MARINE. nst=isi Openbare Prediking N.V, „OE TIJDGEEST" ANISTEL-FLOWER Oud Gereformeerde Gemeente CASINO-GEBOUW. Danslessen. VERHUISD ENGLISH. N V „DeTijdgeest". SPOELING, TE KOOP AFBRAAK. Landbouwkalk VERKOOPING Twee Avondvoorstellingen geven, Noord-Nederl. Bioscope Exploitatie, die hierop wijst, dan krygt men tot antwoord, dat men maar voorstellen moet indienen. Ten opzichte van» het Burg. Armbostuur heelt de heer Staalman veel bezwaren. Dit bestuur handelt geheel in strijd met den geest des tyds. Jaarlijks geeft het f 20.000 uit en hoe worden die besteed Er is geen sprake van leiding; do Voorzitter kan een eerzaam burger zijn, maar is niet geschikt aan het hoofd te staan. Een systeem van onderzoek bestaat er niet. En nu mogen B. ^W. zeggen: .er zijn geen klachten inge komen*, do instelling zelve is oen klacht. Dan exploiteert het bestuur een zoogenaamd armenhuis, waar de menschen opgeborgen worden. Acht moeten or naar den zolder kruipen, waaronder één blinde. Nog worden door dit Bestuur 17 arme menschen, proletariërs, bekende straatfiguren, wegge stuurd naar eenig gesticht. Waarom worden die hier niet gehouden in een behoorlijk huis Niet de minste zorg wordt besteed aan hun geestelijke belangen. B. W. maken er zich van ai met een onnoozel, niets beteekenend antwoord.' Ook de samenstelling van het Bestuur is zeer partijdig, geen enkel lid be hoort tot de gereformeerde gemeente, die zelf haar armen verzorgt. Ten aanzien van 't Weeshuis bestaat een zelfde absentie. Hoewel lof gebracht moet worden voor de materieele verpleging der weezen, wordt er minder zorg besteed aan de geestelijke belangen. JaarlijkB wordt er f 12555 uitgegeven, dat is f 240 per kind en per jaar. Maar er gebeurt wel iets, waar van B. W. kennis moesten nemen. Daar is een onderwijzer voor achterlijke kinderen een man van 75 jaar. Het is een bespotting dat zoo iets geduld wordt. B. W. behoor den daar in te grijpen. Ten aanzien van t belastingwezen bestaat ook geen leiding, er is hier een groote ver- waarloozing. Jarenlang is een stel ambtenaren gehandhaafd, die niet eens een chef hebben en hun bevoegdheden niet kennen. Met is eon chaos. B. W. verschuilen zich er achter, dat de aangelegenheid van een con troleur hangende is. Maar dit iB onzin. De zaak van den controleur is niet door B. W., maar door een lid van den Baad aan hangig gemaakt. Ten aanzien der pensionneering bestaat hier een toestand, zooalB in geen enkele ge meente van eenige betcekenis. De werklieden krygen geen pensioen en worden op hun ouden dag aan hnn lot overgelaten. In onze gemeente zyn zoo wat 180 werklieden en de zaak der pensionneering is niet behoorlijk geregeld. Dat is ongehoord. Door tal van leden is de noodzakelijkheid aangetoond, maar het Dag Bestuur heeft nooit iets ge daan om deze kweste op te lossen. Het is aan de slapheid, de lamlendigheid der ar beiders te danken, dat het niet gedwongen werd voorstellen te doen. Hieruit blijkt weder, dat B. W. geen bewustzijn hebben van de taak, die op hen rust. Ook de regeling der rechtspositie der werklieden ontbreekt, hun verhouding tot hun superieuren is niet omschreven, de arbeidsvoorwaarden zijn niet vastgesteld. B. W. zyn de aangewezen personen hier in te grijpen en aan den Raad voorstellen te doen. Anders maken zy zich aan plichtverzuim schuldig. Als werkgever is men daartoe verplicht en als patroon nog meer. Zoo lang geen voorstellen dienaan gaande zyn ingediend blyven B. W. ver antwoordelijk. Ten opzichte der publieke moraliteit ver bergen B. W. zich achter de geldkwestie. De kermis wordt door hen niet verdedigd, doch bestendigen ze haar. Het jaarlijksck terugkeerend kermiszwyn, dat in tal van plaatsen, waar een vrijzinnige meerderheid is, is zy afgeschaft. Hier blijft ze bestaan. Ten opzichte der gezondheidspolitie brengt spreker in 't midden, dat do toestand van de levering van vleesch B. \V. zorg moest baren. Vleesch werd hier ten verkoop aan geboden, dat in vergevorderden staat van ontbinding en dat bedorven was. B. W. trekken niettegenstaande die feiten bekend zijn, slechts f 50 op de begrooting voor een keurmeester uit. Ook in zake de watervoor ziening moest ingegrepen worden, doch niets van dit alles. Dit komt door gebrek aan initiatief. Omtrent de opvoering van kosten van het onderwys heeft spreker ook in de afdeeling gesproken, waarop B. W. antwoorden, dat de toenemende kosten van het onderwys een gevolg zyn van de beslissing van den Raad. De heer Staalman noemt dit antwoord een brutaal stukje van B. W. Zy willen er mee zeggen, gy behoeft ons daar geen verwijt van te maken, maar zy deden toch voorstellen om de salarissen der onderwyzers met f 5715 te verhoogen. Bij een schulden last van Vfa millioen, waarvan jaarlyks af lossing en rente betaald moet worden, is zulks ongehoord. In 12 jaar tijd is de hoofde lijke omslag gestegen van f 31000 tot f 67000 of f 72000. B. W. hadden tegenstand moeten bieden om de onderwijzerssalarissen, die behoorlijk geregeld waren, nog hooger op te voeren. Zy gaan nog verder dan de meest vooruit strevende man, Troelstra. De arbeiders kunnen wel hoogere belasting opbrengen over de muntgasmeters, 't Is een gevolg van die onverantwoordelijke houding. Wanneer de noodzakelijkheid of opheffing eener openbare sohool wordt bepleit, dan spreken B. W. dit op goede gronden niet tegen. Zy maken zich schuldig aan ver morsing van duizenden guldens, dat is een ernstige grief tegen B. W. Waarop berust uw gemeente politiek vraagt spreker. Alles wat ge uit de bedrijven grijpen kunt, doet gege heft de indirecte belasting op de jénever, dat door ieder fatsoenlijk liberaal veroordeeld wordtge haalt het geld uit de zakken der burgerij door te duur gas en water. Maar afgescheiden daarvan bestemt gy veel te weinig voor afschrijving op de gasfabriek cn waterleiding. Spreker ver wacht dat zyn bedenkingen en bezwaren weerlegd zullen worden en aangegeven wordt op welke gronden de tinancieële bazis rust. De heer over de Linden zal enkel op een feit hem persoonlijk betredende iets zeggen, en wel over zyn laatste verkiezing als Wet houder. Alstoen verkreeg hy 15 stemmen en de heer Staalman 2, waaruit z. i. voldoende waardeering van den Raad bleek. De heer De Geus wjjst er met een enkel woord op, dat de heer Staalman een paar malen het rapport heeft aangehaald op min gunstige wyze en merkt daarby om misver stand te voorkomen op, dat het aangehaalde door hem woordelijk is opgenomen uit het verslag van den rapporteur der 2e sectie, den heer Schokking. De hoer Jaring zal de beschuldigingen van den heer Staalman niet weerleggen, omdat zy gericht zyn tot het college van B. W. Toch moet hy opkomen tegen hetgeen gezegd is over het Burg. Armbestuur. De heer Staal man doet het voorkomen alsof het huis in de Tuinstraat in een staat van verwaarloo- zing verkeert, dat is onwaar. Uit een onder zoek door spreker met eenige leden ingesteld is gebleken, dat er wel iets te verbeteren valt, omdat het een oud huis is, maar de menschen waren tevreden en geen enkele liad iets te reclameeren. Ook de voeding gaf geen reden tot klagen. Door zyn uitlating heeft de heer Staalman onverdiend een smet geworpen op het Burg. Armbestuur. Meent hij, dat er iets verbetering eischt, dan moet hy een voorstel indienen en kan hij in bestaande leemten voorzien, dan zal spreker aan zyn zijde staan. Ook moet opgekomen worden tegen de kwalificatie geuit over den Voorzitter van het Armbestuur, en het valt betwijfelen of iemand van orthodox gere formeerde richting daar beter op zyn plaats zou zijn en of door deze de toestand kan verbeterd worden. Verder verdedigt de heer Jaring de laatste regeling der onderwijzers-jaarwedden en komt met klem op tegen de verdachtmaking, alsof de belasting der burgerij verkwist wordt ten hate der onderwijzers. Neen, de regeling was noodzakelijk in 't belang van het onderwys, omdat bij vacature's geen sollicitanten opdaag den. Hij meent, dat wanneer het is in liet belang van het onderwijs, de gelden dienen gevonden te worden. Is het noodzakelijk dat de werklieden hooger loon moeten ont vangen dan zal hy zich daar ook niet tegen verzetten. Evenzoo is het met do pension neering. Hy hoopt, dat de heer Staalman dien aangaande spoedig voorstellen indient, dan zal hy met hem strijden tot verkrijging daarvan. De heer Staalman repliceert. Uit het zwijgen der Wethouders bij deze algemeene beschouwingen put hij het bewijs, dat zy zich veilig voelen in hun kasteel, maar by noemt hun positie weinig benijdenswaar dig. Verder bespreekt hij nog nader den toestand van het huis in de Tuinstraat, zegt dat hy aan de uitnoodiging van den heer Jaring, om voorstellen te doen van pension neering van de arbeiders niet zal voldoen, want volgens zijn meening moeten zoodanige voorstellen van B. W. komen. Nogmaals komt hij terug op de onderwijzerssalarissen, en toont met cyfers aan, dat deze in 12jaar tyd met 70, 80 of 90 zijn gerezen en teekent protest aan tegen de protectie, die één klasse van menschen ondervint. Hiermede zyn de algemeene beschouwingen over de begrooting geëindigd. Inmiddels is het half twaalf geworden on men besluit de vergadering tot den volgenden avond te dagen, om alsdan met de artikels-gewyze behandeling aan te vangen. (Zie vervolg in het tweede blad Marine en Leger Ifr. Ms pantserscliip Hertog Hendrik" is Woens dag van Pnrt-Said vertrokken. De etat-major van het pantserschip ïHertog Hendrik" is als volgt samengesteld Kapitein Ier zee G. L. Goedhart, commandant; luit. ter zee le kl. P. Sodenkamp, le officier; id. J. M. v. Wickevoort Crornmelin luit. ter zee 2e kl. M. W. Schaly, id. W. Dwars, id. H. Keyser, id. C. L. Schepp, id. II IJssel de Schepper, id. li. A. Gregorv, id. H. A. Romswinckeloff. v. gez. 4e kl. dr E. J Borgesius, id. 2e kl. A. G TheunisseolT. v. adm. ie kl. A. M, Post Uiterweer, id 2e kl. B. van Erp Taalman KipolY.-mach. ie kl. B. H. Ha- rinck, id. 2e kl. P. H. de Carpentier. Het machinekamerpersoneel bestaat uit: Hoofdmachinist J. C. Fran^ino, id. S. N.de Boer; machinist J. Smit, id. W F. Wyga, id II. P. Mil- laard en id. W. G. Jacobs. De kapt.-luit. ter zee E. W. Pfeiller, de officier- machinist der le kl. L. B. C. Vries en de officier- machinist der 2e kl. M. B. van Till worden met 31 dezer geplaatst in de rol van Hr. Ms- wachtschip te Willemsoord. De officier van administratie der le kl. K.A.de Josselin de Jong, uit Oost-Indië in Nederland terug gekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. Met ingang van i November a.s. b\j de zeemacht bevorderd tot apotheker der le kl. de apotheker der 2e kl. K. Spoon. Met ingang van 27 Octobcr bevorderd tot luit. ter zee der 2e kl. de adelborst der le kl. W. L. C. Brunings, met bepaling, dat h(j in dc ranglijst van het korps zeeofficieren zal plaats nemen tus- schen de luits ter zee der 2e kl. K. Tadema en H. van Nie. Op 20 December nanstaande zal hot f>0 jnar ge leden zyn, dat de navolgende licercn benoemd werden tot 2en luitenant bij het wapen der infan terie hier te Innde De luitenant-generaal R. P. Verspijck, thans nog lid van het Hoog Militair Gerechtshof, cn C. O. van Kesterende kolonels J. G. Arensma, J. G. Santhagens en F. J, N. Prohn, de luitenant-kolonel N. H. A. Oamp, thans nog inilitie-coramissaris te Roermond, en J. Arnoldy, de majoors E. J. D. F. Tonnet, M. A. A. J van Neck, J. A. Jochems, C. A. Koorevaan en W. Stevels; de kapiteins L. E. Gerdessen, K. W. Rucck, W. 11. Graaf van Lijnden, J. F. Roels, G, Visker en N, van Hille. Op bovengenoemden datum werden 73 onderof ficieren der infanterie tot officier bevorderd. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Ambon, v. Java n. A'dam, vertr. 27 Oct. v. Murseille. Banda, v. A'dam n. Java, is 27 Oct. Quessunt gep. K. Will. III arriv. 27 Oct v. Java te Amsterdam. Java arriveerde 28 Oct- v. Amsterdam te Hamburg. Oranje, v. Java n. A'dam, vertr. 27 Oct. v. Port-Said. Rem brandt, v. Java n. A'dam, vertr. 26 Oct. v. Sabang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Delftland, v. Buenos-Ayres n. Amsterdam, vertrok 27 Oetoher van Bahia. Rijnland, v. Buenos-Avres naar Amsterdam, arriv. 27 Oct te Duinkérken. Maasland, van Buonos-Ayres n. Amsterdam, arriv. 26/27 Oct te SL Vincent K. V. Rotterdamsche Llotd. Goentoer, v. R'dam n. Java, pass. 28 Oct. Quessant Ojocja, v. Java n. R'dam, arriv. 27 Oct te Marseille. Bogor, v. Java n. R'dam, vertr, 27 Oct van Perim. Goentoer, v. R'dam n. Java, vert 27 Oct. v.Southainp. Menado, v. R'dam naar Java, pass 26 Oct. Perim Rindjani, v. R'dam n. Java, vertr. 28 Oct v. Suez, Wilis arriveerde 28 Oct. v. Rotterdam te I'udang. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem V, v. West-Indië naar Amsterdam, vertrok 27 Oct. van llavre. Vervolg der berichten. HELDER, 30 October. Indertijd is door den Gemeenteraad van Haarlem besloten eene commissie van des kundigen uitspraak te laten doen over de wijze, waarop de tuinarchitect Leonard A. Springer te Haarlem de reorganisatie der plaatsoenen aldaar uitvoert. Het rapport der Commissie is ingekomen en bevat deze con clusie ,dat de richting, waarin de architect ,dezere organisatie heeft geleid,de goedkeuring ,der Commissie wegdraagt, zoodat zy het (gemeentebestuur durft aanbevelen hem op ,den ingeslagen wog te doen voortgaan.' (De beer Springer is ook de ontwerper on uitvoerder van het verbeteren van het plant soen alhier.) Aanbesteding. Door de Directie der Marine alhier word Woensdagmorgen aanbesteed de levering van 144J 00 K.G. zachte (witte) tarwe. Minste inschrijver H. H. van Waveron te Haarlem a f 12.99 per 100 K.G.; 96,000 K.G. harde (roode) tarwe. Minste inschrijver dezelfde f» f 13 73 per 100 K.G. Den elfden October 1908, des avonds tusschen 8 en 9 uur, werd op 55 gr. 10' N.B. en 3 gr. 10' O.Ldoor een onbekende stoomtrawler, die aldaar de trawlvisscberij uitoefende, moedwillig de uit 106 netten be slaande haringvleet van den Nederlandschen logger .Optimist gemerkt VL. 127, gekapt, waardoor het grootste gedeelte daarvan is verloren gegaan. Een belooning van zeshonderd gulden zal aan degenen worden uitbetaald, die zulke aanwijzingen verschaften, dat de daders voor den rechter kunnen worhen gedaagd en tot I schadevergoeding zullen worden veroordeeld. Nadere informatiën geven de heeren De Zeeuw en Van Raait, te Vlaardingen en Hubertus Dirkzwager, Helmstraat, Scheve- ningen. Verstikking door gas. Men meldt uit Amsterdam. Zaterdagavond om zeven uur verliet de heer J. Y. zijne woning, Midden Klooster 3, om nog eenige werkzaamheden te verrichten in zijn lietsenzaak aan de Lijnbaansgracht 201 Toen hij Zondagmorgen 7 uur nog niet thuis was, ging zijn zoon naar de Lijnbaans gracht, omdat gevreesd werd dat den vader een ongeluk was overkomen. Bij het door zoeken van de werkplaats vond men den heer Y. bewusteloos in de moffelkaat liggen. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood, door gas verstikking, constateeren. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Kracht komt uit goed verteerd voedsel. De kracht om helder te denken, flink te werken, goed te slapen en liet leven te ge nieten hangt hoofdzakelijk af van den toestand der Spijsverteringsorganen, d. w. z. of deze in staat zyn om kracht en voeding te trek ken uit het voedsel dat ge tot U neemt. Wanneer de Spijsvertering gebrekkig is, zooals in gevallen van dyspepsia en indigestie, hon gert het lichaam uit, onverschillig hoeveel go ook eet, bovendien wordt het voedsel dat dat ge tot U neemt in Uw lichaam vergif tigd, want voedsel dat ge opneemt in de maag zonder dat het behoorlijk verteerd wordt, brengt vergiftige gassen voort, die, wanneer zij in het bloed opgenomen worden on dus tot elk deel van Uw lichaam door dringen, Uw zenuwgestel verwoesten, den geeBt afmatten, ziekten veroorzaken, zooals hoofdpijn, een gevoel van matheid dat lang zaam tot kwijnen overgaat, verlies van eet lust, hartkloppinpen, galachtigheid gepaard met zure oprispingen en andere stoornis van het bloed en de zenuwen. Wanneer maag, lever en nieren hunne functies niet behoorlijk verrichten, is er geen geneesmiddel dat zoo spoedig de gezonbeid en de levenskracht teruggeeft als Moeder Seigcl's Tabletten. Als een tonisch genees middel voor Maag en Spijsverteringsorganen zijn zij ongeëvenaard; duizenden getuigen zulks. De heer J. J. E. Laugkruis, wonende Goud- scho Wagenstraat 36 te Rotterdam, verklaart: „Ik leed drie jaren achtereen aan Slechte Spysvertering gepaard met verschrikkelijke pijn in de maag en in de lendenenvoort durend was ik galachtig en had ik last van zure oprispingen. Ik had niet den minsten trek in eten en geen enkel geneesmiddel dat ik probeerde hielp mij ook maar in het minst. Totdat ik ten laatste mijn toevlucht nam tot Moeder Seigels's Tabletten en ge kunt U mijne verrassing voorstellen, toen ik na slechts twee fleschjes gebruikt te hebben, mij weer volkomen in staat voelde myn dagelijksch werk te doen. De pijnen zijn totaal verdwenen en mijn eetlust is weder teruggekomen." Moeder Seigel's Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs fl. 1.50 per fleschje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIE—BIERSTEKER, Keizerstraat 93, te Anna Paulowna by D. ZON, in Drogerijen, en te Scbagen bij J. ROTGANS. Advertentiën. Op den 3den November a.s. hopen onze geachte kinderen iohannes Mahieu en Christina Maria Bonarius, te Helder, hunne 121/a-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne ouders: A. J. MAHIEU. G. M. MAHIEU - cornelissen. Hilversum, 30 October 1908. Op den 3den November a.s. hopen onze geachte broeder en zuster iohannes Mahieu en Christina Maria Bonarius, te Helder, hunne 12'/,-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne broeders en zusters, Margaretha M. Kleiss— j a Mahieu, g H. B. Kleiss, f Johanna C. Mahieu, jj» GeertruidaCornelissen— Mahieu, n. p. S. cornelissen, Gesina M. Mahieu, i Hil- Albertus J. F. Maiiieu,) ver- Anna C. Mahieu, i sum. Hilversum, Rotterdam, 30 October 1908. gevestigd HOOGSTRAAT. Zondag 1 November voormiddags 10 uur en des namiddags te 5'/s uurde Heer JDütA'jKJËK, van 's-Gravenkage. 2 November, Maandagavond 7 uur, dankuur, de Heer JREKKER, van 's-Gravenhago. Godsdienstoefening in ROEGRAS. Woensdag 4 November en Woensdag 11 November, 's avonds ten 7 uur in de School. 4 November, aanvang der Catechisatiën. Do. A. E. v. GRIETHUIJSEN. Geldbelegging op le hypotheek. Beschikbaar een groot kapitaal voor le hypotheek by voorkeur op land (of soliede huizen) tegen lage. rente. Br. fr. motto „Geldbelegging" bureau van dit blad. over het zalige leven des waren christens op aarde, door de Heer C. R. VAN LEEUWEN, voorganger der „Zions-Kerk", te Amster dam, eiken Donderdagavond half acht, in het vergaderlokaalL00DSGRACHT 51. Vrije toegang. Een nette burgervrouw vraagt beleefd eenige watschen aan huis AdresKuiperstraat No. 2. Akademie voor den Dans. Gelegenheid tot het for- meeren van Dansclubs. van van der Hamstraat naar Polilrrweff 3. G. BUSSING, Goedkoopst adres voor het repareeren van alle soorten uurwerken. 3 'o Polispremie-Obligatie en Loten. In de afgeloopen loterij vielen de navolgende Hoofdprijzen, in de le kl.: 120.000 op Nr. 3605, 2e kl.f20.000 op Nr. 16939, 3e kl.f25.000 op Nr. 16438, 4e kl.f25.000 op Nr. 15784, 5e kl.: f100,000 op Nr. 1567 Serie A, B en C, 5e kl.f 50.000 op Nr. 9958, 5e kl.: 130.000 op Nr. 13020, 5e kl. f25.000 op Nr. 11267, 5e kl.f15.000 op Nr. 9718. De prijzen werden onmiddellijk uit betaald. Polissen en Loten te verkrijgen bij den Hoofdagent A. VAN WAARDEN, Laan 18, Helder. iAF- Trekking der 389ste Staats loterij 23 November a.s. Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels-Correspondentie. BERLITZ«METHODE. Prijzen 11 persoon f 1.—twee f 1.50, drie fl.80. AdresJ. C. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van bestekken en teekeningen en het houden van toezicht, zoowel by burgerlijke als waterbouw werken. Uw dw. dn., G. DE BEURS Gz., Architect. Kerkgracht 53, Helder- NUTRICIA's HYGEA KINDERMEEL Dit is een gedextrineerd meel prepa raat, van gelijke samenstelling Sis de best bekende buitenlandsche kinderraeelsoorten en heeft boven dien dit voordeel, dat het, door vermijding van groote transport kosten, inkomende rechten, enz. een vierde goedkooper in den handel kan worden gebracht. :-: :-: :-: Per V« K.G. bus f 0.75. Verkrijgbaar voor Helder en Omstreken by A. MIJNIIARDT, Ass.-Apotheker, ,,Do Aesculaap", Kanaalweg 147, bij „Casino". 3% POLISSEN en LOTEN. Het welbegrepen eigenbelang van allen, die wel eens aan de Nederland- sche Staatsloterij deelnemen, gebiedt het aanschaffen eener 3 °'0 Polispremie- Obligatie Inlichtingen by den Hoofdagent A. van Waarden, Laan 28 Helder. Trekking 23 November a.s. Openbare Verpachting by de DIRECTIE DER MARINE te WILLEMSOORD, op Maandag 9 November 1908, des voormiddags ten 11 ure, van: De vergunning tot het weghalen van en het verder beschikken over de afkomstig van Hr. Ms. Oorlogsschepen, de Afdeeling Mariniers en het Marine- Hospitaal in de Directie der Marine te Willemsoord, gedurende het jaar 1909. Het bestek ligt ter lezing ter Griffie van de Directie der Marine te Willemsoord, alwaar ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De inschrijvingen op gezegelde en onderteekende biljetten moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directie-geboiiw aldaar. Mevr. VAN BOMMEL, Hoofdgracht 55, vraagt een nstt» Dienstbode, (van goede getuigen voorzien). GEVRAAGD een zindelijke DIENSTBODE, Adres: P. Tol, Vischhandel, Achter- Hoofdgracht 57. Gevraagd een Waschvrouw. Inlichtingen aan „DUINKER'S Adv. Bureau", Spoorstraat. Ruime bijverdiensten. By Levensverz. My. wordt gevraagd AGENT-BODE, geneigd zynde tot het aanwerven van nieuwe leden en het incasseeren der gelden. Aan dezen betrekking is eene vaste maandelyksohe toelage, benevens ruime provisie verbonden. Br. fr. onder motto „Byverdiensten", aan het bureau van dit blad. BANKETBAKKERIJ. Een nette Jongen gevraagd, die in het vak wenscht opgeleid te worden Adres J. J MOL, Dykstraat, Helder. TE KOOP eene party Afvalkalk, geschikt voor het beharden van wegen, a f 2.50 per M3, bij partij FRANCO per vlet. Adres: Firma W. F. STOEL &Zoon, Kalkfabrieken, Alkmaar. PIJPORGEL. Wegens vertrek te koop voor f100, een PIJPORGEL met sprekend front, hoog 2.60 M., breed 1.40 M. en diep 0.93 M. en 12 registers; alles in goeden staat. Brieven franco onder motto „Pijporgel" aan het bureau van dit blad. Te bnnr bet nette WINKELHUISJE aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. WINKELHUIS «e huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M9, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dyk- van ruiin 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw- straat 27. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de lieer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. TE HUUR. Tegen 1 November het HEERENHUIS aan de Dykstraat No, 6, bevattende 6 Kamers, Keuken met bijkeuken, boven en beneden voorzien van öas- en Water leiding en verdere geriefelijkheden. Te bevragenMiddenstraat 44a. Te huur twee onlangs nieuwgebouwde H UIZEN aan de Parallelweg No. 22. Adres P. SCHAGEN Jr., 2e Vroonstr. 98. TE HUUR een mooie Kamer en Keuken, van alle gemakken voorzien, verlengde Gasstraat No 44, voor een klein gezin. Te bevragen by J. J. MENS, Spoorgr. 11. TE HUUR de JACHT in de Heldersche duinen en op den Koegras-Zanddijk met zyn binnenbermen, groot ongeveer 250 H.A. van I Sftfcl 1909-30 APRIL 1910. Prijsaanbiedingen worden ingewacht tot uiterlijk 1 December 1908 des na middags 2 uur, bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder, die nadere inlichtingen geeft. Voordeelig aanbod. Voor billijken prijs te koop gezaagde Houtwaren, weinig gebruikt Eiken en Grenen Deelen, Ribhout, Baddings en Platen in alle afmetingen, uitnemend geschikt voor te bouwen Pakhuizen, Bruggen, Vloerleggers, Heiningpalen, enz. Licht Kettingwerk, Touwwerk, Blokken, Lieren en meer sloopgereedschap. Voorts1500 paaltjes a 5 voet en een partij Latten. Adres: Spoorstraat 17, hoekSpuistr., alhier. 3 mooie groote Honden, 1 voor f 18, 2 voor minder, bijzonder geschikt om te trekken, 3 Naaimachines, 1 Gritzner (hand) nieuw met garantie f 25, 1 Gritzner (trap) 2 jaar gebruikt f 35, 1 Kleer makers Phaff, ijzersterk f 22.50. Te huur nog een bergplaats voor Karren of anderszins, achter het perceel H. WEIJLAND, Breewaterstraat 16. Te koop een Woonhuis aan den Parallelweg en twee Woonhuisjes aan de Achtergracht Westzijde, waarop 8/s als hypotheek gevestigd kan blyven. Adres: A. van PELT, Aannemer, Weezenstraat 73. Te koop 2 a 3 duizend roode en blauwe oude Pannen, Ramen, Deuren en Kozijnen, IJken- en lepenhout, Trappen, Goten, Oude Metselsteen, Brandhout enz. Adres Gravenstraat 56. Te koop een zeer solide zwarte SALON-PIANINO. Te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP eene party natte i f '2.50 per M3, bij partij FRANCO per vlet. Adres: firma W. F. STOEL Zoon Kalkfabrieken, Alkmaar. TE KOOP een BOXER (teef), 4 maanden oud, mot prima stamboom ïl f 22.50 en oen COLLIE (reu), 1 jaar, f 20.— Gevraagd oen jonge KEES en FOX- TERRIER, 6 ft 8 weken oud. Raszuiver geen vereischte. Adres: Depót van Vogels-, Hoenders- en Hondenvoeder. Hondengenees middelen. A. A. ZON-SMIT, Molenstraat 55. HELDER. LANDBOUWKALK IN VERSCHILLENDE SOORTEN. Firma W. F. STOEL Zn. Alkmaur. wegens opheffing der zaak. Deurwaarder W. BIERSTEKER, te HELDER, zal op Donderdag' 5 November-11)08, 's morgens lOVs en volgenden dag in het verkooplokaal a 'd Loodsgracht 13 publiek verkoopen a a. Afkomstig van een buis van. ver koop met recht van woderinkoop alle nog aanwezige Goederen, alsmans- en vrouwen-onder- en bovenkleederon, meubelen, naaimachine, plionograaf, regulateur, staande klokken, gouden on zilveren horloges, ringen, broches enz. b. Wegens opheffing dei winkelzaak diverse tafels, stoelen, salonameublement met groen trijp, linnenkast, spiegels, schilderyen, étagères, schrijftafel, thee tafel, vulkachels, fornuis, kinderwagens, sportwagens, veeren- en kapokken bed den, dekens, waschtafels, kleeden, kar petten, loopers, zeilen, keuken benoodigd- heden enz. enz. Te bezichtigen daags te voren van 10-5 uur. ■W Op afbetaling te bekomen. Verkrijgbaar Goud, Zilver, Regulateurs, Wekkers enz bi] E. J. B. PASCHEDAG, Schagenstraat 58. Geheimhouding verzekerd. FREDERIK KEIJZER, S KOMT! op ZONDAG 1, en MAANDAG 2 NOVEMBER, ln „CASINO" t© Helder, 's avonds 8 uur, voorafgegaan op beide dagen, door Speciale KINDERVOORSTELLINGEN, ten uur, met de zoo welbekende prachtvoiie Dip. J. L. GAILJAARD A ZOON. De Nieuwste opnamen op het gebied vanDramatiek, Ernst, Humor en Komischen aard zullen in rijke verscheidenheid worden opgevoerd, met de welbekende boeiende voordrachten door Fred. KEIJZER. Piano begeleiding door le rang Musicus. Zondagavond na afloop BAL door het Casino-orkest. MAANDAGAVOND voor de Pauze, opvoering- van de Passiespelen ln 28 tafercelen. (Na de pauze nieuw Programma). Toegang voor de Avondvoorstellingen, f0.25 2e rang, f0.50 le rang. Voor de Kindervoorstellingen f0.10 per kind, f0.20 voor volwassenen. Kaartverkoop van af' Zondagochtend 10 uur aan „CASINO", ook plaatsbespr. 2i f 0.05 de persoon. Ook 's avonds by den ingang kaartverkoop voor zoover de voorraad strekt. DE DIRECTIE. (wettig gedepon.erd) de beate 3 ct. Sumatra Sigaar. Sigarenfabriek „DE AMSTEL", Amsterdam. Filiaal KANAALWEG No. 155, Helder. Vertegenwoordiger C. GELOK. Speciale blikverpakking voor de tropen,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2