HOUTVERKOOPIHE Balmuziek Jb KELDER, in de Jonge Jan, Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Vervolg der berichten. Uit den Omtrek. Advertentiën. Oud Gereformeerde Gemeente Oproeping. BOUWKUNDIG en ÏAKTKEKESEN. VERTEGENWOORDIGERS gevraagd Ds 4. E V4N GRIETHUIZEN. NUTEICIA's De kapitein ter zee baron Van Asbeck, laatselijk commandant van Hr. Ms. »Oelderland"in de West- indische wateren is, te's-Gravenhage per particuliere gelegenheid teruggekeerd, in arwachting zijner aanstaande benoeming tot commandant van het marine-instituut te Willemsoord. Den navolgenden officieren van gezondheid der 2e kl. wordt met 3 October a. s. de achter hunne natne vermelde bestemming aangewezen F. H. tor Poorten, dienende aan boord Dolfijn", rol wachtschip te Willemsoord, op non-activiteit; G. C. J. van den Heuvel, hospitaal der marine te Willemsoord H. J. M. Laurence, (Dolfijn", rol wachtschip te Willemsoord. Met het stoomschip (Rindjani" van de Rottcr- dainsche Lloyd, waarvan het vertrek bepaald is op 10 October a. s. zullen 37 stokers van de Kon. Marine, waaronder 1 sergeant en 1 korporaal, naar Port-Said worden overgevoerd roet bestemming om aldaar over te gaan ;op het pantserschip (Hertog Hendrik", teneinde het verdere gedeelte del1 reis naar Nederland daar aan boord dienst te doen en zulks ter vervangiug van de inlandsche stokers, die de reis met dat pantserschip totPort-Said zullen medemaken. De torpedobooten »G 2" en Tangha" zullen op den 13 October a. s. onderscheidenlijk naar Am sterdam en Hellevoet9luis worden gedirigeerd om aldaar uit dienst te worden gesteld. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius, v Java, n. A'dam, vertr. 30 Sept. v. Port-Said. Sumatra, v. Java n. A'dam, arriv 30 Sept. te Genua. Lombok vertrok 29 Sept. van A'dam naai'Hamburg. Vondel, van A'dam n. Java, arriv. 29 Sept. te Genua. Ambon, van Java n. A'dam. vertr. 28 Sept. v. Padang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Rijnland, van Buenos-Ayres naar A'dam, arriveerde 29 Sept. te Santos. Delfland arriv. 29 Sept. van A'dam te Montevideo. Eemlaud, van A'dam naar Brazilië en Buenos-Ayres, is 29 Sept. Tenerifi'e gepasaeerd. Rotterdamsche Lloyd. Djocja, v. Java n. R'dam, pass. 28 Sept. Point de Galle. Kawi arriveerde 30 Sept. van Rotterdam te Padang. Salak, van Java n. R'dam, arriv. 30 Sept te Marseille en zette de reis voort. Tabanan, van R'dam n Java, vertr. 30 SepL van Suez. Wilis, v. R'dam n. Java, vertr. 29 Sept. v. Southampt. Kon. West-Indische Maildienst, Pr Fred. Hendr. van W.-Indie naar A'darn, is 30 Sept. Dungeness gepass. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Verzendingsweg. jtatgm der i poatbetorging. „jhp0,t|,. p. zeepost via Amsterdam| 2 en 16 Oct. p. zeepost via Rotterdam 9 en 23 Oct. p. Holl. inail via Genua .j!3 en 27 Oct. 7. p. Holl. mail via Marseille^ 6 cn 20 Oct. 3.30'snam p.Franschem.via Marseille! 9 en 23 Oct. p. Duitsche ca. via Napels| 7 en 21 Oct. Naar Palembang, Biouw, Banka, Billiton en W. Afd. van Borneo p. Eng. mail via Brindisijlö e p. Holl. mail via Genua .'13 e Naar Atjeh en de Ooatkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisileiken Vrijdag |8.30'sinor. p. Holl. mail via Genua 113 en 27 Oct. |7. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam 15 en 29 Oct. mail over mail via St. rïland 12 en 26 Oct. 7. azaire "7 Oct. |7.- sav 's av 'a av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: 15 en 29 Oct 17.— eiken Dinsdagl en Vrjjdag |3.30'snam 30 Oct. 7 p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton of Queenstown p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St Euatatius en Saba p. zeepost via Amsterdam|15 en 29 Oct |7.— 'sai (alleen op verl. der aiz.) p. mail via Southampton| 12 en 26 Oct. |7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Bivior-kolonio en Transvaal Vrydag, 3.30 'a namiddags. Aanbestedingen in Noord-Holland. 15 October Haarlem 11 ure. Het Min. v. Waterstaat aan bet gebouw van het prov. best. het maken van eene bekleeding op een gedeelte van het buitenbeloop van den Stuif- dyk op de Hors op het eiland Texel, behoo- rende lot de zeewerken in de prov. N.-Holland, begr. f 34000bestek no. 204 ligt na 1 Oct. ter lezing aan gen. Min. en aan de lokalen der Prov. besturen. HELDER, 2 October. Vergadering van den Raad der gem. Helder, op Maandag, 5 October 1908, des avonds ten 71/) uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Ontheffing art. 16 Bouwverordening. 3. Financieele regelingen dienst 1908. 4. Verordening jaarwedden der beambten van politie. 5. Voorstel insake telefoon. 6. Vervolgklasse aan school 8. 7. Voorstel uitbreiding Zeevaartschool. 8. Voorstel jaarwedden onderwijzers. 9. Benoemingen. Zwemmen. Dat ook onder de Heldersche ingezetenen, die niet rechtstreeks met bet wuter iets uit staande hebben, minnaars van dat element worden gevonden, bewijst het zooeven ver schenen verslag van de zweraclub, die nu reeds gedurende tal van jaren van uit een eenvoudige, ter hoogte van de Zoutsteeg op de steeuen dijkglooiing opgeslagen linnen tent, iederen morgen gedurende de zomer maanden hare zwemoefeningen in de open zee houdt. Gednrende het verslagjaar werd geregeld door 9 leden gezwommen en wel vanaf 15 Juni tot en met 27 September voormiddags 7 uur. In dat tydvak ging het getrouwste lid 86 malen te water, terwijl door niet een der leden minder dan 35 keeren gezwommen werd. Gedurende het geheele seizoen kwam het slechts 5 malen voor dat wiud en weder (regen) het ondoenlyk maakten de elementen te trotseeren. De hoogste temperutuur werd gedurende het verslagjaar bereikt op 25 Juli, nl. voor het water 66.9 en voor de lucht 70.2, de laagste resp. op 5 September 55.8 en op 13 September 53.6° F. Gedurende een goed deel van de maand Juni en de geheele maand September bleef de thermometer in het water beneden 60° terwijl in de lucht dien stand slechts enkele malen werd bereikt. Op 16 ochtenden werd gezwommen met meer dan stormachten wind en eveneens bewogen zee wat vooral in en uit het water gaan zeer bemoeilijkte. Dat reeds einde September met zwemmen werd opgehouden moet in hoofdzaak daaraan worden toegeschreven dat de man die zich des morgens met het zet'en en wegnemen der zwemtent belastte, de gemeente verliet en het voor het zich ten einde spoedende seizoen niet de moeite werd waard gevonden een plaatsvervanger te engageeren. Nieuwe indeeling van het kiesdistrict Helder. De minister van binnenlandsohe zaken hoeft voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal deze gemeente verdeeld in vier stemdistricten Het deel, gevormd door de lyn van de kust der Noordzee bij Falga naar de Kleine Keet, den Zanddijk tot het punt waar deze zich met den Strooweg vereenigt, den Stroo- weg tot de Doggersvaart, de Doggersvaart tot de Spoorbaan, de Spoorbaau (Noordelyk) met insluiting van de Stationsgebouwen tot aan het einde bij de veelaadplaats, vorder tot de Postbrug, langs en met insluiting van de huizen aan de Loodsgracht tot en met de Looiersteeg, vervolgens langs en met de ge heele Oostslootstraat de Westzijde van de üoststeeg (oneven), Molenbrug langden Kruis weg, het atsluitingskanaal langs de Marine werf tot aan de kleine schutsluis van de Marine-binnenhaven naar den Leidam. 2. Het deel, ingesloten door de lijn van af het Station tot de Postbrug Loodsgracht, Looiersteeg, Oostslootstraat, Ooststeeg (Oost zijde) (even), Molenbrug langs den Kruisweg, het afsluitingskannal langs de Marinewerf tot aan de Zuidstraat met insluiting van de Noordzijde dier straat tot aan de Koizersbrug, Keizerabrug, Keizerstraat met insluiting van de Noordelyke zijde (oneven) tot aan het Stationsplein en daar aangesloten aan de lijn Spoorbaan tot de Postbrug. 3. Het deel, begrensd door de lijn, loopende van den Leidam en de kleine schutsluis (in het eerste district genoemd) langs de Marine binnenhaven en de Zuidstraat Zuidzijde tot de Keizerabrug, Keizerstraat Zuidzijde (even), Stationsplein en daar aangesloten aan de Spoorbaan, deze in zuidelijke richting tot aan de Doggersvaart, Doggersvaart Oostwaarts tot aan het Noord-Hollandsche Kanaal en daarna den geheelen buitenomtrek der go meente in noordelijke richting tot deze zich aansluit aan den Leidam (reeds genoemd). 4. Het geheele zuidelijk deel der gemeente, dat gelegen is bezuiden de Doggersvaart, af het Noord-Hollaudsch Kanaal tot den Strooweg en van daar langs den Strooweg en den Zanddijk tot de Kleine Keet en verder Westwaarts in rechte lijn tot Falga, met be paling, dat het hoofdstembureau zal zitting lioudeu in het eerste stemdistrict. Kamervacature-Ommen. Naar verschillende bladen mededeelen heeft dr. Kuyper de candidatuur voor de Tweede Kamer voor liet district Ommen aangenomen. De redactie van het N. v. d. D. verklaart echter dat het haar by hare pogingen tot nadere bevestiging van dit bericht, niet gelukt is volkomen zekerheid te verkrijgen. Een goede vangst. Een drietal rechercheurs arresteerde Dins dagavond twee inbrekers, die op heeterdaad betrapt werden toen ze zich met behulp van een valschen sleutel toegang haddden ver schaft tot de rijwielzaak van den heer Wan ners, Falckstraat 5, te Amsterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag reeds had de politie gezieD, dat een tweeta onbekenden poogde de deur van de werk plaats vaa den heer Wanners, welke een eind verder de straat in, op No. 11, gevestigd is. te forceeren. Men liet toen de heeren kamp jes hun gang gaan. Ze trokken dan ook eenigen tijd onverrichter zake af. Kort daarop kwamen zy met een valsohen sleutel terug en probeerden hun slag op No. 5 te slaan. De steutel scheen echter nog niet pas klaar te zijn gemaakt, waarom zy wederom zonder succes huiswaarts keerden. De recher che hun onvermoeid achterop. Woensdagavond scheen de sleutel gereed, en begaven zij zich wederom naar het perceel No. 5. Een dron ken man kwam slingerend de straat in, viel tegen de deur van het bovenhuis op No. 5 aan, liet wat met zich sollen door voorbij gangers en Btraatjeugd, en liet zich ten slotte in het trapportaal neervallen. De inbrekers waren intusschen, omdat zij in het bovenhuis licht zagen branden, wederom afgetrokken. tOcli vent", riep de juffrouw van boven, ,ga je roes ergens andera uitslapen." «Stil", riep de ander, de pseudo dronken- man, rik ben rechercheur van politie. Doe of jelui naar bed gaan en draai bet licht boven uit.* Kort daarop ging het licht uit en kwamen de heeren, tliaiiB geen argwaan meer koes terende, terug. Ze staken den sleutel in het slot en wilden juist binnentrekken, toen het drietal rechercheurs met de revolver in de hand hun achterop kwam en hen insloot. Tegen deze overmacht trachtten zij zich tuurlijk niet te verzetten, en gedwee lieten zy zich de boeien aandoen, waarna zij naar het bureau Ferdinand Bolstraat werden ge bracht. In hun zakken werden eenige vijltjes en andere inbrekerswerktuigen gevonden. Dr. Retau'8 zelfbewaring Het M. T. K. waarschuwt weer eens tegen dit schaudolyk boek. De prys van f 2 is hoog, maar do schade, die men daardoor in zijn beurs lijdt, is niets- beteekenend in vergelijking met het schro melijke nadeel, dat de kooper er door naar lichaam en geest kan ondervinden. Eerst heeft men een angstvallige schilde ring van de onheilen, die kunnen voortspruiten uit sommige uitspattingen en kwade gewoon ten dit ware op zichzelf als afschrikwekkend voorbeeld misschien niet te misprijzen, doch alles is met zulke schromelyke overdrijving voorgesteld en in zulke veel te schrille kleuren geteekeud, dat den ongelukkige, die het leest, de wanhoop om het hart slaat. Tal van per sonen zyn radeloos geworden door 't lezen van dit boek. Die geneeskundige hulp wordt aangeboden door een zoogenaamd geneeskundig bureau, een geheel onbekend gezelschap, en bij de eerste aanmelding moet de lijder reeds f6 insluiten voor bet consult en liefst nog on middellijk dezelfde som voor geneesmiddelen, Van oen geneeskundige, die zich met de zaak inlaat, bemerkt men nietseen boek- verkoopersfirma ontvangt en verzendt de correspondentie en de middelen worden uit een zoogenaamde apotheek toegezonden. Ieder, die zegt, l(jdera per brief te kunnen behandelen, is een bedrieger, en ieder, die zich aan hen toevertrouwt, een dwaas (,Rott. N.blad".) Het karakter van de vrouw. Over dit onderwerp heeft de heer B. H. Boersma, arts te Bedum in de laatstgehouden vergadering van onderwijzers in het arron dissement Appingcdam een rede gehouden, waarin liy volgens de (App. Crt." het vol gende oordeel heeft uitgesprokenVrouwen, zeide hij, kunnen geen goed en kwaad naast elkaar zien en kunnen zich niet begrypen, hoe mannon koelbloedig met monschen kunnen omgaan, die hun niet sympathiek zijn. Zij vinden de mannen dan ook dikwyls koel en beneden den vorm. De vrouwen zullen den pleger van een misdaad dadelijk willen laten hangen en eouigo dageu later een lyst teekenen voor vrijstelling van straf. Zij overdrijft naar deze of gene zyde. De vrouw heeft behoefte aan emotie en wekt gaarne aandoeningen op. Zy spreekt gaarne over doorgestaan leed. Drama's worden iet meest door vrouwen bijgewoond af schuwelijke terechtstellingen in tijden van rovolutie worden gaarne door haar by gewoond. Ook worden ze aangetrokken door het ver- bodene en mogen ze op reis gaarne een kleinigheid over de grenzen smokkelen of in belasting een schoorsteen te min aangeven. De concentratie van aandacht is bij de vrouw sterker dan bij den man. Reeds hot jonge meisje in de klasse let beter op dan de jongen, die roeriger is en allerlei afwegen heeft. Een vrouw kan niet tegelijk doorwer ken en antwoorden. Zij gaan geheel in de zaak op, waarmee ze zich bezighouden. Daarmee staat misschien ook in verband de heelheid van de vrouw. De vrouw is een geheel. Meisjes zullen een stuk chocolade anger heel houden dan de jongens. Voor de vrouwen moet in de huishouding alles een zeker geheel hebben, b.v. 6, 12 of 24 stuks. Een rijksdaalder willen ze heel houden, zoo lang het kan. De vrouw heeft respect voor het kapitaal als geheelheeft ze er een bres in geschoten, dan gooit ze het met handen vol weg. Wat ze zelf heeft bewaard, wil ze gaarne behoudenze heeft neiging tot zui nigheid en gierigheid. Een schip gezonken. Smyrna, 30 Sept. Een Turksch stoomschip van de Hairieh-maatschuppij is in aanvaring gekomen met do stoompont ,Stamboul". Laatstgenoemd schip zonk en 140 personen verdronken. Een val van 2000 M. en ongedeerd. Kapitein Von Abercom, een der drie lucht reizigers, door de Duitsche Ac-roclub benoemd om aan den wedstrijd om den Gordon Ben- ncttbeker deel te nemen, steeg Woensdag met den ballon .Düsseldorl" op, vergezeld van luitenant Stach von Goltzheim. Op een hoogte van 2'JOO M., boven het Bosch van Aper, o tplofte de ballon eensklaps. In een val van 2000 M. ongedeerd te blyven is zeker geen alledaagsch.werk. Onze beide luchtreizigers hebben dit kunststuk vol bracht. Met veel tegenwoordigheid van jeest grepen zij de touwen van den ballon, die totaal verscheurd, zich als een parachute uitspreidde. In plaats dat de val, volgens de bekende natuurkundewet, in snelheid toenam, begonnen de beide mannen tot hun blijd schap te bemerken, dat de suellieid langza merhand afnam. Kapitein Von Abercorn en zijn metgezel landden zonder cenig letsel, en zonder dat zij van den ambulancewagen, die in galop kwam aanhollen, behoefden ge bruik te maken. Ja, de stille slavin Uw maag komt in opstand, omdat de Natuur de maag nimmer tot zulk eene behandeling bestemde en zij wreekt zich door vergiftige zureu voort te brengen uit hetzelfde voedsel dat 'U gezond heid en een lang loven behoorde te geven. Indien ge in dezen ollendigen toestand verkeert, zullen Moeder Siegel s Tabletten, het wereld-beroemde plantaardige genees middel, U genezen en Uwe gezondheid bevor deren, want dat geneesmiddel helpt het spijsverterings-proces op eene volkomen natuurlijke wijze De heer G. P. Groothuijse, wonende An- jclicrstraat, 131, Amsterdam, schrijft ons: «Sedert 10 jaren was ik sukkelende tenge volge van slechte spijsvertering; ik leed voortdurend aan benauwdheden en hevige pijnen gepaard met een akelig gevoel van volheid, drukking en zwaarte in de maag alsof er, om zoo te zeggen, een steen op lag. Voortdurend had ik last van aanvallen van duizeligheid en het loopen viel mij uiterst moeilijk. Mijn maag kon geenerlei voedsel inhouden en ofschoon ik alle mogelijke medicijnen gebruikte, bemerkte ik nimmer eenig spoor van genezing of verlichting, totdat ik eindelijk Moeder Siegel's Tabletten pro beerde. En die hebben mij genezen en geluk kig gemaakt." Moeder Seigel'B Tabletten zijn verkrijgbaar by allo Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs fl. 1.50 per fleschje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIEBIERSTEKER, Keizerstraat ,93, te Anna Paulowna by D. ZON, in Drogerijen, te Schagen bij J. ROTGANS. Texel, 1 October. In de vorige week viel een knaapje van nog geen drie jaar oud, zoontje van den heer Roeper, te Waal, van een ladder. Ge blesseerd werd het binnengedragen en gis teren is het aan de gevolgen van den vul overleden. Gisteren verbrandden drie strooklarapen bij do hofstede .Gent' in polder Eierland. eigendom van den heer Van Mullcm. Met het mooie weder worden dagelijks nog tal van passagiers met Texols eigen bout vervoerd. Men heeft dan ook besloten den avonddienst voorloopig nog te behouden, 6 uur van Texel en 7.30 uur van Helder. De middagboot gaat thans te 4 uur van Helder. lUKezouden. Mijnheer do Redacteur, zoudt u zoo goed willen zijn om voor onder staande regelen eenige plaatsruimte te willen afstaan in uw veelgelezen blad, bij voorbaat onzen dank. De lezers van dit blad hebben j.1. Vrijdag kunnen lezen, dat de bekende sportman een oproep deed aan de sportliefhebbers, om deel te nemen aan den rytoer naar Schagen, om aldaar te kunnen genieten van het vuurwerk. Aan dezen oproep was dan ook schitterend gevolg gegeven, want niet minder dan 42 deelnemers hebben aan dezen rijtoer deelge nomen. Er werd zeer matig gereden, zoodat, zoo wel de dames als de heeren, het op hun gemak volgehouden hebben. Bij aankomst te Schagen werden de fietsen gestald en had ieder ruim den tijd om op tyd van het vuurwerk te kunnen genieten wat dan ook wel de moeite waard was om te zien. Voor den terugrit waren niet zooveel deelnemers, dat vond zijn oorzaak hierin, dat er waren die bleven overnachten en weer anderen met den laatsten trein teruggingen. De terugreis was even gezellig als de heen reis. Wij gelooven dan ook wel dat de deel nemers allen zeer voldaan waren. En waarom ook niet Er werd immers steede een vroolijk< stemming in gehouden, wat zoo nu en dan de lachspieren deed werken. Deze rytoer heeft dan ook aanleiding geven om een sportclub op te richten. Een aantal dames en heeren hebben zich al reeds opgegeven en zullen eerstdaags een samen komst houden in het perceel Loodsgracht 51. tot het oprichten van een clnb. De Heldersche dames en heeren (sport liefhebbers), die wenschen lid te worden van de op te richten club, worden verwezen naar de in dit blad voorkomende advertentie. U, mijnheer de Redacteur, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, verblyven wij, Eenigb Sportliefhebbers. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. DK WRAAK EENER SLAVIN. Een beroemd Frauech schrijver, Souvestre, heeft gezegd: »De maag is eene slavin, die genoodzaakt is alles in zich op te nemen wat men haar toedient, maar die zich later wreekt over deze ongerechtigheid met de sluwheid en wreedheid aan eene slavin eigen." Dit gezegde bevat waarheid. Denk eens aan de grooto verscheidenheid van voedsel en drank, die ge deB daags en des avonds verorbert, nu eens warm, dau weer koud, dan zuur, dan zoet, dan weder bittor en vet- achtig. Soms zijn die spijzen van slechte boedanigheid en soms ook zyn ze te goed, zoodat ge eene overdadige hoeveelheid er van gebruikt, en de arme maag is genood zaakt om tot zich te nomen, wat ge er ver kiest in te brengen. Geen wonder daarom dat deze arme slavin zich ten laatste wreed toont en wraak neemt door U hevige pijnen te veroorzaken, gepaard met zwakheid, zenuwachtigheid en ellende; daarna volgen lange jaren van lijden, gebrek aan eetlust, hoofdpyn, hartkloppingen, slapeloosheid, win derige opgeblazenheid van maag ou inge wanden, rheumatiek en jicht, zoodat het leven U ten slotte t<it een last wordt. Bij G. v. d. KUIJT, einde Sluisdijkstraat, is ter dekking beschikbaar een prachtige witte BOK zonder horens. Aan hetzelfde adres 2 jonge witte Geiten te koop. Heden overleed na een langdurig lijden, zacht en kalm, te mijnen huize, de Heer JANES PAPE, in den ouderdom van bijna 86 jaar. J. v. TIL en Echtgenoote. Helder, 30 September 1908. Voor de talrijke en hartelijke blijken van belangstelling en vriendschap,zoowel van buiten als binnen deze gemeente ontvangen ter gelegenheid van ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen welgemeenden dank. C. L. SAUNDERS. H. SAUNDERS-Bode. Helder, October 1908. gevestigd HOOGSTRAAT. Zondag voormiddag 10 uur en de namiddags te 5'/2 uur: de Heer J, DEÏK.1S.H1FI, van 's Gravenhage. De Dames en Heeren, die zich al reeds opgegeven hebben en zij die lid wenschen te worden en mede willen werken'tot het oprichten van een FIETSCLUB, worden beleefd verzocht Zaterdagavond 8 uur bijeen te komen, Loodsgracht 51. Eenige Sportliefhebbers, in „DE TUINTJES", op ZONDAG a.s. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER Maintien. Contenance. DANSCURSUS 1908 '09. Inschrijvingen voor den Danscursus DIJKSTRAAT 37, dagelijks van af hei' De nieuwste dansen zullen worden onderwezen. Aanbevelend. 18e<li|"' Lid van den Ned. Dansoiulerw. Bond. .J. B. POLAK, DIJKSTRAAT 37, HELDER. Geldbelegging op le hypotheek. Beschikbaar een groot kapitaal voor le hypotheek by voorkeur op land (of soliedo huizen) tegen lage rente. Br. fr. motto „Geldbelegging" bureau van dit blad. f 15.000 beschikbaar op le en 2e hypotheek, op huizen, land, schepen en goederen, we gens den lagen rentestandaard, tegen billijke rente verkrijgbaar. Tusschenper- sonen komen niet in aanmerking. Brieven onder lett. B. J., bureau van dit blad. By ondergeteekende is onder richt te verkrijgen in liet H. LACROOIJ, Oijkstraat 52. Onderwijzer met hoofdacte biedt zich aan tot bet geven van F»rivaatl©ss©n, ook aan huis. Lesgeld billijk. Brieven onder letters IJ. Z., aan liet bureau van dit blad. Levensverzekering-Maatschappij „De Amstelbank". tegen kooge provisie voor Levensverz., Ongelukken, Ziekten- en Brandver zekering. Adresseeren by D. SANDER, Hoofdvertegenwoordiger, Assurantiekan- toor, Snaarmanslaan 38, Alkmaar. De Coöperatieve Kaasfabriek „De Eendracht" aan de Stolper Vlotbrug, biedt dagelijks melk te koop aan, bij elke hoeveel heid, voor 7 cent pen Liter. Bestellingen worden door den lieer P. BRUIN, schipper te Scliagerbrug, aangenomen. Het Bestuur: P. A. DE WIT, Directeur. J. LOUWE Albz., Secretaris-Boekhouder. KANTOORBEDIENDE gevraagd op een Assurantie-Kantoor te Haarlem, voor eenvoudige kantoorwerk zaamheden. Aanvangssalaris f 25.00 f 30.00 per maand. Gepensionneerden genieten de voorkeur. Brieven onder motto „Kantoorbediende" aan bet Bureau van dit Blad. W0ENDAG 7 OCTOBER '08, 's avonds 7 uur, GODSDIENSTOEFENING in de School te Koegras de beroemde HARMONICASPELER KOMT Donderdag 1 en Zondag 4 Oct. 1908, bij D. MAREES, „BLAUWE KEET", Koegras. Aanvang 7l/s uur. Entrée 20 cent. BAL ÜNT^l -W Donderdag 1 October, uitsluitend voor Gehuwden. TenneaiElnb „Knnslmin". le Bnitengeione Volksvoorstelling, op DINSDAG 6 OCTOBER a.s. in 't „CASINO". Opgevoerd zal worden Monologenspel in één bedrijf. In dit stuk worden zeven karakterrollen door één Hoer vervuld. Succes-operette in één bedrijf. Muziek van wijlen den Heer L. A. Schouten, afgewisseld door komische Voordrachten, Duetten en Trio's. Toegangsbewijzen verkrygbaar, a 15 cent de persoon, (gereseveerd 25 cent), by den Heer A. K. KOKELAAR, Sigaren magazijn, Kanaalweg 120Mej. de Wed. BELS, Sigarenmagazijn, Loodsgracht 2 den Heer P. PLUIJLAAR, Hotel „Toelast" Spoorstraat en op den avond der uit voering aan de zaal. Opening 7 uur. - Aanvang 8 uur ot Na afloop BAL. Muziek CASIN0-0RCHEST. HET BESTUUR. Vereeoiging voor Vrouwenkiesrecht. Afd HELDER. Openbare Vergadering op WOENSDAG 7 OCTOBER in „Tivoli' Spreekster: Mevrouw S. TILMA- SciIAAFF VAN WaPSERVEEN, Yice-Pres.0 van het Hoofdbestuur. Onderworp „Wat beoogen wij met Vrouwenkiesrecht"? Aanvpng 8 uur. Debat gewenscht. Entrée voor niet-leden 10 cent. HET BESTUUR. Nutsspaarbank geeft voorschotten op pensioenen, tegen 1 pet. korting en betaalt voor ingelegde spaargelden 3 pet. per jaar. Ruim 35 jaar door millioenen JICHT-EN RHEUMATIEKLIJDERS MET SUCCES GEBRUIKT Verkrijgbaar in flesschen van 50 cts.76cts en/G.25 bu H.H. Apothekers en Drogisten F.Ad.RlCHTER&C-, Rotterdam. Te Helder verkrijgbaar bij: DE BIE BIERSTEKER, Keizerstraat 83; L. ZiJM, Hoofdgracht 45; C. WESTERBAAN, Sluis dijkstraat 41; A. MIJNHARDT. ass.-Apo- Kanaalweg 147. S! met tarwe of rijstebloem, systeem Dr. THOMAS. Eenig voedsel voor Zuigelingen. Wordt gebruikt in de voornaamste kinderziekenhuizen als Binnen-Gasthuis tc Amsterdam, bet Sopbia-Kinder-ziekeu huis te Rotterdam, enz. enz. Prijs per bus, voldoende voor een liter Karnemelksoep f 0.25. Verkrygbaar voor Helder en Omstreken bij A. MIJNHARDT, Ass.-Apotheker, Drogisterij „De Aesculaap", Kanaalweg 147, bij „Casino". DERLAND5CHE INDUSTRIE der ATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN WRIK/WITl» VALTON ZONEN A->ISTFRDflV| Het zuiver wollen ondergoed „La Co- mête" wordt geleverd in wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van bet lichaam geweven, de pryzen billijk, terwijl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. D r i o gouden medail les op do tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905- Aanbevolen door verschillende Neder- landsche doctoren. Vraagt prijscourant met qualiteit stalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. - Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat Mevrouw TEN BRUMMELER, Hoofd- jracht, vraagt met 1 November a.s. of eerdei eene fatsoenlijke Dienst bode, v. g. g. v. Zich in persoon aan te melden des Zaterdag's- en Woensdags avond na 8 uur. H.H BAKKERS I Gevraagd een bekwaam Bakkersknecht, die zelfstandig kan werken, om met 15 October of eerder in dienst te treden bij C. BAKKER, Brood- en Koekbakker. Wieringen. Te huur gevraagd tegen November voor iemand die gaat trouwen een net Burgerwoonhuis, voor den prijs van f2,50 a f2,75 per week. Liefst aan een der grachten. Brieven motto „Burgerwoonhuis" aan het bureau van dit blad. TE HUUR aangeboden op het drukst gedeelte van Helder een net gem. Zit- en Slaapkamer met of zonder pension, ook enkele Slaapgelegenheid. AdresBureau van dit blad. Slaapgelegenheid met of zonder Pension. Adres J. BURGER, Louissesteeg No. 1, (Hoofdgracht). TE HUUR een HËERRNHOIS aan den Parallelweg, inhoudende vijf kamers, veranda, keuken, schuurtje en zolder, voorzien van gas- en waterleiding, huurprysf20 p. maand. Te bevragen Bureau van dit blad. WINKELHUIS te huus-. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M2, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw- straat 27. Gelegenheidskoopje. Zoolang de voorraad strekt een fijn nieuw SCHEERMES met ETUI voor f 1.35, met 2 jaar garantie. Adres G. WIJTSMA, Middenstraat 13, Helder. TE KOOP een partijtje zoo goed als nieuw beglaasde dikke Grenen Ramen, zeer billijk. Adres J. J. Schoeffelenberger, Aan- Houft te koop» Een groote >piStij Amerikaansclie grenen Ribben, van 12 tot 50 voet lang, vanaf 4 X 5 tot 6 X 8 p. m. 100 ge bruikte 17,-duims Delen bij 9, lang 28 voet, 1000 lichte en zware Paaltjes, voorts gebruikt en nieuw Touwwerk, Blokken, lichte Ketting, Dommekrachten, Bascule met gewicht, Verfwaren, alleszeerbillyk. Tot opruiming tevens een party vier kante geteerde en ongeteerde Dekkleedon en een waterketel van ruim 1000 liter. Adres: Pakhuis Binnenhaven 86 of Spoorstraat boek Spuistraat. BELANGRIJKE aan het West-Einde te Koegras, by den Heer G. BROEDERS, op WOENSDAG 7 OCTOBER, 's morgens ten 97a uur, van een partij eiken vlakke deeleh en platen, zonder nagel of boutgaten, vanaf 5 bij 25 tot en met 7 bij 40. Ameri- kaansch grenen Ribhout, vanaf 10 bij 15 tot en mét 13 bij 20. Een partij doelen, platen, baddings, van 4 tot 12 meters lang. Een partij vierkante latten, 1500 paaltjes van l'/s meter, dampalen van 3 meter, verschillende zwaarte. Groote teakhouten vleeschstandaards op voet, geldkisten, vierkante zeildoekscbe kien den, gereedschappen en wat verder daags voor den verkoop te zien zal zijn. De verkooping zal bij ongunstig weder in een lokaal plaats hebben. Deurwaarder H. KWANT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2