.BLANCO 8ALMUZIEK HOUTVERKOOPING Denrwaarler H, KIMT, mmm vttütoopiHG ff. Biersteker, te Heller, G Kiesewetter, „ONZE VLOOT". Hekenen en Wiskunde. Schriftverbetering. tic ken fin» a kin ff. Dekhengst Sultan «iotaris baukX Notaris BACÜX notaris daCaX Spoorstraat 28. Marine en Leger. Met den schout-bij-nacht Hoekwater, comman dant iler zeemacht in Nederl.-Indiê, zijn uit Neder land naar Java vertrokken de luitenant ter zee 1ste klasse E II. Friderichs en A. W. liocke, ten einde te worden bestemd, eerstgenoemde tot chel van den staf der zeemacht aan het marinedepar- tcment in Nederl.-Indië, laatstgenoemde totadjudant van den nieuw optredenden commandant der zee macht. De machinisten F. C. Matzinger, J. E. Strosser en J. A. Rietdijk hebben te Hellevoetsluis met goed gevolg het examen voor hoofd machinist afgelegd. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Lombok arriveerde 23 Mrt. v. Amsterdam te Sabnng. Madura, v. Java n A'dam, vertr. '23 Mrt. v. Port-Said. Kon. Will. I, v. lava n. A'dam, pass. 23 Mrt. Tarifa. Uranje, v. A'dam n. Java, vertr. 23 Mrt, v. Souphampt. Ambon, v. Java n. A'dam, vertr. 24 Mrt. v. Genua. Grotiua arriv. '23 Maart v. Amsterdam te Sabang. K. W. ill, v. A'dam n. Java, vertr. '24 Mrt. v. Suëz. Suniatra, v. A'dam n. Java,pass.24 Mrt. K.St. Vincent. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Ainstelland, v. Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertrok '23 Maart van Lissabon. Zaanland arriveerde '24 Maart v. Buenos-Ayres en Brazilië n Amsterdam. Rottkrdamsohe Lloyd. Ternate. v. Java n. R'dam, vertr. 22 Maart v. Padang. Bogor, v. Java n. R'dam, pass. 23 Mrt. Pantellaria. Gedé, v. R'dam n. Java, arriv. 23 Mrt. te Mnrscille. Malang, v. Java n. R'dam, pass. '23 Maart Peiiin. Medan, v. R'dam n. Java, arriv. 23 Mrt. te CardilT. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië. Verzendingsweg. IUk UU3I postbezorging a/hPo9tk p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Frnnsche m. via Marseille p. Duitsche m. via Napels Stadstyd. 2 en 16 April|7.— 's av, '26-Mrt. 7.— 'sav 30 Mrt. 7.- 'sav. 6 en 20 April|3.30'snam 26 Mrt. 7.- 'sav. 7 en '21 April|l'2'sraidd. Naar Polembang, Biouw, Ban ka, Billiton en W. Aid. ran Bornoo p. Eng. mail via Brindisil 2 en 16 April|8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 30 Mrt, |7. - 's av. Naar Atjoh en de Oostkust van Snmatra p. Eng. mail via Brindisil eiken Vrjjdag |8.30'smor. p. Eng. mail via Genua 30 Mrt. |7.— 'sav. Naar Guyana (Suriname) p. zeepost vlaAmsterdamj 1 en 15 April |7.— 'sav. p. mail over Engeland '29 Mrt. 7.- 'sav. p, mail via St. Nazaire 7 April |7.— 's av. Naar Cnrayao, Bonaire en Aruba: 1 en 15 April eiken Dinsdag en Vrijdag 30 Mrt. p. zeepost via Amsterdam 1 en 15 April 7.— p. mail via Southampton of Queenstown p. mail via Hamburg (alleen op verl. der als.) Naar St. Martin, St Enstatius en Saba p. zeepost via Amsterdamj 1 en 15 April|7.'sav (alleen op verl. der aiz.) p. mail via Southampton| '29 Mrt. |7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: Vrijdag, 8.S0 's namiddags. Nieuwsberichten. HELDER, 26 Maart. Het uur van aanvang van bet concert, te geven door_Mevrouw Baronesse Van Asbeck Kluit en Mejuffrouw IJarry van der Harst op hedenavond, is gesteld op 8 uur in plaatB van om 8'/, uur, zooals in de advertentiën wus vermeld. In de vergadering der „Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Bewaar- scholvn te Helder' op Dinsdag 28 Maart 1.1, word het jaarverslag uitgebracht over 1908, waaraan wjj het volgende ontleenon. In het bestuur werden gekozen do heeren J. Baort en W. Poll als commissarissen ter vervanging van wijlen den heer W. Bakker Hz. en van den heer Bosch, welke laatste uit de gemeente vertrokken is. In plaats van mevr. de Wed. Witsenburg, die in Amsterdam is gaan wonen, trad mevr. A. M. Raap, geb. Visser als regentes op. Een help ster, mej. Kiljan, vroeg en verkreeg eervol ontslag en werd vervangen door mej. J. For tuin. Het bezoek der school was minder dan het vorige jaar; de oorzaken daarvan zijn: geregelder vertrek dan vroeger der kinderen van 6 jaar, meest naar de openbare scholen, en liet verbuizen naar andere deelen der gemeente. Aan de financiën is het minder schoolbezoek zeer goed te bemerkendo schoolgelden hebben f 169 minder bedragen dan in 1907, en in totaal hebben de uitga ven de inkomsten overtroffen met I 296. Het aantal leden is dan ook slechts 88, velen met het minimam der contributie en alle pogingen van het bestuur om het bedrag dor bijdragen te doen stijgen hebben slechts dit gevolg gehad, dat het getal der contribuanten niet is verminderd. Veel hulp isdusnoodig; mochten toch moorderen zieli verplicht ge voelen deze nuttige inrichting te steunen. Marinefonds. Dinsdagavond vergaderde in cafd ,De Pool" de afdeeling Willemsoord vau het Marinefonda. De vergadering was zeer slecht bezocht. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren M. doWnard en A. A. van der Rejjden. Als af gevaardigde naar do Algemeene Vergadering, die Zaterdag 27 Maart gehouden wordt to Amsterdam, werd gekozen de heer A. Scben kels. In 1908 werd door de afdeeling Willems oord uitgekeerd aan weduwen en weezon en rechthebbenden leden samen f787. Over alle afdeelingen samen werd in 1907 uitgekeerd 13316. De contributies van be schermster, donatrices en donateurs bedroo- gen 1 1606.24. Aan schenkingen ineens werd ontvangen f 1062.75. Dank aan de goedgezindheid van H.H. officieren kon het Marinefonds aan zyno verplichtingen voldoen, wat de voorzitter dankbaar memoreerde. Het Nederlan8Che Operette-ensemble gaf Woensdagavond in Casino «Een wals illusie' (Ein Walzertraumi operette in 3 be dreven van Dörmann en Jacobso», op muziek vau Oscar Strauss. ,De Dollarprinses" kort geleden door het gezelschap hier gegoven, was zoo goed ingeslagen dat men een groote opkomst verwachten kon. Casino was dan ook nu stampvol. En zjj die er geweest zyn zullen 't zich niet beklagen, 't Was oen mooi Btuk werk, aardig in elkaar gezet, met mooie, hoerlyke muziek. De regie, de heer Rent meester, verdient eon pluimpje voor de fijne inrichting. Schitterende costumes vooral in het eerste bedrijfprachtig 1 Eii zang en spel waren uitstekend. De heer Grootveld als vorst van Flauson Thurn, do hoor Rentmeester als Lothar en do hoor van der Stappon als Niki gaven veel mooiB te zien. Dat we de dames 't laatst noemen is niet omdat zy minder goed waren. Integen deel. Eon hupschor, joliger, aardiger Wiener- innetje als mej. Corry Pinksen zou moeilijk te vinden zyn. Ook do beido andere dames hoofdrollen waren puik. De zang is odb van allen nitstekend bevallendo begeleiding droeg wel bij tot een goed eftect. 't Publiek was niet karig met applaus. Drie, viermaal moest het scherm gehaald worden, 't Mocht ook wel. Do kerkbouw op 't Loopuitdorp, te Koegras, is verzekerd. Weldra zal de aan besteding plaats vinden en wordt zoo spoedig mogelijk met 't werk een aanvang genomen Dinsdag 1.1. had de verpachting plaats van het pontveer over het Groot Noord-Holl. Kanaal bij bet Westeinde. Ingekomen waren 12 biljetten. Hoogste inschijver was Arend Laagland Winder te Koegras, voor f 460,- per jaar. De perpachting had plaats voor 6 jaar. IJmuiden^ 25 Maart. Do feestcommissie, welke zich do vorige week vormde, heeft op baar verzoek aan don gemeenteraad een bedrag van hoogstens duizend gulden tot hare beschikking gekregen om daarvan een gedeelte der kosten voor de te houden feestelijkheden te kunnen bekos tigen. (Zie VI. BI. van Dinsdag.) Van de IJsland-visscherij kwam dezer dagen binnen de stoomtrawler Y.M. 84 ,Anna' van do Algemeene Visschery Maatschappij en maakte eene besomming van ongeveer acht duizend gulden. De stoomtrawler Y.M. 85 „Wilhelmina' van dezelfde reederij kwam met eene party zoute visch aan de markt, na de versche viech te Ostende te hebben gelost. Brand te Zaandam. Men meldt uit Zaandam Woensdagmorgen ongeveer 4 uur werd er brand ontdekt in de stoomhoutzagerij de Tydgeest, toebehoorende aan de firma van Wessem Co., alhier. Ongeveer 6 unr was men den brand mees ter met hulp van de inmiddels byna volledige brandweer, de motorbrandspnit en de stoom spuit vau de aangrenzende hout- en balken- zagery de Ladder Jacobs, van de firma de wed. S. Kamphuys. Bijna ulle machinerieën zyn vernield, ter wijl het fabiieksgebouw, dat in 1880 geheel nieuw geplaatst is, tot den grond toe afbrandde. Alleen het zaagselpakhuis met daaarhoven geplaatste exhaustèr bleef gespaard. By Kon. Besl. is aan de gemeente Krommenie verleend een voorschot uit 's ryks kas tot een bedrag van ten hoogste f29,000, ten einde gonoemde gemeente in staat te stellen een voorschot van gelyk be drag te verleenen aan de Vereeniging ,Do Volkswoning" te Krommenie, ton behoeve van den aanbouw van een negentiental wo ningen in die gemeente, mot bepaling a. dat het juiste bedrug van het voorschot door de ministers van binnenlandsche zaken en financiën zal worden vastgesteld, zoodra na de aanbesteding der woningen het daarvoor vereischte bedrag zal vaststaanb. dat voor rente en aflossing van dit voorschot gedurende 50 jaren eene annuïteit moet worden voldaan, groot 4,168 ten honderd van het werkelyk verleende voorschot, welke annuïteit voor de eerste maal zal vervallen op den datum, nader door den minister van; financiën te bepalen in verband met het tydstip of do tijdstippen, waarop het voorschot geheel of in termijnen zal zyn uitbetaald. By Kou. Besl. is aan de gemeente Zwolle eveneens verleend een voorschot uit 's ryks kas tot een bedrag van ten hoogste t 135.000 voor hetzelfde doel, het bonwen van 79 wo ningen. Dat valt mee. Onlangs hebben wy een bericht opgenomen over een man te Haarlem, die, nit vreos voor inbrekers, den spaarpot in de kachel had gezet, welke kachel later door zyno vrouw werd aangemaakt en waarby de in houd van den spaarpot (zilvergeldversmolt tot een grooten klomp. De man heeft toen dien klomp zilver, welke voor hem aan gul dens een veel grooter bedrag vertegenwoor digde dan deBzelfs waarde als oud-zilver, naar 's Ryks munt gezonden, on dezer dagen is hem bericht geworden, dat hy ten zijnent heelt te verwachten een postwissel, een bedrag vermeldend, 't welk zijne verwachting zelfs ccnigermate overtreft en waardoor hij dus geen de minste schade van de onaange name vergissing ondervindt. Uit de door den Directeur der Levens verzekering-Maatschappij Haarlem' opge maakte en door Commissarissen goedgekeurde rekening en verantwoording over 1908, is weder gebleken dat die Maatschappij zich in Bteeds toenemenden bloei mag verheugen In dat jaar werd ontvangen aan termijn- premiën f97910,46 en aan renten van belegdt gelden en huishuren f 23368,564 De nitkee- ringen wegens overlyden, afkoop, ufloop lijfrenten bedroegen 150242,43. Het getal verzekerdeu is vermeerderd met 2150 en be droog alzoo op 31 Dec. jl. 45319 met een verzekerd kapitaal van f8.728274,terwyl het kapitaal der Mautscliuppy is toegenomen met f34086,884 on alzoo geklommen in tot f587015,364- De wiskundige balans toont aan een actief van f 404604,73, tegenover een pasBief van f29350,77 cii eon extra reserve vao f 153059,864. Stuurlieden-Examens. 's-Gravenhago, 24 Maart. Geslaagd voor groote stoomvaart eerste stuurman de heer L. Rynink derde stuurman, de heer J. A. Verbaarschott. Zeevaartschool te VÜ88ingen. Bovengenoemde School is Dinsdag feeste lijk geopend. Prins Hendrik was daartoe overgekomen. De Zeevaartschool is ongeveer 34 Meter lang en ongeveer 16 Meter diep. Het bevat 6 leslokalen, een zaal voor natuurkunde, twee teekenzalen, een modellcnkamer en een zaal voor bet plaateen en behandelen van zee instrumenten bestuurs-, directeurs cn leeraroumakers, ruime toiletten, conciër gewoning, enz. Langs du instrumentenkamer is een balcon aangebracht, waar geoefend kan worden en daok zij de ligging, met in het Zuiden de zee voor zich, kunnen hier alle metingen gedaan worden, welke de zeeman noodig heeft, wat een voordeel is, dat de Vlissing- schc school voor heeft boven Al baar zuste ren in Europa. Voor betzelfde dient bet platte dak langs een torentrapje, vuuuit het instnimentenlokaal bereikbaar. Een vreemd geval. Men meldt aan Het Vad. Een vreemd geval hoeft zich in de gemeente Roon voorgedaan. By dat dorp woont op een villa mevrouw wed. HollanderSaarloos met zoon on dochter. Op eenigen afstand op eon kleine boerdery woont de niet bemiddelde boor A. van den II., die een zoon heeft. Die zoon meende dut juffrouw Den H. een voor hem passonde party was, wuarom hij dan ook eeu aanzoek om haar hand deed. Mevrouw en juffrouw Den H. dachten er andorsover, en lieton de brieven onbeantwoord. Toen volgde een dreigbrief om f 10,000, waarin de mededeeling, dat wanneer niet binnen be paalden tijd aan die vraag zou voldaan worden, er iets anders zou gebeuren. Dat andere iB ook gebenrd. Bij mevrouw Den H. werd een lostpakket bezorgd, afgegeven aan het post kantoor te Barendreeht. Do juffrouw wilde het openen, maar de moeder, ziende dat het adres van dezelfde hand wus als de brieven, verbood dat. Ze wilde hoogstens toestaan dat het in de tnin stuk geschoten werd. Toen het in den tnin gegooid werd, hoorden ze dadelijk een hevigen knal. De rijksveldwachter Roodenburg, die geroepen werd, opende bet en bevond dat er in zat eeu met scherp ge laden revolver, waarvan de haan was over gehaald. Daaraan was een touwtje zoodanig bevestigd, dat bij openen van het pakket het schot moest afgaan. Do rijksveldwachter nam alles in beslag en arresteerde den jongen Van den H. Deze werd Daar de gevangenis te Rotterdam overgebracht en daar herkend als de persoon die het pakket aan het kantoor te Barendreeht heeft afgegeven. Door de justitie uit Rotterdam werd een huiszoeking gedaan ten huize van H. te Roon en ook de vader werd gearresteerd als verdacht medeplichtig te zynhij zou de adressen hebben geschreven. Ook de fiets, waarop H. van Roon naar Barendreeht is gereden, is in beslag genomen. Een dolle man. In het café Ossenkoppele te Almelo zat Zaterdagavond de bakkersknecht F. S. zoo lang te zwetsen over zyn kracht, dat dit eenige bezoekers begon te vervelen en deze hem uitnoodigden buiten eenige proeven daarvan te geven. Buitengekomen ging S. er van door, doch kwam eenige oogenblikken later met een broodmes op de anderen af, dat hem evenwel spoedig afhandig gemaakt werd. De schrik schjjnt hem toen onzinnig gemaakt te hebben. Tenminste als een ra zende sprong hy door het winkelraam van L. Berg, vernielde de etulage, wilde in een bedstede springen, doch werd door de vrouw weggeduwd. Na een glazen achterdeur ver nield to hebben, vloog hy over hekken en door slooten, niettegenstaande van vervolging geen sprake was, om ten laatste na schutting overgeklommen te zyn, nogmaals te trachten binnen to komen door een keu kenraam van het huis van mej. Wed. H. te verbryzelen. Toen dit niet lukte, verstopte hy zich ia een tuin, waar men hem ton laatste vreeselijk bloedend vond. Reeder Ahrens te Hamburg. De »N. Rott. Ct." schrijft: Wy hebben de inhechtenisneming gemeld van den reeder Ahrens te Hamburg, die ver dacht wordt, in samenspanning met matrozen aan boord, eenige van zijne schepen op zoe naar den kelder te hebben geholpen, om zoodoende de verzokeringssom machtig te worden. Daarbij werd vermeld, dat de ver denking op Ahrens was gevallen, omdat aan boord van een zyn^r schepen, de Kommcr- zienrat Burjam geheeten, een matroos en epn machinist botrapt waren, die in den Oceaan de buitenboordskraan open hadden gezet. De Kommerzienrat Buijam is thans te Rotterdam aangekomen en wy hebben den kapitein van dat schip gesproken. Hij geeft een heel andere voorstelling van de zaak dan wij aan de Duitsche kranten ontleenden. De kapitein zegt, dat er, behalve de matroos uiemand in hechtenis genomen is, en dat die matroos niet erop betrapt is, dat hy de bui tenboordskraan openzette, maar bet anker liet slepen, waardoor bot schip gevaar liep, om lek te worden. De kapitein is overtuigd, dat de matroos niet in overleg met deo; reeder Ahrens heeft kunnen handelen, daar hij verscheidene jaren buiten zyn land is geweest. Bovendien had de matroos zich a! sedert lang vreemd gedragen, ook beproofd de bemanning tegen hem op te zetten enz. Het is niet onmogelyk, dat do matroos uit wraak gehandeld heeft, nadat men hein in zijne vroegere sinistere plannen gedwars boomd had. De staking te Parijs. Terwyl Maandag nog door de stakers to Parijs was besloten vol te houden tot hun volkomen voldoening was gegeven, werden wij Dinsdag verrast door een telegram uit Parijs, dat de staking geëindigd was. Van de 6000 vergaderde postbeambten waren er zelfs slechts 300, die den strijd wilden voort zetten. Dat er betrekkelyk zoo spoedig een einde gekomen is aan de onzalige beweging, die het verkeer verlamde en, hoe kort zij ook heeft geduurd, velen aanzienlijke nadeelen heeft berokkend, is waarschijnlijk te danken aan de welwillendheid, die miuister-preBident Clemenceau aan de delegatie der stakers, aan wie hij een audiëntie hud toegestaan, heeft betoond. Castro. Reuter meldt uit Bordeaux De consnl van Venezuela alhier moet door dr. Paul zyn verwittigd, dat Castro in hech tenis zal worden genomen, als hy in Vene zuela mocht terugkeeren. Castro heeft plaat sen besproken op de Guadeloupe tegen 25 dezer. Mogelijk zal hij zich op Trinidad ont schepen. Vorstelijke behandeling. Het Servische blad «Zvono" bevat een verhaal, dat opnieuw een cigonaurdig licht werpt op de manieren van kroonprins Georgo van Servië. In dienst van den kroonprins was eon lakoi, Stophan Kolakowitsj, die vóór enkele dagen in het ziekenhuis moest worden op genomen. De geneeBheeren stelden vast, dat Kolakowitsj aan het hoofd en het onderlijf ernstig gekneusd was door slagen en trappen. Alle hulp was vruchteloosde zieke stierf kort na zijn opneming. •Zvono" noemt den kroonprins niet alB de dader, maar wijst hem toch op besliste wyze aan. Het blad zegt: «Hier is een moord gepleegd op een bediende. Waarofirvervolgt de politie die zaak niet Waarom wordt zy in den doofpot gestopt En hot blad dringt aan op volledig onderzoek, naar alle omstan digheden, waarover de geneeshecrcn, die den mishandelde behandelde in zyn laatste oogen blikken, interessante mededeelingen zouden kunnen doen Is de moordenaar gek", zoo zegt Zvono' •dan moet hy in eeD krankzinnigengesticht worden opgesloten is hij echter toereken baar, dan moet hy worden vervolgd, zooalB de wet voorschrijft. Het leven van een mensch moet in Servië even goed worden beschermd als in andere beschaafde staten, al is dio mensch ook lakei by den kroonprins". Nieuwe Oorlogsschepen. Schwab, de bekende Amerikaansche staal- magnaat en oud-president vau de stual-trust, moet een dezer dagen te Detroit hebben verklaard, dat hy verwacht do opdracht te zullen krygen voor den bouw van twee nieuwe Argentynsche oorlogsschepen. Deze beide bodems zouden 20,000,000 p.st. kosten on do offerte van Schwab c.s. was 3,000,000 lager geweest dan die van de Britsche ge gadigden, die voor-de leverantie moeite heb ben gedaan. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. MOEDER SEIGEL'S HOESTBALSEM. Moedor Seigel's Hoestbalsem heeft ge durende meer dan 40 jaren dnizende uienschen genezen van hoest en gevatte koude. Het verzacht de aangedane, ontBtoken klieren der keel en is onovertroffen als geneesmiddel voor borst-, keel- en longaandoeningen, astlima cn bronchitis. Moedor Seigel's Hoestbalsem heeft mijne beide kinderen genezen van een hardnekkige bronchitis, gepaard met hevige hoestbuien, waarschijnlijk tengevolge eener gevatte koude. Moeder Seigel's Hoestbalsem heeft gedaan wat allo andere middelen niet vermochten te doen het heeft de slijmvorming op de borst los gemaakt, de hoest genc/.en en ter wijl ze vroeger klaagden over keelpijn en borstpyn, zijn zij thans het toonbeeld van gezondheid en gevoelen zich geheel opge wekt. Myne overtuiging is dan ook dat Moeder Seigel's Hoestbalsem mijne kinderen werkelijk genezen heeft", aldus schrijft ons de Heer Corn. van der Westen, Willemstraat 136, Roosendaal, in dato 24 December j.1, Moeder Seigel's Hoestbalsem is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten k fl. 1.50 per flacon of rechtstreeks van de eigenaren, A. J. White, Ltd., Damrak 28-30, Amsterdam. Toezending volgt frapco na ontvangst van postwissel. Advertentien. Getrouwd Joh. Bakker, Schoenm. K. M. en Trijntje Bartha ten Boekei, die, ook namens wederzydsche familie hartelijk dank zeggen, voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk onder vonden. Helder, 25 Maart 1909. Geboren Steintje Cornelia, dochter van K. SCHOL en G. SCHOL-Kok. Helder, 23 Maart 1909. Heden overleed plotseling mijn dierbare echtgenoote Clara Anna Freeke, in den ouderdom van 80 jaar. Namens kinderen en behuwd-kinderen, M. DE WIJN. Helder, 18 Maart 1909. Heden overleed onze geliefde moeder, behuwd-, grootovergroot moeder en zuster, Wed. Cornelis Metzelaar, geb. Maria Rijkers, in den ouderdom van ruim 87 jaren. Uit aller naam, T. METZELAAR. Amsterdam, 22 Maart 1909. Sarphatistraat 120. Wegens buitenlandsche betrekkin gen eerst heden geplaatst. Nederlandsche Vereeniging* Afdeeling HELDER en OMSTREKEN. LEZING met Lichtbeelden, op VRIJDAG 2 APRIL, des avonds 8 uur in de zaal „TIVOLI". ONDERWERP „Een en ander over de bevolking van Suniatra". door den Heer F. .1 BEZEMER, leeraar in de land- en volkenkunde van Ned. Oost-Indië aan de Rijksland bouwschool te Wagoningen. in de „TUINTJES" op ZONDAG as. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER, Hypotheek. Voor belegging van een groot kapitaal wordt plaatsing gezocht op le hypotheek op land of huizen, tegen lage rente. Br. fr. motto „Hypotheek" aan het Bureau van dit blad. Geldbelegging. Een gegoed, flink landman wenscht f3000 te ontvangen op 2e hypotheek- met twee solide borgen. Desverlangd kan eene polis levensverzekering, groot f1500, ter beschikking worden gesteld. Br. lett. E, bureau van dit blad. S SNEL, Onderwijzer, Keizerstraat £26 Privaat- en correspondentielessen in: schuin- en steilschrift, rondschrift, Gothisch-, fractuur-, sierechrift, enz. Verbetering der schrijffhand (succes verzekerd). Vraagt inlichtingen! (Dag. 12—1, ook schriftelijk). J. DRIJVER Jr. (gedipt. M. 0.) Weezenstraat 6. Helder, Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Helder en Omstreken bekend, dat de van ouds bekende N'oord-Breb. Schoenwin kel Koningstraat 21, van af heden weer door my zelf zal worden gedreven. Geen onbekende zijnde voor het geachte publiek, hoopt ondergeteekende wederom hetzelfde vertrouwen als voorheen in hem gesteld door solied schoenwerk en vlugge be- diening te herwinnen. Aanbevelend, J. MOEN. In aansluiting met bovenstaande deel ik mijn geachte Cliéntéle mede, dat ik mij uit bovenstaande zaak teruggetrokken heb. Alle schuldvorderingen welke ik hier ter plaatse en Omstreken heb zijn dus wederom overgenomen door den heer J. MOEN. U allen dankzeggend voor het in myn gestelde vertrouwen beveel ik gaarne den u bekenden heer J. MOEN in uw gunst aan. Achtend, J. STIBBE. V. Roland, 2 maal bekroond, beschikbaar op de „Miede" te Schagen. Dekgeld f 12.50. P. Cz. BOEKEL. Belangrijke ten verzoeke van de H.H. HUBBELING en KLEIN, te Helder, wegens geeindigde Siooping, van het onlangs gestrande Zeilschip „ROMA". zal aldaar op DINSDAG 30 MAART a.s., voorm. 10 uur, op het terrein der Werf „DE HOOP" en op dat naby de Werf „LASTDRAGER", in het openbaar verkoopeni een groote partij Baiteobaidsdelen eo Bikenknieen en Balken, afkomstig van bovengemeld Schip, 4 jaar oud. Balken lang 10 tot 40 v., dik 25 X 25, Platen dik 34 X 18, lang 10-40 v., Delen 18 - 8,18 -10 en 22 -12, lang 10 40 v., Eikenknieën 24—24, 2020en 18—16, lang 10—6 v., benevens een partij eiken en Amerikaansch grenen Brandhout, Touwwerk, Zeildoek, David's met by beh. blokken, Compassen,Binocle's, complete Patent-loggen, IJzerwant, Bus sen Verf, Staaldraad, enz., enz. Voorts zal nog worden verkocht een overdekte TJALK, groot 54 ton met zeil en treil, liggende aan de Werf „DE HOOP". flf Alles te bezichtigen daags voor de verkooping ter plaatse voormeld. wegens sterfgeval en faillisement. DEURWAARDER zal in het lokaal „CASINO", te Helder, op Woensdag 31 Maart 1909, 's morgens 10 uur, ten verzoeke van den Heer Mr. H. P. M. KRAAKMAN, als Curator in het faillisement TEN HARMSEN, PUBLIEK VERKOOPEN i den ge heelen, goed onderhouden i j« hOIDUEL van de Familie TEN HARMSEN, w.o. Salon-, Eetkamer- Slaapkamer-Ameublementen diverse Tafels, Stoelen, massief Mah. Linnenkast, Pianino, Buffets, Dames- schryfbureau, C y 1 i n d e r-schryf bureau, Brandkast, Étagères, Spiegels, Schilde rijen, Gas-ornamenten, Kachels, Fornuis, Kleeden, Karpetten, Zeilen, Loopers, Over- en Ondergordynen, Ledikanten, Waschtafels, Nachtkastjes, Matrassen, Bedden, Dekens, divers Glas- en Aarde werk, Porcelein, Keukenbenoodigdheden, divers Koperwerk, enz., enz. Voorts Bed- en Tafellinnen, een party Boeken, diverse Spelen (als dam, domino), een Rijwiel, enz, Eindelijk eenige antieke Meubelen, twee porceleinen Japansche Vazen, 12 idem Chin. Kopjes met deksels, eenig blauw Porcelein, eenig Zilverwerk, een gouden Broche met diamant en al heteeen meer zal worden aangeboden. iMF Te bezichtigen daags te voren van 10—4 uur. zal publiek verkoopen te HELDER, op Maandag 5 April 1909, des avonds 8 uur precies, in „CASINO", eeu Woonhuis met Pakhuis, aan de Brouwerstraat aldaar No. 44, verhuurd voor f2.— per week, drie Woouhuizeo en Erven, aldaar, tusschen Visch1 en Vijzelstraten Nos. 6a, 6b en 6c, verhuurd voor f 1.10 per stuk en per week, vijf Woonhuizen en Erven, aldaar, tusschen Visch- en Vijzelstraten Nos. 45h, 45g, 45i, 45j en 48b, verhuurd voor f2.— R fl.— en f 3.— R f 0.95 per stuk en per week. V0T De perceeleu zyn allen voorzien van rioleering en waterleiding. Eigendom van den Heer G. Kouseband. zal PUBLIEK VERKOOPEN te Anna-Paulowna, op DINSDAG 6 APRIL 1909, des middags 12 uur, in het logement „VEERBURG" Eene Huismanswoning met Schuur, Erf, Wei- en Bouwland t.e Anna-Paulowna, aan den Stoom- weg, groot 5 heet. 4 aren, 90 centiaren en drie perceelen Wei- en Bouwland, aldaar, aan den Meerweg, groot 2 heet. 47 aren, 10 centiaren, samen groot 7.52.00 hectaren. Eigend. van den heer P. STROOPER Pzn. Te aanvaarden het land dadelijk en het Huis met bijbehooren, I Mei a.s. zal publiek verkoopen te Anna Paulowna, op DINSDAGEN 6 April 1909 bij inzet en 20 APRIL 1909 bij Afslag en elndtoewijzing, telkens des middags 12 uur, in het logement „Veerburg", de kapitale JBoerenplaats genaamd „LEEUWENH0RN", allergunstigst gelegen, aan de Kleine Sluis, iu de kom van het dorp te Anna Paulowna, bestaande uit Huismanswo ning, Tuin, Erf. uitmuntende Landeryen Boomgaarden, Bessentuinen en Bouwter rein, samen groot 37 H.A. 50 Aren 46 cA. Eigendom van de familie DE LEEUW. iïiïÊSÏÏp* De ondergeteekenden houden zich beleefd aanbevolen voor alle voorkomende Timmer- en Metselwerken, zoomede voor het maken van plannen en begrootinge. J YERHBÜS, Walvischstraat 29. L. ROGGEVEEN, Veldstraat. HNH" Ondergeteekende beveelt zyn Salons voor Scheren en Haarsnijden KRUISWEG len 2 en zyn Salon voor Damei Haarwatschen en Drogen, beleefd by het geachte Publiek aan. H. VAN DER MADE. Bedden- en Matrassenmakery KRUISWEG 174, C. KIESEWETTER. PRIJSCOURANT. Kapok Bedstei Veeren Kapok vanaf f 9.75 Zeegras Stroo ii assen n ii n 11 H n n f 10.60 f 9.00 f 2.60 f 2.00 worden uitsluitend van Prima Materiaal vervaardigd. Prima zijden Kapok 55 ct. p. p. Gezuiverde Bedveerenvan 40 Wollen-, Gestikte- en Molton Dekens. Degeiyk en Solied werk - onder Garantie. - - Reparatiën spoedig en netjes. Beleefd Aanbevelend, KR US WEG 174. (Wettig gedeponeerd.) Deze overheerlijke 2 cents Sigaar door mij sedert jaren met succes verkocht, is uit sluitend verkrijgbaar in mijn mag-azijn Aanbevelend, M. C. KOCH.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2