveldat hier dus opletten of je gaat zonder resultaten naar huis. Of ia dat onopgemerkte begin een .beursgrap"? Nn ja die, witgeveste heeren deinzen niet terug om bun medemensch even te verschalken, al is het maar om eenige honderden guldens gedaan, Laten wy echter opletten. De bezoekers der Heldersche Beurs vieren hoogty, de ge sprekken wijzen op zaken-doen de lanj banken zijn als veroverd door ben, die, zittende houding, een ongekende hoeveelheid woorden „wegen" en meten" om ze daarna aan de algemeene opinie prys te geven. Zoo kan men zijn hersenen niet pijnigen om na te denken of bet wordt verhandeld op «onze Beurs" Of het gepresenteerde al of waarde heeft, het wordt met aandacht ont vangen en met nauwgezetheid behandeld. Het ontbreekt niet aan z. g. Spaanscbe toe standen, vyaarby bet warm toegaat, doch ook dit kent gelukkig grenzen, zoodat het Russisch kwaad wordt voorkomen Ilalf twaalfNu ja, half twaalf, wat zou dat Let maar wéér goed op, de heeren ver laten zoo aanstonds de Beurs om te dineeren een pauze in dagtaak. Wat zegt gy Ver trekken zijen dat zonder uitgeleide van zwaar dreunende klokklanken Ja waar lijk, langzaam verdwijnen de heeren, weer in het tempo, maestoso, plechtig. De morgen onderwerpen zyn voor een poosje gestaakt het «wordt vervolgd" is geldig voor den middagongeveer twee nur worden de zaken hervat; er is alityd iets te verhandelen; de bron van letter klanken is onuitputtelijk, Jongens! denkt er aan Zondag a.s. Inderdaad waren in dei trein reizigers uit ëèr^tdom'Sè Voléii "ten segajitrektl jg DIEN j ONg Wegens de Feestdagen zullen de Manufacturen winkels GESLOTEN zijn, van Zondagavond 6 uur tot Dinsdagavond 7'/i uur. S. A. Kannewasser, Hiermede vervullen wy den droeven plicht U kennis te geven, dat onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer CHRISTIAAN VAN DER KUYL, na een landurig lyden in den ouderdom van 84 jaar is overleden. Helder, 5 September 1907. Wed. C. VAN DER KUYL— Van der Plaat, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Boter- en Kaashandel BREEWATERSTRAAT 8. Wy noteeren de Kopboter 621/? cent ter kop. Op het 2e Blad staat abusleve- ijk 60 cent. JOHs. BRANDS en A. F. BR4NDS—REUS, betuigen ,mede namens wederzydsche familie, hartelijk dank voor de belangstelling by hun huwelyk ondervonden. ZOETERMEER. Nutricia's volle zoete melk en room (gehomogeniseerde) bezitten het volle vet gehalte en blyven onbepaalden tyd goed. Uitstekend geschikt voor het huishouden, alsook voor gebruik op zee. Vertegenwoordigd voor Helder en om streken door Jac. VERFAILLE, Spoorstr., Helder. Leveranciers der voornaamste binnen- en buitenlandsche stoomvaartmaatschappijen, als Rotterdamsche Lloyd, Koninklyke Pa- ketvaart-Maatschappy,Holland-Amerikalyn etc. etc. Aan de vriendelijke menschen, die by het feest van bet 60-jarig huwelijk in de Lange8teeg hebben medegewerkt door wel- willenden geldelijken steun om het daardoor zoo mooi te doen slagen, betuigen wy onzen hartelljken dank. A. A. Dankbetuiging. Ondergeteekenden brengen door deze aan allen die hebben medegewerkt om den 3den September, ter gelegenheid van hun 60-jarig huwelijk, tot een onvergetelyken vreugde dag te maken onzen Innigen dankzoo aan mej. WENTEL, mej. KULER, den heer DE GRAUW en den heer SNAPHAAN, den Directeur van „Helders Harmoniekapel1 zoo ook aan de leden van genoemde kapel voor de schoone muziek. Verder aan de bewoners van de Langesteeg, Dijkweg, Kanaalweg en Loodsgracht en aan hen die hunno belangstelling hebben getoond. Tevens aan alle familieleden, zoowel bui ten als binnen deze gemeente, om deze dag zoo aangenaam mogelyk te maken, dus onzen welgemeenden dank aan allen. JOHs. DE KLERK. BARENDJE MEESTER. Helder, 6 September 1907. Allen die nog iets te vor deren hebben van den Heer F. K. WEBER, Hoofdgracht 85, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden vóór 14 SEPTEMBER a.8 Mevrouw Moor rees, Hoofdgracht 65, vraagt inzen ding van alle uitstaande re keningen vóór 10 Sept. VERHUISD W. REMMERS VAN DE BREESTRAAT 8 NAAR HET HOFJE ACHTERSTRAAT NR. 66, ACHTER DE VLEESCHHOUWERIJ VAN DE FIRMA B. F. WIELICK. Verloren, Woensdagmiddag, een Dames-Parapluie op den Zeedjjk tusschen Windwjjzer en Ringmuur. Tegen belooning terug te bezorgen VLAMINGSTRAAT 53. VERLOREN een zilveren LUCIFERSDQOSJE-ETU Tegen belooning terug te bezorgen HA VENPLEIN 18. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat ZONDAG 8 SEPTEMBER voorm. 10 uur Ds. J. J. VAN NOORT, Predikant te Amsterdam, en 's avonds 7 uur, herdenking van het 48 jarig bestaan der Vereeniging. LOODSGRACHT 51. D.V. ZONDAG a.s. voorm. 10 uur '8 avonds 6 uur, de WelEerw. Heer Ds. VAN LINGEN, Docent 8. d. Theol. school te Rjjewjk. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de Gemeentescholen No. 3 (W. Westendorp), 4 <K, H Heeioma), 5 (A. Klerk), 6 (L de Bruijn), 7a (G. E. Kloosterhuis), zal geschieden op Woensdag II September 1907, des namiddags van 1 tot 2 uur, en dat belanghebbenden zich moeten aanmelden onder overlegging van geboorte- en vaccinebewyzen der kinderen, aan de school der wyk, waartoe zy behooren. Helder, 4 September 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. F. OVElt DE LINDEN, loco-Bargemeestei UURBANUS, Secretaris. Of dat Beursbetzoek geen einde kent Jawel, Hypotheek. Geld beschikbaar op land en huizen, tegen billyke rente. Br. fr. no. 50, Burean v. d. blad. maïntIënT ^contenance. Danscursus 1907-1908. Ondergeteekenden berichten U hiermede dat de danscursus zal aanvangen I Sep tember e.S. en dat vanaf heden ge legenheid bestaat voor inschryving van leerlingen dijkstra at 37. Beleefd aanbevelend, Ph.RPOLAK; I «edipl- dan!tmderw- Lid v. d. Ned. Dansonderw. Bond. Dykstraat 37, Helder. Prospectus wordt op aanvrage gratis en franco toegezonden. 99 Gevraag! een flinke Dienstbode. Adres Mejuffr. Witsbnbübg, Hoofdgr. 38. Mevr. ZWART, Ankerpark 17, vraagt en nette DIENSTBODE P.G., van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds tnsscben 7 en 9 nur. Mevrouw FRIDERIC0S, Plantsoenstraat lh, vraagt ?oo s -nedig mogelyk een nette DIENSTBODE, góed kunnende koken en werken. Zich aan te melden 's avonds na 8 nnr. Mevrouw JORISSENVbbsteeg, Station straat 3, vraagt, wegens plotseling vertrek der tegenwoordige Dienstbode naar Assen, eene DIENSTBODE als MEID-ALLEEN. Zich aan te melden 's avonds tusschen en 8 uur. Een DAGMEISJE gevraagd Adres: DIJKSTRAAT 12. Een net DAGMEISJE gevraagd. Adres: SPOORGRACHT 19. Flinke Dagmeid gevraagd. Aan te melden na 8 nur 's avonds. Adres i Burean van dit Blad. Een flinke DIENSTBODE gevraagd tegen hoog loon. Adres: A. LAAN, Spoorstraat 116. Een net Meisje zag zich gaarne geplaatst bjj bnrgermenBchen, om eenige dagen uit naaien te gaan. AdresBurean van dit Blad. Gevraagd, in een net gezia met kindereD, een HUISHOUDSTER P.G., om met behulp van een meisje de voor komende werkzaamheden te verrichten.— AdresBureau van dit Blad. Er worden gevraagd eenige Burgerwasschen en fijn goed. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een SLAGERSJONGEN. Adres DE BEURS, Spoorgracht 20. Banketbakkerij. Gevraagd een flinke nette LOOPJONGEN en een LEERLING die in het vak wenscht opgeleid te worden. (Geen loopwerk.) AdresHoofdgracht 86. GEVRAAGD een BAKKERSKNECHT en een flinke JONGEN, voor bakkery-en loop werk. Adres Luxe-Bakkery H. WIT- SENBÜRG. voop Confectie, bij

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1907 | | pagina 2