„UK «ijinrnr NUTRICIA Aen de Leden der Ned. Her? Kerk HH. Winkeliers! Bekenenden Wiskunde. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Am bon Vert. 19 Nov. van Amsterdam naar Hamburg, liombramlt, v. Java n. A'dam, vortr 18 Nov. Lissabon Koninklijke Kollandschk Llotd. Ainstelland, van Buenos-Ayres cn Brazilië naar Amsterdam, vertr. 18 Nov. van Lissabon. Rottkrdamsche Llovd. Mulnrig, v. Java n. R'dam,arriv. 18 Nov. te Marseillu. Marktberichten. Scbagen, 19 Nov. Aangevoerd 3 paarden 1' 60 a 120, veulens f 0a 0 ossen f0 a 0, 2 stieren f 110 a 141, 0 duiven f 0 a 29 geldekoeien flOOalöü, 61 vette id. f 170 a 290, 10 kalfkoeien f 180 a 265, 16 vaarzen f60 a 125, 0 hokkelingen fa graskalveren f n 25 nuchtere kalveren f 16 a 23, rammen fa 747 schapen (overhouders) f i2 a 19, 150 vette schapen f'19 a 28,— —6 mager id f 11 a 13, 0 lammeren i 0 a 0,bokken en geiten f a ,6 magere varkens f 11 a 13. 54 vette id. per Kg. 38 a 46 et., 90 biggen f 6,a 9,konijnen f0.a O.kippen 0.zwanen f 800 Kg. boter 1 0,65 a 0,75, 1000 kipeieren f 6.50 a 7,50, —0 eenden dito f 0,a 0, per 100. V isscherijberichten. Niouwediep, 17 November. Aangebracht door 5 konk-rs 10 tot 20 stuks groote tong per stuk 50 cent, '20 tot 100 middelmatige tong per stuk 35 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 10 cent, 1 tot f> stuks rog per stuk 90 cent, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 2 a f 3,50, 1 tot 2 mand schar per maud f 1,50, 18 November. 10 kordurs met 5 tot 10 stuks groote tong per stuk 60 cent, 10 tot 40 raiddel- matige tong per stuk 35 a 40 cent, 10 tot 30 kleine long per stuk 10 a 15 cent, 1 tarbot voor f 5,50, 1 tut 3 stuks rog per stuk f 1, 1 tot 2 mand kleine schol per mand f 2 a 1 4,50, 1 tot 3 mand schar per mand T 1,25 a f 1,50. 19 November. 2 kofcders te zaraen 10 stuks middelmatige tong per stuk 40 cent, 10 stuks kleine tong per stuk 15 cent, 2 mand kleine schol per mand i 3, 2 mand schar per tnand f 2. Burgerlijke Stand gemeente Helder, Van 17 tot 19 November. ONDERTROUWDP. C. B. van Wynsberge en R. IJstra J vun Wolferen en L. Gauw. Chr. Snij ders en C Leenders. BEVALLENO. de Ruiter gcb. Schurer, d. H B. Arends geb. Brons. z. J. C- Zeilstrn geb. Tonge ler, z. T Kater gcb. Smit, z. M J. Ras geb. Mar- sel, M P. Korff geb. Hillenius, z. OVERLEDEN: M. F. Goeman, 79 j. K. Vermeu len, 66 j. R. D. Lauber, 27 j. C. van den Berg, 68 j. C. Roomeijer, 34 j. Kostelooze Arbeidtbeurt. Ncd. 'R.-K, Volksbond, Molengracht, Ilolder. Voor ieder toegankelijk. Rieden zich aan 1 loop- ot pakhuisknecht, 2 losse werklieden. Zitting alle werkdagen 78 uur's avonds. Vervolg der berichten HELDER, 20 November. Een schipbreuk. Gisterenavond tegen 7 uur geraakte d Ituliaanscho driemastschoener Roma* voor du kust bezet en strandde kort daarna in «le Noordergronden, midden op de gevaarlijk Razende Bol. Die stranding werd natuurlijk niet eerder opgemerkt dan nadat men door noodseinen de aandacht had weten te trekken. Tegen half zes hedenmorgen vertrokken de sluepbootcu .Hercules* on «Titan-, de red- dingvlet van den Helder en de reddingboot van het Nieuwediep ter adsistentie, die hoog noodig bleek. De reddingvlet, schipper J. Kuiper, die het eerst in de nabijheid was, slaagde na groote moeite en veel inspanning, verbinding door middel van een langs den kluiverboom verbonden lyn tu krijgen en op die wijze f 8 man der equipage behouden in de vlet te brengen. De zee stond toon zeer hol, zoodat de vlot in een oogwenk een zeshonderd meter wurd weggeslingerd Ook de reddingboot, schipper Thood. Rijkers, had Jang geen ge makkelijk werk mot het redden van de «Irie overigen: den stuurman, kapitein en (den Engelschen particulieren loods (zooge- nuamden slikloods', die eerst na lang aarzelen van de rcddingslyn gebruik durfden uiaken. Zooals gezegd, het werd hoog tyd dat hulp verleend werd. De positie van hot schip werd door de uitschietende buien zeer gevaarlyk, eu de bemanning stond reeds zoo goed als geheel ontkleed klaar, om over boord te springen. Even voor de stranding had het schip zyu tuigage al verloren en lag die zeer hinder lijk voor de redding buiten boord. Het schip behoort thuis te Genua, was ge laden met ceder- en mahonyhont, en kwam van het eiland Cuba met bestemming naar Bruinen. Do kapitein heet Gavi Antonio. Het is niet buitengesloten dat by handzamer wudur de lading kan worden geborgen. Van de baringvissehery zijn alhier gis teren binnengekomen de loggers ,De Goede Verwachting" met 15 last en do logger .De Noord" met <11 last haring. Aanbesteding. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is te Haarlom aanbesteed De voorziening der boorden van het Noord- Ilollaudsch Kanaal. Minste inschry vers voor perceel 1 de heer J, Goedkoop Jr. te Am sterdam voor 18496, voor perceel 2 de heer 1'. Geervliet te Helder voor f 6987voor perceel 3 dezelfde voor f 5480 ou voor de massa ook de huor Geervliet voor f20.787 Voetbal. Nederlandsche Voetbalbond. D«j uitslag der laatst gehouden com petitiewedstrijd is: A. F. en H.Ci Alcmaria Victrixs 12. Heldersche voetbalbond. Du uitslag der gehouden competitiewed strijden is als volgt: A.F. en IiCii Leonidae 80. H.B.S.nD.O.S. (mariniers) 70. Deze wedstrijden werden gespeeld op het terrein van don H.V.B. Het terrein. Na herhaalde vorgeefscho pogingen is het den H.V.B. eindelijk gelukt, om een geschikt voetbalterrein te huren voor don tijd vun •l1/, maand. Na nog eenigc noodzakelijke verbeteringen aangebracht tc hebben, is het veld met de gehouden competitiewedstrijden op plech tige wijze geopend. Hierbij bleek, dat «le kwaliteit van hot veld nog niet geheel en al voldeed aan de eischen van een ge schikt voetbalterrein. Toch zal het, daar het zeer droog is, na oenigen tijd vry goed bespeelbaar zijn. Voor onbekenden in de Heldersche voetbalwe reld ia de ligging van het terrein als volgt: Huisduincrweg via de Roode brug links at tot den 2den weg rechts. Mut de mededeoling, dat de te houden competities aangekondigd zullen worden op de reclameplaat, geplaatst in de étalage vau den heer Kokelaar, noodigt het bestuur van den H.V.B. het geëerd Heldersch publick beleefd uit op zijn terrein de matches te komen bijwonen. Vooral ook met het oog op de op tc rich ten 2de klasse-compotitie en eventueel op dit terrein te houden provinciale wedstrijden, zal de belangstelling van het publiek in deze wel niet uitblijven. „Onderling Belang". Naar vernomen wordt, heelt de Minister van Oorlog een onderzoek bevolen naar het doel en de werking der Onderofficiers-ver- eeniging «Ons Belang". Hoewel door het hoofdbestuur getracht wordt de inlichtingen zelf te verstrekken, zal het onderzoek, als wordende op die wijze te eenzijdig, ook in andere richting worden ingesteld. Het schynt dat in genoemde vereeniging zich een ineening heeft geopenbuard, in strijd met het militarisme. (,Hblad".) Uitslag der veiling gehouden op 18 dezer door notaris Backx te Anna Paulowna. De pereeeleu 1, 4 en 6 werden opgehouden. Verkocht werden de vol gende perceelen 2. voor f 3100 aan P. Koning, te St,-Pan- cras; 3. voor f 1200, aan do Noord-Holl. Lcvensverz.-Maatsehappij te Alkmaar en 5. voor f 1575, aan K. Daalder Hzn. te llelder.- Stuurlieden-examens. 's-Gravenhuge, 19 Nov. Geslaagd groote stoomvaart derde stuurman de lieer fl. van Rieêseu. Bloedvergiftiging. Te Enschede is de 35-jarige G. overleden tengevolge van bloedvergiftiging, veroorzaakt door een wondje van een splinter in het been. Hij was sinds 8 dagen getrouw.!. De Cullinan. Volgens een bnitenlandsch blad heeft «le (Irma Asscher te Amsterdam voor het slijpen vau den Cullinan en het slijpen der ver- schillcnile steeneu f216,000 ontvangen. Aan de „Telegraafontleenen wij het volgende artikel: Onthullingen. Biju, over u, zonder u? Al snuffelende in «de nagelaten papieren van een Hollandsche diplomaat heeft rHet Vaderland" ontdekt, dat tydens den Russisch- Japansehen oorlog de Duitscho keizer in een particulieren brief' aan H. M. de Koningin mededeelde, dat hy in geval van een Euro peesehen oorlog zich verplicht zou zien, de Nederlandsche havens door zijn troepen te doen bezetten, indieu niet Nederland zich onverwijld in staat van tegeuweer tegen Engeland wist te stellen. Dat deze brief inderdaad geschreven is, is buiten eenigen twijfel. En dat bij niet zonder uitwerking is gebleven, bewijst de plotselinge belangstelling in militaire kringen voor onze kustverdediging. Iu geen jaren had men zich er om bekommerd. Nu in eens ontdekte mou, dat de kanonnen, die in de kustforten ston den, van het jaar nul waren eu hoogstens een Urker botter in den grond kondeu boren. Dat moest veranderen, en in afwachting van de nieuwe bewapening, werden de in geen halve eeuw gehouden kustmanoeuvres in ecre hersteld, waarbij Hare Majesteit staande op Holland's duin waar blijft de historie schilder den strijd mot levendige belang stelling gadesloeg. In dit verband herinnert de «Nieuwe Courantaan eenige uitlatingen van den heer Vau Luben Seis, politiek geestverwant vau dr. Kuyper cn commandant vau de Stelling Den Helder, in het jaar 1904, in de vergacieriug der Eerste Kamer van 8 Febru ari 1907. (Hand. 1906/07 blz. 313. By een Europeesehen oorlog zoo be toogde die afgevaardigde by de algemoene beschouwingen over de Staatsbegrooting voor 1907 zal het gaan om het bezit vau de Nederlandsche havens, of liever, om het voorkomen, dat een der partyen zich van die havens meester maakt. Waarop hij liet volgen En vraagt men nu: zyn hieraan zulko groote belangen verbonden, wij zitten hier iminors zoö rustig bij elkander? dan wil ik er aan berimneren, dat het in 1904 ii Den Helder niet zoo rustig was als nu. Op een goeden dag kwam het bericht bij den commandant der artillerie, dat alles moest gemobiliseerd wordon. In het diepste geheim werd dit bedisseld. Toen was plot seling Holland in last, namelyk te Den Helder, want hier in Don Haag wist byna niemand er van. Die geheimhouding was hoogste eiBCh. Van een oproeping der klein- verlofgangers was toon goen sprake, even min als men het thans zou durven doen. Vele weken zijn toen de bedieningen bij de stukken gebleven. Ik kan mij niet voorstellen, dat de mi nister niet weet, dat in het buitenland, ii invloedrijke kringen,zeer eigenaardige denkbeelden heerschen over de noodzake lijkheid om plotseling Nederland te bezetten, niet omdat men liet wenseht, maar oin andere eventualiteiten te voorkomen. Moet ik dau herinneren aan wat in 1905 ie ge schied Is het dan onjuist, wat ik meen te weten, dat destyds de regeering van uur tot uur de mededeeling kon verwachten van 12 uur bedenktyd om zich te verklaren Een herhaling van dio eventualiteit durf ik niet aan. Hier iB inderdaad pericnlum in mora.* Dat alles is zeer duidelyk en komt het t'arond of t'morgen tot een oorlog tusschen Engeland en Duitscliland, dan zyn wij hot kind van «le rekening. Ook dat is duidelijk. Engeland zal verplicht zijn, wil het Duitsch- land's (oevoer afsnijden, onze havens te blok- keeren, in welk geval de Duitsche keizer «zich zeer noode verplicht zal zien onze kust to bezetten*. Het vooruitzicht is niet bijzonder aanlokkelijk. Laten we onze kustverdediging zooals zy thans is, dan zal men do Pickel- hauben tusschen ons helmgras zien groeien, en brengt men haar in orde, zoodat zy vol gens onze deskundigen in staat is zich tegen Engeland te keeren, dan blyven de Duitschers niet weg, want een dergelijk belangryk onder deel vau den strijd tegen Engeland als oin onze havens zal gestreden worden, zal de keizer niet aan onze zwakke krachten alleen overlaten. Waren wij dus werkelijk zoo nuchter als wuarvoor wij doorgaan, dan zouden we geen cent uitgeven voor de kustverdediging. Voor ons blijft hot resultaat toch betzelfde. Be grijpelijk echter, dat men ons van Duitsche zijde naar de kust dryft. Het belang van de zaak lieeft ook Engeland ingezien en Dow- ningstreet heeft zyn eersten zot gedaan. In do plaats vau sir Howard, is uls gezant te 's Gravenhage benoemd een gewikst diplo maat, die in den Balkan het vak geleerd beeft en wiens taak bet zijn moet de Duitsche invloeden hier te lande zooveel mogelyk te keeren. Dat hy reeds bezig is, bewijst o. a. het optreden van don Franschen gezant, die zich plotseling byzouder interesseert voor oen nieuwe bestelling kanonnon, welke als naar gewoonte, naar Krupp zou gaan. Min zaam maakte hij onze rogeeriug er altent op, dat de Creusot-fabrieken evenals Krupp een zekere vermaardheid als kanonnen-specialiteit bezitten en bet niet meer dan billijk zou zyn, als men de Fransche fabriek in de gelegen heid stelde naar do mooie order te dingen. Op gevaar af van een nieuwe strafvervol ging van de eerste hooren we niets meer I zit, onder ons gezegd, onze regeering er leelijk mede. Tegenover dit geheel in den vorm blijvende werken van de Engelache en Fransche ge zanten, heeft «le Duitsche diplomatie vermoe delijk willende toouen, welk een bevoorrechte positie zij hier te lande inneemt, het noodig geoordeeld op een allerzonderlingste wijze inlichtingen in te winnen omtrent de onthul lingen van ,Het Vaderland". Aan dr. Kuyper, toontertijd minister-president, heeft n.1. de Duitsche Chargé d'Affaires inlichtingen ver zocht, en daartoe door 14. M. de Koningin imaebtigd, heeft dr. Kuyper hem medege deeld, dat door de Koningin nimmer met hem over een brief, die van den Duitschen keizer ontvangen zou zijn, ook maar met één woord jesproken is en dat hem veel minder nog van zulk een brief inzage is gegeven". Aldus heeft „De Standaardzelf gemeld. Naar aanleiding hiervan, vraagt het -Alg. Hdbl.*, «wat de Duitsche keizer te informee- ren heeft, met welken minister in het bijzonder over dien brief een gesprek gevoerd is?' en het voegt hieraan toe: De gcheele zaak is voor ons volkomen raadselachtig en het lijkt ons zeer gewenscht, dut, nu zooveel gezegd is, er gerustheid kome en juist worde medegedeeld, op welke wijze door de buitenlundsche staatshoofden gepoogd is, invloed uit te oefenen op onze leger- on vlootpolitiek". Gewenscht, zeer zeker, maar meent onze geachte collega werkelijk, dat er één minister van Buitenlundsche Zaken in de hachelijk) omstandigheden, waarin elke Nederlandsche regeering tegenwoordig geplaatst is, balan- eoeren als zy moet tusschen Engelsche en Duitsche belangen, ook maar één woord zou loslaten over hetgeen in «le laatste jaren achter de schermen gebeurd is? Voor zóó dom mag men een Hollandsch diplomaat niet aanzien! Hoe men de zaak beschouwt, wy zitten tusschen twee vuren en worden op den duur aun beide kanten geblakerd, en het einde zal zyn, dat wij op de bl&ren zullen zitteu. By den vredo van Amsterdam in 1918, zul len Engeland eu Dnitschland onze koloniën broederlyk verdoelen en plechtiglyk verklaren, dat van nu af aan onze onafhankelijkheid gewaarborgd zal zijn, evenals de neutraliteit van onze havens. Het perkament van zwaar wichtige staatsstukken is bijzonder geduldig! Dit is ons vooruitzicht en geen zeer aan lokkelijk. Een vooruitziend man. Een urchitect te Philadelphia bouwt een zijner huizen reeds met een terras bovenop van 100 M. lang bij 100 M. breed voor het landeu van aéroplaues en bestuurbare ballons. (,De Auto".) Arabische Jiandelsmanieren. Een reiziger, die Cairo bezocht, verhaalt Van Shepheard's hotel wandelende, trad ik 't magazijn binnen van Sidi Okba. Een lijn vloerkleed trok onmiddellijk mijn aan dacht. «Wat kost dat?' vroeg ik. «Dat karpet is niet te koop", antwoordde .Sidi Okba. Ik kocht het tegen hoogen prijs voor my'n eigen genoegen. Hoe mooi is hot! Maar wil mijnheer geen koflie en sigaretten met mij gebruiken Ik maakte van Sidi s vriendelijk aanbod gaarne gebruik. Den volgenden morgen wps ik weer in de buurt. Sidi kwam naar buiten en groette met Oostersche beleefdheid. Hij was van gedachten veranderd en wilde het tapijt liever verkooprn. De loer toch verbiedt alle zelfzucht onder de ware geloovigen en daar ik op het tapijt gesteld was, bood hy het mij aan voor 1000 dollars. „Ik geef u 10 dollars', zei ik. Hij schrok en viel byna van zichzelf. Toen bood hij my, met iets weeks en pijnlijks in zyne stem, opnieuw koflie aan. Deu volgenden dag kwam ik weer. Sidi Okba vroeg thans 900 dollar en ik bood er vyflien. Nog een dag later was de vraag prijs 800 dollar en mijn bod zeventien en een half. Koflie en sigaretten gebruikten wy samen weer, doch thans in de beste stem ming. Het tapijt lag uitgespreid voor ons en beiden bewonderden wij het. Het was duide lijk, dat de koop zou worden gesloten. En inderdaad, daags voor mjjn vertrek kwam de koop tot stand voor 50 dollars. Thans had ik er minstens 250 voor moeten geven. Toen wij elkaar de hand tot afscheid reik ten sprak Sidi Okba „Ik hond van een goed koopman, zooals ik zelf ben. Koopjes maken is de bloem, de geur, de poezie van den handel Ik aanbid liet. Eens was er Amerikaan, Pierpont Morgan. Hij kwam binnen, zocht drie tapijten uit en sprak .Hoeveel Ik bood ze aan voor 3000 dol lar. .Wel', zeide hij, ,dat schijnt een rede lijke prijs", en hij betaalde. Iiiorby rolde Sidi Okba met de oogen, uitroepende: „wat een man, wat een gek van een man. Als hij in zaken moi^st gaan, was hij binnen drie dagen bankroet". De gevleugelde bewoners op en bij het Marsdiep VIII. We zullen lieden zien, welke duikers op onze waarnemingsplaats voorkomen, 't Zijn vogels, die zich zelden in «le lucht verheden, omdat huune vleugels by duiken de bewe gingen meer geschikt zijn voor roeispanen, dan voor het vliegen Ze zyn lang en tame lijk smal, dus meer vin- dan vleugelvormig. Verder kenmerken de duikers zich door deu zeer achterlijken stand dor pooten, die voor het duiken zeer.geschikt is. Zoo zien we ook bij deze vogels, dat lichaamsvorming en le venswijze nauw verband met elkander houden. Wanneer we eerst oven het oog hebben op de zeeduikers (Urinator), dan hebben we te zoeken naar tamelijk groote vogels, die gewoonlijk alleen in het wiuterhalijaar bij ons voorkomen, 't Zyn vogels met een dikken kop, langen samongedrukten snavel, en ook de pooten zijn zydelings platgedrukt, als hot ware, zoodat ze met den scherpen kant naar voren gemakkelyk door het water snyden. Ze zyn met zeshoekige schildjes bekleed de drie voorteenen zijn door groote zwem vliezen vereenigd en de kleine achterteen heeft alleen een vliezige zoom. Verreweg het meest komt voor de Itood- kelige zeeiluikcr i Urinator septentrionalus), doch het zyn hoofdzakelijk jonge voorwerpen, en hiervan worden er dan ook nog enkele in het zomerhalfjaar waargenomen, 't Is ovenwei de kleinste der zeeduikers, die van andure soorten te onderscheiden is door den eenigszins opwaarts gekromden snavel. De jonge en de oude exemplaren gelijken, wat het vederkleed betreft, niet veel op elkander. Rug en vleugels der ouden zyn eenkleurig zwart, en kop en hals zyn grys. Voor aan den hals ziet ineu evenwel eon ruitvormig bruinachtig rood veld, waaraan de soort haar naam ontleent. De bovenhals tot aan de zyden van den krop vertoont een fraai groenzwart met witte lengtestrepen. De jonge zeeduiker mist nog deze fraaie kleuren, doch zijn don kergekleurde rug is bezaaid met kleine wit achtige vlekken. Men ziot deze vogels dik wijls tot onmiddellijk bij de stecnglooiing, maar wanneer men zich laat zien, duiken zc dadelyk onder, en niet gemakkelyk valt het te bepalen, waar zc weer voor den dag zullen komen, daar ze in korten tyd onder water door een groot eind kunnen afleggen, en nóch by het onderduiken, nbch aan den stroom te zien is, in welke richting de dieren zich voortbewegen. Jagers, die wel eens ge probeerd hebben dergelyke vogels te schieten, beweren dan ook, dat ze mocielijk te bemach tigen zijn, daar ze telkens schynen te duiken, wanneer liet schot zal vallen, 't Is dus voor een vogel een nog veiliger middel tot ont komen, dan het naar boven vliegen. Naar eieren van den Roodkcligen zeeduiker behoeft men in onze streken niet te zoeken. Zijne broedplaatsen zijn aan de Noordelijke kusten van Scandinavië, en de tocht daarheen wordt zwemmende en duikende afgelegd. De visschers zyn niet op deze vogels ge steld, daar ze aan den vischstand heel wat schaile berokkenen. Veel zeldzamer dan do gonoemde soort komeu in onze wateren en dus ook op het Marsdiep voor de ijsduiker (Urinator glacialisi eu de parelduiker (Uri nator arcticus), en bijna nimmer wordt een voorwerp in het volkomen kleed gezien. Kop, hals en verdere bovendeelen van den krachtigen ijsduiker, de grootste der zee- duikers, zijn zwart met blauwe en groene glanzen cn rug on vleugels zyn versierd met witte vlekjes, vierkant van vorm, die op de schouders grooter zijn. De keel en de beide zijden van den hals dragen witte vlekken, in de lengte uitgebreid de overige onder deden zijn wit. De jongen zijn te kennen aan het eenvoudig bruin vun de bovendeelen, muar deze vederen dragon grijze randen. De parelduiker houdt, wat de grootte be treft, het midden tusschen den ijsduiker en den roodkeligen zeeduiker on het jeugdig kleed is gelijk aan dat vau den ijsduiker, zoodat het moeielyk is, de beide soorten, wanneer ze nog jong zijn, uit elkander te kennen. De oude voorwerpen zyn te kennen aan het zwart van de keel cn het violet van den onderhals, torwijl de witte vlekken van rug en vleugels boperkt zijn tot op de zijden van den voorkaut. Wanneer de visschers, die dikwijls op het Marsdiep vertooven, vooral des winters, eens acht konden goven op het voorkomen van zeeduikers, zou het blijken, dat er meer zyu, vooral van eerstgenoemde soort, dan wel vermoed wordt. Den volgenden keer nog iets over futen. Advertentiën. Den 25stun November hopen onze geliefde ouders T. Schekkerman en M. Vader, hunne 25 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, ALIDA ANNA. JAN. THOMAS. MARIETJE. Helder, 19 November 1908. Op den 25sten November a.s. hopên onze geliefde ouders Jn. Engel en A. Keijzen, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Namens hunne dankbare Kinderen. Wieringen, 20 November 1908. Getrouwd D. C. BAKKER en E. BUT, die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen, voor de belangstel ling, bij het sluiten van hun huwelijk betoond. Helder, 12 November 1908. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lyden, myn geliefde echtgenoot, pleegvader en zwager, de Heer Cornelis van den Berg, in den ouderdom van 68 jaar. Helder, 18 November 1908. Wed. C. VAN DEN BERG- De Boer. P. BONTES. D. BONTES-Furst. Wed. SCHU1VELING De Boer. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht u kennis te geven, dat na een kortstondig, doch smartelijk lyden van slechts acht dagen, is overleden onze geliefde echtgenoot en zorgvolle vader, de heer Cornelis Roomeijer, in den ouderdom van byna 36 jaar. Allen, die hem in zyn werkzaam leven gekend hebben, zullen be seffen, wat wy in hem verliezen, doch wy hopen in Gods wil te be rusten, wiens doen liefde 011 wys* beid is. Namens zyn diepbedroefde echtgenootc en kind, Wed. C. ROOMEIJER-Bakker. Helder, 19 November 1908. Heden overleed onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder. C. ROOMEIJER, in den ouderdom van circa 86 jaar. Helder, 19 Nov. 1908. Namens Broeders en Zusters. Heden trof ons een gevoelige slag door het afsterven van onzen ge liefden schoonzoon en zwager, den heer Cornelis Roomeijer. in den ouderdom van byna 36 jaar. Namens zyne diepbedroefde ouders, zwagers en schoonzuster P. BAKKER. M. C. BAKKER Kraak. Helder, 19 November 1908. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. Zondag 22 November voorm.lOuur en 's avonds half zes, Os H. E. VINKE, Herv. Predikant te Alkmaar. Noord. Vereen. HET WITTE KRUIS. Afdeeling HELDER. Aigemeene Vergadering op DINSDAG 24 NOVEMBER 1908, s avonds te 8 uur, in „Tivoli". Agenda Voorstel tot inrichting van een Ontsmettingsdienst. De Secretaris, G. DE VEN. Zan jvereeniging Alten a.s. Maandagavond half' zeven repetitie, Sopranen 8 uur. HET BESTUUR. welke tegen wettelijken dwang zijn van winkelsluiting, gelieve s.v.p. hunne adressen in te zenden aan A. COLTOF, Binnenhaven I, om zoo noodig maatregelen te nemen om gedwongen winkelsluiting te voor komen. Gymnastiekvereeniging R. K. Volkbond. Zondagavond Uitvoering. Op de programma's staat bij vergissing 10 cent. De toegang is gratis. Toegan kelijk voor alle bondsleden. Zaterdag repetitie 1 jongste adsp. half drie, oudste adsp. half acht, en hoofdafdeeling half negen. Bekendmaking. De prijzen der St. Nicolaas-loterij kunnen uiterlijk 30 November a.a. worden afgehaald. De pop is gevallen op No. 103. Het Dames-Comité. EDERLftNDSCHE INDUSTRIE der NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN ON ZONEN AMSTERDAM Het zuiver wollen ondergoed „La Co- mête" wordt geleverd in wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van het lichaam geweven, de pryzen billijk, terwijl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden medail les op de tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. Afdeeling voeding voor lijders aan Suikerziekte. DIABETESMELK. Bereid volgens systeem van JAC. BOUMAN, Speciaal- Arts voor stofwisselingsziekten te 's Gra venhage. HAVERVLOKKEN. Bereid alvorens fö.40 per pak, van 7, K.G. Verder zyn verkrijgbaar: DIABETES BROOD, GLUTENMEEL, JAM, MARME LADE en meerdere Suikervrije-Artikelen Verkrijgbaar voor Helder en Omstreken bij A. MIJNHARDT, Ass.-Apotheker, Drogisterij „De Aesculaap", Kanaal weg 147, bij „Casino". Hondepd gulden ter leen gevraagd, door iemand met een vast inkomen en nog andere bijver dienste, tegen nader overeen te komen conditie. AdresBureau van dit blad. S. SNEL, Onderwijzer, Keizerstraat 26. Volksvoorstelling «an heden avond, Nog enkele KAARTEN ver krijgbaar aan het loket „TIVOLI". VERLOREN een rood koralen Halsketting- met gouden Slootje. De eerlijke vinder wordt verzocht het terug te bezorgen by W. H. BURGERS, ltfiddenstniat, GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode, hoog loon. AdresJan in 't Veltstraat 38. Gevraagd een ME1SJ E., van 8—6 uur. Adres: Bureau van dit Blad. Mevrouw PENNING, Binnenhaven 9a, vraagt terstond eene flinke dag dienstbode. Loon f2. per week. Gevraagd een Dagmeisje. AdresParallelweg 49. Gevraagd een DAGNIEID, met de wasch kunnende omgaan. Adres Mevr. DeBruijn, Sluisdijkstr. 108. GEVRAAGD een net DIENSTMEISJE, voor dag en nacht. Adres: Kanaalweg 65. Gevraagd in een jong huishouden een fliuKe, degelijke talbode, goed kunnende koken en tevens genegen huiswerk te verrichten. Zich aan te melden Zaterdag 21 Nov. van 7—8 uur. Adres: Dijkstraat ld. Terstond gevraagd een flinke, gezonde Dienst bode of jonge Weduwe, zonder kinderen, tusschen de 20 en 30 jaar. Adres„Tehuis voor vrouwen en meisjes", Kerkgracht 15, Heldor. Zich aan te melden 's avonds na 5 uur. Een jonge Weduwe vraagt beleefd geplaatst te worden in een Filiaal, onverschillig van welken aard. Brieven onder lett. J. B. V. aan het bureau van deze courant. Gevraagd een flinke «Tongen, werkzaam geweest zijnde in Café. Adres: P. DE KONING, Hoofdgracht 80. Aankomend Letterzettor, liefst eenigszins met smoutwerk en trappers bekend, gevraagd, AdresBoekhandel Drukkerij EGNKR, Keizerstraat. Een groote Levensverzekering Mij. met afdeeling Begrafenisfonds vraagt een solide Agent-Bode tegen nader overeen te komen conditiGn. Brieven onder „motto Agent-Bode" Bureau van dit Blad. Een nette Wed. vraagt beleefd een paar nette Commensaals en is ook niet ongenegen een nette wasch aan huis gereed te maken. AdresVosstraat No. 5. Een paarnetteCommensaals gevraagd, by de Wed. L. DUNK, Basstraat 35 TE HUUR HET HUIS met ruime boet en erf Langestraat 61a. voorzien van Gas- en Waterleiding. Te bevragen Binnenhaven 22. Te huur een flink Woonhuis, met Waterleiding, aan de Steigersteeg, ad fl.50 per week. AdresKoningstraat 20. TE HUUR een WOONHUIS 1ste Vroonstraat, a f 1,50 per week. AdresZuidstraat 25. TE HUUR een klein WINKEL.HUISJE, Spoorgracht 21. Te bevragen Zuidstraat 13. Te huur een Werkplaats, zeer geschikt voor schoenmaker of der gelyke, aan de Florastraat, ad f0.80 per week. Adres: Koningstraat 20. Te huur een WOONHUIS, Middenstraat 103. Te bevragen bij M. A. GRUNWALD, Kanaalweg 67—68. TE HUUR een WOONHUIS Dijkweg No. 84, a f 1,50 per week, voorzien van water leiding. Te bevragen Koningstraat 69. WINKELHUIS te huur*. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgebst", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 Ma, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dij k- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw- straat 27. Te huur aangeboden een net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer. Adres: Weststraat 54. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer 1. L. VAN OS, Mi'. Timmerman, Nieuwstraat 27. Te huur een net Burgerwoonhuis, voor zien van gas- en waterleiding, huurprijs f2.60. Te bevragen by Gebr. Steeman, Aannemers, Veldstr. 20. y

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2