Voor do Liefdadig heidsvoorstelling 17 ONDERVINDING IS MEER WAARD DAN REDENEERING. Oud Gereformeerde Gemeente der Familie POLAK Maandag 14 December, VEREENIGING TDT BESTRIJDING DER TDRERCULOSE TE HELDER. Leerlingen H. B. S ENGLISH. Verkoop Hulpschoo! Laatste verknoping BRDE KARNEMELK, N. EISELIN, Marine en Leger. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pnntserdekschip «Utrecht", onder bevel van den kapt. ter zee M. M. L. Olivier, 7 dezer van Algiers naar Nieuwediep vertrokken. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nkdeblani», Celebes, van Java n. A'dam, vertr. 8 Dec. v. Mursoille. Flores, van Java naar A'dam arriv 8 Dec. te Suez. Madura vertrok 8 Dec vnn Amsterdam naar Java. Oranje, van A'dam naar Java, univ. 8 Dec. te Genua Vondel, r. Java n. A'dam, vertr. 7 Dec. v. Port-Said Ambon. v. A'dam n. Java, vertr. 8 Dec. v. Antwerpen Koninklijke Hollandsche Llotd. Hamilton arriv. 5 Dec. van A'dam te Buenos-Avres Rijnland arriveerde Dec. v. A'dam te Buenos-Ayre3 Zaanland, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertrok 8 Dcc. van St Vincent. ItltJOZOlldOIl M\juheer de Redacteur 1 Mogen ondergeteekendun voor het onder staande een weinig plaatsruimte in Uw blad verzoeken By voorbaat daarvoor hun dank Zooals de inccste lezers Uwer courant be kend zal zijn, werd Vrijdag 4 December j.1. door den facteur van het Marinehospitaal, N. Spiekman, eene portemonnaie verloreu, inhoudende een bedrag van f85. Niettegenstaande door hem eene belooning van f10.aan den eerlyken vinder werd toegezegd, is alleen de ledige portemon naie aan het politiebureau gedeponeerd, zoo dat het geld voor hem als verloren kan wor den beschouwd. Het verlorene was bovendien niet zyn per soonlijk eigendom, doch hem ter hand ge steld voor de verzending van postwisseis enz. door verpleegduu uit het hospitaal eu zal hy dus aan de belanghebbenden deze gelden moeten vergoeden, hetgeen hem, ge zien zijne huiselijke omstandigheden, bijna onmogelijk is. Waar een ander zich heeft verrykt met geld, waarvoor een oppassend huisvader aan sprakelijk was gesteld, daar doen onderge- teekcndcn met de meeste vrijmoedigheid een beroep op den weldadigheidszin huuner pluuts- geiiooten en stellen zy zich gaarne bereid alle giften (men denke vooral aan bet«vele kleintjes maken een groote'in ontvangst te nemen en daarvan verantwoording te doen iu dit blad. Ju. VAN BREDERODE, Loodsgracht 59. HERMAN KOPPEN, Hoofdgracht 84. F. MULDER, Westatraat 32, Penningmeester L. n. V. A. VEEN, Kanaalweg 98. Helder, 10 December 1908. Wy belasten ons eveneens gaarne met het in ontvangst nemen van giften. Red VI. Bi. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoekt ondergeteekeudo hem eeuige plaatsruimte te verlcenen in uw geacht blad, lot plaatsing van onderstaand schrijven. Nuar aanleiding van een bericht voorko mende in het Vliegend Blaadje d.d. 17 Maart j.1. onder bet motto Loods vaartuigen'werd mijne belangstelling gedreven naar de inge zonden stukken, voorkomende in een der Heldersohe bladen betreffende benauwde slaap plaatsen enz, enz. aan boord van de Rijks- loodsvaartuigen. Ik gaf mij de moeite, na een lang verblijf buitenslands niet eerder daartoe iu de ge legenheid geweest zynde, een onderzoek in te stellen, en deed de ervaring op, dat de toestanden vermeld in genoemde bladen, vol komen waarheid bevatten. Een woord van hulde aan de Gezondheids commissie, welke zich zoo ijverig in het belang der volksgezondheid met deze zaak inliet, is niet misplaatst Als antwoord op haar schryven werd echter medegedeeld, dat het onderzoek naar den hygiënieehen toestand aan boord van Ryks- loodsvaartuigen niet ligt op den weg der Gesondheidscommissiën, maar behoort tot den werkkring van den inspecteur van den ge neeskundigen dienst der zeemacht. Met het volste vertrouwen wordt dan ook het oogenblik te gemoet gezien, dat van be voegde xjjde zoodanige maatregelen worden getroffen, dat een einde wordt gemaakt aau het thans zoo treurig verblyf aan boord van 's Ryks-loodsvaartuigen. Waarljjk het verblijf (dit was aan boord van een der loodsscboeners bestemd voor den dienst in het Engelsche kanaal) bleek ray niets anders toe, ja zelfs minder, dan een keuken, waar dagelijks, van 's morgens tot 's avonds niets anders wordt gedaan dan koken en stoomen. Bovendien strekt het nog tot bergplaats van proviand en steenkolen alsmede tot een verblijf en slaapplaats van 16 tot 19 personen Indien het Loodsbestuur, dat meermalen op den toestand gewezen werd, er toe over ging om het fornuis te plaatsen op eon af zonderlijk daartoe geschikt localiteit of door het to scheiden met het plaatsen van een beschot, er reeds een grooten stap in het belang dor volksgezondheid gedaan werd. Menigmaal vertelde mjjn zegsman, gebeurt het dat men vanwege de benauwdheid daar beuedon, de vlucht moet nemen door den stank eu rook veroorzaakt door het lornuis. U, dankzeggende rajjnhcer de Redacteur voor do verleende plaatsruimte. Uw. Dw. Dr. X. Helder, December 1908. Vervolg der berichten HELDER, 11 December. Geslaagd voor examen boekhouden te Amsterdam de heer A. C. de Koster, com mies 11. IJ. S. M. te Helder. Verlof verleend aan B. H. Themmcn, brigadier majoor der rijksreldwacht te Helder, tot het aannemen der zilveren eeremeduillu, verbonden aun do orde van don Rooden Ade laar, hem door Z. M. den Duitscben Keizer, Koning van Pruissen, geschonken. 't Ueberbrett'l-gezelschap in Casino. Die Preese iat toch niet da", zei de lei der met een blik naar het ledige perstafëltje heel vóóraan, iu zijn lnimige toespraak bij 't begin. Abcr, Herr Baron, ,ze" was wohl da. En zo heeft het heel leuk gevonden, je avondje, zoo iets heel anders als anders. Ueberbrett I is geen varietó, en ook geon tooneel, maar daar zoo tusschen in, verklaarde de loider. De zaal is do voortzetting van 't tooneel, of omgekeerd, eu daaromlicht op in de zaullaten wy t hier een beetje ,ge- mutlich" maken, wy zullen 't je zoo aange naam mogelijk zien te maken. Dat zei-ie en dat heelt hij gedaau. In zyn gezelschap was 'n pianist, die goed speelde, ondanks'n .tus- schentoon'zooals hy ondeugend opmerkte, een zanger, die jong en bedeesd moest zyn en xingen moest als-ie-wou. Daar had je ook fraulein Kitty Doree, ,t e n o r-sangerin' althans een paar tonen lager dan een zware alt, met een machtig geluid een tenorge luid, een dame, die mooi zong. We hadden haar wel een heelen avond willen hooren. Mooi, zeer mooi was haar .Hoch, die Licbo and der Weinl" Dan had je Frau of Fraulein Lena Duvékc, eene sudamericancrin, made in Germany. Zij zong aardige wijsjes en danste dat 't een lust was by haar liedjes op zijn Fransch, zyn Engelsch, zyn Duitach, zijn Boheeinsch, allebei zang en dans. En tusschen dat alles door was Baron Oscar von Ficlitz, explicateur, chansonnier, conferencier. Een gladde baas, die ook een aardig vers zei, een pleidooi voor een Heiuc- standbeeld of een odo aau Paul Kruger, of moppen vertelde over twee joden Tot 't slot werd een een-acte gegeven, t Was Z. II. zeer «angenehm' geweeBt, verklaarde hij. Odb ook. liet programma der liefdadigheids voorstelling gearrangeerd door de familio Polak, luidt als volgt: 1. OuvertureOrchust. 2. Openingswoord (causerie) 11. H. Pnluk. 3. Cantate (tableau vivant) Ph. B. Polak. 4. Dan/a (Valse a quatre) West-Indisch 5. Optreden van een Italiaunsch ensemble Director Signnr Bonairio Pauze (i. Mr. Jumelly. Ongeëvenaard iu zijn muzikale verrichtingen. (42 Instrumenten iu 20 minuten. 7. Derby MurschOrebest. 8. Utile cuin dulci,propagandaspeecli voorCuragao. ',i. Divi-divj (dansduet)Curaeao's type. 10. Optreden van bet Italiaanseh emscrnblc. Uitslag der eindveiling te Koegras op 8 Dcc. ton overstaan van Notaris C. L, van den Borgh perc. 1. Winkelhuis, waarin herberg met doorrijdstal annex boerenwoning, erf en boom gaard gom. Callantsoog sectie B 510, groot 10 aren. Opgehouden op 30*20 gulden. perc. 2, 3, 4 en 5. Weiland, samen groot 10 H.A., gein. Callantsoog sectie B, kooper K. Slikker te Helder voor 973 L gld. De reis van president Castro. Reuter seint uit New-York De Associated Press publiceert een tele gram uit Santander, waar Castro was aan gekomen op zijn rei6 naar Bordeaux, waar in wordt gezogd, dat het doel van Castro's bezoek niet alleen is een operatie te onder gaan voor een gezwel aan de nieren, maar tevens om de geschillen met Frankryk en Nederland te vereffenen. Hij hoopte in Februari terug te koeren en dan den vrede tusschen Venezuela en de wereld te hebben hersteld. De reis heeft den gezondheidstoestand van den president aanmerkelijk verbeterd. Castro weigerde acht te slaau op de waar schuwing van den Venezulaan6chen consul, dat hij zich misschien, wanneer hij te Bor deaux landde, aan vernederingen zou bloot stellen. Hy zoide dat het bericht, dat hij met toegestoken handen kwam, hem reeds was vooruitgegaan en dat hy bovendien be reid was belangrijke concessies te doen, ten- eindo de vriendschappelijke betrekkingen met Frankryk te herstellen en dat hy eveneonB hoopte de zaken met de Vereenigde Staten in orde te brengen. Een persoon uit het gevolg ontkende, dat Castro in eeu interview zou hebben verklaard er trotsch op te zijn, dat hij met de meeste mogendheden op kwaden voet was, hoewel Castro wel van raeening is, dat de interna tionale betrekkingen zaken zijn, die zeer goed door consuls behandeld kunnen worden en hij weinig geduld heeft voor diplomatieke ceremonieën. Ook nam hy aanstoot aan den lageren rang, toegekend aan sommige buiten- landacbe vertegenwoordigers, die naar Vene zuela waren gezonden, waarin bij minachting zag voor de waardigheid van Venezuela. Toen Castro vernam vau de Nederland- sche vlootbetooging, maakte hij daarover eenige aanmerkingen. Kerstpottea voor Kerstanden 'tZal gedurende do komende Kerstdagen feest zyn, feest voor 't algemeen, doch in 'tbijzonder voor onze armen, ten minste uls wij, bewoners dezer gomeento, hiertoe willen medewerken door in de vol gende week eens extra te offeren voor Ha zoo, "t ia weer 'tonde liedje, niet waar belief je wat te geven?.... Dank je wel hoorIk geef niets versta jeniets, héfelem&al niets Ik ben lid van ja, waar ben ik al niet lid van? Ik steun onze liefdadige inrichtingen. Zondags gedenk ik de' armen in de kerk. Geen bedelaar stuur ik ongetroost heen. Schalen, zakjes, lijsten Ikik doe verder niets meer, be grepen Ho, hohoud u bedaard, waarde lezer en pruttel asjeblieft niet over de plichten die wy bobben te vervullen jegens onze minder bedeelde plautsgenooton, ja, wier behoeftige omstandigheden wij niet mogen vergeten nu de laatste maand van 'tjaar eon uitnemende gelegenheid biedt om eens byzonder te laten blijken dat wij nimmer het weldoen willen staken. Het naderend Kerstfeest toch leent zich uitmuntend om licht en blijdschap te bren gen in menig sombere, droevige woning vau Heldersche armen en vandaar dat het hier gevestigde Leger deB Heils uw onmisbaren en zeer gewaardeerden steun vraagt voor een buitengewouen maatregel, dien wij gaarne ouder uw aandacht willen brengen, teneinde daardoor (e helpen bereiken wut men in undere steden van ons land reeds met zooveel succes ondernomen heeft. >Het «Leger des Heils" in Nederland deelde verleden jaar een zeer groot aantal Kerstmanden uit en maakte daarmee dui- zenden kinderen, moeders en vaders en ook vele hoogbejaarde grootvaders en groot- moeders gelukkig. «Honderden gezinnen werden bezocht. «Hoevee! armoede en ellende hebben we .gezion on dank zy veler hulp .mogen lenigen. De dagbladen hebben or breedvoerig melding van gemaakt. ,Hier cu daar worden ook dekens en „klecron, soms een kacheltje of fornuisje «verstrekt. Ook werd een groote hoeveel- heid steenkool rondgedeeld. .Onze kerstuitdoelingen hebben thans «burgerrecht gekregen. Overal wordt er al op gerekend en naar gehunkerd. Ziedaar, lezers, een greep uit de circulaire die wy ter inzage voor ons hebben. Waarlijk, het is een zeer goed denkbeeld dat men ook hier zal trachten om eeu der gelijke Kersluitdeeling te doen plaats heb ben en we twyfelen niet of onze .zooveel duizend j laaisgenooten zullen zich hiervoor interesseerou door Maandag a. s. te letten op do eigenaardige, maar practische offer- bussen die op verschillende punten in dezo gemeente zullen geplaatst wor den en waarin uw gave hoe klein ook een nuttigo uitwerking ten gevolge zal hebben. Een flinke pot, voorzien vau gleuf, zult go kunnen opmerken aan een z. g. drie-poot; by den pot het opschrift: «voor het kerstmaal der armen" en tevens zult ge daarbij kun nen gadeslaan het symbool: twee nationale vlaggetjes en een groenkleurig plantje, alles trouw bewaakt door een vertegenwoordiger van het .Leger des Heils'-, die zorgdraagt dat de potten eiken avond worden geledigd en dat de inhoud in tijdelijke bewaring komt. De potten zullen van Muundag 14 tot Donderdag 17 December geplaatst zijn en daarnadaarna hoopt men oen bevredi genden uitslag te ontdekken, om vervolgens over te kunnen gaan tot het samenstellen der kerstma n den, die b. v. zullen be vatten: aardappelen, kool, rijst, boonen, spek, brood, boter en andere voedingsmiddelen. Zijn dc resultaten der potton zeer gunstig de opbrongst wordt in ons blad vermeld dan worden deze geschenken vermeerderd door steenkool, turf of andere dringend noo- dige behoeften, terwijl men dan ook een kinderfeest denkt to organisoeren om ten slotte nog te kunnen doen wat men voorne mens isfinancieel verrassen degenen, die onbekend oen bekrompen leven lijden Aan u dus, plaatsgenootcn, om te zorgen dat de plannen van liet „Leger des Heils" op royale wyze uitgevoerd worden en daarom als straks de kerstpotten hier, daar en gindB zichtbaar zijn, toont dan niet alleen uw nieuwsgierigheid of passeert ze niet achte loos, muur offert naar uw vormogen, opdat het a. s Kerstfeest voor alle armen een blijdschap zal geven en die feestdagen in dankbare herinnering blijven bij hen, en niet ullcen bij ben, doch ook bij allen die gehol pen en gewerkt hebben om de armoe en kommer, ellende en smart eenigszins te ver zachten. Arme menBchen, behoeftige gezinnen en allen die in aanmerking wonschen te komen voor het ontvangen van deze Heldersche Kerstuitdeeling, kunnen zich vervoegen in het gebouw van het .Leger des Heils'', Spoorgracht, op morgen, Zaterdag 12 Dec., vóór 12 uur des.middags. V. R. Uit den omtrek. Texel, 10 December. Door de manschappen, verbonden aan de reddingsbooten der N. en Z.-Holl. Redding- Mij alhier, is van het Hoofdbestuur eene kennisgeving ontvangen, waarbjj bericht wordt dat voortaan een pensioen van minstens f 60 per jaar zal worden toegekend aan ieder, die 't 60e levensjaar bereikt hoeft en min stens 15 jaren getrouw heeft deelgenomen aan reddingen en proeftochten. In bijzondere gevallen kan een hooger pensioen worden toegekend. De kennisgeving bevat overigens bepalingen betredende weduwen en weezen van het personeel, bij de reddingmiddelen dienstbaar. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Datum der ter V,raitidingsw.g. p0,tb„„reing. Tijdst. der laat. busl a/h Postk. Stadstijd. p. zeepost via Amsterdam II en 2.r> Dec. 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 18 Dec 7.'s av p. Holl. mail via Genua. 22 Dec. 7.— 'sav. p. Huil. mail via Marseille|15 en 29 Dec. 3.30'snam p.Frunschem;viaMar9eille| 18Dec. 7.— 'sav. p. Duitsche ra. via Napels|16 en 30 Dec 12'smidd. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en W. Afd. van Borneo: p. Eng. inail via BrinJisiltl en 25 Dec. |8.30'sinor. p. Holl. mail via Genua 22 Dec. |7.— 'sav. Naar Atjeb en de Oostkust van Sumatra: i Brindisilelken Vrijdag|8.30'smor 1 22 Dec. |7. 'sav. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam p. mail over Engeland p. mail via St. Nazaire 23 Dec. ;7. 21 Dec. 7 Jan. sav. 7.- 'sav. i. |7.— 'sav. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam. 23 Dec. |7.— p. mail via Southamptonjelkcn Dinsdag of Queenstown i en Vrijdag 3.30'snam p. mail via Hamburg 30 Dec. 7.'i (alleen op verL der alz.)| Naar St. Martin, St. Enstatius on Saba p. zeepost via Amsterdam! 23 Dec. |7.— 'sav (alleen op verl. der alz.) p. mail via Southamptonj 21 Dcc. |7, 's av. Naar Kaapland, Natal, Oranju-Rivier-kolonie en Transvaal Vrydag, 3.30 's namiddags. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. De wereld-verinuarde beroemdheid van Moeder Seigel's Tabletten is gegrond op de getuigenissen van munnen en vrouwen wien ze genezing gebracht hebben in gevallen van Slechte Spijsvertering, galachtigheid gepaard met zure oprispingen, verstopping, hoofdpijn, slapeloosheid, hardlijvigheid, opgeblazenheid, zenuwachtige neerslachtigheid, bloedarmoede en undere aandoeningen van maag, lever en nieren. Samengesteld uit kruiden, schors en bladeren bezitten Moeder Seigel's Tabletten ligcnschappen die de Spijsvertering bevor deren on zachtjeB tonisch werken op maag, lever en nieren. Deze hoedanigheden vormen ze tot een onwaardeerbaar geneesmiddel voor allen, die door ongezonde omgeving, zittende werkkring, zorgen, overwerk, of ten gevolge van verandering van weersgesteldheid de levenskracht missen, die alleen kan voort spruiten uit goed voedsel dat volkomen ver teerd wordt. Wanneer ge daarom door Slechte Spijsvertering gekweld wordt, zoodat geniet kunt eten, niet kunt werken, niet kunt den ken en niet kunt slapen dan dient ge onver wijld Uw toevlucht te nemen tot Moeder Seigel's Tabletten. Verklaringen van tien- duizende menschen getuigen dat Moeder Sei gel's Tabletten indigestieanders gezegd, Slechte Spijsverteringgenezen, omdat ze hen genezen hebben. Doet Uw voordeel dan ook met hunne ondervinding en probeert ze. De heer D. van der Waals, wonende Don- kersteeg 9B te Delft, verklaart: .Sedertge- ruimen tjjd leed ik aau Slechte Spijsvertering. Het was my niet mogelijk eenig voedsel in de maag te houden onmiddellijk nadat ik gegeten bad braakte ik alles weder onver teerd uit. Daar ik in de Courant zooveel van Moeder Seigel's Tabletten gelezen had, liet ik eens een iieschje komen en was ten zeerste verheugd, na ze slechts cenigo dagen gebruikt te hebben, reeds veel verlichting te voelen. Thans zijn de pijnen en het druk kend benauwde gevoel op mijn maag geheel verdwenen en ik zal dit heilzaam genees middel dan ook zooveel ik kan aan iedereen aanbevelen". Moeder Seigel's Tabletten zyn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prys fi. 1.50 per Iieschje. Te Helder verkrijgbaar o.a. bij de firma DE BIE— BIERSTEKER, Keizerstraat 93, te Anna Paulowna by D. ZON, in Drogerijen, en te Schagen by J. ROTGANS. Advertentiën Den "*2den December a. s. hopen onze geliefde ouders Jan Bruin en Petronella Catharina Reiderman hunne 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder. 10 Dec. 1908. Het Bestuur van het Alg-emeen Weeshuis te Hel der betuig-t zijn welgemeende» dank aan de(n) onbekende(n) geefster (gever) voor de op St Nicolaasavond aan de ver pleegden geschonken banket letters. Helder, 8 December 1908. Het Bestuur voornoemd gevestigd HOOGSTRAAT. Zondag 13 December voormiddags 10 uur en des namiddags te 57a uur de Heer J. DEKKER, van 's-Gravenhage. -I OP i- zyn nog een beperkt aantal introducties te bekomen a 50 cent in het Casino-gebouw en bij den heer B. H. POLAK DIJKSTRAAT P laatsbespreking aan gezelschap tafels op den Speeldag wan 12-2 uur. Sprekers de heeren VAN ESSEN 611 DE HEER van Rotterdam en dr. LINTHOUT, fan Amsterdam Woensdagavond 8 uur in het gebouw PalmstraatDonderdagavond 8 uur in de Bethelkerk, Kanaalweg en Donderdag middag 2 uur in de bovenzaal der Chr. Jongelings Vereeniging Spoorstraat. TOEGANG VRIJ. Tekstboekjes der te zingen liederen f 0.25 aan den ingang verkrijgbaar. Allen, die belangstellen in hun komst, worden uitgenoodigd tot de BIDSTOND op Maandagavond 8'/, uur, gebouw Palmstraat. Algemeene Vergadering op VRIJDAG den Hen DECEMBER 1908, des avonds ton 3 ure, in TIVOLI. AgendaStatutenwijziging. HET BESTUUR. Algemeene Vergadering van het Ziekenfonds „HELPT ELKANDER", op Zaterdag' 1*2 December 1908, dos avonds 8'/a ut, in lokaal van den Heer P. DE KONING, Hoofdgracht. Namens 't Bestuur. Hulp bij de studie aangeboden door Onderwijzer. Inlichtingen fr. brieven lett. H. B. S., aan het Bureau van dit blad. Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERLITZ-METHODE. Prijzen 1 persoon fl.—twee f 1.50, drie f 1.80. AdresJ. 0. Dyuiock Wood, Koningsplein 112, Helder. Grondig Piano- en Orgelonderwijs. Mej. L DEKKER, Koningstraat 79. Geldbelegging. Iemand wenscht eenig kapitaal te beleggen op le hypotheek op huizen of huizen met land. Rente laag en voor waarden gemakkelijk. Br. fr. onder motto „Geldbelegging", aan het Bureau van dit Blad. Burgemeester en Wethouders van Heidér zullen op WOENSDAG 16 DECEMBER a.s., des namiddags 2 uur, ten Raadhuize, alleen by in schrijving (biljetten op zegel), publiek werkoopsn i Het houten gebouw, staande aan den Dijkweg' nabij de K olensteeg- en gediend heb bende voor Hulpschool De voorwaarden liggen ten Raadhuize ter inzage, terwijl nadere inlichtingen desverlangd door den Gemeente-Bouw meester worden verstrekt. Helder, 7 December 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. F. OVER DE LINDEN, Loco Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. wegens opheffing der zaak. te Helder, zal op Woensdag 16 December 1908 en volgenden dag, 's morgens 10 uur, in het verkooplokaal aan de Loodsgracht 13, publiek verkoopen i alle aanwezige goederen der Winkelzaak, als diverse Tafels, Stoelen, Kasten, Schrijfbureau, Spiegels, Schilderyen, Étagères, Theetafels, Veeren- en Kapok ken Bedden, Dekens, Kleeden, Karpetten, Loopers, Matten, Keukenbenoodigdheden, enz. enz. Voorts: het restant der goederen van het huis van verkoop en koop met het recht van wederinkoop, w.o. gouden en zilveren Horloges, Ringen, Broches, enz. Winkelstellingen, Schragen, Tafels, Stoelen, Uitstalkasten, enz, enz. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur. OP Donderdag 17 December a.s., des namiddags 2 uur, op het gemeente terrein a. d Vischmarkt te Helder, van een partij Boomstammen, Takken, buitendienstgestelde Schoolbanken, Oudijzer enz. Voorts: een Vlet a 14 ton, liggei aan den Vuilnisbelt en is aldaar dage lijks te bezichtigen van 's namiddags 2-4 uur, terwyl de overige goederen daags voor den verkoop van 10—12 en van 2—3 uur te bezichtigen zyn. Deurwaarder H. KWANT. rtÉDERMFIDSCHE INDUSTRIE der NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN fiflDÜNTIFIEDH 5tuk dat hrimt unnnll l lt wordt terugqenomen fflBRUWnrtnllALTON ZOHENamsiehoam Het zuiver wolleu ondergoed „LaCo- mête" wordt geleverd in wit ofnatuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van het lichaam geweven, de prijzen billijk, terwyl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden medail- es op de tentoonstelling voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder- landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar by HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. Firma Wed. L. I. Groen, Zuidstraat 79f koopt steeds tegen de hoogste waarde goud, zilver, galon, meubelen en alle voorkomende artikelen. Heeft weder een naaimachine en een le klas Heerenrywiel te koop. NUTRICIA's met tarwe of rijstebloem, systeem Dr. THOMAS. ïoor Wordt gebruikt in de voornaamste kinderziekenhuizen als Binnen-Gasthuis te Amsterdam, hetSopbia-Kinder-zieken- huis te Rotterdam, enz. enz. Prijs per bus, voldoende voor een liter Karnemelk8oep f 0.25. Verkrijgbaar voor Helderen Omstreken bij A. MIJNHARDT, Ass.-Apotheker, Drogisterij „De Aesculaap", Kanaalweg 147, by „Casino". FOTOGRAAF, KANAALWEG 3. Prijscourant op aanvrage. Verloren een gouden MANCHETKNOOP, waar achter datum 23/3 1900. Tegen belooning terug te bezorgen le Schagendwarsstraat No. 4. Een onderoff. K. M. wenscht zich te oefenen op een Piano, gedurende eenige uren per week. Gelieve prijsopgaaf onder motto „Oefenen Piano", aan het bureau v. d. blad. Eeu BOERENZOON biedt zich aau, om als hoofd eener boerderij op te treden. Goed kunnende 'melken. Ook niet ongenegen om als meestersknecht op te treden. G.oede referentiën staan ten dienste. Fr. brieven lett. B. B., aan den boek handelaar A. J. MAAS, Helder. Bijverdiensten. Een solide levensverzekeringmaat schappij niet nieuwe tarieven vraagt een vertegenwoordiger. De bestaande leden zijn gratis over te nemen. Borgstelling vereischt. Steun van een ervaren inspecteur voor uitbreiding. Brieven motto „Bijverdiensten" Bureau van.dit Blad. Mevrouw BEECKMAN, Weststraat 43, vraagt met 1 Februari een flinke TWEEDE MEID. Niet te jong. Loon naar bekwaamheid. Spreekuur 's morgens vóór 12 uur en 's avonds na 7 uur. Flinke Loopjongen gevraagd. Adres Boekhandel EGNER, Keizerstraat. TE HUUR een net gemeubileerde Zitkamer en flinke luchtige Slaapkamer, op netten stand, met of zonder pension, zeer geschikt voor Heer en Dame. AdresBureau van dit blad. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. TE HUUR tegen 15 Januari of vroeger, eeu zeer uet eu gerieflijk WOONHUIS, inhoudende5 kamers, gang, keuken en zolder, voorzien van gas- en waterleiding huurprijs f 16.00 per maand. Te bevragen aan het Bureau v. d. blad. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M8, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen bij J. L. van OS, Nieuw straat 27. Te huur het nieuwgebouwde WOONHUIS aan de Laan no. 50, bevattende 4 ka mers, keuken en bijkeuken. Te bevragen bij den aannemer KRIJ- NEN, Weststraat 115. TE HUUR Het HEERENHUIS aan de Dykstraat No. 6, bevattende 6 Kamers, Keuken met bijkeuken, boven en beneden voor zien van Gas- en Waterleiding en ver dere geriefelijkheden. Te bevragenMiddenstraaat 44a. Te buur het nette WINKELBUISJE aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27. TE KOOP 80 M'. Klei- en Zvartegfond, gemakkelijk voor het vervoer gelegen. Adres R. N. VAN OS, Mr. timmermen, Binnenhaven 9. Wegens vertrek naar IJmuiden. Te huur of te koop het groote CAFÉ en LOGEMENT hoek Steigersteeg. Ook zeer geschikt voor fabriek, atelier, vergaderzaal of iets dergelijks. Te bevragen Spoorgracht 19. Voordeelig aanbod. Voor billijken prijs te koop gezaagde Houtwaren, weinig gebruikt Eiken en Grenen Delen, Ribhout, Baddings en Platen in alle afmetingen, uitnemend geschikt voor te bouwen Pakhuizen, Bruggen, Vloerleggers, Heinigpalen, enz. Licht Kettingwerk, Touwwerk, Blokken, Lieren en meer sloopgereedschap. Voorts1500 paaltjes a 5 voet en een partij Latten. AdresSpoorstraat 17, hoek Spuistr., alhier.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2