Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje', van Zaterda Texel, 29 April. Al in vijf jaren hebben de visschers van hier, die naar de Zuiderzee trokken om daar de ansjovisvangst uit te oefenen, niet veel geluk mogen hebben. Nu rusten zich op nieuw sommigen uit om daar ter plaatse, zoodra gunstige berichten omtrent de ansjovisvangst worden vernomen, weer hun geluk te beproeven. Moge de on derneming nu dit jaar eens reden tot tevre denheid geven Wierlngen. Wegens vertrek van den heer F. C. den Hartigh, Opzichter der Rijks Waterstaat, alhier, wordt met 1 Mei a. s. als zoodanig naar hier overgeplaatst de heer Nieuwland te IJmuiden Tot Hoofd-Ingelanden van het Heemraad schap zyn herkozen: de heeren J. J. Klein, A. S. Hein en P. F. Kuut. 1 Mei 1909. Op 28 April j.1. werd alhier ten huize van den heer D. D. Lont, door dijkgraaf en heemraden openbaar aanbesteed, de levering van 300 M8 grint. Ingekomen waren 4 inschrijvingen voor riviergrint en 1 inschrijving voor zeegrint, en wel voor riviergrint van de heeren J. de Bok, te Nijmegen voor fl.99, C. Verfaille voor 11.981, C. Asjes voor fl.94 en D. Lont voor fl.83 per M! én voor zeegrint van de heer C. Verfaille voor f2.09. De beslis sing of rivier- dan wel zeegrint zal worden genomen, is tot de eerstvolgende vergade ring aangehouden. In de vergadering van 28 April j.1. is tot voorzitter derzangvereeniging .Nieuw Leven" benoemd de heer J. B. Tijm hoofd der school te Hippolytushoef, wegens vertrek van den heer D. Minnes naar Apeldoorn.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7