Vereeniging „Tot Steun", Leger des Heils. Belangrijke veiling Uitmuntende Landerijen. Notaris C. Stammes STAATS-LOTERIJ. Waterleiding. Wiskunde en Rekenen. S. SNEL, CONCERTZAAL INTERNATIONAAL Groot Soiree Amusante Bij dit nummer een bijvoegseS. behoort Vervolg der berichten. HELDER, 13 October. De. M. Meyering, predikant te Wi'- dervank, heeft voor liet beroep bij de Gercf. Kerk alhier bedankt. Raadsvergadering. Hedenavond vergadert de Uaad dezer gemeente tot verdere behandeling der onder- wyzors-jaarwedtlcn enz. De man, die Zondagavond uit het Hel- deraehe kanaal alhier is opgehaald (zie de lste pagina van ons blad) is hedennacht in het Ziekenhuis overleden. J.l. Vrijdag herdacht A. A. Verbergt den dag waarop hij voor 25 jaren als letter zetter in dienst kwam by de firma C. de Boor Jr. Van zijn patroon mocht hij een flink stof felijk blijk van waardeering ontvangen, terwijl hem door zijn collega's een fraaie stoel werd aangeboden. Den Zaterdag daarop was liet leest in het lokaal Loodsgracht 51. Per rijtuig werd de jubilaris met zijne echtgc- noote van huis gehaald en bij de intrede van de leestzaal een welkomstlied toegezongen. Menige aardige voordracht werd daar gegeven en tot laat in den nacht bleef men gezellig hijeen. Werkeloosheid. Met het oog op de ook reeds hier ter pluatse voorkomende gevallen van werkloos heid heeft de gecombineenle Bouwvak verceniging van den Ned. II.-K. Volksbond besloten, reeds de volgende week de koste- looze arbeidsbeurs, die over iederen werk gever 'en werkzoekende toegankelijk is, te openen. Invoer van bedorven vleesch. Bij toeval kwam ons ter oore, dat alhier weder een bedorven party vleesch is inge voerd, en dit ook weder bij toeval werd ontdekt. Het ergelijke geval vinden onze lezers omschreven in het in dit blad voor komende artikel .Kijkjes uit myn venster", 't Geval staat natuurlijk niet op zich zelf. Wij zullen hopen, dat de som, op do gemeen tebegrooting voor 1908 uitgetrokken tot ee bedrag van 12000.voor de jaarwedde van een keurmeester van brood, vleesch en viscli ook op de begrooting voor 190'J zal worden gebracht, en dat men alsdan ook zal overgaan tot de oproeping en aanstelling van dezen onmisbare» ambtenaar. Liefdadigheid naar Vermogen. Gisteravond hield de vereeniging „Liefda digheid naar Vermogen' in een der zalen van cafo .Central" een algemeene verga dering. Nadat de Voorzitter, de heer J. Dunsel man, de vergadering met een welkomstwoord had geopend en de Secretaris, de heer G. C bibbetz, de notulen bad gelezen, die goed gekeurd werden, werd het jaarverslag voor gelezen, waaraan het volgende is ontleend Op 1 Januari 1907 werden in het Oud lieden huis verpleegd 11 mannen en vrouwen. Hiervan stierven in den loop de juars 5 vrouwen en werd 1 man in do Prins Hendrik-stichting geplaatst. Opgenomen wer den 2 mannen en vrouwen, zoodat op 31 December 1907 12 mannen en 8 vrouwen in bot Huis. werden verpleegd. De 2G verpl< den behoorden tot verschillende godsdienstige gezindten, zoodat het gesticht een neutraal karakter draagt. De gezondheidstoestand dol' verpleegden, hun leeftijd in aanmerking ge nomen, was bevredigend. Klachten over de voeding kwamen niet voor. De vader cn moeder vervulden met ijver en toewijding huune niet gemakkelijke taak. Met ingeno menheid ontving het bestuur bericht van een legaat geschonken door den heer A. A. Bak ker Cz. groot f15.000, onder bepaling, dat de rente besteed moet worden voor het huis van Oudelioden. Daardoor is de basis het beheer der financiën beter geworden, li 1908 werd daurdoor de administratie in twee deelen gesplitst, dén voor liet Oudelieden-huis en één voor de bedeeling. Bovendien ontving de vereeniging een 2e legaat, groot f500, van wijlen J. L. II. Bode.- Met erkentelijkheid werden deze giften aanvaard en de mildi schenkers ten voorbeeld gesteld aan allen, die het wel raeenen mot L. n. V. Nog werd vermeld, dat voor de zuster van de Hel- dersche wijkverpleging een lokaul beschikbaar werd gesteld ter behandeling van jeugdigi patiënten. Omtrent de bedeeling deelde het ver slag mede, dut door het bestuur iederen Dinsdagavond zitting werd gehouden, waar bons voor levensmiddelen werden afgegeven, Ook hierbij werd niet naar godsdienstige gezindte gevraagd. Kr werden 165 bons van fl. en 301 bons van f0.50 afgegeven. In 14 gevallen werden versterkte middelen gegeven, meest aan kraamvrouwenin 5 gevallen brandstollen verstrekt, terwijl 11 bedeelden wekelijks fO.50 ontvingen. Hierdoor werd dus een kloin steentje bijgedragen, om de ellende te verzachten. Nadat nog medegedeeld was, dat in de laatstgehouden algemeene vergadering beslo ten was, om het bestuur met 2 leden uit tc breiden en do natnen der bestuursleden hun functiën waren vermeld, werd het ver slag besloten, dat de algemeene goedkeuring verwierf. Vervolgengs gaf de Penningmeester, de heer Fr. Mulder, een overzicht over de ontvangsten en uitgaven van 1907. De ont vangsten hadden bedragen f20134,30 en de uitgaven f 20 039,376, zoodat er een batig saldo was f94,926. Ilierby moet in aanmer king genomen worden, dat de legaten van 1'15.00!) en f 500 hierbij zijn gerekend, die rentegevend zijn belegd. Do commissie die de rekening had nagezien, rapporteerde dat de administratie in orde wus bevonden, waarop de goedkeuring der rekening volgde. Hierna kwuin een voorstel van het bestuur ter tafel, om de f 1000, die niet als hypotheek op landerijen kon geplaatst worden, to beleg gen in een gemeente- of provinciale leening, welk voorstel met algemeene stemmen word aangenomen. De aftredende bestuursleden, de hoeren G, C. Dibbotz en K. do Vries werden herkozen en in plaats van de licercn D. Klik, «lio overleden was, en dr. D. T. Detiners, die bedankt had, werden gekozen de hoeren A, Klik en C. J. Blok. Tot leilen der commissie tot het nazien der rekening van 1908 werden gekozen de heeron C. S. Jaring, W. II. Burgers en J. Kluin. Na nog ccnige zaken van ondergeschikt belang besproken tc hebben, werd de ver gadering gesloten. Vergadering van „Nederland en Oranje". Maandagavond had de kiesvereeniging .Nederland en Oranje-' in „Casino' een vergadering belegd, waar do lieer A. P. Staal man het protest zou uiteenzetten tegen de ruadsleden, die meer geld uit de gemeente door ,N. en O.'' mede gecandideerd is. Na een openingswoord van den voorzitter verklaarde de heer Staalman dat de kiesvereeniging „N. en O." eens een avond wilde gesproken hebben o er .Gemeente-politiek dat daartoe nu beter gelegenheid is dan in den verkie zingsstrijd, te meer daar er nu aanleiding is in het aanhangig gemaakte voorstel tot ver hooging der onderwijzers-jaarwedden. Spr. et uiteen wat de liberalen doen in de gemeentehuishouding bij wethouderskeuze, benoeming Burgerlijk Armbestuur, geldleening Ambachtsschool en veel andere dingen meer. Ily betoogt voorts uitvoerig dat hier al to veel belasting betaald wordt, ook iudirect, dat de gemeente hoodlijdend is en dat zij de ruim f 4000 meer, die van't liijk gegeven worden krachtens de nieuwe onderwijs-bijdragü beter aan andere zaken kan besteden, 't BvginsalariB acht spr. te li'oog eu 't onderwijs zal op den duur euorme sommen kosten. Als spr. getuigt in den Raad wordt hij uitgela chen, doch argumenten ter bestrijding heeft ien niet. Spr. laakt de slappe houding der cthouders en hoopt, dat de liberalen hier hun houding zullen komen verdedigen In den heer Van Breda laakt'hij het, dat hij meegaat met de liberalen.. Spr.. wekt op tot een protest hiertegen en legen de verkwisting van het geld cn zegt dat de kiezers, willen zij dit doen, mannen dienen te stemmen van zijn richting. Na 10 minuten pauze is er gelegenheid voor debat waaraan de lieereu Janzen, Ver stegen cn Snol deelnemen. De eerste valt het betoog van den lieer Staalman op onder scheidene punten aan, zegt niet te begrijpen waarom deze thans zooveel bombarie maakt. De beer Verstegen zegt dat de lieer Staalman een heel zondenregister heeft ert speculeert op de wangunst der toehoorders en dat hier achter politiek zit. De heer Snel komt op tegen de klei- neerende wijze, waarop de inleider over onder wijzers gesproken heeft. De heer Staabpan repliceert telkens evcn- ■ns nitvoerig. Te 12 uur was de vergade ring ongeveer geëindigdvan de bestuurstafel werd een mofcio van protest tegen de voor gestelde verliooging voorgelezen en den tegen stemmers verzocht zich te verwijderen, waarop de motie werd aangenomen verklaard, Gestrand. In de Eierlandsche gronden is Zondag morgen gestrand de vischlogger .Katwijk 42'' inhebbeudc 24'/2 last haring. De sleepboolcn Titan" en „IJmuidcn' vertrokken daarop van "hier ter adsistentie. De logger was met hoog water op de gronden gcloopen, en hut ging bezwaurlyk liem vlot te brengen. De bemanning, bestaande uit dertien kop pen, besloot gisteren liet schip, dat inmiddels lek en vol water geraakte, te verlaten. Dooi de sleepboot Titan" werden een 10-tal der bemanning alhier aangebracht, te.nvijl de schipper Van der Plas, de stuurman en een jongen op Texel werden geland- De Nipponia. Stettin, 11 Oct. Volgens mededeelinj van den eersten machinist van liet stoom schip «Nipponia", die met nog 9 anderen door het stoomschip «Pretoria gered werd, is or niet aan tc twijfelen dat de rost van de bemanning (13 personen is verdronken. Door den dikken mist werden de vuren van de .Nipponia' eerst op korten afstand door de .Pretoria' waargenomen. Er werden nog signalen gewisseld, on daarop werd de vaart van de „Pretoriaverminderd, doch de aanvaring was niet meer te vermijduu, De «Pretoria' trof «le «Nipponia" aan stuur boord in de midscheeps en wol zoo hevig, dat de .Nipponia" tot aan den schoorsteen werd doormidden gesneden en daarbij werd een der stuurboordsbooten geheel vernield eu een ander zwaar beschadigd. De geredden, die bijna allen tot diegenen, die geen wacht hadden, bohoorden gingen in do bakboordsboot, terwijl een ander deel do zwaarbescbadigde stuurboordsboot trachtte de water te laten. Dit gelukte niet omdat liet stoomschip ongeveer een minuut na de aan varing in de diepte verdween. Het machine- personeel, dat in dienst was, kan onmogelyk zich aan dek hebben begeven, omdat de machinekamer direct vol liep. De geredden hebben niets van bun bagage kunnen bergen. IJmuiden, 12 October. J.l. Zaterdag bracht Zijne Excellentie de miuistcr van Waterstaat, de heer Be- vergezeld van den Hoofdingenieur-Directeur van don Waterstaat, do lieer Wortmau bezoek aan onze plaats. Onder meer werd een bezoek gebracht aan de viescliershaven, de rijksvischhallon en het licht op den Noordpier. Natuurlijk algemeene verontwaardiging, uitingen van afschuw over deze wijze van vleoBCbinvoeren en zelfs een ambtenaar der spoorweg-maatschappij betuigde zijn ergonis door een gezegde als: «eere aan onzen keur meester dien wij niet hebben 1" Ik besloot 0111 eens te onderzoeken of deze mededeeling als waarheid kon gemeld wor den, wist door gelukkige omstandigheden de personen, de werklieden, die de ontdek king hadden gedaan, op te sporen cn vernam van drie hunner, dat zij, met nog vier anderen, liet sluk vleesch ingepakt had den zien liggen, en dat dén hunner i n <1 e r- d a a d de maaien o f 1 e v e n d e d i e r- jes uit de holte had geschraapt dat op het pak het adres van een slager was bevestigd, met bijvoeging van «station restante (wordt afgehaald.) In plaats nu der politie terstond mede te doelen wat zij gezien hadden, verlieten de werklieden bet perron, zonder de zaak aan te geven en werd het pak vleesch op last van den chef door een .witkiel' in het pak huis gelegd. - Dit geschiedde in den mid dag. Eerst des avonds, ongeveer 9 uur, rappor teerde één der werklieden het geval aan een politie-agent eu deze meldde de aangifte te stond aan het politic-bureau. Maatregelen werden nu genomen en een onderzoek volgde. Het vleesch was intusschen reeds van het station verdwenen, zoodat onze waarnemende keurmeester, de lieer Overtoom, daartoe opgeroepen zich aan het opgegeven adres het pak vervoogde met het verzoek of ook een varken in outvangst was geno men. Neen, maar wèl spek, werd geantwoord en men toonde den ambtenaar <le ijskast, waarin een hoeveelheid vleesch aanwezig was hetwelk onderzocht en goedgekeurd werd. Onze keurmeester kon nu huiswaarts gaau, d.w.z. naar den' commissaris van politie, om te melden dat het vleesch, dat hem was Vertoond, volkomen aan de eischen vol- deed. Een geheimzinnige geschiedenis dus, waar van do oplossing thans moeilijk is te ver krijgen. In den middag heeft men het stuk vleesch ontdekt, met liet adres van den slager, bij wien men eerst des avonds om 10 uur zich kon overtuigen, een tijdsruimte, waarin mep gemakkelijk oen geheel varken tot worst kan verwerken Hadden de werklieden onmiddellijk kennis gegeven, had men b.v. terstond getelefoneerd, dan had de politic het pak ii beslag kunnen nemen om daarna het oordeel van den keurmeester te vernemen. Dit js niet kunnen geschieden, en wel door een samenloop van omstandigheden, die alleen dan zullen ophouden als de gemeente Helde een gediplomeerd en goed gesalarieerd keur meester aanstelt, die zijn plicht zal weten to vervullen. y. R. Kijkjes uit mijn wenster, Bedorven vleesch. M'n vrouw heelt me uitgelachen, ironisch uitgelachen, minachtend de schouders voor mij opgehaald, bedenkelijk naar mijn voor hoofd gewezen, met de minder aan^ name opmerking: ,lk geloof waarachtig dat je bovenkamer niet in orde is Wablief.... Zwijg, mcnscli, verklaar ie nader of wil je me eventjes ,Ik merk al, mannetje, dat jij nog van niets weetZeg, vriendje, je mocht je wel schamen in plaats van zoo'n toon to doen spreken een man alB jy, die dagelijks uitkijkt, die altijd maar snuffelt eu denkt om de redactie van t Vliegend Blaadje en hare lezers, zooveel mogelijk te dienen, jij weet niet eens hoe geheimzinnig, hoe verdacht onzo gemeente wederom een hartig brokje vleesch voor de consumptie heeft ge kregen P Man, kruip asjeblief), in den grond met jou ijveren voor de persje bent niet waard om nog langer de pen te doopen, zoo je niet plechtig belooft om voortaan beter op te letten Ei 1 Je zou zoo een vrouw dadelijk het kiesrecht geven, je zou haar zonder de wet te erkennen naar den gemeenteraad, ja, naar de Kamer zenden oin daar uit te razen. Zulke vrouwen kunnen, neen moeten noodzakelyk een woordjo meespreken om de vele Jan-Salic-geeston ouder de mannen wak- kor te schudden! Luister, lezer, wat ik verder vernam van baar, die mij soms zoo geducht maar toch soms zoo leerzaam voorgaat. Jl. Vrijdagmiddag waren toevallig ecnige werklieden van 's Rijks Marinewerf op liet perron van ous Spoorwegstation, voor de verzending van een marinc-viachtje. Even het terrein rondziende, ontdekte een hunner iets dat in een slagerswinkel thuis boorde, een groot stuk varkensvleesch, zorgvuldig verpakt in een stuk zeildoek. Nieuwsgierig en wellicht aangespoord door de vreemde verpakking en de zonderlinge ligplaats, trad men naderbij om vervolgens beter te kunnen zien. Ken zichtbaar uitstekend stompje poot trok de aandacht, werd bekeken en betast, een onderzoek dat een hunner deed uitroe pen Kijk eens, do maaien (beesten) kruipen kas willen trokken voor vorbooging dor er uit!" Met don vinger was in do holte oiKlorwijzers-jaarwedden en tegen don heer van liet stompje geschraapt en toonde Van Breda die daaraan meedeed, hoewel die daarop oen aantal levende diertjes. AdveVtentiën Don ;23sten Oct. a.s. hopen oii'/.o geliefde ouders Johannes Agema on Helena Bastiaanse, don dag tc herdenken waarop zij voor 25 jaar dooi don Echt worden verbonden. Dat zij nog gospaard mogen blijven is do wensch van hunne dankbare Kinderen. Den 25stcn October a.s. ljopcn onze geliefde ouders Jan Kuiper en Margaretha Darphorn, hunne 25-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen, A. KUIPER, He,ler W. KUIPER, Iie,der' P. MINNEBO, Weat-IndiG. Helder, 13 October 1908. Margaretha Darphorn, hunne 25-jarige Echtvereni ging te herdenken." Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun Moeder, Zusters, Broeders, Zwagers en verdere Familie. IJrauMen,,13 0ctober 1908' 30-jarige Echtvereniging van Karei Brands en Magdalena van 't Noordende, op Zaterdag 17 October a.s. Uit naam van Kinderen en Kleinkinderen. Helder, 13 October 1908. 'Johanna Christi'na But, den dag van hunne 25-jarig"e Echtvereniging te herdenken.. Helder, 13 October 1908. GeborenJacoba Maria, dochter van J. SLIJKERMAN en J- SLIJKERMAN-Bruin. Helder, 10 October 1908. Den 16en Oct. a.s. hopen onze geliefde ouders Adrianus Wijnandus van Waardenburg en Djeuwertje Leijen hunne 127,-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Heldor, 13 October 1908. Uit naam hunner dankbare Kinderen. GeborenJannetje, dochter van C. J. LUIDINGA en A. LUIDINGA-De Zeeuw Helder, 9 October 1908. GeborenWillemina Maria, dochter van J. A. L. HOENSELAAR en A. C. HOENSELAAR-Quant. Helder, 11 October 1908. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onze echt- genoote, moeder, behuwd» en grootmoeder Mej. Trijntje de Jong, geb. Bijl, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 12 October 1908. Namens de Familie J. J)E JONG, Heden overleed mijn geliefde vader, behuwd- en grootvader F. S Meijer, in. den ouderdom van 85 jaar. Helder, 12 October 1908. K. MEIJER. T. MEIJER Ewald. Den 11 den October overleed tot onze diepe droefheid, ons innig geliefd dochtertje en zusje J^cofip Aptonetta Muishout, in den jeugdigen leeftijd van 10 maandpn. Haar diepbedroefde Ouders on Broertje. Helder, 11 October 1908. Ondergetekende brengt gaarne zijn hartelijken dank aan allen, die hem bij zijn 25-jarig jubileumfeest bewijzen van belangstelling hebben gezonden. Inzon derheid aan zijn patroons, voor het stoffelijk blijk van waardeering en niet in het minst aan zijne collega's. A. A. VERBERGT, Hiermede betuigen wij onzen meenden cjank atpi opzou Collega A. A. VERBERGT, voor den ons aangeboden feestavond op Zaterdag 10 Oct. j.l., tor gelegenheid van zijn 25-jarig Jubileum I-Iet Personeel der Drukkerij. Voor de vele blijken van belangstel ling ontvangen bij liet overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster be tuigen wij onzen hartelijken dank. Helder, 13 October 1908. Wed. W. METZELAAR en Familie. Dankbetuiging. Door deze betuig ik mijn hartelijken dank aan het bestuur en do leden der Heldersche lgterij vereeniging „Ontwaakt bijtijds" voor de welwillende bijdrage, aan mij geschonken. Wed. ARENDS. Helder, 13 October 1908. Molenstraat 123. afd. HELDER. Algemeens Vergadering op VRIJDAG 23 OCTOBER des avonds te 8 uur, in de Doopsgezinde Kerk. le. Bestuursverkiezing (de aftredenden zijn herkiesbaar.) 2e. Kinderbescherming: lezing van den Heer C. Stumphius. Gratis toegankelijk voor leden en belangstellenden. Do Bijzondere Samenkomst geleid door Kapiteine KROPFF, zal plaats hebben op a.s. Donderdag 15 Oct. 's avonds 8 uur. 'sN.m. 5 uur Kindermeeting WEGENS STERFGEVAL Onderling Belang", te HELDER. (Goedgokeurd bij Koninklijk Besluit van 2 September No. 964.) Algemeene Vergadering op Vrijdag 16 October 1908, 's avonds 8 uur, in hot lokaal van den Heer P. de Koning. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Jaarverslag Secretaris. 3. ld. Penningmeester. Daarna Huishoudelijke Vergadering waar bij niemand mag ontbreken. i. Grimijzer, Voorz. J. v. Leijen, Secr. van zal op WoensdagllNovemberl908, s avonds 7 uur, in „CASINO" te Helder. PUBLIEK VERKOOPEN de volgende perceelen in de Gemeente Helder- A. In den Helderschen Polder: 1. Een weg, uitkomende in den Alk maarder weg nabij het Schuthok, kad. Sec. E, No. 22, groot 9 aren 25 centiaren. 2. Een perceel weiland aan dien weg, hoek Alkmaarder weg en Polderweg, kad. Sectie E, No. 23, groot 61 aren, helend met het perceel van den Heer J. S. Beek en het volgende perceel. Een perceel weiland aan den Pol derweg, kad. Sectie E, No. 70, groot 81 aren 80 centiaren, helend met het vorige perceel, de perceelen van de Heeren J. S. Beek en P. de Bruin en het volgende perceel. 4. Een perceel weiland aan den Pol derweg, kad. Sectie E, No. 71, groot 1 hectare 29 aren 30 centiaren, helend met het vorige perceel, de perceelen van de I-Ieeren P. de Bruin, H. Kuiper, Dr. P. Bakker, de hervormde Diacoflie en het volgende ppfceej, Perceelen 1—4 zyn in gebruik by den Heer P. De Bruin. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 29, groot 79 aren 20 centiaren, belend met de perceelen van de Heeren P, Do Bruin, B. Burgers. P. Smit, H. Kuiper, het vorige perceel en liet vol gende pérceel. In gebruik by de heeren Gobj, Roodt. 6. Een perceel weiland, kad. Sectie E, Kq. 28, groot 88 aren, belend met het vorige perceel, do perceelen van de Hee ren P. Smit, H. Kuiper en van het R.-K- Armbestuur. In gebruik by den Heer P. De Bruin, Combinatiën 1 en 2, 3 en 4, 5 en 6, 1 tot en met 6. 7. Een perceel moestuin kad. Sectie E, No. 1210, groot 55 aren 40 centiaren, belend met de perceelen van de Heeren G. W. Groen, H. Kuiper, A. G. F. Niey- wenhuyse en H.- Witsenburg, In gebruik by den heer C. Van Geel, 8. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 1217, groot 79 aren 30 centiaren, belend met- do perceelen van de Ileeren J. Giltjes, P. Groen, H. Witsenburg en hot volgende perceel. In gebruik by den Heer P. De Bruin, 9. Een perceel weiland, kad. Sectie E, No. 1216, groot 79 arey 20 centiaren, belend met bét vorige perceel en de perceelen van do Heeren J. Giltjes, Dr P. Bakker, G. W. Groen, II. Witsen burg en de Hervormde Diaconie. In gebruik by den Heer J. Roodt Kzn. Combinatie 8 en 9. 10. Een perceel weiland aan den Pol derweg tegenover perceel 4. kad, Sectie E, No. 51, groot 1 hectare 4 aren, belend met de perceelen van de Heeren C. Kar- hof, H. Witsenburg, Mej. A. Metzelaar en de twee volgende perceelen. In gebruik hij den heer M. Jannes. 11. Een perceel weiland aan den Pol derweg, naast het vorige perceel en tegenover perceel 3, kad. Sectie E, No. 50, groot 1 hectare 3 aren, helend met de perceelen van de Heeren P- Knip, K. Metzelaar Azn., het vorige en het volgende perceel. 12. Een perceel weiland achter het vorige perceel, kad. Sectie E, No, 49, groot 1 hectare 4 aren 60 centiaren, belend met de perceelen van de Heeren K. Metzelaar Azn., W. Molenaar, P. Schagen, Mevr. de Wed. Amons, Mej, A- Metzelaar en de twee vorige perceelen, Perc. 11 en 12 zijn in gebruik by den Heer J. Roodt Kzn. Combinatiën 11 en 12,10 tot en met 12, 13. Een perceel weiland nabij de linie en den Molen, kad. Sectie E, No. 42, groot 97 aren 80 centiaren, helend met de perceelen van de Heeren Th. Terra, J. S. Beek, W. Molenaar, K. Metzelaar Azn. en van het Algemeen Weeshuis. In gebruik by den Heer P. de Bruin. 14. Een perceel weiland a. d. Midden weg hoek Bolweg, kad. Sectie E, No, 86, groot 67 aren 80 centiaren, belend mot de perceelen van de Heeren P. Groen en P. Dubois. In gebruik by den Heer L. S. Beek. 15. Een perceel weiland tusschen den Middenweg en den Belt weg, kad. Sectie E, No. 103, groot 1 hectare 19 aren, belend met de perceelen van de Heeren H. Bakker Dzn., P. A. E. Thijssen, Mevr. de Wed. Verschoor, het Algemeen Weeshuis en Mevr. de. Wed. Walraven. In gebruik by den Heer J. Roodt Kzn, 16. Een perceel weiland aan den Belt- weg, kad. Sectie E, No. 119, groot 2 hectaren 15 aren 90 centiaren, belend met de perceelen van Mevr. de Wed, Verschoor, Mevr. de Wed. Walraven, het Algemeen Weeshuis en van de Hee ren C. Kwant Azn. en R. Th. Luijckx. In gebruik bij den Heer M. Jannes. B In den Huisdniner Polder: 17. Een perceel weiland nabij den Huisduinerweg en.de Roode brug, kad, Sectie B, No. 184, groot 47 aren, belend met de perceelen van de. Heeren J. Gil tjes, H. A. Timmer, P. Akkerman, Gebrs. Roodt en B. Burgers. In gebruik by de Heeren Gebrs. Roodt. 18. Een perceel weiland aan den Huis duinerweg, tegenover den Heer Terra, kad. Sectie B, No. 492, groot 77 aren 50 centiaren, belend met het perceel van Mej. de Wed. en Erven P. Muije en het volgende perceel. In gebruik bij den Heer Th. Terra. 19. Een perceel weiland aan den Huis duinerweg naast het vorige perceel, kad. Sectie B, Nos. 147 en 148, groot 1 hek- tare 34 aren 80 centiaren, belend met het vorige perceel en het perceel van mej. N. Gauw. In gebruik bij den Heer P. de Bruijn. Combinatie 18 en 19. Alles behoorende tot de nalatenschap van den Heer R. Boomsma. Te aanvaarden Kersttijd a. s. Betaaldag 23 December 1908.. Lasten vanaf 1 Januari 1909. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Notaris J. Karseboom te Oosterbeek en van genoemden Nota ris C. Stammes te Helder, waar kaartjes verkrijgbaar zyn. Werklieden-Vereeniging ,De Benciraolit", afd. ZIEKENFONDS. Algemeene Vergadering op WOENSDAG 14 OCTOBER, des avonds ten 8 ure, in het lokaal van den Heer DE KONING, Hoofdgracht, Het Bestuur, Heldersche Fietsclub. VERGADERING op Woensdag 14 October a.s., 's avonds 8 uur, in het lokaal hoek Schipperssteeg achter de H. B. S. Tevens gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leden. Het voori.oopio Bestuur. Voor de afwikkeling van Lotery-zaken is, wegens vertrek, het Kantoor van, ondergeteekende, bij den Heor Grunwald, Keizerstraat, Th. KEIJSER, Collecteur. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor bet, maken van bestekken on teekeningen en het houden van toezicht, zoowel bij burgerlijke als waterbouw werken. Uw dw. dn., G. DE BEURS Gz., Architect. Kerkgraeht 53, Helder- Burgemeester en Wethouder» van Helder brengen ter openbare kennis, dat in het vervolg, wanneer dit verlangd wordt, de kranen der recognitieleidingen achter in de huizen der aan de Water leiding aangeslotenen kunnen worden aangebracht, met dien verstande, dat de maximumlengte der leiding binnenshuis niet meer mag bedragen dan 12Meter; per 3 maanden zal dan f0.35 huur verschuldigd zyn. Voor het gevai water verbruikers de kranen wenschen te behouden, waar ze thans geplaatst zyn, of wel, indien nieuwe verbruikers ze in het voorportaal verlangen, dan is daar voor (zooals in artikel 12 der Voor waarden van waterlevering is bepaald) f0.25 huur per 3 maanden verschuldigd. Voorts wordt in herinnering gebracht, dat aansluitingen van de hoofdhuis der Waterleiding tot 0.50 M. binnenshuis, thans gratis door de gemeente worden aangelegd. Helder, den 2 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, De Secretaris, UURBANUS. Keizerstraat 26. Hoofdgracht 80 Zaterdag 17 October met medewerking van den Heer en Mevrouw KIMSTER, van Amsterdam, Entrée f 015. Aanvang 8 uur. Aanbevelend, P. DE KONING. VERLOREN vermoedelijk omtrek Laan een Heerenstrop met Dasspeld en Steentjes. De eerlijke vinder zal beloond worden. Adres: Laan 7. VERLOREN een zilveren Armbaiid, van Gravenstraat, Kroonstraat, Keizerstraat, Plantsoen, Poststeeg en Dyk. Tegen belooning terug to be zorgen Gravenstraat 57. VERLOREN Zondag een rood koralen Armband met gouden Slootje en zilveren Kettinkje. Tegen belooning terug te zorgen bij T. FENNIK, Hoogstraat 28. Gevraagd een net MEISJE, om in de huishouding behulpzaam to zijn. Adres Mej. BASIE, Dykstraat 35. GEVRAAGD EEN METTE DIENSTBODE voor den dag. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur Hoofdgracht 22a. Gevraagd een DAGMEID. AdresBureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2