The Imperial Bio LEGER DES HEILS. Marine en Leger. Burgerlijke Stuud gemeente lielder, Vervolg der berichten Bnrgelijke Stand der gemeente Teiel Advertentiën. Grand Cinematograph Vanaf 20 SEPTEMBER Kinder- en Familievoorstellingen. SPOORGRACHT. Majoor Feenstra's komt Adjudante Reppel, een bijzondere Samenkomst BUITENGEWONE VERGADERING I>au#|esseii. „AVE MARIS STELLA Eigenaars van vaste goederen, Mej. L DEKKER, gemeubileerd Beneden- of Bovenhuis een net gemeubileerde Zitkamer Vrije Zit- eu Slaapkamer ie buur een HEERENHUIS aan den Parallelweg, een zoo goed als nienwe Kinderwagen een GEIT en 12 vette KONIJNEN, een Amerikaanscbe Kinderstoel, De luit ter zee der le lel. C. Fock wordt 26 dezer eervol ontheven van debetrekking van adjunct chef van den staf der zeemacht, tevens adjudant van den directeur en commandant der rnarinc te Hellevoetsluis en officier van politie bij 's Rijks werf aldaar, en alsdan op non-activiteit gesteld. De luit. ter zee der Ie kl. A. Quispel, toegevoegd aan het hoofd van het vak van uitrusting bij 's Rijks werf te Hellevoetsluis, als belast met de ar tillerie- en torpedo-aangelegenheden, tevens rnet den dienst van chef van het torpedo-atelier, wordt met 26 dezer eervol van deze betrekking ontheven en belast met die van hovengenoemden luit. ter zee der Ie klasse. Bij Kon. besluit van 18 dezer is, rnet ingang van 26 dezer, bij den marinestoornvaartdiensi be noemd tot officier-machinist 2de klasse, de hoofd- inachinist W. Dondorff. De ïReinier Claezcn", welke aan de werf de •Schelde" te Vlissingen van nieuwe waterpijpketels is voorzien en verder belangrijke reparatiën aan schip en machine heeft ondergaan, is thans zoo ver gereed, dat deze week de proeftochten kunnen worden gehouden. Het pantserschip uFriesland" is Zondag in West- Indië aangekomen. Hr. Ms. aDolfijn» is heden alhier aangekomen. Stoomvaartberiehten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, van Java n. A'dam arriv. 20 Sept. te Marseille. Grotius, v. Java, n. A'dam, vertr. 18 Sept. v. Colombo. K. Wilh. v. Java n. A'dam, Vertr. 18 Sept. v. Port-Said. Lombok arriveerde 18 Sept. van Java te Amsterdam Rembr., v. A'dam n Java, is 19 Sept. P. d.Gallegepas. Tiraor, van A'dam naar Java, pass. 19 Sept. Perim. Vondel van Amsferdam naar Java, arriv. 20 Sept. te Southampton. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Eeinland, van A'dam naar Brazilië, en Buenos-Ayres. pass. 21 Sept. Quessant, Zaanland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, pass. 21 Sept. Quessant. Amstelland, van Amsterdam naar Brazilië en Bue nos-Ayres, passeerde 17/18 Sept. Teneriffe. Rotteroamsche Llovd. Goentoer, arriv. 21 Sept. van Batavia te Rotterdam. Kediri, v. R'dam n. Java, arriv. 19 Sept. te Antwerpen Salak, van Java naar R'dam. vert. 19 Sept. v. Perim. Ternate, van R'dam naar Java, pass. 19 Sept. Perim. Sindoro arriveerde 19 Sept. van Rotterdam te Java. Menado, arriv. 21 Sept van Java te Rotterdam Besoeki. v. Java n. R'dam, arr. 20 Sept. te Marseille. 1'abanan, v. R'dam u. Java, pass. 20 Sept. Gibraltar. Ophir, van Java n. R'dam. vertr. 19 Sept. van Padang. Kawi, van R'dam naar Java, pass. 19 Sept. Perim. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Willem IV v. A'dam naar W.-Indië, pass. 20 Sept. Quessant. Prins Willem 1, arriv. 21 Sept. v. West-Indië te New-York. Visscherijberichten, Nieuwediep, 18 September. Aangebracht door 45 korders 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 70 a 80 cent, 10 tot 50 middelmatige tong per stuk 45 a 50 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 a 20 cent, 1 tarbotje voor f 6,50, 1 tot 5 stuks rog per stuk f 1,20, 1 tot 3 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 4, 1 tot 6 mand schar pef- inand 60 a 80 cent 19 September. 100 korders met 5 tot 20 stuks Sroote tong per stuk 75 a 80 cent, 10 tot 80mid- elrnatige tong per stuk 40 a 50 cent, 10 tot 60 kleine tong per stuk 12 a 15 cent, 5 tarbotten per Stuk 7 a f 9, 8 tot 30 stuks rog per stuk f 1 a f 1,15, I tot 4 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 4, 1 tot 8 mand schar per mand f 1.25 a f 1,50. 21 September. Aangebracht door 15 korders 10 tot '20 stuks groote tong per stuk 65 cent, 20 tot 50 middelmatige tong per stuk 35 cent, 10 tot 50 kleine tong per stuk 12 cent, 1 tot 5 stuks rog per stuk 85 cent, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 1,50 a t 4, 1 tot 2 mand schar per mand 80 cent. Van 18 tot 21 September. BEVALLENM. Ham geb. van Marken, d. G. vun den Brink geb. Huitema, d. J. Schoo geb. Levering, z. B. Martens geb, van der Sehaafl', d. W. Post geb de Vries, z. M. Stark geb. Korstanje, d. D. C. Westdorp geb. Visser, z. M. van Brede- rode geb. Stark, d. Ingezonden Mededeeling k 20 cent per regel. HERFST. Men zie onze annonce in deze courant, waarin wij aan onzo geachte clientèle het nieuwste en mooiste wat de mode brengt, aanbieden. Onze collectie in Dames- en Kindermantels, Costumes Japonnen en Blouses is dit jaar in ons magazijn Kanaalweg 137-138 bijzonder mooi en groot, terwijl de collectie Japon- stoffen dit seizoen ieders aandacht trekt. In ons filiale Spoorstraat 106 is eene uitgebreide keuze in Ondergoederen, Kousen, Corsetten, wit. Flanel, wit Katoen, Tafelgoederen, enz. Deze zaak is ook de eenige specialiteit te de plaatse voor complete uitzetten, vanaf het goedkoopste tot het beste genre. Het is zeker, dat onze geachte cliëntèle, die ons beide magazijnen bezoeken, een ongeëvenaarde keuze in alle artikelen zullen vinden. J. J. M. Smit, HELDER, 22 September. Ds. J. Bakker Cz., predikant bij d Herst. Evang. Luth. Gemeente alhier, heeft Zondag 11. na afloop der Godsdienstoefening aan zijn gemeente de mededeeling gedaan, dat hij in den loop van het volgend jaar eme ritaat zal aanvragen. De bioscope. Met de bioscoop-voorstellingen van Jean Desmet is gisterenavond in Casino" een aanvang gemaakt. Het bezoek was op dezen eersten avond nog niet overtalrijk, maar dat zal zeker al heel spoedig beter worden, gezien de groote tevredenheid van het publiek hij de opening. Ook ons kan de voorstelling uitstekend voldoen. De beelden waren dui delijk en van de zoo hinderlijke schittering, waarvan meu vaak hinder heeft, was hier weinig te beiuerken. Voor de noodige af wisseling van ernstige en luimige nummers is goed gezorgd, zoodat »elck wat wils" krügt. Woensdagavond geheel nieuw pro gramma. Dageraad - Ada van Holland. In ons vorig nummer vermeldden wij, dat de .Ada van Holland" een defect kreeg en de aangeboden hulp van de .Dageraad' niet wilde aannemen. Uit zeer vertrouwbare bron vernemen wij nu, dat dit niet juist is. De aanbieding van adsistentie door do //Dage raad" werd door de bemanning van de .Ada" niet opgemerkt wegens het geraas, veroor- zuakt door het plotseling uitloopen der anker ketting. Voetbal. Naar wij vernemen, zal het H.V.B. XI a.s. Zondag deelnemen aan de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging .Volharding' te Hoorn, bij gelegenheid van haar 10-jarig beslaan. Dit Xl-tal, dat in de seriewedstrijden van afd. B. der Noordh. Voetb. Bond te Alkmaar, zoo'n kranig figuur geslagen heeft, zal thans uitkomen in de sterkste afdeeling, nl. afd A, en is aaamge- •teld als volgt Doel: Schraver (H. B. S.- Achter: Rijckevorsel (H. B. S.) en Schuur man (H. B. S.) MiddenTop (A.t. en H.C.), Doorman (At. en HC.>, Polling iH. G. I.) VoorDorlyn H. G. I.), Dito (L.\ Kamp (L.) Meerens (H. B. S.), Seret (At. en HC.) De meeste lui vertrekken met den trein van 9u. 30. Veel succes zij hun toegewenscht Hoofd der Sc! ooi te Koegras. Op de voordracht voor hoofd der school te Koegras zijn geplaatst: 1. J. de Vries, h. d. s. te Moerbeek (gem. Nieuwe Niedorp). 2. H. Veldman, h. d. s. te Stiens. 3. H. van Asperen, h. d. s. te Heerhugowaard. Schadelijk vleesch. Door de gezondheidscommissie alhier is het navolgende adres verzonden aan Burge meester en Wethouders dezer gemeente: De Gezondheidscommissie heeft tot haar leedwezen vernomen, dat op de door U aan den Raad dezer gemeente aangeboden be grooting geen post is uitgetrokken voor de aanstelling van een deskundig Keurmeester voor vleesch en viscli. In verband hiermede heeft zij de eer Uwe aandacht te vestigen op het volgende zeer ernstige feit. Den 14en September j.1. werd de voorzitter onzer commissie door een slager gewaar schuwd dat 500 K.G. vleesch afkomstig van tuberculeus vee voor comsumptie in de kazer nes waren afgekeurd en dat dit vleesch nu door slagers in deze gemeente zou worden gekocht om als mcnschelijk voedsel verkocht te worden. Onze voorzitter riep de hulp der politie in en zoodoende gelukte het, dit vleesch nog tijdig te doen vernietigen. Waar nu dergelijke hoeveelheden nog slechts een onderdeel vormen vari de groote hoeveelheden gevaarlijk vleesch, die hier ter plaatse door sommige slagers worden ver kocht, is het zeker in het belang van de gezondheid van de inwoners dezer gemeente noodzakelijk, hierop streng toezicht uit te oefenen. Wij achten het dan ook noodzakelijk, dut voor deze gemeente een deskundig keur meester wordt aangesteld, die, met behulp eener strenge verordening, misstanden als de bovenbedoelde, zal kunnen voorkomen en wij dringen er ten sterkste op aan, dat door U een post voor de salariëering van een keur meester alsnog op de begrooting worde ge bracht. Het laatste zeilschip van de Ned. Zeemacht. Toen op den 25sten Juli jl. Ilr. Ms. ,Ura- nia'het opleidingBchip van de adelborsten, het Nieuwediep binnenzeilde, om eenige dagen daarna op 'sRijkswerf te Willemsoord buiten dienst te worden gesteld, verdween het laatste zeilschip van onze zeomacht, en menig zeeman zal bij het vernemen van dit feit smartelijk worden aangedaan. Het is waar, de zeilschepen hebben als oor logsschip in de moderne marines reeds lang afgedaan, en werden dan ook alleen nog gebezigd als opleiding- en oefeningsschepen. Zij werden door de oudere zeelieden nog altijd beschouwd als de kweekplaatsen bi uitnemendheid van zeemanschap, maar door vele jongeren werd ook het nut als-zoodanig voor oorlogszeelieden in twijfel getrokken. Voor kleine marines als de onze hebben die zeilopleidingschepen bovendien nog het I nadeel, dat zij betrekkelijk veel personeel aan den gewonen dienst onttrekken, terwijl het onderhoud en de eventueele aanbouw veel van het budget vergen Maar al die beschouwingen zijn van prac- tischen aard. Zij kunnen ons alleen doen be rusten in liet feit, maar niet de aandoening wegnemen, die zeker door menig zeeotlieter zal gevoeld worden, wanneer hij hoort dat de .Urania' na 40 jaar dienst tot werkloos heid wordt gedoemd, en vroeger of later in 8loopershanden zal vallen. De eerste Urania" werd op stapel gezet in 1830, kwam voor de eerste maal in dienst in 1832, en deed als opleidingsschip dienst tot 1868, in welk jaar zij werd verdoopt in - Astrea', bestemd werd voor de zeilexerci- tiën van de adelborsten te Willemsoord en plaats maakte voor de nienwe .Urania", die 9 Juni 1865 te Amsterdam was op stapel gezet, 1 Augustus 1867 van stapel liep, 10 Februari 1868 naar Willemsoord werd ge bracht en 2 Juni 1868 haar eersten kruis tocht in de Zuiderzee aanvaardde. Veertig jaar heeft die laatste .Urania* de lande gediend4 geslachten van zee officieren hebben hun eerste zeemanschap aan boord van dat vaartuig opgedaan op de Zuiderzee, welke door hen, die nog nooit den Oceaan bevaren hadden, reeds met zekere minachting de pierenbak genoemd werd. (,Ned. Zeewezen.") Nederland en Venezuela. De .Heemskerck aangekomen. De particuliere correspondent van de »N. R. Ct." schrijft 30 Augustus van Cura^ao: Dcu 28en Augustus is Hr. Ms. pantserschip .Jacob van Heemskerck" hier aangekomen, na een vlugge en voorspoedige reis. Van Heider af was het weder voortdurend even mooi, en wat. nog meer zegt, elk bestek gaf ons steeds West d. wz. dat by elke berekening van de plaats van het schip bleek, dat we weer een beetje westelijker stonden dan we dachten. Te Ponta Delgada werden vlug de noodige kolen geladen, wat ditmaal het schip nog vuiler maakte dan gewoonlijk, want voor den grooten overtocht, langer dan het traject AdenColombo, moest extra kolenvoorraad worden meegenomen. Beneden in 'tschip en verder aan dek kwamen de zakken te staan, die nog eenige dagen lang een grondig //generaal schoonschip', zouden tegenwerken. Den 18e 's avonds werd Ponta Delgada verlaten. ingezetenen onderteekend en waarin ver zocht wordt het verbod op den uitvoer van wapenen op te heften, in den loop der voor afgaande week aan den gouverneur was in gediend Het antwoord van den gouverneur luidde, dat de aandacht van de Regeering in Neder land op die aangelegenheid reeds eerder werd gevestigd en thanB opnieuw gevestigd zal worden. Curiositeitsbalve deed de «Cur. Cour', mededeeling van het volgende .Naar men zegt, zou bij onze overburen het verhaal ingang vinden, dat de ontheffing van kolonel Van Asbeck van het bevel over Hr. Ms. .Gelderlandin verband staat met het feit, dat door genoemden bodem geen saluut werd afgegeven tijdens het schip Pto Cabello en La Guayra had aangeloopen in opvolging van de opdracht om den heer De Reus naar Curatjao over te brengen. Die ontheffing zou gelijk staan met eene afkeuring van het beleid van genoemden hoofdofficier by die gelegenheidaldus de voorstelling, waarmeö men zich ter overkust in het zonnetje schynt te zetten". Het blad herinnert hierbij aan de onder scheiding, die kolonel Van Asbeck juist ten deel viel, door zjjne benoeming tot chef van het Koninklijk Instituut voor de Marine. Nieuwe slachtoffers der snelheidswaanzin. Door een met treinsnelheid zich voortbe wegende automobiel werden te Landberg aan de Warthe Zondagmiddag twee kinderen van 3 en 5 jaar en een oudere knaap, die hen wilde redden, overreden. Ze waren alle drie onmiddellijk dood natuurlyk. Luchtballons. Zondagmiddag dreef over Zuid-Beveland een luchtballon, die in de nabybeid van 's Heer ArendBkerke op een stuk weiland van de hofstede Schengo neerkwam. Ze was om half elf te Brussel opgestegen. In het mandje bevonden zich mevrouw Charles de Moor en de heeren George de Coninck en Honoré de Moor van Dieghem bij Brussel. Daar de wind hen naar zee dreef, achtten de luchtvaarders het geraden te dalen. Ook bij Markelo is gisteren, des namid dags omstreeks halfdrie, een luchtballon neergekomen. Er waren vier Duitsohe heeren in gezeten. De ballon was des morgens half zeven bij Wurzburg, in 't Noordwesten van Beieren, opgestegen. Telefonische storing te Parijs. Brussel, 21 Sept. Een ernstig ongeval is voorgekomen op het telephoonbureau te Parijs. Alle internationale verbindingen zijn verbro ken. Het centraal bureau der telephoon, waar alle berichten worden ontvangen en aange nomen, is volkomen vernietigd door brand, die, gevoed door de vele ontvlambare stoffen, zich met ongelooflijke snelheid verspreidde. Het telephonisch verkeer met Parijs is vol- komen verbroken. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De brand ontstond door oen kortsluiting. Een onvoorzichtigheid. Parijs, 21 Sept. Uit Lissabon werd aan de bladen gemeld, dat te Noita, waar een gro t stierengevecht zou plaats hebben, iemaud de poort van den toril opende, waardoor 22 jonge stieren ontsnapten en zich op de menigte wierpen. Zeven personen werden gedood, 40 gewond. De troepen doodden 10 stieren. De andere konden niet worden opgevangen. Cholera. Daar de waterleiding klaarblijkelijk besmet is, breidt zich de cholera te St. Peters- burg snel uit. Vrijdag werden weer 392 nieuwe gevallen vastgesteld, waarvan 125 met doode- lijken afloop. Het totaal-cijfer der zieken be draagt thans 1061. Sinds het begin der epide mie zijn 1669 gevallen vastgesteld, waarvan 488 met doodelijken afloop. De scholen zijn voor anderhalve maand gesloten 5 de school gebouwen worden voor hospitalen ingericht. Uit den Omtrek Texel, 21 September. Ter markt was heden zooveel wolvoe gevoerd, als in dezen tijd des juars nog nim mer 't geval is geweest. De prijzen waren echter over 't geheel laag. Anna Paulowna. Donderdagmorgen reed een motorwielrijder met snellen vaart langs den Kerkweg. Van den lieer A. Kaan Kz., die met een driewiel- der kar daar langs reed, sloeg het paard op hol met het ongelukkige gevolg dat de heer Kaan zijn arm zoo ernstig brak, dat opne ming in een ziekenhuis noodzakelijk was. Ds. Toxopeus, predikant der Ned. Herv, Gemeente, heeft voor het beroep naar As- sendelft bedankt. van 12 tot en met 18 Sept. '08. GEBORENHendrik Jacob, z. v. Corne- lis Keyser en Geertje Roeper. Dirk Cornelis, z. v. Jacobus Rijk en Antje Graaf. Marinius en Jacob, zoons van Pieter Brouwer en Oor- nelia Catharina Daalder. Pieter Nicolaas Willem, z. v. Jan Kikkert en Cornelisje Boon. ONDERTROUWD Harm Dob en Pietertje Verhoeve (Eierland). Klaas Verhoeve en Maartje Breeu (Eierland). GETROUWDKlaas Vermeulen en Cor- nelia Jolianna de Ridder. OVERLEDEN: Willem Mulder oud 69 jaar, den Burgj echtgenoot van Antje Dyt. Antje Brouwer oud 74 jaar, echtgenoote v. Gcrrit Breman Oosterend. Gerritje Hagenaar oud 52 jaren echtgenoote van Pieter Bakker, den Burg. 10 dagen daarna, 28 Aug., stoomden wij het Schottegat binnen, dwars door de hoofdplaats Willemstad. De seinposten hadden onze komst reeds gemeld, nauwelijks geloofd, daar men ons nog niet verwachtte. Maar toch was men op tijd klaar, de muziek zette het volkslied in, en statig gleed het krachtige schip, met de goed kenbare zware geschuttorens, langs de kaden, waar de bevolking in een wild gejuich uitbarstte, grooter enthousiasme dan men hier gewoonlijk hoort. Langs de .Gelderland"heenvarende werd hetSchottegat bereikt, een van de prachtigste havens van Midden-Amerika, en in 17 dagen en 3 uur was de reis volbracht. Er wachtte ons ook hier niet veel nieuws. In het juichen van al deze menschen was een gevoel van verlichting te bespeuren. Men wist zich nu veiliger, met twee groote schepen Nederland, waarvan zij toch een deel uitmaken, gaf nu blijk het ernstig te meenen met de bescherming van zijn onderdanen hier. En de toestand, zooals die nu is, kan ook onmogelijk zoo blijven. Do ,Cur. Cour", van den 28en Augustus 11. meldde dat een verzoekschrift, door 146 Zondag 4 Oct. 1908 hopen onze geliefde kinderen CORNELIS VAN LEEUWEN en AKKE DE VRIES te Amsterdam, liunne 25-]arig9 Echtvereeniglng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dierbare ouders A. DE VRIES. Hel- G. DE VRIER-Vbenstra. dor. Broeders en Zusters: W. T. TER .SCHIPHORST, Oost-Indië. A. TER SCHIPHORST - Hel- de Vries. Ider. D. DE VRIES. T. DE VRIES- Alberda. L. IIAAZER. i D. HAAZER- de Vries. 1 Helder, 22 September 1908. Amster dam. Helder. Den 4en October a.s. hopen onze geliefde ouders CORNELIS VAN LEEUWEN en AKKE DE VRIES den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in het huwe lijk zijn getreden. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefheb bende kinderen: CORNELIS. ANNIE. GRIETJE. CATHARINA. Amsterdam, 22 Sept. 1908. Balistraat 82. Zaterdag 26 September a.s. hopen onze geliefde Kinderen en Broer en Zuster J0HANNES CORNELIS KOK en DIRKJE HENDRIKA SMIT te Haarlem, hunne 121/2-jarige Echtvereenlging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dierbare ouders, broeders en zusters Groet Helder. C. KOK. T. KOK. S. KOK. M. KOK- de Boer. J. SMIT. T. SMIT-Kok. K. KATER. J. KATER-Kok. Helder, 22. September 1908. Directeur JEAH DESMET. en volgende dagen tot en met 27 SEP TEMBER zullen wij een reeks Voorstel lingen geven in de Zaal van den Heer POLAK, CASINO-GEBOT)W - Helder. Vertoond zullen worden de VOOR NAAMSTE GEBEURTENISSEN, inBinnen- en Buitenland, alle speciaal voor dit Bioscope-Theatër vervaardigd. Groote succesnummers i Een Clown die een zware plicht vervult. Lustrumfeesten te Delft 1908. Vergiffenis grootvader. De Tuareg's leven in Algiers. The Imperial Bio is de grootste inrichting die dit jaar Holland bereist. Woenodag-en Zaterdagavond geheel nieuw Programma, PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang f0.75, - 2e Rang f0.50, 3e Rang f0.30. Zaalopening 7 uur. - Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking a 10 cent van 2 tot 4 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag te 2 uur Prijzen voor de Kindervoorstellingen le Rang f0.40, - 2e Rang f0 25, 3e Rang f0,15. Aanbevelend, Direotie i JEAN DESMET. BRUXELLES. Helder. 4 October a.s. hopen onze geliefde ouders PIETER DE WIJN en CAR0LINA FRANCISCA BUT, hunne 25-jarige Echtvereeniglng te herdenken. Hun dankbare Kinderen Jan de Wijn. Adriaan Johannes de Wijn. IJmuiden, September 1908. Receptie: Woensdag 30 Sep tember, van 2—4 uur. Den 26sten Septëmber a.s., hopen onze geliefde ouders ARNOLDUS DEKKER en CATHARINA SCHENK, hunne 30-jarige Echtervereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne geliefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 22 September 1908. Getrouwd bij volmacht: J. I. KOOREMAN, Opzichter b. Waterstaat en Land B. O. W. in Ned.-Indië en JOHANNA SCHOL, die, mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelyk ondervonden. IJmuiden, 16 September 1908. Ondertrouwd CORNELIS BAKKER en JACOBA JOHANNA v. d. PLAAT. Wieringen, Gest, f s ,n8 Helder, Vlamingstr. 57, I 18 bept" Uö* Huwelijksvoltrekking 1 Oct. a.s. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank, voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden. R. J. RIEMERS en Echtgenoote. bezoek uitgesteld. MZAÜliü DONDERDAG 24 SEPT. hij elkeen bekend, 's avonds 8 uur. op 25 SEPTEMBER 1908 voor de leden der Onderoffieiers-Vereeniging „ADMIRAAL DE RUY TER". Bovenzaal Militair Tehuis Kanaalweg. Aanvangzeven uur. Punten van behandeling: Samensmolting met Algemeenen Bond van onderofficieren. Concept-statuten van dien Bond en verder de daaraan verbonden gevolgen. Ned. Nat. Werkl.-Vereeniging „0. S. W. raagd een 3e Bakkersknecht. Nadere inlichtingen worden verstrekt in 't Kantoor, 's avonds van 8—9 uur. Het Bestuur. KO&TGARGEK8 kunnen geplaatst worden met gebruik van vrije Slaapkamer. Prijs zeer billijk. AdresBureau van dit blad. ar F Samenkomst buitenshuis kan niet. Verklaar U nader, wees oprecht en schrijf Uw naam enz. Brieven onder letter B.B., aan het bureau van dit blad. CAFÉ INTERNATIONAAL Hoofdgracht 80. Inschrijving van Leerlingen aan boven genoemd Lokaal of Westgracht 34. P. DE KONING. R.-K. Zangvereeniging hedenavond geen repetitie, Donderdag 8 uur. „ST. GREGORIUS", 9 uur. Plaatsing gezocht voor eenig kapitaal op le hypotheek, tegen zeer aannemelijke voorwaarden. Gegadigden schrijven onder no. 120, bureau van dit blad. Grondig Piano- en Orgelonderwijs, Koningstraat 79. Onderwijzer met hoofdacte biedt zich aan tot het geven van Frlvaatlea ook aan huis. Lesgeld billijk. Brieven onder letters IJ. Z., aan het bureau van dit blad. VERLOREN een zilweren ARMBAND, Verzoeke terug te bezorgen tegen be looning, Langestraat 59. Verloren een Portemonmtie inhoudende eenig klein geld. Tegen belooning terug te bezorgen bij VAN BA AREN, Kanaalweg. Mevrouw LEFEBVRE, huize „Dennen oord" Bloemendaal verlangt tegen 1 November een flink eenvoudig WERK- TWEEDE MEISJE, P.G., niet ben. 20 jaar Mevrouw VAN DER LEE, Zuidstraat 6-7, vraagt tegen October een Tweede Meisje. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. Gevraagd een zindelijke DIENSTBODE. Adres: Koningstraat 110. DIENSTBODE. Wordt terstond gevraagd een flinke Diensibode. Loon f 100, waschgeld f26 Brieven motto „Dienstbode", Bureau van dit blad. Wordt gevraagd tegen November o© xx Dienstbode, wegens vertrek naar elders der tegen woordige, kan desgewenscht eerder in dienst komen. Zich aan te melden, Ankerpark 21, 's avonds tussehen 8 en 9 uur. Gevraagd een Dagmeisje, niet beneden de 15 jaar. Adres: Paul Krugerstraat 15, Helder. WORDT GEVRAAGD: een flinke DAGMEID, in klein gezin. Wasch buitenshuis. Adres: 2de Molenstraat 114. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. In eene Manufacturenzaak wordt een WINKELJUFFROUW gevraagd. Kennis van het vak strekt tot aanbeveling. Brieven onder No. 25 met opgaaf van leeftijd, en zoo mogelijk vorige betrek king, Bureau van dit blad vóór Donderdag morgen 9 uur. Gevraagd een MEISJE, niet beneden de 16 jaar. Voor halve dagen. Adres: Weststraat No. 107. Gevraagd Kost, inwoning en Bew., met gebruik van geheel vrije Slaapkamer, in een net stil gezin, tegen f25 p. maand. Franco br. motto „Kost enz.", bureau van dit blad. Gevraagd tegen December zindelijke, goed gemeubileerde Zitkamer, Slaapkamer en kleine Slaapkamer, voor klein gezin (Officier). Opgave van prijs en conditiën met en zonder pension, alsook afmetingen en ligging. Brieven onder motto „kamers", bureau dezer courant. Een DAGMEID gevraagd. Adres: Spoorstraat 26. Flinke Loopjongen gevraagd, in „DE ZON", Keizerstraat.' Gep. STOKER of iemand, bekwaam voor div. Smidswerk, kan geplaatst worden. Salaris f6.- f7.— per week. Adres: Broodfabriek „De Eendracht". Te huur gevraagd met aparte opgang, hoofdzakelijk be staande uit 1 zitkamer en 2 slaap kamertjes. Aanbiedingen onder No. 1807 aan het Woningbureau, Spoorstraat 92. Te huur gevraagd tegen 1 October of eerder een net Burgerwoonhuis, voor een klein gezin, voorzien van waterleiding. Huurprijs f2.— k f2.50 per week, 't liefst in den omtrek van de Keizerstraat. Brieven motto „Woonhuis", aan het bureau van dit blad. Een WOONHUIS te huur, in de Blomsteeg, voorzien van Water leiding. Huurprijs f 1,35. Adres: MANHEIM, Koningstraat. Te huur een flink HUIS, voorzien van Waterleiding en ruim erf, a f 2.25 per week. Middenstraat 109. Adres: Kanaalweg 67/68. TE HUUR en flinke luchtige Slaapkamer en cabi netje. Van Gas en alle gemakken voor zien, met of zonder pension. Adres: Bureau van dit Blad. Te huur een net Woonhuis met Gas- en Waterleiding, aan de Wil- helminastraat No. 53, ad. f2.50 per week. Adres: Koningstraat 20. Te huur een nieuw Huis voorzien van Gas-, en Waterlieding. Artilleriestraat. Adres: Middenstraat No. 12. met of zonder Pension, op aannemelijke voorwaarden. Adres: Bureau van dit Blad. Te huur een net Woonhuis staande Keizerstraat (hoek Weezenstr.); huurprijs f 18 per maand. Te bevragen Molengracht 29. Te huur 2 Woonhuizen aan de Vijzelstraat No. 8a en 8d, ad. f 1.30 en f 1.00 per week Adres: Koningstraat 20. Heerenhuizen te huur. Geheel gerestaureerd aan de Hoofdgracht No. 69, zeven kamers met keuken en tuin, voor f550.— per jaar. Aan de Kerkgracht No. 13 f400.— en No. 14 f"350.— per jaar. Met 1 Nov. a.s. te huur het dubbele HEERENHUIS Hoofdgr. No. 61, thans bewoond door den WelEd. Heer H. de la Fontaine Verweij, bevattende 8 kamers met serre en groote tuin, berg plaatsen, keuken en bij-keuken met kelder. Huurprijs f650. Adres de Heer I. L. v. OS, Nieuwstr. 27. Te huur een nieuw gebouwd WIN KELHUIS} staande Veldstraat hoek Piet Heinstraat. AdresKeizerstraat 40. TE HUUR aangeboden op het drukst gedeelte van Helder een net gem. Zit- en Slaapkamer met of zonder pension, ook enkele Slaapgelegenheid. AdresBureau' van dit blad. TE HUUR net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer, met of zonder pension. Te bevragen HOOGSTRAAT 109. TE HUUR een Bovenwoning met waterleiding aan den.reeweg no. 8, a f 1,10 p. week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Winkelhuis in de Jonkerstraat 12, geschikt voor alle affaires. Te bevragen W. KAAN, Oranjestr. 38. TE HUUR het Bovenhuis Binnenhaven 27 hoek Broodsteeg, laatst bewoond dooi den WelEd. Heer v. Hoogstraten. Te bevragen bij J. Büchele, Binnen haven 27. TE HUUR inhoudende vijf kamers, veranda, keuken, schuurtje en zolder, voorzien van gas- en waterleiding, huurprijs f20 p. maand. Te bevragenBureau van dit blad. met 2 duwers. Adres: Koningdwarsstraat 45. TE KOOP ook per stuk. Adres D. BLOKKER, Huisduinen. TE KOOP een Kippenhok, tevens ingericht voor Konijnenhok. Adres: Nieuwstraat No. 64. TE KOOP voor den spotprijs van 2 gulden. Adres P. RAB, Weezenstraat 50.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2