Bijroegsel van 't „Vliegend Blaadje", GtMKENTERAAD VAM WIERINGEN. Burgerlijke Stand gemeente Wieringen, van ZATERDAG 11 APRIL 1908. Wieringen. Tot penningmeester van hot Heemraadschap Wieringen is in de plaats van den heer C. Mots die bedankt ha'l, benoemd de heer O. J. Bosker. Paaschmaandag zal door de muziokveree» i- ging iHarmonie" een uitvoering worden ge geven. Opgevoerd zullen worden. >DeColora de Kevers", oorspronkelijk blijspel met zang in twee bedrijven door W. Mets Tz., en fEen vrouwtje van buiten" kluchtspel in dén be drijf, naar het hoogduitsch van C. P. Witt- mann door C. P. T. Biegot. Vergadering van 7 April 1908. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Hejjblok. De Voorzitter opent de Vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van de benoemde onderwijzers, dat zij hunne benoeming aannemen. Kennisgeving dat tot gemeenteveldwachter is benoemd G. den Otter. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten, van het besluit tot het verleenen van uitstel voor het ontruimen dor onbewoonbaar ver klaarde woningen. Goedkeuring door hetzelfde collegie van het kohier van den Hoofdelijkea Omslag Goedkeuring door het Rijk van het bouw plan van het schoollokaal op Westerland dat elf April aanstaande zal worden aanbesteed. Jaarverslag van de Gezondheidscommissie te Schagen. Procesverbaal van kasopneming bij den Gemeente-ontvanger, aanwijzende een saldo van f 648,74. Staat van het zeegras over Februari. Verzoek van eenige ingezetenen tot ver betering der rioleering in de Beltstraat. De Voorzitter deelt mede dat voorloopig reeds eenige verbetering is aangebracht en wordt besloten om het meerdere bij gelegen heid te zullen in orde maken. Verzoek van de Afdeeling van het Witte Kruis om eene jaarlijkschc bijdrage. D ar de Afdeeling 600 leden telt, wordt dit niet noodzakelijk geacht. Verzoek van het Hoofdbestuur der Ver- eenigiug tot Bevordering van de belangen der Zuiderzeevisscherij, om bij te dragen in een bestaand te kort. Afgewezen. Verzoek van Nan Janszoon Rotgans om vermindering van zijn aanslag in den Hoof- delijken Omslag. Daar de Btemmen staken wordt de beslis sing uitges'eld tot eene volgende vergadering. Voorstel om het perceel rietland de Houkes voor f 18.te verhuren aan Jacob Gerrits- zoon Lont. Aangenomen behoudens hoogere goed keuring. Verzoek van de Afdeeling Wieringen van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap en den Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Het antwoord op dit verzoek is vervat in de aan den Raad aangeboden verordening op de bezoldiging van het onderwijzers perso neel, welke met eenige wijziging wordt vast gesteld. Plan voor een te bouwen Gemeentehuis met woning voor den Veldwachter. De Raad besluit dat voor den bouw en alle onkosten, behalve de meubelen, niet meer dan tien duizend gulden zal mogen worden besteed, dat omtrent de plaats waar het gebouw zal worden gesticht, in eene volgende vergadering zal worden besloten, en het bouwplan zal worden beoordeeld als eene juiste berekening der kosten zal z\jn gemaakt. Nadat de openbare vergadering eenigen tyd is geschorst, wordt zij weder geopend en bij rondvraag, door den heer Koops ge sproken over de schoolbanken en door den heer Peereboom over het laantje bij Luje- land en over de regeling der posterij. Waarna de vergadering door den Voor zitter wordt gesloten. gedurende de maand Maart 1908. GEBORENJan Lsmbertus z S. de Haan en N. de Wit. Jan z. v. P. Rotgans en T. Bakker. Willem z. v. C. Snoojj en G. Tyson Jan z. v. J. Bakker en A. Kaleveld. Jan z. v. P. Halfweg en N. Post. ONDERTROUWD8. Heyblok en M. Kalf. Jb. Tjjsen en A. Tysen. T. Dovis en G. Scheltus. GEHUWD: Simon Heiblok en Maartje Kalf. OVERLEDEN: G. Kuut oud 21 jaar, echtgen. van A. I. Reinders. G. Wagemaker oud 71 jaar, wed. van F. Kuut.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 3