Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Zaterdag 3 April 1909. Texel, 1 April. De regen, die alle dagen overvloedig neder- valt, heeft de landerijen een frissche kleur bezorgd. Voor de ongeveer 1500 lammeren, die dagelijks op het eiland geboren worden, was een mooi zonnetje wel zoo welkom. Over het aantal lammeren znllen de vee houders niet klagen, want er vallen veel twee- en drielingen. Voor het maken der beharding op den weg tusschen Waal en Oudeschild is laagste inschrijver de heer J. Dekker, voor f887.25 of wel 20, 20 en 15 cent per meter. Er zijn in or.ze polders nu reeds heel wat kievitseieren gevonden. De eerste oitjes werden tot geheimen prijs verhandeld. Later werd er van f 1.tot 50 ct. per stuk voor betaald. Men verwacht echter al spoedig een be langrijke daling in den prijs. Als no. 1 op de voordracht voor hoofd der school, te de Koog, komt voor de heer Dikstaal, onderwijzer, te Oud Karspel. No. 2 van do voordracht is de heer Ham, onder wijzer, te Helder. Wieringen, 1 April. De Muziekvereeniging «Harmonie'' zal op Paasch-Maandag a.s. een uitvoering geven tegen entree in de concertzaal «Con- cordia" alhier. De muzieknummers zullen worden afge wisseld door twee tooneelstukjes en voor drachten. De Kiezerslijst voor deze gemeente is vastgesteld met 581 kiezers voor de Tweede Kamer, 579 voor de Provinciale-Staten, en 578 voor de Gemeenteraad. Gisteren werd alhier het eerste kievitsei gevonden, en aan den E.A. Heer Burge meester dezer gemeente aangeboden door Elisabeth Halfweeg en Aaltje de Wit.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7