NUTRIGIA's SASEDOWMELK, NA1AARS- en WINTEBSLIZDEH. J A. MENKË, Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Vervolg der berichten HOEHETLEVENTE GENIETEN. Advertentiën. GELDBELEGGING. lid Gereformeerde Gemeente Balmuziek VERHUISD PARALLELWEG 33 H. WIJKEB, Aannemer. Knip-Cursus. EERSTE WAGENVRACflTDïSNST de'fan Ewijcksluis en leider, ft Jb. KELDER, en W. Biersteker, te Helder, Keer goed onderhouden Inboedel en Meubilaire goederen, SPOORSTRAAT 95, Spoorstraat 95. De verschillende proeftochten met de torpedo boot 7>G 10", te Vlissingen ter reedc gehouden, zijn uitstekend geslaagd. Bij de volle krachtsproef werd een snelheid verkregen van 24,75 mijl, ter wijl het contract 24 mijl bepaalde. De »Q 10" ver trok naar Rotterdam ten einde aan het etablisse ment Feyenoord verder in gereedheid te worden gebracht. Nog twee torpedobooten van hetzelfde type »G 11" en G 12", ook in aanbouw aan het etablissement Feyenoord zullen binnenkort hier ter recde proefstoomen. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Sumatra, v Javan. Vdam, arriv. 15Sept. te-Carnaran. Koning Willem II arriv. 16 Sept. van Java te A'dam. Grotius, vertrok 14 Sept. van Sabang n. Amsterdam. Lombok van Java n. A'dam pass. 16 Sept. Quessant. Koninklijke Kollandsche Llotd. Kernland vertrok 16 Sept. van Amsterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Rotterdamsciie Lloyd. Kawi, v. R'dam naar Java, vertrok 15 Sept. van Suez. Mcnado, v. Java n. R'dam, arriv. 16 Sept. te Bordeaux, ïernate, van R'dam naar Java vertr. 15 Sept. v. Suez. Solo, van R'dam naar Java, pass, 16 Sept. Gibraltar. Tabanan, van Rotterdam naar Java, vertrok 15 Sept. van Soutnampton en pass 16 Sept. Quessant. Kon West-Indische Maildienst. Prins Will. III arriv. 16 Sept. v. Suriname te A'dam. Tijdstippon van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Vurzcndingswcg. )atum der ter postbezorging. Tydst. der Iaat. busl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam i p. zeepost via Hottcrdum| p. lloll. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche m. via Napels 18 Sept. 25 Sept. 29 Sept. 22 Sept. 25 Sept. '23 Sept Stadstijd. 7. 's av. 7.'s av. 7.- 'sav. 3.30'snam 7.— 'sav. 12 'smidd. p. Eng. mail p. Holl. mail via Genua Naar Atjoh en i Naar Palembang, Biouw, Banka, Billiton on W. Aid. van Borneo 2 Oct. |8.30'smor. •1 29 Sept |7.— 'sav. Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisilelken Vrijdag|8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 29.Sept. |7.'sav. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam; 1 Oct j7.— 'sav. p. inail over Engeland 28Sept. 7.— 'sav. p, mail via St. Nazaire 7 Oct. |7.— 's av. Naar Cur&9ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam; 1 Oct 17. '9 av. 1 I mail via Southamptonlelken Dinsdag of Queenstown en Vrijdag 3.30'snam p. mail via Hamburg 29Sept. |7. (alleen' op verl. der a(z.)| Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepóst via Amsterdam! 1 Oct. 17.'sav, (alleen op vcrl. der afz.) p. muil via Southaiuptonj 28Sept. |7.'sav Nuar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonio en Transvaal olknn Vrydag, 8.80 'b namiddags. HELDER, 18 September. Algem. Heldertche Winkeliers-vereeniging. Woensdagavond werd in het lokaal Tivoli eene algemeene vergadering gehouden van de leden der Algemeene Heldersche Winke- liers-vereeniging. Behandeld werden het huishoudelijk re glement en reglement Informatiebureau, welke beiden na eenige bespreking met al gemeene stemmen werden goedgekeurd. Besloten werd op de goedgekeurde statu ten de Koninklijke goedkeuring aan te vra gen. Benoemd werden tot leden van de com missie tot het nazien van de boeken en kas van den penningmeester over het loopende boekjaar de hoeren J. Harjer, P. Govers en J. van Brederode. Op voorstel van defi voorzitter werd met op éón na algemeeue stemmen goedgevonden dat ieder lid der vereeniging, ter bevorderiug van Zondagsrust, voor het raam van zijn win kel zal plaatsen eene kaart, waarop gedrukt wordt: .Steunt het streven der Al gemeene Heldersche Winkeliers vereniging, doet Uwe inkoopen niet op Zondag". Deze kaarten zullen den leden gratis worden verstrekt. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat dubicuse posten vanaf 1 October a.s. bij het intormatiebureau ter invordering kunnen wor den ingediend en dat het in de bedoeling van het beBtuur ligt binnenkort weder een spreker te doen overkomen. Na rondvraag zeide de voorzitter den leden dank voor hunne tegenwoordigheid en werd de vergadering gesloten. Programma van het concert, te geven door het Stafmu ziekkorps van de Kon. Marine, op Zondag '20 September, 's namiddags van 45l/s uur, in het Park achter het Paleis 1. .Entrée desGladiateurs",Marche J.Fucik. 2. Ouverture .Eurijante'' C. M. v. Weber. 3. «Valse Interrompue" h. Montagne. 4. RêverieJ. Vieuxtemps. 5. Fantaisie sur 1 opéra //Les Huguenots" G. Meijerbeer. 6. Andante a. d. C-Moll Sijmphonie L. v. Beethoven. 7. .Scaldis", MarschJ. Morks. Marine-Begrooting. Hoofdstuk VI (Marine t is op de Staatsbe- grooting voor 1909 f 1.355.300 hooger geraamd dan die voor 1908, waarvan f 1.200.500 ten laste van de Militaire en voor f 154.800 ten laste van de niet-militaire uitgaven. De stij ging der eerstgenoemde uitgaven spruit voort uit eon lioogere raming van de kosten van aanbouw van schepen met f 1.385.000, verband goudende met het uittrokken van eerste ter mijnen voor den noodzakelijk geachten aan houw van twee torpedojagers voor Neder- lansch-Indië en van een onderzeeboot voor Nederland, alsmede voor de kosten van ver wapening van twee pantserschepen, waar tegenover voor overige kosten van materieel ongeveer t298.000 minder kon worden uit getrokken. Voor Personeel is f53.700 en voor Pensioenen enz. f75.000 meer geraamd. De niet-militaire uitgaven zijn hooofdzakelijk hooger door het ramen van hoogere bedragen voor de verbetering van de kustverlichting. IJmuiden, 17 September. To IJmuiden worden grooto voorbereidse len getroffen tot eene plechtige eerste-Bteen- legging van het 2e Wijkgebouw voor het Witte Kruis. Dinsdagavond had aldaar in het Koning Willemshuis oene vergadering plaats van het afdeelingsbestuur van Volsen mot de dokto ren uit de gemeente en met de leden van de reddingsbrigade -Prins Hendrik", om te bespreken wat er gedaan zal worden tot een waardige ontvangst van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die de eenvoudige plechtigheid zal verrichten. Zooals wij reeds vroeger vermeldden zal die steenlegging plaats hebben op a.s. Zater- terdag 19 September, des namiddags 3 uur. Behalve de Prins zullen bij de plechtigheid tegenwoord'g zyn Zijne Excellentie de Mi- nistor van Marine, de heer Wentholt, en de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. G. van Tienhoven, ter- wyl vele autoriteiten en corporatiën zijn uit- genoodigd de plechtigheid bij te wonen. De harmonievereeniging .Concordia" onder directie van den heer Sam. Vles9ing, zal de plechtigheid opluisteren. Ongetwijfeld zal de dag van Zaterdag nog lang in het geheugen blyven van allen, die tot dit grootsche plan het hunne bijdroegen, maar vooral van het kranige afdeelingsbe stuur van bet Witte Kruis, dat zich gedu rende een rij van jaren inspande tot berei king van het doel. Da Troonrede. Zooals wel te verwachten was, heeft het ministerie zich met zijn openingsrede geen slechte pers verworven. Het wordt bijna algemeen geprezen, dat de rede geen ver kiezingsmateriaal bevat, dat er geen partijtoon in dit staatsstuk wordt gehoord. De »N. Rott. Ct." vindt de rede «sober van inhoud en droog van toon," doeh »de indruk, dien de rede, onbevooroordeeld be schouwd, daardoor naar buiteu zal maken, kan slechts gunstig zijn. Zij teekent oprecht heid."' Het .Hbld.." (lib.) vat zijn oordeel aldus samen «Een openingsrede dus, die zich door wei nig onderscheidt van die der laatBte jaren wel van die uit dr. Kuypers tijd. Een openingsrede van een Ministerie dat wil trachten in het ééue jaar, dat bet vóór zich heeft, natuurlijk in de eerste plaats met de Staten Generaal te werken in 's lands belang, opdat de parlementaire machine wat nuttig product aflevere, maar dat dit blijkdaar doen wil op zóó velen bevredigende manier, dat men in Juni 1909 er nog zoo algemeen mo gelijk mee ingenomen zijn zal. Een programma van een ministerie dat van de gegeven om standigheden het beste gebruik maakt, zoo in 's lauds belang als in dat zijner medestan ders, van het ministerie van een zoo handig en bekwaam man als mr. Th. Heemskerek." De .Nieuwe Courant(oud-lib.) betreurt het niet, dat de troonrede geen verkiezings materiaal bevat. .Zeker is bet zegt dit blad dat dit Kabinet er blijkbaar op be dacht is alles te vermijden wat beduchtheid voor zulk een terugkeer zou kunnen bevor deren, Dit i9 niet alleen slimme, het is ook wijze politiekzij beantwoordt niet slechts aan de belangen van de partijen waaruit bet Kabinet is voortgekomen, maar tevens aan den eiscli der staatkundige omstandigheden.' .Land en Volk' (vrijz.-dem.) geloofde dat slechts de nuchtergestemden bevredigd zullen zijn. Ieder, wiens verwachtingen hoog waren gespannen, zal zijn teleurgesteld. »Geen beginselverklaring, geen Grond wetsherziening, noch toegezegd, noch bespro ken, geen «christelyke" wetgeving. Dit blijft alleen voor het echte wagenschot wegge legd. Men beweegt zich op neutraal terrein. Eenigszins zonderling klinkt zulk een troon rede u tegen van den kant der mannen, die op zoo velerlei hoofdzaken tegen het Kabi net, dat zij kwamen vervangen, oppositie voerden." .Het Volk'' (soc. dem.j begint zijn beschou wing aldus Deze rroonrede zal het heele laud, alle partijen, verrassen. Het kabinet, dat op 10 Maart zich heeft aangekondigd als een mi nisterie van rechts, treedt thans op als een zuiver conservatief bewind. Het ontpopt zich, gelijk wij van den aanvang af voorspelden, als een echt kabinet-Heemskerk Jzn. De mate van zijn conservatisme wordt alleen door zijn brutaliteit geëvenaard." En het blad eindigt: .Het zwijgen dezer regeering over de groote sociale en politieke eischen der arbeidersmassa's getuigt meei dan iets anders van de krisis van inpotentie, waarin onze heerschende klasse verkeert De .Standaard" (anti-rev.) die vindt dat de openingsrede lang niet keurig en met ongemeene zorg gestijleerd ie en zegt o. a. „Een kabinet dat timmert, moet wel tim meren aan den publieken weg. Edoch, en dat loven we, het kabinet blijft daarbij in zijn rol. Het poseert niet voor, maar tot aan de stembus. Eerst als de stembus gesproken heeft, zal men verder zien."' De .Nederlander" acht de rede niet on belangrijk, intogendeel openhartig en zaakrijk, .Er spreekt, dunkt ons, noch overdrijving, noch verbloeming, noch gedruktheid uit, maar integendeel een Hink onder de oogen zien van deu bestaanden toestand en een klaar inzicht in den te volgen weg." De „Tyd" (Kath.) prijst het in de regee ring, dat zy hare kracht niet zoekt in het doen van beloften en het opwekken van ver wachtingen, welke geen enkel kabinet, dat nog slechts één jaar vóór den boeg heeft, zou kunnen verwezenlijken." Het .Centrum 1 (Kath.) zegt: «Van eenige „uitdaging,of wat de Linkerzijde als zoo danig zou willen aanduiden, is in de openings rede geen spoor te vinden. De regeering wil zooveel mogelijk prachtischen arbeid leveren." Het «Huisgezin" (kath.) vindt, dat het Kabinet den indruk geeft van een werk- kabinet, een ministerie van rustige kracht en oordeelt, dat de Openingsrede den indruk versterkt, door de verklaring van 10 Maart gemaakt. Doodslag. In het grensplaatsjo Kessel geraakte jonge man, wolko met zijn meisje aldaar op de kermis was, en wiens meisje door zijn vriend ton dans werd gevraagd, hierover zoo woede, dat hij een bierglas opnam en daarmede zijn vriend zulk een slag gaf, dat dezo terstond dood neerviel. Geschaakt Men meldt uit Oosterhout: Te Dorst, gemeente Oosterhout, deed gis terenmorgen de fruithandelaar C. K. een zeer zonderlinge aangifte. Sedert twee dagen is de 13-jarige dochter Cornelia van den fruit handelaar spoorloos verdwenen, zonder eenig levensteeken achter te laten. Gisterenmorgen nu kwam C. K. bovendien tot de ontdekking, dat met zijn dochter f 1200 verdwenen zijn. De politie doet ijverig nasporing In de streek bij Oosterhout wordeu nogal wat landloopers en vagebonden gezien. Scheepsbouw. In den loop dezer week zullen inschrijvin gen worden gehouden voor den bouw van 14 torpodobootvornielcrs voor de Engelsche vloot. De vaartsnelhcid behoeft niet grooter te zijn dan 27 knoppen, maar de vaartuigen zullen grooter zijn dan die van ee/iig bestaand type. Ramp bij een mijn. De .Limb. Koer." meldt aangaande de ramp te EijgelBhoven liet volgende Een ontzettende ramp heeft weder de reeds vroeger zoo zwaarbeproefde mijn .Laura" getroffen, een ramp die dezen keer belaas zeer zware persoonlijke ongelukken tengevolge had. Dinsdagmorgen ongeveer half acht is de groote machinehal met 6 reusachtige ketels door een geweldige ontploffing totaal ver nield nog twee stukkeumuur staau als treurige overblijfselen boven de pninen om boog. Alles een puinhoop van steenen, ijzer en verbogen machinedeelen. Drie ketels ijn weggeslingerd, een ligt op ongeveer 20 M. afstand van de verwoeste hal, een ander is over den mijnspoor weg geslingerd, een derde ligt gedeeltelijk naa9t het schachtgebouw, de andere ketels zijn vernietigd op 2 na waar mede men nog tracht de pompen in de mijn iu werking te houden. Het gehcele terrein is met ketelwater vermengd met stof en gruis overdekt, alsof het er met emmers overheen geschud is. De opzichter der ketels en drie arbeiders zijn gedood verschillende personen werden nog vermist. Verschillende personen, naar op 't oogenblik verluidt 12 in getal, zyn zwaar gekwetst, onder de puinen vandaan gebaald. De Directie heeft per aanplakbiljet in Duitsche taal bekend gemaakt, dat het onder- grondsche bedrijf tydelijk zal moeten worden jestaakt. De mijnwerkers kunnen werken op Duitsche mijnen in de omgeving der Limburg- sche mynen. Met koortsachtige haast wordt het water opgepompt. Indien de twee ketels het uif- houden, is de mijn behouden. Geconstateerd is, dat het water zakt. Naar verschillende fabrieken is getelegrafeerd om groote stoom ketels. Het totaal aantal gewonden is 11 u 12, onder wie 4 levensgevaarlijk. De lijken zijn als het ware gaar gekookt en afschuwelyk verminkt. Men wacht op de justitie om de lijken te begraven. Do schade wordt op 1 millioen francs ge schat. Aan de ,Limb. Koerier" wordt nog o. a. het volgende geschreven Do uitwerking van de ontploffing was ver schrikkelijk. Geen enkele ruit van bet ketel huis een gebouw ruim 50 M. lang, waar in zich 6 ketels bevinden was heel ge bleven het ijzeren dak was als een veer opgetild en door de lucht gedrageneen der stoomketels, die gesprongen was, was door bet dak heen" gevlogen, en terecht gekomen ongeveer 100 M. van het ketelhuis, diep in den grond. En welk gewicht, zoo n reuzen- gevaarte moet hebben, kan men nagaan, als men weet, dat de ketel, naar schatting, circa 15 M. lang is bij U/a meter diameter; een andere ketel werd eveneens buiten het ketel huis geslingerd, ongeveer 10 M. van het ketelhuis. Een tweetal kleinere ketels waren mede van hunne plaats gerukt, en lagen rechts en links van bet terrein verspreid. Het grootste deed van bet groote gebouw, waarin de stoom- en de waterketels waren geplaatst, is verwoest; de muren vielen om en bedolven de arbeiders, die langs bet ge bouw liepen, toen de ontploffing plaats had. De ketel, die gesprongen is, is geheel uit elkaar gerukt. Het personeel, dat zich in de machine kamer bevond, werd op slag gedood. Nauwelijks was een der stoomketels ge sprongen, of in de mijn, waarin om 6 uur de morgenschicht was afgedaald, ontstond een geweldige paniek. Als bezetenen vlogen de ongeveer 160 mijnarbeiders naar de liften, die echter niet meer konden werken. Toen werd langs de noodladdcrs, die aan de liften bevestigd zijn, omhoog geklommenhaast je, rep je, alsof al de furiën der hel de mijn werkers achter de hielen zaten. Geen won der Oogenblikkelyk steeg het water in de mijn, langzaam doch zeker, hooger, steeds hooger. Het duurde ruim 3 uren eer de laatste arbeider boven was. De paarden, die in de mijn zijn, werden eveneens in veiligheid ge bracht; toen stonden de mijnwerkers reeds 1 M. diep in het water. Oogenblikkelyk levens gevaar bestond er voor de ondergrondsche mijnarbeiders evenwel niet. Als door een wonder zijn een tweetal ketels niet vernield. Zoo spoedig mogelijk werd aangevangen met deze onder stoom te breugen zoodoende kon het water, dat met geweld in de mijnen opwelde, omhoog worden gepompt. En toch vreesde men in den be ginne dat er niet genoeg kracht zoude out wikkeld kunnen worden, om het water uit de mijn op te pompengelukkig is dit ver moeden onjuist geblekenin het tegenover gestelde geval zouden de gangen geheel onder zijn geloopen, en de mijn zoude reddeloos zyn verloren. Ten 6 uur des avonds waren de beide ketels in werking, die thans circa 4500 L. water per minuut omhoog brengen. Luchtscheepvaart. Berlijn, 16 Sept. De bestuurbare lucht ballon «Parsevalwerd hedenochtend balf- tien op zijn reis naar Döberitz, terwyl hy boven HalenBee, (westelyk van Berlyn) ma noeuvreerde, door een windruk aangegrepen. De ballon barstte, daalde, en ligt nu op het dak van een villa, in de Trabener-strasse. Ingezonden Mededeelingen 4 30 cent per regel. Geen man, vrouw of kind die lydt aan Slechte spijsvertering, Verstopping of Opris ping kan het leven genieten. Zij kunnen noch flink werken, noch zuiver denken en even min goed slapen en allerlei ellendige ver schijnselen, zooalB hoofdpyn, rugpijn, hart kloppingen, zure maagoprispingen, onzuiver bloed en huiduitslag zullen noodzakelijker wijze het onvermijdelijk gevolg zijn. Ge kunt echter, indien ge wilt, al deze kwalen genezen en vermijden door Moeder Seigel's Tabletten te gebruiken die maag, lever en ingewanden regelen. Probeert ze. De heer W. Jansen, wonende Zwaanshals 399 te Rotterdam, schrijft ons in dato 26 Mei j.1.„Ik heb gedurende meer dan 2 maanden aan zure oprispingen geleden en ben er van genezen door Moeder Seigel's Tabletten.' Zijne vrouw, mej Jansen, schrijft ons verder dat baar man lijdende was aan Slechte Spijsvertering, duizeligheid, galach tigheid eu zure oprispingen, zoodat zijn da- gelyksch werk hem tot een last was. Een harer kennissen gaf baar de raad het eens met Moeder Seigels Tabletten teprobeeren; zy liet ze hem gebruiken en bij is nu weer gezond en in staat vroolyk zijn werk te doen. Moeder Seigel's Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs fl. 1.50 per flescbje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIE—BIERSTEKER, te Anna Paulowna bij D. ZON, in Drogerijen, en te Schagcn bij J. ROTGANS. Ondertrouwd PIETER J. DE VRIJ en ANTONIA ZWART. 15 Sept. 1908. Haarlem, Oude-groenmarkt 6. Egmond aan Zee, Voorstraat 67. Huwelijksvoltrekking 1 October. Getrouwd Arie Geerardus Johannes Spoel en Pietronella Johanna Kroonstuiver. Helder, 17 September 1908. Beschikbaar eenig kapitaal voor beleg ging op iand of huizen als le hypotheek tegen lage rente. Br. fr. No. 900, bureau van dit blad. Geboren GERRIT C0RNELIS, zoon van A. F. RIKE en N. RIKE—IJfs. Helder, 15 September 1908. Algemeene kennisgeving. Geboren HENDRIKA CATHARiNA. dochter van J. H. v. d. Gevel Wenteler en N. v. n. Gevel Wenteler—Kindt. Passaic N.-J U.S.A., 2e September 1908. gevestigd HOOGSTRA AT. ZONDAG voormiddag 10 uur en des namiddags 57i uur: de Heer i. DEKKER, van 's-Gravenhage. in „DE TUINTJES", op ZONDAG a.s. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUB0ER. «an LANGESTRAAT 54 naar Bij genoegzame deelneming zal wederom een nieuwe CURSUS geopend worden. Dames welke deze wenschen te volgen, kunnen nadere inlichtingen bekomen bij de Eerw. Overste van het St. Dominicus Gesticht, Jonkerstraat No. 44, alhier. tusschen op Dinsdag en Donderdag. Vertrek van de Van Ewijcksluis 's mor gens 7 uur, uit Helder 's middags 2 uur. Gestald by de Wed. B. v. d. El JK, Sluisdijkstraat nr. 4. Aanbevelend, J. KEUBIS Jz., Winkelier en Vrachtrijder, Van Ewijcksluis, Voor Wieringen wordt vracht aange nomen tot de Van Ewycksluis, verder per postschipper J. BAIS. ANKER-\V pain-expeller\ TEGEN RHEUMATIEK EN VERKOUDHEDEN Ruim 35 jaar door millioenen jicht-en rheumatiekujders met succes gebruikt - Verkrijgbaar in flesschen van 50 cts,75cls en ƒ1,25 bu H.H. Apothekers en Orogisten !F.Ad.RICHTERs,C2. Rotterdam. Te Helder verkrijgbaar bij: DE BIE— BIERSTEKER, Keizerstraat 93; L. ZIJM Hoofdgracht 45C. WESTERBAAN, Sluis dijkstraat 41, A. MIJNHARDT, ass. \po- heker, Kanaalweg 147- de beroemde HARMONICASPELER, KOMT Donderdag 1 en Zondag 4 Oct. 19 bij D. MAREES, „BLAUWE KEET", Koegras. Aanvang 7'/i uur. Entrée 20 cent. B^Ii 3NT-A. Donderdag 1 October, uitsluitend voor Gehuwden. voor lijders aan Basedowscbe ziekte. De molk is afkomstig van gethyreo- dectomeerde geiten, uit eigen geitenpark. Per bus in gecondenseerden vorm, ad «0.60. Verkrijgbaar voor Helder on. Omstrekon bij A. MIJNHARDT, Aas.-Apotheker, Drogisterij „De Aesculaap", Kanaalweg 147, by „Casino". Het zuiver wollen ondergoed „LaCo- mête" wordt geleverd in wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van bet lichaam geweven, de prijzen billyk, terwijl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden medail les op de tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder- lalidsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 boek Koningstraat. TE HUUR een vrije ZIT- of SLAAPKAMER, ook gelegenheid voor Commensaals. Adres: Hoogstraat 54. TE HUUR een Bovenwoning met waterleiding aan den Dijkweg no. 8, a f 1.10 p. week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis a. d Achterbinnenh. 83, a f 1.15 per week. AdresKoningstraat 20. TE HUUR HUIS Artilleriestraat, ii f2.50 per week. Adres: Middenstraat No. 12. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden liet WINKEL- en WOONHUIS vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M2, hoogte 4.20 M. Verder PAKHUIS aan den Dijk- van ruim .25 M., Keuken mot 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw, straat 27. TE HUUR een net WOONHUIS met drie kamers, {een alcove, doorloopende gang en ruime keuken, voorzien van gas en waterleiding. Huurprijs f 13.per maand. Adres: Laan 6. TE KOOP. Adres: II. WIJKIiR. '1'E KOOP een GEIT en 12 yette KONIJNEN, ook per stuk. Adres D. BLOKKER, Huisduinen. Advertentiën, die men per telefoon wenscht op te ge ven, worden uitsluitend opgenomen aan ons bureau Spooretraatj telefoon Ni. 59. Er biedt zich aan een nette Balier. AdresBureau van dit Blad Mevrouw SANDER Binnenhaven 36, waagt voor dadelijk een Kinder meisje, niet ouder dan 14 jaar. GEVRAAGD een nette Barbiersleerling-. AdresKeizerstraat 40. Te huur gevraagd gemeubileerd Beneden- ot Bofenhois met aparte opgang, hoofdzakelijk be staande uit 1 zitkamer en 2 slaap kamertjes. Aanbiedingen onder No. 1805 aan het Woningbureau, Spoorstraat 92. TE HUUR aangeboden op het drukst gedeelte van Helder een net gem. Ztt- en Slaapkamer, met of zonder pension, ook enkele Slaapgelegenheid. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR net gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER, met of zonder pension. Te bevragen HOOGSTRAAT 109. TE HUUR het Bovenhuis Binnenhaven 27 hoek Broodsteeg, laatst bewoond dooi den WelEd. Heer v. Hoogstraten. Te bevragen bij J. Büchele, Binnen haven 27. Te koop een PAKHUIS en een onbe woonbare WONING, naast elkander gelegen, Smidstraat hoek Brandkraan- steeg. Groot 1 A. 56 c.A. Adres: Koningstraat 69. Hout te koop* Een groote partij Amerikaansche grenen Ribben, van 12 tot 50 voet lang, vanaf 4 X 5 tot 6 X 8 p. m. 100 ge bruikte 17,-duims Delen bij 9, lang 28 voet, 1000 lichte en zware Paaltjes, voorts gebruikt en nieuw Touwwerk, Blokken, lichte Ketting, Dommekrachten, Bascule met gewicht, Verfwaren, alles zeer billijk. Tot opruiming tevens een partij vier kante geteerde en ongedeerde Dekkleeden en een waterketel van ruim 1000 liter. Adres: Pakhuis Binnenhaven 86 of Spoorstraat hoek Spuistraat. TE HUUR een HEERENHUIS aan den Parallelweg, inhoudende vijf kamers, veranda, keuken, schuurtje en zolder, voorzien van gas- en waterleiding, huurprys f 20 p. maand. Te bevragenBureau van dit blad. DEURWAARDER :- zal op WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1908, 's morgens 10 uur, in bet lokaal „CASINO" te Helder, publiek verkoopen i w.o.diverse stoelen en tafels, canapé, erepeaux, buffet, schrijf bureau, pianino, linnen- en penantkast, étagères, spiegels, schilderijen, gasornamenten, regulateur, ornamenten, porte-manteaux, geëm. kachel, fornuis, naaimachine, kleeden, karpetten, zeilen, veeren- en kapokken bed, springmatras, dekens, ledikanten, porcelein-, glas- en aardewerk, keuken- benoodigdheden enz. enz. Voortseen party wollen fantasie dekens eD al betgeen meer zal worden aangeboden. UW" Te bezichtigen daags te voren 1 van 10—4 uur. bericht de ontvang-st der laatste Nou- IV veauté's in Engelsche,Fransche enDuitsche Stoffen voor HEERENKLEEDING NAAR MAAT. -vx* Prachtige sorteering voor DEMIS I- SONS, PANTALONS, COSTÜUMS, FANTASIE-VESTEN enz, tegen scherp concurreerende prijzen. Voor de nieuwste Coupe, gepaard aan degelijke afwerking en 9ollede fournituren wordt ingestaan. Elk niet naar genoegen zijnd K!eeding9tuk wordt onmiddellijk door een ander vervangen. Des verlangd levering binnen 24 uur. Vraagt onze uitge breide Stalencollectie's. flV" Zie de Etalages. Magazijn van HEEREN- en KINDERKLEEDING, gemaakt en op Maat,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2