Marine en Leger. Stoomvaartberichten. Burgelijke Stand gemeente Helder. Vervolg der berichten. Advertentiën. Notaris C. Stammes WOENSDAG 6 MEI 1909, Pinfc Pillen Gewijde Herdenking do Cantate van den Beer HAZÜBROKK. Oproeping. Kopinklijke Marine-Jachtclnb. ZangvereenlgingJU. Volksbond Kon- Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. „0. L l" Strandvonderij. Oames of Heeren Oranjefeesten. Oranjefeesten. Oranjefeesten Helder. li Onderwijs. De officier-machinist 2e kl. A. H. dc Bats, werk zaam als instructeur aan de marine-rnachinisten- school te Hellevoetsluis, wordt met 15 Mei naar Willemsoord overgeplaatst om te worden belast met het toezicht by dc gereedmaking der werk tuigelijke inrichtingen aan boord van de «Hertog Hendrik", waarop hy by de indienststelling als hoofd der machinekamer 7.al worden geplaatst. Voor de uitoefening van politietoezicht op de visscherij in de Noordzen, zijn dit jaar door de Duilsche regeering aangewezen dc torpedobooten »S 42" en »S 85", terwijl door de Fransche re geering tot gelijk doel zijn aangewezen, de aviso «1'lbis, de torpedoboot Le Mangini" en de stoorn- vnartuigen »La Sentinellc" en «1'Estafetté'aan deze vaartuigen is vergund do Nederlandsche havens en zeegaten aan te doen. De off.-machinist 2e kl. P. H. de Carpentier is als instructeur geplaatst bij de marine-machinisten- schnol te Hellevoetsluis. Het pantscrscliip «Piet Hein" commandant de kaptein-luit. ter zee H. T. Hoven, is gisterenmiddag naar Lissabon vertrokken, ter voortzetting van de oefeningsreis. Het pantserdekschip «Friesland" commandant de kapitein ter zee VV. J. Cohnn Sluart, is Zondag van Santa Cru-/, de Teueriffe vertrokken. liet pantserschip „De Ruyter" is gisteren te Bermuda aangekomen, en /.ai aldaar dokken. Gerepatrieerd per part. s.s. «Prins Willem IIP' int West-Indië: scrgt.-kok J. F. A. Musier en machinist A. J. Lindeman. Gerepatrieerd per part. s.s. Koning Willem II" uit Oost-Indië: opperschrijver J. C. Heuvers. Overplaatsingen. Bootsman W. F. j. Kuling, van «Van Galen" op «Das"; schipper II. J. Gielis, van «Van Speijk" op «Keinier Claeszen"idem C. v. d. Poll, van «Rei- nier Claeszen" Op «Van Galen" en machinist J. M, van Hoogstraten, van non-actief bij", conservatie werf Willemsoord. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Timor, v. Java n. A'dam, pass, 30 April Pantelhiria. Celebes, van Java n. A'dam, arriv, 3 Mei te Marseillc. Kon, Wilh v. Java li. A'dam, vertr. 3 Mei v. Genua. Mud li ra arriv. 3 Mui van Hamburg te Amsterdam. Kombrandt, v. A'dam n. Java, vertr. 1 Mei v. Colombo. Vondel, v. A'dam n. Java, arriv. 2 Mei te Southampt, Ambon, van A'dam n. Java, pass. 3 Mei kaap Blanc. Koninklijke Hollandsohe Lloyd. Deliland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 30 April van Rio Janciro. Kernland vertrok 3 Mei v. A'dam n.BuenosAyrus. Hollandifi, v. A'dam n. Buenos-Ayres, arriv. 3 Mei te Rio Janeiroi Rotterdamsche Lloyd. Rindjani arriveerde! Mei van Java te Rotterdam. Bognr, van R'datn naar Java, pass. 1 Mei kaap Bon Solo, van Java naar R'dam, is 1 Mei Kaap Bon gepast. Goentoer, v. Java n. R'dam, arriv. 2 Mei te Suez. Malarig, v. R'dam n. Java, arriv. 2 Mei te Antwerpen Ophir vertrok 1 Mei van Padung naar Rotterdam. Sindoro, v. R'dam n. Java, is 2 Mei Perim gopass, Tubanan, v. R'dam n. Java, vertr. 2 Mei v. Tanger. Kon. Webt-Indische Maildienst. Prins Willem IV, v. Amsterdam n. Svriname, pas- sserde t Mei Dungeness. Prins Willem 1, arriveerde 2 Mei van West-Indië te Newyorlc. Visscherijberichteii. 'uwodiep, 30 April. Aangebracht door 45 kor- U0V. tot 20 stuks grootc tong per stuk 55 50 middelmatige tong per stuk 30 tot 30 kleine tong per stuk 12 a 15 cent, A(u6i mand kloine schol per mand f 1,50 J" tot 2 mand schar per mand f 0,75 m uil mihuii ai.ii.il |ii.i uj.tiiu i a FllM' kky™ aangebracht 550 tnl haring p Adres a en 'u' ^er ta' Bierst^i. '6 kórden met 10 tot 20 stuks grooti per stuk 00 cent, 10 tot 60 middelmatig! per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 40 kleine tong «0H tuk 15 cent, 4 stuks tarbot per stuk f 4 a Wil i tot 8 mand kloine schol per mand f 1,50 die i3> mam' schar per mand f 1 a f 1,25. an Texelaars 250 stuks rog per stuk 75 a 80 Aent. Van trekkers 165 tal haring per tal f 1,50 a f 1,75, 2 tal geep per tnl f 11. 3 Mei, Van trekkers 200 tal haring per tal fi, n f 1,85, 10 tal geep per tal 1 10,50 a f 11. 1O000 stuks ansjovis. De prijs gold f 11 per 1000 stuks. Van Texelaars 50 stuks rog per stuk 76 cent. Van 30 April tot 3 Mei. ONDERTROUWD: M. Slot en P. Zwaan. GETROUWD: C. Over de Linden en A. H. va Hèusdeii. J. I. F. M. Hondriehs en J. F. Schouten, BEVALLEN: m. Schol geb. Sieben, x T. Vinken geb. Rakker, d A. Appeldoorn geb. Zutphen, z. a, de Haan geb. den Duik, x. G. Paans geb. Buis- HELDER, 4 Mei. Hedenavond, vau 9 tot 11 uur, ver leent de Sohout-by-Nacht en Mevrouw I, vau den Hoack ter eere van de geboorte van prineea Juliana receptie aan de officieren van zee- en landmacht, ambtenaren enz. De officieren der zeemacht alhier zul len zich op Dinsdag 11 Mei in de Marino- Club voroenigen aan een kameraadschap pelijk diner tor viering van de geboorte der jonge Prinses. Ons bulletin, vermeldende het feit der bigde gebeurtenis, werd Vrijdagmorgen in de gemeente ver spreid op de gewone manier, dus op de plaatsen, waar men door bet ophangen voor bet raam meewerkt om zoo spoedig mogelijk aan de berichten in de geheele gemeente be kendheid te geveu. Achteraf blgkt nn, dat velen er op gesteld zijn, een exemplaar van dat bulletin to be zitten. Tot onzen spgt was onze voorraad spoedig uitgeput. Wij willen echter aan dat verlangen tegemoet komen, door een herdruk in het licht te geveu. Teneinde de oplaag te kunnen regelen, verzoeken wij den lezers van ons blad, die zulk een bulletin wenschcn te ontvangen, daarvan vóór Vrgdag a.s. aan ons bureau in de Spoorstraat bericht te zen den of opgave te doen. De heer C. M. Cremer, inspecteur der directe belastingen alhier, vertrok Vrijdag middag van hier naar zijn nieuwe standplaat! Amersfoort, uitgeleide gedaan door vele vrienden en belangstellenden. De heer Cremer heeft zich in den korten tijd, dat hg alhier werkzaam was, vele vrien den verworvenonze gemeente verliest in hem een zeer werkzuam man, die een open oog had voor onze belangen, waaraan hy zgn krachtigen steun gaf. Wy herinneren onder meer uan de stichting van onze ambachts school, waaraan hg oen zeer krachtig aan deel hooft genomen. Onze beste wenschen vergezellen den heer Cremer op zijn verdere loopbaan. Naar wij vernemen, geeft „Helder's Mannenkoor" Woensdag 12 Mei a.s. oen concert voor hare donateurs en begunstigers. Aan dit concert zal welwillend medewer ken een strgkorchest van de Kon. Marine- Oranjefeest. Naar wij vernemen, zal men den vroeger l vastgeBtelden datum der feestviering niet kun nen handhaven; het comité is nu voornemens het feest zoo mogelijk op Vrydag 28 Mei te honden. Verkiezing Tweede Kamer. In een Vrijdag gehouden Vergadering van do Christen-Democratische Kiesvereeniging Nederland en Oranje alhier is met algemeene stemmen candidaat gesteld voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer in het district Helder de heer A. P. Staalman. In het ,Oude Slot" te Schagen_had den 2den oen afdeelings- tevens propaganda- vergadering plaats van de afdeeling Heldor van den Bond van Orde van personeel in dienst dor Holl. IJzeren Spoorweg-Maat schappij. Van de stations Helder, Schagon, Anna-Paulowna en de halte Koegras waren oen kleine twintig beambten ter vergadering gekomen. De heer B. Vis Dicperink van Helder leidde de bijeenkomst. Het doel van den Bond werd uitvoerig uiteengezet door het hoofdbestuurslid, den ier Feendors, van Haarlem. Het opwekkende woord tot aansluiting vond gehoor, zoodat de voorzitter bij do sluiting der bijeenkomst vermeerdering van ledental der afd. Helder kon constateereh. Afsluiting Zuiderzee. Blijkens het Voorl. Versl. over het wets ontwerp tot aanleg van een gedeelte van de afsluiting der Zuiderzee en indijking en droog- naking van de Wieringermeer verklaarden lommige leden zich tegen het wetsontwerp, omdat in hunne oogen de droogmaking der Zuiderzee, althans voorloopig, geen aanbeve ling verdiende. Tegenover deze leden stonden er die voor deze plannen sympathiek gestemd waren, Do opvatting, dat het ondernemen van dit .vork in to hooge mate beslag zal leggen op onze krachten en middelen en geen plaats zal laten voor andore groote werken, konden deze loden allerminst doelen. Onder bedoelde leden waren er velen, die zich besliste voorstanders noemden van het plan der Zuiderzee-Vereeni- ging: eerst een afsluitdijk leggen van Wierin- gen naar Piaam en daarna successievelyk de vier ontworpen inpolderingen tot stand broneen. Aangaande do bedoeling van de bewindslie den, die dit wetsontwerp hebben ingediend, verklaarden enkele leden in twyfel te verkee- en. Zy handen don indruk, dat hier wordt 'oorgcsteld een proef te nemen, zoowel van technischen als linancieelen en economischen aard, waarvan de uitkomst zal moeten beslis sen over do vraag, of de geheele droogmaking alsdan met afsluitdijk raadzaam Vele andere leden kwamen met beslistheid tegen die meeniug op. Van eene proefneming als bovenbedoeld is geen sprake. Verschei dene leden verklaarden zich met het inge diende voorstel te kunnen vereenigen en het te verkiezen boven dat der Staatscommissie. Het aangeboden plan, meer op zichzelf beschouwd, deed by sommige leden in de eerste plaats de bedenking ryzen, dat de vernauwing van den toegang tot de Zuiderzee, die met het werk gepaard gaat, tengevolge zal hebben, dat het by W. of N.W. wind binnenstroomende water te heviger zal aan- dringon op de Friesche kusten. Resumceronde achtten sommige leden het allerminst uitgesloten, dat het werk uadeelig saldo van 10 millioen gulden zal opleveren. Tegon eon en ander werd aangevoerd, dat, hoe waar het ook moge z(jn dat de kosten van Waterstaatswerken dikwyls be langrijk tegenvallen, er tocli wel redenen zyn om aan do ramingen die aan dit voorstel ten grondslag liggen, een bijzónder vertrouwen te schenken, daar deze plannen niet van één ambtenaar, maar van tal van desknndigen afkomstig zyn, die het plan jaren hebben bestudeerd. Sommige leden wezen op de wenschelyk beid om, komt bet hier beoogde werk tot stand, de aan te winnen grond niet te ver- koopen, doch in 's Rijke handen te doen bly ven Sommige leden vroegen waarop de mee ning uitgedrukt in de Mem. v. Toel, berust, dat de op de Zuiderzee uitgeoefende visscbery geen beteekende invloed van de indyking zal ondervinden. Zy vreesden, dat het visschersbedryf wel degelyk schade zal ondervinden, Gevraagd werd nog of het in het voorne men der Rogeering ligt om de visschers nit Kolhorn op de een of andere wijze schade loos te stellen en zoo ja, op welke wyze. Gevraagd werd ook of eene rijksinrichting wuarby do aansluiting ten Oosten van Mo demblik nabij Andijk plaats heeft, wellicht niet de voorkeur zou verdienen. Gewezen werd op de noodzakelijkheid om maatregelen te nemen tegen den kwel van zoutwater. De Brief-quaestie. Zaterdag is aan den lieer Van H. van B. do dagvaarding beteekend om op Maandag 17 Mei a. s. to verschenen voor de Arrondis- semonts-Rechtbank te A'dam ter zake van de gerucht makende briefquaestie, het zoekraken van f2000 uit een uit Utrecht naar 's-Gra- venhage verzonden aangeteekenden brief met aangegeven waarde. Aan dezen heer wordt ten laste gelogd dat hij te Utrecht op 18 Jannari 1909 met het oogmerk om zich of een ander weder- rechtelijk te bevoordeelen, mej. P. M. Ver heul, commies van de posterijen en terwyl 'zy als zoodanig handelde, heeft bewogen af to geven aan zyn (beklaagdes) bediende J. de Bree, die na te noemen stuk weder aan hem beklaagde heeft afgegeven, een reiju van aanneming door de posteryen ter zending van oen aangeteekenden brief mot aangegeven waarden van f2000 bestemd voor mr. P. Rink te Den Haag, door opzettelyk valschelyk, listiglyk en bedriegelijk een brief- couvert dicht geplakt en behoorlijk met 6 lakstempels aan de achterzyde voorzien, aan de adreszydo beschreven met de adresseering aan zyne Excellentie mr P. Rink, oudminis ter van binnenlandsche zaken 's-Hage" van de aanduiding «aangegeven waarde twee duizend gulden'doch binnen in gelyk hem bekend was niet inhoudende dit bedrag, noch eenige geldswaarde en aan de onderzijde open gesneden en weer met kleefstof dicht gemaakt, ter verzending aan dit adres door zijn genoemden bediende ten postkantore te Utrecht to doen aanbieden en aannemen tegen terugontvangst van genoemd re<ju, hetgeen recht gaf op verantwoording vau oen scha devergoeding tot eon bedrag van f2000. 13 Getuigen zyn in deze zaak gedagvaard, Als verdediger zal optreden mr. Dop. Castro, Gastro heeft Maandagochtend plotseling Purys verlaten om zich naar Santander te begeven, waar hij mevrouw Castro, die daar 8 dezer aankomt, zal afwachten. Naar aanleiding van dit overhaaste ver- afgezet en de terugroeping van Castro heb ben geëischt. Opstand in Turkije. Konstantinopel, 3 Mei. Dertien hoofdlei ders van den opstand, meestal onderofficie ren, doch onder wie één majoor, werden hedenmorgen opgehangen, sommige tegenover het parlementsgebouw, andere tegenover het ministerie van oorlog en op de Galatuberg. Vermoorde Armeniërs. Berichten uit Adana stellen het aantal vermoorde Armeniërs op tienduizend vast. Gansche dorpen zijn uitgestorven. Er heerscht schrik on ontsteltenis. Paarden-idylle. De bonte merrie van landbouwer Gys uit Eierland op Toxel had voor eenige dagen voor den zestienden keer een veulen ter wereld gebracht, doch de moeder, die zoo trouw haar vyftion kinderen groot gebracht had, legde ditmaal het hoofd er bij noer. Ajmo Benjamin, wat moest er nu van je terecht komenMaar bij boer Gys behoefdn ,*n niet te zingen van De boer heeft maar een paard, 's Is alles genoeg, genoeg 1" Van de kinderen van bontje zijn er eenige op de hoeve gebleven, en een er van had voor eenige weken een veulen gekregen. Als die moeder-merrie, kind van het doode >aard, zich eens wilde ontfermen over hot ileine broertje, oom van haar eigen veulen, dat reeds zooveel ouder was Zoo peinsde de boer. Een potlammetje kan er mee door, maar een veulen met de flesch groot brengen, dat leek den man wat al te lastig toe. Het veulentje van eenige weken oud werd voor enkele uren afgezonderd, en bontje's wees kwam bij zijn oudere zuster, de moe der merrie. Slechts even werd het jonge dier door het groote paard besnuffeld. Dit hinnikte met weemoed in zijn paardengeluid, en toen zette hot den rechter-achterpoot gestrekt naar bui ten, als wilde het zeggen Neem, wat in mijn aders vliet!" En Benjamin liet zich niet meer noodigen, maar hy gebruikte met volle teugen wat zyn doode moeder hem niet meer geven kon. De landbouwer liet nu ook het andere veulen weer los, en blijde danste het naar zijn moeder. En weer hinnikte do merrie, en nu werd de linker-acliterpoot schrap ge zet, en links mocht het eigen kind zich la ven. Dagelyks kan men nu dit familietafereeltje zien de bles-moeder-merrie in het midden, rechts het kleine bles-broertje, en links het eigen bles-venlentje. En het oude paard be snuffelt kind en pleegkind met innige teedor- heid, en dan kijkt het ernstig, alsof het diep nadenkt. Wie zegt ons, wat er in ioo'n paarden- brein omgaat? J. D. Dz. iH.blad). kapel. Tevens zal op dit concert in com- trek meldt mon uit Parijs aan de «Journal binalie met de Zangvereeniging „Crescendo", 1 dat Cuslro een telegram uit Venezuela onl de cantate |UuzebroekStnmphuis worden ving, meldende dat een formeele revolutie uitgevoerd. i® uitgebroken. Het volk zon Gomez hebben AaiibestedNen in «oo d doliard 12 Mei. Haarlem 11 ure. Het dep. van water staat aan het gebouw van het prov. bestuurhet leveren en plnatsen van meerpalen langs de groote schutsluis te IJmuiden, behoorende tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het Noordzeekanaal, raming f4400; het bestek no. 104 ligt ter lezing aan het gebouw van het dep. en aan dc lokalen der prov. besturen. Heldersche Moppen. Vermomde lof. Hoe vindt u dc stem van die jonge dame 't Lijkt wel een zeebonk. Hoo kunt u 't zeggen Ja, zo haalt mot gemak de hooge C. W oordverklaring. Jan leest: «Hij wierp een steelschen blik in de kamer". Meester vraagt: ,Jan, wat was dat nu voor een blik Jan: «Eén vuillisblik, meester, met een steel 1" zal op '•avonds ZEVEN uur in „CASINO" te Helder, in het openbaar verkoopeni Ue Mifai»rieb met daarbij behoorende machi- neriën (gasmotor, ijscompresser met 3 losse reserve onderdeelen, 2 zuigpompen, ijskist, koelbak, ijskiep) en erf aan de Bassin gracht, hoek Vischstraat, te Tlelder, groot 5 aren 3.5 centi aren. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag van 9 12 en van 1—5 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris te Helder. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Roede plekken 0 Uitslag Zy die niet de lentekuur gevolgd hebben, zien wy met roode vlekken op het gezicht zy hebben eczeem op de handen of op het gelaat, en puisten en zweren. De Pink Pillen zullen u de beste resultaten geven voor uw len tekuur. Zy herstellen, zui veren en verryken het bloed, zy wekken het zenuwstelsel op en verlossen het lichaam Prijs M.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder vo- Nederland, 7, j Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken by J .DE KOK,Middenstnuit; H. DE BIE-Biersteker, Keizerstraat 93; te Se hagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Op Zaterdag 13 Mei 1909 hopen onze geliefde ouders Dirk Raar en Antje Bood hunne 40jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog vele jaren gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne dank bare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Eenige en algemeene kennis geving. Den 8en Mei a. s. hopen onze geachte oom en tante A. Spruit en A. ten Boekei hunne 30jarige Echtvereeniging te herdenken. A. KOSSEN. S. KOSSEN-Hoppe. WIMPIE KOSSEN. Wed. K. HOPPE. Anna Paulowna, Mei 1909. Op 11 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders Willem Grooff en Maria Alida Grooff-Koopman, hunne 1279-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Namens hun liefhebbende Kinderen, AGATHA en DIENA. Helder, 4 Mei 1909. Vlamingstraat No. 58. Den 15den Mei a.s., hopen onze geliefde zuster en zwager Johannes van Brederode en Jacoba Duit, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. J. v. BREDERODE. A. v. BREDERODE—Mens en Kinderen. Helder, 4 Mei 1909. Brouwer straat No. 2. Ondertrouwd Albertus Johannes Frederik Mahieu en Maria Schrasser. Huwelijksvoltrekking 17 Mei. Hilversum, i Vroningstraat 57, 4 Mei 1909. Leeghwaterstr. 15, 1 De ondergeteekende betuigen hunnen hartelijken dank aan allen, die ons heb ben bijgestaan bij de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, inzonderheid aan Dr. C. G. VAN DER LEE en aan Zuster J. VAN DER KAMP, voor hun onvermoeide hulp en bijstand, aan den overledene bewezen. Wed. J. BAKKER geb. Bakker en Kinderen. Getrouwd Cornelis Spigt en Hendrika Anna Heeroma, die ook namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Helder, Texel (Koog), 29 April 1909. Op den 30sten April werden wy ver blijd met de geboorte van een zoon Johannes Antoni. J. APPELDOORN. A. APPELDOORN-Zutphen. Den 22sten April overleed te Rotterdam, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der stervende, onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder Louisa Catharina Kool Goudhooft, in den ouderdom van 62 jaren. Haar diepbedroefde echtgenoot en kinderen L. KOOL L G. GOUDHOOFT. S. C. GOUDHOOFT- i Mommers. H. J. STOLK, Ned.-Indiö. G. J. STOLK, i C.C.M. STOLK- Helder. Jannes, f C. J. STOLK, Rotterdam. Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst heden geplaatst. Rot ter dam. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. KRUIJEN, voor de vele zorg en moeite die hij zich getroost heeft tijdens de ziekte van ons geliefd zoontje Jan. J. C. MORRIEN-Nebbeling, Heden behaagde het den Heer van onze zyde weg te nemen, onzen geliefden echtgenoot en vader Jan Bakker, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Helder, 28 April 1909, Wed. J. BAKKER geb. Bakker en Kinderen. van de geboorte van eene PRINSES VAN ORANJE, in de NIEUWE KERK, op DONDERDAG 6 MEI as, des avonds te 8 ure precies. Ten gehoore wordt gebracht KAARTEN van 50 en 25 eent tot een beperkt aantal, verkrijgbaar by de Boekhandelaars J. C. DUINKER, Spoorstr. en A. J.MAAS, Kanaalweg. Programma's 10 cent. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen hartelijken dank voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden, tijdens de ziekte en het overlijden van hunnen geliefden zoon en broeder Anthonie Gerardus Snaphaan. Helder, 4 Mei 1909. D. J. SNAPHAAN, B. SNAAPHAAN-DE WIJN, en Kinderen. Dankbetuiging. dezen weg betuigen wy onzen oprechten dank aan allen, zoowel binnen als buiten de gemeente, voor de vele blijken van belangstelling by het 25- jarig jubileum ondervonden. In't bizon der aan mijn patroon en diens huisge- nooten voor de vorstelijke gift mij bij deze gelegenheid geschonken. Verder aan de firma M. WITSENBURG Jr., Meel handelaars alhier, en mijn collega's welks herinneringsgeschenk ik op hoogen prijs stel. P. SCHELTIS, Echtgenoote en Kinderen. Wie te vorderen heeft van- verschul digd is aan- of borgtochten bezit, getee- kend door den heer MARINUS CHRIS- TIAAN KOCH, in leven Bier- en Tabaks handelaar, gewoond hebbende te Helder en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan vóór 15 Mei a.s. opgaaf, afgifte, of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES te Helder. Het Hoofdbestuur maakt bekend dat de Algemeene Vergadering, welke uitgesteld werd ten gevolge van de feestviering op 30 April, gehouden zal worden op Vrijdag 7 Mei des avonds 8 uur in de bovenzaal van de Marine-club. A .s. Donderdag- geen repetitie, maar Donderdag 13 Mei. HET BESTUUR. WOENSDAG 5 MEI Vergadering- 's avonds 8 uur. in „Café Central11. HET BESTUUR. Onderofficiers-Vereeniging der Zeemacht „ONDKRLIHfiB WKDUWKNZORG". Algemeene Vergadering op DONDERDAG den 6en MEI 1909, dee namiddags ten 77» urfl. in het lokaal Militair-Tehuis. Punten van behandeling Artikel 49 en 50, ingekomen voorstellen en bespreking belegging Kapitaal. HET BESTUUR. Verplichte Ledenwergade< ring op WOENSDAG 5 MEI, 9 uur. Trouwe opkomst gewenacht. Het Bestuur. De Burgemeester—Strandvonder te Helder, is voornemens, krachtens mach tiging van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, d.d. 28 April 1909 no. 23, op MAANDAG den lOen MEI a.s., des voormiddags te 10 uur aan de Buitenhaven naby het Fort Oostoever publiek te verkoopen i het aldaar liggende Wrak van de botter W.R. 63. Helder, 4 Mei 1909. De BurgemeesterStrandvonder voornoemd, VAN STEIJN. die nog wenschen mede te zingen in de „Cantate Van 't Kruis", worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij een der leden van de Subcommi88ie RUYGROK, Hoofdgracht 16. P. SPRUIT, WeBtgracht. A. J. LEEWENS, Weststraat. Mej. A. VOS, Kanaalweg. W. BOENDERMAKER, Janzenetr. 58, Vereenigingen, welke genegen zyn mede te werken aan een, ter gelegen heid van bovenbedoelde feesten, tegen einde Mei te houden historische alle gorische optocht, worden uitgenoodigd zich door een of twee harer leden te doen vertegenwoordigen op een bijeen komst, welke den 8sten Mei a.8. des avonds ten 8 ure precies zal worden ge houden in de eetzaal van het Hotel ,Bellevue", ter nadere bespreking van de samenstelling van dien optocht en vaststelling van de wyze en mate, waarop door elke vereeniging aan den optocht zal worden deelgenomen. De Sub-Commi88ie voor den optocht van het Oranje-Comité. Molengracht 5. Eigenaars en berijders van paarden, die genegen zyn met hunne paarden deel uit te maken van een bereden eerewacht in een, ter gelegenheid van bovenbedoelde feesten, tegen einde Mei te houden optocht, worden verzocht zich uiterlijk den lOden Mei op te geven aan de Sub-Commissie voor den optocht, Molengracht 5 of aan den heer Th Terra te Huisduinen, onder opgave van kleur en taille der paarden welke zy voor nemens zyn te berijden. De Sub-Commissie voor den optocht van het Oranje-Comité. Opening der feesten met een OP WOENSDAG 19 HEI 1909, in „CASINO", VAN: „Drie tiiflpurteii nlt Je ge schiedenis tan ons Vorstenhuis". Histori8Ch-romanti8Che schets in 5 bedrijven Voor dezen gelegenheid bewerkt door B. H. POLAK A ZONEN, uit te voeren door een 100-tal hunner leerlingen. Schitterend geïllustreerd door ballet, koren, tableaux enz. Bijzondere fraaie costumes van de firma HELMHOUT Co. EERSTE TIJDPERK: 1573. le Bedryf: „Een Geuzenzoon". 2e Bedryf „De Vader der Vaderlands". TWEEDE TIJDPERK: 1814. 3e Bedryf: „De eerste Koning". DERDE TIJDPERK: 1908-'09. 4e Bedryf (1908)„Oranje Boven I" 5e Bedryf (1909)„Hoe men in een' kleine [plaats feest viert. PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang f I. j 2e Rang f 0,75j 3e Rang (gaanderij) f 0,40. Plaatsbespreking op den Speeldag, van U—2 uur, 10 ct. extra p. plaats, in „Casino". Wy ondergeteekenden Commissarissen der Onder linge Brandwaarborg Maat schappij, Directie DE JONG Co., gevestigd te Amsterdam, hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebben den te berichten dat gisteren en heden aan ons is gedaan Rekeningen en Verant woording over de gehouden Administratie over het jaar 1908, welke door ons in orde bevonden zijnde, met onze goed keuring is bekrachtigd. Wy ontvingen daarby in tegenwoor digheid van eenige Heeren Correspon denten en Deelgenooten een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons opnieuw van haren toenemenden bloei en welstand over tuigen. Amsterdam, den 30en April 1909. Mr. J. C. BARON BAUD. Mr. J. LUDEN. Correspondent: A. J. DE J0NGH, Dijk- straat 40, te Helder. Zy, die in aanmerking wenschen te komen voor onderwijzer met verplichte hoofdacte, tevens plaatsvervangend hoofd aan school No. 7a, worden verzocht zich bij gezegeld verzoekschrift aan te melden bij het Gemeentebestuur van Helder, vóór 11 Mei a.s, Leerlingen H.B«S< Hulp bij de studie aan geboden door onderwijzer. Franco brieven onder lett. „B", aan het Bureau van dit Blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2