OPENING iiveitarisatie Finale Uit verkoop Singer-Kaaiacie St. lolaascaileaa. Manufacturen, Veeren C en Kapnkken Bedden, gemaakte Onder goederen, enz Vrede of Oorlog? Oud Gereformeerde Gemeente GODSDIENSTOEFENING Kerkelijke Muziek- en Zanguitvoering, Oe brand in de Jonge Jan, IWieringen. ENGLISH. Laatste Verkooping Verpachting van oud Ligstroo. Oostslootstraat 46 S. KIKKERT Opruiming. A. v d. Poll, een MONDORGEL, JOH. P DE GRAAUW. Zaterdag avond 6 uur de groote Firma Dijkstraat 14, Marine en Leger. Hr. Ms. schoener «Suriname" wordt in reserve gehouden om hij eventneele noodzaak een schip beschikbaar te hebben, dat in de plaats kan treden van een der politiekamers. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius arriv. 1 Deo. van Amsterdam te Sabang. Bnnda arriveerde 1 Dec. v. Amsterdam te Padang. K. Wil). I, v. Java n. A'dam, pass. 1 Dcc. Gibraltar. K. Will. III, v. A'dmn n. Java, vertr.2 Dec. v. Suez. Oranje, v. A'dam n. Java. vertr. 1 Dec. v. Soothampt. Koninklijke Hollandsche Llotd. retterdamsciif. Llovd. Djocja, v. R'dam n, Java, vertr. 30 Nov. v. Catania. Tornute, van Java ji. R'dam, pass. 30 Nov. Perim. Godé, v. lt'dam n. Java, arriv. 1 Dec. te Mnrseille, Onbekende brieven. Brieven. Wed. De Brujjn, Hage. P. S., llolder. Konijnenburg, R'dam, J. C. Hoogendoorn. Briefkaarten. P. Bortocm, A'dam. Mej. T. De BruyD, Haag. H. N. Hyilermun, Helder. 1 briefkaart zondor adres. Elf onbekende drnkwerken. Vervolg der berichten. HELDER, 1 December. De heer J. W. Marmelstcin te Am sterdam, vroeger alhier, heelt met goed ge volg examen gedaan voor de acte Fransch Middelbaar onderwijs A. Kamer van Koophandel. Bij de Woensdag gehouden herstemming voor een lid der Kamer van Koophandel en F abrieken zijn 100 geldige stemmen uitgebracht Hiervan verkregen de heeren W. H. Bur gers 63 en H. C. M. Nypels 37 stemmen. Zoodat horkozen is de heer W. H Burgers, IJmuiden, 3 December. Namens de steenkolen Handelsvereniging tc Amsterdam, werd eergisteren beslag gelegd op het Duitschc stoomschip .Sansenberg", met ceue lading steenkolen naar Napels bestemd. De vordering op dit stoomschip was groot f2200. Gisterenavond is bet beslag echtor weer opgeheven en vertrok liet stoomschip naar de bestemming. Een puzzle. Te Zandvoort vervoegde zich dezer-dagen aan bot postkantoor de heer G. Vreydonbcrg, tijdelijk aldaar verbluf hondende, die van uit Goertrnidenberg drie aangeteekende brie ven aan zyn adres liad afgezonden, inhoudende diamanten, welke brieven hij elk afzonderlijk had aangegeven voor een waarde van f 12.01-0. Toen hem de brieven overhandigd werden, weigerde hij die aan te nemen, bewerende dat ze geschonden" warén. Op zyn verzoek werd er een opengomaakt en bleek die geen diamanten, maar kiezelsteentjes te bevatten. Do brieven, welke op het oog geheel gaaf waren, zyn in beslag genomen. Bloedvergiftiging. De 24-jarige vrouw van den arbeider E, van der Laan te Termunten overleed Maan dag aan bloedvergiftiging, ontstaan nadut zij een klein zweertje aan de wang bad opengekrabd. („N. Veemd. Cl.", De zaak-Steinheil. Naarmate de instructie, onder leiding van don heer Andró, voortgang heeft, begint wel eenigszins licht te komen in de verwarde affaire van de impasse Ronsin. Niettegenstaande de terughoudendheid welke do vriend der weduwe, Mauricc Borderel, ii acht neemt om haar niet onnoodig te be zwaron, begint de veronderstelling, dat me vrouw Steinheil echtgenoot en stiefmoedei heeft doen vermoorden om vry te worden on Borderel te kunnen huwen, meer en moer aan waarschijnlijkheid te winnen. Do rechter van instructie toch heeft een hezook gehad van een zekeren Auguste Mar tin, een vriend van Borderel, die den magi straat uit eigen beweging kwam meedeeleu, dut Borderel hem ongeveer 15 Octobcr wa9 komen verzoeken, aan de weduwe het noodige geld te willen ter band te stellen om de huur te kunnen voldoen van de villa #Vort- Logis". Op de dringende vraag van den rechter, of Borderel hem tevens geen mon delinge boodschap aan zijn vriendin hud mee gegeven, verklaarde hij eindelijk, dat hy mevrouw Steinheil ongeveer deze woorden had mooten overbrengen De misdaad van 31 Mei hoeft mij doen ontstellen. Ik moet, om mijn vertrouwen en liefde terug te krygen, een beslist bewijs hebben, dat gy op geen wijze hoegenaamd de hand hebt gehad in den moord. Dan eerst zal ik tot u terugkeeren. Twee weken later, den 30 October, stelt mevrouw Steinheil zich in verbinding met den .Matin", om do hulp der reporters in te roepen bij het opsporen van den dader. Op dat tydstip begon men de zaak vrijwel te classeeren, geen enkel nieuw feit deed zich voör. Waarom begon de weduwe toon weer ineens de zaak op te rakelen Omdat zy inzag, dat zy van de zijde van den lieer Bor - dorel niets meer had te verwachten, wanneer zij hem niet, bet kostte wat het wilde, het bewya van haar onschuld leverde. En toen moest een schuldige gevonden worden Het gerucht looptj dat mr. Aubin, dc ad vocaat van mevrouw Steinheil, het voorbeeld van don rechter van instructie Leydet zal volgen, en de zaak aan een confrère zal overdragen. 's Keizers jubileum. By de illuminatie ter eere van 's Keizers jubileum was de stad Weenen prachtig ver licht. Op don Ring werd de mensclienniassu, dio uitgegaan was, om de verlichting te zien, op 1,200,000 geschat. In dat gedrang moes ten ongelukken voorkomen. De politie had dagen te voren den raad gegeven kinderen thuis tc laten maar toch hadden velen de kinderen raecdegonomen, die niets zagen en veel leden. Vrouwen werden onwel en moes ten uit het gedrang worden gevoerd. Voor den Burgthor stond een dichte menigte, duizenden en duizenden menschen plotseling ging de electrische verlichting van deze poort uit. Een paniek ontstond onder de menigte. Velen vluchtten door de plantsoenen tusschen do musea en den Burgthor. Door de yzer- draadomheiningen om de bloemperken ge raakten enkelen ten vul. Andereu vielen daar over heen, en spoedig lag er een kluwen snikkende, schreeuwende en kermende men schen, Onder de gevallenen was de afgevaar digde Hölzl, die toen hij opgenomen werd, gestorven bleek to zyn. Een oude dame stierf' toen men poogde haar uit de bewusteloosheid te docu ontwaken. Een derde sterfgeval had plaats voor den Stephansdom, die eveneens schitterend verlicht was. Daar stortte een jonge dame neor, die bleek plotseling over leden to zyn. Verpakking der eetwaren. In .Moleschot" treffen wij een artikel aan tegen het wikkelen van voedingsmiddelen in oud papier, welke wyzo van doen vooral wordt afgekeurd bij eetwaren, die rauw wor den genuttigd of te voren reeds gekookt zyn, wegens hot gevaar van besmetting met ziekte kiemen op het papier aanwezig. ,Mon meene niet, schryft de redacteur van liet weekblad, dat dit gevaar van denkbeel- digen aard is of slechts op theoretische be schouwingen berust. In vele Franscbe steden heelt men tegen de gevaren van het ver spreiden van ziekten door middel van oud papier, dat gebruik wordt om voedingsmiddelen te verpakken, verordeningen in het leven geroepen. Dezo verordeningen zij eerst vast gesteld, nadat de noodzakelijkheid daarvan gebleken was en na de onderzoekingen van den directeur van bet gemeentelijke labora torium tc Montpellier. Het resultaat dezer proefnemingen was dut le Oude couranten, prospectussen,brochures en andere drukwerken geheel en al verboden moeten worden voor het inwikkelen van zoowel droge als natte voedingsmiddelen. 2e Gade handelsboeken, belastingbiljetten, registers en dergelyke kunnen toegelaten wor den voor droge eetwaren als het papier zinde lijk is. 3c Alleen niet kunstmatig gekleurd, niet bedrukt of niet beschreven papier mag voor vochtige voedingsmiddelen worden gebruikt 4e Winkelvisitatiën of andere behoorlijke contrftle is dringend noodig. In ons land bestaan dergelyke bepalingen nog niet. Wij wekken daarom onze lezers op zelf paal en perk te stollen aan het versprei den vhh ziekte, dood, zorg on verdriet door ond papier. Etsch van uw winkelier dat hy zuiver on bedrukt papier voor uw eetwaren gebruikt. En voegen wij erby gebruikt zelf ook geen ander papier. Advertentiën. Uit den Omtrek. Anna Paulowna. In do rijkspostspaarbank, postkantoor Anna Paulowna en de daaronder ressorteerendc hulpkantoren is in November ingebracht f 8889,76® en terugbetaald f 8401.55. Het laatste boekje droeg tot nummer 799. Tot brievenbesteller iB aangesteld onze plaatsgenoot, de heer Si Groet. Burgerl. Stand d gem. Anna-Panlovna, der maand November 1908. ONDERTROUWD Dirk Dekker en Antje Klare. Jan Franciscus Polet en Trijntje Bruin. GETROUWDDirk Dekker en Antje Klare. Jan Franciscus Poloten Trijntje Bruin. GEBOREN Johanncs, z.v. Jacobus Zas- burg en Jannetje Spigl. Afra Brigitta, d.v. Johannes Nuy en Geertruida Maria Ruiten burg. Jan, z.v. Jacob Meilink en Trijntjo van Duin. Anna Jeanetta Margaretha, d.v. Pieter Zoete én Geertje Koppel. Willem Al- bert, z.v. Jan Hoep cii Cornelia Iielena TieL Elisabeth, d.v. Adrianus Somers en Grietje van Duin. Margaretha Closina, d.v. Nicolaas Nap en Antje Kos. OVERDEDEN: Trijntje Wagemaker, 69 jaren. Jacob Aris, 27 jaren. Hildebrand Ka- ier, 30 jaren. Burgerlijke Stand der gemeente Texel van 21 tot en met 27 Nov. 1908. GEBORENGeeno. ONDERTROUWD: Goene. GETROUWD: Adolpli Ferdinand Koning en Adriaantje Schagen. OVERLEDENCornelia Geertruida Kik kert, 4 maanden, d.v. Jacob Kikkert en Krijn- tje Petronella Witte, Maarten Boon, oud 77 jaar, echtgenoot van Jannetje Abbenes, Antje Keizer, 91 jaar, weduwe Jacob Dros, Dirk Bakker, 80 jnar, weduwnaar van Annaatji Bruin. Gemeenteraad der gemeente Wieringen, gehouden 2 December 1908. Voorzitter dc burgcmcoster. Afwezig de lieer Koops. De voorzitter opent dc vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Aan den heer De Vries, wordt op zijn verzoek, met 1 Februari a.s. eervol ontslag verleend als hoofd der school op Jlippolytushoef, inet dankbetuiging voor bewezen diensten. De Raad besluit eene oproeping te plaatsen van sollicitanten, met hoofdakte en acto voor Franscbe ot Engelscbe taal. Bij de rondvraag besprcokt do beer Her mans het dak der school op-> Oosterland, waarna de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. .Zou het vrede of oorlog zijn vroeg Koningin Victoria aan haar minister, Lord Palmerston. De minister had zijne vorstin juist een bericht voorgelezen bestemd voor St. Petor8burg. Het was in het jaar 1854 en du verhouding tusschen Engeland en Rus land was hoogst gespannen. .Dat hangt van Prins Gortschakoff af, Uwe Majesteit'ant woordde Palmerston. .Indien de Prins zich gped voelt wanneer hy deze tyding ontvangt, dan is het nog mogelyk dat ons geschil eene gunstige wending neeintmaar lijdt hij by ontvangst daarvan wellicht aan pijnen ten gevolge van Slechte Spijsvertering, dan krygen wij oorlog". Persoonlijk geluk of ellende hangt af van gezondheid en volkeren zyn immers niet an ders dan eene verzameling personen. Gezond heid hangt voornamelijk af van de spijsver tering. Wanneer hot spijsverteringsproces gestoord is, dan zijn Moeder Seigel s Tablet ten bet geneesmiddel waarop men ten volle vertrouwen kan om hot weer te herstellen. Samengesteld uit kruiden, schors en bladeren regelen en versterken Moeder Seigel's Ta bletten zoodanig de maag, léver, nieren en ingewanden dat Slechte Spijsvertering en zijne wanhopige pijnen, verstopping, oprisping, hoofdpijn en algemeene neerslachtigheid niet langer mogelyk zijn. .Ik heb gedurende langen tyd aan Slechte Spijsvertering geleden", schrijft ons in dato 26 Mei 1908, Mej. de Wed. S. Doove, wonende van Ravenstein- straat 227a, den Haug, «gepaard met alle verschijnselen dier tot wunhoop dryvende ziekte, maar Moeder Seigel's Tabletten hebben mij mijn gezondheid weer terug gegeven en thans voel ik mij een geheel auder raensch". Moeder Seigel's Tabletten zyn verkrijgbaar bij alle Drogisten en by de voornaamste Apothekers. Prys fl. 1.50 per fleschje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIK—BIERSTEKER, Keizerstraat 98, te Anna Patllowna bij U. ZüN, in Drogeryen. en to Schagen by J. ROTGANS. Heden overleed mijne lieve vrouw Heiltje Veen, geb. Van uur "Wotjde, in den ouderdom van 65 jaar. P. VEEN en Familie. Helder, J December 1908. Allen, die iets te vorderen heb ben van den Heer en Mevrouw G. F. TYDEMAN, worden verzocht daarvan vóór 10 December a.s. opgave te doen aan den ondergeteekende aan boord Hr. Ms. „De Ruyter." G. F. TYDEMAN, Kapitein ter Zee. gevestigd HOOGSTRAAT. Zondag 6 December voormiddags fO uur en des namiddags te 5' /2 uurde Heer J. DEKKER, van 's-G raven hage. Woensdag 9 Dec. 1908 '«avonds 7 uur, in do school te Koegras. A. E. v. GRIETHULJSEN. Luthersche Kerk. door de Luthersche Zangvereeniging „EEN, VASTE BURG". met belanglooze medewerking van de Dames J. Metzelaar, zang, A. Vos, piano, den Heer J. A. v. Vliet, orgel, en de Heeren K. M Müller, J K. Koeleman, P. L. Madio! on J. van Vessem van 't Staf muziekkorps der Kon. Ned. Marine (Strijk kwartet), OP Zondag 6 December 1908, des avonds ten 7 ure, precies. Programma's a 25 ct., tevens strekkende tot bewijs van toegang, zijn verkrijgbaar bij Mej. de Wed. G. A. SONSTRAL', Spoorstraat-, de Firma MEIJER HABERMANN, Kanaalweg en het be stuur en leden der Vereeniging en op de avonden dor uitvoering aan het Kerk gebouw. Tooneelclub „Kunstmin". 4e Buitengewone Volksvoorstelling - op - Zondag 6 December 1908 in 't „CASINO", op veelvuldig verzoek e monologenspel in één bedrijf. Enorm succes I Enorm succes I In dit stuk worden 7 karakterrollen door één heer vervuld. Gevolgd doops NA 'T SOUPER, Klucht in één bedrijf. Lachen Lachen I Afgewisseld door komische Voordrachten en Duetten. Na afloop BAL. Kaarten verkrijgbaar k 15 cent, ge reserveerd a 25 cent, bij A. K. Kokelaar, Kanaalweg 120 en Mej. de Wed. A. Bels, Loodsgracht 2 en op den avond der voorstelling aan de zaal. Opening 7 uur. Aanvang 8 uur. Kinderen beneden 15 jaar geen toegang Grondig Piano- en Orgelonderwijs. Mej. L DEKKER. Koningstraat 79. Het beat te en goedkoopste adres voor Klokken, Horloges Wekkers, Houden- en Zilveren artikelen met garantie, is b\j Westerland en Hippolytushoef IPieringen. (De artikelen worden gaarne op zicht gezonden. Reparatie binnen 8 dagen terug.) NUTRICIA's HYGEA KINDERMEEL. Dit is een gedextrineerd moelprepa- raat, van gelijke samenstelling als de best bekende buitenlandsche kindermeelsoorten en heeft boven dien dit voordeel, dat het, door vermijding van groote transport kosten, inkomende rechten, enz. een vierde goedkooper in den handel kan worden gebracht. Per 1K.G. bus f 0.75. Verkrijgbaar voor Helder en Omstreken bij A. M1JNJ1ARDT, Ass.-Apotheker, „De Aesculaap", Kanaalweg 147, by 1 Casino". Prijsbiljarten in het Café „DE KARSBBOOM", Kanaalweg 33. A.s. St. Micalaas PRIJSBILJARTEN. Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels-Correspondentie. BERLITZ«METHODE. Prijzen: 1 persoon fl.— ,twee fl.50, drie fl.80. AdresJ. 0. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. Spaarbank. Wenscht geld te beleggen op land of soliede buizen, (le hypotheek), rente laag, voorwaarden zeer billijk. Br. fr. motto „Spaarbank", Bureau van dit blad. NEDERLANDSCHE INDUSTRIE der NATUUR WOUEN ONDERGOEDEREN wegens opheffing de w. t© Helder, zal op Woensdag 16 December 1908 en volgenden dag, 's morgens 10 uur, in het verkooplokaal aan de Loodsgracht 13, publiek verkoopen i alle aanwezige goederen der Winkelzaak, als diverse Tafels, Stoelen, Kasten, Schrijibureau, Spiegels, Schilderijen, Étagères, Theetafels, Veeren- en Kapok ken Bedden, Dekens, Kleeden, Karpetten, Loopers, Matten, Keukenbenoodigdheden, enz. enz. Voorts: het restant der goederen van het huis van verkoop en koop met het recht van wederinkoop, w.o. gouden en zilveren Horloges, Ringen, Broches, enz. Winkelstellingen, Schragen, Tafels, Stoelen, Uitstalkasten, enz, enz. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur. TE KOOP. Een Geopzegen lang 90 vaam. Sar dien kuil met toebehooren en Vlet met Zeil en Treil. Ti; bevragen bij A. ZEEUW, Huisduinen. Te koop een gebogen Kastje- Billijke prijs. AdresBureau van dit blad. Te koop of te huur een Winkelhuis staande aan de Spoorstraat, een zeer groot Terrein met groot pakhuis en een Woon- en Winkelhuis, alles staande aan de Langestraat te Heider. Adres J. GRAAFF, Spoorstraat. TE KOOP 80 M\ Klei- en Zvartegrond, gemakkelijk voor het vervoer gelegen. I Adres R. N. VAN OS, Mr. timmermen, j Binnenhaven 9. fiflDQNTIFIE0ER s™DflT 1RIMT UnHnll I IC WORDT TERUGGENOMEN FABRIKANTEN VALTON ZONEN AMSTERDAM Het zuiver wollen ondergoed „La Co- mête" wordt geleverd in wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zyn geheel volgens de vormen van het lichaam geweven, de prijzen billijk, terwijl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden ra e d a i 1- e s op de tentoonstelling voor Mode en Reform to Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder- landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. De le Luitenant-Kwartiermeester, toe gevoegd aan den Indendant bij de 4e Divisie te Helder, zal op OINSDAG 8 DECEMBER a.s., om 12 uur 's middags, in het garnizoens-kleeding- magazijn aldaar, verpachten, het oude Llgstroo, afkomstig van de troepen in het gar nizoen, gedurende het tijdvak 1 Januari tot en met 31 December 1909. De verpachting heeft plaats bij in schrijving, volgens de voorwaarden, welke ten bureele van den Administrateur van voornoemd magazijn ter lezing liggen. De kosten dezer komen voor rekening van den aannemer. De le Luitenant-Kwartiermeester, voornoemd, W. B. SLOTBOOM. is een nuttig Geheel compleet f32.50. Adres Kanaalweg 101. O Voordeelt^ aanbod. Voor billijken prijs te koop gezaagde Houtwaren, weinig gebruikt Eiken en Grenen Delen, Ribhout, Baddings en Platen in alle afmetingen, uitnemend geschikt voor te bouwen Pakhuizen, Bruggen, Vloerleggers, Heinigpalen, enz. Licht KettingWerk, Touwwerk, Blokken, Lieren en meer sloopgereedschap. Voorts1500 paaltjes a 5 voet en een partij Latten. AdresSpoorstraat 17, hoek Spuistr., alhier. TE KOOP Naaimachinetafeltjes met uitgezaagde bladen en regeltjes met koperen trekken op de lade, noten gepolitoerd, f 3.25 Dit zyn de laatsten, later f4.50. Adres W. KLUT, meubelmaker, Vla mingstraat 64, over de school. TE KOOP op voordeelige voorwaarden voor geld belegging: 4 peroeelen onder en bovenhuizen- staande Oostslootstraat2 naast elkan, der staande perceelen, Gravenstraat; 2 naast elkander staande perceelen, Oranje straat; l perceel, Vischstraaten 1 perceel (onbewoonbaar verklaard), groot 48 c.A., staande Steigersteeg. Alle perceelen zijn van nieuwe rioleering en waterleiding voorzien en in goeden staat onderhouden. Desnoods 70—80 hypotheek. Adres: Eigenaar M. S. DE LEEUW, Weesperstraat 28, Amsterdam, of by den opzichter W. A. DE MIN, Achtergr. W./zyde. TE KOOP Te .koop een flink burgerwoonhuis (zeer aannemelijk). Adres: Loodsgracht 5e. Wacht eens even! Zeg, Fritswat hoor ik hier toch fluiten, Nu, Annadat is de Papegaai of [Kanarie, Hier bij den Barbier voor de ruiten, Men kan ze daar uitzoeken de fijnste [soort, Die nu iets fijns wil koopen, zegt het [voort I J. v. tl. BORG. Kanaalweg 85. Maandag a.s. van een buis met het recht van wederinkoop_ Aanbevelend, Firma Wed. L. I. Groen, Zuidetraat 79, koopt steeds tegen de hoogste waarde goud, zilver, galon, meubelen en alle voorkomende artikelen. Heeft weder een naaimachine en een le klas Heerenrywiel te koop. «an goedkoop degelijk SCHOENWERK, tegen uiterst lage prijzen. Tevens stokken zooileder verkrijgbaar, zeer goedkoop. 2de Schagendwarsstraat 4. Pus ontvangen een partij fijne Edammer Kaasjes, 3 3% pond zwaar, 50, 55, 65, 70 en 100 ct. per stuk Ook halve verkrijgbaar. Fijne Goudsche Kaas 20 en 30 cent per pond. Oude Friesche Kaas 10 en 13 cent per pond. Verder beste boter van 30, 35, 40 en 45 ct. en de smakelijkste 50- cents Boter. Probeert de Anietto-Boter, prys 47 cent per pond, 23% cent per half pond. 25 pond geven reeht op een prachtig naar keuze cadeau en 1 gulden in contanten. M. DE KOK, Schagenstraat 18. voor jongens is welke beneden inkoopsprijs verkocht worden bij Zegt het voort. begint van 1 PROFITEERT van deze buiten gewone gelegenheid. Zie de prijzen in de Uitstalling. schuin over het Raadhuis.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2