Heel Nederland jubelt PRINSES. Nieuwsberichten. Stoomvaartberichten. Advertentiën. Casino-Gebouw. Entreé 25,15 en 10 et. Loodsgracht 62, II. v. MUIST. Geachte Plaatsgenooten Oproeping. Hedenmorgen te 7 uur ontvingen wij het lang verbeide, heugelijke bericht, dat H. M. de Koningin het leven geschonken heeft aan'eene Een buitengewoon nummer van de „Staatscourant" zal zoo straks verschijnen, de heugelijke tijding bevestigen. Een blijde tijdingEen blijde dag 1 De hope onzer beminde Landsvrouwe en van Haar doorluchtigen Gemaal is vervuld de verwachting van heel het Nederlandsche volk in al zijn gele dingen en schakeeringen is verwezenlijkt I Eerbiedig schaart de bevolking der „lage landen aan de zee" zich om de vorstelijke wieg, waarin een jong leven sluimert, waarop reeds nu zulke groote verwachtingen gebouwd zijneerbiedig-dankbaar ziet zij op naar de van blij geluk glimlachende Moeder, naar den van £jj|gelukkigen blijdschap stralenden Vader, voor wie een nieuwe bron van huiselijk geluk gaat wellen. En weldra zal geheel ons volk losbarsten in één juichkreet, die zal schallen van stad tot £j|stad, van dorp tot dorp, die zal weerklinken tot ver over onze 1' 'grenzen, om ook aan de naburen te getuigen, dat wy één zyn en ons verheugen met ons Vorstenhuis, dat wy als trouwe Vaderlanders met onverbreekbare banden zijn gehecht aan den alouden Oranjestam, waaraan heden een nieuwe loot ontsproot, die, naar ons vurigst wenschen is, krachtig en onbelemmerd zal uitschieten tot een tak, den stam waarnit by opbloeide, waardig. Inderdaad een blijde dag 1 Een dag ook van groote beteekenis voor geheel onze natie. Immers verheugen wy ons in de eerste plaats met en om het geluk, dat in het vorstelijk gezin zyn intrede deed, ook om ons volk als zoodanig is er reden tot verheuging en blijdschap. Aan onze Koningin is thans een kind geschonken, om zyn Moeder reeds by voorbaat verzekerd van 's volks liefde, genegenheid en trouw. Daardoor is tevens een einde gemaakt aan de omtrent de opvolging op den Neder- landschen koningstroon bestaande, misschien nog moeilijkheden met zich brengende onzekerhéid. Bly ve de herinnering aan 'dezen dag onuitwischbaar in onze harten gegrift; zy de vreugdevolle gebeurtenis van heden een nieuwe bevestiging onverbreekbaar van den band, welke de harten van het Nederlandsche Volk en zijn geliefd Vorstengezin samenbindt door eenheid van zin en eenheid van wil, tot heil van het Vaderland I Tweede Blad. HELDER, 80 April. Door eenige personen uit deze gemeente ie opgericht de naamlooze vennootschap ^Si- gareu fabriek Het Heldersohe Wapen", sjjnde eene voortzetting van dezelfde fabriek etaan- de in de Californiestraat. Tot directeur ia benoemd de heer G. J. H. Verstegen, terwijl commissarissen zyn de heèren G. de Boer Jr., A. Klik en KI. F. Oortgysen, allen alhier. Het aandeelenkapitaal is grodt f 10.000, verdeeld in 100 aandeelen van f100 aan toonder. Ongeveer de helft der aandeelen ie reeds geplaatst. Onder broertjes. Twee broertjes, Jacob en Cornelis v. d. W., wonende Schagenstraat alhier, kregen giste renavond verschil over een huiselijke onrecht vaardigheid de boterham van Cornelis was in 't oog van Jacob' wol wat te dik afgesneden en iets te royaal belegen met eèn plakje Hollandsch spek, terwyl Cornelis van mee ning was, dat juist zy"n portie had moeten lijden in 't belang van Jacob. Het slot van de onschuldige kwestie werd minder zachtzinnig opgelosteen der knapen had een kan met kokende koffie gegrepen en wierp dien naar het lichaam van den anderen, die, hoewel bier en daar ernstige brandwonden bekomen, met kinderlijke drift een broodmes ter hand nam om revanche te nemen. Daar de ouders van deze jongens niet thuis waren, hoorden eenige buren het lawaai en het hulpgeroep en schoten gelukkig by- tijds toe om de deugnieten te scheiden, waar van de jongste zoo spoedig mogelyk werd verbonden. Een staaltje hoe kinderen soms huishou den als cy zonder toezicht worden achterge laten. Goed voorbeeld, doet goed volgen. J.l. Maandagavond hield de Doopsgezinde Zusterveroeniging 'Liefde Sticht" haro alge- meene vergadering in de Doopsgezinde kerk alhier. Deze vereeniging heeft tydens haar tweejarig bestaan de sympathie van de leden der Doopsgezinde gemeente verworven. Haar doel is om hulpbehoevende zieken en kraam vrouwen te bezoeken en zoo noodig te steu nen armen te helpen is buitengesloten, daar dit het werk is der Diaconie. Het tydelijk hulp verleenan bestaat in: het verschaffen van versterkende middelen, het verstrekken van hulp in de hoishonding en in bijzondere gevallen datgene te geven wat blykt noodig te zyn. Dat het werk van de Vereeniging door diegene, die reeds steun ondervonden, zeer gewaardeerd wordt, is reeds meermalen nit de byzondere harfelyke dankbetuigingen ge bleken. (Op verzoek van een lid der Hervormde Gemeente is bovenstaand uittreksel geplaatst). Dat komt In de mode. Donderdagmorgen werd door de politie te Alkmaar een marine-matroos, met verlof uit Helder, aan den Kennemmerstraatweg aangehouden, die den vorigen dag by den rijwielhandelaar Julgers op de Laat een zoo goed als nieuw rywiel had gehuurd om het deozelfden avond te verkoopen aan een bur ger aldaar voor tien gulden, bepaald een koopje, maar tevens een schadepostje voor den kooper, want het rywiel is op aanwij zing van den matroos in beslag genomen, terwyl van de koopsom Blechts f 1.75 was overgebleven. Tandarts-schandaal. In zake den H&agschen tandmeester Ham burg, door de Haagsche Rechtbank tot 6 jaar veroordeeld wegens zedenmisdrijf, '8 door het Gerechtshof aldaar gisteren door een nader onderzoek te terechtzitting van 13 Mei a. b. gelast tot het hooren van nieuwe getuigen. Kapitein Chrietbflhl te Antwerpen. De correspondent van de »N. Rott. Ct te Antwerpen meldt dd. 29 April Voor den burgemeester van Antwerpen, fungeerende te dezer gèlegënhëid als ambte naar van den burgelyken stand, verscheen heden een paar, zooals er merkwaardiger in langen tijd geen de trappen van het raad huis heeft beklommen, met de bedoeling zich daar in den houwelyken staat te begeven. De vertegenwoordiger der wet heeft dit paar dan ook mot meer dan gewone plechtigheid ontvangen, en een reusachtige toeloop van volk bewees hoeveel belangstelling, hoeveel sympathie de gebeurtenis by onze stadgenooten opwekte. Bruidegom en brnid waren uw nationale heldkapitein Hans Chris toffel, wiens roem ruchtige daden ook tot hier zyn doorgedrongen, en de bevallige dochter van Anlwerpen's nog immer .popnlairen" burgemeester Jan van Rfjswyck, mejuffer Doka van R^jawyck. Van tien uur af waa heel het stadhuis vol Antwerpenaren geloopen, en ook de Groote Markt .zag zwart" van volk. Omtrent half twaalf kwamen de rytuigen voor, en de plechtige stoet trad binnen het huis, waar Jan van Rijswyck zoovele jaren z(jn zetel had gehad, waar hy, by uitzonder lijke gelegenheden, zooals ook deze er eene is, gaarne zelf de functie van huwelyks- inzegenaar vervulde. De heeren Max Rooses en T. A. van den Bergh, consul-generaal der Nederlanden, waren de beide getuigen. Mejuffer van Rys- wyck gaf den arm aan den heer Rooses, de bruidegom den zynen aan mevrouw de weduwe van Ryswyck. In de suite waren ook mevrouwen Rooses, Van den Bergh on mr. Levy. De heer J. de Vps, burgemeester, sprak eenige woorden tot de .helden" van den dag. Aan de dochter van ddh geliefden voorganger reikte hy rozen, de witte en roode nit het Aiitwerpsche blazoen, en dat beduiddedie zijn in 't hart van ons volk gebloeid. Tot m®v'ouw van Rijswyck zich wendende, roemde hy in haar de voortreffelijke moeder, wier gelnk zoo innig aan dat harer kinderen ver bonden is. Het was een ontroerend moment. Het orgel speelde de fraaie Van Ryswyck's- cantate van Peter Benoit, een kieschp attentie. Bij 't uitgaan dor trouwzaal werd de stra lende jonge bruid, als 't ware „de bruid van Antwerpen" zelve, door den gemeente-secre taris Possemiers gefeliciteerd. Uit naam van het personeel der stadsambtenaars, zeide by, kon hy niet nalaten een bewijs van eerbied en genegenheid te geven aan de dochter van den man, wiens gedachtenis in dit huis nog steeds zoo frisch voortleeft. De heer Posse miers kon zyq tranen niet beteugelen, een ▼oorbeeld dat by vele toeschouwers aanste kelijk werkte. Toen echter gebeurde er iets merkwaardigs, dat nog nooit in dergelijke omstandigheid is gebeurd. Do compacte massa, die daar bijeengodrumd stOBd om de bekoorlyke bruid te aanschou wen, barstte opeens in een luid juichen nit: het was één vervoering en mevrouw Chris- toffel had alle moeite om zich tegenover die onverwachte betooging kranig te honden. De held Christoffel, die wel eens voor heeter vuren heeft gestaan, moest nu ook op zijn tanden bylen. Zyn sober, eenvoudig, karak teristiek figuur wekte byzondere nieuwsgie righeid op. Deze Antwerpsche gebeurtenis wordt in de huisgezinnen met veel ophef besproken, on maakt vele mooie oogen vochtig. De blijde verwachting vervuld Vroeg in den morgen, te 7 uur reeds, ont vingen wy het heugelyke bericht. De vlag werd uitgestoken'en rechts en. links getele foneerd. Wat wonder, dat het bericht niet geloofd werd, gegeven hetgeen men in andere plaatsen reedB in dit opzicht had ondervon den. Wy hadden ons bericht echter uit te goede bron om ook maar eenigszins te twij felen, en konden duB, ondanks dat de Marine nog geen teeken van leven gaf, het met nadruk volhouden, 't Ging trouwens als een loopend vuur door de Gemeente, en eer het acht uur was, waren alle straten bevlagd, trokken "de schoolkinderen reeds in troepen door de gemeente naar de haven. Toch| kreeg de twyfel by velen weer do overhand: nog altyd viel geen schot, ging geen vlag omhoog op de Directie of op het Wachtschip; ons Burean werd letterlijk be stormd met angstige vragen, of het wel waar was; by sommigen werd zelfs de vlag weer ingetrokken. Het geduld van die wachtenden werd dan ook op te lange proef gesteldeerst tegen 10 uur^Jword by den Schout-bij-Nacht het off icijeel e bericht ontvangenkort daarop, precies te 10 uur, daverde het eerste schot van het Wachtschip, gingen de vlaggen om hoog en klonk het oude Wilhelmus vanaf de campagne van dat schip. Een mooi moment en dat juist nu zoo'n diepen, ontróerenden indruk maakte op de daar saftmgestroomde menigte Toen ging ook de vlag omhoog van de Van Speyk-mast voor 't Instituut, maakten de adelborsten hand in hand met jongelui een vroolyken rondedans om de mast, de klok ken lnidden en de Landmaoht liet. van het fort hare vreugdeschoten door de lucht schallen I Vele onderwijzers van de scholen hadden de officieele bevestiging niet afgewacht en den kinderen vryaf gegeven. Duizenden kinderen bewogen zich reeds langs den weg, getooid met vlaggen en oranje, terwyl de jongelui van de H. B. S., in optocht, het vaandel voorop, door de gemeente trokken. Hedenmiddag te half twee verleende de sohout-by-nacht receptie 'aan de verschillende kommandanten der schepen en autoriteiten. Te half drie uur hedenmiddag werd de groote parade op het terrein naby het obser vatorium gehouden, waaraan door de troepen van land- en zeemacht werd deelgenomen. Hedenavond te 7 nnr zal, zooals reeds vroeger werd gemeld, .Helders Harmonie- kapel van de torentrans der Nieuwe kerk koraalmuziek doen hooren, terwyl om 8 uur door de marine een groote taptoe door de gemeente zal worden gehouden. (Zie hier onder). Hèt enthousiasme in Den Haag en Am sterdam was hedenmorgen enorm. Tegen 9 uur reden de herauten te paard door de straten van Den Haag, onder kanongebulder het groote feit verkondigend. Duizende menschen zijn op de been. Op de felicitatie- registers in het Paleis werd reeds om negen uur druk geteekend, het eerst door deu oud minister Rink. Om het standbeeld van Wil lem de Zwyger werd een krans gelegd. Op de meeste fabrieken en werkplaatsen in Den Haag werd den arbeid stopgezet. Ons Oranjefeest. Wy vestigen de aandacht der ingeze tenen op den oproep van het Oranje-Comité om bijdragen voor de op Vrjjdag 21 Mei a.s. te houden feestviering. Het comité heeft voor de uitvoering vian haar plannen geld noodig, en het zal haar, naar wij vertrouwen, niet aan steun en medewer king ontbreken, wanneer zjj in deze dagen de ingezetenen om een bijdrage komt ver zoeken, ten einde zoodoende in staat te worden gesteld dien dag te maken tot een algemeenen feestdag voor onze plaats- genooten. Men dient wel in het oog te honden, dat de subsidie, door den Raad dezer gemeente verleend, zoo goed als ge heel zal worden verbruikt voor het school feest der 4000 kinderen en dat men dus bovendien over een tiink bedrag moet kun nen beschikken om de overige nummers van het feestprogramma te kuunèn uitvoe ren. De gekostumeerde historische optocht b.v. zal indien het plan der oommissie kan doorgaan een der hoofdmomenten van den feestdag vormen, en veel kosten met zich brengen. Het voorloopige programma heeft sedert wij daarvan het een en ander in ons nummer van 17 Maart vermeldden reeds een vasteren vorm gekregen. In 't kort vermeld, luidt dat als volgt 1°. '8 morgens 8 uur reveille. 2°. schoolfeest's morgens 9.80 samen komst van alle kinderen in de verschillende scholen, waar zij onthaald worden en een blyvende herinnering aan het feest ont vangen. 3®. voormiddagsop het Havenplein uitvoering van de Oranje-Nassau-Cantate, gecomponeerd door den heer M. H. van 't Kruys, waaraan een koor van ruim 350 dames en heereu en een koor van pl.m. 300 kinderen zullen medewerken. Dezelfde cantate zal bij het eerstvolgend bezoek van H. M. te Amsterdam worden gezongen door tal van zangvereenigingan uit het geheele land en het comité heeft toezegging, dat de heer Van 't Kruys persoonlyk zyn werk hier ter plaatse zal komen dirigeeren, terwyl Helder de eerste gemeente zal zyn, waar dit werk zal wor den ten gehoore gebracht. 4°. Daarna Historische-allegorische op tocht, verdeeld in. drie afdeelingen. De eerste afdeeling zal, nevens eenige herau ten en andere personen, een aantal groote mannen uit het Vorstenhuis en uit onze geschiedenis uitbeeldenhet tweede deel zal meer een allegorisch karakter dragen en het derde deel zal worden gevormd uit de deputatiëu vau een aantal ver- eenigingen met hunne banieren en door verschillende vak-corporatiën met hunne attributen enz. 5°. des namiddags 4 aurkleppermarsch, uit te voeren door de oudste leerlingen der scholen, die daartoe samenkomen op 't Westplein, en tevens 't oude Wil- helmuB zullen zingen. 6°. des avonds te 8 uurmuziekuitvoe ring op het Havenplein en op den haven- dijk nabij de kolenloodsen, illuminatie van de oorlogsschepen en vuurwerk op den Havendam. Bovendien wordt op Woensdagavondte voren door de familie Polak een historisch- romantische schets in 5 bedryven opge voerd, voor deze gelegenheid bewerkt door de heeren B. H. Polak Zonen waar aan een honderdtal hunner leerlingen zul len medewerken. Het stuk geeft een over zicht van de geschiedenis, ten tijde van Prins Willem I, Koning Willem I en Ko ning Willem Hl, Wilhelmina I en schetst de innige liefde en band tusschen Vorsten huis en volk. De uitvoering van al deze plannen is zooals boven reeds werd uiteengezet alleen mogelyk bij voldoenden finan- tieelen steun van de burgery. Ten slotte deelen wij nog mede, dat door het comité aan de verschillende win keliersx het verzoek zal worden gedaan bij die gelegenheid byzonder werk te maken van bnnne étalages. H. M. de Koningin. De toestand van H. M. is zeer wel. De bevalling geschiedde zeer voorspoedig. Een extra-nummer van de „Staats courant, hedenmorgen verschenen, be richt, dat H. M. de Koningin, die heden morgen te 6.50 van een dochter beviel, naar omstandigheden zeer goed is, en dat de Prinses welvarend is. Het bulletin is geteekend door de doctoren Roessingh en Kouwer. De taptoe. Het meeremleel van de liefhebbers van de taptoe heeft de gewoonte de •lichtstoet* hier en daar op te wachten en verder mee te hossende meer bedaarden laten haar kalm passeeren. Toch is het wel aardig, de eigen lijke taptoe by het begin te hooren, dns vóór de afmarsch. De stoet ia dan opgestold véór het paleis, en het volgende .programma* wordt dan gegeven 1. Lange roffel. 2. Hoornblazers. j 3. Tamboers en pypers. j *jeDel' 4. Stafmuziekkorpsa. Gebet; b. Wien Neêrlandsch bloedc. Wilhelmusd. Eere- marsch e. Gewone marsch en aftnarcheeren. mgezoxKlen. Mynheer de Redacteur! Het ingezonden stukje van den heer v. d. Bilt, wensch ik gaarne met een enkel woord te beantwoorden. Het verslag der vergadering tot oprichting van een nieuw Tehuis voor Militairen is niot in alle opzichten juist geweest. De heer Braam heeft by de inleiding gozegd lo. het militair tehuis van den Ned. R. K. Volksbond, dat echter alleen door R. K. menschen wordt bezocht, hoe druk dat be zoek is, weet ik niet, noch of het aan de eischen van een tehuis voldoet", enz. Op den avond der vergadering werd my medegedeeld, dat de bijeenkomsten in het R. K. militair tehuis slechts toegankelijk waren voor leden van den R. K. Volksbond. Dit werd door my dan ook gezegd, ongeveer zooals het in het verslag staat. Het doet mjj genoegen te kunnen conslateeren, dat myn zegsman de bijeenkomsten der StMiohaël afdeeliDg verward heeft met het bezoeken van het tehuis en ben ik den heer v. d. Bilt dankbaar voor zyne verbetering. H. J. ALBARDA, lid der commissie van oprichting van een Algemeen Tehuis voor Militairen. Marine en Leger. Bij beschikking van den minister van marine zyn de navolgende plaatsingen, overplaatsingen enz., gelast: met 1 Mei: officier-machinist 2de klasse J. A. J. van Horsseri, van »Piet Hein" op non-activiteit officier-machinist 2de klasse J. H. Voorthuyzen, a.b. Hr. Ms. »Bellona"officier-machinist 2<ie klasse "1. Verhey, van Hr. Ms. «Bellonn"op non-activiteit; met 15 Mei: officier-machinist 2de klasse A. H. de Bats, naar de directie der marine te Willemsoord. De kapitein der mariniers A. J. Paehlig, uit Oost- Indïë in Nederland teruggekeerd, wordt op non- nctiviteit gesteld. De luitenant ter zee 2de klasse A. D. Muller, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, wordt- op non-activiteit gesteld. Vincherijberichten. Nieuwediep, 27 April. Aangebracht door trek kers 150 tal haring per tal f 1,30 a f 2.10. 39000 stuks ansjovis. De prijs gold per 1000 uks f 10 a f 12. 28 April. Door trekkers aangebracht 50 tal ha ng per tal f 1,30 a f 2. 15000 stuks ansjovis. De prijs gold per 1000 stuks f 11. 50 korders met 5 tot 20 stuks groote tong per stuk 60 cent, 10 tot 40 middelmatige tong per stuk 30 a 40 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 cent, 3 stuks tarbot per stuk f 5,50 a f 8, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 1,50 a f2,50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1 a t 1,50 "9 April. Door 20 korders aangebracht 10 tot stuks groote tong per stuk 00 cent, 10 tot 60 middelmatige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 a 20 cent, 4 stuks tarbot per stuk f 4 a f 6, 1 tot 6 mand kleine schol per mand f 1.50 a f 2,50, 1 tot 4 mand schar per mand f 1 n f 1,25. Door trekkers nangebracht 950 tal haring per tal 1,20 a f 2,40, 15 tal geep per tal f 11,50 n HXK) stuks ansjovis. De prijs gold per 1000 stuks f 10 a f 11,50. Stoomvaart-Maatschappij Nedsrlahd. Celebes, t. Java n. A'dara, arriv. 29 April te Genua. Koninklijk c Hollandsche Llotd. Delfland, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, arriv. 28 April te Rio Janeiro. Rottkrdamsche Llotd. Ambon, v. A'dam n. Java, pass. 29 April K. Carvoeira. Goentoer, v. Java n, R'dam, pass. 20 April Perim. Sindoro, v. R'dam n. Java, vertr. 28 April v. Suez. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. WilL 1" «rriv. 29April v. West-Indiëte.i'dAm. Burgerlijke Stand gemeente Helder. Van 27 tot 29 April. ONDERTROUWD: P. C. Sant en S. W. 0. Ha- bermann. II. B. Schenkels en J. M. Stecher. A, Sok en N. Verboom. GETROUWDW. de Zwijger en G. Koojj. N. Fleur en R. Bouma. BEVALLEN: C. M. Mahieu geb. Koning z. Vermaning geb. van de Klundert, x. M. Lir bank geb. Kuperus, d. M. Spigt geb. Koedooder, d. J. Rotgans geb. Alta, z. OVERLEDEN: B. M. Kiljan geb. Klerk. 48 j. M. van der Laag geb. Slort, 60 j. Zoo de Heer wil, hopen den 5en Mei onze geliefde kinderen, Gerrii van Dok en Jannetje Kramer, hunne 12' ,-jarige Echtveree- eeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge spa ren is de wensch van hunne liefhebbende moeder, broeders en zusters, Wed. H. KRAMER-Kapten. Helder, 30 April 1909. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde echtgenoote, moeder, zuster en tante Mej. Magdalena van der Laag-Siort, (voorheen Wed. van A. de Ruiter), in leven Verloskundige in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: H. D. VAN DER LAAG. Helder, 28 April 1909. Spoorstraat 36. Tei" viering van de irr geboorte van de Ko ninklijke Prinses, zullen de Schout-bij-nacht en Mevrouw EN B des avonds van 9-11 uur, VAN OEN vangen of OSCH ga arne ont- den 4en Mei a.s., Schout-by-Nacht en Mevr. VAN DEN BOSCH zyn ver hinderd Zondag 2 Mei te ontvangen. Mevr. VAN DEN BOSCH Koppiüs is verhinderd Maan dag 3 Mei te ontvangen. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D V. ZONDAG 2 MEI voorm. 10 uur en '8 avonds half zes, de Heer Db. h. a. c. snethlage, Ned. Herv. pred. te Hoenderioo. Verkiezing Hoofdingelanden. Het Bestuur van den Polder HELDER en HUISDUINEN maakt bekend, dat de verkiezing van twee HOOFD INGELANDEN ter vervullingvan de plaatsen van de Heeren J. SPRUIT en en W. RIPPENS, die aan de beurt van aftreden zijn, zal plaats hebben op VRIJDAG 7 MEI a.e., van 6-8 uur, op de bovenzaal van den Heer J. W. THIJSSEN, Dijkstraat. Helder, 30 April 1909. Het Bestuur voornoemd, P. v. d. HOEVEN, Voorzitter. D. BAKKER, Secretaris. Hedenavond Feestvoorstelling. Ha afloop BAL mot Casino-Orcheat. Zaterdagmiddag 2 uur: Kinder- en Familie- Voorstelling. O. m. „KLEIN DUIMPJE", Kinderoperette in 12 afdeelingen. Oroot suooes. Het geachte publiekvan HELDER en OMSTREKEN wordt bekend gemaakt, dat hy zyn zaak Zaterdag 1 Mei van KANAAL- weg 4 (met vergunning) heeft ver plaatst naar tegenover „CASINO". Hopende door nette en prompte bedie ning veler gunst te mogen verwerven. Uwd. Dn., Leerlingen H.B.S. Hulp bij de studie aan geboden door onderwijzer. Franco brieven onder lett. „B", aan het Bureau van dit Blad. De heugelyke tyding van de geboorte van de Kroonprinses der Nederlanden zal zeker in de plaats onzer inwoning algemeen groote vreugde gewekt hebben Te meer kunnen wy thans vol opge wektheid instemmen met het opnieuw opbloeien van het voor Nederland zoo dierbare Oranje-stamhuis, omdat tevens de berichten van H. M. onze geliefde Koningin zoo gunstig luidenOnderge- teekenden zyn allen ten volle overtuigd, dat deze gebeurtenis van het hoogste belang is voor ons Nationaal Vorsten huis en daarom ook voor den geheelen Nederlandschen Staat, daar wy geheel onderschrijven de leuze: „Zonder Oranje, geen Nederland"! Wy meenen, daarom in den geest der ge heele Heldersche Burgery te handelen door te trachten eenen plaatselyken feestdag te organiseeren om dit feit van zoo groote nationale beteekeiie ook te Helder plechtig en waardig te vieren. Reeds van vele zyden moohten wy steun ondervinden en ook toezegging van alle mogelyke hulp 1 Doch in de eerste plaats meenen wy ook een be- roép te moeten doen op de Heldersche Burgery in haar geheel, waartoe wy hopen dezer dagen een collecte langs de huizen te laten houden. Reeds veie malen werd in den afge- loopen winter een beroep gedaan op Uwe milddadigheid en telkens werd be wezen, dat men ook in Helder nog een warm hart blykt te hebben voor velerlei misdeelden! Doch wy hopen, dat gy thans ook een open oor zult hebben voor onze roepstem en by deze blyde gebeurtenis Uwe beurzen wyd zult willen openen, omdat wy in de eerste plaats door een groot Schoolfeest alle schoolkinderen in deze gemeente willen .bereiken, om ook aan het opgroeiend geslacht de groote beteekenis dezer nationale gebeurtenis te doen begrypen en gevoelen. Wij ouderen zullen toch deze gebeur tenis algemeen plechtig herdenken in onze verschillende gemeenschappelijke godsdienstoefeningen. Laat daarom ook de jeugd algemeen deelen in dit gevoel van dankbare vreugde, dat ons allen vervult 1 Wy hopen', dat déze feestdag een dag moge worden, waarvan men algemeen in Helder nog lang mag spreken als een dag, waarop geen wanklank werd gehoord en allen hoog en laag, oud en jong1, ryk en arm zich vereenig- den om door samenwerking te komen tot eene recht nationale feestviering. Wat zulks betreft heeft Helder altyd een goeden naam gehad en wy hopen ook thans weer op Uw aller medewerking 1 Dat een ieder volgens zijn krachten en gaven ons rykelyk moge steunen 1 Oranjt boven I Het Plaatselijk Oranje-Comité te Helder Eere-Comlté A. J. J. VAN STEUN, Burgemeester. I. VAN DEN BOSCH, Schout-bü-Nacht, Directeur en Commandant der Marine. T. C. DE BORDES, Kolonel-Garnixoens- Commandant. Dagelijkse!) Bestuur H. J. BOLDINGH, Stationsweg 6, Voorz. H. C. M. NYPELS, Spooretr. 41, Ie Secr. M. WIJT, Hoofdgracht 52, 2e Secr. C. ADRIAANSE, Keizerstraat 1517, Pon- ningmeester. L. DORNICKX, Weststraat 78. Leden A. B. BEECKMAN-VAN CITTERS. R. J. VAN AMERONGEN. K. A. KLIK-BAKKER. A. OORTGIJSEN -GIJZELAAR. E. W. UURBANU8—VAN NECK. M. A. J. GROENENDIJK—JONGMANS. M. S. VAN GRIETHUIJSEN v,».-GRIENT. M. C. SCHOUTEN—SCHMEDDES. G. v. d. BERG. K. J. BOK. C. DE BOER JR. R. C. DE BRUIN. A. C. A. BüNING. M. CONUN. M. D. VAN DUK. J. DRON KERS. Mej. M. v. d. FEEN. J. GOMES. A. E. v. GRIETHUIJSEN. W. HUUG. C. P. KAPTEIN. K. C. KETNER. A. KLERK Aur. A. KLIK, J. KRUIJS VOORBERGE. Dr. D. A. KERKHOFF. M. KLOPPER. A. J. LEEWENS. J. NOORDA. J. M. B. ORELIO. B. H. POLAK. W. H ONNEKES. R. PRAAMSMA. J. H. RUYGROK. L. RUMPFF. J. SPRUIT. C. STADIG. Th. TERRA. Ph. L. VRIESLANDER. C. KUJN. F. VAN WAGENINGEN. J. DE WIJN. L. VEDDER. Wie te vorderen heeft van- verschul digd is aan- of borgtochten bezit,geteekend door den Heer MARINUS CHRISTIAAN KOCH, in leven bier- en tabakshandelaar, gewoond hebbende te Helder en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan vóór 15 MEI a.s. opgaaf, afgifte of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES te Helder. TE HUUR een Brood- en Koekbakkerij op een der beste standen in de Koning straat. Adres CRONE, Wagenstraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5