BijvoegseS van ,,'t Vliegend Blaadje", van Woensdag 9 December 1908. Texel, 6 December. Het Sinterklaasfeest is vooral aan don Burg zeer opgewekt gevierd geworden. Min stens honderd gemaskerden, onder wie zich fraaie groepjes be onden, bewogen zich langs de straten. De voorstelling van een tram in optima forma, ondervond veel belangstelling, misschien ook wel als toekomstbeeld. Groot succes was weggelegd voor 't aantrekkelijk muziekgezelschap, dat bij de lustige tonen der muziek eene inzameling hield ten bate van 't Witte Kruis. Er werd voor 't goede doel mild geofferd, zoodat f 53 werd bijoen- gebracht. In de bewaarscholen verschen de heusche Sint en 't gewaad van den Bisschop was wat fijn. Het jonge volkje werd mild bedacht. Door de verdieping voor den zeedijk van het Horntje, wordt ook de zeewering van den Prins-Hendrik-polder meer en meer be dreigd. Voorheen werd deze dijk beschermd door een zandplaat, de «doode hond" ge^ heeten, doch deze zandvlakte is in den loop der jaren geheel verdwenen, 't Gevolg daar van is geweest dat thans, by stormvloeden, de golfslag beukt tegen den zeedijk van den polder. Met steen en beton heeft men de glooiing reeds verBterkt, doch nog kostbaarder kunst werken zullen noodig blijken om de zee mot vrucht te kunnen kceron. Texel, 7 December. De vissohers hebben het in de vorige week niet best gehad. Garnalen werden er veel gevangen, doch ze brachten op de buiten- landsoho markten niet eens de onkosten op, en de Noordzeevisschers hadden veel last van mist. Enkele schuiten kregen averij aan de netten, een bracht zelfs het heele visch- gery weg, wat hem eene schade van onge veer f100 bezorgde. Anna Paulowna. Zondag 6 Dec. had eene vergadering plaats van stemgerechtigden der Nederl. flerv. Ge meente, ter verkiezing van 3 leden van het kiescollege. Aftredenden waren de hoeren A. Kos, K. L. v. Gorkom en K. Appel. Her kozen werden de heeren A. Kob en K. Appel en gekozen de heer C. Wydenes Spaans. Vergadering van het Visschersfonds. Wieringen, 6 December. Na opening der vergadering door den voorz., worden de notulen der vorige verga dering door den secretaris gelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. De secretaris betuigt vervolgens zijn dank aan de vergadering voor de hem toegedachte gratificatie. Hierna verzocht de voorzitter, den penningmeester rekening en verantwoor ding te willen doen. Waaraan deze gevolg geeft. De ontvangsten hebben bedragen f 353,09 De uitgaven 53,71 Saldo in kas f 299,38 Er was nog in kas f 2104,605, nu dus te zamen f2403,986. Dit is belegd op de vol gende wijze: f962,44 op de Rijksspaarbank, f 1300 op hypotheek en in kas nogfl41,646. De penningmeester deelt verder mede, dat na 1 Dec. nog ongeveer f20 is ontvangen, welke op de volgende afrekening verantwoord zullen worden. De boeken en bescheiden werden door eenige aanwezigen nagezien en in orde be vonden. Hierna deelt de voorz mede dat zich nog 19 kwitanties onder zijne berusting bevinden, waarvan er 16 onvoldaan zijn, en drie we gens bodanken van de heeren C. Tijs.m, J. Harteveld en D. Lont, zullen vervallen. Voorz, stelt voor de wanbetalers nog eene aanmaning te zenden om voor 1 Januari te betalen en ze anders als lid te royeeren Na eenige discussiën hieromt wordt alzoo be sloten. Verder vraagt de voorz. of de vereeniging lid zal blijven v. d. .Vereeniging tot bev. v. d. belangen der Zuiderzee-Visschery". De heer Koorn, betoogende, dat het, om iets tot stand te kunnen brengen, wonsche- lijk is elkander te steunen, stelt voor lid te blijven. Welk voorstel in stemming gebracht met 25 tegon 8 stemmen wordt aangenomen. Voorz. zegt in de courant gelezen te heb ben dat den 21en Dec. a.s., een vergadering vanwege die vereeniging zal worden gehou den. Daar nog geen agenda van de aldaar te behandelen punten is ontvangen, kunnen deze hier niet behandeld worden. Voorz. vraagt daarom of er weer ovenals alle jaren een afgevaardigde moet worden benoemd naar die vergadering, dan wol, of men het aan het bestuur over zal laten, om, wanneer na ontvangst der agenda, deze het noodig oordeelt, over een of meer der punten iets te moeten reclameeren, dit per brief te doen. Zonder stemming wordt tot dit laatste besloten. Een der aanwezigen merkt nog op, dat vele kleine oesters worden opgevischl en tegon een schandelijk lagen prys worden verkocht, en vraagt of hiertegen niets gedaan kan worden, daar de leden van .Houzec" tc Oosterland ze op het »Bed brengen en cr daarna heel wat meer voor krijgen. Voorz. zegt dat zoolang hiertegen van Rijkswege niets wordt gedaan het Visschers fonds er ook niets aan kan doen. Voorz. brengt ten laatste nog ter tafel het voorstel om van vergaderlokaal te verande ren. Daar deze zaal f 5 vaat aan huur kost en dan nog voor iedere vergadering f 1 voor licht en vuur. Dus nu kost iedere vergadering opb :er werd twee keer per jaar vergadera) f3,50. Voorz vindt dit wat veel, daar er z. i. wel een koepel gratis is te krijgen. Dit voorstel werd in stemming gebracht en met 17 tegen 15 stemmen verworpen, wel echter zal het bestuur, op verzoek van een der leden, nog eens bij het kerkbestuur aandringen op vermindering vau zaalhuur. Niets meer aan de orde zijnde gaat de voorz. tot de rondvraag over, waarna een der aanwezige leden zegt, gehoord te heb ben, dat er leden hebben bedankt wegens niet uitbetalen by ongelukken. Gaarne zou hij daaromtrent iets nader vernemen. Voorz. zegt dat hem daarvan niets bekend is, wel echter, is dén geval te ver gegaan met uitbetalenzoodat nu om uitkeering bij een ongoluk te krygen, men een bewijs van don dokter moet toonen. De rondvraag niets meer opleverende, sluit de voorz. onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. Burgerl. Stand der gemeente Wieringen maand November. GEBORENTryntje d v. S. Lont en A. Bakker. Willem z. v. L. de Jongh en A. M. Visser. Cornelis z. v. H. Bakker en G. Lont. Anna d. v. C. Duijnker en D. de Vries. ONDERTROUWD: 1\ Mulder en M Kos ter. D. v. Savoijen eu A. Knol. D. Rotgans on E. Omis. GEHUWD: P. Mulder en M. Koster. W. Hermans en A. do Haan. D. v. Savoijen en A. Knol. OVERLEDENReijer Wagemaker, 75jaar, echtgen. van A. Tijscn. Jac Kuijt, 57 jaar, echtgen. van M. Takes. Nan Metselaar, 4 maanden z. v. N. Metselaar en A. Everts.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 5