AafldeLeÉidsrMflsrï.M Helders Gemeng Koor. VreemdelingoDyerkeor-FeesteD. Kil LOOPJONGEN GBYKAAliU. FOTOGRAFIE. Marine en Leger. Bij beschikking van den Minister van Marine 7ijn de navolgende plaatsingen enz. gelast: inet 1 April: luit. ter zee der 2e kl. J. G van der Laan, op Hr. Ms. «Piet Hein"; luit. lei zee der 2e kl. L. Keers, op Hr. Ms. «Friesland". De plaatsing aan boord van de «Schorpioen" op 1 April van den machinist L. K. Thomas is inge trokken, en is thans daarvoor aangewezen de ma chinist W. J. M. Savalle, dienende op de iMosa". L)e machinist L. K. Thomas slaagde te Helle- voetsluis voor het examen voor den rang van hoofdmachinist: van de twee groepen zijn thans 4 candidaten geslaagd en bleef liet van 1 onbe slist, die herexamen kreeg. Gerepntriëerd per s.s. »Knvi" uit Oost-Indië en Ïcplaatst in de rolle «Van Speijk": sergt.-gtoker H. van der Hilst, op «Van Speijk" en geweer maker-majoor 1'. li. J; Bogrtetteau op Wachts W.o. Met ingang van 21 Maart bevorderd tot linofd- muchinist: muchinist M. Ouwerkerk Overplaatsingen: Met 1 April: de machinist W. G. Jacobs, idem G. Weiter, idem W. F. Wijga en idem P. J. Stroo, van non-actief op Hr. Ms. >Emma"; adj,-machinist F. H. Buijs en idem H. W. J. Maas, van «Emma" op «Friesland"; idem li. v. d. Brugge en idem J. Verduijn van «Emma" op «Reinier Claeszen"; idem L. S. Bannet, idem J. C. v. Pappeldam, idem C. Donker en idem J. D. Bruinier, van «Piet Hein" op «Evertsen"; stoker-majoor J. A.J.Sanders, van «Van Speijk" op «Piet Hein"; sergt.-stoker v.k. W. Hijff, van Wachts. A.d. op «Piet Hein", sergt.- torpedoinaker L. F. v. Bers, van «Heemskerck" op «Emma", idem H. Brouwer, van «Emma" op «Heeinskerck", idem H. W. Lijding, van «Piot Hein" op «Einma" en idem A, Fennik, van «Emma" op «Piet Hein". 8toomvaartberichten Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Koning Willem I, v. Java n. A'dam, vertrok 24 Maart v. Lissabon. Sumatra, v. A'dam n. Java, passeerde 25 Maart Gibraltar. KONINKLtJEK'JiOLLANDSCHE Ll.OTD. Kernland, v. Buenos-Ayres n. A'dam, vertrok 24 Maart van Santos. Kon. West-Indischf. Maildienst. Prins Willem IV, vertrok 24 Mnart v. Paramaribo ii. A'dam. Prins Willem V, arriv. 23 Maart v. A'dam te Para maribo. Rotterdamsche Llotd. Gorontalo, v. R'dam n. Java, is 24 Maart Pan tei laria gepasseerd. Menado, v. R'dam n. Java, pass. 24 Cape St. Francis. Wilis, v. Java n, R'dam, vertr. 25 Maart v. Colombo. Gedé, v. R'dam n, Java, vertr. 25 Maart v. Marseille. Tabanan, van Java n. R'dam, pass. 25 Maart Knap Del Armi. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Van 23 tot 25 Maart. ONDERTROUWDC. N. Gillissen en N. Kuiper. P. Sturk en M. C. Theewis. M, de Boer en J. Heqres. J. Mots en P. E, Kraan. GETROUWD: J E. Linnebank en M. Kuperus. J. Bakker en T. B. Boekei. P. Glas v. d. Lippe en O. Baasdorp. A. Jelteina en W. Verberne. BEVALLEN: T. Appel geb. Mosk, <1 O. Schol geb. Kok, d. G. Dekker geb, de Jongh, z. M. M. Hillege geb. Becker, i. P. M. Vergouwe geb. Mer- vel, z. M. Pot geb. Schendelaar, d. e. Muijsson geb. Mantel, d, OVERLEDEN: E. C. Kos, 5 m. H. Kuiper geb. Baas, 24 j. B V isscher ijberichten. Nieuwediep, 24 Maart. Aangebracht door 4 kor- ders te zamen 10 mand kleine schol per mand f 4 a f 5, 4 mand schar per mand f 2. Door trekkers aangebracht 45 tal haring per UI f 8,25 a f 10,80. 25 Maart. Door 15 korders aangebracht 40 inand kleine schol per mand f 3,50 a f 4. - en 10 mand schar per mand f 2. 26 Maart, v.m., 10 korders te zamen met 36 mand kleine schol per mand f 3 a f 4, 4 mand schar per mand f 1,50. Marktberichten. Schagon, 25 Maart. Aangevoerd 6 paarden f80 u 300, veulens i a oasen f 0a 00 stieren f a 0 duiven f 0 a 0, 10 goldekoeien f' 110 a 160, 53 vette id. f 160 a 260, 20 kalf koeien 1 140 a 280, 0 vaarzen f 0— a 00 hokkolingen f a 0 graakalveren f a 200 nuchtere kalveren f 7 a 20, rammen f a 220 schapen (overhoudera) f 12 a f18, 0 votto schapen f a 0 mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten fa 4 magere varkens f 14 a 18, 50 vette id. per Kg. 40 a 48 ct., 80 biggen f 10,a 14, 0konijnen f0. a 0.0kippeu f 0.a 0.zwauen f 'J00 Kg. boter I 0,50 a 0,60, 5000 kipeieren f8.25_a 8.75, 500 eenden dito f4.25 a 0, per 100. Vervolg der berichten HELDER, 26 Maart. Ambachtsschool. J.l. Woensdagavond hield de vereeniging Ambachtsschool voor Helder en Omstreken" in café .Central" een jaarlijksehe algemeene vergadering. De waarnemende Voorzitter, de heer R. Kastelyn, die de vergadering leidde, bracht in zijn openingswoord eenige woorden van waardoering aan de nagedachtenis van den overleden Voorz. don heer C. S. Jaring. De vereeniging verliest in hem iemand, die de belangen van het ambachtaonderwjjs met al do krachten bevorderde, liet bestuur een medelid met wien men aangenaam kou samen werken en moeilijk door een ander is te vervangen. Zyn nagedachtenis zal zeker nog lang in do herinnering bljjven voortleven. Na deze toespraak werden door den Secre taris de notulen gelezen, die goedgekeurd werden. Hierna bracht de Secretaris verslag uit over bot jaar 1908. Het verslag begint mot de vermelding van twee gebeurtenissen, die een groot contrast met elkaar vormen, n.1. de opening van de nieuwe school op 80 April eu bet ovorljjden van den Voorzitter, den beer C. S. Jaring, op 14 November. Hierna volgt de gewone vermelding dor feiten, waaraan het volgende is ontleend: Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. '08 261, dat der donateurs 5, tegen 270 en 7 op bet einde van het vorige jaar. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: Voorz. vacature, R. Kastelijn, vice-Voorz., D. H. Grunwald, Secr., E. M. Cremer, Pen ningmeester, J. Hubbeling, J. Spruit, C. van Gyn, A. Korff en W. de Waardt. Het nieuwe schoolgebouw op de Laan bljjkt heel goed te voldoen en beantwoordt aan de verwachtingen. Als hypotheek werd door de gemeente een som van f 20.000 verstrekt rentende 4%, terwyl de obligatieleening van f 12.000 meer dan volteekend is. Aan den Raad der gemeente en aan de belangstellenden zij een woord van dank gebracht. Aan de school zijn verbonden: J. Kruys Voorberge, directeur-leeraur in projectiel eer, A. lvorll, leeraar in timmeren en vak- teekenen, T. Kersten, leeraar in smeden en vaktee- kenen, A. Smit, leeraar in bankwerken, draaien en vakteekonen, A. Deelder, leeraar in rekenen en meet kunde, S. Gysberts, leeraar in rekenen en Ned. taal, P. Buis, ooucierge. By het begin van den cursus waren 48 leerlingen vuu hen, die het eerst aangeno men zijn, aanwezig. Van de 98 candidaton, welke zich aangemeld hebben, zijn er 29 aangenomen. De nieuwe cursus begon alzoo metj77 leerlingen, waarvan 56 als smid, 17 als timmerman en 4 als meubelmaker. Van de leerlingen komen er 3 uit Anna Paulowna en 1 uit Texel. 3 leerlingen zijn vrijgesteld van betaling van schoolgeld. De leerlingen werken naar een door Z.E. den minister van Binnenl, zaken goed ge keurd leerplan. Door de leerlingen zijn ver schillende werkstukkken ten behoeve van do inrichting vervaardigd. Ook de gasleiding werd byna geheel door do loorlingen afge werkt; eveneens werden allo kachelpijpen, kolcukistun, enz. door hou gemaakt. Door de welwillende medewerking van don Schout-by-nacht I. van don Bosch worden ton behoeve van het onderwys een stoomketel, oen ankermacbine en eenigo macbinedeolen in bruikleen ontvangen. Met een woord van lof #aan don directeur en bet verdere personeel voor hun onver moeid streven om do school aan baar doel te doen beantwoorden, eindigde het verslag. Onder dankzegging werd het goedgekeurd. Den leden zal bet verslag gudrukt thuis gezonden worden. VervolgonB deed de penningmeester, de heer C. M. Creraer, rekening en verant woording over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat de ontvangsten imet inbegrip van een saldo van f 2008,75 over 1907) hadden bedragen f 41201,7b8 en de uitgaven f 39115,288 zoodat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f 2086,50. Onder de ontvangsten kwamen voor aan snbsidiön 4987,12 van het Rijk, f 2000 van de Provincie en f 2700 van de Gemeente, aan contributiën f 445,75 en aan schoolgelden f 765,17. De commissie belast met het nazien der rekening bracht by monde van den heer A. Klik verslag nit. Deze had alles in de volmaak6to orde bevondon en roemde bet accurate beheer. De penningmeester werd daarvoor dank ge zegd en gedegarcheerd. Ook dankte de Voorzitter mot het oog op zijn aanstaand vertrek hem, namens de vergadering voor al de moeiten en zorgen, waarmede by de be langen der schpol bad behartigd. Ter voorziening in de bestaande vacaturen van bet Bestuur, ontstaan door het over lijden vau den heer Jaring en het vertrek van den heer Cremer, worden met byna algemeene stemmen gekozen de beeren C. Stammes en A. Klik. Verder deed de Voorzitter eenige mede- deelingen, waaruit bleek, dat de school thans bezocht wordt door 73 leerlingen en dat zich voor den eerstvolgenden cursus 33 candi daten hadden aangemeld. Uit de gehouden toelatingsexamen was gebleken, dat 59 eventueel konden toege laten worden, maar men slechts 30 leerlingen kon aannemen, omdat de school is ingericU voor 100 leerlingen. Eigenaardig was het geval, dat de meeste candiduten zich voor het smidsvak aanmeldden, slechts 3 voor het timmeren en 2 voor het meubelmaken. VaD de gemeente Anna Paulowna was bericht ingekomen, dat zij de school een juarlyksche subsidie verleende van f 30, en van Texel f 10 per leerling tot een maximum van f 50. Nog werd er op gewezen, dat wanneer de leer lingen van het smidsvak, den 3-jarigen cursus met vrucht aan de school hebben doorloopen, kunnen toegelaten worden tot den cursus van machinist, die waarachijnlyk au» de Zeevaart school alhier wordt verbonden. Verschillende andere wenken werden nog gegogen, omtrent het belang van jongelni om zich toe te loggen op het timmeren en meubelmaken, die ook in die vakken een goede toekomst in het verschiet hebben. Het meubelmaken staat tegenwoordig in ons land op een hooge trap, hetgeen in het buitenland erkend wordt. Na nog eenige bespreking werd de vergadering gesloten. Hr. Ms. ,Piet Hein" zal van 29 Maart tot 30 April in de Noordzee een oefeningsreis maken mot de adelborsten van het oudste studiejaar. Het schip, dat af en toe te Nieuwediep zal binnenvallen, zal van 16 tot 19 April te Dordrecht en van 23 tot 26 April te Rotter dam verblijven. Stuurliedenexamens. 's-Gravenhage, 25 Maart. Geslaagd groote stoomvaurt tweede stuurman de heer T. Swart. Heden werd alhier aanbesteed het verbouwen van een Winkelhuis met planten kas aau de Molengracht alhier, voor rekening van den heer P. Puinbroek. Ingekomen 10 biljetten, van de heoren J. Verhens f 2693, K. Zeeman f 2600, 1). de Cock 2552, Gebr. .Steeman f 2463, C. Quak f 2447, J. J. Schoeffelenbergcr f 2895, Th. v. d. Sterr f 2863, H. Riemors f 2178, J. L. v. Os, f 2124, J. Smit f2121. Arrestatie. Onder grooten toeloop van volk werden Woensdagavond de twee vermoedelijke daders van de op Vrijdag 19 dezer te Roermond gepleegde kerkdiefstallen naar de gevangenis overgebracht. Zy kwamen met den 'trein van halfacht te Roermond aan, onder geleide van drie rechercheurs van Amstordam. Hot zyn do 28-jarigo timmerman A. J.A., geboren te Amsterdam, en do 21-jarige I'. J. G., geboren te Heldor, korporaul-torpedo- maker by de Kon. Nedérl. Marine, to Am sterdam in garnizoen. Vermoed wordt, dat de politie met deze aanhonding een flinken slag geslagen heeft do onlangs te Utrecht, Breda en Hilversum gepleegde kerkdiefstallen worden met deze Rourmondscho in verband gebracht. Het justitieol onderzoek is thans in vollen gang. Schuld en Boete. In den nacht van 1 op 2 Februari kwam de referendaris by het Amtsgericht te Ora- uienburg, Von [gel, met eenige vrienden een wandeling makend, een ledige slede tegen. Zy riepen den koetsier aan en wilden mede rijden. De koetsier bracht hen naar een res taurant, waar de eigenaar vau de slede met eenige vrienden zat. De eigenaar, de Ber- lynsche metselaar Marschner, kwam uit het restaurant en verzocht den jongelieden zijn slede t© verlaten. Hierover ontstond eenig geschil. Von Igel en zijne vrienden hoorden, dat Marschner den koetsier een opgewonden opmerking maakte en hem zeide dat hij die kwajongens met de zweep over het gezicht had moeten slaan, in plaats van ze mee te nemen, en andere woorden. De referendaris keerde op zijn schreden terng en ging met opgeheveu stok op Marschner af, die terug week, zoodat de slag zyn arm trof en de stok ter aarde viel. Marschner bukte zich om dien stok op te rapenVon Igel, die een revolver in zyn zak had, haalde dien te voorschyn, schoot en trof Marschner doo- delyk. Drie dagen daarna overleed deze aan de govolgen van dit schot in de kliniek van dr. Bayor. Von Igel betoogde voor het hof, uit nood weer te hebben gehandeld, hoewel hy do feitelyke aanvaller was. Voor deze daad stond Von Igel gietcron terecht, beschuldigd van mishandeling met doodelyken afloop." Hy werd door de jury schuldig verklaard aan doodslag en door het gerechtshof veroordeeld tot vier maauden ge vangenisstraf, met aftrek van een maand preventieve hechtenis. Von Igel heeft hier tegen appél aangeteekend. Dit vonnis wekt in Berlyn diepen indruk, wijl het als 't ware een goedkouring inhoudt vau het meer en meer in gebruik komende middelom iemand by de minste kleinigheid overhoop te Bchieten, voorgevende door diens uitingen beleedigd te zijn. Castro. Bordeaux, 25 Maart. Castro is mot zijne familie per sneltrein uit Parys hier aange komen. Aan den trein werd hy opgewacht door speciale politic. Per automobiel begaf hy zich naar hot hotel. Zooals werd medegedeeld, is aan de .Com pagnie Transatlantique'namens de Veno- zolaansche regeering medegedeeld, dat Castro aan boord in hechtenis zou wordon genomen, als hij in een der havens van Venezuela mocht binnenkomen. Daar de directeur der Compagnie Trans atlantique" aan Castro had medegedeeld, dat hem vanwege de Venezolaansche regeering was bericht, dat de •Guadeloupegeen Venezolaansche havens zou mogen binnen- loopen, wanneer Castro aan boord was, ver klaarde deze te Trinidad aan wal te zulle» gaan. De staking van Post- en Telegraatbeambten te Parijs. Wederom prijkt op de muren van Parijs een aanplakbiljet van de beambten van Post, Telegraaf en Telefoon Mercistaat er boven, liet stuk loopt ongeveer zoo De verregaande onheuschheid, lompheid en dwingelandij van den heer Simyan heeft ons genoopt het werk neer te leggen. Wij hervatten thans onze dagelijksche bezigheden. Wy erkennen den lieer Simyan niet meer als ons hoofd. Ons is beloofd, dat zyn taak is afgeloopen. Dit is de rechtmatige vergelding voor willekeur. Onze eerste plicht zoo vervolgen de beambten is dank te zeggen aan de mede burgers, die ons zoo gesteund hebben. De schade vergetende, die zy van onze staking leden, hebben zy bynn eenstemmig onze houding goedgekeurd. Dank 1 Wy zullen ons best doen, ons het vertrouwen van onze medeburgers waardig te beloonen. Post, Telegraaf en Telefoon moesten worden be stuurd als handelsondernemingen. Vast be sloten ons te verzetten tegen het bureau cratisch stelsel, streven wij naar verbeteringen in den dienBt, in het belang van het publiek, in het belang van de welvaart des lands. Wy zijn geen werktuigen. Wij willen in staat gesteld zijn van ons werk te houden dat ons welstand en vryheid moet verzekeren. Het stuk eindigt met den tekst van de motie tot hervatting van het werk. Nu de staking is afgeloopen is het stakings- bestuur omgezet in een commissie van waak zaamheid. Deze:commissie heeft de opdracht gekregen, zoo spoedig mogelijk de eenheid tot stand te brengen van het geheele «pro letariaat der posterijen, telegrafie en telefoon". Buitenland. Boedapest, 24 Maart. In antwoord op een interpellatie in de Kamer zeide minister president Kekerle; Wij laten niets onbe proefd om den vrede te bewaren, maar zoo onze pogingen schipbreuk mochten lijden en wy naar het slagveld moeten trekken, zullen wij tot allen het verzoek richten aan de energie van ons volk geen afbreuk te doen door verklaringen, die deze energie zouden kunnen verminderen." Do laatste pogingen' worden thans in het werk gesteld. Eerstdaags zal ik aau de Kamer nadere mededeelingen doen. Parijs, 24 Maart. Uit Belgrado wordt aan do uTemps" berichtMinister-president No- vakowitej verklaarde in het Servische par lement, dat Servië, niettegenstaande de Oostenryksche mobilisatie, zich zou voegen naar den wensch der mogendheden en niet zou overgaan tot de voorgenomen geheele mobilisatie, Vol vertrouwen in do mogend heden zal Servië het onder de wapens roe pen van nieuwe reserves uitstellen. Weenen, 25 Maart. Uit Berlyn wordt aan do «Neue freie Preese' gemeld: Rusland slemt toe in do definitieve erkenning van de annexatie van Bosnië en Herzegowina en zal zich aansluiten by de stappen der mogend heden in Belgrado. Uit den Omtrek Texel, 25 Maart. Staking hier, staking daar, staking overal Ook hier wordt gestaakt en wel aan het I lorntje, waar arbeiders vau don Hoorn werk zaam waren. Er kwam verschil over nit- betaling van het loon, en men weigerde dea arbeid. Men deelt mede, dat nu arbeiders van Helder aangenomen zyn. Men doelt mede, dat binnenkort wel zob landbouwhoeven met diverse landerijen in polder Eierland onder den hamer zullen komen, 't Zyn bezittingen van elders wonende eigenaars. Er worden thunn aan den Burg griezelige verhalen gedaan over een lieusch spook, dat zich 's avonds laat, vooral aan het Schilder eiland, schijnt to vertoonen. Natuurlijk is de jeugd wel 't meest onder den indruk van al deze fantastische vertelsels. De verhalen loopen overigens nog al zeer uiteen. Men schijnt er nu op bedacht te zyn om eens met ©rust te onderzoeken wat sommige gemoederen zoo verontrust. Als 't gelukt do oorzaak der spokerij te ontdekken, zullen misschien de bijgeloovigsten nog 't hartelijkst meolachen Naar wy vernemen kan de aanbesteding eener nieuwe Pastorie voor do Herv. Gem. te Oudeschild, reeds in den loop der maand April worden te gemoet gezien. Dank zy een subsidie der synode, groot f4800.is de uitvoerins van dit werk mogelyk geworden. Wieringen, 25 Maart. Naar wij vernemen worden door eenige ingezetenen pogiDgen aangewend om alhier een scbietvereeniging op te richten, welke tot doel heeft de volksweerbaarheid t- be vorderen. Personen die als lid wenschen toe te tre den kunnen zich opgeven by de heeren Brug man, Obreen Jr., Minnes ©n Jonkers. De verhuring van do eigendommen van den Polder WaardNieuwland heelt opge bracht een som van f 1086.tegen f 1185.— het vorige jaar. Advertentiën. Ondertrouwd Maarten de Boer en Jitske Heeres. Helder, 25 Maart 1909. Wilhelminastraat 53. Huwelijksvoltrekking 8 April 1909. Zaterdag 27 Maart 1909 hopen onze geliefde ouders Johannes Baptist Poorters en Neeltje van Twuijver. hun n<-:25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog vele jaren gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dank bare kinderen.'' C. POORTERS. J. POORTERS. A. POORTERS. D. POORTERS. A. POORTERS. Ï-Telder, 26 Maart 1909. Eenige en algemeeene kennis geving. Ondertrouwd iohannes Möls en Pietje EngeEina Kraan. Huwelijksvoltrekking 8 April 1909. Receptie: Zondag 28 Maart van 3 tot 5 uur. Middenstraat 129, Helder. Getrouwd A. Jelteina en W. Verberne, Weduwe van A. M. v. STEENBERGEN. Helder, 25 Maart 1909. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster en behuwzuster Mej. Martina Wenneker, Echtgennote v. lieer L. J. van Hamefsveld, in den ouderdom van 48 jaar. Loosduinen, 24 Maart 1909. Wilhelminastraat 210. Uit aller naam W. M. WENNEKER. Helder, Middenstraat 69. Heden overleed na een langdurig lijden onze liefhebbende zuster en behuwdzuster, Cornelia Schouffoer, geb. Kloppert, in den ouderdom van 35 jaar. Namens haar zuster en zwager, H. W. M ADIOL - Kloppebt. P. L. MADIOL. Amsterdam, 24 Maart 1909. Overtoom 494. Heden overleed na een langdurig lijden onze geliefde zoon en broeder Teunis Smit, in den ouderdom van ruim 21 jaar. Namens zyn diepbedroefde ouders, broeders en zusters, T. SMIT. K. SMIT Janzen. Amsterdam, 25 Maart 1909. Wijttanbuchstraat 45. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, mijn lieve vrouw Hendrika Baas, in den ouderdom van slechts 24 jaar. C. KUIPER. Helder, 26 Maart 1909. De Heer en Mevr. WAGEN AAR be tuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling by de geboorte van hun dochtertje ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur af gewacht Maandag- en Dinsdagnamiddag 29 en 30 Maart. Voor de talrijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden zoon Dirk Nicolaas, brengen wy onzen hartelijken dank. J. DRIJVER. V. DRIJVER-KUIPER. De ondergeteekende betuigt zyn har telijken dank aan de Doctoren R. A. TANGE en C. G. VAN DER LEE, voor de goed geslaagde en mooielijke operatie, aan mijne geliefde echtgenoote bewezen, alsmede aan de Directrice en de Ver pleegsters van het Gemeente-Ziekenhuis, voor de zorgvuldige verpleging. S. BAKKER. Ondergeteekende betuigt by dezen zyn hartelijken dank aan de burgerij van Wieringen, voor don prachtigen gedenk steen, welke op het graf vau zijn zoo noodlottig om 't leven gekomen Zoon JAN, als nagedachtenis is bijgezet. Wieringen, 27 Maart 1909. Jb. BAIJS EZ. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG 28 MAART voorm half elf uur, Ds. A. E. VAN GRIETHUIJSEN, van Huisduinen, 's Avonds half zes, Ds. C. J. WARMERS, H.Avondmaal. van Nieuw Vennep. Werkende leden der K oorvereeniging- hebben reductie v <>r bet Con cert Van Asbeck-v. d. Harst voor f 0.75. Kaarten verkrijgbaar aan bet Bureau HET BESTUUR. Zang vereen igi ng „Ave Maris Stella". A.t. Maandagavond ten 7 ure Repetitie. Heeren ten 9 ure. LEDENVERGADERING op morgen Zaterdagavond des avonds ten half 9 in het gewone lokaal. Opkomst dringend verzocht. HET BESTUUR. Boud van Bouwvak-Arbeiders „Door Eendracht Sterk". Wij zullen niet ophouden onze plaats- genooten onder het oog te brengen, welk onrecht zy de particuliere ar beiders aan doen, door hun werkzaam heden door een werkman van 's Rijks Marinewerf te iaten verrichten. HET BESTUUR. De Regelings-Gommissie is voornemens de Congresleden, des Zaterdags bij hunne aankomst, feestelijk in te halen, met muziek en vaandels. Zij doet daar toe een beroep op alle plaatselijke Vereenigingen die in het bezit zijn van een Vaandel, doch wenscht tevens daartoe met die Vereenigingen eene gecombineerde Vergadering te houden. Daarom plaatste de Commissie eene advertentie om de adressen dier Vereenigingen, die niet meer juist in het adresboek staan, te weten te komen. Heeren Secretarissen van Vereenigingen, die in het bezit zijn van een Vaandei, worden derhalve beleefd uitgenoodigd, hun adres op te geven, bij den Heer KEMP, Sluisdijkstraat IIO. itcv Na Paschen hoopt de Rege- lings-Commissie dan eene vergadering te beleggen. Waarschuwing. Degene, die Zondag 14 Maart een verkeerde Parapluie uit het Ziekenhuis heeft medegenomen, wordt in zijn eigen belang verzocht hem aldaar te komen ruilen. Vermist een zwarte Kat, met een klein plekje wit op de borst. Tegen flinke belooning terug te be zorgen: 2e Molenstraat 114. Mevrouw BEECKMAN, Weststraat 43, vraagt een DAGMEISJE. Spreekuur voormiddag 9-12 uur. Gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden de 16 jaar. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een flinke DIENSTBODE, wasch buitenshuis. AdresS. CRONE, Wagenstraat 5. Gevraagd een DAGMEISJE die met de wasch kan omgaan. Adres: Binnenhaven 118. Mevrouw SCHREUDERS, Stationsweg 10, vraagt, wegens huwelijk der tegen woordige, tegen 1 Mei, een nette Dienstbode. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Een MEISJE gevraagd, voor boodschappen en licht huiswerk. Adres: Havenplein 19. Gevraagd tegen 1 April oon DAO-MEjID, die goed met de wasch kan omgaan. Zich aan te melden na 7 uur. AdresBinnenhaven 77. Er biedt zich aan een nette DIENSTBODE, liefst in een stil gezin. AdresBureau van dit blad. Mevrouw HANSEN, Dykstraat 25, verlangt 1 Mei a. s. eene nette DIENSTBODE, goed kunnende koken en zelfstandig werken. Een nette weduwe vraagt beleefd Wasch- en Werkhuizen Adres Wed. A. Dijkstra, Gravenstr. 22. Een JONGEN gevraagd voor Dinsdags en Vrijdags van 's middags 4 tot 6 uur op het bureau «Vliegend Blaadje", Spoorstraat 99. Adres Firma GRUNWALD, Keizerstraat. Net JONG MEN SCH kan geplaatst worden als reiziger en voor kantoorwerk. Br. fr. onder motto „Reiziger" aan DUINKER's Adv. Bur., Spoorstraat. Gevraagd een Smidsleeiling Aan hetzelfde adres een Keuken fornuis te koop. Adres H. KIL JAN, Mr. Smid, Zwaanstraat 14. Wordt gevraagd een tweede of derde Broodbakkersknecht, by K. METZELAAR Jbz., Middens'r. 34. HU. Manufactnriers Een geroutineerd coupeur Werkman, bekend met de zwaarste en ingewik keldste pompezaken, bekend met naar iedere handleiding van maatnemen, de orgineele, tot het passen der kleeding- stukken te treffen, waardoor het niet noodzakelijk is met, uw cliöntêle in aan raking te komen, vraagt en zoekt werk. Br. lett. L V, bureau van dit blad. TE HUUR een groote droge KELDER aan de Binnenhaven, fO.75 per week, onder het perceel 114 a. Adres W. DE JONG, Stationsweg 3. Te huur gevraagd bij lieden van gereformeerde godsdienst, een SLAAPKAMERTJE, in den omtrek van het Ankerpark of Binnenhaven. Adres met brieven onder lett. Q V, aan het bureau van dit blad. OPSLAGTERREIN te huur, ook geschikt voor bloemistetij of hoen derpark, midden in de gemeente. AdresKeizerstraat 90. Te huur een nieuw Woonhuis, 2 kamers aan den weg, groote zolder met slaapkamer, keuken met waterleiding en geheel vry erf, staande Middenstraat No. 6. AdresKoningstraat No. 69. TE HUUR Direct te aanvaarden, in het drukst gedeelte der Spoorstraat hoek le Vroon- straat een WINKELHUIS, geschikt voor groote zaak met een frontbreedte der winkelkasten van drie ramen te zamen 7.50 M. Te bevragenSpoorstraat 97. WINKELHUIS ie huur. Direct te aanvaarden het, Winkel en Woonhuis vroeger de „Tijdgeest", No. 165 Molenplein. Winkeloppervlakte ruim 70 Ms, hoogte 4.20 M. Verder Pakhuis aan den Dijk- van ruim 25 M., Keuken met 5 Kamers, Te bevragen by J. L. van OS, Nieuw straat 27. TE HUUR een Brood- en KoekbakKérij op een der beste standen in de Koning straat. Adres CRONE, Wagenstraat. HEEREN HUIZEN te huur. Het dubbele WOONHUIS Hoofdgr. No 61, bevattende 8 kamers met serre, grooten tuin, bergplaatsen, keuken, bij keuken en uitstekenden kelder. Huurprijs f700. De twee HEERENHUIZEN aan de Kerkgracht No. 14, belangrijk- gerestau reerd, 8 kamers met keuken, kelder en bergplaatsen, huurprijs f350.— en No. 13 met 10 kamers, keuken, kelder en bergplaats en grooten tuin, huurprijs f450, kunnen onmiddellijk aanvaard worden. Adres I. L. v. OS, Nieuwstraat 27. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat, 27. TE KOOP. Voor f 15 te koop een in goeden staat zijnde Werkmansfiets. Adres: le Schagendwarsstraat 5. TE KOOP GLAZEN WINKELKASTJE, nieuw en zeer gemakkelijk overal te plaatsen. Adres: Bureau van dit Blad. Te loop wegens plaatsgebrek 1 dubb. Handlier, 1 Zuig-, en Pers pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.ra. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steekwagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaathout, een houten Beeld, zeer goed voor in eèn tuin, een partij IJzerdraad, zeer geschikt, voor zeegras-of hooiperserij. Eenige Zeekijkers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. Te koop Hand-Naaimachine, zoo goed als nieuw, merk PFAFF, eu een FORNUIS. Adres: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een mooie COLLIE, ond 16 maanden. Adres: Breewaterstraat 8. TE KOOP een goed onderhonden SALONTAFEL. Te bevragenBureau van dit blad. TE KOOP een BOK en WAGEN met TUIG. Adres: Langestraat 61. TE KOOP tegen elk aannemelijk bod een beste, gebrnilte HEEKKNF1ETS, moet weg. Zondag te zien van 12 tot 2 uur. Adres: Smidstraat 3, Helder. TE KOOP een Organola en 3 ingeb. Muziekboeken, of in ruil voor een gebruikte Heeren- fiets. Tevens een uieuwe Tabouret voor orgel of piano, voor den spotprijs van ('6.50. Adres: le Vroonstraat 65. Te koop gevraagd een net, niet te groot HUIS mot TUIN, op goeden stand. Franco brieven met koopprijs enz. onder lett. R, bureau van dit blad. Wegens opheffing der zaak worden alle negativen vernietigd. Zij, die voor af nog nabestelling wenschen, op vroeger door my geleverde groepen, portretten of andére foto's, worden verzocht hiervan opgave te doen vóór 10 April'li. s. Tevens te koop een reiscamera 18 X 24 met verschillende lenzen een handcamera 9 X 12 verder bakken, schalen, drukramen, satineermachine, retou- cheerspiegel enz. enz. Alles zeer zorg vuldig onderhouden. Mej A. G. LEIJER, Kerkgracht 20. TE KUOP een net Burgerwoonhuis. De helft der hypotheek kan er op ge vestigd blijven. Br. lett. A., bureau van dit blad. Melk te koop. Ongeveer 100 liter melk te koop. Te bevragen by A. J. MAAS. boek handel, Kanaal weg. TÉ KOOP een gebruikte, doch in zeer goeden staat zynde, WITTE KINDERWAGEN. Adres: Hoofdgracht 81a. Best gewonnen HOOI to HOOP. Adres B. F. VERFAILLE. Hoeve „Vrede en Vryheid".

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2