Nieuwstraat 24 Helder. EXAMEN ZEEVAARTSCHOOL 1900 Stoomvaartberichten. Marine en Leger. Burgerlijke Stand gemeente Helder, Marktberichten. Vervolg der berichten Burgelijke Stand der gemeente Texel Uit den Omtrek, Advertentiën. Dansclub T.O.G.O. Scbool met den Bijbel. GODSDIENSTIGE SAMENKOMSTEN. Eigenaars ?ao vaste goederen. VERGADERING WIERINGEN. VERLOTING Volledige Kantooropleiding. Voorbereiding 4 f 3.— per maand. VERHUISD PARALLELWEG 33 H. WIJKER, Aannemer. later. Na afloop dezer oefening, werd een vuurpijl met het daarvoor bestemde toestel afgeschoten, en de ljjn werd er verre mede in zee gebracht. Ook dit toestel bleek hier mede in goede orde te zijn. Maar aardig had men uitgevonden een sterk touw te spannen over een duinvallei, en hieraan te bevestigen een zoogenaamden reddingszak. Hierin namen twee jongens plaats, schipbreukelingen voor stellende, die met de looperlijn heen en weer werden getrokken. De zeer talrijke aanwezi gen konden hiermede duidelijk zien, op welke wijze in nood zijnde zeelieden van het ge strande schip gered kunnen worden. Hiermede waren de oefeningen afgeloopen, en kon men huiswaarts keeren. De regen, die zich gedurende den dag gelukkig schuil gehouden had, viel nu plotseling in stroomen neder, en bezorgde menigeen een nat pak, wat evenwel de feestvreugde niet verstoren kon. Zingende ging men den weg langs, waarover zeker nimmer te voren zoovele rijtuigen op een dag waren gereden, als heden. Het getal fietsen was verder legio. Het vuurwerk dat des avonds op het feest terrein ontstoken werd was schitterend en had veel bekijks. Bij het slotnummer, dat in vlammenschrift te lezen gaf Hulde aan den Landbouw, 19 Texel —08",klonk opgewekte muziek, en luide en langdurige hoera's wer den gehoord. In de feesttent en op de ker mis heerschte weder vroolijke drukte tot laat in den nacht. Zondag (laatste dag.) Wat verwacht werd, is gekomen; een stoet van vreemdelingen trok voortdurend door de straten van Den Burg en bewoog zich over het tentoonstellingsterrein, waar men nog veel kon bezichtigen van wat geëxposeerd geworden is. De booten van de Texclsche onderneming hebben weder druk varen gehad, en ook van elders zijn booten vol passagiers aangekomen, wat ook telkens op het haventerrein een druk geroezemoes gaf. Het feest ving te 12 uur aan met muziek van het Leidsch stedelijk, korps, dat van den toren gegeven werd. Echt gezellig werd het, toen het muziekkorps „Harmonie", directeur de heer P. Bruul, van Wieringen, arriveerde en werd ingehaald door het Texelsch fanfare korps. Gezamenlijk trok men door de straten met eene groote menigte er achter en gedurig tusschen hagen van menschen door. 't Was volop muziek den geheele» dag, zoowel op het tentoonstellingsterrein, waar het Wie- ringer Harmoniekorps een zeer goed geslaagd concert gaf, als op het marktplein, waar het stedelijk muziekkorps uit Leiden zich gedurig op de bekende verdienstelijke wijze liet hooren Naar hier gekomen was ook de bekende markthumorist uit Amsterdam, die zich noemt Mr. Kokadorus en die hier zijn aardige grappen 'goed wist te debiteeren en daardoor druk verkocht pijpen, vergrootglazen, kinder horloges,. enz. Duizenden menst^hen hebben naar den grappenmaker geluisterd en zjjne geestige gezegden gelachen. Men had gehoopt, dat des middags op het tentoonstellingsterrein opstijging van den aéronaute Willem Pottum zou plaats hebben, waarbij liet Leidsch muziekkorps zich wederom zou laten hooren. De muziek was er wel, maar Willem Pottum was niet gekomen, wat den feestgangers bij bekkenslag medegedeeld werd. Eenige vergoeding daarvoor mocht men vinden in het voor de tweede maal vertoonen ccner rijwielvaart op het hooge koord, door Boston Cronjé, waarbij wederom vuurwerk afgestoken werd. Dit gebeurde des avonds te tien uur. Op het kermisterrein was het gedurig druk en de stoomdraaimolen en de bioscoop, die aldaar aanwezig waren, hadden veel bezoek. Maar honderden menschen ook gingen des avonds naar de feesttent, waar wederem specialiteiten van den eersten rang onder directie van Henri ter Hall optraden. Vooral de Nieuwenhuizens hadden zeer veel succes. Dit café cliantant heeft hier zeer voldaan en laat een bijzonder gunstigen indruk achter. De parkverlichting was keurig en had bij gunstig weer plaats. Het getal kijkers was dan ook zoo groot, dat men slechts met moeite voort kon gaan. De muziek gaf ook hier nog enkele num mers, en bij het licht van ongeveer 7000 vetglaasjes leek men in een droomwereld verplaatst te zijn. Een druk bal volgde en ook in de loge menten bleef het een druk gewoel tot laat in den nacht, 't Weer heeft zich den laatsten dag tamelijk goed gehouden, al was het wat koud en winderig. En hiermede kan spreken van eene goedgeslaagde vergadering der Holl. Mij. v. Landbouw, van eene goed geslaagde tentoonstelling met de bijbehooronde feesten. Maanden lang heeft men er over gesproken, en hard is er gewerkt, om alles voor elkander te krygen. Er zullen pessimis ten zijn, die afkeuren. Men heeft ze altijd. Muar duizenden op Texel en elders in den lunde zullen zeker roemen, de vijf voor Texel zoo gewichtige Septemberdagen. Er mag hulde gebracht worden aan de mannen, die het aandurfden, om op Texel zoo iets aan de orde te brengen, 't Was een heele durf, een heele pakan! Maar we zijn er gekomen en met succes, en dat is veel waard. Wanneer er nu ook winst gedaan kan wor den voor onzen veestapel met wat men ge zien en gehoord heeft, dan zal er ook morecle kracht van deze ouderneming uitgaan. Want zeker heeft men hier en daar gevoeld tekort komingen te hebben. Of het met de fiuanciöele aangelegenheden goed zal uitpakken? De rekening zit onder in den zak. De huisvestings-commissie heeft een groot tekort, dat weet men. Misschien kan dit door batige saldo's van andere com missies gedekt worden. En is dit niet het geval, dan er is meer geld op Texel Met genoegen zien we op de laatste vijf dagen terug! Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotins, v. Java n. A'dam, vertr. 12 Sept v.Singapore. K. Wilh., v. Java n. A'dam, vertr. 12 Sept. van Aden. Oranje arriveerde 12 Sept. van Amsterdam te Java. K. Will. I, v. A'dam n. Java, pass. 12 Sept. Gibraltar. K. W. II, v. Java n. A'dam, pass. 14 Sept. des nam. 6 uur Quessant. Rembrandt, v. A'dam n. Java, pass. 12 Sept. Perim, Banda, v. Java n. A'dam, vertr. 13 Sept. v. Port-Said. Celebes arriv. 13 Sept. van Amsterdam te Sabang. Flores, v. A'dam n. Java, pass. 14 Sept. Quessant. Lombok, v. Java n. Amsterdam, is 13 September Kaap St. Vincent gepass. Sumatra, v. Java n. A'dam, vertr. 13 Sept. v. Perim. Timor, v. A'dam n. Java, vertr. 13 Sept. van Suez. Koninklijke Hollandsche Llotd. Maasland, van Buenos-Ayres n. Amsterdam, arriv. 13 Sept. te Santos. Zaanland, van Buenos-Ayres en Brazilië n. A'dam, passeerde 11 September St. Vincent. Arastelland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 13 Sept. van Vigo. Delfland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertr. 13 Sept. van St. Vincent. Rotterdamsciie Lloyd. Mulnng arriv. 12 Sept. van Rotterdam te Java. Ternate, v. R'dam n. Java, pass. 11 Sept. Malta. Besoeki, v. Java n. R'dam, vertr. 12 Sept. Port-Said. Goentoer, v. Java n R'dam, arr. 14 Sept. te Marscille. Kawi, v. R'dam n. Java, pass. 12 Sept Kaap del Arini. Menado, v. Java n. R'dam, is 12 Sept. Sagres gepass. Solo, v. R'dam n. Java, vertr. 13 Sept. van La Pallice. Taban an, v. R'dam nJa va, arr.13 Sept. te Sou t ham pton Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. 111, v. W.-Indiëjn. A'dam, arr. 12 Sept. te Havre. Pr. W. V vertr. 11 Sept v. New-York n. W.-Indié. De kapt ter zee M. W. L. Olivier wordt 16 dezer op non-activiteit gesteld. Gerepatrieerd per part. s.s. uRindjani" en geplaatst a. b. »Marnix", sergeant-torpedomaker B. Nijssen. Overplaatsingen, Sergeant-schrnver v.k. T. J. Tünnissen van wachtschip te Amsterdam op wachtschip te Wil lemsoord en bootsman v k. W. Knip, van wachtschip Willemsoord op >Van Galen", datum te bepalen in overleg met betrokken Directeuren en Comman dant der Marine. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 12 September. Aangebracht door 80 korders 1 tot 5 stuks groote tong per stuk f 1 a f 1,20, 2 tot 10 middelmatige tong per stuk (30 a 70 cent, 5 tot 10 kleine tong per stuk 20 a 25 cent, enkele manden kleine schol per mand 1' 5, 1 tot 2 mand schar per mand f 2,25, 1 tot 3 stuks rog per stuk f 1,20. 14 September. 20 korders met 1 tot 5 stnks rog per stuk f 1,10, 2 tot 10 middelmatige tong per stuk 65 cent, 5 tot 10 kleine tong per stok 25 cent, enkele manden kleine schol per mand f 4,50 a f 6, 1 tot 4 mand schar per marnl f 2,25. 15 September, v.m. 8 uur. 4 tot 5 stuks groote tong per stuk f 1,25, 5 tot 20 middelmatige tong per stuk 65 a 75 cent, 5 tot 20 kleine tong per stuk 20 a 25 cent, enkele manden kleine schol per mand f 4, 1 tot 6 mand schar per mand f 2,50, 1 tarbot voor f 8.50. Van 11 tot 14 September. BEVALLEN: R. Ilellcndoorn geb. Bont, d. E. W. van Elswijk geb. Mulder, z. Correspondentie. Den heer A, M. F. Bte Nymegcn, uw postwissel fl.ontvangen en gevraagde couranten gezonden. Voor 't 4e kw. is nog een tekort van 371 ct., dan is Uw abonnement tot einde Dcc. voldaan. uitgestrekt weiland aan het einde van de Hoefkade, dat tengevolge van het regenach tige weder nogal drassig was. Langs allo zijden was het land omringd met een haag van meer dan vierhonderd banierenen vlaggen van deelnemende vereenigingen enz. Midden op het terrein stonden een reekss tenten waar eetwaren, brochures enz. verkocht werden. Het aantal bezoekers, dat uit alle oorden van het land was opgekomen, wordt geschat op ongeveer 13000 man. De stoet, die zich na afloop vormde, en eenige straten van Den Haag doortrok, had 50 minuten noodig om in goede pas voorbij te trekken. Doodgereden. Zondag is op den Kneuterdijk in den Haag een 58- jarige weduwe door de electrische tram aangereden en gedood. Zij scheen de tram niet gezien te hebben en wou de straat oversteken, toen er ook van de andere zyde een tram kwam aanrijden. Byna vlak voor de eene tram keerde zij terug en werd daarop door de andere tram gegrepen. Deerlijk verminkt werd zij opgenomen en per automobiel naar het ziekenhuis overgebracht. Bij aankomst aldaar was de vrouw reeds overleden. Settolan. Een Groningsche werkvrouw had als «hui- ni een zaak in gebreide en tricotonder goederen en het bovenhuis. Toen ze nu onlangs ziek was en te harer vervanging haar dochter by de bovenburen werkte, kwam deze te vallen op de binnenplaats. Ze liep daarbij een paar schrammen aau hoofd en beenen op. Bij het verbinden bleek, dat het meisje ondergoed nit den winkel aan had van het fijnste soort. Dit wekte argwaan. Bij de moeder werd huiszoeking gedaan en toen bleek, dat de vrouw in vier weken tijds voor ongeveer f 150 aan ondergoederen gestolen had. Alkmaar, 14 Sept. Aangevoerd 0 paarden f 0a f 08 koeien en ossen f 200 a 250, 82 vette kalveren f 40 a 96, per ned. pond 80 a f 0.95, 33 nuchtere kalveren f 8 a 20, magere schapen f a 1089 vette id. f 20.a 28.331 vette varkens 40 a 49 ct. per ned. poud, 41 magere var kens f 16 a 22. Afloop van de veiling van huizen en erven. gehouden op Maandag 14 Sept. 1908, ten overstaan van den notaris H. M. Becckman. Een winkelhuis en erf aan de Keizerstraat no. 78, kooper de lieer A. J. H. van llaaren q.q., te Helder voor f 2050. Drie huizen en erven aan de Molenstraat No. 52, 54 en 56, kooper de lieer C. Vlaming te IJmuiden, voor f 3200. Een huis en erf aan de Molengracht no. 15, kooper de heer C. Vlaming te Umuiden voor f 1465. Een huis en erf aan de Molenstraat no. 5, koo per de heer G. de Beurs Gz. te Helder, voor f 1266. Een huis en erf aan de le Molenstraat no. 5a, kooper de heer Th. v. d. Sterre Jr. q.q., voor f 1506. Een winkelhuis en erf aan de Oostslootstraat no. 53, kooper de heer A. Krijncn te Helder, voor f 920. HELDER, 15 September. Om in de gesloten brievenmalen naar Hr Ms. schepen „Gelderland", „Heemskerck' en (Friesland" te worden opgenomen, be- hooren de brieven en andere stukken voor- Tien te zijn van twee elkander snijdende lynen over het geheele adres me£ voldoende frankeering. Naar West-Indië verzending eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste buslichting te Amsterdam 6.45 's avonds. Heldert Belang. De bekende adhaesic-adressen aan den Minister van Waterstaat, in zake de voor genomen ophelling der treinen 120 en 1678 HelderAmsterdam met den a.s. winterdionst, zijn, voorzien van 2020 handteekeningon, den Minister toegezonden. In deze gemeente werden 1424 handteekeningen geplaatst; de rest te Schagen en omgeving. Dt Sportman, de oude, doch onvermoeide wielrijder van Helder, had gisterenavond voor de zooveelste maal een fietstocht georganiseerd, was op het Stationsplein het punt van vertrek door een kring van belangstellenden omge ven, al wachtende op de vele wielrijders en wielrijdsters dezer gemeente, waarvan slechts weinige waren opgekomen. Onder daverende lioera's een welver diende hulde opende onze sportman den tocht op zijn versierd en verlicht karretje, gevolgd door anderen. Al bellende, al toeterende giug het voor waarts langs straten en grachten, nageoogd door oud en jong, telkens versterkt door sportvrienden, die zich aansloten. Brand De nieuwe boerenplaats van den heer W. Hoogenbosch, onder Callentsoog gelcgeu, is gisterenmorgen tot den grond afgebrand, ten gevolge van hooibroei. Do schade wordt door verzekering gedekt. Nootloltige val. Te Baarn kwam heden een 19-jarige schoen' makersknecht, die zijn mes in zijn jaszak had, onder het stoeien met zijn broertje te vallen, me't het nobtlottig gevolg, dat het vlijmscherpe mes hem in de borst drong hij door bloedverlies enkele oogenblikken daarop overleed. Godsdienststoring. Gisterenmorgen werd een der ochtend- godsdienstoefeningen in de R. K. kerk aan de Mariaplaafs te Utrecht verstoord door het binnenkomen van een man, met zijn pet zwaaiende een liedje zong. Twee kerkbe zoekers zetten den man er uit, die echter eeif oogenblik later opnieuw terugkwam. Op nieuw werd hij door dezelfde personen ver wijderd. Buiten zyude trachtte de rustver stoorder een der personen, die hem de kerk hadden uitgezet, bij de keel te grijpen. De bedreigde greep daarop den man beet en duwde hem terug, waarbij de rustver stoorder met het hoofd op de steenen kwam te vallen, en wel zoodanig, dat hij een zware bloedendo hoofdwonde bekwam. In bewuste- loozen toestand werd de man naar het sticht van St. Johannes de Deo vervoerd. Ily was vanmorgen nog bewusteloos en zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De politie heeft de personen, die bij dit noodlottigafloopende relletje betrokken waren, reeds een verhoor afgenomen (»U. D.") KiMrechtbetooglng. De Kiesrechtbetooging van de Sociaal- Democratische Arbeiderspartij, Zondag te 'sGravenhage gehouden,is uitmuntend geslaagd en niettegenstaande de ontzaglijke menigte betoogers in de volmaaktste orde afgeloopen. Duizenden en duizenden menschen waren op de been.. De meeting werd gehouden op een schrikten op het haventerrein de paarden van den heer W. Keesom, die voor een Jan Pleizier" gespannen waren. Het rijtuig kreeg averij en een der paarden brak twee pooten. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Wat hier door t gebruik van kunstmest stoffen alzoo bereikt wordt, kau o. m. blijken uit het volgende Iemand in den polder Eierland, die voor heen van eene oppervlakte van 20 Hectaren, zelfs in gunstige jaren, nauwelykB f 2000. voor de opbrengst kon besommen, verkocht nu van zyn oogst, verkregen van dezelfde grondoppervlakte, reeds voor f 6000.Er was voor kunstmest heel wat uitgegeven, doch met groote rente kreeg men dat geld terug. Anna Pauiowna. Marktijericht van Vrijdag 11 Sept. Aardappeleu 82 zak, tl.per zak. Slaboonen 36000 st., f 0,35 ii f 0,50 per 1000. Snyboonen 8000 st., f0.07 f0,16 per 100. Roode kool 145 stf3.it 4.50 per 100. Gele kool f6,25 per 100. Bloemkool f2,80 i\ f6,75 per 100. Wortelen 260 bos fl,90 per 100 bos. Andijvie fl,20 per 100 krop. Bieten f 1,10 per 100. Appelen F1,50 per mand. De plannen en teekeningen voor de ver grooting der school te Breezand zijn door den districts-schoolopziener goedgekeurd, zoo dat de Raad hieromtrent spoedig eene defini tieve beslissing zal nemen. Opening der Staten-Generaal. De vereenigde zittiDg van de beide Kamers der Staten-Generaal is heden middag te 1 uur geopend. De Troonrede, die ditmaal door den Minister van Binnenlandsche Zaken werd uitgesproken, luidt als volgt: Myne Heeren! De Koningin, tot Haar leedwezen verhin derd in uw midden te verschijnen, heeft ons opgedragen deze zitting der Staten-Generaal te openen. In de vriendschappelijke verhouding tot de Regeering der Republiek Venezuela is eene storing gekomen, naar welker vreedzame op heffing door Harer Majesteits Regeering wordt gestreefd. Onze betrekkingen met de overige buitenlaDdsche mogendheden zijn bij voort during van meest vriendschappelijken aard. Veel is er in Moederland en Koloniën, dat tot dankbaarheid stemt. Nochtans zijn er ook eenige minder gunstige verschijnselen waar te nemen Met dankbaarheid mag worden vermeld, dat de toestand van landbouw, tuinbouw en veeteelt algemeen bevredigend is. Het gevaar, dat door optreden van mond- en klauwzeer de veestapel bedreigde, is thans geweken. Minder voldoening geeft, mede tengevolge van de moeielijkheden op de geldmarkt, de toe stand van Handel en Ny verheid. Het scheep vaartverkeer over enkele Nederlandache ha vens is in dit jaar geringer dan in 1907. Dientengevolge geeft het scheepvaartbedrijf, in het byzonder de algemeene vrachtvaart, onbevredigende uitkomsten. In meer dan eene gemeente trof, door deze oorzaken, werko loosheid eeu deel der arbeidende bevolking. De belasting-invoering in het gouvernement Sumatra's westkust heeft in dat gewest ongeregeldheden doen ontstaan, die de regee ring diep betreurt, ook met liet oog op de gevallen slachtoffers. De kolonie Curacao ondervindt schade door de verstoring van het verkeer met Venezuela. Lof verdient de wjjze waarop zoo hier te lande als in de koloniën, burgerlijke en mili taire landsdienaren zich van hun plicht kwijten. De toestand van 'slands financiën eischte zooveel mogelijk beperking bij de voorstellen tot uitgaven en vordert, afgezien nog van hetgeen later zal noodig zyn voor de uitvoe ring van sociale hervormingen, duurzame versterking der middelen tot behoud van het financieel evenwicht. Daartoe zullen u wets ontwerpen worden aangeboden tot herziening en verhooging van het recht van successie en tot invoering van eene algemeene inkom stenbelasting met eene kapitaalbelasting als aanvulling, ter vervanging der vermogens-en bedrijfsbelasting. Ten einde te voorzien in het tekort voor het volgend dienstjaar zullen u voorstellen bereiken tot heffing van een matig aantal opcenten op de vermogens- en bedrijfsbelas ting en tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd, waarvan de opbrengst ic de toekomst zal kunnen strekken tot acqui- valent van eene verlaging van den accijns op de suiker. Verschillende wetsontwerpen, behalve de reeds tevoren toegezegde, zullen n eerlang bereiken, waaronder: tot herzie ning van de wetgeving betreffende de naam- looze vennootschappen, tot wijziging van het zeerecht; tot herziening van de bepalingen van het burgerlijk wetboek ten aanzien van de verplichting tot vergoeding van schade door onrechtmatige daad ontstaantot regeling van de aansprakelijkheid voor schade door auto mobielen veroorzaakt; tot gedeeltelijke her ziening van het eerste boek van het wetboek van strafrechttot regeling van de banken van leening; tot het vaststellen van bepalingen omtrent de toekenning van pensioen aan de weduwen en weezen van militairen beneden den rang van officier, behoorende tot de Zee- en Landmacht; tot wyziging van de wet op het militair onderwijstot herziening der wet tot regeling van het veeartsenijkuudig staats toezicht en de veeartsenijkundige politie; tot beperking van den Zondags- en nachtarbeid in het broodbakkersbedrijf, alsmede eenige voorstellen van bijzonder dringenden aard ter herziening der ongevallenwet. Plannen tot verbetering van de Maas, tus schen St. Andries en Iledikshuizen, zoomede van den Gelderschen IJssel zijn in overweging. Voortgegaan wordt met het bevorderen van de totstandkoming van spoorweglynen welke aan de lokale verkeersbehoeften voldoen. Van de bestuursbemoeiingen met het finan cieel beheer in de zelfbesturende landschappen van den OoBtindischen archipel mogen voor de welvaart dier landschappen goede vruchten worden verwacht. Het bezoek van den Gou verneur-Generaal van Nederlandsch Indië aan Atjeh heeft tot een helder inzicht in den gang van zaken aldaar geleid en duidelijk den weg tot bevrediging van dat gewest aangewezen. Gewichtige aangelegenheden zullen ook dit jaar uwe aandacht en toewijding vragen. Moge God zijn zegen op uwen arbeid doen rasten. In naam der Koningin verklaren wij de zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. van 5 tot en met 11 Sept. '08 GEBORENReinoutje, d. v. Jakob Dros en Dieuwertje Vlaming (Oosterend.) Aafje, d. v. Jan Borgman eu Dina Besier (Burg.) Adriana d. v. Hendrik Lindenberg en Janne tje van de Kreeke (Eierl.) Ingezonden Mijnheer de Redacteur! Moge ondergeteekende een klein plaatsji in uw geëerd blad, de welwillendheid waar mede gij ons meermalen hulp verleende, waar borgt ons ook nu, de opname van deze rege len, bij voorbaat onze beste dank. Ditmaal betreft het ons Oogstfeest, dat wij zoo gaarne onder de aandacht van uwe lezers wilden brengen, en waarvan wij doel en strekking wilden bekend maken. U is het met ons eens, nietwaar Mijnheer de Redacteur, dat wij niet nog eens behoeven te betoogen, dat het Leger des Heils een nuttige instelling is, de vriendelijkheid en de steun die men ons telkens biedt is het bewijs ervoor, dat bijna ieder hiervan overtuigd is. Ook behoeven wij niet te zeggen, dat wij voor onzen moeilijken arbeid, zéér veel geld noodig hebben. Nu wij echter onze zomerveldtocht hebben gestreden, wacht ons alvorens wy de winter- campagne beginnen ons Oogstfeest. Wij twyfolen niet of er zijn heel wat menschen, die in de afgeloopen zotaer niet zooveel hebben kunnen verdienen, dat zij onbezorgd den winter kannen ingaan, en even- zoo is u het met ons eens, dat er ook menig een gevonden wordt, die zulk een goed voor jaar, en goede zomer maakte, dat hij in staat is van zync ontvangen zegeningen ook aan anderen mede te deelen. Wij stellen ons voor op 20, 21 en 22 September e. k. ons Oogst feest te houden. Wij willen in onze zaal die voor dat doel versierd zal zijn, de ver schillende voortbrengselen van don oogst tentoonstellen, zooals vruchten, groenten, kaas, gevogelte, enz. enz., en dan na gehouden tentoonstelling, het ten bate van ons werk verkoopen. Onnoodig is nu te zeggen, dat wij zoo gaarne zouden willen dat u ons iets van dien aard zond of zoo u hiertoe niet in de gelegenheid is, dat u ons hielp door op den avond van verkoop, dat is 21 Sept. e.k. iets te komen koopen, u helpt daardoor uw armen medemensch en stelt ons instaat heel wat blijde harten te maken, bij voorbaat onze vriendelijkeii dank. De (Meieren van het Leger des Heils, Spoorgracht 38, Bruijns, adjudant. Helder, 12 September '08. Texel, 14 Sept. Toen hedenmorgen de vele tentoonstellings bezoekers naar de boot gebracht waren, Texelt solidariteit. M. de R.! Nu de Landbouwtentoonstelling van Texel ten einde is (het spijt mij, dat ik u er niet eerder atteut op kon maken), wil ik u toch met eenige geweldplegingen van de zijde der Texelaars bekend maken. My is bekend, dat vele kleine neringdoenden langen tijd van te voren er zich mee gevleid hebben, hunne waren daar aan den man te kunnen brengen, welke echter doodeenvoudig èn door den Burgemeester van Texel èn door de com missie geweerd werden, en ten antwoord kregen dat alleen ingezetenen wat mochten verdienen. Vindt u het niet vreese- lijk, mijnheer de R., dat de handel op Texel zóó aan banden wordt gelegd Nog niet lang geleden, met het inwijden van de «Dageraad is gezegd door Dr. Wage- makerde groote steun, welken wij hebben ondervonden, hebben wij hoofdzakelijk te danken aan de ingezetenen van HelderMoeten de Texelaars nu nog langer met hunne pro ducten in Helder langs de huizen venten U dankend voor de verleende ruimte, Uw. dw., H. W. N. Wij hebben ons, naar aanleiding van deze klacht die wij ook van andere zijden herhaaldelijk hebben gehoord om inlichting ter bevoegder plaatse gewend, waaruit blijkt, dat Burgemeester en wethouders van Texel aan de betrekkelijke commissie hebben toe gestaan op een bepaald terrein kermisverma kelijkheden enz. toe te laten, met de toezeg ging niet te zullen gedoogen of wel geen vergunning te zullen geven op openbaar of particulier terrein dergelijke bedryveu te gaan uitoefenen, zonder toestemming van die commissie. Deze laatste nu verpachtte verschillende standplaatsen, o. a. voor fruit- en paling verkoop, onder voorwaarde deze buiten con currentie zouden blyven. Zoowel aan ingezetenen van Texel als aan niet-ingezetenen, die gedurende dc feestdagen vergunning vroegen om met fruit en paling aldaar te mogen staan, moest zulks worden geweigerd. Billijkheid en eerlijkheid lieten niet anders toe. Tot zoover de verkregen inlichtingen. Het was volgens onze bescheiden meening wel licht practischer geweeBt indien het gemeente bestuur deze vergunning die trouwens ge geven was om het slagen der tentoonstelling te bevorderen niet was verleend, doch het gaat niet aan, om dit te willen verhalen op de kleine Texelsche handelaars, die alhier hun waar langs de huizen verkoopen, zooals H. W. N. in zijn stukje zijdelings te verstaan geeft. In geen geval mag men hen treffen, waar zij aan den genomeu maatregel, part noch deel hebben. (Red.) Op den 208ten September 1908, hopen onze geliefde ouders JAN KIKKERT S0UWTJE KRIJNEN, hunne 20 jarige Echtvereeniging te herdenken.' Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne geliefde kinderen, ANTHONIA CHRISTINA. LUCAS. CORNELIA ALEIDA MARIA. ELISABETH. JAN. Amsterdam, 14 Sept. 1908. Yrolikstraat 276. 1883-1908. Zondag 20 September hopen onze geliefde ouders R. J. RIEMERS C. BAKKER, hunne 96 Jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen. Helder, 15 Sept. 1908. Algemeene kennisgeving. [tp3Ë5 mramï Zondag 13 September her dachten wij onze 26-jarlge Echtvereeniging. M. HAAK. C. HAAK VAN DEN Brande. Wormerveer, Sluispad J 21. Herplaatst wegens misstelling. Geboren JAC0B, zoon van J. PLAATSMAN en N. PLAATSMAN—Snip. Helder, 14 Sept. 1908. Geboren 6ERRITJE, dochter van F. M. HELLENDOORN en R. HELLENDOORN-Bont. Helder, 11 Sept. 1908. Heden overleed na een smartelijk lijden, tot onze innige droefheid, onze geliefde moeder, grootmoeder en zuster, Mevrouw Hendriks over de Linden, Wed. van den heer A. II. Van Heusden, in den ouderdom van 67 jaar. A. H- VAN HEUSDEN. C. VAN HEUSDEN. L. F. VAN HEUSDEN. ALBERTA H. VAN HEUSDEN. A. H. EDDY VAN HEUSDEN. L. F. OVER DE LINDEN. Amsterdam, 12 Sept. 1908. Joh. Verhulststra&t nr. 15. Te Amsterdam is den 12den September overleden myno lieve schoonzuster Mevr. de Wed. A. H. van Heusden geb. Hendrika over de Linden, in den ouderdom van 67 jaar. A. J. OVER DE LINDEN geb. A. Vebfaille. Haarlem, 12 Sept. 1908. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onze innig geliefde eehtgenoote, moeder, doch ter en zuster Mejuffrouw 8IJTJE BAKKER geb. POLDERMAN, in den ouderdom van 28 jaar. J. C. Th. BAKKER. P. POLDERMAN, en Familie. 's-Gravenhage, 13 September 1908. Ruijsdaelstraat 731. De ondergeteekende betuigt haren hartelljken en welgemeenden dank aan familie, vrienden, bekenden en H.H. dragers voor de laatste eer aan haren dierbaren echtgenoot bewezen. Wed. L. DUNK—Reekers. Het Bestuur van de Ambachtsschool voor Hel der en Omstreken maakt bekend dat, ingevolge art. 13 der statuten, de Begrooting voor het jaar 1909 voor de leden ter inzage ligt in de Directie kamer in het Schoolgebouw. Het Bestuur voornoemd C. S. JARING, Voorzitter. D. H. GRUNDWALD, Secretaris. Zij, die lid wenschen te worden van genoemde club, kunnen zich daarvoor vervoegen ZONDAG a.e. van 6 tot 7, in „Tlvoli"'. De Secretaris, M. BOELSUMS. Cursus in liet verleencn van Eerste Hulp bij Ongelukken.. De aanmelding tot deel name aan hoven- genoemden Cursus blijft opengesteld tot Donderdag 17 September a.e. Aangifte kan geschieden bij den Secretaris van „Het Witte Kruis", G. DE VEN, Spoorstraat 108. Gelegenheid tot inschrijving van nieuws leerlingen van 14—19 September, dage lijks in de hulpschooi, onder overlegging van de vaccinebewijzen. 't Hoofd der School, R. J. PRAAMSMA. Op DONDERDAGEN 3, 10, 17 en 24 SEPTEMBER, 's avonds 8 uur, hoopt D.V. de Heer C. R. van Leeuwen, voorganger van de Zions-Kerk te A'dam, over merkwaardige onderwerpen te predi ken in het Vergaderlokaal aan de L00DS- BRACHT 61. «W TOEGANG VRIJ! KOMT ALLEN 1 Plaatsing gezocht voor eenig kapitaal op le hypotheek, tegen zeer aannemelijke voorwaarden. Gegadigden schrijven onder no. 120, bureau van dit blad. voor de leden van de Algemeene Hel- dersche Winkeilers-Vereenlging, op WOENSDAG 16 SEPT. e. Ic., 's avonds 8 uur, in „TivoH". Punten van behandeling Vaststelling huishoudelijk-reglement en reglement informatie-bureau. Mededee- lingen. Verzoeke vooral trouwe opkomst. HET BESTUUR. ^Ondergeteekende verklaart, dat door DIRK VAN DER HORST, tijdelijk kellner in Hotel Texel, welke door bijzondere omstandigheden in aanraking met de politie kwam, niets wera ontvreemd of weggenomen en op hem gsen rechtsvervolging werd ingesteld. Firma GEUS-VLESSING, Hotel Texel. Waarschuwing. Ondergeteekende waarschuwt het pu bliek omtrent de lasterpraatjes, welke de ronde doen, daar dezulke gerechtelijk vervolgd zullen worden. DIRK VAN DER HORST. Zij, die de rekening van den heer J. KENTER te Medemblik nog niet voldaan hebben, worden bij deze nog eens ernstig uitgenoodigd tot geheele of gedeeltelijke voldoening ten kantore van Notaris OBREEN to Wieringen. ter gelegengeid der Landbouwtentoon stelling te Texel. De Commissie wan boven genoemde Verloting maakt bekend dat de trekking, oor spronkelijk wastgesteld op 16 Sept. ie UITGESTELD tot WOENSDAG 30 SEPT. e.k. Namens de Commissie, H. W. KEESOM, Voorz. J. W. ROELOFFS, Secr. Kindervoeding Helder. Geachte Plaatsgenooten Evenals zoo vele jaren, komt de Com missie van bovengenoemde Kindervoe ding tot U, met het vriendelijk doch dringend verzoek, of.U iets wil afzon deren voor het U zeker welbekende doel, namelijk om de armste kinderen onzer gemeente in de a.s. barre wintermaanden van het allernoodigste brood te voorzien. Nog dankende voor het vorige jaar, hoopt de Commissie ook nu, wanneer de collectanten bij U aankloppen, op uw offervaardigheid, opdat wij ook nu niet teleurgesteld mogen worden voor dit goede doel. j)e Commissie L. C. KRAAN, Pres. W. VERHAGEN, Secr. W. v. d. LEEK. Penn. P. GEUS. Ondergeteekende heeft do oer mede te deelen, daklij met ingang van den lsten Octotfer 1908 is aangesteld tot INSPECTEUR wan de Levensverzekering-Bank „PATRIA" te Utrecht. Inspactie Noord- en Zuidholland. Het kantoor blijft voorloopig D. w. d., J. VAM DER HORST. Les in boekhouden, handelsrekenen, administratie, correspondentie en machi neschrift op de beroemde „Remington- machine". Reeds 16 leerlingen geplaatst. Inlichtingen om 4.30 uur bij A. C. v. d. MEIJ, Verlengde Hoogstraat 107. Franco brieven letter Z, bureau v. d. blad. van LANGESTRAAT 54 naai-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2