Vriendinnetje. OPENBARE VERKOQPING VOOR HOEST EN GEVATTE KOU. van Bouwvak-arbeiders GODSDIENSTOEFENING Inschrijving leerlingen Grondig Piano- en Orgel-onderwijs. ENGLISH. HELDERS BELANG. Agent. ZA4H. Haodenwinkel. Maodeomakerij. Reparatie-Inrichting. HELPER. Dotaria GOTTMER, te Obdam. Wie zich kleedt in slechte waar, kleedt zich meermaal in een jaar. Marine en Leger. Met ingang van '23 Maart a.s. wordt de kapt.-luit. ter zee H. M. van Straaten, thans eerste-öfflcier aan boord van Hr. Ms. «Friesland", op non-activiteit gesteld de luit. ter zee der 1e kl. J. A Diemer Kool, thans eerste-ofllcier aan boord van Hr. Ms. «Koningin Einrna", geplaatst als eerste-olïlcier van Hr Ms «Friesland" de luit. tor zee der le kl. C. F. Kruisinga, thans op non-activiteit, geplaatst als eorste-officier aan boord van Hr. Ms. «Koningin Emma"; met ingang van -- Maart a.s worden overgeplaatst, de luit. ter zee der le kl. J. du Lange van Hr Ms. «Friesland" op Hr. Ms. «Koningin Emma" (gedet. torpedodieusl) de luit. ter zee der ie kl. J. N. de Ronde, van II r. Ms, «Van Galen" op Hr. Ms. «Friesland". Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius, van A'dam n. Java, arriv. 2 Maart te Genua, Lombok, v. A'dam n. Java, is 1 Maart K. Bon gepass. Kon. Will. 1 verlr. 1 Maart van Sabang naar A'dain. Kon. Will II arriveerde '28 Febr. van A'dam te Java Madura vertrok 1 Maart van Padang n. Amsterdam Panda, van A'dam n. Java, vertr. 3 Mrt. v. Antwerpen. Itombrandt, v. Java n. A'dam vertr. '2 Mrt. v. P.-Said Koninklijke Hollandsche Llotd. Kernland art iv. '2 Mrt. van Amsterdam te Montevideo. (iOTTERDAMSCHE LlOYD. Menado, van R'dum n. Java, vertr. 2 Mrt. v. TeneniTo. (.oentoer, van R'dam n. Java, vertr, 3 Maart v. Suez Kawi, van Java naar R'dam, vertrok 3Muart v. Perim Ophir, v. R'dam n. Java, vertr. 2Mrt. v Southainpton. Djocja, van Java n. R'dam, vertr. I Mrt. y Port-Said Solo arriveerde 2 Maart, van Rotterdam te Padang Kon. West-Indische Maildienst P. W. I, v. W.-Indië n. A'dam vertr. 3 Mrt. v. Havre. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-lndiö. Verzendingsweg. Datum der postbezorging. |a/h Postk Stadstyd p. zeepost via Amsterdam; 5 en 19 Mit 7.— 'sav. p. zeepost via Rotterdam;1'2 en 26 MrL 7.'sav. p. Ho!!, mail via Genua .16 en 30 Mrt. :7.— 'sav. p. Holl. mail via Marseille; 9 en 23 Mrt. ,3.30'snarn p.Franschem.viaMar8eille;12 en 26 Mrt. '7.'sav. P Duitsche m. viaNapels[10 en '24 Mrt. 12'smidd. Naar Palembang, Biouw, Banka, Billiton en W. Aid. van Bornoo p. Eng. mail via Brindisil 19 Mrt. |8.30'smor. p. Holl. mail via Genua .|lü en 30 Mrt. |7.— 'sav. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisil eiken Vrydag |8.30'sraor p. Eng. mail via Genua .|16 en 30 Mrt. |7.— 'sav. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam 18 Mrt. 7.— 'sav p. mail over Engeland .15 en 29 Mrt. 7.- 'sav. p. mail via St. Nazaire 7 Mrt. 7.— 'sav. Nai Cnra^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam! 18 Mrt. 17.— 'sav. p. mail via Sonthamptonielken Dinsdag' of Queenstown en Vrijdag |3.30'snam p. mail via Hamburg 30 Mrt. 7.'sav (alleen op veri. der &fz.)| Naar St. Martin, St. Eustatius on Saba p. zeepost viaAinsterdamj 18 Mrt.'7.— 'sav. (alleen op verl. der u!z.)| p. mail via Southampto»|15 en '29 Mrt. [7.— 'sav Naar Kaapland, Natai, Oranje-Rivier-kolonie cn Transvaal Vrijdag, 3.80 's namiddags. 'ervolg der berichten HELDER, 5 Maart. Vrijdom van accijns op gedistilleerd. De aandacht wordt gevestigd op bet Konink lijk besluit vau 30 November 1908 (Stbl. no. 316), dat eene nadere regeling bevat omtrent vrijdom van den accijns op het gedistilleerd. Van 11 Mei a.s. af is het verboden brand spiritus by hoeveelheden van minder dan 5 liter anders af te leveren dan in gesloten, over kurk en bovenrand van den hals door metalen capsules of mot lak overtrokken, llesBchen of kruiken, die ten minste 7 deci liter van do vloeistof inhoudeu en voorzien zijn van het duidelyk leesbaar opschrift in hoofdletters van tenminste 5 millimeter hoogte .Brandspiritus, gevaarlijk by inwendig ge bruik''. Het is verboden gedistilleerd, dat methyl alcohol bevat, nu 11 Mei a.s. voorhanden te hebben in een lokaal, waar tot inwendig ge bruik bestemd gedistilleerd bereid, ten ver koop bewaard of afgeleverd wordt (tapperyen, slijteryen enz.). Voor de lokalen waar vóór '22 Januari 1909 zoowel tot inwendig gebruik bestemd gedistilleerd als gemethyleerd gedistilleerd (brandspiritus) ten verkoop bewaard af af geleverd werd, kan de inspecteur der accijnzen tot wederopzegging, vergunning vcrleenen tot het voorhanden hebben van brandspiritus. Voor zooveel de lokalen betreft, waar lot inwendig gebruik bestemd gedistilleerd wordt afgeleverd, wordt aan die vergunning do voorwaarde verbonden, dat de brandspiritus uitsluitend voorhanden zy in ffessehen of kruiken als hiervoren bedoeld. Deze vergun ning moet sohrii'telyk worden aangevraagd vóór 11 Maart 1909. Van de beschikking kun de belanghebbende, binnen 11 (lagen nadat by is medegedeeld, in boroop komen by den minister van iinanoiën. Rijkspostspaarbank. Byna 7tyj millioen gulden werd in Januari van dit jaar in de Rijkspostspaarbank inge legd. Daartegenover werd ruim ó'/j millioen teruggehaald (en een halt millioen overge- schieven op het Grootboek en op Staats- acbuldboekjes.) De Ryksspaarbank had op'31 Januari ruim 149'/« millioen in bewaring, gevende aan ronto voor de inleggers ongeveer 3'/a milli oen 'sjaars. Bovendien is aan spaarbankgold ruim 3'/g millioen op het Grootboek en 7 millioen op .Staatsschuldboekjes overgeschreven. Totaal spaargeld alzoo 1598/« millioen. Pakketen voor Noord-Amerika. De directenr-generaal der posteryen en telegraphie brengt ter kennis, dat tc rekenen van 1 Maart bet maximum gewicht van pak ketten voor de Vereenigdo Staten van Noord- Amorika, bestemd om door tusschenkomBt van do stoomschepen der stoomvaart-maat schappij «Holland-Amerika-LyVende Noord- Amerikaansche Postadministratie naar hunne bestemming te worden verzonden, van 2 tot 5 kilogram wordt verhoogd. Het port voor dio pakketten bedraagt voor pakketten tot een gewicht van 1 KG. f 0.80 boven 1 tol 2 KG. 1.10 f r i 2 i 8 i 1.50 3 4 2.— «4.5. «2.60 Hot toegestane maximum bedrag der in- houdswaarde wordt voor dio pakkotten, met ingaug van denzelfden datum, vun 50 tot 80 dollars verhoogd. „De Echo". Het dagblad De Echo is verkocht aan de naamlooze vennootschap Het Algemeen Han delsblad om uls volkscourant daarvan te ver schijnen, evenals De Courant van De Tele graaf. H. M. dé Koningin. In do «Brieven uit de Hofstad" aan de Arnh. Ct." leest men H. M. de Koningin vertoont zich de laat ste dagen veel minder op straat dan wy sinds eenigen tyd gewoon waren. De reden daarvan is evenwel, naar ik verneem, ge lukkig niet gelegen in een minder goedon gezondheidstoestand, noch ook in do nade ring der gebeurtenis, die het heele volk met spanning verwacht. De geboorte toch zal, indien alles naar wensch gaat, eerst midden April plaats hebben. Naar ik vernam, moet het gevolgd worden door massa's menschen, de Koningin zeer gaan verdrieten. Het is daarom al eens beproefd, de door Hr. Ms. geneesheeren wenschelijk geachte wandeling te doen houden in den Koninklijken tuin, maar dit scliynt de Koningin niet te beval len. Weliswaar beslaat het Koninklijk park in het hartje van Den Haag een oppervlakte gronds, waar een waschecht Haagsch bouw- speculant van watertandt, maar deze oase ii» de drukke stad ligt ingesloten tassohen tuiumuren en achterkanten van huizen. Men hoort er de bedrijvigheid van het groote- etadsleven zonder er iets van te zien. Ook om andure redenen is het wandelen er thans juist geen genot. Hoe groot de ruimte ook zij, men wandelt er altyd in een kringetje rond. Bovendien levert deze tuin in den winter, nu de hoornen kaal zyn, een niet zeer levendigen aanblik op, aangezien groenbly- vend hout, dat in een besloten stadsruimte trouwens in den regel op deo duur moeilyk aardt, er vrij schaarsch is. Het hoofdbezwaar evenwel iB, dat de Koningin bet begrypely- kerwijze een weinig verheffende gedachte vindt, zich in haar Paleistuin tc moeten terugtrekken voor de onbescheidenheid van sommigen harer onderdanen. Moordaanslag. In den nacht van Maandag op Dinsdag drongen de gebroeders Poies in de woning van den caféhouder Postma, aan den Sittard- weg bij Heerlen, om hun bedreiging, dat zy Postma zouden dooden, ten uitvoer te brengen, Jaist toen Frits Poies de hand ophief, om met een groot mes Postma dood te steken, schoot Postma een revolver af, waarby hy Poies in de opgeheven hand schoot, zoodat deze broilend van pyn door de juist arri- veerende politie met zijn gezel en broeder gearresteerd kon worden. Terwijl dit alles voorviel, had de vrouw van Postma de wijk genomen op bet dak, waar het arme menscb, dat in blijde ver wachting is, meer dan een uur in koude en sneeuw doorbracht. De gebroeders Poies zyn een paar be ruchte sujetten, die in Heerlen ik kwaden reuk staan en alom gevreesd zijn. Gasontploffing. Te Stadskanaal werden Dinsdagmorgen door gasoutplofliing in de constructiewerk plaats van den heer J. Kosten 14 personen verwond, de hoeren J. Koster on W. Roo- ineling vrij ernstig. De oorzaak is de vol gende Om 6 uur weigerde de gasmotor. Men onderzocht het gebrek, bijgelicht met een tietslautaarn, die de ontploffing veroor zaakte. Toepassing der Drankwet. Tot welke, men zou haast kunnen zeggen draconische, toepassing de drankwet kan lei den, is weder eens te Leenwurden gebleken. Een zeer geacht ingezetene, kruidenier vau beroep, verkoopt tevens storkon drank in het klein (likeuren). In de maand November kwam een opgeschoten knaap van 15 jaar iu den winkel om kruidenierswaren te koopen. De jongen was echter niet door een meerder jarige vergezeld. Een inspecteur van politie kwam er spedig op los en maakte proces verbaal tegen die overtreding der drankwet op. Voor het kautongerecht erkende beklaagdi bet feit. Hy voegde er aan toe, dat hy iu de inmiddels verstreken zes weken misschien nog wel duizend maal een gelyke overtreding bad gepleegd. Als hy kinderen, die bood schappen voor hun ouders kwamen doen, om kruidenierswaren te koopen, niet mocht toe laten, zou hij zijn deur wol mogen sluiten. Hoe kon hy bovendien in vele gevallen weten dat het kinderen beneden 16 jaren waren Honderden winkeliers te Leeuwarden en in andere plaatsen verkeeren in hetzelfde geval. liet mocht hem echter niet baton. De kan tonrechter veroordeelde hem, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot een heldboetc van f5.— subsidiair tweo dagen hechtenis. Dr. Mezger. f Te Parys is Woensdagnacht overleden dr. Joh. G. Mezger, de knijpdokter van Euro- peesche vermaardheid. Vroeger in het Am- stelhotel te Amsterdam, later in het badhuis te Domburg, heeft hij tal «an hooggeplaats- ten behandeld De heer Mezger begon zijn loopbaan als gymnastiekonderwijzer. Als zoodanig breidde hy, door eigen studie, de voor zijn werk noodige kennis van het menschelijk lichaam uit en met de vermeerdering van die kennis onstond in hem een drang verder door te dringen in de geheimen der geneeskunde, zoodat hy, vry laat, nog besloot zich te wy- den aan de studie der geneeskunde. Hoeveel bezwaren dit ook opleverde voor iemand die geen gymnasiaal onderwijs had genoten en die bovendien tydens zyn studie zyn brood zou moeten verdienen. Mezger wist die schit terend te overwinnen en na aan de Amster- damsche illustre school als student de colle- ges te hebben gevolgd, promoveerde hij op den 15den September 1868 te Leiden tot doctor in de geneeskunde. Na een kort verblyf in Duitschland ves tigde bij zich in 1870 te Amsterdam, waar hy tot het einde van 1888 bleef. Een ern stige strijd is er in dat jaar gevoerd, om dr. Mezger voor Amsterdam te behouden. In Wiesbaden zette hij zyn zegenryken arbeid voort en zeer groot is bet aantal per sonen, die hnn genezing aan hem danken. Later bracht hy den zomer tc Domburg door. Evenals den 25en verjaardag van zijn promotie in 1893, heeft hij ook zyn 70sten verjaardag in Domburg, dat als badplaats zooveel aau hem te danken heeft, verleden jaar Augustus gevierd. Man overboord. Toen de «Britanniu" van do «P. O den 28en Januari 1.1. door de Straat van Malakka voer, op weg naar Singapore, viel een passagier, die op de reeling zat, over boord zonder dat iemand aan boord bet had gemerkt. De vBritannia" zette hare reis dus kalmpjes voort en te Singapore aangekomen werden de goederen vau bedoelden passagier, zekeren Ellison, die intusschen aau boord was ver mist, overgegeven aan de politie. Groot was do verbazing der politie to Singapore, toen ze van de politie te Port Dickson aau de Straat van Malakka tele- graphisch bericht ontving, dat de vormiste daar gezond on wel was aangekomen. Ellison, die op ongeeer 10 kilometer van de kast te water viel, bad maar dadelyk deu tocht naar de kust zwemmende aanvaard en reeds twee derde van den weg afgelegd, toen visschers hem oppikten en verder aan laud brachten. Laatste wilsbeschikking. Lady 1'almer, de weduwe van sir Charles James Palmer, die onlangs in Bucks, Enge land, overleed, heeft in haar laatste wilsbe schikking een belooning van 10 pond uitge loofd aan den arts, die baar na haar sterven een vinger -wil afsnijden, om op deze wyze er voor te kannen waken, dat zy levend begraven wordt, een ongeluk, waarvoor lady Palmer haar leven lang ontzettende vrees heeft gekoeBterd. Gemeenteraad van Vieringen, van 2 Maart 1909. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering, de notulen worden voorgelezen en vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van storting door den betaalmees ter van f272.74. Goedkeuring der suppletoire begrooting voor het Schoolplein en van de wijziging der politieverordening. Staat van het zeegras over Januari. Verzoek van P. N. Iialfweeg om kwijt schelding van Hoofdelijken Omslag. Afgewezen. Verzoekschrift van ingezetenen tot lierBtel van eene vroeger van kracht geweest zijnde bepaling, omtrent het vastleggen der honden gedurende den oontijd der schapen. De Raad besluit om de politieverordening aan te vullen met eeue bepaling, waarby aan den burgemeester de bevoegdheid wordt verleend om tydelijk het onbeheerd laten loopen van honden te verbieden. Voordracht voor hoofd der school te Hip- polytnshoef, als: J. B. Thym te 's Hertogen bosch, W. H. Naber te Zalt-Bommel en J. Terpstra te Moerbeek. Eerstgenoemde wordt met 4 stemmen be noemd, de tweede verkreeg 3 stemmen. Daarna worden de stembureaux gevormd voor 2e Kamer en Raad. Bij rondvraag bespreekt de heer Kunt hot perceel land de Haukes. De man, die het slootwerk heeft gedaan, heeft de uitgekomen specie niet behoorlijk verspreid. Daarna gaat de Raad tot besloten verga dering over tot behandeling van den Hoof delijken Omslag, waarvan het kohier, nadat de vergadering opnieuw geopend was, wordt vastgesteld, waarna de vergadering wordt gesloten. Ingezonden. Bouwvak-Arbeiders. In een der ingezonden stukjes over het arbeidscontract, werd de opmerking gemaakt, dat wij inwoners van Hollands Noordpunt gemoedelijk zijn. Nn, ik stem het toe, want ik zou anders niet kunnen begrijpen, waarom bier zoo weinig organisatie was. Maar lang zaam begint er verbetering te komen. Ook de bouwvak-arbeiders hebben zich oenige weken geleden vereenigd, want de toestand in de bouwvakken werd allengs slechter, inplaats van beter; de loonen zijn jaren gelijk gebleven, terwijl het leven duurder is geworden, en was vroeger algemeen de 11 urige werkdag ingevoerd, nu is 12 en 13 uur geen zeldzaamheid. Ook werden verscheide schilders en tim merlui gedwongen beneden het minimum loon te werken. De werkloosheid neemt ieder jaar meer toe, en waren de juiste cyfers bekend, men zou verbaasd zyn over den omvang van dezen misstand hier ter plaatse, doch tot nu toe was hier geen vereeniging, die deze ter kennisse van het publiek kon brengen, en och wij zyn immers gemoedelijk, dood goed Maar dank zij liet arbeids-contractwij zijn ontwaakt, en onze lang vergeten plicht tot vereenigen bewust geworden. Wel zijn de contracten, die alle gunstige artikelen der wet uitschakelden, reeds ge- teekend, doch misschien is daar nog wel verandering in te brengen, vooral als wij ons als één man organiseereu Laat u niet weerhouden, door persoonlyke grieven tegen kameraads, want dat verzwakt ons, en dan gewoonlijk hebben wij zelf zooveel fouten en tekortkomingen, dat wij niet hot minste recht hebben anderen te veroordeelen. Nogmaals vereenigt u, en zet alle persoonlyke grieven terzij voor dit ideaal minimum arbeids uur en maximum loon. Dan zullen wy sterk staan om alles te bestrijden wat daar vijandig tegen staat, en b.v. ook eens letten op som mige Ryks-werklui, die s avonds tegen onder- kruipersloon arbeid verrichten, dat is een bedreiging voor ons bestaan. Waren zy te vreden met hun naar verhouding hoog loon, dan zou de werkloosheid hier zeker vermin deren, misschien verdwynen. Maar een eerste eisch voor krachtige actie is, alle arbeiders lid van deu Bonddaarom laat u door niets weerhouden en bezoek vau avond de vergadering. Een Bouwvak-Akbkidkk. Heldersche Moppen. ,Wat is een stille venoot «Dat is iemand, die zyn mond moot houden, als de zaken mis gaan". Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Moeder Seigel's Hoest Balsem is een ver zachtend geneesmiddel voor hoest, heesch- heid, ontstoken keel, aslhma, bronchitis en verdere borst- en longaandoeningen. Het verlicht de hoest en doordat het de aan doening der teedere weefsels van keel en luchtpijp geneest, geneest het eveneens de ontsteking. Moeder Seigel's Hoestbalsem wordt reeds gedurende ruim 40 jaren met vrucht in de geheele wereld gebruikt. «Sedert jaren reeds was mijn man lij dende aan een slechte borst, gepaard met zoo hevig hoesten dat hy 's nachts byna niet kon slapen. Hy had ook last van slymvorming op de borst dat zich dan vast zette, ton gevolge waarvan hij byna geen adem meer kon halen. Na het gebruik vun alle moge lijke middelen die geen van alle hielpen, zoodat wij reeds aan zijne genezing wan hoopten, kocht ik een flacon Moeder Seigel s Hoestbalsem en reeds na het gebruik van één flacon, geregeld ingekomen, was een merkbare verlichting in den toestand van mijn man waar te Demen. Thans nu ik U dit acbryf is mijn man volkomen genezen en gevoelt hy zich een geheel ander mensch dank zy Moeder Seigel's HoeBtbalsem,' al dus achryit ons Mejuffrouw J. Beset, School straat 165, Roosendaal, in dato 30 Dcc. '08. Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijg baar by alle Apothekers en Drogisten k fl.50 per flacon of rechtstreeks van de eigenaren, A. J. White, Ltd., Damrak '2880, AmsterdamToezending volgt franco nu ontvangst vau postwissel. Advertentiën. I Dankbetuiging. Hiermede betuig ik myn hartelijken dank voor de vele blyken van deelne ming ondervonden tydens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde echtge- noote Marijtje Doete, geb. Lakeman. In het- bijzonder betuig ik mijn oprechten dank aan Docter C, G. VAN DER LEE, alsmede aan de buren en verdere vrien den, voor de ondervonden hulp en bystand en aan de H.H. Dragers, voor de laatste eer, aan de overledene bewezen. Uit aller naam, G. DOETS. HnisMelijte Vergadering op VRIJDAG! 5 MAART, d38 avonde 8 uur, in het lokaal van j. C. GROOT, Schipnereteeg 17, bij de H.B.S. WIJ ver zoeken U allen en vooral de niet-loden deze vergadering bij te wonen. Bet voorloopig Bestuur WOENSDAG 10 MAART in de School te Koegras, '8 avonds ten 7 uur, Os. A. E. v. Griethuijaen. De ondergeteekende maakt zijnen geachten Clientéele be kend dat van af I Maart 1909 des Zondags zijn Winkelsla gerij gesloten zal zijn. Zich in ieders welwillendheid aanbevelend, Achtend, A. K OOM EN, Spoorstraat. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat de inschrij ving van nieuwe leerlingen op de Ge meentescholen No. 1 (J. de Vries) 2 (W. Heeroma). 3 (W. Westendorp). u 4 (L. v d. Ploeg'). u 5 (A Klerk). fi (L de Bruijn). 7a (G. E. Kloosterhuis) 7b (J. Huisman), zal geschieden op Zaterdag 6 Maart a.s., des namiddags van 1 2 uur, en dat belanghebbenden zich moeten aan melden onder ovorlegging van geboorte- en vaccinebewijzen der kinderen, aan de school der wijk, waartoe zij behooren. Helder, 27 Februari 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Geldbelegging. Beschikbaar 68n kapitaal voor beleg ging als le hypotheek op landerijen of huizen. Br. fr. motto „Geldbelegging" aan het Bureau van dit blad. Mej. L DEKKER. Koningstraat Ho. 79. Engel8che lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERLITZ-METHOOE. Prijzen s 1 persoon f 1.—twee f 1.50, drie f 1.80. AdresJ. C. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. Eerste Helders- Woning -Bureau met reehtkumlig adviseur is gevestigd |e Vroon. traat 85. - H. VEENTJER tlINKLI»', FOTOGRAAF, KANAALWEG No. 3. Atelier geopend alleen op de dagen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag. Ondergeteekende beveelt, zich beleefd aan voor het maken van be stekken en teekeningen en het houden van toezicht zoowel voor burgelijke als waterbouw kundige werken. G. HE BEURS Gz., Kerkgracht 53. Architect GEVRAAGD een Dagmeisje. AdresAchter-Hoofdgracht 49 boven. Beo Leer- of Krnllejongen gevraagd by VERHEUS eu ROGGEVEEN. Adres: Walvischstraat 29. SUB-COMMISSIE VOOR KUHSTAVOHOEH. in „CASINO" door de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandseh Tooneel" van den STADS-SCHOUWBURR te AMSTERDAM. Tooneslspel in 4 bedrijven naar „La Petite Amie" van EUXENE BRIEG, vertaald door v. L. Prijzen der plaatsen: lste Rang f 1.60,2de Rang f 100,3de Rang f 0 60 Inschrijving tot de plaatsbespreking en kaartverkoop op den speeldag de9 morgens van 10-10.30 uur. Loting te 10.30 uur. Plaatsbespreking tegen f0.10 per plaats van 10.30-4 en van 6—7 uur. Aanvang 8 uur. Bureau 7 uur. Een Levensverzekering Maatschappij, met vele relatiön in deze gemeente, vraagt tegen hooge provisie een Agent. Aanbiedingen per brief, onder motto „Levensverzekering", aan het bureau van dit blad. Gelegenheid ioor COMMENSAALS. Adres Wed. J. VAN D1EST, Oostsloot- straat 36. TE HUUR een WOONHUISJt met waterlei ding aan de Gasstraat No. 14. ad f0.70 per week. AdresKoningstraat 20. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. WINKELHUIS te huur. Direct te aanvaarden het Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 M8, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 6 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw straat 27. Wegens geldelyke omstandigheden te koop «en solied Amen. Orgei, l1jaar oud, gekost f 135 thans f 80 weinig bespeeld, 10 registers, zoo goed als nieuw. Br. fr onder motto „Orgel", aan het bureau van dit blad. TE KOOP een partij balie Steenen en Driekftsoors Adres K. ZEEMAN, Oostslootstr. 48. TE KOOP 21 loets Dieave GEEPVLRTTEN. Adres KROON, Bassingracht 17. Uit de hand te koop het Café Kanaal weg- No. 4, geschikt voor vergunning, met de daar achter gelegen ruime bergplaats, te zamen diep 26,50 M., breed in het front circa 7 M. Adres: Laan 6. HEERENHUIZEN te huur. Het dubbele WOONHUIS Hoofdgr. No 61, bevattende 8 kamers met serre, grooten tuin, bergplaatsen, keuken, bij keuken en uitstekenden kelder. Huurprys f700. De twee HEERENHUIZEN aan de Kerkgracht No. 14, belangrijk gerestau reerd, 8 kamers met keuken, kelder en bergplaatsen, huurprijs f350.— en No. 13 met 10 kamers, keuken, kelder en bergplaats en grooten tuin, huurprijs f 450, kunnen onmiddellijk aanvaard worden. Adres I. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Voor iemand, in 't bezit van ongeveer f300. is te koop een lief Burgerhuis, 2 minuten van de Marinewerf. Br. fr. lett. K, bureau van dit blad. Sloophout te koop, bestaande in Eiken-, Grenen- en Vuren- plankhout, zeer geschikt voor Schoeïings werk, alsmede zwaar en licht Ribhout, Schroteu enz. Te zien a. d. werkplaats Vosstraat 10, by firma Gebr. v. PELT. Te koop bij W. ZW0LSMAN te Makkum, een ijzeren Aakje met Tuig, lang 30 voet, wyd 9 voet. Een houten Aakje, lang 24 voet, wyd 8 voet. Ter overname aangeboden een gunstig bekend staande zeer geschikt voor iemand met pensioen. Br. lett. Q, bureau van dit-blad. Keizerstraat 03 Beslist het soliedste en goedkoopste adres voor alle soorten gewoon en luxe MAMDENWERK en RIE- TENSTOELEN. WIEGEN vanaf f 2.25. Vlechten van RIETEN-GAAT JESSTOELEN vanaf f 0.60. XX. VAN MEILTRS: zal DINSDAG 16 MAABT 1909, in het Café „Centra I", aan den Kanaalweg te Helder, veilen en ver- koopen een Winkelhuis en Erf, op besten stand aan de Spoorstraat al daar, waarin Melksalon, sectie E, No. 2086, groot 1 A., 25 c.A. Mondeling verhuurd aan den heer J. KONING, voor f5.50 per week. Behoorende aan de familie BOSSERT, te Nice. - OP - Zaterdag 27 Haart 1909, des avonds 7 uur, in het Koffiehuis van den Heer H. MINNES te Wieringen, van een HUIS en aan behooren en eenig-e perceelen LAND, op Westerland te Wieringen, groot 2 HA., 32 A., 90 c.A. Ten verzoeke van de familie C. OUINKER. Notaris OBREEN. Dit is een gezegde en wilt ge U zelf hiervoor behoeden, koop dan Uwe Kleeding aan onderstaand adres, daar zijt ge zeker oolide Stoffen voor Uw geld te zullen ontvangen. Aanbevelend, Keizerstraat 62, Firma LenghaQs. Ook E.H. Aannemelingen worden op bovenstaande attent gemaakt.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2