Burgerlijke Stand gemeente Helder, ONS MODEBLAD. Bood tan gepensioneerden tan Land-, Zeemacht en Koloniën, ioq ifl de sclioo Eerste Heldersche STOOMTRAWLER- YISSCBERIJ MAATSCHAPPIJ. Leger des Heils. CONCERT, BEKENDMAKING. Staata-loterij INTERNATIONAAL Hypotheek. M. A. 6RUMWALD en Zn, STAATSLOTERIJ. Gelegenbeid voor COMMENSAALS Gevraagd een nette COMMENSAAL, Marine en Leger Blijkens bij het departement van Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pnntserdekschip «Gel derland", onder bevel van den kupt. ter zee G. P. van Ilecking Colenbrander, 30 October j 1. van Ha vanna vertrokken. De kapitein ter xee H O. J Verschoor is, ter vervanging van den kapitein ter zee J. C. C ram er, opgetreden als hoofd van het vak van uitrusting bij 's rijks werf te Willemsoord. Gerepatrieëerd per part s.s «Koning Willem III" uit O-I. en geplaatst in de rol vun Hr. Ms. wacht schip te A'dam, timmerman-majoor D. Steenkamp. Overplaatsingen. 30 Oct. machinist K. i. W. Dainbrlnk, 13 Nov. idem H. de Vries en 13 Nov. idcin C. Weiter, nlle van wachtschip Willemsoord op non-aclivitcit. Scrgt.-bottelier T. Vuurman 31 Oct. van iltellona" op wachtschip Willemsoord en idem K. Tichelaar 31 Oct. van ïVan Speijk" op «Uellona". Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nkderland. Bali, van A'dam n. Java, arriv. 30 Oct. te Sabang, Rembrand t, v Javan. A'darn, vertr 30Oct. v. Colombo. Lombok, v. A'dam n. Java, vertr. 29 Oct. v. Suez. Randa, v. A'dam n. Java, pass. 31 Oct. Knap Roca K. W. II, v. A'dam n. Java, vertr. 31 Oct. v. Colombo. Madura, v. Java n. A'dam, arriv. 31 Oct. te Genua. K. Wilh., v. A'dam n Java, pass. 31 Oct. K delArmi. Ainbon, v. Java n. A'dam, pass. 31 Oct. K. Carvoeiro. Grotitis,v. A'dain n. Java, arr.1 Nov. te Southampton Java arriv. 2 Nov van Hamburg te Amsterdam. Oranje, v. Java n. A'dam, vertr. 1 Nov. van Genua. Koninklijke Hollandsoiie Lloyd. Rijnland arriv, 30 Oct. v, Buenos-Ayres en Brazilië te Amsterdam. Hamilton, van A'dain n. Brazilië en Buenos-Ayres, arriv. 30 Oct. te Duinkerken. Zaanland, v. Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriv. 31 Oct. te Rio Janeiro. Amstclland, vun Buenos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 1 Nov. van Rio Janeiro. Maasland, van Buenos-Ayres en Brazilië ii. A'dam, vertrok 1 Nov. van Madera. Rotterdamsciie Llovd. Wilis arriveerde 30 October v. Rotterdam te Java. Kawi, v. Java n. R'dain, vertr. 31 Oct van Padang. Besoeki, v. R'duin n, Java, arriv. 1 Nov. te Port-Saia. Djocja, v. Java n\ R'dum, is 1 Nov. Kaap Carvoeirogep. Goentoer, v. R'dam n. Java, vertr. 1 Nov. v. Tang. Kediri arriv. 1 Nov. van R'dum te Padang. Medan, v. R'dam n. Javu, arriv. 1 Nov. te Antwerpen. Riudjani, v. R'dam n. Java, vertrok i Nov. v. Perim. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. II vertrok 30 Oct. v. A'dam n. Paramaribo. Vervolg der berichten. HELDER, 3 November. Benoemd tot tijdelijk hoofd van school No. 1 (Koegras), de heer Ch. van Bilt, derwijxer aan school No. 5. Vrijdag slaagde te Amsterdam voor hel examen in de vr\je en ordeoefeningen der gymnastiek de heer J. E. Schwantje, leer ling der Rijksnormaallessen alhier. Men verzoekt ons te melden dat de (Burgerkring Harmonie' ook dezen winter evenals den vorige in den schouwburgzaal »Tïvoli' eenige volksvoorstellingen zal geven. Kon. 'nstituut voor de Marine. Gistermorgen had op plechtige wijze de overdracht van het commando over het Koninklijk Instituut van de Marine plaats. Nadat de officieren en leeraren door den aftredenden commandant, kapitein ter zee G. F. Tydemau, aan den nieuWbenoemden kapt. ter zee W. D. H. baron van Asbeck, waren voorgesteld, had de overdracht van het bevel plaats in de gymnastiekzaal, waar de adel borsten met hun vaandel waren opgesteld, Na het openen van don ban en bet pre senteeren van de geweren las de heer Tydeman het betrekkelijke Koninklijk Besluit voor, waarna Z H.Ed.Gestr. met een hartelijke en kernachtige toespraak aan allen betuigde hoe zeer het hem speet wog te moeten gaan, met hoeveel opgewektheid ou genoegen hjj op het Instituut had gewerkt, maar aan de andere zijde zijn ingenomenheid betuigde spoedig weer hel scheepsdek onder de voeten te zullen krijgen. Daarop werd door hem het commando overgedragen aan zyn opvolger. De kolonel van Asbeck verklaarde daarna in een korte toespraak, dat hij het bevel bad aanvaard, daarbij rekenende op aller mode werking en vooral ook op wederzydsch ver trouwen. Mot leedwezen ziet men op het Instituut den kolonel Tydemau vertrekken, maar met evenveel vertrouwen gaat men de toekomst in, wetende dat opnieuw de opleiding van onze adelborsten in handen is van een onzer bekwaamste zeeofficieren. Aan den vertrekkenden commandant en mevr. Tydeman werd aan het station door tal van vrienden en konnissen, en een groot aantal adelborsten een hartelijk vaartwel en en tot weerzien toegeroepen. Het vertrek van de „Utrecht". Het pantserdekschip Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee M. W. F. Olivier, is gisteren van Nieuwediep vertrokken tot het houden van de oefeningsreis met do adel borsten en jonge schepelingen. Op die reiB zullen Barcelona, Genua en Algiers worden aangedaan. Tegen 16 December wordt het schip alhier terugverwacht, waarna het zoo spoedig mogelijk naar West-Indië zal ver trekken. Brand in de bedstede. Een bewoonster der Basetraat, wier mau in ziekeljjken toestand te bed lag, was gis terenavond zoo onvoorzichtig om een bran dende petroleumlamp voor een oogenblik bij de bedstede te plaatsen, waardoor de daar voor hangende gordijnen in brand geraakten en de vlammen overgingen tot de dekens. Rook en vuur noodzaakten oen krachtig optreden cn dit werd nogal spoedig gedaan door een aautal behulpzame handen van buren, die in minimum tyd de slaapplaats in een waurdige badkoets veranderden door een massa water daarin te worpen. Door dezen maatregel werd een ernstig onheil voorkomen en beporkte de Bohade zich tot de slaapbenoodigdheden. Het Leger des Heils hooit oen bodoinlooze geldkist. Altijd en altijd verdwijnt alles hetgeen /-ij ontvangt, doch bij haar niet eerder, dan nadat hot zeer nuttig werkzaam is geweest en veel leed heelt ge temperd. Geeft dus aan do collectanten, die eerstdaags langs de huizen weder komen inza melen, wat ge missen kunt. Stoomschip gestrand? De sleephooten Atlas" en „Hercules'' zijn hedenmorgen uitgeguun op bericht, dat iu het Westgat een stoomschip zou zijn ge strand. Winkeliers-Vereeniging. Gisterenavond hield de Algemccno Hel- dersche Winkeliersvereniging in .Tivoli» voor de leden en introducé s een vergadering, waar de heer G. Muller van Amsterdam een lezing hield over het Winkelbedrijf De vergadering was goed bezocht, waar onder ook eenige dames. De voorzitter, de heer H. C. M. Nypels. deed bij de opening eenige mededeelingcn, waaruit bleek, dat de vereeniging een infor matiebureau had opgericht en thans aange sloten is bij de Handelsvereniging te Haar lem, zoodat de leden ook informatie s kunnen bekomen van personen bviteu de gemeente. Verder werd medegedeeld dat de vereeniging begonnen met 70 leden, op het oogenblik ruim 180 leden telt. Het bestuur tracht prak tisch werkzaam te zijn, zoodal het eerstdaags vergaderingen zal uitschrijven van winkeliers die dezelfde goederen verkoopeu, zooals van manufacturiers, sigarenhandelaars, kruideniers enz., die gezamenlijk bun eigen belangen kuunen bespreken. Nog is het bestuur voor nemens, wanneer de statuten koninklijk goed gekeurd zijn, zich aan te sluiten by den Bond van den Handeldrijvenden Middenstand. Hierna verkreeg de heer Muller het woord. Deze hield een causerie over het Winkel bedrijf. Na er op gewezen te hebben, dat een eeuw geleden de winkelstand hier te lande op een laag niveau stond en vele reizende kooplieden uit het buitenland hier hun waren aan den man brachten, doch dat dio toestand door de verbeterde verkeersmiddelen veran derd was, ging hij over tot bespreking van onderscheidene zaken, die voor den winke lier van veel belang zijn. Zoo besprak hy teu eerste de winkelbodiening. De winkelier moot behalve grondige zaakkennis uitmunten door voorkomendheid cn vriendelijkheid en de spreker gaf onderscheidene wenken, waar mede de winkelier zyn cliënten kan bolieven en zijn debiet vermeerderen. Al deze wenken kwamen iu hoofdzaak hierop neder, dat do winkelier iemaud moet zyn; die warenkennis bezit, een beschaafde opvoeding heeft geno ten, zich niet te spoedig ergert, zich weet te richten naar zijne begunstigers en hen op reëele wijze behandelt. Over de aflevering der goederen moet geen aanmerking zijn te maken, deze moot netjes zijn en op den aangegeven tijd liet bestelde bezorgd worden. Omtrent het personeel merkte spreker op, dat de verhouding tusschen patroon en be dienden niets te weuschen moet overlaten. De eerste moet humaan en rechtvaurdi;, zijn, maar daar voor kan hij vorderen, dat het personeel met ijver en toewijding ziju patroon dient. Het moet zich er op toeleggen niet alleen de prijzen der waren te kennen, maar ook de kwaliteit weten te beoordeelen. Bovendien is een nette kleeding een ver- eischteverder moeten de bedienden hart voor de zaak hebben, dan kunnen zij aan spraak maken op een bekoorlijke bezoldiging en een humane behandeling. Onderscheidene oogenschijnlijk kleine zaken werden door den spreker nog aangewezen, betrekking hebbende op de orde en netheid van den winkel, op de kleeding, op de wel levendheid van den winkelier, over de wyze waarop men iemand moet toespreken en be groeten. Vervolgens besprak de heer Muller de verpakking, de administratie, de uitstalling, het etaleeren, de correspondentie. Vooral by dit laatste punt bleef hy geruimon tijd stil staan en wees er op, hoe verschillend de wijze van correspondentie moet zijn met handelshuizen, fabrieken of grossiers en met particuliere cliënten. De brieveu aan eerst- genoemden zijn kort, koel, beknopt, de brieven aan klanten (zakenbrieven) moeten hoewel bondig toch den stempel dragen van holl'elyk- heid en waardeering. Met eenige praktische voorbeelden werd dit nader opgehelderd. Met den wensch, dat de bewoging van de winkeliers, die nog vau jongen datnin is, nuttig moge werkzaam zijn en du loden door hun kennis elkander mogen voorlichten cn de organisatie versterken, eindigde dc spreker zijn lezing. De voorzttter sloot daarop met dank aun den heer Muller voor het gesprokene en aan de loden voor hun opkomst de vergadering. IJmuiden, 2 November. Voor eene vangst, welke in hoofdzaak uit schelvisch bestond, besomde de stoomtrawlor ,YM. 92 Oceaan II» heden ruim f2600. en dc stoomtrawler YM. 93 Oceaan III byna f 4000. Van de beugvisscherij kwam heden binnen de Bloep ,M.D. Johanna Hcndrika'. Gisteren mochten do heeren H. Clots en C. de Koning den dag herdenken, waarop zy vóór 25 jaren in dienst traden bij de visch- handel der firma S. I. Groen. Behalve dc talrijke blijken van belangstel ling, welke zij beiden van alle kanten moch ten ondervinden, werden zy door de firma vereerd met een gonden horloge met toepas selijk inschrift. De verloren zoon. Ruim twee jaar geleden vertrok van Am sterdam naar Amerika een 27-jarige man met een van zyn oom geërfd bedrag van 1" 30,000. In den beginne ontving zyn vader brieven, doch daarna vernam hij niets meer. Een onderzoek door tnsschenkomst van den Nederlandschen consul te New-York leidde tot niets. Ten slotte ging do vader zelf naar New-York en na vier dagen vergeefs zoeken liet hij op den hoek cener straat zijn schoe nen poetsen. Toen hij den schoenpoetser betaalde, zagen du mannen elkander aan vadtr en zoon hadden elkander herkend. De jonge man had zyir vermogen verloren en als schoenpoetser moest by in zijn onderhoud voorzien. De vader keerde verheugd met zijn wedergevonden zoon dezer dagen in Am sterdam terug. Een vermiste knaap gevonden. Men seint uit Nizza Alhier is aangehouden een 1 ó-jarige knaap, uit Holland wiens opsporing door do Neder- laudsche justitie was verzocht. Dit is du 16-jarige De Veer, die er den 9den October met f 4200, toebehoorende aan zijn putroon, de lirma li. Kupsch en Abas, Da Costakado 129, vandoor ging. De knaap heelt het grootste gedeelte van het geld zoek gohracht. f 1500 zoek. De loopcr P. vau de firma B. «Sc Co. hualde {istormorgen f 1500 van de Twontsche Bank. u de Torensteeg moest hij een boodschap doen, waar hij tot de ontdekking kwam dat de f 1500 spoorloos waren verdwenen. Iloe, is onbekend. Nader vernemen wij nog dat do looper P. hot botvangen bedrag ad f 1500 in de buiten zak van zijn jas had geborgen. Ter hoogte van de Gasthuismolcnsteeg gekomen, wenschte hij zich nog te vergewissen of hij dit bedrag nog bij zich had, toen hy tot zyn ontsteltenis bemerkte, dat hij deze som niet meer by zich had. Den quitantie op een andere bankin stelling was eveneens verdwenen. Deze bank werd telephonisch van de vermissing hiervan in kennis gesteld. Het bedrag van f 1500 bestond uit 1 bank biljet van f 1000, 1 van f 300 en een van I 200 .Serie en letters dezer biljetten zyn bekend, echter niet de nummers. Uit den trein gevallen. Van den in volle vaart zynden sneltrein uit het zuiden, die 's middags tegen halft-du te Groningen aankomt, viel Zondag by den derden duiker bij Assen een 8-jarig kind uit den trein. Er word direct aan de noodrem getrokken en men vond het kind ernstig gewond op het hoofd in de sloot staande terug. Dr. W. Leuring uit Den Haag verleende de eerste hulp en achtte direct vervoer naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen noodzakelijk. De tamilie van het ongeluk kige kind, die ook in den trein zat, reisde eveueens mee door naar Groningen. Aan het ziekenhuis te Groningendeelde men mede, dat het kind bewusteloos was en dat de toestand heel ernstig voorkwam. Het knaapje heette Hendrik Bisschop en was 6 i 7 jaar oud. Het wat met zijn moeder en nog eenige kinderen uit Duitschland, waar de vader nog verblijf houdt, op reis naar Smilde. Luilekkerland. De Haagsche correspondent van de «Tele graafschrijft: In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer op Hoofdstuk III der Staatsbegro ting 190'J wordt in den aanvang aan den minister van Buitenlandscho Zaken een iet wat eigenaardig compliment gebracht. Men reikt daar aan den heer De Marees van Swindercn een lauwerkrans uit voor z'n be leid en «verscheidene leden" zeggen dan: Ook schijnt hij in staat leiding te geven aan de onder hem geplaatsten aan het de partement". Dit is, men houde het ons ten goede, een eenigszins curieus compliment, gelijk het departement vau Buitonlandsche Zakon al tyd een eenigszins curiens departe ment is geweest. Wanneer de Kamer reeds zoo uitbiindigen lof brengt aan een minister, dio in staat schijnt i!) aan z'n ondergeschikten leiding te geven, hoe droef moet dan de er varing in dezen wel niet met vorige bewinds lieden geweest zijn. Edoch zelfs over deze merkwaardige lofuiting wordt in hetzelfde Voorloopig Verslag een schaduw geworpen. Wat toch is het geval? De Algemeeno Rekenkamer heeft er over geklaagd, dat zy maar steeds geen antwoord ontving op brieven, door haar aan hel minis terie van Buitenlandsche Zaken gericht. De Rekenkamer schreef brief op brief, maar het ministerie antwoordde niet. Ten einde raad heeft men den minister opgezocht en hem een brief overhandigd bang als men blijk baar was, dat, zoo men het schrijven zond, het den minister niet eens bereiken zou. De heer De Marees heeft toen aan de Reken kamer verontschuldigingen aangeboden voor dc door zijn ambtenaren begane fouten. In het Voorloopig Verslag nu wordt, nadat men den minister een bloementuil heeft uitgereikt voor de leiding, die, naar het .schynt", hij in staat is aan z'n ondergeschikten te geven, geklaagd, dat bovenstaande feiten «geen gunstig licht werpen op de wijze, waarop de ambtenaren, met de behandeling dier aange- logenhcden belast zich kwijten van hun taak Men vond het «een bedenkelijk verschijnsel". En dan komt een merkwaardige uitspraak. .Voorts werd', zoo zegt het Voorloopig Verslag", «voorts werd, zonder dat zij iets wenschten af te dingen op den ijver van sommige ambtenaren, door enkele leden nog twyfel uitgesproken, of van alle ambtenaren van het departement gezegd kan worden, dat zy, tijdig den arbeid aanvangende, dien ge- gednrende den geheelen bureautijd voort zetten en zoo hun volle werkkracht aan hun taak geven". Vrij uit het parlementaire ver taald staat hier dus, dat -sommige" ambte naren yverig zijn, maar dat vele anderen eenvoudig luierenEn dat wordt geduwd onder den nens van een minister, wien men pryet om de leiding, die hy aan z'n onder geschikten -schijnt" te kunnen geven (8 het curieus of niet Beschouw nu ook die klachten in hun ver band eenerzijds het steeds maar onbeant woord laten van brieven, door een onzer hoogste administratieve colleges aan het minis terie gericht, anderzyds het verwyt, dat de meeste ambtenaren den arbeid niet „tijdig" aun vangen en niet geregeld «voortzetten", liet is zelden zóó kras in een staatsstuk ge zegd. Ook tot de Kamer schynt nu het besef te gaan doordringen, dat zeer vele ministe rieels ambtenaren vau hun bureau-tijd een voudig eon Luilekkerland makeu. Laat ons nu direct zeggen, dat het hier een verschijn sel betreft, dat niet alleen op het departe ment vau Buitenlandsche Zaken valt waar te nemen. Het zal wel op alle ministeries zoo zyn, zij het dan ook hier wat erger dan ginds. Door een overmatig langen arbeids dag zullen de heeren, die op de departementen zitten, hun krachten niet zien slinken. Wil men het bewijs daarvan Wij zagen dezer dagen ergens door 'n ambtenaar vau een der ministeries een staatje opgegeven, bevattende een overzicht der werktijden aan de ver schillende departementen. Daaruit blijkt, (lat een ambtenaar werkt aan liet departement van Buitenlandsche Zaken per dag 4l/9 uur. Justitie 5 Biiinenlandsclien Zaken 4'/s Marine 5 Financiën 6 Oorlog 5 Waterstaat n 5l/8 Landbouw t 6 ■Koloniën 41/, Een arbeidsdag van 4'/, uur kan nu niet bepaald als atmattend worden beschouwd één van uur ook nietFinanciën en Land bouw vurkeeren iu de.... onguustige positie daar moeten zee volle uren per dag worden gewerkt. En aan Buitenlandsche Zaken 41 j uur. Van 10 tot 12 uur en van half 2 tot 4 uur zitten daar de ambtenaren te zwoe gen en te zweeton. En dan komt zoo'n boos Voorloopig Verslag nog klagen, dat er brieven onbeantwoord blijven. Dan durft het nog vragen, of de ambtenaren wel hard genoeg werken, dan zegt het, dat er.... geluierd wordt geluierd, by een arbeidsdag van vierhonderd minutenWat denkon die heeren Kamer leden wel 'i Doen zy soms iets voor hun twee duizend gulden Nog eens is het curieus of niet Leven de ambtenaren daar, op de depar tementen, in een Luilekkerland Doen ze er maar, wat zo willen, n'en déplaise ministers, die, naar het -schynt", leiding aan hun on dergeschikten geven P En wat hot aardige nog vermeerderter zijn departementen, zoo als -Justitie, Binnenlandsche Zaken en Kolo niën, waar niet eens een vast aanvangsnur bestaat De arbeidsdag begint daar «9'/u A 10 uur" of' .10 d lO'/a uur". Heel begrijpe lijk, nietwaar Een beetje speling is niet kwaad men kan zich verslapen, of "n schoon moeder plotseling overkrijgen, of wat dan ook.... Een eenvoudig, belastingbetalend bur ger, die in z'n krant leest, dat de ministers muur steeds blijven doorgaan om gelden aan te vragen, om nieuwe klerken te benoemen, zal inisschen fluisteren of het niet eens tyd wordt, dut er een minister komt, die, niet «naar bet schynt", maar naar hij bewijst, in staat is wat verandering te brengen in dit Haugscbe Luilekkerland. Van 30 October tot 2 November. BEVALLENA. E. te Boekhorst gcb. Jongbloed, II. Kortenhocven geb. Mandenmaker, d. E. J. Hulpusch geb. Dijkstra d. M. J G. Janszen geb. vau liooren, z M. F. Roiukes geb. Wezelman, d. G Taal geb. Rost, z. T. Rougoor geb. Spijker, d. C. Rieuwerts geb. Gevers, z. G Dienaar geb. Prins, «i. s. Harms geb, Hellebrand, z. L. W. Stoop geb. Lobreij, d. OVERLEDENT. Post, 74 j. J. Burger, 71 j. M. Groen geb. Krigec, 32 j. Visscherijberichten. Nieuwediep, 30 October. Aangebracht door 12 kolders 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 80 cent, 10 tot 60 middelmatige tong per stuk 40 a 45 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 cent, 1 tot 3 stuks rog per stuk F 1, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 2 a f 4,50, 1 tot 6 mand schar per mand f 1 a f 1,25. 31 October. 60 korders met 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 85 cent, 10 tot 250 middel matige tong per stuk 30 a 40 cent, 10 tot 250 kleine tong per stuk 10 a 15 cent, 2 tot 10 stuks rog por stuk f 1, 4 stuks tarbot per stuk f 4 a f 0, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 4,50, 1 tot G mand schar per mand f 0,60 a f 1.—. 2 November. 20 korders met 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 75 cent, 10 tot 100 middel matige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 50 kleine tong per stuk 10 a 15 cent, 1 tarbot voor f 6,50, 1 tot 5 stuks rog per stuk f 1, i tot 6 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 4,50, 1 tot 2 mand schar per mand 60 a 90 cent. Advertentiën gelieve men vóór 10 uur te bezorgen. Kostelooze Arbeidsbeurs, Ned. R.-K Volksbond, Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelyk. Bicden zich aau2 Smids-Bankwerkers, 1 Meubelmaker, 1 Koetsier, 2 Loop- of 1'akhuiBknechts, 5 losse werklieden, l Varens- ezel. Zitting alle werkdagen 78 uur 's avonds. Aan onze abonnés, die riet Modeblad per post ontvangen, zal het blad van nu af franco verzonden worden voor slechts 65 cent per kwartaal, in plaats van 80 ct. Deze prijsverlaging zal den dames haar voorzeker ten genoegen zijn. en anderen aansporen tot liet nemen vau een abonnement op dat mooie Dames-modeblad Oude Wonden die door geen enkel middel genezen konden morden, worden door den Kloosterbalsem genezen. Prijs per pot ƒ0.35, ƒ0.75 en 1.20. Let op den rooden band met hqndUikt' ning L. I. Akker. -* Advertentiën. Heden, 3 November, herden ken onze geliefde ouders Johannes Mahieu Christina Maria Bonarius, hun 127a-jarig huwelijksfeest. Hunne liefhebbende kinderen GEZIENA. MARGRETHA. CHRISTINA. ALBERTUS. Helder, 3 November 1908. Den 7den Nov. a s. hopen onze geachte oom en tante L. Dekker en P. Dekker Visser, hunne 12-Jarige Echtvereni ging te herdenken. Namens hun liefhebbende neefjes en nichtje: JOH. MARIETJE en CORRI DE VRIES. Helder, 3 November 1908. Zondag 8 November a. s. hopen onze waarde zwager en zuster P Badard A. Erades J. v. d. Kooi Zaandam, Amster dam, T. T. Erades, hunne 25 jarige Echtvereeniging te mogen herdenken. Dat God hou nog lang moge sparen, is do wensch van hun liefheb bende zwager en zuster T. FENNIK A. FENNIK Era des en kinderen. Helder, 8 November 1908. Den lijden November 1908 hopen onze geliefde ouders Leendert Bouterse en Trijntje Kalenveld den dag te herdenken, datzy voor 12ljaar' in den Echt zyn verbondon. Dat zy nog hing gespaard mogen blijven, is do wensch van hun kinderen A. M. BOUTERSE. J. H. BOUTERSE. Helder, 3 Nov. 1908. Binnenhaven No. 56. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen op Woensdag 11 Nov. a.s. onze geliefde ouders Gerrit Abbenes en Jannetje Blom hunne 50-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen en bchuwdkiuderen. ilïelder ABBENES. ABBENES KOORN. KOORN. Burg KOORN-Abbknes. I Texel. WESTRA. i WESTRA- H°orn,' ArFRNPS! f J-BAB1. NQORDERGRAAF. Am- NOORDERGRAAF- ster- Abbenes. dam. Don Hoorn, Texel, 4 Nov. '08 Koninkl. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren. In plaats van Woensdag 4, Donderdag 5 November vergadering in „Café Cen tral, 's avonds 8 uur. Bespreking Feestavond. HET BESTUUR. beneden den rang van officier. Woensdag 11 November vergadering iu de bovenzaal van „Café Central", 's avonds 8 uur. Verslag werkzaamheden, voorlezen. Statuten enz. HET BESTUUR. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd-en groot vader, den heer Joseph Selderbeek. na een korstondig doch smartelijk lyden, in den ouderdom van circa 68 jaren. Wed. J. SELDERBEEK-A. Groot. F. PERRIN. S. A. PERRIN-Sblderbeek. P. SELDERBEEK. H. J. TAK. D. TAK Selderrbekk. A. M. SELDERBEEK. W. F. SELDERBEEK. H. SELDERBEEK Soetino. en kleinkinderen. Amsterdam, 28 October 1908. lste Oosterparkstraat 80. Heden overleed na een ongesteld heid van eenige dagen, onze geliefde vader Tromp Post, in den ouderdom van 74 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 30 October 1908. Heden overleed in den ouderdom van 32 jaar. onze geliefde echtge- noote en moeder Mej. M. Groen - Krigee. Helder, 1 November '08. Wachtstraat 27. J. GROEN en kinderen. Heden overleed in den ouderdom van 32 jaar, onze geliefde zuster en- behuwdzuster Mej. M. Groen -Krigee. Helder, 1 November 1908. W. KRIGEE. A. KRIGEE-Waai. H. KRIGEE. G. KRIGEE-HAM. A. AREND—Krigee. J. J. AREND. Hiermede betuigen wij nogmaals onzen hartelijken dank aan allen, die ons Zater dagavond de eerste hulp verleenden, verder voor de vele blijken van belang stelling ondervonden. W. KON1NGSTEIN en Familie, Voor de blyken van belangstelling by onze 25-jarige Echtvereeniging onder vonden betuigen wij onzen welgemeenden dank. D. VAN HOOLWERFF A. VAN HOOLWERFF-Zeemax. over het zalige leven des waren christen op aarde, door den Heer C. R. VAN LEEUWEN, voorganger der „Zions-Kerk", te Amster dam, eiken Donderdagavond half acht, in het vergaderlokaalL00DSGRACHT 51, Vrije toegang. Woensdag 4 November, te KOEGRAS. Na afloop verkiezing van 18 leden van het Kiescollege. A. E. v. GRIETHUIJSEN Buitengewone Algemeene vergadering van Aandeelhouders op ZATERDAG 14 NOV. 1908 des namiddags 2 uur in Hotel Bellevue" te Helder. Onderwerp: Statutenwijziging. De te behandelen punten liggen voor H. H. Aandeelhouders ter visie bij den WelEd.Gestr. Heer M. WIJT, Hoofd gracht 5'2 te Helder en ten kanture der Vennootschap te IJmuiden, terwijl bij eerstgenoemde tevens ter inzage ligt een afschrift van een ontwerp der gewijzigde statuten. .Het deponeeeren der aandeelen vol gens art. 21 der statuten kan geschieden ten kantore der firma P. GROEN Zn. te Helder, minstens drie dagen voor de vergadering. Door vriendelijke toestemming van B. en W. zal door de afd. Leger des Heils alhier-op Donderdag en Vrijdag 5 en 6 en Maandag 9 November een bus collecte gehouden worden, langs de huizen der ingezetenen. te geven door de Harmoniekapel „Kunstzin" te Koegras, afgewisseld door Komische Voordraohten, op Zondag 8 November a.s. voor ongehuwden, en op Donderdag 12 November a.s. alléén voor gehuw den, in het lokaal van den heer D. MAREES, „BLAUWE KEET". Onder directie van den heer C. F. W. WERNECKE. Entrée f0.50. Aanvang 8 uur. :-: Kunstlievende leden vryen toegang. :-: Na afloop vrij Bal. - Het Dames-Comité van den Ned. R.-K. Volksbond bericht bij deze aan dona teurs, donatrices en leden, dat vanaf Dinsdag 3 tot en met Zondag 8 November de prijzen voor de St.-Nicolaasloterij gratis te bezichtigen zyn in het Bonds gebouw, des avonds van 7 tot 9 uur. Komt allen „de Bruid" bezichtigen. Wie kan haar naam raden? IJmuiden, 29 October. bij S. MANHEIM, Koningstraat waar in de 388ste loterij op No. 9958 dé kapitale pry's van f 50.000,00 is gevallen, zijn, zoolang de vooraad strekt, heele en gedeelten van loten verkrijgbaar. HOOFDGRACHT 80. MVOEJKSDAét 4 NOViüSlBMïU MT GROOT BAL. Eentree Vrij. P. DE KONING. Beschikbaar eenig kapitaal op huizen, on land in groote en kleine gemeenten, tegen 41/* 't1', Br. fr. no. 600, Bureau van dit Blad Ten Kantore van Kanaalweg 67-68, naast de Israëlitische kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, voor de 389ste Staats loterij heele en gedeelten van loten te bekomen. Trekking lste klasse 23 November. Vervallen aansluiting 35 Thijssen, P. A. E., Nieuwe brug. Ten kantore van de collectrice R. J. VAN AMERONGEN Hoofdgracht zijn voor de 389e Loterij te bekomen heeie en gedeelten van loten. Tevens loten vacante collecte KEI JSER. Ie Trekking 23 Nov. a.s. Een nette burgervrouw vraagt beleefd eenige wasschen aan huie. AdresKuiperstraat No. 2. Een nette weduwe vraagt Adres: Bureau van dit Blad. met gebruik van vrye Kamer, tevens Slaapgelegenheid. Adres: Louisestèeg No. 1, (Hoofdgracht.) a f25.— per maand, met gebruik van vrije gem. kamer, omtrek Marinewerf. Adres: Bureau van dit blad. Gelegenheid voor 3 nette GOMMENSAALS. Adres: Nieuwstraat No. 43. Winkeljuffrouw gevraagd. Adres: J. VAN WILLIGEN Weststraat. Mevr. DE JONCHEERE Binnenhaven 99 vraagt, wegens huwelyk der tegen woordige, met den lsten December een nette Dienstbode. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2