Leger des Heils. Nationale Blindenzorg. MEDELEZERS gevraagd Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Marktberichten. Burgerluie Stand gemeente Helder. Burgelijke Stand der gemeente Texel, Vervolg der berichten VERLOREN een. fantasie CBINTÜÜR- Gevraagd een SCHOENMAKERSJONGEN. Advertentiën. Belangrijk bericht VEREENIGING TOT BESTRIJDING OER TUBERCULOSE TE HELDER le Rang 1 Golden, 2e Rang 60 Gent. voor de Nieuwe Rotterdammer Conrant, Gevraagd een zindelijke DIENSTBODE, POSITIE. Jonkman of Weduwnaar, Te knar een net BURGERWOONHUIS KIPPEN TE KOOP, Tlngevolge Kon. besluit van 25 dezer wordt Hr. Mb. logementschip »Neptunus", liggende te Willemsoord, met 20 Februari in dienst gesteld voor oefening van de zeemiliciens der 'lichting dezes jaars. By gemeld besluit is het bevel over genoemden bodem opgedragen aan den kapitein ter zee R. O. J. Verschoor. Blijkens by het departement van marine ontvangen berichten is Hr. Ms. pantserdek- schip Noordbrabant", onder bevel van den kapitein ter zee J. W. Termytelen, 25 dezer te Sabang en Hr. Ms. pantserschip «de Rny- ter", onder bevel van den kapitein ter zee P. C. Swaan, 24 dezer te Port-Said aange komen. De commandant van laatBtgemeldon bodem is voornemens 27 dezer de reis naar Nederland voort, te zetten. Het uit de sterkte der Koninklijke Marine afgevoerde pantserschip //Schorpioen" is Za terdag overgebracht naar Rotterdam, om door de Maatschappij voor eeheeps- en werktuig bouw Fyenoord te worden ingericht totloge- mentschip voor den Marinetorpedodienst te Hellevoetsluis. Het schip werd gesleept door de sleepboot „Titan". In stede van 21 Febr. a.s. met het stoom schip r Prins Willem Hl", zal het transport schepelingen van de Koninklyke Marine, be stemd voor Hr. Ms. «/Gelderland" te Cura9ao den 6den Maart d.a.v. met het stoomschip «Prins Fiederik Hendrik", van de Kon. West- Indischc maildienst, naar West-Indië ver trekken. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, n. Java, vertr. 23 Jan. van Catania. K. Wilh., n. A'dam, is 23 Jan. P. do Galle gep. Ambon, n. A'dam, is 24 Jan.Pantellariagepaas. Celebes, n. A'dam, vertr. 26 Jan. v. Marseille. K. Will. III, n. A'dam, vertr. 26 Jan. v. Genua. K. W. I, n. Java, arriv. 27 Jan. te Southampton. Oranje, n. Java, pass. 26 Jan. Point de Galle. Solterdamsche Lloyd. Kediri, naar Java, arriv. 24 Jan. te Sabang. Rindjani arriv. 24 Jan. v. Java te Maassluis. Bogor, naar Java, pass. 24 Jan. Kaap Bon. Besoeki, n. Java, vertr. 25 Jan. v. Port-Soudan. Goentoer, n. R'dam, arriv. 26 Jan. te Suez. Kawi, n.Java, arriv. 25 Jan. te Lissabon. Salak, n. R'dam, vertr. 26 Jan. van Padang, Kon. Weet-Indische Maildienst. Pr. W. IV arriv. 24 Jan. v. Surin. te IJmuiden. Pr. d. Ned. vertr. 25 Jan. v. A'dam n. Suriname. Alkmaar, 25 Jan. Aangevoerd, 0 paarden f f 07 koeien en ossen f 150 4 f245, 23 nuchtere kalveren f8 a f20, 7 ma gere schapen f 20 4 f 28.—, 40 magere varkens f 12 4 f 16, 180 biggen, 10 w., f 5.a f 9. 5 bokken en geiten f8.— a f6.— 2904 kop boter, hoogste f 0.75, middelste f 0.70, laagste f0.60, per kop. Eieren f5.4 f 5.50 per 100 stuks. Alkmaar, 27 Jan. Aangev. 13 koeien en ossen f 160.a f 270.47 vette kalveren, f 40 4 f 100.-», per ned. pond f 0.80 4 f 0.90, 28 nuchtere kalveren f8.— 4 f20.— per st.,12 magere schapen, f 15.— 4 f25.—, 0— vette id. fa f0 lammeren f' 4 f 347 vette varkens f0.40 4 f0.49 p. Ned. pond, 62 magere id. f 16.4 f 18.—. Noord Scharwoude Station. 21 Januari. roodo kool la soort fö.— a 1 7.2e soort f 6.— a f6.76, kleinere f4.— a f4.76, gele kool le soort f6.60 a f7.~, 2e soort /6.60a£6.85, kleinere f8.76 af 4.26, witte keel le soort f4.— a f4.60, 2e soort f8.60 a f 3.76, kleinere f2.50 a f8.26, uien f 1.10 a fl.20. 22 Jannari. roode kool le soort f6.26 a f7.2e soort f 6.60 f 6,kleinere f 4,25 e f 6,gele kool le soort f 6.76 a f7.26, 2e soort f 6.60 a f 6.60, kleinere f 4.— a £5..witte kool le soort f4.25 a f4.60, 2e soort f8,76 a f4.—, kleinere f2.76 a f8.60, uien f 1.10 a f 1.15. 28_Jannari. roode kool le soort f 6.60 e £7.—, 2e soort f 5.L. f 6.kleinere f 4.— a f 6.gele kool le soort f 6.76 a f7—, 2e soort f 6.76 a f 0.50, kleinere f4.a f 6.25, witte kool le soort f4.a £4.50 2 soort a f8.75, kleinere f2.— a f2.75, uien fl.10 a f 1.85. Ingeschreven van 2427 Januari. BEVALLEN: A. Vos geb. Burger, z. G, de Vries geb. Van der Ham, x. S. de Boer geb. Boon, z. L. van Leeuwen geb. Van Twuyver, z. M. van Dok geb. Bjjl, d. E. M. A. Roskam geb. Roomeyer, d. E. van der Vliet geb. Horsman, d. OVERLEDEND. Collet, 7 j. A. C. A. Seholtsz geb. Van den Bosch, 28 j. K. do Vries, 6 w. C. J. Valkenburg, 11 m. van 18 tot en met 24 Jan. 1908. GEBORENHarmina, d. v. Jaoob Former en Dieuwertje Boonacker, (de Waal). ONDERTROUWD1 GETROUWDGeene. OVERLEDEN Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indié. VoCMndingsweg. Da tam darter poatbesorging. Tijdat. der laatat. bnal. a/h Poatk. 7 en 81 Febr. Stadstnd. 7.'a ar. 81 Jau. 7.-'aar 4 co 18 Febr. 7— 'aav. 28 Jon. 3.80 'mam. 31 Jan. 7.— 'aar. 11 Febr. 18 'smiid. itra'a Oostkust, Palembang, i.-W. Afd. van Borneo, p. zoo post via Amsterdam. p. seepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genna Holl. mail via Marseille p. Fnnaeka mail via Marseille p. Doltsehe mail via Napels*) Allaeu naar Atjeh, 8m Rioaw, Banka, Billiton en Het overige gedeelte van Ned. Ooit-Indië wordt alleen op verlangen der afzenders via Napels versonden. Naar PalembangRiouwBanka, Billiton en Z. W. Afd. van Borneo. p. Engelaehe mail via Brindisil 6 en 20 Febr. |7.—'aav. p. Holl. mail via Genna 4 en 18 Febr. 7.'s av. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p.Engelsehemail via Brindisil eiken Donderd I 7.'a av. p. HolL mail via Genna 4 en 18 Febr. 7.'aav. Naar Guyana (Suriname): p. aeepost via Amsterdam .1 6 en 20 Febr. p. mail ovar Engeland .10 en 24 Febr. (alleen op verL der als.) j p, mail via St. Nazaire. .1 7 Febr. I 7.'atv. Naar CuracaoBonairo en Aruba: p. aeepost via Amsterdam .1 0 en 20Febr. i7.'aav. p. mail via Sontbampton. elk. Dine.en Vr. S.SO'snuui. p. mail via Hamburg80 Jan. 7.'s av. (alleen op verL der afs.) I Naar St Martin, St. Eustatiue en Sabat p. seepost via Amsterdam. .1 6 en 20 Febr. I 7.—'sav. (alleen op verL der afii.) p. mail ovar Ingeland ,|10 en 24Febr. 7.'aav. Naar Kaapland, Natai, Oranje-Rivier-kolonit en Transvaal eiken Vrijdag,3.80, 's namiddags. 7.'e av. 7—'sav. Helder, 28 Januari. Onder de danieB, die te Alkmaar examen deden als gediplomeerd baker be hoort onder de geslaagden Mej. Wed. O. Bal de Vries, alhier. De schipbreuk van de „Turbo"., Wy hebben iu de dagen na de schrikke lijke ramp met het stoomschip //Berlin" in alle dagbladen kunnen lezen, dat de kloeke zeelui, die daar hun leven hebben gewaagd, om dat van anderen te redden, voor hun moe dig gedrag zyn gehuldigd en beloond. Ook hebben wy kunnen lezen, dat schipper Schroe- vers en de zijnen, die dezer dagen zoo'n stout stuk hebben uitgehaald by de redding van do bemanning der »Doris", by Vlissingen ge- Btrand, eveneens zyn gehuldigd en beloond. En zoo is dat gelukkig altyd het geval geweest, wanneer de stoere bewoners van onze kusten dapper en onverschrokken by zooveel andere schipbreuken hun loven waag den. En zy hebben recht daarop I Maar hebben onze Holdersche en Nieuwe- dieper vletterlui en de bemanningen der sleep- booton daarop geen recht? Worden zy niet altyd vergeten, behalve wanneer zy om het leven kwamen, in welk geval voor de aeh- terblyvenden wordt gezorgd Hebben zy niet in een lange reeks van jaren altyd hun leven veil gehad om hun medemenschen van een wissen dood te red den, vaak onder veel moeilijker en gevaar lijker omstandigheden, dan de hierboven ge noemde Was niet de redding van de bemanning n do «Turbo" in dien utikdonkeren nacht een daad, waarvan wy, leeken, de grootheid niet kunnen beseffen, doch waarbij volgens meer bevoegden, zooveel moed, zooveol menschen- liofde en zooveel zeemanschap te pas kwam als byna nooit te voren? Ja, de bemanning van de reddingboot werd betaald voor die redding, waarby zy ruim tien uren in onafgebroken arbeid bozig was, met vijftien gulden per hoofd, door de Noord on Zuidhollandsche Redding-Maatschappij. Grooter bedrag kan die maatschappij, die ook over geen al te ruime geldmiddelen beschikt, niet afstaan. 't Gaat niet om het geld, neen, al kregen zy niets, dan nog zonden zy niet weigeren do reddingboot te bemannen, wanneer de nood aan den man kwam. Maar wy vrjgen: is het nu niet mogelijk voor ditmaal aan de bemanning van de redding boot'en aan die van de beide Bleepbooten, die altyd en vooral by deze merkwaardige red ding zioh zoo dapper hebben geweerd, eens oen extra belooning of onderscheiding te geven Zou het by voorbeeld niet op den weg van //Helders Belang" of van het Reddingfonds kunnen liggen, zich hier eens voor te spannen, en een beroep te doen op de vermogenden in den lande En kan het Reddingfonds voor dit maal niet van de gewoonte, om alleen by het omkomen van de redders ondersteuning te ver- leenen, afwijken en nu eens in den buidel tasten Zooals te verwachten was, wa» het Za terdagavond j.1. vol in Casino". De sportver- eeniging »H. B. S." gaf n.1. hare feestelijke vergadering, die goed geslaagd mag heeten. Ruim kwart over acht opende de voorzitter de vergadering en deelde, na allen en wel in 't bijzonder de eereleden Kerkhoff en Schotel welkom geheeten te hebben, mede, dat het bestnnr zich wegens omstandigheden verplicht gevoeld had de uitvoering uit te stellen, doch dat dit onmogelijk was gebleken. Verder deelde hy mede, dat de bloei van de sport vereniging genoegzaam bleek uit het groot aantal leden, dat er wel op wijst, dat ter ontspanning naast de studie behoefte gevoeld wordt aan een dergelijke vereeniging. Na ver volgens een korte uiteenzetting van de werk zaamheden der S. H. B. S." te hebben ge geven, verklaarde hy de vergadering voor geopend. Hierna nam de heer Kerkhoff" het woord en verzekerde, dat door het Bestuur al het mogelijke was gedaan om de uitvoering tot naderen datum uit te stellen, doch dat dit onmogelijk was. Vlug volgden nu de nummers van het pro gramma op elkaar en kregen we een afwis seling van gymnastiek en voordrachten te zien, waarvan vooral de «Colonne Geweer" en de strafoefeningen der jongste afdeeling byval genoten. Van de voordrachten bevielen ons ■The two Snowballs" en «Daar is Mynheerl' het best, terwijl ook sommige nummers der «Mixed Pickles" wel aardig waren. Een geanimeerd bal besloot den avond. Mist en IJzel. Van Dinsdag tot Vrydag zat ons land onder den zwaren mist, en is daardoor onbe rekenbare schade ontstaan voor de scheep vaart en voor het verkeer te land. De zee havens konden niet worden aangedaan, zoo dat b.v. Vrijdagmiddag, toen 't een paar nur helder weer werd, circa 50 stoomschepen, die alle gedurende eenige dagen in zoe wachtende waren gebleven, in eens den Waterweg bin nenvielen. En zoo ging het overal, ook ie het buitenland. In Hamburg kwam van Woensdag tot Vrydag geen enkel schip binnen. Het aantal meer of minder groote ongevallon is dan ook ontelbaar. De tengevolge van de mist en vorst ont stane yzel was voor de telefoon- en telegraaf- leidingen een ware ramp. Het geheele verkeer in Nederland is gestoord en met het buiten land, met Duitschland, België en Engeland is het geen haar beter, zoodat de handel ver moedelijk veel schade lijdt. In onderscheidene plaatsen zyn de telegraaf- en telefoonpalen en de toestellen op de ge bouwen by massa's bezweken. Vooral te Nymegen moet de ruïne groot zyn, terwijl de schade moet worden gedragen door een particulier, wiens net juist dit jaar door Ry'k zal worden overgenomen. Hy kan nn beginnen, voor eenige maanden, het net voor de grootste helft te vernieuwen. Zonder schade zyu wy er hier te Hel der ook niet afgekomen. Een zwaar met ryp bezette armdikke tak van een boom kwam op het telefoonnet aan den Kanaalwog te vallen, met gevolg dat het geheele' westelijke deel van den Helder niet telefoneeren kon. Bovendien is er ook storing in andere richting. Van het telegrafisch en telefonisch verkeer met het binnenland zyn wy bovendien geheel verstoken. Alleen met Alkmaar, met de eilan den en met Harlingen is de verbinding nog niet verbroken. Het station van de draadloozë telegrafie aan boord van het Wachtschip alhier seint nn voor zoover doenlyk de telegrammen over naar het station op 's Ryks werf, Amsterdam. De vertraging is echter somtijds zoo groot, dat men de berichten nog eerder per post in het bez.it van geadresseerden kan doen toekomen. Men meldt nit Harlingen De stoomboot „Bolsward" der Holland- Friealand-lyn, alhier sedert 1 dezer lig gende, vertrekt morgen via Nieuwedièp naar Amsterdam. Texel, 27 Jannari. Te Oosterend is Vrydag j.1. een dam- wedstryd gehouden, waaraan tien personen meededen. De prjjzen bestonden iu contanteu. Toen men 9 ronden gedamd had, bleek het, dat drie der kampers ieder 13 en de anderen een minder aantal punten hadden behaald. De drie hoogsten streden opnieuw en de beer Jan Witte won den prjja met 18 -J- 4 punten. De premie werd gewon nen door den heer C. Kooiman met 13 -J- 2 punten. De wensch werd uitgesproken, dat wel dra opnieuw een dergelijke vredige wed- stryd gehouden zal worden. Vrydag j.1. was de belangstelling groot. Br worden - tegenwoordig vele rotganzen op Texel gevangen. Gewoonlijk houden deze vogels zich op de Zuiderzee en op de Wadden op, maar door koude en mist schenen in de vorige week tal van zulke ganzen in de war geraakt te zyn, zoodat zy zich op het land en zelfs in de dorpen begaven, en gemakkelijk buitgemaakt wer- Texel, 27 Januari. In den loop van 1907 werd hier de haven een voet dieper gebaggerd dan voor heen. Ook buiten den havenmond werd op verren afstand in zee het terrein iets dieper uitgebaggerd. De natuur hielp daarbjj mede zoo is overal eene meerdere diepte ont staan van byna V/s voet. Dank zy deze gunstige verandering, is 't mogelyk ge weest, om gedurende den jongsten winter tamelijk geregeld met schroefstoombooteu te blyveu varen. Werd nu de monding nog vijftig meters verder in zee uitge bracht, zoo zou daarbjj de diepte wellicht nog beter zyn te behouden. De garnalenvisschers kunnen sedert Zater dagavond weer ongehinderd naar zee komen, nu de krachtige Zuid-Westenwind het ys voor de kust heeft weggevoerd. Toch dreigt er op nieuw gevaar voor ijsbezetting, indien 't weer stiller mocht worden. Alleen sterke Zuid-Westelijke wind moet ons hier van 't ijs verlossen. Zaterdagmorgen nog werdetf ijsvelden tegen de zeedijken gekruid vormden zich op enkele punten jjsheuveltji De sloep van de „Amsterdam". Zooals wy reeds per bulletin hebben be kend gemaakt, zyn de 23 in een sloep afge dreven personen van het stoomschip r Amster dam" Vrijdagmorgen te 12 uur aan wal gebracht. Zy waren al dien tyd geborgen geweest op de stoomboot «Songa", die voor den Waterweg voor anker lag. Volledigheidshalve deelen wy dit nu nog mede. Door het breken van telegraaf- en tele foongeleidingen, ontvingen wy pas Vrydag laat in den middag, toen onze courant byna was afgedrukt, bericht van de redding. De crisis. Mr. Heemskerk is weder in de residentie tot voortzetting zjjner overleggingen. Men vervracht hedenavond in de Eerste Kamer een debat over de al of niet be handeling der Staatsbegrooting onder bestaande politieke omstandigheden. Men meldt uit den Haag Met toestemming van de justitieele auto riteit heeft jhr. de Geer de cellulaire ge vangenis te Scheveningen, waar hy gedeti neerd is, voor een dag mogen verlaten, teneinde naar het sterfhuis van zyn echt- genoote te gaan, die eenige dagen geleden- Je Nymegen overleden is. De veroordeelde werd Zondagochtend door een rijksveldwachter naar Nymegen ge transporteerd, vanwaar hy 's avonds, onder hetzelfde geleide, in de strafinrichting terug keerde. Aanvaring. Op de reede te Vlissingen zyn Zondag avond twee zeilschepen van het Belgisch loodswezen in aanvaring gekomen. Ben der sloepen zonk onmiddellijk. De opvarenden konden zich door overspringen radden. Gisternacht is er ingebroken by de firma Gust. Buhse en Fehr aan de Hoog straat no. 317, hoek Wyde Kerkstraat te Rotterdam. Reeds omstreeks één uur merkte de heer Buhse een drietal verdachte mannen, die bezig waren een soort hor, aan de Hoogstraat zjjde, voor het beneden gedeelte van het winkelraam aangebracht, te verbreken. Daarop is door hem uit een raam van zyn woning, iu de Wyde Kerk straat uitkomendo, gefloten om van zyn tegenwoordigheid bljjk te geven, hetgeen tengevolge had dat de inbrekers verdwenen. Eenigen tyd later, geen verder onraad bespeurende, zyn zy teruggekomen, hebben hun inbrekerswerk voortgezet en ten slotte omstreeks halfdrie uren met een grooten baksteen, die in den winkel teruggevonden is, de winkelruit verbrijzeld. Uit de etalage is daarop gestolen een doos met geslepen ruit, waarin 44 gouden dames-horloges waren uitgestald. Terwyl dit van buitenaf geschiedde loste de heer Buhse van uit zijn winkel twee revolverschoten op de bezig zynde inbre kers, zonder een hunner, voor zoover bekend, te treffen. De gestolen doos is in de Schrynwer kersteeg op de straat teruggevonden, maar ledig. De bestolene is tegen inbraak ver zekerd. n Held 1 Kort geleden zou en moest, zoo vertelde ons 'n hoofdman van het Leger des Heils", 'n Amsterdamsche timmerman emigreeren naar Kanada.'t Werd 'ui afgeraden, maar hy bleef op z'n stuk staan. Hy leende het geld voor den overtocht, en ging met 'f Leger mee. Tot Rotterdam ging alles good, maar... eenmaal op de Batavier" nauwelijks Hoek van Holland voorbij, gon-ie te huilen ftls een kindHy wou naar z'n vrouw terugEu in Londen W8rd 't nog erger 1 't Werd zóó erg, dat men den trouwen Amsterdammer geld gaf om naar »Groot-Mokum" terug te gaan. Daar zakte 'm voor de tweede maal de moed in de schoenen. Wat zou vrouwlief opspelen Enfin hy wandelde naar hnis, klom naar boven en verstopte zioh in 'n kastIJselijk batig Geld weg, moed weg, en z'n drie koffers al naar KanadaToen-ie 't te benauwd kreeg, 's avonds, kwam-ie uit z'n schuilhoek Gegil van vrouw en kinderen, spookge- roep, burengerucht Tableau Uit den Plattelandshoek. Langzaam maar sok er knabbelt de tuinbouw aan don landbouw. Ieder jaar moet de landbouw een gedeelte van zyn grondeu inruimen voor den tuinbouw, regelmatig krimpt do landbouw in en breidt do tuinbouw zich uit. Dobloembollencultuur b.v. vraagt steeds meor grond. Oorspronkelijk een Hollandsche cultuur met Haarlem als centrum men spreokt immers nog altyd van de Haarlemsche bloembollen ging de kweekery het Noorden en het Zuiden in en is nu rcedB beland op de eilanden Schouwen en Ameland. De geheele duinenvoet wordt één bloem- bollenveld. En verder hebben wy nog een uitbreiding naar het OoBtenin de Streek tnsschen Hoorn en Enkhuizen bloeit o. a. krachtig het tulpen- kweeken, en de bollen, die daar vandaan komen, worden overal gezocht en goed be taald. Nog is do landhonger der bollenkweekers niet gestild. Onder Beverwijk b.v. vraagt, Bmeekt men haast om weiland in bouwland om te zetten. Als de Hollandsche bol zyn ouden roem kan handhaven en er is geen enkel teekun dat hy dit niet zal kunnen dan begroeten wy die uitbreiding. De bollencnltunr geeft meer, vraagt meer arbeiders, die in het algemeen beter betaald worden dan hun collega's in den landbouw. Waartuinbouwbloeit, heerscht welvaart. Hoe meer tuinbouw, hoe meer welvaart diiB, en daarom is elke uitbreiding eeu ge lukkig teeken, wanneer zy ten minste maar ni«t op goed gelnk geschiedt. Uitbreiding, gebaseerd op kennis van de terreinen en gebieden, waarheen de prodneten zullen worden verzonden, geeft hoop op een goede toekomBt. Maar geschiedt de uitbreiding op hoop van zegen", dan blijft de zegen wel eens weg. De bloembollencnltnur kan zich daarom zoo uitbreiden, omdat er een Bterk corps bloembollenhandelaars bestaat, dat als het ware heel de wereld doortrekt om onze bollen er in te krijgen en er in te houden. Deze handelaars zyn eminente mannen met voel zaakkennis en ondernemingsgeest, zoodat zy voortdurend nienwe kanalen opzoeken. Laten de kweekers de bollen maar culti- veeren, de handelaars zullen wel voor export zorgen daardoor gaat het beiden categorieën dan ook zeer good. De bollen cultuur bloeit omdat 't den bollen handel goed gaat. Do Cuillnan-diamamt. Reuter seint uit Londen: »Volgens verschillende bladen is de Cul- liran-diamant gisteren uit de bank gebaald en aan detectives overhandigd, die naar een onbekende bestemming vertrokken. Men vermoedt dat die bestemming Nederland is, maar iets zekers is hieromtrent niet te melden". De bewerking van dit kroonjuweol, dat millioenen waarde vertegenwoordigt, is n.1. door Koning Edward opgedragen aan gebrs. Asscher, leden der firma's J. Asseber Cie.t te Parys en I. J. Asseber te Amsterdam. Dag en nacht wordt de steen thans door speciale politie bewaaktuitgebreide voor zorgsmaatregelen zyn genomen om de >Cul- linan" tegen alle mogelyke ongevallen te beschermen. 's Nachts wordt de diamant bewaard in een extra groote brandkast van buitenge wone stekte, die weer geplaatst is in een groote brandkluis. Eenmaal daarin afge sloten, zouden inbrekers stel dat zjj ooit de dwaasheid zouden willen of kunnen beginnen om een poging tot diefstal te doenzeker veertien dagen onafge broken moeten arbeiden aleer zy die sterke muren verbroken hadden. Nachtwakers con troleeren de kluis aan de buitenzjjde elk uur en de geheimen der afsluiting zyn aan slechts zeer weinige ingewijden bekend. GeborenAGNES HILLEG0NDA, Dochter van P. MINNEBOO en A. MINNEBOOBlijbndaal. Helder, 28 Januari 1908. Westgracht 74. Algemeens kennisgeving. DANKBETUIGING. Onzen hartelljkeil dank aan allen, die blyben van belangstelling gaven by het overlyden van ons geliefd zoontje Johann08 Wilhelmus Leendert, inzonderheid aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. SNELLEN. Uit aller naam J. W. L. TER SMITTE en Eohtgenoote. Achtergracht W.Z. 69. f.'e vinder wordt beleefd verzocht tegen belooning dezelve terug te bezorgen. Adres; Keizerstraat 71. Verloren I TIENRITTENBOEKJE, Amsterdam, Arnhem, inbondende 8 ritten, tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Kanaalwbg 169 i WP*- Een JONQEN gevraagd, voor Dinsdags en Vrijdags van 'smiddags half twee tot 4 uur, op het Bureau „VLIEGEND BLAADJE". Spoor straat 99. AdresH. FEIJEN, Weststraat 15. Op den 31en Jan. a s. hopen onze geliefde ouders J. DIRKS en T. LONT, den dag te herdenken dat zy voor 25 Jaar in den Echt zyn verbonden. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende kinderen W. POEL. T. POEL—Dirks C. KROON. A. KROON—Dirks. G. DIRKS. Velsen. D. DIRKS. M. DJRKS. Wieringen. A. DIRKS. Velsen, 27 Januari 1908. Geboren: Hendrina Anthonia Jantje, Dochter van P. KOOGER, en J., C. KOOGER Man. Schoorldam, gem. Warmenhuizen, 24 Jannari 1908. Geboren: CATHARINA, Dochter vau C. ROSKAM eu E. M. A. ROSKAM—Roombijer. Helder, Januari 1908 Hiermede vervul ik den trenrigen plicht U kennis te geven van het over lyden vau rayn geliefde echtgenoote en der kinderen zorgzame moeder Anna Catharlna Antonia v. d Bosch, na een langdurig doch geduldig lyden, in den ouderdom van byna 29 jaar. Helder, 25 Januari 1908. Haar bedroefde Echtgenoot, Kinderen en verdere Familie, C. SCHOLTSZ. Algemeene kennisgeving. Na eene hevige ongesteldheid van slechts eenige dagen, werd ons onderhart diep getroffen, door het overlyden van onzen jongsten lieveling CHRISTIAAN JAC0BUS, in den aanvalligen leeftyd van rnim 11 maanden. Zyn bedroefde Ouders K. C. VALKENBURG. J. M. VALKENBÜRG—Frie. Helder, 26 Januari '08. DONDERDAGAVOND te 8 uur zal in de zaal van het Leger des Heils Spoorgracht de inzegening plaats hebben van een aantal jonge soldaten. De kinderen zullen tevens een zeer interessanten zang dienst uitvoeren. DE OFFICIEREN. De uitgestelde Voordracht met Lichtbeelden, door Dr. VAN GORKOIH, uit 's-Gravenhage, zal gehouden worden op WOENSDAG 5 FEBRUARI, des avonds ten 81/2 uur in „Tivoli". Vrij Entree. HET BESTUUR. Beschermheer Z, K. H- Prins Hendrik der Nederlanden. By genoegzame deelneming zal de I bestaande uit dén Heer N. M. SCHILD, Pres. der Nat, Blindenzorg, Spreker Mej. WILLY HORA ADEMA, Mezzo- Sopraan Mej. TBUUS POST, Declamatrice de Heeren A. W. RIJP, Organist der Nieuwe Kerk te Amsterdam, Pianist, en J. C. CARON, Baryton, teu bate der Nationale Blindenzorg, een KUNST-AVOND geven in het lokaal •CASINO", op 3 FEBRUARI 1908, te acht uur. De toegansprys is Plaatsbespreking op den dag van 10-2 unr. ÜN^F* Het Bestuur der afd. Texel van de Holl. Maatsch. van Landbouw wenscht bij Inschrijving te vorpachten het recht van reetauratiehouden op het terrein der te houden Landbouw tentoonstelling op 913 September 1908. Inschrijvingen met opgaaf van met of zonder tent, worden ingewacht voor 5 Febr. by den Secr. voornoemd, die op franco aanvraag gaarne nadere inlichtingen verstrekt. Gevaaagd een flinke DA6MEID, wasch buitenshuis, Loon naar bekwaamheid. AdresBurean van dit blad. Gevraagd een DIENSTBODE Adres: Weststraat 74. Gevraagd een netteDIENSTBODE. Adres Mej. TIELROOIJ, Weststraat 58. Door onvoorziene omstandigheden ge vraagd voor de maand Februari, een net handig MEISJE of Noodhulp, liefst wat op de hoogte van kokeD. Zich san te melden Hoofdgracht 36. GEVRAAGD Loopjongen (Slenter), omstreeks 16 jaar oud. Adres Firma P. VERFAILLE, Keizer straat 112. AdresLOODSGRACHT 25. Er wordt terstond gevraagd e&n flink fJ/f€*/?JFJ^f wasch buitenshuis. AdresBureau van dit blad. Mejuffrouw BLANKEN, Binnenhaven 43, vraagt tegen 1 Februari a.s., een© DlenstlJOdLe die goed kan koken en werken, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. f 2.per week. Adres: Jan in 't Veltstraat nr. 38. Een beschaafd MEISJE, goed kunnende naaien en verstellen, heeft uog eenige dagen disponibBl, welke zy gaarne bezat zag bij den gegoeden stand. Brieven onder motto Naaister" bureau van dit blad. Hankelbakkerij. Flinke 2de bed. gevr., bekend met korst en garnu, P. G. Br. met opgaaf van leeftijd en verl. sa laris onder no. 1655, DUINKER'S Adv.- bureau, Spoorstraat 92. Door groote Levensverz. My. wordt gevraagd iemand van goeden huize, lust gevoelende zich in deze branche eene positie te scheppen en geneigd zynde voorloopig werkzaam te zyn tot het aan brengen van nieuwe leden, op een aanvangs salaris van f20 per maand, benevens ruime provisie. By gebleken geschiktheid volgt aan stelling tot Inspecteur, waaraan rnim salaris, vrye reis- en verblijfkosten verbonden i«. Alleen zy die kunnen wjjzen op uitge breide relatiën en in het bezit zyn van goede referentiën, komen voor deze be trekking in aanmerking, terwyl het kannen storten eener borgsom in contanten ten kantore der My.tot aanbeveling strekken zal. Brieven fr. onder Z. 5, Alg. Advert. Bar. ROUMA Co., Amsterdam. Juffrouw, Wed. niet onbemiddeld, wenscht kennis making met dienend of pensioen genietend leeftyd tusschen 30—40 jaren. Volledige inlichtingen worden in ver trouwen ingewacht. Adres met brieven onder letter N N, aan het Bureau dezer Courant. TE HUUR een net BURGER WOONHUIS, voorzien van gas- en waterleiding, hunrprys f13.00 per maand. Adres: LAAN No. 6. Een WINKELHUIS te huur, Jonkerstraat no. 12, Geschikt voor alle affaires. Te bevragen by W. KAAN, Oranjeatr. 38. TE HUUR een BOVENNUIS, Loodsgracht 27, voorzien van gaB- en waterleiding. Hunrprys f 15,25 per maand. Adrea P. SC HA GEN Jr., Oostslootstraat hoek Vroonstraat. HEERENHUIZEN TE HUUR. Geheel gerestanreerd en direct te aan vaarden vier Heerenhoizen aan de Hoofd gracht. No. 62 en 63, zes Kamers met KeukeD, Water- en Gasleiding, hnnrprys f 300 per jaar. No. 65, dubbel Huis met acht Kamers en Keuken, hunrprys f 500. No. 68, elf kamers en keuken, hnnr prys f 700. Drie Heerenhoizen, aan de Kerkgracht by het Weeshuis, no. 14, 15 en 16, huur- prys f 350 per jaar. Te bevragen by den Aannemer den Heer I. L. v. OS, Nieuwstraat 27. TE HDUKft] Een net gemeubileerd Slaapkamertje te hnur, met hniselyk verkeer. Br. letter G, burean van dit blad. HAMER TE HUUR aan den Kanaalweg, voor heer of dame, ook slaapgelegenheid voor een of meer dagen. Brieven onder motto »Kamer«, bureau van dit blad. met grooten tuin, aan de KERKGRACHT. Hnnrprys f 18.per maaDd. Het perceel is ook te koop, kan dan als hypotheek gevestigd blyven. Te bevragen by J. DUINKER, Bree- waterstraat 69. TE HUUR een ruim Winkelhuis met grooten Kelder, aan de Binnenhaven No. 103, ad f2,00 per week. - Adres: Spoorstraat 43. Een HUISJE te huur, tusschen de le en 2e Vroonstraat, h f 1,30 p. week. Te bevragen: Sltjisdijkstraat 93. TE KOOP vijf prachtige jonge KIPPEN met Haan, Hokken Loop. Aan hetzelfde adres Gemeubileerde Ka mers te huur, met of zonder pension. Adres: Janzenstraat 43, dicht by de Marinewerf en Gasfabriek. Ter overname aangeboden een Kroot HUIS met TUIN op besten stand, waarin steeds met groot succes kamers worden verhuurd, thans ge heel bezet. Br. letter B. R., burean van dit blad. Te koop een HEEREN-RIJWIEL, in goeden staat, voor spotprys. Adres: Schagenstraat 16. 6 maanden oud. AdresGravenstraat 91. TE KOOP voor lagen prjjs, Brieven fr. onder letter B, aan hei HÜLPPOSTKANTOOR, te Ondesluis. HOM». Te koop een mooie, groote Hond, zeer lief dier, voor spotprijs, en een mooi Hok met Konijnen. AdresMolenstraat 80. Te. koop een beste, tevens goed onderhouden, HEERENFIETS. AdresSmidsdwarsatraat no. 1.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2