Rekenen en Wiskunde, N V „De Tijdgeest" 6 J. 0. D Dikkers, een BOERENHOFSTEOE, OPENING. Manufacturen Winkel". Schapenvleesch. BIJ C. BREGMAN, gemarineerde HARING Ulevelands Egsmeal en HARRIJ'S Amerk. Poultrij Mae!, GOEDE SPÏÏSVËRTERING Cura$ao. Oud Gereformeerde Gemeente ENGLISH. S. SNEL, VERHUISD G. BUSSING, Gevraagd 800 Gld. Aanbesteding. een fraai modern HEERENflüIS, AFBRAAK. Notaris BACKX C. BOON, Marine en Leger. Hr. Mg. pantserschip »De Ruyter" wordt '24 November a s. te Willemsoord in dienst gesteld, met aanvankelijke bestemming voor den dienst in West-lndiè en het bevel over dien bodem opge dragen aan den kapt. ter zee G. F. Tydeman. Hr. Ms. pantserdekschip sUtrecht", is gisteren te Barcelona aangekomen. Stoom vaar tberich ten Stoomvaaht-Maatsohappij Nederland. Grotius, van A'dam naar Java, arri v. 10 Nov. te Genua. Hembrandt, v. Java n. A'dam vertr. 10 Nov. v. P.-Said. Kon. Will. I, v. Java n. A dam vertr. 9 Nov v. Sabang, Ti mor, vertrok 11 Nov van Java naar Amsterdam. Koninklijke Hollanliscue Llovd. Zaanland, arriv. 10 Nov. van A'dam te Uuenos-Ayres. Rijnland, van Amsterdam naar Brazilië en Ruenos- Ayres, arriv. 11 Nov. tc Corunna. Kernland vertrok 9 Nov. van Montevideo naar Am sterdam via Santos en Duinkerken. Rotterdansohe Llovd. Ilogor, van Java n. R'dam. arriv. 11 Nov. te Marseille. Malang, van Java naar R'dam, arriv. 10 Nov. te Suez. Monado arriv. 10 Nov. van Rotterdam te l'adang. Ophir, van R'dam naar Java, pass. 11 Nov. Quessant. Sindoro, van Java n. R'dam, vertr. 10 Nov. v. Tanger. Goentoer, van R'dam n. Java, vertr. 11 Nov. v. Suez. Medan, van R'dam n. Java, vertr. 9 Nov v La Palliee. Kawi, van Java naar R'dam, vertr. 11 Nov. v. Perim. Kon. West-Indische Maildienst. P. W. 1, v. Paramaribo n. A'dam vort. 9 Nov. v. Havre. Vervolg der berichten. HELDER, 13 November. Marinebegrooting voor 1909. Blykons liet Voorloopig Verslag scheen volgens sommige leden het feit, dat door den Minister over de Marine in Nederland nog meer materiaal noodig wordt geoordeeld dan door zyn ambtevoorganger, die haar een zoo veel zwaardere taak bad toegedacht, weinig dienstig om het vertrouwen in 's Ministers oordeel te versterken. Andere leden juichten het toe dat de Minister, zonder de balans te tlatteeren, onomwonden verklaart aan welke eischen het materieel voldoen moet, wil de marine in staat zijn de haar toegeduchte taak te volbrengen. Vele leden betreurden het overigens te inoeton verklaren dat de indruk, dien de kennisrf&ming van 's Ministers voorstellen en de lezing van de M. v. T. op hen gemaakt had, hen deed vreezen dat zij tot de verwe zenlijking van die voorstellen, zooals zij daar liggen, niet zouden kunnen medewerken. Zij waren aangenaam getroffen door liet feit, dat du ongunstige toestand van a Rijks geld middelen den Minister niet heeft weerhouden voor militaire uitgaven omstreeks 12 ton meer aan te vragen dan voor 1908 was toegestaan, een verschil, dat ligt in den nieuwen aan bouw. Tegenover de bewering van sommigen dat de Kamer in 't minst niet gebonden is jaar lijks 4.2 millioen voor nieuwen aanbouw toe te staan, stond de meening Van anderen dat do minister door dit bedrag te vragen niets buitensporigs heeft verricht. Tegen de aanvraag om f 2,768,240 voor den verderen afbouw van liet in 1906 op stapel gezette pantserschip .De Zeven Pro vinciën' bestond by verscheidene leden om ilnancicele redenen ernstige bedenking. An deren waren voor zoo spoedig mogelijkcn afbouw. Ook met betrekking tot den voorgenomen bonw van een tweede onderzeeboot verklaar den zich verscheidene leden voor uitstel. Verscheidene andere leden betuigden daaren tegen hunne instemming met dit deel van 's ministers vooratellen. Overwegend bezwaar hadden vele leden tegen den voorgestelden bouw van twee jagers. Aaa de zyde van hen, die niet k priori on geneigd waron op dit oogenblik tot dien bouw mede te werken, werden verschillende inlich tingen gevraagd. Vele leden hadden ernstig bezwaar tegen dun voorgestelden post van f 198,800 voor bewapening van twee pantuerschepen van het type „Kortenaer". Sommige betwijfelden of de voorgestelde bewapening metterdaad zoo wei nig aanbevelenswaardig zou zyn. Nadere in lichtingen werden gevraagd. Niet zonder bevreemding had men verno men dat de Minister de riviervaartuigen wenscht te behouden. Verschillende leden hadden bezwaar tegen het groote bedrag, aangevraagd voor het onderhoud van de in structie- en logeraentschepen. Verscheidene leden waren getroffen door hetgeen hun in don laatsten tijd was ter oore gekomen met betrekking tot de zedelijkheids begrippen, welke, indien de berichten juist waren, by een deel zoowel van bet honger als van het lager personeel der marine zou den voorkomen. Vele leden merkten op dat indien al uit de mededeeling aan de Rekenkamer, dat aan onze oorlogsschepen preventieve druppelbuis jes worden medegegeven om op voorschrift van den geneeskundigen dienst aan de sche pelingen te worden verstrekt, niet moest wor den afgeleid, dat de ontucht van hoogerhand wordt bevorderd, daaruit toch in elk geval scheen te blijken dat zy niet wordt beschouwd als een kwaad, waartegenover door de over heid stelling dient te worden genomen. Van verschillende zijden werd aangedron gen op krachtig ingrijpen tot verhclhng van het zedelyk peil vau het personeel. Ook werd o a. gevraagd of het verbod van matrozen en mariniers om de kiesrecht-meeting te 's Gravenkago op hot terrein bij te wonen was uitgevaardigd met 'a Ministers voorken nis en of hij wil bevorderen dut een volgend jaar dergelijk verbod achterwege blijft. Enkele leden meenden dat de onlangs plaats gehad hebende aflossing van den commandant van de Gelderland terwyl dit schip rich in de Caruibisclic Zee bevond met het oog op de gespannen verhouding met de liogecring van Venezuela, niet van veel beleid getuigde. Govraagd werden bij zonderheden met betrekking tot het vastraken van genoemden bodem iu de Paardenbaai. Inlichtingen werden gevraagd over de juistheid van het beweren dat de secretaris generaal van het departement.van onderzoek zou hebben ingesteld naar het verstrekken van gegevens over lotsverbetering der amb tenaren aan een Kamerlid. By verscheidene leden bestond ernstig be zwaar togen de voorgenomen plaatsing van een kolonel dor muriniers als inspecteur van dat korps aan het departement. Inlichtingen werden gevraagd over het voornemen tot aanstelling van een eleetro- technische ingenieur by 's Rijkswerf te Am sterdam en aangedrongen op betere beveili ging tegen ongevallen van de werklieden by die werf. Gevraagd werd of toepassing op onze schepen inogelyk is van een vereenvoudigd systeem van draadlooze telegraphie. Niet begrepen werd waarom burgerperso neel noodig is voor de bewaking van 's Rijks werf, terwijl het korps mariniers niet was ingekrompen. Men wilde het den officieren van het korps mariniers gemakkelijker maken den dienst te verlaten. De vraag werd gesteld of de tyd nog niet gekomen is de marine-machinistenschool te stellen onder directie van een officier-machi nist. Voorziening der pensioenregeling werd bepleit en opnieuw opgekomen tegen op non-activileitsstelling van officieren met het doel hun hooger pensioen te verzekeren. Nu zich geen geestelijken hadden aange meld, gaf men den Min. in overweging den post van f3000 tot bestrijding dor kosten voortvloeiende uit de verzorging van de geestelijke belangen van het personeel der zeemacht niet te handhaven. Gehoopt werd dat ufgezien i6 van ver plaatsing van liet loodsstation te Maassluis naar Hellevoetsluis of elders Onomwonden uiteenzetting werd gevraagd van de redenen die er toegeleid hebben den bouw van stoomloodsvaartuigen niet. op te dragen aan eene particuliere werf. Sommige leden kwamen op tegen de voor genomen opheffing van het algemeen beton niugsmagazijn te Enkhuizen. Een ongewenschte logeergast te Amsterdam. Uit een der aanzienlijke huizen in het Oosterparkkwurtier, bewoond door een bejaard echtpaar, werden het vorige jaar herhaaldelijk kleine voorwerpen vermist, terwijl ook dc provisiekast soms duchtig werd aangesproken. I )e dienstbode kon daarvan moeilijk verdacht worden, vooral omdat de omvang van een gebitsafdruk in een homp knas, op een goeden morgen ontdekt, voldoende aantoonde dat de eetlust van een manspersoon hu- bevrediging had gezocht. De diefstallen duurden voort, totdat men, Diet wetende wie anders te verdenken, de dienstbode ontsloeg. Sedert hielden de vermissingen op. Enkele weken geleden echter begon liet merkwaardig spel opnieuwffesschen melk werden leeg jedronken, hompen kaas verorberd-zelfs bleek op een morgen, dat iemand het zich 's nachts gemakkelijk had gemaakt door met zijn slecht gereinigde schoenen op een fauteuil in de eetkamer te gaan liggen. De bejaarde bewoners van de woning ontvingen bijna gelijktijdig, met de hervatting der dief stallen 'n anoniemen brief, waarin meege deeld werd, dat de nieuwe dienstbode een vryer had, dien zy 's nachts door het sous terrein binnen liet, en in de |golegenheid stelde zich tegoed te doen, door hein te voor zien van den sleutel van het buffet Onmiddellijk werd nu (inderdaad wel wat erg laat) de politie gewaarschuwd. Deze beeft ecnige nachten gedurende de vorige week in de woning gewaakt, doch zonder dat men iets gewaar werd. Ook is het dienst meisje in verhoor genomen, die evenwel op gaf, dat baar vrijer, zeeman van beroep, reeds een maand te voren aan boord van een der booten van de N.-A. S. M., naar Amerika is vertrokken. Dit bleek onjuist te zijn. Dc politie, die den naam van den vrijer kent, kan alleen constaieeren, dat de zeeman spoorloos ver dwenen is. Tot geruststelling van de bejaarde be woners is gebleken, dat de ongevraagde nachtelyke bezoeken thans uitblijven- Het dienstmeisje is, naar we vernemen, weder op vryc voeton gesteld, doch zal by aanhouding van haar vrijer, uls getuige worden gehoord. Dat is toch al te erg. Aan do »N.'R. CV schrijft men: Zondag wandelend buiten Rotterdam, ging ik langs een der spooroverwegen, juist op het oogenblik waarop een trein in het zicht kwam. Tot myne groote verbazing werden de afsluitboomen en de seinschijf daar be- dieud door drie kinderen. Een van liet drietal had blijkbaar de leiding. Hy bood mij aan, nog even over te steken en gaf de be velen voor het omzetten van de seinschijf, terwyl hij zelf de afsluithekken liet vallen. Ik kon niet nalaten het knuupje te vragen, hoe oud hij was. „Elf jaar". .Weetje precies watje doen moet?" .Gunst, meneer, ik woon hier al tien jaar". Mijne vraag iskunnen de spoorwegmaat schappijen geene maatregelen nemen een strenge aanschrijving b. v. opdat het werk aan do overwogen verricht worde door mon- Bchen, met korter ervaring desnoods, doch dan vau ryper leeftijd? Mij dunkt, dat voor de veiligheid van het verkeer volwussenen behooren verantwoordelijk te zijn. De Kinematograaf. Sedert de kinematograafvoorstellingen in zwang gekomen zyn, wordt er van allerlei uitgedacht om toch maar te kunnen komen met de afbeeldingen van merkwaardige en s.hokkende gebeurtenissen. Van alles wordt er in scène gezeteen veldslag en een schip breuk schijnt al mee van het .mooiste te zyn op dit gebied. Meestal echter ligt het on-eclite er wel heel dik op. Toch wordt er soms veel gedaan om don indruk van .echt spul" te geven. Verleden jaar was er een firma, die cr een oud paard eu rijtuig aan waagde. Zij wenschte de af beelding te hebben van een tragische episode, waarin voorkwam het storten van een paard en wagen in een afgrond. Dit laatste zou werkelijk gebeuren. Een geschikt terrein werd gevonden by Greix, in Frankryk, en alles was al klaar voor het geval, toen de bewoners van de plaatB de lucht kregen yun wat er stond te gebeuren. Zy vonden het een wreedheid en staken er een stokje voor. Maar de menschen van dc kinematograaf- firma zyn toen eonige kilometers verder ge trokken, naar Ploemeur, waar het stuk werd afgespeeld. Het paard dood, en liet oude rijtuig in splinters. Voon het publiek by de kinematograafvoorstellingen om van te rillen. Toen de opname geschied was, verscheen de politie, die procesverbaal opmaakte. Verleden week eerst is de zaak behandeld, de menschen van de kinematograaf zyn inmiddels naar Afrika geweest om andere sensationeele gebeurtenissen in films vast te leggen. De rechter legde den fotograaf do hoogste boete op, waartoe hy in dit geval veroordeelen kon ^slechts 16 francs) en ver oordeelde de kinematograafflrraa in de kosten. Een noodlottige afloop. In de stad Nashville, in den Amerikaanschen staat TcnneBsee kwam het deze week tus- schen den overste Cooper en den democra- tischen senator Carmack tot een politiek twistgesprektoen de overste door zyn argumenten begon heen te raken, trok hij zyn revolver en schoot den senator op de plaats dood. Een spoor van Andrée ontdekt. Kopenhagen, 11 Nov. Kapitein Storm, gezagvoerder op den Deenschen schoener •Juga", bericht, dat kapitein Chnlkci van het Amerikaansche schip .Pelops" op een tocht door het noordelijkste gedeelte van Labrador, niet ver van do kust bij Kaap Mtigoru een eenvoudig kruis heeft gevonden met den naam Andrée erop. Onder 't kruis vond men in deu grond een lijk benevens een kist met papieren. Waar de beide metgezelleu vau Andrée zyn gebleven is niet bekend. De papieren, die in de kist lagen, zullen waarschijnlijk daaromtrent opheldering goven. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Wanneer Uwe Spijsverteringsorganen be hoorlijk werken, trekken zy uit het voedsol, dat gc eet, al de voedende bestanddeelen en maken deze voedende stoffen gereed ter op neming in Uw gestel, zoodat het voedsel woidt omgezet in krachtig vol bloed. Op deze wijze wordt elk orgaan, elke zenuw, alle spieren en beenderen behoorlijk gevoed en Uw lichaam en ledematen zullen dientenge volge gezond en krachtig zijn. Maar wanneer ge cene gebrekkige Spijsvertering hebt, hoopt het voedsel zich in de maag op om daarna tot gisting en verrotting over te gaan, inplaats van behoorlijk te worden verteerd. Weldra vormt het vergiftige zuren, die in uw bloed opgenomen worden en Uw gelieele lichaam ten slotte aantasten, Uw gestel verzwakken, j'cfit en rheumathiek voortbrengen, zenuw achtigheid, slapeloosheid en andere pynlijke en wellicht doodelijke kwalen. Moeder Seigel s Tabletten werken tonisch op de Spijsverteringsorganen en helpen de Natuur by liet Spijsverteringsproces Gebruik daarom deze Tabletten ten allen tijde dat Uw maag niet geheel in orde is. Zij zullen U weder opknappen en U gezond houden. De heer J. G. Mingelen, wonende Lage Zand 8, den Haag, schrijft ons als volgt: .Sedert geruimen tijd leed ik onnoemclyk aan Slechte Spijsvertering en al do daarmee ge paard gaai-de verschijnselen, zooals ongere gelde ontlasting, een gevoel van volheid en zwaarte in de maag, doffe pijn in den rug, slapeloosheid en gebrek aan eetlust. Ik was zeer zwak en by het minste werk dat ik deed gevoelde ik my totaal uitgeput. Bij geen enkel medicijn, dat ik probeerde, vond ik baat, totdat ik ten slotte Moeder Seigel s Tabletten probeerde en weldra gevoelde ik my een geheel ander mensch. Ik heb weder een prachtigen eetlust, myn eten smaakt mij weder en het verteert gemakkelijk. De stool gang gaat weder geheel geregeld en ik ver heug mij in de allerbeste gezondheid." Moeder Scigel's Tabletten zyn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prys fl. 1.50 por fieschje. Te Helder verkrijgbaar o.a- bij de firma DE B1EBIERSTEKER, Keizerstraat 93, te Anna Paulowna by 1). ZON, in Drogerijen, en te Schagen bij J. ROTGANS. L S. Hij, die daags na Pinkster uit den trein, richting Amsterdam—Den Helder, een OVBRJ A S heeft medegenomen, wordt in zyn eigen belang geraden deze terug te bezorgen aan het Bureau van „Het Nieuws" te Alkmaar. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van bestekken en teekeningen en het houden van toezicht, zoowel bij burgerlijke als waterbouw werken. Uw dw. dn., G. DE BEURS Gz., Architect. Kerk'gracht 53, Helder. Advertentiën. GeborenDirk, zoon van L. WESTDORP en M. WESTDORP-y. BIIAKEL, Helder, 12 -November 1903. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde moeder, groot en overgrootmoeder Antje Smit, Werf van PIRTER GRIN, in den ouderdom van 67 jaar. Namens kinderen, behuwd-, klein en achterkleinkinderen. P ÜRIN. Koegras, gem. ITelder, 10 Nov. 1908. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank aan den WelEd. Zeergel, Heer Dr. VAN DER LEE, aan Mcj KOSTER, en aan de Directrice en Zusters van het Gemeente Ziekenhuis alhier, voor hunne laatste moeite aan ons geliefd zoontje Cornelis bewezen. J. KRAMER. G. KRAMER-Hennik Helder, 11 November 1908. I Ondergeteekende dankt allen, die hem hunne instemming betuigden met zijn voornemens ten aanzien der bevolking j van Curagao. Hy stelt hun voor byeen te komen op Maar dag den 16 November i a. s., dos avonds ten 8 uur, in de achterzaal van „Café Central", en allen die belang stellen in de zaak, aan te moedigen om mede tegenwoordig te zyn. j Een ieder is welkom, al gaf hy schrif- i tolijk geen blijk van instemming, i De aanwezigheid van de heeren dor Pers en hun steun in deze, wanneer zy iots voor de zaak voelen, zal o.g. zeer op prys stellen. De kapitein ter zee VAN ASBECK. j Kon. Inst. v. d. Marine, 10 November 1908. gevestigd HOOGSTRA AT. Zondag 15 November voormiddags 10 uur en des namiddags te 5 7S uur: de Heer J. DEKKER, van 's-Graveuhage. Geld beschikbaar. Voor hy >otheek op vaste goederen, rente en voorwaarden zeer billijk. Br. fr. no. 999, bureau van dit blad. Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERLITZ-METHODE. Prijzen: 1 persoon fl.-,twee fl.50, drie fl.80. AdresJ. C. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. Onderwijzer, Keizerstraat 26. Een weduwnaar zonder kinderen vraagt een nette HUISHOUDSTER, R. K. leeftijd omstreeks 50 jaar. Brieven, onder letter „P.", aan het Bureau van dit Blad. Te huur aangeboden een net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer. AdresWeststraat 54. van ven der Hamstraet naar INildrrweg" 3. Goedkoopst adres voor het repareeren van alle soorten uurwerken. ter leen als le Hypotheek. Adres per brief onder motto „Geld" aan het Bureau van dit blad. Burgemeester en Wethouders van Heldor brengen ter kennis van de in deze gemeente wonende belanghebbenden, dat op Woensdag 18 November a.s., des namiddags 2 uur, ten Raad huize zal worden aanbesteed De levering' van Brandstof fen voor de g emeenteg ebou wen gedurende 1909. De voorwaarden liggen ten Raadhuize ter inzage. Helder, 10 November 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN. De Secretaris. UURBANUS. Ton Kantore van H A. GRUNÏALD en Zn. Kanaaiweg 67-68, naast de Israölitische kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, voor de 389ste Staats loterij heele en gedeelten van loten te bekomen. Trekking lste klasse 23 November. 3 POLISSEN en LOTEN 'Het welbegrepen eigenbelang van Allen, die wel eens aan do Nederland- scbe Staatsloterij deelnemen, gebiedt het aanschaffen eener 3°0 Polispremie- Obligatie. Inlichtingen by den Hoofdagent A. van Waarden, Laan 28 Helder. Trekking 23 November a.s. NEDERWNDSCHE INDU5TRIE der NATUUR WOUEN ONDERGOEDEREN FAMiKatirÊnVAlTON ZONEN AMSTERDAM Het zuiver wollen ondergoed „LaCo- mête" wordt geleverd in wit ofnatuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel .volgens de vormen van het lichaam geweven, de pryzen billyk, terwyl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden medail les op de tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder- landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. Kindermelk alleen geeft sterke Dinke Volgens Professor kiödCreD. Dr. BACKHAUS. TE HUUR een onlangs nieuwgebouwd HUIS. aan de Parallelweg No. 22. Adres P. SCHAGEN Jr., '2e Vroonstr. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr: Timmerman, Nieuwstraat 27. TE HUUR Een zeer net geriefelijk WOONHUIS, bevattende 4 kamers, 2 alcoven, keuken, kelder, ruime zolder en groot erf, voor zien van gas- en waterleiding. Huurprijs billyk. Adres: ROZENSTRAAT 32. Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris te Texel, zal, ten verzoeke van den heer J. C. SCHUURMAN Kz. te Texel, op Maan dag 23 November 1908, 's avonds 7 uur iu het Hotel „de Lindeboom" aan Burg op Texel, publiek verkoopen genaamd „Alexanderhoeve", gelegen in den Prins-Hendrik Polder op Texel, bestaande in Huismanswoning met Schuur en gebouwen, benevens verschillende perceelen best Wei- en Bouwland, te zamen groot 28.30.90 Hectaren. Aanvaarding ter keuze van den kooper. Betaling I Mei 1909. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M', hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dyk van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw straat 27. In vier soorten naar gelang van den leeftijd Duizende kinderen worden hiermede gevoed. Verkrijgbaar voor HELDER en OM STREKEN bij A. MIJNHARDT, Ass.- Apotheker, Drogisterij „De Aosculaap", Kanaaiweg 147, by „Casino". Te hDQi bet nette WINKELHUISJE aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27 TE HUUR: eene flinke rnime Benedenwoning, voorzien van waterleiding, ft fl.50 per week. Adres: LAAN 36. Te huur of te koop van alle gemakken voorzien, gelegen op een mooi gedeelte Ier plaats, Loodsgracht 5p Te bevragen aldaar Te koop aangeboden een goed. onder houden Boerenwagen en twee driewieler Karren. Adres: Bureau van dit blad, Voordeelig aanbod Voor billijken prijs te koop gezaagde Houtwaren, weinig gebruikt Eikeu en Grenen Delen, Ribhout, Baddings en Platen in alle .afmetingen, uitnemend geschikt voor te bouwen Pakhuizen, Bruggen, Vloerleggers, Heinigpalen, enz, Licht Kettingwerk, Touwwerk, Blokken, Lieren en meer sloopgereedschap. Voorts1500 paaltjes a 5 voet en een partij Latten. Adres: Spoorstraat 17, hóek Spuistr., alhier. TE KOOP op voordeelige voorwaarden voor geld- 4 perceelen onder en bovenhuizen staande Oostslootstraat2 naast elkan, der staande perceelen, Gravenstraat; 2 naast elkander staande perceelen, Oranje straat; 1 perceel, Vischstraaten 1 perceel (onbewoonbaar verklaard), groot 48 c.A., staande Steigersteeg. Alle perceelen zijn van nieuwe rioleering en waterleiding voorzien en in goeden staat onderhouden. Desnoods 70-80 hypotheek. Adres: Eigenaar M. S. DE LEEUW, Weesperstraat 28, Amsterdam, of by den opzichter W. A. DE MIN, Aehtergr. W./zyde. Te koop 2 ft 3 duizend roode en blauwe oude Pannen, Ramen, Deuren en Kozijnen, IJken- en lepenhout, Trappen, Goten, Oude Metselsteen, Brandhout enz. Adres Gravenstraat 56. Gelegenheid zoor nette Commensaals AdresWeezenstraat 27. zal publiek verkoopen te ANNA PAULOWNA, op WOENSDAG 18 NOVEMBER 190 des voormiddags elf uur, in de VLAS- en KORENBEURS. I. Eene Huismanswoning met Schuur, Tuin, Erf, Wei-, en Bouwland, aan den Stoomweg en de Zandvaart te Anna Paulowna, groot 11 hectaren 66 aren 90 centiaren, en een Huis, Erf, Wei- en Bouwland, aldaar aan de Zandvaart, groot 2 hectaren 32 aren 30 centiaren. Eigendom van den Heer MATTHEUS HEILIGENBERG. II. Een Huis met Erf en Landerijen, aldaar aan den verlengden Stoomweg, groot 4 hectaren 7 aren 10 centiaren. Eigendom van den Heer REUS SIMQN SPIGT. III. Een Huis met Schuur, Erf en Bouwland, aldaar aan den Verlengden Meerweg, groot 37 aren 53 centiaren. Eigendom van den Heer JOCHEM L. WENDEL. IV. Een Woonhuis met Schuur, Tuin, Erf en Bouwland, aldaar aan den Molen weg en Molenvaart, groot 12 aren 72 centiaren, en een Winkelhuis en Erf, aldaar, groot 50 centiaren. Bewoond door den Heer M. GEEVERS. V. Een Huis waarin slagerij met Boet, Erf en Tuin, aldaar aan de Zand vaart, groot 1 hectaren 24 aren 65 centiaren. Eigendom van den Heer PIETER VAN DUKE. VI. Een Huis waarin koffiehuis, met Erf en Bouwland, aldaar aan den Balg weg, groot-10 aren 40 centiaren. Eigendom van den Heer GOVERT VAN ZANDWIJK Lzn. Alles dadelijk te aanvaarden. LANDBOUWKALK IN VERSCHILLENDE SOORTEN. Firma W. F.STOEL&Zn. Alkmaar. W Op afbetaling te betomen Verkrijgbaar Good, Zilver, Regnlatenrs, Wekkers enz., bij E- J- B. PASCHEDAG, Schagenstraat 58. Geheimhouding verzekerd. Ar °_oV Zaterdagavond opening puim uesorteerd in alles «vat tot het vak behodrt. Grootste keuze. - Lage vaste prijzen. YELDSTRAAT boek Piet Heiostraat Vertegenwoordiger der echte papier Wftsche Fabriek van MEY EDLICH uit Leipzig, alsalle soorten papieren Boorden, Manchetten en Fronts.- Prima Schapenvleesch f'0,25 Prachtige Boutenf 0,30 Ruim voonien van Prima Rand- en Varkensvleesch. Rundvleesch. Biefstuk en Haasf0,40 Lappen en Soqpvleesch. f0,30 Rund- en Varkensgehakt f0,30 Varkensvleesch Lappen en Karbonade fO.376 Vette Lappenf0.30 Ailes per vijf ons. Chr. J. E. OOSTENBRUG, Schagenstraat No. 32. WAGENSTRAAT 29, is het adres voor fijne en echte het Ochtend voeder Voor kippen en kuikens, behaalt in de praktyk steeds len prljt. Alleenverkoop voor Helderen Omstreken, in het Depót van Vogel-, Hoender- en Hondenvoeder en Hondengeneesmiddelen A. A. ZON-SMIT, MOLENSTRAAT 55, HELDER. P.S. Wordt desverlangd binnen do gemeente franco thuis bezorgd. IJzeren Grafkransen. Ruime keuze. Nieuwste modellen. Diverse pryzen. Bloemenmagazijn „Semperflorens", Koningstraat 13. Beleefd aanbevelend, J. VAN AMESFOL

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2