loer 1B S" Doopsgezinde Gemeente GROOT BAL li Openbare Verkooping. Dames-Knipcursus Kerkgracht nr. 19. Marine en Leger. Stoomvaartberichten, Marktberichten. Vervolg der berichten Advertentiën. W an betaling:* Café „De Vriendschap". DE ZWARTE ER AAI. Leest „Ivanhoe". DAGMEID gevraagd, bet BOVENHUIS BinnenhaveD No. 3, te In ons vorig nummer hebben wij ook ver meld, dat de bij den Windwijzer gestation- □eerde reddingsvlet door de Atlas" op het Marsdiep zou worden opgepikt. Zy werd gerekwireerd omdat men meerdere hulp dringend noodig achtte; men wist toen nog niet dat de redding van de 17 man door de „Hercules" reeds een feit was. Met de Atlas" op de strandingsplaats gekomen, ondernam zij dadelijk den tocht door de felle branding naar het achterschip, doch deze reis, die veel inspanning had gekost, was toen te vergeefsch. Ook deze mannen, die op het eerste verzoek gereed waren en zonder verwijl de vlet te water brachten en instapten, komt een woord van hulde toe. Hun namen zijn: schipper A. IJ. Kuiper, A. Runnenburg, W. Bakker, W. Kwast, Jb. Veenstra, K. Veenstra, A. Kramer, Jn. Kuiper Hz., P. Bontes, A. van den Broek en W. Dekker. Met het bergen van den inventaris is men eergisteren begonnen. Het gaat uiterst moei- lyk en er moet veel kalmer weer worden afgewacht, zal de arbeid eenigszins loonend zijn. Er is wat touwwerk, verf, yzer en koper, benevens eenige victualie aangebracht, en het laat zich aanzien dat het daarby wel zal blij;ven. Vermoedelyk zyn nog eenige tanks in het voor- of achterschip met petro leum gevuld, doch ook die lading heeft nu geen waarde. Zy is, in tegenstelling met andere ladingen, nu zeer gemakkelijk over te pompen, doch eerstens ontbreekt het aan geschikte vaartuigen om die lading over to nemen, en ten tweede mag die olie in de marine haven op die wijze niet worden aangevoerd, Overtappen in vaten lijkt wel heel gemak kelijk, doch men vergete niet, dat het wrak niet aan een steiger ligt, waar men de vaatjes maar heen behoeft te rollen. Ook de garnalen zyn niet gevrywaard geble ven van het smerig goedje, dat het zeewater mijlen ver in den omtrek bedierf. De beestjes hebben de olie niet ingekregen, doch daar zy inzeewater gekookt moeten worden waren zij finaal bedorven. Gelukkig heeft dat slechts kort geduurd, en kan men nu gerust de garnalen zonder petroleum op zyn boterham te krijgen. Overal langs onze kust en langs de kust van Texel vindt men zeevogels, die gedood of verlamd zynj door de petroleum. Jam mer, dat deze dieren zoo nergens meer voor deugen. De poeliers koopen ze niet en voor verzamelingen durft men ze niet aanvaarden, vreezende, dat ze niet gepraepareerd kunnen worden. Er zyn anders mooie dieren bij, Vooral prachtige yseenden werden ons ge toond. By Kon. Besl. van 8 dezer zyn, met ingang van 16 Januari, by den marineBtoomvaart- dienst benoemd tot officier-machinist 2de klasse, de hoofdmachiniBten J. W. M. Renkec en J. fL Voorthuyzen. By Kon. Besl. van 8 dezer is aan den officier-machinist 1ste klasse by den marine stoomvaartdienst, J. Maandag, met 16 Januari, eervol ontslag uit den dienst by dezeemacht verleend, onder toekenning van pensicen bepaald op f2200 'sjaars. Hr. Mr. Zeeland" is Dinsdag te Colombo aangekomen, terwjjl Hr. Me. //De Rnyter" Woensdag van daar is vertrokken. Er is kans, dat beide schepen gelyktydig alhier snllnn aaskomnn. Hr. Ms. Noordbrabant" is Woensdag te Perim aangekomen on heeft denzelfden dag de reis naar Oost-Indië voortgezet. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Oranje, v. A'dam n. Java, arriv. 7 Jan. te Genua. K. W. II, n. A'dam, vertr. 7 Jan. van Sabang. Timor arriveerde 8 December v. A'dam te Java. Bali, v. A'dam n. Java, vertr. 8 Jan. v. Colombo. Banda vertr. 8 Jan. van Amsterdam naar Java. Botterdamsche Lloyd. Rindjani. v. Java n. R'dam, pass, 7 Jan. Perim. Besoeki, naar Java, passeerde 7 Jan. Dungeness. Kon. Weet-Indische Maildienst. Pr. d. Ned. arriv. 8 Jan. v. W.-Indië te H&vre. Purmer end, 7 Jan. Aangevoerd 204 run deren, waaronder 144 vette, 62 a 75 ct. per kilo, 60 melke- en gelde- f 180 a f 240 beiden prysh. matig, 4 stieren, 58 vette kalveren 80 a 100 ct. per kilo, handel matig, 154 nuchtere id. f 11.a f 28.—, handel matig 1527 schapen, f 25.a f 84,450 overhouders f 18.a 26.beiden prysh. stug, 895 vette varkens 45 a 49 ct. p. kilo, handel mt., 26 magereid f 12. a 16.stag, 168 biggen f 4.— a f 8.stug, 62 ganzen f 2.90 a f 8.15, 26 zwanen f 5.a 6.14 paarden, 20 manden appelen f 1.50 a f 2.manden peren f 0.a 0.— beiden per mand. Kaas. Kleine f 80. middelb. f 29.aan- gev. 68 stapels, handel ving, 1001 k.g, boter f 1.80 a 1.40 per kilo, kipeieren f 5.— a 5.75 per 100, 0 kalkoenen f 0.— a 0. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indii. Ver«nding»weg. Datum darter poatWorging. Ty dit. der laatat. bul. a/h Po.tk. p. seepoit via Ami'.crdem. p. seepoit ria Rotterdam p. Holl. mail ria Genua p. Holl. mail ria Mareeille p Franioha mail ria Uarsafile p. Doltaebe mail ria Napel»*) 10 en 24 Jan. 17 en 81 Jon. 21 Jan. 14 en 28 Jan. 17 en 81 Jan. 14 en 28 Jan Stadatyd. 7.—'aav. 7.—'aar. 7.ar. 8.80 'nam 7.-'aar. 12 mild. Alleen naar Atjeh, Sumatra'a Ooatkut, PalembtnB, Rionw, Banks. Billiton en Z.-W. Afd, van Borneo. Het orerige gedeelte ran Ned. Ooit-Indiö wordt alleen op verlangen der afzender» ria Napel» rerzonden. Naar Palembang, Biouvo, Banka, Billiton en Z. W. Afd. van Borneo p. Bngekeke mail ria Brindbil 28 Jan. I 7.—ar. p. Holl. mail ria Geana 21 Jan. 7.av. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Cngelsehe mail ria Brindiiil eiken Donderd. I 7.'a ar. p. Holl. mail ria Genia 21 Jan. 7.'»nv. Naar Guyana (Suriname): p. «eepoit ria Amiterdam .1 23 Jan. p. mail over Engelaad .18 en 27 Jan. (alleen op varl. dar aft.) p. mail ria St. NaaaireI Febr. Naar Curacao, Bonairo en Aruba: p. seepoit ria Amsterdam .1 28 Jan. i 7.—'«ar. p. mail ria Sontbampton. elk. Din». en Vr. 8.80'anam. p. mail ria Hamburg. .14 en 80 Jan. 7.—'aar. (alleen op rerl. der ali.) j Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. seepoit ria Amitardam. .1 28 Jan. I 7.— ar. (alleen op rerl. der afk.) p. mail orer Engeland .|18 en 27 Jan. 7.— ar. Naar Kaapland, NataL, Oranje-Bic ier-kolonü en Transvaal: eiken Vrijdag,3.80, 's namiddags. HELDER'S KEURCORPS. Als in de barre winternachten De hulk des armen scheepling's strandt, De woeste branding al haar krachten Met die des stormwinde samenspant, Dan wordt zoo menig menschonleven Verzwolgen in het diep der zee; Dan spot de storm met veler streven Dan zingt de branding 't lied van wee. Maar 't keurcorps onser varensgasten Staat pal, door storm noch zee ontrust 't Weet, waar de nood dreigt, toe te tasten; Waakt dag en nacht aan Helder's kast. Dat keurcorps vreeBt niet voor gevaren, Zyn hart, vervuld van medely Dryft hem ter redding in de baren, Kloek staat het Bteeds den scheep'ling by. Wie kan dat corps naar waarde pryzen Wie huldigt niet do kloeke liên, Dat keurcorps waar wy fier op wyzen, 't Welk steeds op nieuw weer hulp wil b:6ri Gegroet, gy, corps van wakkre beldeu Uw werk telt door alle eeuwen mee. De nazaat zal 't met dank nog melden. Gegroet 1 gy, zonen van de zee 1 W. M. Tz. I 7.av. 7.»v. 17.-'» u Helder, 10 Januari. Door de Directie der Marine alhier is, onder goedkeuring van den Minister vin Marine, gecontracteerd met de Kon. Maatschappij »De Schelde", scheepsbouw- en weiktuigeufabtiek te Vlissingen, voor het herstellen en doen aanbrengen van enkele wijzigingen aan de stoomwerktui gen en stoomketels van het pantserschip »Kortenaer", voor de som van f127,050; deze herstellingen zullen op 's Ryks werf alhier worden uitgevoerd en moeten einde October gereed zyn. Eene vergissing. Dezer dagen kwam een reizend koopman in garen, band, sajet, enz. aan de deur van een bewoner der Nieuwstraat, ten einde zyn koopwaar te presentoeren, met het beleefde verzoek een kleinigheid van hem te koopeD. Het gunstig uiterlijk waarmee en de vrien delijke toon waarop de koopman zyn artike len aanbood, deed de bewoner iets koopen tot oen bedrag van vyf centen. Twee halve stuiverstukken werden den man overhandigd, die daarop dankbaar zyn weg vervolgde. Eenige oogenblikken daarna herinnert bewoner zich een Tientje, een glinsterend goudstukje, dat in de portemonnaie by zilver eu koper was opgeborgen. Onwillekeurig wordt nog even aan den armen koopman gedacht, die zooeven de twee koperen plakken" !ri ontvangst had genomen. «Wanneer het Tientje eons Zenuwachtig wordt de portemonnaie voor den dag gehaald, geopend en de inhoud met argusblikken nagezien. Zoowaar, het Tientje is verdwenen 1 Op een draf loopt de be woner de straat op, gaat in de richting waar heen de koopman was vertrokken en heeft het genoegen hem te ontdekken. Natnurlyk werd de handelsman aangebonden en op do mogelijke vergissing gewezen. De rechtor koopmanshand verdwijnt in een der broekzakken en komt weder gevnld te voorschijn met een hoeveelheid geld, waar- tusschen werkelijk het edele metaal wordt gevonden. Verbaasd over het zien van sulk een mooi a tak ja goud, stassolt do koopman eenige wo or den van verontschuldiging en reikt het ter stond over met de woorden«Eerlyk duurt het langst." De gelukkige, maar niet minder verschrikte bewoner gaf den eerlijken man een klein fooitje en deze ontblootte wel vijf, zesmalen het hoofd om zyn dankbaarheid te toonen, Texel, 9 Januari. De afdeeling «Texel" van Schnttevaer zal moeite doen voor vorkryging van de volgende zaken geregelde vertooning van de waarschu wingsborden aan de groote sluis te Nieuwo- diep een roode lantaarn by den ingang van het Alkmaarder meer; bebakening van het gat door den Noorde lijken hoek der Kooltuinen by Wieringen opruiming van gevaarlijk liggende steenen by de slnis van den polder het Noorden; een ton by de Noordmeep; wegneming van de koppen der palen by de doorvaart te Leiden. Nog zal gesteund worden een adres van de Visschersvereeniging //Betracht het Goede", te Oosterend, om een gasboei te verkrijgen by Onrast voor het Kaap- on Molengat. Tot leden van het bestnur der afdeeling zyn herkozen de heeren C. Mets en P. Kejj- zer Ti. Met den oostenwind komt er weer heel wat ijs voor de kast. De stoomboot- en postdiensten hadden in de laatste dagen weer op den onden voet plaats, ook tosschen Texel en Vlieland. Emigratie naar Canada. Te Rotterdam aan de Boompjes is gevestigd het Bnrean voor Emigratie en het aannemen van Werkliedon «Transatlantica", dat in dagbladen arbeiders aanmoedigt tot emigratie naar Canada. Het noemt zich ,eenig en uitsluitend vertegenwoordiger voor het vasteland van Enropa" en als zoodanig alleen gerechtigd tot het sluiten van arbeidscontracten ten behoeve van den aanleg van den Grand Trunk Pacific Railway. Nieuwsgierig geworden door het ietwat bevreemdend feit, dat. op dit oogenblik landverhuizing naar Canada wordt aange moedigd, terwyl iedereen weet hoezeer de arbeidsmarkt ginds overvoerd is reden waarom het Leger des Heile tydelyk zyn emigratie staakte hebben wy eens zoo'n contract van «Transatlantica" opgevraagd. Dat is wel een wonderlyk onzekere ver bintenis 1 De /«Aannemer" waarborgt den arbeider zes maanden werk op een door hem te bepalen plaats, welke //waarborg" echter niet verhindert dat de foreman (meesterknecht) het recht behond hem te allen tydo zonder opzegging te ontslaan, «indien hy zyn plichten niet vervult". Boyendien, heet het in de «toelichting" op het contract, «ver hindert de weerstoestand het voortzetten van het werk, zou hondt de uitbetaling van loon op tot dat het werk weder kan worden opgenomen". De kosten van de reis naar Canada zyn voor rekening van den werkman. Hy betaalt hiervoor van Rotterdam tot de landingsplaats in Canada honderd en vier gulden. Ook de spoorreis van de landingsplaats naar het werk moet nit den zak van den werkman worden betaald. Daartoe ontvangt hy een voorschot, 't welk op zyn loon wordt ingekort. Dat loon vangt eerst aan op het oogenblik waarop de arbeid begint, zoodat de arbeider het risico draagt van den overtocht per boot, de spoorreis, het tijdverzuim, onverschillig of dit misschien aan den werkgever zelf is te wyten, van de weersgesteldheid, die mogelyk den j arbeid belet. De bootreis, zeiden wy boven, kost alleen f 104.Wanneer men nn weet, dat de gewone scheepsagenten voor dezelfde passage van haven tot haven f 70 k f72 berekenen, dan valt gemakkelijk een conclusie te trekken, die niet in 't voordeel komt van hot emigratie-bureau «Transatlantica". Daar de arbeiders te werk gesteld worden in vaak onherbergzame en zoo goed als geheel onbewoonde Btreken, neemt de werkgever op zich voor kost en logies te zorgen, hoewel 't den werknemer ,vry" staat daar zelf in te voorzien. Waarin die kost en dat logies in het //Camp" bestaat, vertelt het contract, noch de toelichting, zoodat men ook in dit opzicht geheel aan de genade van den aannemer is overgeleverd. De berekening schynt niet te hoog, indien men goede voeding en huisvesting als basis neemt, maar de verhooging met 50 pCt. der bootkosten stemt weinig tot vertrouwen. By ontslag, hetzy tuSBchentyds, hetzy na afloop van het //Contract" worde uitbetaald het loon van den dag waarop de arbeid begon tot den dag waarop hy eindigt, ouder aftrek van alle kosten welke ten behoeve van den arbeider gemaakt zyn. Indien dns de (foreman", oppermachtig leider van het spoorwegwerk ergens ic do wildernis van een provincie in do Far West in het oostelyk deel van Canada zyn handen in overvloed, dus dédrvoor werft men niet een contractant ontBlaat juist op het oogenblik dat hy zyn reiskosten en onderhoud heeft inverdiend, staat deze zonder een cent in den zak in een vreemd, onherbergzaam land en moet maar zien een goed heenkomen te vinden. Om nog eeos volkomen zekerheid to hebben dat de arbeider dit een goede oplossing vinden zal, terwyl hy op geen enkele wyze verhaal zal kunnen zoeken, leest men in het contract: (On ik neem aan en beloof in den dienst, waarin ik gesteld werd, te blyven, totdat de -genoemde onkosten ten volle terng betaald zyn, een onderneming waarmede ik ten volle instem en my verplicht te onder telkenen by de aankomst in Canada, alvorens my naar de plaats van het werk te begeven". Van tevoren, in Enropa reeds, verplicht zich dus de contractant, by aankomst in Canada een nieuw papier te teekenen, dat hy nog niet kent, doch waarvan hy alleen weet dat 't hem aan handen en voeten zal binden. De emigratie op deze voorwaarden, welke wy niet verder behoeven te kwalifleeeren, wordt aangemoedigd door de Bchoone belofte van deze «vooruitzichten": Allen, die lichamelyk gezond en krachtig zyn en niet opzien tegen flinken arbeid, zullen zonder twyfel slagen. «De regeering is bereid aan eiken arbeider dio zich, na aan zyn contract voldaan te hebben, in Canada wil vestigen, tegen ver goeding van f 25 voor registratiekosten, een flink stuk grond ter bebouwing af te staan". Het is bekend, dat inderdaad do Cana- deesche regeering op een dergelyke wyze het vestigen van kolonisten in nog onontgonnen streken' bevordert. Doch men heeft niet noodig, om van deze faciliteiten te genieten, zich eerst te laten afwerken door een spoorwegonder neming. De gelden, benoodigd voor de dienstneming by den Grand Trnnk, kan men beter besteden door zelf de plaats pp te gaan zoeken waar men zyn geluk beproeven wil, instede van dat over te laten aan den werfagent en zyn werkbazen. Alvorens zich het contract van //Trans atlantica", bureau voor emigratie en het aannemen van arbeiders, Boompjes 40 Rotterdam, om de polsen te leggen, zal men wèl doen zich goed op de hoogte te stellen van de kansen om zonder het voorrecht dezer bemiddeling te slagen. De Chineesche kruisers voor Batavia. Naar aanleiding van bei: bezoek der Chi neesche kruisers aan Batavia, teekende de >Java-Bode" den 12en December 1.1. het volgende aan Hedenochtend te 9 uur kwamen de beide kruiserB in zicht, maar onbegrijpelijker- wijze werd niet naar Tandjong Priok op- gestoomd, doch op de oude reede van Batavia gestopt en gesalueerd, waarop na tuurlijk geen saluutschoten volgden. De loods van Tandjong Priok is de schepen aanstonds tegemoet gevaren en heeft hen op het goede pad gebracht, waarna de sfcrandbatteiy zich overwjjld van haar plicht heeft gekweten en de gebruikelijke 21 schoten gelost. Tandjong Priok was reeds vroeg in den ochtend zwart van de menschen. Met alle treinen zyn duizenden Chineezeu met vrouw en kroost zeewaarts getrokken, om de lang verbeide »Kapal prang" en, zoo het kou, den Chineeschen mandarijn van aangezicht tot aangezicht te zien Te 3 uur zou de resident van Batavia zich naar boord begeven, om den hoogen gast officieel te verwelkomen. Waarschijnlijk zullen de schepen hier 5 of 6 dagen blyven en van hier naar Semarang vertrekken. 7 Januari 1834 werd te Gelnhausen geboren de uitvinder van den telefoon, Philip Reis. Hy mag zich terecht verheu gen over de geweldige uitbreiding van zyn uitvinding. Of het de meest populai>e uitvinding is mag betwijfeld worden. Noodzakelijk kwaad. De Nieuwe Texelsche Boot. Den 15en Aug. van het vorig jaar is de eerste stap gedaan op den goeden weg van de vrymaking van Texel van de exploitatie door de firma BoBman, door het in de vaart brengen van de //Baron ReDgers*. Nn is de tweede stap gedaan, de nienwe schroefboot is aanbesteed en wordt gebonwd aan do werf «Hubertina», firma Jocobs te Haarlem, die reeds uitgebreide maatregelen genomen heeft om op tjjd klaar te zyn. Dit nieuwe schip wordt gebonwd volgons plannen, die door den heer J. C. Vierhout, expert van Veritas, ontworpen zyn en de geheele bouw en afwerking geschiedt onder het toezicht van dezen heer en van den heer D. Dninker, oud-gezagvoerder by de Maattch. Nederland. Dit is een waarborg voor wer- k o 1 y k e zeewaardigheid. Trouwens een schip aan dezelfde werf ge bouwd, volgens nagenoeg dezelfde plannen, vaart ia Denemarken over de Sond en vol doet daar uitstekend en houdt daar den Hol- landschen naam hoog. Het zal den Texelaren, meest allen aan deelhouders, aangenaam zyn een en ander van hunne boot te hooren. Van bevoegde zyi*e vernemen wy daaromtrent het volgende. De boot zal meter lang worden over dek, met een machine van 325 paardekracht terwyl de //Ada van Holland* 100 P.K. heeft. Die sterke machine iB gemaakt met het oog op toekomstig druk verkeer en op mo gelyk hinder door het y'swant het schip is door versterking van don kop als ysbreker ingericht, en kan den dienst lang volhouden, zoodat do beruchte zwtre tochten met de ys- vlet over de Hors wel tot de uitzonderingen zullen gaan behooren. De boot kan 500 passagiers bevatten. Voor dezen is uitstekend gezorgd. Dm het slinge ren van het schip te verminderen, wordt het gebouwd met kimkielen, waardoor het even vast zal liggen als een goede raderboot. Door degeheele boot ib stoomverwarming en een ryke electrische verlichting zal de aangenaam heid der reis vergrooten. Het bovendek bevat een damessalon en een rookkamer, beide kenrig ingerichtin den sa lon inplaatB van banken draaistoelen. Twee sloepen zullen beschikbaar zyn, waar van er een geheel ingericht alB reddingsboot. Voor het scheepsvolk iB een apart logies, waarin zy ongestoord kunnen verblijven, en niet genoodzaakt zyn op hot dek hun fortnin te zoeken als hun dienst niet noodig is. Het vee wordt beneden in het ruim ge bracht met een soort van lift worden 4 stuks hoornvee tegelijk naar beneden gelaten en zoo geschiedt het inladen van vee al heel gemakkelijk, zonder de dieren te verontrus ten of de passagiers te bivuilen. Ais wy' er nu nog by voegen, dat het schip geheel voldoet aan de eischen van de nieuwe, nog niet eens aangenomen wet op de scheep vaart, dan zal hot iedereen duidelijk syn, dat er van gevaar of twyfel aan de zeewaardig heid in de verste verte geen sprake kan zyn. Het jaar 1907 heeft de Texelaren veree- nigdhet sluit goed, want de firma Bosman begint al hare vlag neer te halen, door eenige dienst on te laten vervallen, omdat de «Ada» toch geen passagiers vervoert 1908 zal de nieuwe schoone boot brengen als schitte rende vrucht van de Vereeniging eene coö peratie op geheel modernen voet, en de tal rijke bezoekers der landbouwtentoonstelling zullen na hun verblijf op het Isola bella (schoone eiland) van het Noorden uitbundig zyn in hun lof over een der schoonste passa- giersbooten van Nederland. Haarlem. R. LUYTEN. Heldersche Moppen. Geooegelyk Kerstfeest gevierd Met z'n beiden 'n keurig dinertje ge had 1" Wie?» Ik en,... de kalkoen." Baas boven ban*. Als myn man me kwaad gemaakt hoeft maak ik 'e middags niet zyn lievelingskostjes klaar. En alB de myne me kwaad maakt, kook ik juist zyn lievelingskostjes, maar laat ze allemaal aanbranden I Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Den llden Januari a.s., hopen onze geliefde broeder en znst»r J. QUAX en M. LENGERS, hunne 127,-Jarige Echtveraeni ging te herdenken. Helder, 10 Januari 1908. Namens Broeders en Zusters P. J. LENGERS. G. LENGERS-Bakker. J. LENGERS. C. C. E. LENGERS-Caabls. F. J BUCK. H. C. BUCKLbngers. A. E. LENGERS. M. LENGERS. Geboren: Johanna Catharina Maria, Dochter van P. J. KOOPMAN en P. M. KOOPMAN—Blom, Helder, 3 Januari 1908. GeborenAdrlana Cornelia Anna Maria, Dochter van C. A. VAN GESSEL en M. B. VAN GESSEL Hdlskbr Soerabaia, 6 December 1907. GeborenJ0HANNES PETRUS, Zoon van P. G. DEURWAARDER en M. J. DEURWAARDERGooijbb. Helder, 7 Januari 1908. Heden overleed, na een geduldig lyden van slechts enkele weken, myn geliefde echtgenoot en vader Sbr. VAN SAV00IJEN, in den gezegenden ouderdom van ruim 79 jaar. Namens de Wed. Sbb. VAN SAVOOIJEN, Kinderen en Behuwdkinderen, Wieringen, 7 Januari 1908. Voor de bewijzen van deelneming, betoond by bet overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader en bebuwdvader, den Heer Jacobus Hendrik Valentijn Riemens, betuigen wy onzen bartelyken dank. Uit aller naam, H. RIEMENSSiegeesi Helder, Januari 1908. BIJEENKOMST van Leden en Introducés op Zondag 12 Januari, 's avonds half acht in het Kerkgebouw. Onderwerp Menno Simonsz en zijn tijd DE KERKERAAD. op 25 Januari 1908, in „Casino". HET BESTUUR. Door de Held. Verh. Vereen. „Samenwerking", zal worden ontruimd, perceel Dijkweg- No. 7a. HET BESTUUR. Door tuischenkomst van particulier la Hypotheek beschikbaar. Brieven .motto le Hypotheek", Bureau van dit Blad. WESTPLEIM. Zondag- en Donderdagavond Wed. HEMMIMG. WEGGELOOPEN111 Tegen belooning terug te bezorgen V Nutsspaarbank. Gelegenheid tot het bijschrijven van rente op MAANDAG 13 JANUARI a.s., voor middags van 1012 en namiddags van 1-3 uur. De Boekhouder, H. VAN DER LEE. Hypotheek. Geld beschikbaar als le Hypotheek op solled onderpand, zoowel Hulzen als Landerijen. Brieven fr. onder letters X X, aan het Bureau van dit blad. 11 J! II II II Denk aan het gekraai van den haan in den vroegen Zondagmorgen 1 Ruim 35 jaar door millioenen jicht-en rheumatieklijders met succes gebruikt Verkrijgbaar in flesschen van 50 cts,75cts en ft,25 bij h.h. apothekers en drogisten j lF.Ad.RlCHTER&(°. Rotterdam. 1 Te Helder verkrijgbaar bij: DE BIE BIERSTEKER, Keizerstraat 93L. ZIJM, Spoorstraat 89C. WESTER3AAN, Sluis dijkstraat 41. Loggerlleden, die dit jaar in Ouitschland ter baringvissche- rjj wensehen te varen, kunnen zich aanmelden by J. KRAMER, Basstr 40. Zy, die bet vorig jaar 25 en 30 gulden hebben aangenomen en achter zyn gebleven en onbevarenen komen niet in aanmerking. Er wordt gevraagd te Haarlem een nette, degelijke Dienstbode, R. K., voor een burgergezin, niet beneden 20 jaar. Br. fr. lett. P J H, aan W. van Gbo- ningbn, Advert.*-Bureau, Haarlem. Gevraagd een flinke DAGMEID, flink kunnende werken. Loon f 2.p. w. AdresWESTSTRAAT 38. in een klein gezin, tegen flink loon, groote wasch buitenshuis. Brieven franco onder letter J, aan 't bureau van dit blad. Een KRULLENJONGEN gevraagd Adres D. DE COCK, Laan 54. Een net burgermeisje van buiten zoekt HOST- EK IVVtOVIVL, tegen 16 Januari, by nette familie, tegen billyke vergoeding. Br. fr. lett. M M, bureau vau dit blad. Te koop gevraagd een BURGERWOONHUISJE met opgaaf van prys en waar gelegen. Adresbrieven onder lett. A, aan bet Bureau van dit blad. Te buur tegen Februari of eerder bevattende zes kamers, keuken, kelder en zolder, voorzien van gas- en waterleiding. AdresWeststraat 56. TE HUUR een nieuw goed ingericht HUIS, de Trompstraat, h f 2.15 per we?k. Te bevragen Walvischstraat 47. TE HUUR een net WOONHUIS, voorzien van gas- en wa'ai-leiding, Ve i. Piet Heinstraat, a f2.50 per week. Adres: WILHELMINASTRAAT 58 TE HUUR een Bnréerwoonttnis in de Florastraat, Te bevragen: Kbizeesteaat 15 17. TE HUUR het Bovenhuis Weststraat 72, thans bewoond door den WelEd. Géstr. Heer L. F. VAN BEEK. Adres: KANAALWG 140. Te huur een net Woonhuis, voorzien van Gas- en Waterleiding, Verl. Rozenstraat, a f 2 60 p. week. AdresSpoorstraat 58 HUIS met TUIN te huur, Kanaalweg 115. Huur f 15.per maar d. Te bevragen Spooesteaat 43. TE HUUR een gemeubileerde Kamer, aan den Kanaalweg, met vrye opgang, met of zonder pension, geschikt voor beer of dame. Br. fr. onder motto »Kamer«, bureau van dit blad. TE HUUR een VOOR- en ACHTERKAMER, met boet, gas- en waterleiding. Huurprys f 1.45. Te bevragen: Hoofdgracht 18. Te huur, wegens vertrek van den WelEd. Gestr. Heer OSTEN, op 1 Februari, een modern BOVENHUIS, met riant uitzicht, bevattende vyf kamers en sèrre. AdresKeizerstraat 84-86. TE HUUR een net BURGERWOONHUIS, voorzien van gas- en waterleiding. Adrt-s Mej. Laagland Windbb, Koningsplein 112. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het WINKEL- en WOONHUIS vroeger de Tijdgeest", No. 165 Molenplein te huur. Winkeloppervlakte ruim 70 Ms, hoogte 4.20 M. Verder PAKHUIS aan den Dyk, van rnim 25 M., Keuken met 5 Kamers. Te bevragen by J. L. v. OS, Nieuw straat 27. Blazerschuit H.D. 104, met beste inventaiis, te koop, te bezichtigen op de scheepswerf van IJ. J. ALKEMA, te Makkum. TE KOOP 1 nieave solied gebouwde Woonhuizen. Adres Gebb. STEEMAN, Veldstraat 20. zal op ZATERDAG 25 JANUARI 1908, des avonds 7 ure, in het Koffiehuis vau den Heer J. VROOM, op Oosterland to Wieringen, ten verzoeke van den heer MATTHEUS JOHANNES BAKKER, in bet openbaar verkoopen De perceelen Land te Wielin gen, genaamd: „het Woudje", benoorden de Kooi, „Zwart Jantje", „de Japeven", „het Neske", „Elsje" en „Bij de Kompe". Meer uitvoering op de billetten vermeld. Aanbieding* Beschrijving van de gemeente Helder, Huisduinen en het Nieuwediep van af de aleudste tijden, met een plaat, voorstellende de haven het Nieuwediep bij het binnenkomen der Bataafsche Vloot in het Jaar 1795. Voorts een Idem in het Jaar 1875 en een kaart der gemeente. Zy, die deze merkwaardige plek aan Hollands Noordpunt willen leeren kennen, koopen nu bet boek, by nitgave voor f 4.en thans voor slechts f 2«— Dit aanbod is tydelyk en nog weinige exemplaren zyn voorbanden. By aanvrage van buiten, geschiedt na ontvangst van f 2*25, de zending van bet boek franco door de Uitgevers BERKHOUT Co., te Helder. INNNI Wie last heeft van taalfouten scbryven. koope „Practisch Taal onderwijs", een boek van 368 blz., dat op zeer prettige wyze U, zon der onderwyzer, de Nederlandsehe Taal zuiver leert scbryven en te vens goed stellen. Fr. p. p. tegen postw. a f 1.35. Ook is verschenen: „Praetiseh Rekenonderwijs" door H. Werk man, geheel in denzelfden geest als »Pract.Taalond." Prys/1.50. Fr. p. post f I.BO. B. Westbea, Uitgever, Nyverdal. P.S. Wie er eerst meer van wil weten, vrage het gratis pros pectus aan. Dames, die gpondig onderricht wensehen te ontvangen in het maat- knippen en vervaardigen van Dames- en Kindercoatuums, Reformkleeding, Mantelvak, enz., gelieven zich vóór 14 Januari a.S. aan te melden, daar dan weder een nieuwe cursus zal aanvangen. Aan bevelend, ]fl. M. BRIZEETIMMERM AN,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2