Volksleesbibliotheek. Dansclub „0 0". Kapitaal voor lste hypotheek. Marine en Leger. De kapitein W. F. F. van der Woerd, benoemd bij het 8e reg. infanterie, is bestemd voor het garnizoen Geertruidenberg. De bataljons van het 10e reg. infanterie, uit Haarlem, Helder en Hoorn, zullen van 20 tot en met 29 September vereenigd worden in de leger plaats bij Laren tot liet houden van oefeningen op meer uitgebreide schaal. Stoomvsartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. K. Wilh. v. Java n. A'dum, vertr. 10 April v. Singap. Itembrandt., v. A'dam n. Java, pass. 10 April Gibraltar, lülliton v. A'dam naar Java, pass. 11 April Wight. Java, v. A'dam n. Java, vertr. 12 April van Suez K. W. II, v. Java n. A'dam, arriv. 12 April te Suez. K. Will. III arriv. 11 April v. Amsterdam te Java. Oranje, v, A'dam naar Java, pass, 11 April Perim. Madura arriv. 11 April van Java naar Amsterdam, Timor, v. Java n. A'dam, pass. 11 April P. de Galle. Vondel arriveerde 11 April v. Java te Amsterdam Koninklijke Hollandsche Llotd. Delfland, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres. vertrok 8 April van Leixoes. Amstelland, v. Amsterdam n. Buenos Ayres,arriv 9 April te lbo Janeiro, Rotterdamsohk Llotd. Siniloro vertrok 10 April v. Rstterdam naar Java, Kon. West-Indibche Maildienst. Pr. Will. IV arriv. 12 April v. West-Indië to A'dam. Pr. Will. II vertr. 10 April v. N.-York n. W.-Indië. Pr. Maur,, v. A'dam n. West-lndië, pass, 8 April St. Michaels. Visscherijberichten Nieuwediep, 9 April. Aangebracht 000 tal ha ring per tal f 1,65 a f 2,35. 6 korders met 1 tot 6 stuks, groote long p stuk f 1, 5 tot 10 stuks middelmatige tong pei stuk 65 cent, 5 tot 10 stuks kleine tong per stuk 20 cent, 6 tot 15 mand kleine schol per mand f 2 a f 3, 1 tot 2 mand schar per mand f 1,25. 10 April, 700 tal haring per lal f 1,25 a f 1,80. 30 korders met 2 tot 10 stuks groote tong per stuk f 1, 5 tot 20 middelmatigu tong per stuk 60 e.ent, 5 tot 15 kleine tong per stuk 20 cent, 2 tot 15 mand kleine schol per mand f 1.50, 1 tot 2 mand schor per mand f 1 a f 1,25, 1 tarbot voor f 9.—. 11 April. Door trekkers aangebracht 700 tal ha ring per tal f 1,25 a f 1,75. 12 April. Door trekkers aangebracht 200 tal ha ring per tal f 1,75 a f 2,10. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oostrlndiö. Verzendingsweg. 1 Datum der ter postbezorging ■fijdst dei r laat. busl a/hPostk Stad stiji p. zeepost via Ainsterdam;16 on 30 April 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam! 23 April 7.'s av p. Holl. mail via Genua .j!3 en 27 April 7.— 'sav p. Holl. mail via Marseille 20 April 3.30'snam p.Franschem.viaMarseille 23 April17.— 'sav. p. Duitsche m. via Napels| 21 April) 12 's Naar Palembang, Eiouw, Banku, Billiton en W. Aid. van Borneo p. Eng. mail via Brindisi|16 en 30 Aprili8.30'smor. p, Holl. mail via Genua ,|13 en 27 April|7.— Naar Atjoh en do Oostkust van Sumatrn p. Eng. mail via Brindisil eiken Vrijdag |8.30'smor. p. Eng. mail via Genua .|l3 en 27 April|7.— 's Naar Guyana (Suriname) p. zeepost via Amsterdam 15 en 29 April|7. 's p. mail over Engeland .1 26 April 7.— 's p. mail via St. Nazaire 7 Mei |7.— 's Naar Cura$ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 15 en 29 April 7.— 'i p. mail via Southainpton eiken Dinsdag of Qucenstown en Vrydag 3.30'si p. mail via Hamburg 29 April 7.'i (alleen op vcrl. der alz.) Naar St. Martin, St. Eustatius on Saba p. zeepost via Amsterdam|15 en 29 April|7.— 'sa (alleen op verl. der alt.) p. mail via Southampton| 26 April|7. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Bivior-kolonie en Transvaal Vrydag, 8.80 's namiddags. Vervolg der berichten HELDER, 13 April. De blijde gebeurtenis. Op den avond van denzelfden dag, waarop de te verwachten blijde gebeurtenis in ons Vorstenhuis heeft plaats gehad, zul .Helders Harmoniekapel" van den torentrans der Horv. Kerk op hot Nienwekerkplein eenigo vader- landsche liederen uitvoeren. Ten 7 uur zal mon daarmede aanvangen. H. M. de Koningin. H. M. de Koningin maakte hedenmorge tot twaalf uur een wandeling in het park achter het paleis, zooals zij sedert eenigen lijd geregeld dagelijks doet. Door de examen-commissie voor do cur sus hoef beslag gehouden door de Maatschappij van Landbouw to Schagen is het diploma uitgereikt aan do hoeren J. B. Mulders L. Moorman, te Heldor. By den Secretaris van de Algemoenc Heldërsohe Winkeliersvereniging, Spoorstraat 92, liggen ter inzage verschillende gedrukte stukken voor de Middenstands tentoonstelling, welke zal worden gehouden te Amsterdam in hot Paleis voor Volksvlyi van 15 Juni tot 1 Aug. 1909. Deze Tentoonstelling zal gelegenheid bie den aan fabrikanten, vervaardigers, verkoo- pers (detailhandelaren, groothandelaars, itn porteurs, agenten, etc.) tot het exposeeren hunner artikelen of bedryven hetzy in werking gesteld, hetzy in vitrines of andorzins. De gymnastiekvereniging »St. Christo- phorus', onderafdeeling van den N. R.-K. Volksbond alhier, is onlangs toegetreden het Nederlandsch Gymnastick-Verbond. Genoemde vereniging, die in Februari 1.1. haar éénjarig bestaan vierde, bestaat uit et hoofdafdoeling en 2 adspiranten-afdeelingen. Het aantal leden van de Hoofdafdeoïing bedraagt 80, dat van do adspiranten-afdee lingen 35. Ilot aantal ondersteunende leden bedraagt 28. Het geheel staat onder leidinj van den heer J. L. G. Bosier, leeraar M. O. die mot do voorturners, de hoeren: R. Th, Luyckx Jr., C. C. Mahieu en F. Witte technischo commissie vormen. Het Bestuur is samengesteld uit de vol gende hoerenJ. S. J. Luyckx, voorzitter, M. de Haas, vico-voorzitter, W. A. Zoetelief, lc secretaris, J. Roelofs, 2e secretaris, J. de Waard, le penningmeester, C. C. Mahiou, 2e penningm.-commissaris, 11 Th. Luyckx Jr., commissaris. Feesten in Augustus. Nu do inschrijvingen tamelyk aardig inko men, heeft de Commissie besloten, aan de aanvragen van sommige Veroonigingon te voldoen. Die corpsen, die niet zoo gelukkig mochten zyn een prys te veroveren, zullen een troost prijs (zilveren vaandel-medaille) ontvangen, zoodat geen enkel corps zonder medaille onze gemeente zal verlaten. Behalve de uit- goloofde ConconrB-pryzcn, zyn or dns troost prijzen, Marsch-Concoursmedailles en nog ongeveer een 12-tal extra pryzen. De inschrij ving sluit op 1 Moi. Hot Logies is gratis Vice-Admiraal Van Alphen. Zondagmorgen iB to Rotterdam overleden de heer F. K. P. van Alphen, vice-admiraal titulair en adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, oud-lid van dc Eerste Kamer der Stuten-Genoraal. IJmuiden, 12 April. De heer J. C. van der Wedden, konmies- verificateur by de invoerrechten en accijnzen, met ingang van 1 Mei e.k. in gelijke be trekking overgeplaatst naar Amsterdam, Do feestplannen ter gelegenheid van de heugelijke gebeurtenis krygon steeds vaster vormen. Onder meer zal een optocht plaats hebben, waarbij do bedryven van de plaats aanschouwelijk zullen worden voorgesteld. Er is een wedstrijd uitgeschreven voor - en uitwendige versiering van woningen. Bovendien een uitstalw'edstryd voor winke liers. Een bepaalde voorwaarde daarby is echter, dat uitsluitend de gewone verkoops artikelen worden geëtaleerd, dus als het ware een vakwedstrijd. Als prijzen zijn beBchikbuur gesteld verguld zilveren medaille en eene zilveren medaille. Politietoezicht op de Noordzee. Door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken to Vlaardingen is volgend schryven aan den Minister van Marine gezonden Mot belangstelling namen wy kennis van Uwer Exoolientie's in margine aangehaalde schryven, wat ons aanleiding gaf den schip pers met nadruk op hunne verplichtingen ten aanzien van Hr. Ms. Marine-vaartuigen te wyzen. Tegelijkertijd stelden wy een uit gebreid onderzoek in naar de werking van iet politie-touzicht op de Noordzee, waartoe aan de verschillende reederijen een 150-tul vragenlijsten van bijgaand model werden toegezonden. Meer dan honderd antwoorden kwamen daarop bij onze Kamer in en hebbeu wij de eer Uwe Excellentie op grond daarvan on van aan velen onzer leden persoonlijk bekende feiten het navolgende onder uwe aandacht te brengen. Hoewel wy met genoegen uit Uwe Excol- lentio's schrijven vernamen, dat hot politie toezicht op de Noordzee in 1909 niet met een minder aantal kruisers zal worden uit geoefend dan in September en December van het vorig jaar en bovendien van tijd tot tyd een of meer torpedobooten zal wor den verstrekt, zoo achten wy ons toch ver plicht Uwe Excellentie op to merken, dat hierdoor o. i. het toezicht nog niet //voldoende' kan worden genoemd. Wy gronden onze bewering op de herhaaldelijk uitgesproken klachten van zeer vele degelijko schippers, welke klachten naar onze mcening niet als .praatjes van onzo visschers" mogen worden gequalificeord. Bij voldoende toezicht toch mag het niet voorkomen dat do politickruiser gedurende de geheele teelt niet is gezien, zooals twee schippers rapporteerden, moest het onmogclyk zyn, dat een stoomvischscbip van 27 Nov, tot 11 Dec. op 52 gr. 20' tot 58 gr. tever geefs gezocht heeft naar het marine vaartuig. Wy zullen hier niet uitweiden over ie keeren, dat naar onze kruisers vruchteloos is gezocht, doch dcelcn alleen mede, dat op de 95 schippers, die hieromtrent opgaven ver strekten, er 14 waren, die het Nederlandsche oorlogsschip slechts éénmaal, 27 die het maal en 15 die het 3 maal hebben gezien. Wanneer men hierby in aanmerking neemt, dat in October-November de schepen niet verspreid, doch zeer dicht bij elkaar visschen, getuigen deze cijfers toch wel voor onze bewering, dat hot toezicht .onvoldoende" moet genoemd worden. Alleen door in dienst stelling van meerdere schepen kan hieraan worden tegemoet komen. Thans moeten de kruisers voortdurend heele trajocten doorstoomen, getuige het door Uwe Excellentie medegedeelde reisrapport, om daardoor to trachten over de geheele vloot toezicht te houden; had mon een groo- ter aantal schepen in dienst dan zou het aan elk schip mogelyk zyn een gedeelte der vloot te .vergezellen". Op deze wyze schynt ook de Fransche marine to werkenvele schippers vermelden, dat zy, hulp noodig hebbende, gestoomd zyn naar do Fransche visschersvloot en aldaar ook dadolyk den Franschen kruiser aan troffen. Achten wy ons op grond van het boven staande verplicht onze vroeger uitgesproken meening, dat het politietoezicht o do Noordzee beslist onvoldoend moet genoemd worden onverkort handhaven,, eveneens zagen wij, tot onze spyt, in do ingekomen antwoorden ecne be vestiging van hetgeen wij ten opzichte dor hulpverleening hadden medegedeeld. Intusschen vermeenen wy, dat de reden, waarom onze visschers steeds zoo hoog op geven van de hulp, door vreemde oorlogs schepen betoond, niet zoozeer moet worden toogeschreven aan den minder goeden wil onzer Marine, dan wel aun het feit, dat de bevolvoeronde officieren niet altijd den juist on toon weten te vatton, waarop met den visscher- man moet worden gesproken. Een visscher is van eenvoudigon aard, hij is gewoon aan zekere gemoedelijkheid en hartelijkheid, dat een gesprok op zoo begonnen wordt met een goeden dag schipper, alles wol aan boord of iets dergelijks. Wordt dit nagelaten, zoo vestigt dit bij hen een minder aangenamen indruk. Üf is het niet typoerend, dat een der schippers schrijft: ,dat ik by mijn 15-jarig sohipperschap nog nimmer met goeden morgen of middag ben aangesproken", terwijl een ander mededeelt: Wy zien er als visschers huast tegen op om don Hollandschcn kruiser hulp te vragen, want in den regel worden wy aangesproken of wy geen inonschen zyn hetwelk wij van den Franschen kruiser heel anders ondervinden, daar worden wy heel vriendelijk van behandeld." liet is ook dezo in hun oog minder wel willende behandeling, die vele schippers doet vragen naar hol medegeven van een visscher aan boord der kruisers, en het wil ons voor komen, dat indien de officieren met de hier boven gemaakte opmerkingen rekening willen houden, niet alleen do behoefte aan dezen bijstand minder zou worden gevoeld, maar ook daardoor het politie-toezicht aan doel matigheid en populariteit zou winnen. Ten slotte nemen wij dc vryheid Uwe Excellentie in overweging te geven ook het toezicht gedurende don winter eens onder do oogen to willen zien. Het in den regel afwezig zyn van een politievaartuig bevordert do toenemende vernieling van het viscktuig dor bengora door Hollandsche en vreemde stoomtrawlerszoodat, naar men ons ver zekert, een eventueel in te stellen onderzoek naar het resultaat van het toezicht gedurende do wintervaart nog aanmerkelijk ongunstiger zon zijn, dan dat gedurende do haringvis- schery. Paascheieren. Do gewoonte met Poachen eieren te eten. wordt in de volksbuurten te Amsterdam eore gehouden. Er is zelfa een wedstryd wie de meeste eieren bezit. Nu zijn er menschen, die het don volke gemakkelijk willen maken. Zy komen n.1. het geheele jaar elke week me® een boekje by hun vaste klanten, waarop deze voor een bepaald wokelijksch bedrag kunnen teekenen. Tegen den Paaschtijd wor den do bedragen opgeteld en voor bet totaal worden dan eieren geleverd. Donderdagmiddag zou op de Lindengracht een uitreiking van eieren plaatB hebben. Een paar honderd vrouwen hadden zich daar ver zameld, doch onze eieren handelaar schitter de door afwezigheid. Na eenigen tyd gewacht te hebben begon bet publiek te begrijpen dat de .baas" gevlogen was. Men toog er op uit don eiercolporteur te zoeken. Doch d t hielp niet veel. Den geheclen middag en avond is men in de weer geweest, tot ein delijk tegen tien uur de politie hot geluk had den oplichter te arresteeren. Onder luid hoeraen het aanhoudend ge roep van: .me aiëre, daor gaone nou me aiërcwerd hy naar het politiebureau Westerstraat gebracht. Gevaarlijke wedstrijden. Te veel Marathons. Er wordt den laatsten tijd veel te veel gemarathond. Indien men een zeer enkele maal zulk een reuzenprestatie van de loopers eischt, kan er dat misschien nog bij door. Doch den laat9ten tijd neemt men in het buitenland een ware Marathon-epidemie De naam Marathon roept voor onzen geest terug den Griek, die uIb boodschapper in buitengewoon korten tijd een overwinnings- bericht overbracht en toen dood neerzeeg. Stryden met de wapenen is echter voor ons, twintigste-eeuwers, geen dagelyksch werk meer, en overwinnen pleegt men, uit den daad der zaak, doorgaans nog minder te doen dan te stryden. Bovendien hebben we tegenwoordig ook nog zoo iets als een goede lost en telegraaf. Waarom dan toch ii ïemelsnaam al dat ge-Marathon To Huil heeft dit Marathon-misbruik zelfa reeds een menscbenleven gekost. Een 22-ja- rigo jongeling, die het vorig jaar een der- golyken wedstrijd won, kwam wederom uit. Verschillende malen had hij reeds tydens de race geklaagd over duizeligheden, met loopi ophouden cn zich doen raassceren. Doch hij wilde volhouden. Toen hy 20 E. M. had afgelegd, zakte hy echter ineen, word bewusteloos in een herberg gedragen blies daar den laatsten adem uit. Dat was helaas een al te echte Marathon. Zulk een wedstrijd doet het gevaar ont staan, dat de looper geprikkeld wordt om vol te houden en de grenzen van zyn kun nen te overschrijden tot de natuur zich wreekt. Moeilijke ontruiming. Woensdagnamidag begaf zich de kanton- tonrechter, te Almelo, vergezeld van vijf marechaussées, drie gemeente- en twee bezoldigd rijksveldwachter^, naar het dorpji Enter, behoorende onder de gemeente Wier don, ten einde eene woning, die voor ander half jaar reeds onbewoonbaar was verklaard, doch die de bewoners niet wilden verlaten, te ontruimen en te verzegelen. Aan bedoelde woning gekomen, stuitte de rechterlijke macht op hevig verzet. De vrouw welke alleen thuis was (haar man was naar naburige markt) ging als een furie te keer, greep een groot broodmes en bedreigde ieder die de woning dorst binnengaan. In oogenblik waren moer dan tweehonderd dorpelingen samengestroomd. Razende on tierende spoorden zo de vrouw tot verzet aan en begonnen op de rechterlijke macht aan to dringen. Nu gaf de kantonrechter bevel de vrouw zoolang in liet cachot op te bergen, tot do woning ontruimd was. Dit gebeurde, doch het werkte op do woedende menigte als olie op het vuur. Do politie sommeerde uiteen te gaan, niets hielp. Eindelijk werden de revol vers eenige malen in de lucht afgeschoten velen zochten een goed heenkomen en do ontruiming kon geschieden. Buiten op het erf werden door do politie een paar hokken getimmerd waarin de koeien, varkens on kippen werden opgesloten. Na het gebouw verzegeld te hebben, werd de opgesloten vrouw weer in vryheid geBteld. (.N. v. d. D."; voor 't laatst, althans in deze uitgebreidheid. Immers, nu do Gemeenteraad op 29 Oct. >08 ten derden male op de begrooting een bedrag heeft uitgetrokken voor de aanstelling van een veearts-keurmeester (zie de jaarver slagen over 1906 en 1907;, mag worden ver wacht, dat dezo in 1909 nu ook werkelijk zal worden aangesteld. Het salaris werd be- >aald op f2000 met 5 tweejaarlyksche ver- ïoogingen van f100, en de inrichtingskosten van het laboratorium geschat op f500. Ter dekking van de kosten van een en ander werd een keurloon vastgesteld op f 1voor iedere koe en f0.50 voor ieder varken. Hoe noodig eene goede contróle op het slachtvee noodig is, bleek dit j nar weer her haaldelijk. Ziek vee wordt hier per trein aangebracht, gestald, des nachts naar eene slachtplaats vervoerd, en over een aantal slagers verdeeld. Den Hen September een groote hoeveelheid tuberculeus vleesch, voor de kazernes afgekeurd, aan do slagers worden verkocht. Door de tasschonkomst van de Commissie en de Politie werd zulkB erhinderd en het vleesch vernietigd. Naar aanleiding van dit feit richtte de Commissie tot B. cn W. oon schryven, waarvan eene copie werd toegezonden aan alle Raadsleden. In het begin van December ontving do Commissie bericht, dat een slager alhier te Schagen een verdachte koe had gekocht. Onmiddellijk werden, in samenwerking met de Politie de noodige maatregelen genomen, on met den slager overeengekomen, dat bij het slachten vanwege de Commissie een veearts tegenwoordig zou zyn. Vóór het slachten bedacht de slager zich intusschen en liet de koo weer buiten de gemeente brengen. De veearts-keurmeester, die hier, naar do Commissie hoopt weldra zal worden benoemd, zal dns een nuttige taak vinden, Voorzoover het optreden der Commissie inzake kearing van vee samenhangt met het melkonderzoek, is het hierondnr vermeld. Uit het verslag der Ge zondheidscommissie, Drinkwatervoorziening. In Februari 1908 werden door de gemeen telijke duinwaterleiding alle nieuwe werken in gebruik genomen, bestaande in Eene nieuwe prise d eau met 60 putten, Nieuwe pompmachine. Een liltercomplex, bestaande uit 4 filters, elk met een oppervlak van 240 M2, met rein- waterkelders en decantatie-basBins. De nieuwe watertoren met een reservoir van 400 M8 inhoud. Hierdoor is de capaciteit der waterleidin belangrijk vergroof, de nieuwe werken vo doen goed. Het met de nieuwe prise d'eaq gewonnen water is van goede kwaliteit. Gedurende het jaar 1908 werden 475 pcr- ceelen nieuw aungeslotcn by de waterleiding. In de volgende straten bevinden zich nog geen buisleidingeu Pijlsteeg, Hoogdwarsstraat, Stationstraat (gedeeltelijk), Prinsenstraat, Breestraat, Palmstraat, Achterstraat gedeeltolyk), Kui pordwarsstraat, le Schagendwarsstraat, Bron werstraat, Achtergracht Z.Z. (gedeeltelijk), Achtergracht W.Z. (gedeeltelijk), Achterbin nenhaven (gedeeltelijk), Dijkweg (gedeelte lijk), Vlamingstraat. Het water der Waterleiding werd onder zocht door Dr. W. E. Ringor. De resultaten der analyse (in milligrammen per liter berekend, behalve de hardheid, die in .Duitsche graden" is uitgedrukt) zyn ver zameld in een tabel. Behalve door de duinwaterleiding, geschiedt do watervoorziening in do gemeente Heldor nog veelvuldig door regenbakken of regen tonnen. Naar aanleiding van ingekomen klachten werd, in overleg met het lid der Commissie, Dr. Joriasen, door Dr. W. E. Ringer, na diens vertrek door Dr. H. W. Wondstra, het drinkwater onderzocht van een aantal per- ceelen. In enkele gevallen werd ook hot water van den welput onderzocht, namelyk indien een in verbinding staan met elkaar van regenbak en welpunt vermoed werd, Tevens onderzocht de Commissie, of deed zy onderzoeken den toeBtand, waarin zich do regenbak of regentonnen bevonden. Vaak voldeed het drinkwater niet aan de cischen, die men aan goed drinkwater moet stellen. In de overige gevallen gaf de che mische analyse geen voldoende aanleiding tot afkeuring of verdenking. Van de ongun stige resultaten werd kennis gegeven B. cn W. Levens- en genotmiddelen verbrd1k8 artikelen. Keuring van vee en vleesch. De stereotype zin onzer verslagen: .Inde gemeente Helder was hét in het afgeloopen jaar met de keuring van levensmiddelen treu rig gesteld", kan ook voor het jaar 1908 herhaald worden, maar naar wij hopen, nu OVERLEDENKlaas Troost, 83 jaar, weduwnaar van Tryntje Kunst (den Hoorn.) Gemeenteraad fan Wteringen. Vergadering van 10 April 1909. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen worden na voorlezing vastgesteld. Ingekomen stukken Bericht van storting door den i'L betaal meester van f 2206.15. Goedkeuring van het kohier van den Hoofdelyken Omslag en van de wijziging der politieverordening. Procesverbaal van kasopneming, waarbij aanwezig is bevonden f 1476.47. Maandstaat van het zeegras over Februari. Rekening van heeren Armvoogden over het afgeloopen jaar, welke voor de leden ter inzage wordt gelegd. Verzoek van de familie C. Duinker be treffende een overpad. Daar de grond in middels verkocht is, wordt besloten om zoo lang het pad in bruikbaren staat zal zijn, aan den grondeigenaar jaarlykB f 5.— uit te keeren. Voordracht tot vervulling van de onder wijzersplaats op Westerland. De eenige sollicitante mej. J. C. van Wjjk, thans tydeljjk onderwijzeres op Hippolytushoef, wordt benoemd, ingaande 1 Mei. Voorstel om na de geboorte van een Prins of Prinses, een telegram te zenden aan de Koninging en den Prins der Nederlanden. Na eenige bespreking wordt besloten om bovendien aan de schoolkinderen een feest dag aan te bieden waarvoor 25 cent per kind beschikbaar wordt gesteld. Na rondvraag sluit te Voorzitter de ver gadering. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent psr regel. De geneesheer van den Paus en de Pink Pillen De uitmuntende dokter Lapponi, de man van wetenschap, aan wien de gezondheid en het kost bare leven van het Hoofd der Christenheid, var den Heiligen Vader, is toevertrouwd, hy die ge durende lange jaren zyne zorgen wydde aan zyne Heiligheid Paus Leo XIII, wat tot uitwerking had voor dezen de grens van een gelukkigen en hel deren ouderdom tot op den leeftyd van 93 jaren te verschuiven, was altyd een vurig bewonderaar der Pink Pillen, die hy prees en waarover gy eens het volgende oordeel neerschreef: „Ik verklaar de Pink Pillen te hebben aange wend in gevallen van bloedarmoede ten gevolge van den groei. Na eenige weken behandeling be antwoordde het succes ten volle aan myn ver wachting. Ik zal dan ook niet nalaten hel gebruik van dit geneesmiddel uit te breiden tot de behan deling var. andere ziekelyke vormen van bloed armoede en van bleekzucht, tot organische ver zwakkingen, tot zenuwlyden en andere daarmee overeenkomende ziekten. Ter bevestiging waarvan ik teeken: Giuseppe Lapponi, Geneesheer van Zyne Heiligheid Paus Plus X." Onder aan dezen brief stond „Gezien voor de deugdelykheid van de hand- teekening van den heer Docter Giuseppe Lapponi, Geneesheer van Zyne Heiligheid Paus Pius X. Rome op het Capitool, 273—04. Voor den burgemeesterPalomba." De Pink Pillen zyn een wetenschappelyk genees middel van de grootste waarde. In den aanvang dienden -zy ter behandeling van de zieken in dc hospitalen, maar by het waarnemen der bewon derenswaardige resultaten en der snelle e gehoopte genezingen, werd de uitvinder t aangezocht ze onder het bereik van iedereen te brengen. Daarom kunt gy u nu dat geneesmiddel aanschaffen in alle apotheken en iu het depót: te Brussel, Apotheek Derneville. 66, Waterloolaan, voor de prijs van Frs. 3.50 de doos; Frs 17.50 de 6 doozen, franco. De Pink PiUen bestryden alle ziekten die de slapte van het bloed en de zwakte der zenuv tot oorzaak hebben, te weten bloedarmoede bleekzucht by jonge meisjes, algemeene zwakte, zenuwuitputting, overmatige vermoeienis, maag- pynen, onregelmatigheden bij vrouwen, plaatselijke pynen, neurasthenie. Prijs fi.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken hij J DE KOK, Middenstraat li. DE BIE—Biersteker, Keizerstraat 93; tt Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel)bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Uit den Omtrek. Texel, 12 April. Het getal lammeren kan dit jaar op Texel aanmerkelyk grooter zijn dan andere jaren. Niet alleen hoort men algemeen, dat er vele tweelingen geboren worden, maar ook hebbon reeds tal van schapen drie en meer lamme ren geworpen. Reeds driemaal kwam het voor dat een schaap vyf lammeren bracht. De heer C. Thomassen, van Amsterdam, candidaat voor de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer voor Heldor en wel van de zijde der S. D. A. P., zal deze week op drie plaatsen van het eiland behandelen het onderwerp: .De komende strijd". Debat wordt als gewenscht aangekondigd. De veeuitvoer, welke verleden jaar van zoo groote beteekenis was, begint na iets levendiger to worden. Gedurende de beide thans geëindigde weken werden naar elders uitgevoerd 72 schapen, 67 koeien, 81 kal veren, 47 varkens en 1 paard. Wieringen. Namens de zangvereeniging „Nieuw Leven is den heer C. Rijkoboer een prachtigen stool aangeboden, als een kleine vergoeding voor de moeite en zorgen gedurende het afgeloo pen jaar, als directeur aan die vereeniging gewyd. Deze vereeniging zal deelnemen aan het Zangersfeest van den Bond van Gemengde Zangvereenigingen, in Juni a.s. te Alkmaar te houden. Na het gebruik van mosselen gevoelde de vrouw van P. B. te Westerland, alhier, zich Zondag plotseling onwel. De geneesheer, wiens hulp spoedig was ingeroepen constateerde vergiftiging, doch wist gelukkig erger te voorkomen, zoodat hot gevaar nu zoo goed als geweken kan worden beschouwd. Bnrgerlijke Stand der gemeente Teie Yan 3 tot en met 9 April '09. GEBORENJohanna Theodora, d. v. Wil lem Zym en Theodora Schrama (Eierland.) Jannetje, d. v. Lccndert den Braven en Krina Knol (Eierland.) Heintje, d. v. Johan Pieter Dros en Theodora Catharina Bremer (Oudeschild.) Aaltje Jannette, d. v. Johan Hendrik Harte en Cornelia Trap (Oost. Tryntje, d. v. Reyer Nan Bakker en Engel tje van der Vis (Oosterend.) ONDERTROUWD: (Gerard Doorenbos (Appingedam) en Cornelia Vos (Oudeschild). GETROUWDJacob Daalder (de Cocks- dorpi en Anna C&rolina Elisaboth Bakker (Helder.) Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt door dezen haar oprechten en hartelijken dank aan WelEdel ZeeiGeleerde Heer -Dr. C. G. v. d. LEE, voor zyn deelnemende zorg en toewijding aan myn Zoontje bewezen, alsmede aan de Directrice en Zusters van het Gemeente Ziekenhuis, voor de zorgvuldige verpleging. Wed J. PRONK Wegman. Advertentiën Den 17den April a.s. hopen onze zwager en zuster Jacobus Johannes Vennik en Theresia Maria Piscaer, den dag te herdenken waarop zy voor 30 Jaar in den Echt zyn getreden. Namens de familie: A. SCHENKELS. A. M. SCHENKELS-Piscaer. D. T. SCHENKELS. Amsterdam i 13 April Westerdokstraat 27 i 1909. Den 17den April hopen onze zwager en zuster Coenraad Coster en Neeltje Kuiper, den dag te herdenken waarop zy voor 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Namens hun zwager en zuster K. MEIJER. T. MEIJER—Ewald. Helder, 13 April 1909. Ondertrouwd Martinus de Geus en Martha van Oers. Helder, 10 April 1909. Huwelyksvoltrekking 21 April a.s. Ondertrouwd Cornelis Roost en Pauiina Schraa. Helder, 13 April 1908. Huwelyksvoltrekking 23 April. Rozenstraat 40. Algemeene kennisgeving. Geboren Maria Petronella, dochter van P. VAN HECK G. VAN HECK-Wiuouw. Helder, 9 April 1909. De Heer en Mevrouw ARENTS—Van Twisk geven kennis van de geboorte hunner dochter Nora. Helder, 11 April 1909. GeborenRein, zoon van R. v. n. MAST en S. v. d. MAST—De Haan. Helder, 13 April 1909. Tot onze diepe droefheid is na een langdurig smartelijk lijden, na voorzien te zyn van H.H Sacramen ten der stervenden, overleden te IJmuiden, onze geliefde moeder, dochter, zuster en stiefzuster Hendrika Veltman geb. v. d. Maas, in den ouderdom van circa 42 jaar. Helder, 9 April 1909. Uit aller naam, H. J. v. d. MAAS, Kinderen en Kleinkinderen. Heden overleed, na voorzien te zyn van de H.H. Sacrementen der stervenden, myn geliefde echtge- noote en der kinderen zorgzame moeder Mej Hendrika Veltman geb. v. d. Maas. Uit aller naam, B. G. VELTMAN. IJmuiden, 9 April 1909. Heden overleed in het gesticht „Meerenberg" onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Jan Kruithof, in den ouderdom van 65 jaar. Namens de familie C. KIKKERT. A. KIKKERT—Kruithof. Helder, 11 April 1909. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onze geliefde zuster Mej. de Wed. Van Halteren geb. Smit, in den ouderdom van byna 83 jaar. Namens De Familie SMIT. Helder, 10 April 1909. onze geliefde er en tante 5 Heden overleed zuster, behuwdzuster en tante Cornelia Jacoba Rijkers, in den ouderdom van byna 85 jaar. Namens de familie: P. J. RIJKERS. Helder, 12 April 1909. Bond van Bouwvak-arbeiders „Door Eendracht Sterk". Huishoudelijke vergadering op VRIJDAG 16 APRIL a.s., in het lokaal van den Heer GROOT, Schippersteeg bij de H. B. S. Een ieder wordt dringend verzocht deze vergadering by te wonen, ook vooral de niet-leden. Het Bestuur. Alle Rs-K. Kiezers worden beleefd uit- genoodig'd WOENSDAG 14 \PRIL 1909. '8 avonds 8 uur, in het Bondsgebouw te komen. der Maatschappij tot Nut van het Algemeen, Dept. Helder. Sluiting van het Leesseizoen 1908-'P9. op MAANDAG 19 APRIL a.s. Alle boeken worden op dien datum terugverwacht. HET BESTUUR. Hedenavond (Dinsdag 13 April) ia de Bibliotheek niet geopend. (ONDER ONS). Soiree Dansante et trés Amusante, op Zaterdag 17 April a.s. in „TIVOLI". HET BESTUUR. ZANG- EN TOONEELYERBENIGING „PEINS HENDRIK". UITVOERING op MAANDAG 19 APRIL, in de Schouwburg „TIVOLI". Opgevoerd zal worden: De f at.oenlijke bedriegers Blijspel met zang in twee bedryven. Vertaald naar het Hoog-Duitsch en De getergde Bakker of de Studentenwraak. Een pantomime in één bedrijf. Zie verder Programma's. Pryzen der plaatsen 15 cent. Gereserveerd 25 cent. Zaalopening 7 uur. - Aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar by de leden en aan het lokaal. NA AFLOOP BAL. Het Bestuur. Voor geldbelegging is disponibel een be langrijk kapitaal op landerijen of solide huizen tegen 4 k 41«®/o rente. Br. fr. no. 666, bureau van dit blad. VERLOREN;een xilweren Arm band, gaande van de Hoogstraat naai de Binnenhaven. Tegen belooning terug te bezorgen, H. DE BOER, Binnenhaven 70. Verloren etD breede Zilveren Armband. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: A. BONSELA AR, Oude Kerk straat 25. GEVRAAGD met 1 Mei in Haarlem eene flinke Dienstbode P.G-, niet beneden 22 jaar, voor meid-alleen, in klein gezin, zonder kinderen. Mondelinge getuigen vereischt. Loon f100 met f26.- waschgeld. Adres: Raamsingel 40, Haarlem Er biedt zich aan tegen half Mei een Dienstbode. Br. fr. onder letters N K, aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD voor dadelijk of 1 Mei een flinke, nette Dienstbode als Meid allaen, goed koken en netjes werken. AdresHoofdgracht 69. Dadelijk gevraagd een eenvoudige dienst bode of buitenmeid, goed kunnende koken en werken in een klein deftig gezin. Goede getuigen vereischt. Te bevragen by denboekh. A. J. MAAS, Kanaalweg. Gevraagd een nette Dienstbode, Adres: Hoofdgracht 38.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2