ZONDAGAVOND BAL. Groote Opruiming g E Eenreuzen partij solide Goederen, Bh i=i 1=1i=i i=idD Oud-Gereformeerde Gemeente, Vorderingen Schriftverbetering. STÜGADOORS- en WITWERREN. Vreemdeiingenverkeer-Feesten. €a§liio>(üeboiiw. Nlelkcontróle-Station ENGLISH. OPEIABE YEBKÖOPIf OPENBARE VERKOOPING I Biersteker, le Beller, OPENING L iraiiöjjj Marine en Leger. De hoofdmachinist O. Verschuur en de machinist J. v. d. Brugge, beideu dienende a. b. »Dng", wor den met 1 April op non-activiteit gesteld en de machinist W. J. M. Savalle met dien datum over geplaatst van de iMosa" op «Friesland". Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Billiton arriveerde 16 Maart van Java te Amsterdam. Flores arriv. 15 Maart van Amsterdam te Pad&ng. Kon. Will. I. v. Java n. A'dam,vertr. 15Mrt. v. P.-Said. Kon. Will. III, v A'dam n. Java ariv. 16 Mrt teOenua. liali arrvieerde 17 Maart van Amsterdam te Padang. Java vertrok 17 Maart van Amsterdam n. Hamburg Mndura vaar Java naar A'dam, pass. 17 Maart Periin. Sumatra, v A'dam n. Java, vertr. 17 Mrt v Antwerpen. Vondel, van Java naar A'dam, vertr. 15 Mrt v. Sabang. Banda, v. A'dam n. Java, pass. 17 Mrt K St. Vincent. Koninklijke Hollandsche Llotd. Amstelland vertrok 17 Maart van Amsterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Zaanland van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, arriv. 17 Maart te Lissabon. Kernland vertrok 16 Mrt van Buenos-Ayres n. A'dam. Maasland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertrok 17 Maart van Las Palmas, Rotturdamscbe Lloyd. Djocja, van Juva n. R'dam, vertrok 16 Mrt van Vigo. Ophir, van R'dam n. Java, arriv. 10 Mrt te Port-Said. Malung, v. Java n. R'dam, pass. 15 Mrt Point de Galle. Gorontalo, v, R'dam n. Java, vert. lüMrt v.Southamp. Kawi, van Java n. R'dam, pass. 17 Maart Quessant. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Maurits nrriv. 17 Mrt v, West-lndië te A'dam. Aanbestedingen in Noord-Holland, 8 April. Haarlem 11 ure. Het Min. van Waterstaat in liet geb. van het prov. best.: het onderhoud en vernieuwen vun het verfwerk der gebouwen, kunstwerken enz. behoorende tot het Noord-Hollandsch kanaal, ged. de jaren 1909,1910 en 1911 in 3 pere., begrooting voor de 3 jaren f5550, f'2-200 en f3250, massa f 11000; bestek no. 78 ligt na '25 Maart ter lezing aan gen. Min. en aan de lokalen der Prov. besturen. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Verzendingsweg. d" "HEl* bi" po.tbtiorgi.iE. :.)h Po»n. Stadstyd p. zeepost via Amsterdam; 19 Mrt. 7.— 'sav. p. zeepost via Rotterdam '26 Mrt. 7.'sav. p. Hol), mail via Genua. 30 Mrt. 7.— 'sav. p. Holl. mail via Marseille '23 Mrt. 3.30'snam p.FranschefmviaMarseille 26 Mrt. 7.— 'sav. p. Duitache m. via Napels '24 Mrt. 12'smidd Naar P&Iembang, Riouw, Bun ka, Billiton èn W. Aid. van Bornco p. Eng. mail via Brindiiil 2 en 16 Apr. |8.30'srnor. p. Holl. mail via Genua 30 Mrt. |7.— 'i Naar Atjeh en do Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisil eiken Vrydag |8.30'smoi. p. Eng. mail via Genua 30 Mrt |7.~ 'sav Naar Gujana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam 1 en 15 Apr. |7.— 'sav p. mail over Engeland '29 Mrt. 7.— 'sav p. mail via St. Nazaire 7 Apr. |7.— 'sav Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: 1& Apr. eiken Dinsdag Vrijdag 30 Mrt 7.- p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southamptnn of Queenstown p. in&il via Hamburg (alleen op verl. der atz.) Naar St. Martin, St. Eustutius en Saba p. zeepost via Amsterdam! 1 en 15 Apr. |7. 'sav (alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton| '29 Mrt. |7.— 'sav Naar Kaapland, Natal, Oranjo-Rivier-kolome en Transvaal Vrijdag, 8.80 's namiddags. Vervolg der berichten HELDER, 19 Maart. Vergadering v. d. Raad der Gem. Helder, op Dinsdag, den 23 Maart 1909, des avonds ten 7l/g u«r. Onderwerpen ter behandeling 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling kohieren. 4. Voorstel inzake samenstelling der stem bureaus. 5. Voorstel inzake de bewoonbaarheid van perceel Achtergracht Z.Z. 50. 6. Regeling van de salarissen van de hoof den der scholen 1 en 2. 7. Salarisregeling personeel Burgeravond school. 8. Kolentransportinrichting gasfabriek. 9. Voorstellen tot regeling van don dienst der gemeentereiniging. 10. Benoemingen Eindexamen R. H. B. S. Do eindexamens voor de H. B. S. alhier zullen dit jaar te Alkmaar worden gehouden Tot leden dier commissie zijn o. a. benoemd Dr. D. A. Kerkhof!, H. Schuitema, W. N. Prancken. Brieven voor Hr. Me. „Utrecht". De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat eiken Dinsdag en eiken Vrydag, hetzij met den trein van 6.30 avonds van Amsterdam naar Antwer pen, hetzy met den trein van 7.9 a. van Amsterdam naar Vlissingen, eene gesloten brievenmaal wordt gezonden aan Hr. Mb. pantserdekscbip .Utrecht", in West-lndië. Deze brievenmalen worden verzonden naar het kantoor te Now-York, en door dit kan toor vervolgens, overeenkomstig opgaaf van dun commandant der .Utrecht'', naar de plaats, waar deze bodem verblyf houdt, doorgezonden. In de bedoelde brievenmalen worden alleen opgenomen de brieven en anderb stukken, welke voldoende zyn gulrankeerd en van dt daarvoor vastgestelde aanwijzing (twee el kander snydendo lijnen over het geheele adres) zyn voorzien. De dood wenkt ieder uur! Een broodbezorger der firma Ed. B. Amsterdam bleef plotseling dood achter de kar. De ongelukkige laat een vrouw met 6 kinderen achter. De aigemeene verkiezingen. De Haagscbe correspondent van de fTel" schrijft De algemeen» verkiesingen voor leden van de Tweede Kamer zullen dit juar bij zonder vroeg in de maand Juni plaats hebben. Volgens art. 129 van de Kieswet is de dag der verkiezing do eerste Dinsdag in Juni. Dat is dit jaar 1 Juni. Vroeger kan het dus niet. Art. 131 bepaalt, dat de dag der stemming niet vroeger mag zijn dan 10 Juni. Gaan we na, hoe het by vorige gelegenheden is geschied, dan kunnen we de volgende datums wel als vry *eker aannemen1 Juni: ver kiezing (candidaatstelling)11 Juni: stem ming en 23 of 24 Junihorstemming. De scheepsramp. De negen mannen van het vergane schip «Margretha", dio te Lowestoft zyn aange bracht, waren er in geslaagd een boot neer te laten. De kapitoin van do .Margretha" reikte hun zijn kind toe, maar zij durfden het snel zinkende schip niet naderen uit vrees, dat zy zouden worden meegeslenrd in de- diepte. Een uur lang roeiden zij in het barre weder op zee rond, zoodat ze een visscherschuit, de .Iris", aantroffen, die hen aan boord nam en naar Lowestoft bracht. Spoorwegongeluk. Montreal, 17 Maart. Hedenmorgen kon een met een vaart van 60 K.M. per uur rijdende trein van de Canadiau Pacific niet tot stilstand gebracht worden in het Wind- sorstreet-station alhier. Do trein vloog het stationsgebouw binnende locomotief drong door den muur van het station en twee wachtkamers heen. Vyf personen werden gedood en 20 gewond, allen personen, die in station wachtten. Niemand van de passa giers bekwam letsel. Het verluidt, dal op een 3 K.M. afstand van het station een stop van den ketel der locomotief gesprongen is, waardoor de machi nist en de stoker van (le machine geslingerd werdende eerste word gedood. Do schade aan hut station en het rollend materieel toegebracht wordt op 100,000 pd. st. geschat. Staking van Post- en Telegraaf beambten in Parijs. In Parijs is sinds eenige dagen een staking van de post- en telegraafbeambten uitgebro ken, die groote afmetingen schijnt aan te nemen. Minister-president Clemenceau ontving een delegatie van afgevaardigden van Parys, die wezen op den ernst van den toestand en vroegen, welke maatregelen de regeering van plan was te nemen, ten einde de open bare meening, die verontrust is door den stand van zaken, welke in de wereld van handel, industrie en financiën groote rampen kan veroorzaken. De heer Clemenceau ver klaarde beslist tegenstand te zullen bieden Minister Barthou deelde do opvatting van Clemenceau, hy was van oordeel, dat de ambtenaren zonder reden in staking waren gegaan. De verwarring op de effectenbeurs is vol komen. De handelsbeurs en de zaken staan stil. Beambten eu reservebrigades, uit de pro vincie aangekomen, verklaren zich solidair met de stakers. Over de staking van de post- en telegraaf beambten bevatten de Parysche ochtendbla den weinig nieuws. De berichten komen alle op hetzelfde neerhopelooze ontreddering van den dienst, 60,000 telegrammen vertraagd, brievenzakken by stapels op bezorging wach tend enz. InKezonden. op gezonde beenen, en zal dan Weduwen- zorg, Weduwenzorg zijn in den uitge breidste zin. Dus kameraden, wanhoopt niet, maar kalm de zaak onder de oogen gezien. Met dank Mijnheer de redacteur voor de plaatsing, verblijf ik hoogachtend, H. uk BIE. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. YEREENIGING TOT ST. EN INSTAND- YAN BEWAARSCHOLEN, te HELDER. Aigemeene jaarlijksche Ver gadering der leden, op 23 MAART 1909, 's avonds 9 uur, in het gebouw der Nutsspaarbank op den Polderweg. De leden worden aangespoord deze vergadering niet te verzuimen. HET BESTUUR. De nieuwe Pensioenwet contra Onderlinge Weduwzorg. Zooals men weet wordt er roet Juli a.s. eene wet ingevoerd, regelende pensioenen voor weduwen en weezen van militairen, be neden den rang van officier. Deze wet is niet van terugwerkende kracht en zullen dus alleen die weduwen op pen sioen kunnen aanspraak maken, wier over leden eebtgenooten na de in werking tre ding der nienwe pensioenwet'nog in dienst waren. Zoo heilzaam deze wet nu zal werken voor de deelneiuenden, zoo afbrekend, zoo indirekt benadeelend zal zy zyn voor de gepension- neerde leden der onderofliciers-vereeniging der zeemacht .Onderlinge Weduwenzorg". Menschen dio door louter toeval, wat eerder den dienst verlieton omdat zy er wat eerder inkwamen, om nog van deze wet te kunnen protiteeren. En ook benadeelt deze wet de thans door O. W. Z. reeds ondersteunde weduwen. Wat is het geval Immers zullen de meeBte actieve leden (onderofl'.) thans O. W. Z. ver laten, nu zy aan den Staat een betrekkelyk hooge premie moeten storten en hun trak tement niet toelaat alsdan ook nog voor O. W. Z. te betalen, hoe ongaarne zy zullen scheiden van eene vereeniging als O. W. Z., welke door wederzydsch vertrouwen en opof fering, gepaard aan een zuinig beheer, is grootgebracht en thans reeds zoovele wedu wen van gestorven kameraden ten zegen is. Nu moeten wij eens het ergste veronder stellen, ti.1. dat de onderofficieren O. W. Z. zullen verlaten, die toch de levensappen dezer vereeniging vormen, zooals tenminste de ver eeniging O. W. Z. nu nog in elkander zit. De gepensionneerde en dus de oudere, vormende gedeelte der leden, zullen achterblijven en komt O. W. Z. alsdan in een zeer ongunstige positie, altyd als men het ontstane nadeel niet weet te ondervangen. Plannen zyn reeds in dien geest voorge steld le. Men wil het bestaande kapitaal meer winstgevend maken, maur bedenke men wel, •lal alle belegging in meer rentegevende fondsen, als die waarin het kapitaal reeds is vastgelegd, evenredig minder solied zal zyn, ja, in aanmerking genomen dat er het lot van weduwen van afhangt, zelfs onzedelijk! 2e. Men wil coöperatie, maar komt dat niet in nog sterkere mate op hetzelfde néér? Denkt men soms, dat zulke zaken, als zy het niet heel groot aanpakken, en niet veel geluk hebben het tegen de individueels con currentie kunnen bolwerken Men zal zeker geen lid wordeu eenor coöperatie, indien men vooraf al weet, dat men er goen voordeel van kan trekken in don vorm van percenten enz., terwijl hier juist de winst (altyd indien er winst gemaakt wordt, en wie zal dat vooruit bepalen?) de kus der vereeniging zoude ten goede komen (ook als er dan nog een kas was). 8e. Men wil alle gepensionneerden laten toetreden. Met alle respect voor deze voor steller, hij kan hot goed moenen, maar snapt ieder niet dadelyk, dat dit do ondergang van O. W. Z. zou epoedigon 't Zou gaan als met de wet van de zwaarstekracht. Niet omhoog 1 maar benedenwaarts, suel, sneller, bliksem sneldood. Maar wat dan Welnn er staat naar myne meening slechts één weg open, maar een zekere weg, die wy in slaan. Men laat het kapitaal rustig waar het is en tracht het nadeel van het vermin derde ledental eenvoudig te ondervangen op de volgende wyze 1. Men ontneme O. W. Z. het militaire karakter, een zuivere finantieele ver eeniging alzoo. 2. In het bestuur zal ook het burger element vertegenwoordigd zyn By Bestuurs- stemmingen dus geen onderscheid tus- schen militaire en burger candidateu dus wijziging reglement in dien geest. 3. Men benoeme eene Commissie om over bet volgende punt (4) binnen 2 maan den een rapport uit te brengen met een voorstel tot uitbreiding of niet. 4. Men zette de denr open voor een ieder, die lid wenscht to worden, natuurlyk onder de vastgestelde voorwaarden. 5. Men make daarna, dus als de reorga nisatie geschied is, veel propaganda. Deze kant moet men uit. O. W. 8. moet een zuivere finantiëele vereeniging worden Hoest, gevatte koude, asthma, bronchitis zijn tijdens het winter jaargetyde veel voor komende ziekten. Dat weet ge Het is dan ook onverstandig om niet to trachten die vreeselijke ziekten te weren en te genezen door het gebruik van een verzachtend, ge nezend middel voordat de koude borst, keel eu longen wellicht blijvend aantaal. Moeder Seigel's Hoestbulsem vergemakkelijkt de hoest cn geneest de oorzaak der hoest, de ontsteking. nRuim drie jaren heb ik geloden aan asthma en chronische bronchitis, gepaard met be nauwdheden en aanhoudend, hardnekkig hoesten, vooral des nachts en des ochtendB. Ik durf gerust zeggen dat er geen genees middel is dat ik niet geprobeerd heb, maar in plaats van genezing gaven al deze middelen mij sle hts tijdelijke verlichting totdat ik ten slotte Moeder Beigei's Hoestbalsem ook nog eens probeerde en nu ben ik zeer gelukkig en dankbaar U te kunnen mededeolen dat vanaf het oogenbliek dat ik dit middel aan wendde myne aanvallen van astbma, be nauwdheden en slymvorming op de borat volkomen verdwenen zyn en tevens de vreeslijke hoest die my sedert jaren plaagde. Aldus schrijft ons de Heer D. van der Dungen, Weversplaat 220, 'sBosch in dato 29 Dec.j.1 Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten k fl. 1.50 per flacon of rechtstreeks van de eigenaren, A. j. White, Ltd., Damrak 28-30, Amsterdam. Toezending volgt franco na ontvangst van postwissel. Advertentiën. Den 23sten Maart a.s. bopen onze geliefde, oom en tante Willem L. van de Putte en Trijntje Vogelenzang, hunne 12' -jarige Echtvereeni ging te herdenken. Hun liefhebbende Nichtje en Neefje, Pietje Vogelenzang en Willem Vogelenzang. Nieuw-Hellevoet,20 Maart '09. Ondertrouwd Jacob Dissel en Fretierika Christina Gottliebfine ten Have. Amsterdam, 16 Maart 190«' Ondertrouwd Johanna van Neck en Willem Carel Haverkamp, Arts. Helder, Gieten, i Volstrekt eenige plaataelyke kennisgeving. 18 Maart 1909. Geboren Maria Cathrina Josephina Francisca, dochter van H. C. M. NYPELS en M. D. J. NYPELS—Schouten. Helder, 18 Maart '09. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te geven van het plotseling overlijden van onze innig geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder Mej. Petronella iacoba Schade geb. Kaiatz, in den ouderdom van 73 jaar. Namens haar diepbedroefde Echt genoot en kinderen G. J. SCHADE. Helder, 17 Maart 1909 Heden overleed na een langdurig smartelyk lyden, onze liefhebbende zoon en broeder Johannes Jacobus, Ambtenaar by de Ned. Tr.weg My., in den ouderdom van 22 jaar. Leeuwarden, 16 Maart 1909. Westersingel 4. Uit aller naam, J. DE BUNJE. Aigemeene kennisgeving. gevestigd HOOGSTRAAT. Zondagmorgen 10 uur, Ds. HARTKAMP, van Amersfoort. Bevestiging van Ds. DEKKER. 's Avonds 51/, uur, Ds. DEKKER, (intreerede.) Marinefonds. De Aigemeene Vergadering zal worden gehouden op DINSDAG 23 MAART 1909, in het Café „DE POOL", des avonds 8 uur. Punten van behandeling Kiezen van afgevaardigden voor de jaarlyksche algem. vergadering en algem. besPr- HET BESTUUR. Geldbelegging. Beschikbaar een kapitaal voor beleg ging als le hypotheek op landerijen of huizen. Br. fr. motto „Geldbelegging" aan het Bureau van dit blad.. ten laste van het Algemeen Weeshuls over 1908. Het Bestuur van het Algemeen Wees huis te Helder, noodigt belanghebbenden uit hunne rekeningen over het jaar 1908 in te zenden vóór of uiterlijk op den 3len MAART a.s. Helder, 15 Maart 1909. Het Bestuur voornoemd C. J. VERHEIJ, de Secretaris, SCHRAA. De Scliager ver loting' trekt 1 April Loten a 50 per stuk. Verkrijgbaar bij A. van Twuijver, Lotendebiet, Scliagen Ten kantore van M. A. Grunwald Zn. Kanaalweg 67-68, naast de Israëlitische Kerk, zyn voor de 390ste Staatsloterij, zoolang de voorraad strekt, heele en gedeelten van loten te bekomen. Trekking 1ste klasse 22 Maart. H H. Officieren, Adelborsten, Hoofdm&chinisten, Machinisten, enz. van de Kon, Marine, Voor 2 ten honderd wordt uw lyf- en ander goed tegen brand, alle zeege vaar en diefstal by een solide binnenl. maatschappij verzekerd. Het is dan overal waar het zich bevindt gedekt, ook in het Buitenland. Brieven onder lett. R., aan het Alge meen Assurantiekantoor B. G.HOLTZER, Callenburg 3 te Vlaardingen. Poliskosten f0.50. Opleiding examen nuttige Handwerken, Dit jaar slaagden alle acht candidaten. M. KOOLHAAS HELD. Weezenstraat 71. Privaat- en correspondentielessen in schuin- en steilschrift, rondschrift, Gothisch, fractuur-, sierschrift, enz. Verbetering der schrijfhand (succes verzekerd). Vraagt inlichtingen (Dag. 12 1, ook schriftelijk). J. DRIJVER Jr. (gedipl. M. 0.) Weezenatraat 6, Helder. De ondergeteekende be veelt zich beleefd aan voor alle voorkomende J B. ROOMEIJER, KONINGSTRAAT 102. Onderg-eteekende beveelt zich beleefd aan voor het maken van be stekken en teekeningen en het houden van toezicht zoowel voor burg-elijke als waterbouw kundige werken. G. DE BEURS Gz.; Kerkgracht 53. Architect Grondig Piano- en Orgel-onderwijs. Mej. L DEKKER, Koningstraat No. 79. De ondergeteekenden houden zich beleefd aanbevolen voor alle voorkomende Timmer- en Metselwerken, zoomede voor het maken van plannen en begrootings. J VKRHKDS, Walvischstraat 29. L. ROGGEVEEN, Yeldstraat. „De Controleur" van 5 September 1908 schryft aan het slot van het jaarverslag der Levens verzekeringsbank „PATRIA" 't Verdient hier opmerking, dat de directie op loffelyke wyze zuinigheid in haar beheer weet te betrachten Inderdaad blykt uit bovenstaande gevens, dat kan worden geconstateerd, dat de solide basis, waarop het bedryf berust en wat voor de belangen harer verzekerden een waarborg mag zyn, dat het beheer alleszins met beleid en groote correctheid wordt gevoerd, tot volkomen vertrouwen mag stemmen." Enz. De Levensverzekeringsbank „PATRIA" sluitSpaar-, Communie-, Uitzet-, Levens- en Lijfrente-verzekeringen, Weduwen-pen sioenen, etc. etc. De verzekerden deelen in 50 pet. der winst. Maatschappelijk kapitaal 300.000 gulden. By ons vertrek roepen wy alle vrien den hartelijk vaarwel toe. J. VAN DER HORST, Inspecteur der Levensverzekeringsbank „PATRIA" te Utrecht, Maerten van Heemskerkstraat 18 te Haarlem. Alle Vereenigingen, welke in het bezit zyn van een VAANDEL, worden beleefd uitge- noodigd, bet adres van hun Secretariaat, zoo mogelyk vóór 1 APRIL, schriftelijk te willen mededeelen aan Helders Relang, Secretariaat der Feestcommissie, SLTJISDIJKSTRAAT 110 tan WW1 Het goedkoopste adres is Oostsloot- straat 54, by de Wed. v. d. WEERD voor het maken van Japonnen, Costuum- rokkeu, blouses, dienstbodenjaponnen en alles wat tot het vak behoort. gevestigd Binnenhaven 130. Onderzoek op vetgehalte en soortelijk gewicht a ff 0.20 per monster Engelsche lessen worden door een En- gelschman gegeven in de Taal, Conversa tie en Handels Correspondentie. BERLITZ-METHODE. Prijzen 11 persoon fl.—.twee fl.50, drie fl.80. AdresJ. C. Dymock Wood, Koningsplein 112, Helder. Melk te koop bij J. STROOMER, te Koegras Aan huis bezorgen. Ook genegen een heel jaar volle MELK te leveren. Levering I APRIL. Belangrijke PLANTEN VEILING. Deurwaarder H. Kwant, zal op Zaterdag 20 Maart 1909, voorm. 10 uur, aan het WESTPLEIN te Helder, verkooping houden, van: een partij extra mooie gekweekte Hulst, Taxus en Sparreboomen, Coni feer en, Laurus en Tucuba's, Azalia's en Rhododendrons, Stam, Klim- en Struikrozen, en verder Bloem- en Deco- ratieplanten, herkomstig vandeKwee- kerij „Sativa", te Boskoop. 9WT Bezichtiging voor den aanvang der verkooping. WEGENS LIQUIDATIE - op'- Woensdag 24 Maart a.s. voormiddags 9'/j uur, in het Lokaal HOOFD 3RACHT 80, Helder, van |1U alsmahoniehouten Linnen- en Penant- kasten, mahonie en notenhouten ovale, ronde en uitzettafels, waschtafels, groote Spiegels en Trumeau's, Schilderyen, Klokken, Pendules. Verder Huisraad en Keukenbenoodigd- heden, Vloerkleeden en Karpetten, Bedden met toebehooren, Dames- en Heeren- Rijwielen, een party Manufacturen,Dames- Hoeden en Petten, een party Sport hemden, Pronts Boezeroens, Hemden, Kinderkleeding, mooie Marine-baaitjes- kleeding een Pianino en hetgeen meer zal worden aangeboden. Daags voor de Verkooping te bezichtigen van 10-12 en van 2—4 uur. Deurw. H. KWANT. wegens sterfgeval en faillisement. DEURWAARDER zal in het lokaal „CASINO", te Helder, op Woensdag 31 Maart 1909, 's morgens 10 uur, ten verzoeke van den Heer Mr. H. P. M. KRAAKMAN, als Curator in het faillisement TEN HARMSEN, PUBLIEK VERKOOPEN i den ge heelen, goed onderhouden LffiOËDEL van de Familie TEN HARMSEN, w.o. Salon-, Eetkamer- Slaapkamer-Ameublementen diverse Tafels, Stoelen, massief Mah. Linnenkast, Pianino, Buffets, Dames- schrij f bureau, C y 1 i n d e r-schry f bureau, Brandkast, Étagères, Spiegels, Schilde rijen, Gas-ornamenten, Kachels, Fornuis, Kleeden, Karpetten, Zeilen, Loopers, Over- en Ondergordijnen, Ledikanten, Waschtafels, Nachtkastjes, Matrassen, Bedden, Dekens, divers Glas- en Aarde werk, Porcelein, Keukenbenoodigdheden, divers Koperwerk, enz., enz. Voorts Bed- en Tafellinnen, een partij Boeken, diverse Spelen (als dam, domino), een Rijwiel, enz, Eindelijk eenige antieke Meubelen, twee porceleinen Japansche Vazen, 12 idem Chin. Kopjes met deksels, eenig blauw Porcelein, eenig Zilverwerk, een gouden Broche met diamant en al heteeen meer zal worden aangeboden. OF- Te bezichtigen daags te voren van 10 4 uur. Schagenstraat No. 32. Uitsluitend le kwaliteit. Aanbevelend, P. Hintertüp. Voor de Schoonmaak ontvangen een prachtige collectie SCHILDERIJ- bb PLATEN, as vanaf 20 cent. Spotgoedkoop. J. C. DUINKER, Boekhandel, Spoorstr. By W. J. Oostenbrug, Vlamingstraat 43, is verkrijgbaar le kwaliteit Rund- en Varkensvleesch. Lapjes en Gehakt f 0.35, Rollade en Stukjes f0.40, Biefstuk f0.45 per 5 ons. Varkensvleesch concurreerende pryzen. Beste halve Ossenkoppen 75 ct. warrenn verhnnwinv. wegens verbouwing. welke mr zeer lage prijzen worden opgeruimd. A. VEEN, Kanaalweg No. 98. Magazijn van alle soorten eigengemaakte Goederen jugiiyu ton duc auuiicii eigcugcwaatio uuouoioii -. Vc m

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2