FI ESTk HARTEN (Heer en Danie) tot 15 Mei 7.50. LEZING Contracten der „Volharding". MARINE. DE MAGNEET, Algemeene Heldersche Winkeliersvereeniging. OPENBARE VERKOOK Joops, vat 6bd heerlijke kluif, die „VOLHARDING' C.1IE HOEK Jr.. !e Helder. Goedgekeurd bij Kon. Besl. 27 November 1908. DINSDAG 9 MAART a.s. 'a avonds 8 uur, in „TIVOLI", van den Heer M. H. G. Th. FIEDELDY DOP, Lid der Staatscommissie voor Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand. Besproken zal worden |o. Waarom is organisatie noodig 2°. Wat kunnen wij met organisatie verkrijgen BOttLHUIft OP MAANDAG 15 MAART 1909 des voormiddags 10 ure, ten huize van den Heer S. P. DE VRIES, op Stroe te Wieringen, van: KI Kalfkoe, 1 Melkkoe, 1 Kalf- schet., 1 Herfstkalver, 1 Gelde- vaars, 3 Schetten, 1 Yeulenmerriepaard, Bles, 13 jaar, 1 zwart Merriepaard, 4 jaar, 30 Oonschapen, 15 Overhouders, Boerenwagen, Kar op veeren, Hark- machine en hetgeen meer zal worden aangeboden. Notaris OBREEN. Geachte Plaat sgenooten I We beginnen met de mededeeling, dat ons oud contract leugenachtig is aangeduid als een slavencontract en nu wy het hierby publiceeren, is toelichting noodig, omdat dit contract anders door buiten-het-bakkersvak-staanden niet juist kan beoordeeld worden. We hebben in dat contract niet omschreven werk tijden, werkwijzen, verlofdagen, enz. Alles betreffende onze gewone en blyvende arbeidswijze, wat we verder daarby mondeling hebben bepaald door te zeggen: „verder blijft alles bij den ouden toestand". We om schreven dit niet, omdat we meenden wel met eenzelfde contract te kunnen volstaan voor bakkers en loopers, aangezien het slechts onze zuivere bedoeling was met het contract verschil van opvattingen tusschen ons en ons personeel te voorkomen en om eene veel mooiere bepaling te maken voor ziekte gevallen dan de wet inhoudt (zie art. 8 oud contract). En de werktijden en werkwyzen van bakkers en loopers verschillen natuurlyk, waarom we ze weg lieten. In de week, waarin we het contract hebben aangeboden, bemerkten we al direct, dat we te oppervlakkig by hot contract hadden stilgestaan. Er was onder ons personeel wantrouwen gezaaid, betreffende onze zuivere bedoeling en dus stutten we op bezwaren, die we echter maar bij stukjes en beetjes te weten konden komen. Toen we zagen, dat er angst was voor teekenen, dat er onwil was enz. toen hebben we het oude contract in het einde der week Zaterdags ingetrokken en gezegd: „men behoeft dan niet te teekenen; alles zal by het oude blyven voorloopig". - We waren n.1. van plan later nog wel eens een ander te geven, dat geen misverstand kon brengen. Voor ons was de kwestie, wat dit contract betreft, dus achter den rug. Een gedeelte van het personeel had zich echter gedurende deze week zoen misdragen in woonden, in houding en in toonenkelen waren zelfs hatelyk, sarrend, dreigend of brutaal in geziohtsuitdnukkingen en gebanen. Dat optreden was gnievend voor ons, die gewoon bleven, rustig afwachtend en in den grond ook een onbegrypelyke zaak vonden. Echter we hielden ons kalm en wachtten af wat verder tengevolge van de opstoking zou volgen. We begrepen, dat het tweetal no. 2 en no. 3 opzettelijk onrust hadden gebracht, en dat no. 1 op een wraakje zon. Toch wilden we nog eens aanzien of die mannen tot zichzelf zouden komen. Dit gebeurde niet. Het tegendeel was het geval by no. 1 en no. 2, en no. 3 werd misselyk lief, met opzet, zooals hy zelf ons beeft bekend. Een ander klein deel, dat ook onrustig en verkeerd zich ge droeg, kwam gelukkig spoedig tot zichzelf, nog juist bijtijds, want dergelyken toestand waren we niet blijven verdragen. - Deze toestand was beslist onhoud baar voor allen. Ten einde raad besloten we no. 1, no. 2 en no. 3 (die ons zeer blijkbaar zonder redenen vyandig gezind waren en bleven, die door ons al jaren waren ontzien juist om hun gezin, die al maanden lang uiterst zwak stonden) den dienst op te zeggen om de reeds gepubliceerde redenen in vroegere advertentiën. Die menschen konden we onmogelyk langer houdensamenwerking bleek beslist onmogelyk. Gaan we nu in gedachten terug tot den dag van contract-intrekking, dan is het wel de moeite waard de aandacht van het publiek te vestigen op het feit, dat het personeel Zondag daarop, dus één dag later ging vergaderen (zooals een groot deel van het personeel meende) onderling. Maar ter vergadering bleek eerst, dat het Bestuur van de afdeeling presideerde. Dit nu lijkt op een totaal overbodige inmenging. Want het contract was reeds van de baan. De niet georganiseerden werden lid gemaakt! En op dien dag volgden de voor ons onaangename dagen hierboven aangegeven, tot we tot elkaar zeiden: nu is het genoeg, als die menschen dan niet ophouden kunnen zich vyandig te gedragen, dan moeten ze maar heengaan. En de diensten werden opgezegd in het bijzijn van allen in 2 groepen. - No. 3 krygt 4 weken loon zonder te werken. Nos. 1 en 2 zyn nog in dienst gehouden met 6 weken tyd om werk te zoeken. Den avond van dienstopzegging in tegenwoordigheid van gezellen en loopers met de verklaring, waarom het moest geschieden, dienzelfden avond was er een gezellenfeestje! Daar was tegenwoordig de Amsterdarasche mynheer GOUDSMIT die ook onze clièntele heeft bewerkt. Die mynheer GOUDSMIT scheen ons pakje wel mooi toe om in te roeren. Dat heer kwam by ons, we legden hem beleefd de kwestie uit, zeiden dat de contract-geschiedenis op zichzelf volstrekt niets te maken had met onze ernstige motieven tot dienstopzegging en noemden een en ander, waaruit hem, als hy inderdaad vredelievende bedoelingen had gehad, genoegzaam duidelijk had kunnen zyn, aan welke zyde hier het recht was. Maar zooals reeds is gezegd: we zijn maar werkgevers! Ongelukkig voor den heer GOUDSMIT, van geen slecht soort. Had deze man ook maar een moment aan onze rechten gedacht, hij zou deze rechten en de waarheid niet zoo treurig ontactisch en op zoo intens gemeene wyze hebben willen verkrachten, zooals hy doet. Terugkomend op de contracten volgen hier thans nog eenige mededeelingen. De artt. 4, 5 en 6 bepalen werktijden en werkwijze, in het nieuwe contract omschreven, by het oude mondeling bepaald. Het art. 1 heeft in verband daarmede gezien een meer algemeene strekking Dit in. was ons personeel niet uitgelegd door Bond- en Afd., maar voorgesteld als onaannemelijk. Men had er zeer veel togen in te brengen, dat evenwel geen steek kon houden, zooals we hebben aangetoond. Nooit op feestdagen bakken byv. is in onze zaak beslist onmogelyk en dit erkent ons personeel zelf. Art. 9 van het nieuwe contract, was b(j het oude mondeling bepaald; reeds dfie iaar ÏÏfüm T §eregeld k>e- io het nieuwe, noch in het oude contract hebben hehtMn1 S«fnl«rhaf»6 T" waardoor Wf' z00veeI doenlyk reeds den nachtarbeid hebben afgeschaft. Op één man na werken alle getrouwden by ons van de 14 dagen slechts 6 keer s nachts en dit is evenzoo met de jongste gezellen het geval. Een drietal mannen (daartusschen vallend) verkeeren in een iets minder gunstige conditie tot onze spijt, maar dit kan ook beslist niet anders. Jongens hebben we niet in dienst. Oud Contract. Arbeidsovereenkomst. De toegangsbewijzen worden deze week aan de leden verzonden, terwijl voor niet-leden belangstellenden tot een beperkt getal op aanvrage introducties zijn te bekomen bij den Secretaris Spoorstraat 92 li. C M. N IJ PELS, Voorzitter. J. C DUINKER, Secretaris OP Zaterdag 20 Maart 1909, des avonds 7 ure, in het Logement van den Heer A. DE HAAN, op Hyppolytushoef, van no. i. Ken perceel Land te Wieringen, groot 28 A., 55 c.A. no. 2. Ken Hois en Grond aldaar, groot 9 A., 43 c.A. No. 1 en 2 samen 37 A., 98 c:A. Ten verzoeke van de familie S. K. SMIT. Notaris OBREEN Op heden den1909, te tusschenpatroon, en arbeider, do navolgende: Arbeids-overeenkomst. Artikel 1. De arbeider],verbindt zich, dienst van den patroon werkzaam te zyn als broodbakker, en verder allo voorko mende werkzaamheden te verrichten, die hem door of namens den patroon in zijn onderneming zullen worden opgedragen, zoo wel bij dag als by nacht, op werkdagen als op Zon- en FeeBtdagen. Art. 2. De dienstbetrekking wordt aan gegaan voor onbepaalden tijd en gaat in op den Art. 3. De dagelyksche werk- en schaft tijden worden door den patroon' vastgesteld. Art. 4. Het loon bedraagt per week, voor den verkoop aan brood voor een bedrag tot f wekelijks, benevens procent provisie voor den meerdere weke- lijkschen verkoop. Art, 5. De uitbetaling van bet loon over de afgeloopen week zal telkens plaats heb ben des Zaterdags. Art. 6. Geen loon zal verschuldigd zyn over den tyd, gedurende welken de arbeider zijn arbeid niet heeft verricht. Geen loon zal dus verschuldigd zijn in de govallen van vrijwillig of gedwongen ver zuim, bedoeld in het artikel 1638 c en d van het Burgerlijk Wetboek. Art. 7. De arbeider zal zijne werkzaam heden naar zijn beste vermogen verrichten, met inachtneming der voorschriften en aan wijzingen, die door of namens den patroon zullen worden gesteld. De arbeider zal zyn arbeid persoonlyk verrichten; hy kan zich daariu slechts met toestemming van den patroon door een ander doen vervangen. Art. 8. De arbeider is verplicht zich by ziekte vóór den aanvang zyncr werkzaam heden ziek te melden. Duurt de ziekte lan ger dan drie dagen, dan is hy tevens ver plicht een bewijs van ziekte van een dokter te overleggen in den loop van den derden dag. Na behoorlijke kennisgeving, als bo ven aangegeven, ontvangt hij by ziekte, lan ger dan drie dagen, 3/4 van zijn loon, wan neer hy zich tegen de geldelijke gevolgen zijner ziekte niet mocht hebben verzekerd eu 1/2 van zijn loon slechts, wanneer hij zich op de een of andere wyze voor ziekte wel heeft verzekert, hetgeen hy verplicht is te melden. Voor de eerste drie dagen zijner ziekte zal onder geen voorwaarde loon worden uit gekeerd. Wekelyksche uitkeering by ziekte ge schiedt voor den tijd van ten hoogste zes weken. Is langduriger ziekte te voorzien dan totaal 8 weken, dan zal zijne dienstbetrek king geëindigd zijn. Ilij zal verplicht zijn, bij hervatting zyncr werkzaamheden, een bc- wys van zijn dokter te overleggen, dat hy volkomen in staat is zyn arbeid te her vatten. Art. 9. De arbeider is verplicht zich te gedragen naar de volgende voorschriften: Hy zal op den daarvoor door of na mens den patroon gestelden plaats en tyd, geschikt en bereid tot werken aan wezig zijn; hij zal zich niet schuldig maken aan misbruik van sterkeu drank, noch ty- dens den werktijd .sterken drank ge bruiken of bij zich hebben hy zal tijdens den werktijd niet rooken of pruimen; hij zal niet onnoodig door ruwheid enz., beschadigen de voorwerpen, in verband met zijn werk of die in de werkplaats aanwezig zyn. Art. 10. Indien de arbeider een der in artikel 9 genoemde voorschriften overtreedt, zal hy worden gewaarschuwd, bij herhaling binnen het tydsverloop van één maand zal de patroon nogmaals waarschuwen en tevens daarin een dringende reden hebben om de dienstbetrekking op staanden voet te doen eindigen of om de onder sub 4 bedoelde beschadiging te doen vergoeden. Art. 11. De patroon of arbeider, die dienstbetrekking wil doen eindigen, doet daarvan minstons zes volle werkdageu te voren mededeeling aan de wederparty en wel tegen den Maandag. De patroon of arbeider, die den opzeg gingstermijn niet in acht neemt, of aan de wederparty eene dringende reden geeft tot tusschentydsche beëindiging dor overeen komst, is aan de wederparty een schadeloos stelling schuldig, ten bedrage van den op- zeggi n gstermy n Art. 12. Als onderpand voor hot voldoen der schadeloosstelling, welke de arbeider aan den patroon verschuldigd is, indien hy de dienstbetrekking onrechtmatig verbreekt, of den werkgever een dringende reden geeft tot tusschentijds ontslag, behoudt de patroon zich het recht voor, by elke loonsbelaling het 1/10 deel van loon in geld in te hou den, tot een gezamenlijk bedrag van des arbeiders loon in geld over zes werkdagen. Overeenkomstig het bepaalde bij artikel 1638 Burgerlyk Wetboek, zal de patroon het aldus ingehouden bedrag ten name vau don arbeider storten bij de Rijkspostspaarbank eu zulks binnen drie dagen nadat het ver schuldigd is geworden. Art. 13. Do patroon of arbeider is bevoegd de dienstbetrekking op staanden voet te 'doen eindigen, mits hij tegelykertyd aan de weder party eene schadeloosstelling, gelyk aan het loon over den opzeggiugstormyn, betaalt. De patroon of arbeider is bevoegd de dienstbetrekking op staanden voet te doen eindigen, zonder tot eenige schadeloosstelling verplicht te zyn, indien de wederparty hem een dringende reden daartoe geeft, in den zin van artikel 1639 p en q van het Burger lijk Wetboek, en ia de gev&lleD, voorzien in artikel 9 dezer overeenkomst, welke drin gende reden onverwijld aan de wederparty moet worden meegedeeld. Aldus overeengekomen en opgemaakt in tweevoud ter plaats en tijd voorzegd. Werkgeefster. Werknemer. per 2". Nieuw Contract. Arbeids-Overeenkomst. Op heden den 19 te is tusschen de Handels-Vennootschap Firma Gebr. Bruin, werkgeefster teen arbeider, gesloten de navolgende Arbeids-Overeenkomst. Artikel 1. De arbeider verbindt zicb, ii dienst van de werkgeefster werkzaam te zijn in hoofdzaak als broodbakker, en ver der alle voorkomende werkzaamheden te verrichten, die hem door of namens de werk geefster in bare onderneming zullen worden opgedragon zoowel bij dag als by nacht, op werkdagen als op Zon- en Feestdagen. Art. 2. De dienstbetrekking wordt aan gegaan voor onbepaalden tyd en gaat in op den Art. 3. Het loon bedraagt f week Art. 4. De arbeidsduur is per werkweek van 6 dagen gesteld op 7 2 uur, schaft tijden niet inbegrepen. Indien meer dan uur per week gewerkt wordt, heeft de arbei der aanspraak op Cta. per uur over werk. Indien de arbeider bakker-looper is, geldt behalve het bovenstaande in dit artikel, dat hy zijn wyk geregeld en behoorlyk afloopt. Art. 5. De werk- en schafttijden worden door of namens de werkgeefster geregeld in overleg met den arbeider, met dien ver stande, dat gedurende de eerste 5 werkdagen der week als regel hoogstens 11 uur in het etmaal gewerkt wordt en des Zaterdags 17 uur. Art. 6. Op Zondag, Hemelvaartsdag, be nevens Nieuwjaars- en le Kerstdag, niet vallende op Zaterdag of Maandag, wordt slechts arbeid verricht, die als noodzakelijke voor-arbeid voor den opvolgenden werkdag strikt noodig is, om op gewonen tijd met de producten gereed te zyn. In overleg met den arbeider en in verband met den aard der werkzaamheden zal gehandeld worden om de Zondagsrust zooveel mogelijk te waarborgen. Art. 7. De uitbetaling van het loon over de afgeloopen week zal telkens plaats heb ben des Zaterdags. Art. 8. Geen loon zal verschuldigd zyn over den tijd, gedurende welken de arbeider zijn arbeid niet heeft verricht; evenwel zal na overlegging van een daartoe strekkend bewijs uitsluitend voor de navolgende geval len het daarby bepaalde tijdsverzuim worden doorbetaald by ziekte of ongeval, ten gevolge waar van hij niet zal kunnen werken, zal de helft van zijn weekloon worden doorbetaald, de eerste drie dagen niet, daarna echter tot ten hoogste 6 weken. b. bij overlyden of begrufenis van een huisgenoot of van een zyner bloed- of aan verwanten in de rechte linie, tot een tijd van zes uur, buiten de stad één dag; c. by huwelijk van den arbeider, tot een tijdsruimte van één dag; d. by bevalling der echtgcnoote, tot een tijdsruimte van ten hoogste zob uur; e. by de loting van de Nationale Militie ter plaatBc, tot een tyd van drie uur, buiten de stad zes uur; f. by de uitoefening der wettelijke kies bevoegdheid gedurende één uur, door de werk geefster te bepalen, indien zulks slechts tjj- dens den werktyd kan geschieden. Art. 9. Aan den arbeider zal, indien hij minstens 10 maanden in dienstbetrekking is, een jaarlyksch verlof van 2 werkdagen met behoud van loon worden toegekend op een in overleg met de werkgeefster te bepalen tyd. Art. 10. De arbeider zal zyne werkzaam heden naar zyn beste vermogen moeten ver richten, met inachtneming der voorschriften en aanwijzingen, die door of namens de werk geefster zullen worden gesteld. De arbeider zal zyn arbeid persoonlyk verrichten; hy kan zich daarin slechts met toestemming van de werkgeefster door een ander doen vervaugen. Art. 11. De arbeider is verplicht zich be hoorlijk tijdens zijnen arbeid te gedragen, waaronder o. m. wordt begrepen: a. hy zal op den daarvoor door of oamens de werkgeefster gestelden plaats en tyd, ge schikt en bereid tot werken aanwezig zyn b. hy zal zich niet schuldig maken aan misbruik van sterken drank, noch tydens den werktyd sterken drank gebruiken of by zich hebben c. hij zal tijdens den werktyd niet rooken of pruimen, zoodanig, dat onzindelijke achter- blyfsels daarvan zichtbaar zyn; d. hij zal niet onnoodig door ruwheid, enz., beschadigen de voorwerpen, in verband met zijn werk,'of die in de werkplaats aan wezig zyn. Art. 12. De arbeider zal in geval van overtreding van art. 11, worden gewaar schuwd, en by herhaling binnen het tijdsver loop van één maand nogmaals door do werk geefster worden gewaarschuwd, die tevens daarin een dringende redec hebben zal om de dienstbetrekking op staanden voet te doen eindigen of om de onder sub d bedoelde be schadiging te doen vergoeden. Art. 13. De werkgeefster of arbeider, die de dienstbetrekking wil doen eindigen, doet daarvan minstens zes volle werkdagen te voren mededeeling aan de wederparty en wel tegen den Maandag. De werkgeefster of arbeider, die den op zeggingstermijn niet in acht neemt, of aan de wederparty een dringende reden geeft tot tus- schentijdsche beëindiging der overeenkomst, is aan de wederparty een schadeloosstelling schuldig ten bedrage van den opzeggings termijn. Art. 14. De werkgeefster of arbeider is bevoegd de dienstbetrekking op staanden voet te doen eindigen, mits tegelijkertijd aan de wederparty een schadeloosstolling, gelyk aan den opzeggingstermijn, betaald wordt. Deze schadeloosstelling vervalt, indien de wederparty hem oen dringeede reden geeft, in den zin van artikel 1689 p en q van het Burgerlyk Wetboek, en in hot geval van artikel 11 dezer overeenkomst, welke roden onverwijld aan de wederpartij moet worden meegedeeld. Aldus overeengekomen en opgemaakt in tweevoud ter plaats eu tyd voormeld. Werkgeefster. Werknemer. NIEUW CONTRACT VOOR DE BEZORGERS. In dit Contract is art. 1 bekort en zyn du artikelen over werktyden en werkwyzen weggelaten; overigens is dit Contract gelyk aan dat voor de bakkers. Totaal genomen ziet men dus hieruit, dat het zot is en bovendien zeer laag, te spreken van een slaven-contract, daar de arbeidsvoorwaarden in onze fabriek beslist even gunstig zyn bedoeld in beide contracten. Immers alles zou by hot oude blijven. In het oude contract gaf art. 12 veel bezwaar. We lieten dit vervallen in het nieuwe, omdat wy die bepaling zeer waarschijnlijk nooit zouden hebben toe gepast we hadden ons slechts het recht er toe willen voorbehouden, maar waren niet van plan, zooals direct is gezegd, dit by de tegenwoordige arbeiders toe to passen. In art. 9 van het oude contract brachten we een kleine wijziging, door sommigen blijkbaar gaarne gewenscht. Oud en nieuw contract vergeleken, valt er nog op te merken, dat art. 8 van het oud contract is gewijzigd en loon veranderd is in loon eu «le andere bepalingen daarvoor in de plaats zyn gekomen. Wat dit artikel betreft heeft de heer Goudsmit Zondag op de vergadering finaalweg gelogen. Het nieuw contract voor de bezorgers komt op hetzelfde neer als dat voor de bakkers, alleen is art. 1 bekort en zijn weggelaten de artikelen, die werk wijze en werktyden voor de bakkers bepalen. Hadden nu de heeron Goüdsmit en Witmer zich niet aan ons personeel opgedrongen, waren beiden een zuivere in de haak zijnde strijd tegen ons be gonnen, had vooral mynheer Goudsmit zyn strijdlust ingetoomd en had hy zich beperkt tot het geven van vredelievend bedoelde inlichtingen, dan zou er by „DE VOLHARDING" geen wolkje aan de lucht zyn geweest. Dit zou evenmin van beteekenis zyn geweest, indien ook de reeds zoo zwak by ons staande mannen ons niet hadden beleedigd in hun zichtbaren overmoed door de kracht der organisatie achter zich to voelen. Die organisatie is later, zoo wy hoorden, door enkele bakkerspatroons alhier gesteund geworden, ook nog aangezet het tot een staking te brengen. Wy weten niet of dit direct of indirect dan geschied zou zyn. Maar, Of die kluif wel bestemd is voor die bakkerspatroons, die blijkbaar graag in troebel water zouden visschen, weten we nog niet zoo precies; er is ons n.1. ook verteld: „De slachtoffers (zoogenaamd door de „Volharding" gemaakt) zullen gaan bakken in de oude socialistische en verdwenen coöp. bakkerij en alle klanten, die de „Volharding" loslaten, moeten daarheen worden geleid." Men ziet wel in, denken wy, op welken waren grond mogelijk het waar dige. leiders-tweetal hier ons belastert, ons recht wil stelen in het z.g.n. belang van drie, zich reeds langdurig onwaardig gedragen hebbende mannen, waarvan er één gisteren heeft staan doorslaan op de vergadering, zoo verregaand bezijden de waarheid, als van dien man, voor ons, begrijpelijk is. Deze man is zeer door ons gespaard by onze publicatie. Het is wel grappig, dat „De Volharding" ten onder moet worden gebracht en dus daardoor 30-man sterk-personeel het brood zou worden ontstolen. Een fyn doel 1 We wijzen er ten slotte nog even op Thans is alle hens aan dek geroepen om „De Volharding" een beentje te lichten. Helaas, mijnheer Goudsmit, het .zal vergeefs blijkenOns recht en do waarheid zullen zegevieren. Ons recht laten we ons niet ontstelen. Ga naar huis terug, mijnheer Goudsmit, uw taak is hier volbracht. „De Volharding" staat nog, rotsvast. Tot nog toe is niet noemenswaard schade geleden. Een klein twintigtal clientèle zal, vertrouwen we, spoedig terugkeeren, zoodra zy uw onrechtmatigen strijd maar doorzien. Plaatsgenooten, lot op de verslagen van de bombast-vergadering, 1.1. Zondag gehouden. Let op alle, daar vertelde lasterlijke voorstellingen, let er op, dat de maar heel, heel zwakke, de honderdmaal misschien herhaalde zelfde mededeelingen, allen berusten op verdraaiingen van de waarheid. De Directie der „Volharding". De Ontvanger der Registratie en Domeinen HELDER, zal op WOENSDAG 17 HAAKT 1909, des namiddags 2 uur, te zijnen kantore, in het openbaar bij inschrijving, zonder onraad en contant varkoopen, in 13 kavels eene partij rondblad koper (2 kavels ad 900 K.G. en één ad 979 K.6.) geel koperen beugels en lantaarnar- men, bladzink, 1000 K.6. gesmeed ijzer, een partij eikenhout, 2 grenen houten uithouders, voorhanden in de bergloods der Koopvaarders schutr sluis te Nieuwediep en in een by de bouwstoffen bergplaats op den Havendijk aldaar. Gezegelde inschry vingsbiljetten moeten vóór of uiterlijk 17 MAART 1909. des namiddags twee uur zijn ingeleverd ten kantore van genoemden Ontvanger te Helder, Loodsgracht 3. De goederen zyn te bezichtigen in ge noemde bergplaatsen op Maandag en Dinsdag 15 en 16 Maart 1909, 's morgens van 9 12 en 's middags van 1—4 uur en op den dag van verkoop, 's morgens van 9 12 uur. De goederen worden verkocht zooals zij ten verkoop worden aangeboden. De opgegeven hoeveelheden strekken slechts tot inlichting van de Koopers. De goederen moeten uiterlijk binnen drie dagen na den verkoop zyn wegge haald, by gebreke waarvan hot recht tot weghaling is vervallen. Openbare aanbesteding by do Directie der Marine te Willemsoord op Woensdag den 17den Maart 1909, des voormiddags ten 11 ure, van Bestek No. 1 2 Staaltouw. Ijzertouw. Zeildoek (Bram- en Ever). Grauwdoek. Karidoek. Zeildoek. Katoenen Zeildoek. Doek van minder qualiteit. De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's Graven- hage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede by de Provinciale Besturen en ter Secretariëu van de gemeenten Rot terdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zyn de bestekken te verkrijgen ter Griffie der Marine te Willemsoord, ad. f 0.20 per exemplaar. (Buiten de gemeente Helder per postwissel over te maken Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van het Hoofd van het Vak van Uitrusting der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, ingericht volgens artikel 4 der Algemeene Voorwaarden, moeten «óór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus. geplaatst in het Directie gebouw aldaar. 4 paar SCHOENEN voor slechts 4.7.5 Wegens faillissement van eenige groote fabrieken was ik in de gelegenheid een party van 80.000 paar Schoenen ver beneden den inkoopsprijs aan te koopen. Ik bied dientengevolge aan 2 paar HEEREN- en 2 paar DAMES- RIJGSCHOENEN, bruin ofzwart ieder met solied gepende zolen, elegant model. Grootte volgens op te geven num mer. Ieder vier paar kost slechts f 4.75. Toezending tegen rembours of vooruit betaling van het bedrag. NIET QOEO, GELD TERUG. 5 KORNGOLD, Schoenen Export, Krakau, No. 1374. HoieDgracht hoek Bierstraat. Uitgebreide sorteering in alle [prijzen en modellen. Vraagt ziohtzending I Het mooiste Toilet verliest veel van zijn waarde, wanneer hierbij niet een CORSLT gedragen wordt hetwelk bij het figuur speoiaal past. Ons fabrikaat munt uit door Eleganten vorm en gemak kelijk zitten, zoodat ieder DAME welke ons Corset draagt, geen ander fabrikaat meer wenscht. Aanbevelend, Linnen Briefpapier, Linnen Correspon- dentiekaarten met bijpassende Enveloppen, be stempeld met gouden anker en relief, voorhanden bij: Monster op aanvrage verkrijgbaar.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 3