HELDERS BELANG. Dansclub „0. 0. EXAMEN ZEEVAARTSCHOOL 1909 Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Burgerlijke Stand gemeente Helder, Vervolg der berichten LandbonwtentoonsteHipg op Texel. Uit den Omtrek. Bnrgelijke Stand der gemeente Texel, Advertentiën. CURSUS IN HET YERLEGNEN VAN EERSTE HULP BIJ ONGEVALLEN. GODSDIENSTIGE SAMENKOMSÏEM, Maatschappij tot Nat tan 't Algemeen, Schoolfeest-Wieringen Eigenaars van vaste goederen. Voorbereiding a f 3.— per maand, OUD-HOLLAMD. Gevraagd een nette Dag-l)ieustbo(le: Hr. Ms torpedohooten vüoentoer", »Foka" en »IIabang", resp. onder bevel van de luitenants ter zee le klasse F. H. A. flreve en A. Goedkoop en dien der 2e klasse A. W Boeke, van Hellevoetsluis zijn alhier aangekomen tot het houden van oefe ningen (van 7 tot 17 September) met Hr. Ms. pant serschip nPiet Hein" en in vereeniging met de torpedobooten »G 2", »>G 4" en uTangka". Ingevolge Kon. besl. van 3 dezer no. 48 wordt Hr. Ms. schoener «Zeehond" liggende te Willems oord, met 16 September a s. in dienst gesteld voor het uitoefenen van politietoezicht op de visschcrij iu de Noordzee (buitenlandschen dienst.) Bij ge meld besluit is het bevel over genoemden bodeui opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee A. van den Driessen Mareeuw. Gerepatriëerd per part. s.s. Vondel" uitO.-I. en geplaatst rolle wachtschip te Willemsoord, de bootsman W. Knip. Overplaatsingen. Sergt.-schrijver v.k. A. v. d. Hagc, van »Van Galen" op wachtschip Willemsoord, en sergt.- schrijver v.k. J. G. Das, van wachtschip Amsterdam op »Van Galen". Met lü September is de kapitein ter zee M. W. L. Olivier eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. artilleric-instructieschip nBellona" en het bevel over dien bodem alsdan opgedragen aan den kapt-luit. ter zee H. W. G. van Bieijswijk Ris. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Niobe arriveerde 5 Sept, van Stettin te Amsterdam. Oranje, v. A'dam n. Java, pass. 5 Sept, Point de Galle. Timor, van A'dam naar Java, pass. 4 Sept. Gibraltar. Flores arriv. 7 Sept. van Hamburg te Amsterdam. K.Will. 1, v, A'dam n. Java, arr.ö Sept.te Southampton. K. Will. 11, v. Java n. A'dam, arriv. 6 Sept. te Genua. Lombok, v. Java n. A'dam, arriv. 7 Sept. te Genua. Madura, arriv. 6 Sept. v. A'dam to Java. Koninklijke Hollandsoiie Lloyd. Rijnland, van Amsterdam naar Buenos-Ayrcs, vertrok 4 Sept. van Santos. Rotterdamsciie Lloyd. Gedé arriveerde 4 Sept. van Rotterdam te Padang. Goentoer, van Java n. R'dam, vertr. 4 Sept. v. Perirn. Malang vertrok 3 Sept. van Sabang n. Rotterdam. Ternate. van R'dam n. Java. vertr. 2 Sept. van Barry. Kawi, van R'dam naar Java, vertr. 5 Sept. v. Lissabon. Rindjani arriveerde 6 Sept. v. Java te Rottcrduro. Sindoro, v. R'dam n. Java, is 5 Sept. Perim gepas. Solo vertr. G Sept. v. R'dam n. Java, arr. te Antwerpen. Salak vertrok 5 Sept. van Padang naar Rotterdam. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Will. V. arriv. 4Sept, v. W.-lndië teNew-York. Prins der Nederlanden, van A'dam n. Paramaribo, is 6 September Quesssant gepasseerd. V isscherijberichten. Nieuwediep 4 September. Aangebracht door 20 korders te /.amen 30 stuks groote tong per stuk f 1, 120 stuks middelmatige tong per stuk GO cent, 10 mand kleine schol per inand f 5 a f 6, 40 mand schor per mand f 2 a f 2,25. 5 September. 60 korders met 5 tot 20 stuks groote tong per stuk f 0,90 a f 1, 10 tot 50 mid delmatige tong per stuk 50 a GU cent, 10 tot 40 kleine tong per stuk 15 a 20 cent, 1 tot 5 stuks rog per, stuk f 1, 1 tot 5 mand kleine schol per inand a f 2,50 a f 5,50, 1 tot 6 mand schar per mand f 2,50 a f 2,75. 7 September. 50 korders te zaïnen met 60 stuks groote long per stuk f 0.90 a f 1,10, 100 middel matige tong per stuk 60 a 70 cent, 150 kleine tong per stuk 20 25 cent, 10 mand kleine schol per mand f 4, 60 mand schar per mand f2 a f2,25, 3000 stuks pieterman per 100 f 1,75. Van 4 tot 7 September. BEVALLEN: T. Limburg geb. Luijt, d. J. San- derse geb. Waagmecster, z. C. D. v. d. Schaaf geb. Leon, z. T. van Eeten geb. van der Veer, z. T. Bais geb. Bakker, z. C. de Klerk geb. de Boer, z. M. G. Vader geb. de Heldt, d. OVERLEDEN: L, Dunk, 40 j. A. Hin wed. N. Vis, 77 j. J. J. Swiebel, 22 m. HELDER, 8 September. De rHertog Hendrik'', welke bodem na allo88ing door Hr. Ma. «de Ruytornaar Nederland zul terugkoeren, zal, nu «de Ruyter' eerst naar West-Imfië vertrekt, op vroegeren datum rejiatrieorcn, en daarna buiten dienst worden gestold. Het Nederlandsch eskader in Oost-Indië zal dan tydelijk uit slechts 4 schepen bestaan. Winterdienst HaUandsche Spoor. Aan Zijno Excellentie den Minister van Waterstaat te 8 Gravenhagc. Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, het Bestuur der Vereeniging «Helders Belang*, gevestigd te Helder, goedgokourd bij Koninklijk Besluit van den 1 sten Novem ber 1890: Dat het kennis heeft genomen van het 2de onlwerp-winterdienstregeling der Hollandscho IJzoron Spoorweg-Maatschappij, naar aanlei ding van welk ontwerp adressant zich ver" oorlooft, nogmaals met de volgende be zwaren tot Uwe Excellentie te wenden: Blijkens hot ontwerp ligt het in de bedoe ling trein 120, 'a avonds 7.10 van Helder naar Amsterdam vertrekkende, by de invoe ring van den winterdieust, als sneltrein te doen vervallen, 't Zon naar adressant's be scheiden oordeol zeer te betreuren zijn, wan neer aan dat voornemen gevolg werd gegeven, ten eerste met het oog op hot drukke reizi- gorsvervoor met dien trein, alsook in verband met het postvervoer. Immers met bedoelden trein, om 7.10 van Helder gaande, kan de reiziger nog op geschikton tijd 's avonds het zuiden des lands bereiken, wat niet het geval zou zyn als deze trein verviel, en een nieuwe trein, geen sneltrein zynde, werd ingelegd. Ook is hot voornemen om trein 1678, welke to 8.11 's avonds van Heldor vertrekt, niet meer te doen loopen, hetgeen van groot nadeel zou zijn voor het buurtverkeer en voor hen, die van buiten dezo gemeente 's Ryks Nor maalschool alhior bezoeken. Redenen, waarom adressant zich nogmaals eerbiedig wendt tot Uwe Excellentie, met het beleefd doch dringend verzoek de ontworpen regeling niet goed te keuren en wel te willen bevorderen, dat behouden blijven de treinen 120 (HelderAmsterdam) en 1678 (HelderAlkmaar/. "t Welk doende, enz. Namens hot Bestuur van «Holders Belang". Het volgende adhaesie-adres ligt in onder scheidene winkels en aan ons Bureau ter teekening: Aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, te 's Gravenhage. Geven met verschuldigden eerbied to kennen do ondergctcekendon, allen inwoners dor gemeente Helder: dat zy kennis hebben genomen van hot adres, door het Bestuur dei- Vereeniging «Helders Belang" tot Uwe Excellentie gericht, verzoekende te willen bevorderen dat tijdens de a. s. Winterdionstregeling behouden blijven de treinen 120 (Helder Amsterdam) en 1G78 (HelderAlkmaar); dat zy zich met de bezwaren, door bovengenoemd Bestuur ter kennis van Uwe Excellentie gebracht, volkomen kunnen vereenigen, daar het ook naar hunne volle overtuiging van groot nadeel zou zyn voor doze gemeente, wanneer trein 120 als sneltrein en trein 1678 worden opgeheven. Redenen waarom de ondergeteekenden zich eerbiedig tot Uwe Excellentie wenden, met het verzoek, zooals dat is vervat in het tot Uwe Excellentie gericht adres van het Bestuur van «Helders Belang" van den 9 September 1908. Helder, September 1908 't Welk doende, enz." PROGRAMMA van het concert, te geven door da Muziek- vereeniging „Winnnbst", onder leiding van den heer Jb. TER HALL, op Woensdag 9 September 1908, des avonds van 8 tot 10 uur, In het Spoorboschje. 1. L'Excavateur, Marscli J. Witterwielgke. 2. Concert Ouverture L. A. Schouten. 8. Serenade I'am Lonelïj Frankenfield. 4. Diane de Lijs, Valse H. Riticliard. 5. Petite Fantaisie La Reine des Prés Fleur Arnoux. 6. Le Dauphin, Marsch A. Torelli. 7. Mignonnette Ouverture J. Bouman. 8. Polka Des Postillons C. Mougeot, 9 Nivent les maries Schottisch F. Minet. 10. Potpourri No. IRenoud. Bij ongunstig weder zal het Concert op Donderdag 10 September worden gegeven. Bad De correspondent van het «Hbladte Batavia seint het volgende «Heden v ertrekt het 18e bataljon narr Karang Asem op Bali, waar do toestand on betrouwbaar is'. Nederland en Venezuela Het Londcnsche avondblad .The Globe-' heeft in zijn nr. van j 1. Zaterdag een tele gram uit New York van den volgendon inhoud Volgens de #New York Herald" staat de Britsche gezant te Caracas op het punt de delicate opdracht te aanvaarden, een verzoe ning teweeg to brengen tusschen president Custro en de verschillende mogendheden, waarmee hij op 't oogenblik overhoop ligt, waaronder natuurlijk de Vereenigde Staten en Nederland en waarschijnlijk Engeland. Deze mededoeling schynt echter niet veel geloof te verdienenen aan liet departement van Staat (buitenlandsche zaken) te. Washing ton geeft men niet toe, dat daarvan ambte- lyk iets bekend zou zijn. Lieden die vertrouwd zijn met den toestand in Venezuela gelooven niet, dat op het hui dige oogenblik Engeland met vrucht zou kunnen interveniëeren; en een dergelijke interventie zou te Washington niet in allo opzichten aangenaam gevonden worden. Trouwens, baron von SeckcndorfT, de Duit- sche gezant te Caracas, speelt reeds sinds ocnigen tijd de rol van wederzijdschen vriend tnsschen Venezuela en Nederland; en nog pas Vrijdag hoeft hij den Venozolaanschen minister van buitenlandsche zaken het ant woord ter hand gesteld van Nederland op do klachten van den minister. Er wordt gemeld dat in genoemd antwoord met zorgvuldigheid een weg is opengelaten om uit de inpasse te komenen men hoopt dat Castro zich zal willen verwaardigen, daarvan gebruik te maken. Het is dus dui delijk, hoe onwaarschijnlijk het is, dat in dezen welke stappen ook zouden wordon ge daan door den Britschen gezant véór het Venezolaausche departement van buitenland sche zaken zyn gewyzigde of ongewijzigde houding in verband met de Nedcrlandschc ophelderingen zal hebben bekend gemaakt" IJmuiden, 7 September. De loggers K.W. 44 en O.E. 21 waren door het defect raken van de donkey ge noodzaakt de hariugvisscherij to verlaten en liepen beide Zaterdag hier binnen om de schade te herstellen. Alhier zal worden opgericht eene Nautn- looze Vennootschap „Portugeescho ,Zouthan-1 del". Zooals de naam reeds aangeeft zal deze vennootschap zich bezighouden met den di- recten invoer en handel in Portugeesch visscherijzout, dat nu steeds door bemidde ling van Vlaardingsche handelaren naar hier wordt vervoerd. De eerste rechtstreeksche lading werd hier dezer dagen aangebracht door het stoomschip //Hebe" van de Konink lijke Nederlandsohe stoomboot-maatschappij te Amsterdam. Door het loodstransportvaartuig //Schelde" werd hier van Amsterdam aangebracht de onderwaterklok welke bij gunstig weder buien- gaats zal worden gelegd door het gasfran- sportvaartuig Vlissingen". Frans Roeier ontvlucht. De correspondent van liet H.blad te Mo- demblilc schrijft Ons vermoeden, dat Frans Roeier nog te Medemblik zicli zou ophouden, is Zondagmor gen bewaarheid, 't Klinkt ongelooflijk, maar 't is waarFrans Rosier is twee dagen en twee nachten verborgen geweest ten huize van den geneesheer-directeur, dr. T. E. Fry- linck. In den nacht van Zaterdag op Zondag hoorde de lieer Fr. geritsel op den zolder, 't Was tusschen half 1 en 1 uur. De heer Fr. heeft gezien, dat het Frans Rosier was, die zich haastig door den tuin verwijderde. Door den donkeren nacht is niet met zeker heid te zeggen, of hij van bovenkleeding was voorzien. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en een uitgebreid onderzoek ingesteld den ganachen Zondag werd dit voortgezet; alles werd na gezocht. Zeer waarschijnlijk heeft Rosier zich in den nacht zijner ontvluchting (Donderdag nacht) reeds toegang tot de woning van den directeur verschaft. Zorgvuldig heeft hij zich daar verborgen gehouden onder een ledige bedstede, wat gemakkelijk bewezen is. De beer Frylinck mist geen kleedingstuk- ken öf iets dergelijks. Aan een der ramen hing een ladder, waarlangs Rosier zich naar omlaag heeft begeven. De trapdeuren bleken Zondagmorgen alle gesloten te zijn vandaar dat .Frans in het benedenhuis niets van zijn gading heeft kunnen wegnemen. StcedB hoort men nog nadere bijzonder heden omtrent Frans Rosicr's ontsnapping. De ruitjes waardoor hij ontsnapte, waren 60 X 35 cM. groot. Een patiënt sloeg bij de ontsnapping den bewaker het licht uit den hand, een ander sloeg de verplegers weg. Frans werd ook achtervolgd door dr, Roitsma, den onderdirecteur. Deze viel echter in het donker over ijzerdraad. Bij de ontsnapping scheurde Frans zich de kleeren stuk aan de punten van het hek. De knoopen der broek vond men vast aan de flarden der stof. Wat nu zijn verblyf bij den directeur be treft, Frans wist, dat deze met verlof was, doch niet, dat hy reeds zoo spoedig zou torugkecren. Het touw, waaraan de ladder uit het kapraam hing, was afkomstig van een ha-gmat op den zolner van de directeurs woning. Uit hetgeen men daar gevonden heeft, blykt, dat Rosier zijn faeces gedeponeerd hoeft in een laken. Zijn urine heeft hij ge loosd in vier groene illumineerglaasjes, die op een rijtje stuan. Ongeveer één meter van den muur is het laken gevonden. Voorts vond men in de bedstede op het afgeschoten zolderkamertje een hangmat en een stuk gonje, met een touw saamgebonden, bonevens eenige reepen draad aan elkaar geknoopt, llosior schijnt daar de diepte mee te hebben gepeild. Verondersteld wordt, dat hij ont snapte door het rondo tuimelraam aan den voorgovel van het huis. Men weet niet met zekerheid te zeggen, wanneer hij in de woning iB geweest; ook niet, of hij daar eenige dagen, dan wel den nacht van Zaterdag op Zondag doorbracht. In ieder geval is hij sinds zijne ontsnapping in de onmiddellijke omgeving van Medemblik gebleven. Ook is het zoo goed als zeker, dat het Rosier was, die eenigen tijd in de direc teurswoning heeft doorgebracht. Dit is ge bleken door den speurhond, dié duidelijk te kennen gaf, daar het spoor van Rosier te hebben gevondeu. Frans Rosier is hedennacht te Opper does te half een, door twee bowonors gearresteerd Rosier werd gegrepen door de beide land bouwers Jan en Piet Bon, die zich geheel verdekt hadden op esteld. Op eon gegeven oogenblik hoorde zij eenig geritsel, langs de spoorbaan, en zagen een man, gewapend met eon hooivork. Het bleek Rosier te zijn. Zij vroegen hem zich over te geven, waarop hij riop.pas op of ik schiet", de hooivork als geweer aanleggend. De gebroeders B. grepen hem daarna bij de borst, doch Rosier wist zich weder los te wringen, en sprong in de langs de spoorbaan looponde sloot. Onder bedreiging hem te zullen steken, kroop hij or weder uit en gaf zich over. Hij beloofde toen uit eigen beweging zicli weder naar het gesticht te zullen Begeven. Hij werd echter door de gebroeders Bon naar Medenblik gebracht, waar hij te 2 uur onder luid lioerah weder in het gesticht werd opgeborgen. Heel Medenblik was nog op do been. Overreden. De sneltrein uit Apeldoorn overreed gister ochtend half elf vlak by Amersfoort den 73- jarigen tuinier G. van Empelen uit dftj stad, die van zijn veld komend, onder de ufsluiting dei- spoorbaan was doorgekropen. Do onge lukkige, die geheel verbrijzeld werd, was onmiddellijk een lyk. Verdronken. Maandagnamiddag is te Vlaardingon binnen gekomen liet loggcrschip «VI. 34", aan boord hebbende het lyk van den li-jarigen A. T. Maat wonende Ged. Biersloot, die op zee overboord was geslagen en verdronken. Het ventje deed voor pleizier een reis mede. Door den b!<ksem getroffen Do logger VI. 34 //Proefneming" is Vry- dagavond te Vlaardingen binnengesleept in zinkendon toestand door don stoomlogger «Flevo III" VI. 73 Woensdagmorgen jl. word eerstgenoemd schip tydens zwaar wedor op do Noordzee door don bliksem getroffen, met het gevolg, dat de mast van boven tot onde ren werd gespleten on een plank aan bak- boordszijde uit bet schip werd geslagen. Een automobiel-ramp. Een ontzettende tragedie heeft Vrijdag middag plaats gevonden te Albonga, een dorpje nabij Genua. Door een automobiel, waariu behalve do bestuurder, de beide dochters van markieB Revedin gezeten wa ren, word bij het in volle sneltreinvaart om rijden van eon hoek, het eenig kind over reden van een werktuigkundige uit Genua, die de vacautie te Albenga doorbracht. De ongelukkige vader was uitgeweest en zijn zesjarig zoontje liep hem uit zijn villa tege moet, toen de auto om den hoek kwam vlie gen. De vader riep het kind een waarschu wing toe, maar het was reeds te laat Het monster had het jongske gegrepen en verpletterd lag het lijkje op den grond. De vader krankzinnig van smart en woede, groep naar zyn revolvor en schoot op den wagon. Plet eerste schot misto, maar de tweede kogel doorboorde het lichaam van hot jongste der beide meisjes, haar doodelijk verwondend en drong door den schedel van den bestuurder, die onmiddellijk dood was. De auto, die nog eenige vaart had toen de vader van het overreden kind zijn schoten loste, liep door zonder bestnurder, terwijl het oudste meisje roerloos op haar plaats bleef, verstijfd van ontzetting. Een 350 meter ver liep de anto door, doch toen werd ze tegen een rotspartij verpletterd enhetoudste meisje werd zwaar gewond opgenomen. De werktuigkundige werd in hechtenis genomen, terwijl hy liet ontzielde en zwaar verminkte lichaam van zijn kind in zyn armen knelde. 't Is een ongekende bedrijvigheid op het eiland al sedert eenige dagen. Op het prachtige terrein aan den Den Burg, dat voor tentoonstelling en feestelijkheden gratis be schikbaar gesteldis door den heer J. J. Roeper, wordt hard gewerkt, om alles op tyd klaar te hebben. Want de sterke wind, die ver scheidene dagen goheerscht heeft, smeet heel wat neer, dat nog geene voldoende vastheid had verkregen. In de Koogerstraat is een stevige eerepoort opgericht, die 's avonds verlicht zal zijn en deze staat niet ver van den ingang van het terrein, waarop tal van gebouwen zijn verrezen. Binnen deze gebouwen zullen geëxposeerd worden tal van zaken op hetgebied van landbouw on veeteelt betrekking hebbende. In het midden is eene groote ruimte voor veo en tevens voor verschillende zaken als concours hippique en vermakelijkheden, terwijl varieté-voorstellingen gegeven zullen worden in de feesttent. Naast het tentoonstellingsterrein zyn twee terreinen in orde gebracht voor allerhande kermisvermakelijkheden, waartoe ieder vrijen toegang heeft. Dat er wat bijzonders te gebeuren stond op Texel heeft men al dagen lang op het haventerrein kunnen waarnemen, waar allerlei zaken voor de tentoonstelling worden aan gevoerd, en dat men logé's verwacht, kon gezien worden uit de wagens vol matrassen en lodikanten, die naar den Burg werden gebracht. Woensdag a.s. te 10 uur worden de afge vaardigden voor de algemeene vergadering der Hollandsche Maatschappij van Landbouw op do haven «welkom op Texel'* gehoetén. Het Toxelsch Fanfarekorps zal daarbij zyne opwekkende tonen ten beste geven. Om 11 uur wordt de tentoonstelling geopend en te 12 uur zal de vergadering aanvangeh. Deze zal niet lang duren, want reeds te 3 uur zal beginnen de rytoer, die door de afdeelingen .Texel' en .Eierland" aan de afgevaardigden aangeboden wordt, en den geheelen middag zal er Matinée Musicale op het tentoonstellingsterrein gegeven worden door het stedelijk Muziekkorps uit Leiden. Op de volgende dagen wordt telkens de tentoonstelling te 10 uur geopend, en eiken dag zal er wat nieuws te zien zijn. 's Woensdags heeft men naast de voor de feestdagen blijvende zaken pluimvee en konijnen, des Donderdags rundvee, wolvce en varkens, waarvan de bekroonde dieren ook den volgenden dag op het terrein moeten zijn. VrijdagB komen de paarden aan de beurt en des middags voor Concours-Hippique. Des Zaterdags wordt een rijtoer naar De Koog gehouden, waar de reddingmiddelen der Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaat schappij beproefd willen worden, on 's avonds zal er vuurwerk worden ontstoken. Ook de Zondag geeft nog vele afwisselingen, die alle in den Feestwijzer worden genoemd. Als het weer meewerkt, zal het bezoek aan Texel zeer groot zijn, daarvan is men overtuigd. De booten van Texels Eigen- Stoombootonderneming, die gratis vervoer voor allo inzendingen doen, zullen alles in het werk stellen, om het den passagiers naar genoegen te maken. Een ieder steune deze onderneming. Anna Pauiowna. Dr. Toxopeus, predikant der Herv. Ge meente heeft een beroep ontvangen naar Assendelft. Voor eene volle zaal trad Zaterdagavond 5 Sept. in Veerburg op de harmonica-virtuoos, de hoer Jb. Kelder van Purmcrcnd. Met onverdeelde aandacht en onder diepo stilte werd elk nummer gevolgd. Moeilijke stukken worden zuiver en onberispelijk weergegovon De bogeleiding was verdienstelijk. Het was soms of men een orgel hoorde. Op elk nummer volgde een luid applaus. Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Sept. hoeft men by de boerderij «Welgelegen" kunnen zien werken eene stroopers, verbonden aan eene dorschmachine. De pakken hadden een go- wicht' van 20 a 25 K.G., werden met touw gebonden en het stroo had eene zeer regol- matige ligging. Ook zwaardere pakken kunnen worden geleverd. Door velen werd een kijkje genomen. Over het resultaat is men zeer voldaan. Marktbericht van Vrijdag 4 Sept. Aardappelen, 42 zak, f 1,10 de zak. Slaboonen, 98000 st., f0,35 A f 0.50 per 1000. Snyboonen 42000 st., 10,07 k f 0,15 por 100. Roode kool, 173 st., f4.per 100. Wortelen, 425 bos, f 1,90 per 100 bos. Zondagmiddag 6 Sept. had de ringrydery op fietsen plaats te Breezand. Er waren 28 deelnemers. De uitslag was le prijs, f 6. de heer H. Klein, 2e prijs f 4.de hoer A. Voorthuizen, 3e prys, f 2.de heer C. Rol, allen te Anna Pauiowna. 's Avonds werd een vuurwerk afgestoken, dat goed voldeed. Leverancier was de heer Hollenberg uit Alkmaar. Zondagmiddag, 6 Sept. brandde in den Schorweg af de woning van den heer J. Kranenburg. Niets kon worden gered. Oor zaak onbekend. Assurautie dekt de schade. Advertentiën gelieve man morgens voor 10 uur to bezorgen. van 29 Aug. tot en met 4 Sept. ONDERTROUWDKlaas Vermeulen en Cornelia Johanua de Ridder. GETROUWD Simon Jonkeren Willomina Abbeues (den Hoorn.) GEBORENMaartje Jans, d. v. Coruelis Jacob Geense en Antje Bruin. Dirk, z. v. Dirk Maas en Catharina Mulder iWester- mient) OVERLEDENMariuus Witvliet, oud 5 juar, z. v. Jan Witvliet en Johanna Platvoet, (den Burg,) Den 4en September trof mij en mijne kinderen een gevoelige slag door het afsterven van mijnen ge liefden echtgenoot en zorg/amen vader, den heer LEEN0ERT DUNK, in den ouderdom van bijna 41 jaar. Een smartelijk doch geduldig lij den van slechts 14 dagen maakte een einde aan zyn voor ons zoo dierbaar leven. Eon i eder Kan beseffen wat wij in hem verliezen, doch wij hopen in Gods wil te berusten, Wiens doen liefde en wijsheid is. Namens de diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen. Helder, 4 Sept. 1908. Den 4en September trof ons een gevoelige slag door het afsterven van onzen geliefden zoon, broeder en behuwdbroeder, LEEKDERT DUNK. in den ouderdom' van byna 41 jaar. Een kortstondig doch smartelijk lijden van slechts 14 dagen maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar leven, doeh wij hopen in deze treurige omstandigheden te berusten in den wil van Hem, Wiens doen liefde en wijsheid is. Namens zijn wederzijdsche diepbe droefde Ouders, Broeders, Zusters en verdere Familie. Helder, 4 Sept. 1908. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. IIoden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 83 jaar, onze geliefde vader, behuwd-, groot-, on overgrootvader, de heer AARJEN BROUWER, Weduwnaar van Johanna Maria Vink. Uit aller naam Wed. J. DE HAAN—Brouwer. Amsterdam, 6 Sept. 1908. KI. Kattenburgerstr. 152. Algemeene kennisgeving. Teraardebestelling Woensdag 9 September te Helder. Heden overleed^ na een kortstondig lijden, onze jongste lieveling J0HAN JACOB in den aanvalligen leeftijd van bijna 2 jaar. Zijn diepbedroefde Ouders, P. SWIEBEL. W. SWIEBEL-De Neef. Helder, 6 September. 1908. Ondertrouwd (bij volmacht): J. I. KOOREMAN Opzichter b. d. Waterstaat en lands B. C. W. in Ned. Indië, en JOHANNA SCHOL. UmuWon,' I 6 September 1908. Huwelijksvoltrekking 16 September a.s. GeborenKLAAS, zoon van JACOB DE RLERK en CHRISTINA DE KLERK-De Boer. Helder, 6 September 1908. Dankbetuiging. Getroffen door de talrijke bewijzen van belangstelling, zoowel van hier als elders, den 3den dezer ontvangen, be tuigen wij onzen hartelyken dank. J. H. BOON. J. BOON—Kemp. Helder, 7 September 1908. Plaatsgenooten Bevordert Uw eigen belang' en dat Uwer gemeente, door Uw naam te plaatsen onder het adres aan den Minister van Waterstaat, betreffende de Winterdienstregeling der Holl. Spoor Het adres ligt ter teekening- bij den Boekhandel en bij ver schillende Sigarenhandelaars HET BESTUUR. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat door Dr. J. C. J. C. SMITS, Arts, alhier, tweemaal 's weeks, n.1. Dinsdag- en Donderdagavond, van V/a - 91/, uur, een twaalftal lessen zal worden gegeven in het verleensn van eerste hulp bijongeva!len,metprsctische oefeningen. Tot dezen cursus, die kosteloos ge geven wordt, kunnen slechts 32 deel nemers worden toegelaten, terwijl tot deelneming bij voorkeur in aanmerking worden gebrachtopzichters, portiers, kantoorbedienden, meesterknechts, ma chinisten en de meest ontwikkelde werklieden De inschrijving wordt opengesteld op Zaterdag 12 September, des avonds 8 uur, in een der kamers van het Burgerlijk Armbestuur, (Kerkgracht De Secretauls van de Afdeeling Helder der N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" G. DE VEN. Woensdagavond a.s. 8 uur Vergadering in „TIVOLI", voor Leden en zij die lid wenschen ie worden, van den leeftijd van 16 tot 18 jaar. HET BESTUUR. Op DONDERDAGEN 3, 10, 17 en 24 SEPTEMBER, 's avonds 8 uur hoopt D.V. de Hge C R van Leeuwsn voorganger van de Zions-Kerk te A'dam, over merkwaardige onderwerpen te predi ken in het Vergaderlokaal aan de LQ0DS- GRACHT 61. SST TOEGANG VRIJ KOMT ALLEN Departement HELDER. Inschrijving van leerlingen aan de Huisvlijtschool tot 16 Sept. a.s. bij den heer D. VAN ZOONEN, Hoog straat 96. Aanvang der lessen in figuur zagen en houtsnijwerk Vrijdag 2 October, nam. 6 uur, in het Spaarbank gebouw. Lesgeld 15 cent per les. DE COMMISSIE. Namens de Vereeniging tot bevorde ring van getrouw Schoolbezoek", hartelijk dank aan eigenaars van paarden en rij tuigen, aan dames-helpsters, en verder aan allen, die hebben meegewerkt om de schoolkinderen van Hippolytushoef en Oosterland op 31 Augustus een aller prettigst schoolfeest te bezorgen. HET BESTUUR. Wieringen, 3 September 1908. Plaatsing gezocht voor eenig kapitaal op le hypotheek tegen zeer aannemelijke voorwaarden. Gegadigden schrijven ouder no. 120, bureau van dit blad. Engelsch. Engelsche Les gevraagd. Brieven met opgave conditiën onder motto „Engelsch" aan het bureau van dit blad. Franco brieven letter Z, bureau v. d. blad. Privaatlessen voor jonge lieden aangeboden welke zicli willen bekwamen als machinist ter koop vaardij. Br. onder motto „Privaatlessen" bureau van dit blad. Volledige Kantooropleiding. Les in boekhouden, handelsrekenen, administratie, correspondentie en machi neschrift op de beroemde „Remington- machine". Reeds 16 leerlingen geplaatst. Inlichtingen om 4.30 uur bij A. C. v. d. MEIJ, Verlengde Hoogstraat 107. Knip-Cursus. Bij genoegzame deelneming zal weder om een nieuwe CURSUS geopend wor den. Dames welke deze wenschen te volgen, kunnen nadere inlichtingen be komen bij de Eerw. Overste van bet St. Dominicus Gesticht, Jonkerstraat No. 44, 'alhier. Voor het Weghalen Een partijtje zwarte grond. AdresSchoeffelenberger, Aannemer. Bezoekt de Tentoonstelling van Oude-Texelsche-Kamers en Antiquiteiten in Hotel „DE VERGULDE KIKKERT" te den Burg op Texel. Entrée 25 cent. Geopend van af ZONDAG 6 tot 20 SEPTEMBER. Expert. J. AMMAN, Antiquair. - Helder. Advertentiën, die men per telefoon W wenscht op te ge ven, worden uitsluitend opgenomen aan ons bureau Spoorstraat) telefoon Nj. 59. VERLOREN (Zondagmorgen) een GOUDEN BROCHE. De eerlijke vinder zal flink beloond worden. Adres: Steengracht 11. VERLOREN een zilveren ROZENKRANS, ongeveer 3 weken geleden. Tegen be looning terug te bezorgen, bij den Boekhandelaar A. J. MAAS, Dykstraat. GEVRAAGD een flinke DIENSTBOOE. Loon f 110.-. Adres Mevrouw DETMERS, Ilavenpl. 18. Mevrouw SWETS te Alkmaar vraagt een nette Dienstbode. P. G. Informaliën te bekomen bij mevrouw ZWART, Ankerpark. Mevrouw STOELMAN vraagt wegens ziekte der tegenwoordige eene nette DIENSTBODE, zonder goede getuigen onnoodig zicli aan te melden. AdresKanaalweg 177. die met de wasch kan omgaan. Adres: Bureau van dit blad. Gevraaqd een net Dagmeisje niet. beneden de 16 jaar. Loon f 1.75 per week. Adres: Café „Central". Dagmeisje gevraagd. Adres: Weststraat 115. KOEKVERPAKKING. Gevraagd een fl'nk zelfstandig MEISJE, als hoofd der verpaksters. Salaris naar bekwaamheid. Adres Koekfabriek „De Eendracht". Een net meisje vraagt eenige nette werkhuizen. Adres: Keizerstraat 51. Eene nette Jufl^uw, bekend met linnen en wollen naaien, stoppen, mazen, vor stellen en wat tot het handwerk be hoort, vraagt beleefd eenig werk aan huis. Br. motto „Handwerk", bureau van dit blad. Bij nette Burgermenschen bestaat Gelegenheid voor Commensaal* met vry slaapkamertje. Ook een ZIT- on SLAAPKAMER te huur, geschikt voor 2 vrienden. AdresJ. BURGER, gep. matroos lekl., Louissesteeg 1, (Hoofdgracht). Bakkersleerling. Gevraagd een flinke jongen boven 16 jaar. Loon f6.— per week. Adres: „De Volharding". Terstond gevraagd een Broodbakkersknecht. AdresH. DE GRAAF, Weezenstr. 29. Te huur een SMEDERIJ, fl.50 per week, staande tegenover de R. H. B. S., ook geschikt voor elke andere werkplaats. Te bevragen Waagstraat No. 9. Een WOONHUIS te huur in de Blomsteeg, voorzien van water leiding, huurprijs fl,35. Adres MANHEIM, Koningstraat. Te huur een WOONHUIS aan de Molenstraat no. 82, ad fl,50 per week. AdresKoningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis aan de Koningdwars straat No. 30, ad fl.95 per week. Adres: Koningstraat 20.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2