„CRESCENDO „de Prins van Sind". JÜC J VERFAILLE OPENBARE VERKOOPINE „De Eendracht Dantpalen en Heipalen, fleeren- en Kioderkleediog P VAN TOL. Nutspaarbank. DINSDAG 22 DECEMBER 1908, Leerlingen H. B. ENGLISH. N. EISELIM Verpachting. V erpaclitiug. Beschuit C. LAP, Marine en Leger. Met ingang van 1 Januari a s. zijn bij den marine, stoomvaartdienst bevorderd tot officier-machinist der 1ste kl. de officieren-machinist der 2de kl J. W. Kupteyn, J. F. A. vuil Bruggen, J. Verschoor, J. Holtmark van Dijkerhof!' D. Klazinga, A. den Hamer, M. Griek en II. J. W. Grimberg. Met 1 Februari a.s. is bij K. B. den benoemden officier-machinist der 1ste klasse J. Holtmark van Dijkerhof eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder erkenning van het recht op pensioen. Bij K. B. is aan de luit. ter zee der 2de klasse J. A. Vink met 16 December a s. eervol ontslag uit dei; zeedieiut verleend onder toekenning van pen- sioen. en het bedrag van het pensioen bepaald oj> f 1043 'sjaars Stoomvaartberichten. Stoomvaaht-Maatsciiappij Nederland. Oranje, v. A'dam n. Java, vertr, 16 Dcc van Suez Rembraiidt, v. A'dam n Java, is 16 Dec. Quessantgep, Sumatra arriveerde 16 Dec v A'dam te l'adang K. W. Hl, v. A'dam n, Java, arriv. 16 Dec. te Sabang Vondel, v. Java, n A'dain, vertr. 16 Dec v. Lissabon Culebcs, v. Java n. A'dam, pass. 16 Dec. Dungcness. Timor, v. Java n. A'dam, pass. 15 Dec. K. Carvoeiio. Flores, v Java n. A'dam, arriv. 15 Dec. te Genua. Koninklijke Hollandscue Llotd Auistelland, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 15 Dec. van Vigo. l-.i-inlund arriv. 16 Dec v. Buenos-Ayres te A'dum Zaanland, v. Buenos-Ayres n. Amsterdam, vertrok 15 December van Lissabon Hotterdambchk Lloto. Bogor, v. H'dam n. Java, vertr 16 Dec. v. Antwerpen- Sindoro, v, R'dara n. Java, arriv. 16 Dec. te Marseille. Solo, v, Java n. R'dam, arriv. 16 Dec. te Marseille. Tcrnate, v. Jnvan, R'dam, vertr. 15 Dcc. v. Antwerpen. Ingezonden. Zondagsrust der Slagers Gezellen. Geachte Redactie Vergun ona een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Geachte Stadgenooteu. Met dezen doen wy een beroep op welwillende medewerking om ook den slagers- gezellen te doen verkrijgen wat bun even als ieder andor arbeider toekomt en het geen /.ij hier in Helder nog nooit hebben gehad en dat is Zondagsrust. Wy geven u in overweging, waarom kan niet even zoo goed eou slagers-gezel Zondagsrust genieten als ieder ander mcnscb. Het is van ouds bier de gewoonte om ook des Zondags bij den slager de inkoopen te doen. Maar gij geachte burgers en medearbeiders die met wel gevallen na een volbrachte weektaak cën vrijen Zondag te gemoet zien, steunt ons bet belang der Zondagsrust en dut kunt ge zoo gemakkelijk. Koopt, of laat geen vlcescb, of worstwaren op Zondag bezorgen en vooral ook niet by die slagers, welke nog niet genegen zjjn op Zondag hun winkel te sluiten. Zoo gy dat doet dan zullen zy van zelf bun winkel op Zondag gaan sluiten, «n daar wij nu in 't koude jaargetijde leven, dat er niet het minBt voor bederf te vroezeu is, «oo kunt u nu toch w--l met een klein weinigje medewerking uwer zijds de Zondags rust der slagers-gezellen en ook die der patroons verzekeren. Waarom kan de slager niet even zoo goed als ieder ander de Zondag in den kring zijner buisgenooten of familie doorbrengen. Als gy eens bedenkt dat wij 's Zaterdu; een arbeidsdag hebben van 16 k 18 nnr somtyds nog langer en dan even goed '8 Zondagsmorgens weer vroeg aan don arbeid mouten gaan en dat tor wille van u. Wjj gelooven dat U er misschien nooit gedacht zult hebben, waaneer u des Zondags by den slager in den winkel waart om inkoopen te doen, deze menschen moeten nu om myner wil werken op Zondag. Wy stellen hel volste vertrouwen in het geachte [publiek van Helder, alsmede in de pers om ons sooveel mogelijk te steunen ia de Zondagsrust. U, geachte Redactie nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Het Bestuur afdeeling Helder, van de Nederl. Slagers-Gezellen Bond, Goedgekeurd by Kon. Besluit, J. P. SLUISMAN. Vervolg der berichten. HELDER, 18 December. Door de vereeniging «Helders Belang' is hot navolgend udres verzonden Aan Zyne Excellentie, den Minister van Waterstaat, te 's Gravenhagc Excellentie 1 Geven met verschuldigden eerbied te kennen, Ondergeteekenden, vormende, te zamen, het Dagelyksoh Bestuur van de Vereeniging .Helders Belang goedgekeurd bij Koninklijk Besln>t van 1 November 1890, no 84 dat zy, mede zoer in het belang der Hel dorsche visechery, volkomen adhaesie betui gen aan het adres, tot Uwe Excellentie gericht, door de vereeniging .Betracht hel Goede", te Texel, aangezien, vooral des nachts, het wrak gevaarlijk ligt voor d< visschersschepen, ook van die van Helder Redenen, waarom zij Uwe Excellentie dringend uitnoodigen, het daarheen te willen leiden, dat het wrak van de .Rouia", liggende in het Marsdiep, op ongeveer 0° 6*37" W.l. ou 52° 59'4" N.br., zoo spoedig mogelijk worde opgeruimd, dat de betonning van het wrak niet eerder worde opgeheven, voor en aleer het geheel is weggeruimd. 't Welk doende, enz. Het Dagelijkse!» Bestuur der Vereeniging ,Holdere Belang": de tydelyke Voorzitter, de Secretaris, J. v. WILLIGEN. L. H. FEENDERS. Helder, 16 December 1908. Steun aan de inwoners van Curapao. Zooals wy reedB in ons vorig nummer hebben medegedeeld, heeft de)collecte, alhier gehouden langs de huizen der ingezetenen, 1 668.81' opgebracht, terwijl van du beide liefdadigheids-voorstellingen nog bydragen zijn te verwachten. Deze som is voor onze gemeente vrij belangrijk, in aanmerking ge nomen, dat iu deze dagen al zoo veel wordt gevraagd. Bovenstaand bedrug, afgerond tot f 670, is aan den commandant van de ,De liuylor" ter hand gesteld, die hot zal overhandigen aan hot bestuur van do groep Ned Antillen van het Algemeen Ned. Verbond to Curat;: als een dadelijke bydrago van Helder iu den nood van de inwoners op Curagao. Een royement. In de Woensdag gehouden huishoudelijke vergadering der atd. Weesp van de 8. D. A. P. werd met algcmcene stemmen besloten den partijgenoot A. v. Dam te royeeren Dc afdeeling meende dat hy handelde tegen de belangen van de S. D. A. P., door lid iu een feestcommissie plaats te nomen tot feestelijke ontvangst van den nieuwen bur- jemeecter, De afdeeling nam aan dat een lurgeineester een vertegenwoordiger der ka pitalistische klasse is, die iu naam van Ko ningin of klasseregeering de belangen der kapitalistische klasse komt behartigen. (Het Volk.) Nederland en Venezuela. Het Haagsche Correspondentiobureau meldt Blijkens van het ministerie van buiten- landsche zaken ontvangen inlichtingen is uit berichten betreffende de aanhouding van Venezuulaunsche schepen ten onrechte de gevolgtrekking gemaakt als zoude de regee ring hier te lande bericht hebben ontvangen, dat de Duitsche gezant te Caracas aan de bevolking van Venezuela by proclamatie kenniB heeft gegeven, dat Nederland niet tegen haar doch tegen Castro's gouvernement optreedt. De gezant heeft eene mededeeling van dien aard namens de Noderlaudscho regee ring niet rechtstreeks gericht tot het Vene- zuelaanscho volk. De inbeslagneming van de .23 de Mayo' had 13 dezer noordelyk van Cumana plaats. Van de .Jacob van Heemskerck' ging er een bemanning over op het genomen schip, waar do Nederlandsche vlag aan den fokke- mast werd geheschen. Do Venezolaanscho bemanning werd met de sloepen aan wal ge- zot, juist als bij het nemen van de Alexis'' Do kruiser «Gelderlaud" vertrok naar de Venezolaunsclie kust met ervaren zeelieden aan boord, die goed bekend zyn mot do baaien en inhammen. De bedoeling is zich meester te maken vau de torpodoboet Mur- garita." [De torpedoboot .Margurita", de eenige die de Venezolaanscho marine bezit, is inder tijd van de Spaansche rc-geering overgenomen. Het is een groot model torpedoboot, die by de overneming in goeden toestand verkeerde en wel wat beteekendc. Er bestaat echter gegronde vermoedens, dat de Margarita thans door onvoldoende onderhoud in slechten toestand verkeert. Red. N. Rott. Ct.] Dc Washingtonsche correspondent van do Times seinde, dat een voornaam lid van de Senaatcommissie voor buitonlandsche zaken, op het bericht dat de .Gelderland'' de .Ale xis had opgebracht, zeide .Het lijkt wel of president Caslro eindelijk zijn lang ver diend pak slaag krijgt, on ik be er blij om." Die woorden, zegt de Times man, geven de opvatting van het oflicieclo Washington weer. Met belangstelling ziet men er naar uit, wat Nederluud's volgende stap zal Wezen. Amerika zal rustig toekijken, zoolang in Venezuela buitcnlandsche handel en belangen niet ern stig schade lyden. De correspondent maakt verder melding van allerlei geruchten over revolutionaire plannen, die er in Venezuela broeien. (Jok heeft men een vagen indruk, dat president Gastro er niet zoo erg op gesteld zal wezen, uit Europa terug te keeren, vooral als het gerucht waar is, dat hij zijn schaapjes op het droge heeft. Het is mogelijk, besluit de correspondent, dat, indien Nederland middel lijk zijn terugkeer onmogelyk kon maken, hel zich gewroken kon achten. Uit een telegram van den Berlijnschen correspondent van de N. Y. Herald Toen president Gastro, dadelijk na zijn aankomst te Berlijn, kennis kreeg van het in beslag nemen van een Venezolaanse!» kust- bewakingsvaartuig door eou Nederlandschen kruiser, zei bij, met een geringschattend ge baar: We zullen er Holland duur voor laten betalen 1 De kamers in het Esplanade-Hotel, waar voor de president 1000 mark daags betaalt, zijn voor een maand genomen. De beste betaalde ambtenaar ter wereld, zoo vertelt K. F. in enkele Duitsche bladen, is ongetwijfeld president Gastro van Vene zuela. Over zijn vermogen en zijn inkomen zyn de merkwaardigste inededeelingen in omloop. Zeker is, dat Gastro herhaaldelyk geld naar Europa zond. Hy acht de bewaring in Europeesche banken tocli wel veiliger, dan die iu ziju eigen geliefd vaderland. De schat tingen van zijn vermogen loopen nog al uiteen, vau 50 tot i 50 h 160 inillioen gulden. Nu, eenige overdrijving zal hier wel by zyn, maar dal Gastro gedurende de tien jaren van zyn regeering een reusachtig vermogen moet hebben bijeengebracht, is wel duidelijk, als men weet, uit welke middelen de inkom sten van den president bestaan. Hij ontvangt duizenden uit de monopolies van den veehan del, tabak, alcohol en zout. Hij heeft aandeel in de aanmuntingin de inkomsten van den vuurtoren van 1'eurto Gabello. Verder is hy eigenaar van den spoorweg van Coro, voor naamste eigenaar van do aandeden van den spoorweg van Tactura, heeft hij aandeel in de opbreug8t der kadegelden van Peurto Ga bello, het uitsluitend recht van scheepvaart op de Rio Zulia, de Orinoco en het meer van Maracaibo. Dan is hy eigenaar van groote veehunddinrichtingen te Afure en El Blanco. Eindelijk nog ontvangt hij nitkecrin- gen van de trams, brouwerijen, electriciteits- werken on gasfabrieken van Caracasde trams, tolcphonen, kaden enz. van Garafano, de asphaltbeddingen van Beramdes en Zulia De lyst kan hiermee gevoegelijk worden ge sloten - ze toont duideljjk, hoe het mogelyk is, dat Gastro na een Regeering van tien jaren meervoudig milliöuair kou worden. Cipriano Gastro is de Caesar van Venezuela, de croesus van het land ei» do Napoleon van Zuid-Ameriku in eon persoon. Zoo althans zegt hy zelf. Onlusten in Venezuela. Reuter seinde gisteren uit G'aracas De bevolking van Caracas is 14 dezer tegen Gastro in opstand gekomen. Het woe dende gepeupel kon niet door de politic in toom gehouden worden. Als een stormwind overweldigde do menigte do straten der stad en sloog aan het plunderen van particuliere eigendommen. De leiders der opstandelingen namen beelden en schildoryen, Gastro voor stellende, dio zich in de sociëteiten en andere gebouwen bevonden, weg. Vervolgens vor- brundile het gepeupel den buil op het Boli- varplein. Men heeft hier den indruk gekregen, dat het uit is met de regeering van Gastro in Venezuela. Er heeft geen bctooging tegen Nederland plaats gehad. Alle botoogingen waren tegen Gastro en Gomez, den vice- president, gericht. Later seinde hij nog Tengevolge van de onlusten op 14 dezer te Caracas heeft men daar dien dag do krygs- wet moeten afkondigen om het oproer en de plundering te onderdrukken. Het gepeupel had, voor de overheid tusschenbeido kon komen, roods een aanval gedaan op eenige particuliere eigendommen. Geen enkele vreem deling werd overlast aangedaan. Gisteren 15 dezer) werd de toestand weer normaal. Hot gepeupel heeft ook het gebouw vau het lolerymonopolie aangevallen cn daar de meubels stuk geslagen en op straat geworpen duizenden loterybiljelten zijn vernietigd. De opstandelingen hebben verder verschillende drogistenwinkels, aan den schoonzoon van Gastro toebohoorende, leeggehaald. Beolden en schilderijen den president voorstellende, werden in een vreugdevuur op het Bolivar- plein verbrand. De kantoren van het blad El Constitucional zy geheel loeggeplunderd. Een aantal opschriften de deugden van den president vermeldende en zyn macht vor- lieerlykondc, op openbare monumenten ge graveerd, werden weggekrabd en onleesbaar gemaakt Van het aanbreken van den dag tot 1 uur n.m., was liet gepeupel meester van de stad, maar er ontbrak een leider. Een afdeeling troepen werd te hulp geroepen. Generaal Gomez vaardigde een manifest uit, waarop de bevolking rustig werd en zich verstrooide. Voor de kantoren van El Constitucional zijn Tsclieidene dooden gevallen. Een straf rechtelijk geding is ingesteld tegen Rivas, den hoofdredacteur en andere beambten van dit blad. Zy worden beschuldigd verant woordelijk te zijn voor het schieten, daar zij zelf, nuar beweerd wordt, bet eerst op het gepeupel geschoten hebben. De verschij ning van El Constitucional iB geschorst. In Caracas verschijnen op het oogenblik geen bladen Een ontzaggelijke menigte beweegt zich in de straten, men vcrwuclit nieuwe onlusten. Spoorwegramp. Parijs, 16 December. Gisterenavond om 6 uur is den trein gaande van Brive naar Limoges in een tunnel bij Estivanx gebotst op eenige goederenwagens. Dc schok was hevig. Er zijn 12 menschen gedood en 30 gewond, meest aardwerkers, komende van Brive, waar een goederenstation wordt ge bouwd. De machinist en stoker worden on der de locomotief verkoold. Toen de station- chof te Estivaux zijn ambtgenoot seinde waren de wagens al onderweg. De trein raakte in brand, 20 wagens verbrunddeu er. Den lieelen nacht stonden de menschen het aan te zien, onmuchtig om hulp te bieden. Kwaadwilligheid. Aan boord van den kruiser ,Amethyst", liggende te Portsmouth, is een paar dagen geleden een onderdeel van het richttoestcl van een vierduims kauon overboord gewor pen. Duikers hebben het stuk teruggevonden. Alle verlof is voor de bemunning ingetrokken zoolang de schuldige niet gevonden is. Tot AGENT van de Zaan- landsclie A ssurantieCompag-nie is aangesteld de lieer Vlootstraat 5. - Helder. Advertentiën. Den 258l,'n December (lsten Kerstdag), hopen onze geliefde ouders Eilko Oostendorp Vrouwtje Ham, hunne 12'/* jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun. liefhebbende Kinderen, JAN. ARIE. HARM. EILKO en VROUWTJE. Helder, 18 December 1908 Langestraat 29. Wegens het Kerstfeest is de Spaarbank geopend op Donderdag- *24 December, voor pensioenen des morgens van 111 uur, en voor spaargelden des avonds van 79 uur. H VAN DER LEE, Boekhouder Liberale Kiesvereeniging „HELDER". Voor do op 22 December a.s. te houden stemming voor een lid van de Prov. Staten voor het Kiesdistrict Helder, ter voorziening iu de vacature, ontstaan door het overlijden vau den Heer C.S. JARING, stelde bovengenoemde Kiesvereeniging candidaat den Heer te Helder, Directeur der N.V. Landb.-Maatschpy. voorheen J. Verfaille, Heemraad van den Polder „Het Koegras" en Lid van den Gemeenteraad te Helder. Het Bestuur noodigt de kiezers met den meesten aandrang uit, op 22 dezer hun stem uit te brengen op boven genoemde» candidaat. Het Bestuur: Dr. B. L. VAN ALBADA W. BIERSTEKER. B. BURGERS. jb. KOOPMAN. F. VAN DER PLOEG. J. ZANDER. P. DE GEUS, Secretaris. Muziekvereeniging Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst. Afdeeling HELDER. OP VEELVULDIG VERZOEK 2e Opvoering der Romantische Operette in vijf bedrijven, Vrij bewerkt naar deDuizond on dón nacht. OP 's avonds 8 uur in „CASINO11. Kaarten verkrijgbaar ft 50 en 30 cent en tekstboekjes ft 10 cent, bij de H.H. DUINKER, Spoorstraat; BOON, Zuid straat KOKELAAR, Kanaalweg en op den dag der Uitvoering in „CASINO", waar tevens plaatsen zjjn te bespreken ft 10 cent, van 's morgens 10 tot 2 uur. De verkoop van vee, hooi, enz., op de hofstede „Alexander- hoeve", in den Prins Hendrikpolder op Texel, op 19 December 1908, is uitgesteld. G. DIKKERS, Notaris. Grondig Piano- en Orgelonderwijs. Mej. L. DEKKER. Koningstraat 79. Hulp bij de studie aangeboden door Onderwijzer. Inlichtingen fr. brieven lett. H. B. S. aan het Bureau van dit blad. op Zaterdag 19 December a.s. voorm. 10 uur aan de Zuidstraat, in het lokaal van den heer C. LEIJEN, te Helder, van goed en zeer net onderhouden Meubelen en Huisraad, als: Linnen- en Penantkasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderyen, Klok, Bedden en Beddegoed, Karpetten, Loopers Porcelein, Glas en Aardewerk, Keuken- gerief en wat er meer zal worden aan geboden. Vooraf zal aldaar nog worden verkocht, en niet aan Welte vreden, zooals in de vorige adver tentie is aangekondigd, een Boerenwagen met toebehooren, 2 driewielkarrep, 1 Melkkar, Kippenhok met Loop en tot Amotie een groote Boet, (ingericht tot Veestal met Hooizolder) enz. Bedoelde Wagen, Karren, Kippenhok en Boet zijn dagelijks te bezichtigen aau het adres „Weltevreden nr. 23." De meubelen en huisraad één uur voor den aanvang der verkooping. Deurw. H. KWANT. Spaarbank. Wenscht geld te beleggen op land of soliedo huizen, (le hypotheek), rente laag, voorwaarden zeer billijk. Br. fr. motto „Spaarbank", Bureau van dit blad. Engelsche lessen worden door een En gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERUTZ.METHODE. Prijzen: 1 persoon fl.—,twee f 1.50. drie fl.80. AdresJ. C. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. FOTOGRAAF. KANAALWEG 3. Prijscourant op aanvrage. Kindermelk alleen geeft sterke flinke Volgens Professor kindfiFfiD. Dr. BACKHAUS. In vier soorten naar gelang van den leeftijd Duizende kinderen worden hiermede gevoed. Verkrijgbaar voor HELDER en OM STREKEN by A. MIJNHARDT, Ass. Apotheker, Drogisterij „De Aesculaap". Kanaalweg 147, by „Casiuo". Aanbesteding. Het Bestuur van het Algemeen Wees huis te Helder, is voornemens op Zater dag 19 December a.«-, namiddags 2 uur, publiek aan te besteden de levering van verschil' lende benoodigdheden voor het gesticht, gedurende het jaar 1909. De voorwaarden en monsters liggen ter inzage en bezichtiging in hot Wees huis, iederen werkdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. Het Bestuur voornoemd C. J. VERHEIJ. De Secretaris SCHRAA. De Raad van Administratie van het het 2e Bataljon 10e Regiment Infanterie zal op Maandag 21 December 1908, des middags te 12 uur ten bu- reele van den le Luitenant Kwartier meester, hoek Oude Kerkstraat, in het openbaar verpachten i Het weghalen van de Vleeschbeenderen en van de Spoeling, afkomstig van de Soldaten menage van dat Bataljon, gedurende het jaar 1909. Inschrijving als gebruikelijk op onge zegelde biljetten. De kosten dezes moeten worden vergoed WINKELHUIS te huur waarin winkelopstaud, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. een goed onderhonden KINDERWAGEN. Adres: Van der Hamstraat 21. Te koop aangebo-len (te IJmuiden) een ZaalSL in kruideniers- en grutterswaren, tabak, sigaren, sui kerwerken, tegen billijke conditie. AdresBureau van dit blad. De Hoofd-Administratie van het 4e Regiment Vesting Artillerie zal Dinsdag 22 December 1908, 's middags ten 12 uur, op het Garnizoensbureau Wachstraat in het openbaar verpachten i Het weghalen van Spoeling en Vleesch beenderen, afkomstig van de Soldaten menages ge durende het jaar 1909. In de iuschryvingsbiljettou, moet voor j spoeling het bedrag per maand en voor beenderen por K.G. worden vermeld. I Kosten advertentie voor roken ing van 1 de pachters. NcDERL4HD5(HE INDUSTRIE der NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN FABMKAMtnVftlTON ZONEN AMSTERDAM Het zuiver wollen ondergoed „LaCo- mête" wordt geleverd iu wit of natuur- kleur, dunne, middelmatige of zware qualiteit. De modellen zijn geheel volgens de vormen van het lichaam geweven, de prijzen billijk, terwijl de qualiteit der goederen in alle opzichten deugd zaam is. Bekroond met drie hoogste onder scheidingen. Drie gouden raedail- es op de tentoonstelling: voor Mode en Reform te Amsterdam 1905. Aanbevolen door verschillende Neder landsche doctoren. Vraagt prijscourant metqualiteitstalen. Uitsluitend verkrijgbaar bij HERMAN NYPELS. Speciaal adres voor goedpassende wollen en katoenen Onder goederen in alle soorten. Spoorstraat 41 hoek Koningstraat. HET WITTE KRUIS. Afdeeling Helder. GEVRAAGD EEN DESINFECTEUR. Opleiding te Alkmaar op kosten der Afdeeling. De Secretaris G. DE VEN. Gevraagd een Werkster. Adres: Klaas Duitstraat 28. GEVRAAGD een bekwame Smidsknecht(ïuiirwerker voor tijdelijk. Adres J. ROOKER, IJmuiden. Firma M. WITSENBURG Jr., Wesc- gracht 72, vraagt een netten JONQEN, voor kantoor- en loopwerk. Aanmelding Zaterdags. Een BOERENZOON biedt zich aan, ora als hoofd eener boerderij op te treden. Goed kunnende melken. Ook niet ongenegen om als meestersknecht op te treden. Goede referentiën staan ten dienste. Fr. brieven lett. B. B., aan den boek handelaar A. J. MAAS, Helder. .TE HUUR een net gemeubileerde Zitkamer en flinke luchtige Slaapkamer, op netten stand, met of zonder pension, zeer geschikt voor Heer en Dame. AdresBureau van dit blad. Te haar het nette WINKELHUISJE aan de Zuidstraat No. 71, vroeger ge naamd „de Witte Roos". Adres I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstr. 27 Te huur het nieuwgebouwde WOONHUIS aan de Laan no. 50, bevattende 4 ka mers, keuken en bijkeuken. Te bevragen bij den aannemer KRIJ- NEN, Weststraat 115. TE HUUR Het HEERENHUIS aan de Dykstraat No. 6, bevattende 6 Kamers, Keuken met bijkeuken, boven en beneden voor zien van Gas- en Waterleiding en ver dere geriefelijkheden. Te bevragen: Middenstraaat 44a. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdoeest" No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M8, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dyk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw straat 27. TE HUUR tegen 15 Januari of vroeger, eeo zeer net en gerieflijk WOONHUIS, inhoudende5 kamers, gang, keuken eu zolder, voorzien van gas- en waterleiding. huurprijs f16.00 per maand. Te bevragen aan het Bureau v. d. blad. TE KOOP TE KOOP 80 M'. Klei- en Zwartegrond, gemakkelijk voor het vervoer gelegen. Adres R. N. VAN OS, Mr. timmermen, Binnenhaven 9. PIANINO's Te koop aangeboden 3 Pianino's, een zwarte solide Pianino, ft f130, een Salon-pianino met Tabouret en een geheel nieuwe Pianino in Eikenkast, met 10 jaar garantie op zegel. Te bevragen in de Algemeens Muziek handel Hekelstraat 7, Alkmaar. Vraagt uw Winkelier wan DE BESTE. Afbetaling en contant. Goud, Zilver en Uurwerken op wekelijksche termijnbetaling eu contant met IO procent korting. Verkrijgbaar bij F. W. BRIZEE, Trompstraat No. 4. Agent van de onderneming „HUMANITAS", kantoor te ARNHEM. Conditiën van eiken gulden wordt 5 cents per week betaald. Attentie Er is maar één huis van koop met het recht van wederinkoop op 00STSL00T- STRAAT 46, waar men de hoogsto waarde en een briefje ontvangt. Het kantoor is dagelijks geopend van 8 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. Aanbevelend, S. JBLUsJsLort, in elke hoeveelheid, Tan nieuw hont. Te bevragenVeldstraat 7 of Veldstraat 2(1 Helder - Rotterdam. Voorheen Firma POPPELMANN, Weststraat 11. Goedkoopste en meest gesorteerde magazijnen van By deze bericht de ondergeteekende dat hij VRIJBAG zal openen een Paarden-Vleeachhouwerij, waar steeds dagelijks verkrygbaar zal zyn vleesch van lste kwaliteit paarden, die voor en na het slachten door den Rijks-Veearts gekeurd zyn. Door solide bediening en uitstekende behandeling, hoopt de ondergeteekende zich het vertrouwen van zijn begunsti gers waardig te maken. Prijzen Rollade 25 i Alles per 5 ons Met achting, T. MOOE, Sluisdijkstraat No. 42. rs waai mg te maseu. Prijzen als volgt: Lappen, Gehakt en Kade 22'/, ct.Rosbief en Klompstuk i ct.Biefstuk 40 ct.Haasbief 42'/, ct.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 2