Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Zaterdag 19 December 1908. Texel, 17 December. Onze plaatsgenooten, de heeren Burger Wz., en L. J. van der Vlies, aannemers van den aanleg van grintwegen op Terschelling zijn heden met het belangrijke werk aange vangen, dat door hen voor ruim f76.000. werd aangenomen. Vermoedelyk zal 't een jaar duren voor het geheele werk voltooid is. Voor het eiland Terschelling, dat tot heden nog niets anders kende dan zandwegen, zal 't eene groote verbetering zyn, als een maal de grintwegen in gebruik kunnen worden genomen. Dat de toestand van den zeedijk aan 't Horntje ook door 'b Rijks Waterstaat als hoogst ernstig wordt beschouwd, kan wel daaruit blijken, dat men reeds krachtig aan 't werk is getogen om versterkingen aan te brengen. Men zal trachten zoo spoedig moge- lyk zinkstukken aan den dykvoet in zee neer te laten. Door J. v. d. Wal is hier aan 't strand een groote visch gevonden, wegende pl. m. 100 K.G. Deze visch, vermoedelijk een zuigvisch, was 128 cM. lang, 78 cM. breed en 28 cM. dik. Wieringen, 18 December. In de jl. Dinsdag gehouden vergadering van notabelen werd de E.Achtbare Heer F. C. A. H. L. Cavaljé herkozen als kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. te Hippolytushoet e. a. Bet voormalige raadhuis te Hippolytushoef alhier zal op Maandag 28 Deo., 's middags 2 ure voor albraak worden verkocht. Gemeenteraad van Anoa-Paulowna, op Dinsdag 15 December, 's morgens 10 uur. Voorzitter de burgemeester, de heer C. Wydenes Spaans. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, deelt de voorzitter mode, dat de gemeentebegrooting 1909 door Ged. Staten is goedgekeurddat van de heeren Kaan, Keyzer en Speets eene dankbetuiging is ingekomen voor het ver- hoogen der jaarwedden; dat de schoolbehoeften voor 't volgend jaar zyn aanbesteeddat waarschijnlijk in Maart of April 1909 een begin gemaakt zal worden met het opvragen van het aandeelen-kapilaal voor den stoom tram Ewycksluis.Schagen en dat de leeftijd, waarop kinderen op de openbare scholen worden toegelaten, door Ged. Staten is goedgekeurd. Namens B. en W. wordt voorgesteld ge leidelijk over te gaan tot verlichting van de Kleine Sluis tot het Station, met inbegrip van de Spoorbuurt. Ongeveer 13 14 lan taarns zullen noodig zijn, die ongeveer f 380 zullen kosten. Voor onderhoud, gasolinoenz. zal jaarlyks f 270 noodig zijn. De heer Van Mullem vindt het plan schoon, doch zou aan de Drie Bruggen, West- Einde en Breezand ook een lantaarn willen plaatsen. De heer Stammes meent, dat in andere deelen van de gemeente dan ook lantaarns moeten geplaatst worden, wat ondoenlijk is. Spreker vindt de tegenwoordige verlichting voldoende. De heer De Graaf is het met den heer Stammes eens. De heer Ehrman ondersteunt het voorstel van B. en W. Na nog eenigo discussie wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 6 tegen 1 stemmen. Tegen de heeren Van Mullem, De Graaf, Volder, Stammes, Met selaar en De Mazure. Do heer Ehrman stelt voor een gedeelte van de onkosten der verlichting te laten be talen, door do bewoners van Kleine Sluis tot Station. Na bespreking zijn hier voor de heeren Waiboor, Van Mullem en Ehrman, dus het voorstel werd verworpen. Het salaris van den lantaarnópsteker C. Groot werd verhoogd van f15 op f 18. Tot armvoogden werden herbenoemd de heeren C. R. Waiboer, Jb. Waiboer, L. C. Sipman en A. Kos. Een aanvullingsbegrooting 1909, wegens aanbouw school te Breezand werd goedgekeurd. Van den pontwachter Keuris is 't verzoek ingekomen om te willen vergoeden de kosten van pontverlichting als het in de haven ligt, ten bedrage van f0 50 per week. Met algemeene stemmen toegestaan. In bespreking komt een adres van inge- gezetenen om het sluitingsuur van café's op Zaterdagavond op half 12 te brengen. B. en W. stellen voor afwyzend te beschikken. Wel zouden B. en W. een later sluitingsuur willen toestaan aan eene sociëteit, die aan de wet telijke bepalingen voldoet. Na eenige bespre king wordt op het adres afwyzend beschikt. De heer Bakker stemt voor. Het voorstel B. en W. wordt aangenomen. De heer de Graaf stemt tegen. Met algemeene stemmen wordt goedgekeurd eene wijziging in de schoolwyken. Daardoor zullen 1 Januari a. s. 4 kinderen van school 1 naar school 2 worden overgeplaatst. Thans is aan de orde salaris- regeling voor het handwerkonderwys buiten de schooluren. Het handwerkonderwys en in overleg met de godsdienstleeraren ook het, godsdienstonderwijs' zal gegeven worden op Woensdag. Des Zaterdags zal dan school worden gehouden. B. en W. stellen voorde onderwijzeressen voor de extra-lesuren af zonderlijk te betalen en wel f25.— voor elk wekelyks lesuur tot een maximum van f 100. voor 1 onderwijzeres. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Namens B. en W. wordt voorgesteld 2 nieuwe brandspuiten aan te schaffen zoo dat er dan 3 brandspuiten in de gemeente zullen zyn één te plaatsen aan de Kleine sluis, één te Van Ewijcksluis en één te Bree zand; voor elke brandspuit eene bergplaats te laten bouwen en op 't plein voor 't raad huis een urinoir te doen plaatsen, de kosten te bestryden uit eene geldleoning. Na eenige bespreking en uitvoerige toelichting van den voorzitter worden deze voorstellen met op 1 na algemeene stemmen goedgekeurd. Tegen de heer Bakker. Omtrent de opmerking van Ged. Staten om de rekening van 'i armbestuur buiten die van de gemeente te houden, wordt be sloten te berichten dat dit niet in 't finan cieel belang van de gemeente zou zijn. Hierna sluiting.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1908 | | pagina 7