Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van WOENSDA Anna Paulowna. Vrydagavond, 16 April, hield de Coöpera tieve Boerenleenbank hare eerste jaarverga dering in V. erburg Tegenwoordig waren 56 leden. De voor zitter, de heer C. Wydenes Spaans opende met een inleidend woord de vergadering, waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Voorzitter deelde mede hoe het bestuur en de raad van toezicht de bcstunrs- functiën hebben verdeeld, dat de vereeniging zich eene brandkast heelt aangeschaft en dat eene rijkssubsidie van f 175 is ontvangen, ter bostryding der oprichtingskosten. Hierop volgde verkiezingen. Herkozen werden tot bestuurslid de heer P. Kaan tot plaatsvervangende bestuurs leden de heercn A. C. Geertsema en L. Met- zelaartot lid van den Raad van Toezicht de heer D. C. Rezelman. Tot leden van de commissie voor het nazien der rekening over1 1909 werden gekozen'do hceren J J. Creutz- berg, Joch. Blauboer en M. Wissekerke. Allen namen do benoeming aan. De commissie voor het nazien der rekening en balans over 1908 rapporteerde bij monde van den heer K. Kaan, dat alles in volmaakte orde was bevonden en adviseerde tot goedkeuring. Aldus geschiedde met algèmeeue stemmeu. Het had de commissie bevreemd, dat alleen de uittreksels uit de grootboeken en de rekening en balans waren voorgelegd en niet de grootboeken en de spaarboekjes. Voorzitter lichtte in, dat deze door 't bestuur en den raad van toezicht waren gecontro leerd. Voor de accoord-bevinding is de reke □ing en balans door deze 10 bestuursleden geteekend. Het bestuur is tot geheimhouding verplicht en mag aan de commissie alleen de uittreksels overleggen. Voorzitter bracht een beknopt verslaguit over 1908. Einde December tolde do inste'ling 84 leden. Door 95 personen is ingelegd f 60427,80 en teruggehaald f 26499,606. Aan rente is bijgeschreven f 428,44 en uitbetaald t 127,22. Aan 27 personen is gezamenlijk geleend 21 APRIL 1909 f 20935, waarvan reeds is terugbetaald f 2265. Het kleinste voorschot was f 50, het grootste f 5000. Van de voorschotten is f232,20 rente ontvangen. In loopende rekening is uitgegeven f 67571,84 en terug ontvangen f 52678,25 In loopende rekening is aan rente ontvangen f 530,71 en uitgegeven f 70,87. De buiten gewone ontvangsten bedroegen f 49,25, d" buitengewone uitgaven f 196,48. Hierna volgde herziening huishoudelijk reglement De voornaamste wijzigingen zijn elk lid heeft recht op een gratis spaarboekje de bestuursvergaderingen hebben plaats den eersten Zaterdag van elke maandhet go- hcele jaar worden du zittingen gehouden op Zaterdagavond van 7 tot V uurde instel ling mag totaal aun spaargelden ontvangen lot oen maximum van f 200.000 en van de centrale opnemer tot een maximum van f 40.0ü0 Eén p- rsoon of gezin mag hoog stens f lO.OoQ inleggen, een corporatie hoog stens f 20.000. Bij uitstel van terugbetaling, niet bij verlenging, wordt pCt. geheven. Bij het volgende puntsalaris kassier over 1908, bracht de voorzitter den kassier hulde voor zyne nette en accurate boekhoudingen stelde namens het bestuur voor f75 ver goeding te geven voor zijne werkzaamheden, gedurende de 8 maanden, dat de leenbank bestaat. Met algemeene stemmen goedge vonden. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering gaf geene aanleiding tot discussie. Tot afgevaardigde voor die vergadering werd gekozen de heer C. Wijdcnes Spaans en tot plaatsvervanger de heer K. F. Ehrman. Bij de rondvraag werd voorgesteld de sta tuten te laten drukken en elk lid een exem plaar te verstrekken. Bij meerderheid van stemmen verworpen. Bij de sluiting der vergadering dankte de voorzitter de bestuursleden voor hunne ge waardeerde bemoeiingon, waarna de heer D. C. Rezelman den voorzitter dank bracht voor zyne krachtige medewerking in het be- ang der instelling.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5