Scheren en Haarsnijden H. VAN DER MADE. Oranjefeesten - Helder Marine en Leger Stoomvaartberichten. Nieuwsberichten. Strandvonderij. Advertentiën. Geldbelegging. KANAALWEG 33. 8ALMUZIEK op ZONDAGas. Dames Qaarvasscheo en Drogen, n Vrijzinnige Kiesvereeniging „Helder". Loop- of Schrijfwerk. HOUTVERKOOPING W. Biersteker, te Helder, J. RICHTER, ZMDSTRAAT, Japansche Meubelwas „Matador". C. KIESEWETTEB, De Koning antwoordde .De «oo gevoelvolle woorden, waarin Uwe Excellentie «ich ten tolk maakt van de ge voelens van den Tsaar, die reeds bevestigd waren door onwraakbare getuigenissen, op voor my, de dynastie en het land zoo kost bare wyze, zullen een dankbare echo vinden onder ons. Deze nieuwe uiting van deel neming van Uwen hoogen Souverein voor de lotgevallen van myn volk zal een waar borg te meer zyn voor het nauwe aanhalen der onverbreekbare broederbanden, die het vrije Bulgarye vereenigen met het nobele Slavische Rijk". 't Staat met de belastingplannen der re geering in Duitschland op t doode punt. By de belangrijkste stemmingen zyn de ontwerpen met gelijkheid van stemmen verworpen door de financieele commissie. Deze geeft wel een paar andere plannen, doch die passen niet in het stelsel der regeering. De regeering wacht op voorstellen der partyen en deze weer op voorstellen der regeering. Verhoogde uitgaven worden echter wel gestemd ofschoon de regeeringsvertegenwoordiger ze ontraadde. Blijkens b(j het departement van marine ont vangen bericht, is Hr. Ms. pantserdekschip >Fries- land", onder bevel van den kapitein ter zee NV. J. Cohen Stuurt, 4 dezer te Ponta Delgada aange komen. Bij Kon. Besl. bevorderd, met ingang van 16 Mei, tot kapitein ter zee, de kapt.-luit. ter zee W. C. J. Smittot kapt.-luit. ter zee, de luit ter zee le kl. K. J. van Stockum, en tot luit. ter zee 1ste kl., de luit. ter zee 2e kl. L. J. Quant. Ontslag verleend uit den zeedienst, eervol, met ingang van 16 Mei, aan den kapt. ter zee F. E baron Mulert, Hr Ms. adjudant in buitengewonen dienst, wegens langdurigen dienst, onder toeken ning van pensioen, ten bedrage van f 2925 's jaars. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Timor, van Java naar A'dam, pass. 3 Mei Gibraltar Celebes, van Java n. A'dam. vertr. 4 Mei v. Marseillc. I-Mores, van Java naar A'dam, arriv. 4 MeiteSuez, Vondel, van A'dam naar Java, pass. 5 Mei Qucssant. Kon. Will. 1, van A'dam n. Java, vertr. 5 Mei v. Suez. Koninklijke Hollandsche I.lovd. Delfland, v. A'dam n. B.-Ayres, vertr. 2 Mei v. Santos. Amslelland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, arriv. 3 Mei te Santos. Ilollaudia, van Amsterdam'naar Buenos-Ayres, ver trok 4 Mei van Rio Janeiro. Kernland, van Amsterdam naar Brazilië en Buenos- Ayres, arriv 4 Mei te Duinkerken. Rottkrdanbche Llotd. Goentoer, v. Java n. R'dam, vertr. 3 Mei v. Port-Said. Djocja, v. R'dam n. Java, pass. 4 Mei Point de Gallo. Solo, van Java naar R'dam, is 4 Mei Gibraltar gepass. Tabanan, v. R'dam n. Java, arriv. 4 Mei te Marscille. Menado, van Java n. Calcutta, vertr. 5 Mei v. Padang. Kon. West-Indische Maildienst. P. F. li. v. Suriname n. A'dam, pass. 3 Mei St. Michaels. HELDER, 7 Mei. De kinderen van de Bewaarschool aa de Vischmarkt hielden, ter gelegenheid van de geboorte vau onze jonge Prinses, Woens dag een feestelijke optocht, getooid met oranj en vlaggen, door een deel der gemeente, onder leiding van de directrice en het per soneel. By hun terugkomst in de Bchool werden zy feestelyk onthaald op versnape ringen, daartoe in Btaat gesteld door ver schillende ouders der kinderen. De blijde gebeurtenis bij de Marine herdacht. Van hier werd aan het H.blad geschreven In de groote zaal van ons paleiB hot Directiegebouw der Marine waar Konin gin Wilholminn reeds meer dan eens do gast was van do verschillende vlootvoogden, waar Prins Hendrik meer dan eens te midden van ons oorps zeeofficieren vertoefde, in diezelfde zaal hielden de scbout-by-nacht en mevrouw Van den Bosoh Dinsdagavond een schitte rende receptie ter eere van de geboorte van onze jonge Prinses Juliana, een receptie zoo als daar reedB zoovele malen was gehouden, maar toch nooit met zooveel opgewektheicL en enthousiasme als nu. Maar kon het wer anders, nu het gold de herdenking van de geboorte van Hoïlandsch Dochter, van Haar, in wie de traditiön van het Huis van Oranje zullen voortleven? Kon het wel anders, waar byna iedere bladzyde uit de geschiedenis van dat Huis van Oranje is saamgeweven met de geschiedenis van ons zeewezen? Zooals gezegd, het was een schitterende receptie; byna alle hoofd- en subalterne of ficieren van zee- en landmacht met hunne dames, waren tegenwoordig op de .Instuif', zooals dat in oen zeemansterm genoemd wordt en de ryk met groen en bloemen ver sierde, schitterend verlichte zalen waren propvol. Er heerscht een zeer opgewekte stemming, en de grondtoon van alle discours was wel do blyde gebeurtenis; tal van harte lykc wenschen werden daar geuit voor het spoedige herstel van onze Koningin en voor het behoud van de jonge Prinses. Tegen tien uur verzamelden zich alle gas ten weder in de groote zaal, waar de sohout- by-nacht Van den Bosch ongeveer de vol gende rede uitsprak ,Ik dank u allen, dat ge wol gehoor hebt willen geven aan onze nitnoodiging, om u met ons in feestelyke stemming te vereenigen tor viering van de gelukkige gebeurtenis in de Koninklyke familie, waardoor gy allen toont, hoezeer gy vervuld zyt van vreugde, blijdschap en dankbaarheid voor het feit, dat geboren is een Prinses van Oranje-Nausau. Een nieuwe loot ontsproten nit den ouden eerbiedwaardigen hoogstaanden Btamboom, in Nederland geliefd en geëerd, en over de geheele wereld geëerd als geen ander. «Waar wij, mannen, op den dag der ge boorte hebben mogen wyzen en hebben hoo- ren wyzen op het groote gewicht van dezo geboorte op Staatkundig gebied, mag ik ii dezen kring, waar wy zoo gelukkig zijn ook de dames zoo talryk vertegenwoordigd te zien, wel even een woord wyden aan het meer intieme geluk door de geboorte van dit kind. En dan zien wy, ouderen, voor ons de herhaling van hetgeen wy zelf ondervon den, en zien de jongeren misschien een illusie, die zy «ich ook scheppen. ,Hoe hoog maatschappelijk, door ge boorte, rang of stand, menschen geplaatst mogen zyn, zoo blyven toch allen menschen, die leven in idealen en illusiën, en zeer zeker is het schoonste ideaal van een gelukkig huwelyk het Kind 1 Het Kind, waarnaar ouders verlangen, het Kind, dat de idylle is van onschuld, reinheid, geloof en liefde 1 Die idylle is getreden in het Koninklyk Pa leis, dat ideaal is verwezenlijkt voor de Ko ninklyke Ouders. .Wy zien in gedachten voor ons het wiegje mot het Prinsesje, de Koninklyke Moeder, don Koninklijken Vader Is er schoo- ner beeld mogelijk Bestaat er iets lievors, iets meer treffends en hartverheffend voor ons Nederlanders, dan die toestand in ons Koninklyk gezin Daaraan denkende, dringt het hart ons onze beste wenschen te uiten voor dat gelukkige gezin, daarbij niet ver- getonde de Koningin-Moeder, die wy allen zoo hoog vereeren. Moge het allen wel gaanmoge het kind groeien en bloeien, onder de zorgzame leiding der Koninklijke ouders, tot gelnk dier ouders, tot geluk van Nederland I Mogen de goede wenschen, die uit aller harten opstijgen, in vervulling komenmoge de Koninklijke Moeder spoedig herstellen cn zij ten volle genieten de groote weelde der moedervreugde''. Deze rede, in eerbiedige stilte aangehoord, werd met een daverend, geestdriftig hoera toegejuicht. Ten slotte deelen wy nog mede, dat door den Bchout-by-nacht Van den Bosch uit naam vau alle gasten op dat oogonblik een telegram met gclukwonschen was verzonden aan H. M. de Koningin en aan Prins Hendrik. Onnoodig te zeggen, dat men in de gezel lig ingerichte vertrekken van hot Paleis nog lang byeen bleef. Belangstellenden maken wij opmerk zaam, dat de aanvragen om een exemplaar van het 1.1. Vrijdag uitgegeven bulletin, meldende de geboorte van onze jongo Prin ses, uiterlijk morgen, Zaterdag, moeten zyn ingekomen. Na dien tyd kan daaraan niet meer worden voldaan. Het bestuur van de afd. «Helder'' van de Maatschappij tot Nnt van 't Algemeen, heeft gisteren aanbesteed het maken van een drij vende Bad- en Zweminrichting aan de Koop vaarders Binnenhaven, alhier. Ingekomen waren 14 biljetten, van de hoerenW. de Jong, f5500.— C. Quak, 5420.— I. L. v. Os, 5870.—J. J. Schoef- felenberger, 5050.Th. van der Sterr, f5020.— R. N. van Os, f4973.— Gebr. Steeman, f 4950.Th. Drijver, f 4886. H. Riemers. f4865.A. Krijnen, 4700.— H. Wyker, f 4680.Gebroeders v. Pelt, f4578.J. Verhens, f4519.60; G. Laag land Winder, f4087. De gunning zal later bekend gemaakt worden. Crescendo-T oonkunst. In de laatstgehouden vergadering van Crescendo-Toonkunst is in de bestaande vaoa- tures van het Bestuur voorzien, en bestaat dit thans uit de heeren C. Stumphius, voor zitter A. Korff Jzn., secretarisF. Sant, penningmeester W. Bierenbroodspot, biblio thecaris J. Delgorge en J. Spruit leden. liet Bestuur der zang- en orkest-afdeeling is: J. Delgorge, president; mej. A. H. C. de Wit, secretaresseTh. de Groot en J. Cohen, muziek-commissarissen. Brievenmalen voor de „Piet Hein". De directeur-generaal der posteryen i telegraphie maakt bekend, dat van 7 tot i mot 15 Mei e k., dagelijks met den trein van 6.85 a. van Amsterdam naar Antwerpen eene brievenmaal zal worden verzonden aan Hr. Ms. pantsersehip .Piet Hein", te Lissa bon. Indien belanghebbenden hunne brieven en andere stukken voor genoemd schip in deze brievenmalen wenschen opgenomen te zien, worden zy nitgenoodigd ze voldoende te frankeeren en te voorzien van dc daarvoor vastgestelde aanwyzing (twee elkander snij dende lynen over het adres.) Kamerverkiezingen. Tot voorloopig candidaat voor de '2e Kamer is door do Christen-demoraten te Sneek ge kozen de heer A. P. Staalman te Helder. De geboorte der Prinses. Reeds van den aanvang af is de Koningin ernstig voornemens geweest Haar kind zelf te voeden. Dit voornemen is uitstekend ver wezenlijkt kunnen worden en ook in dat opzicht laat de toestand van moeder en kind niets te wenschen. Het buitengewone besef van Haar con- stitutioneele verplichtingen, waardoor onze Koningin zich kenmerkt, komt ook hierin uit, dat Hare Majesteit, naar ons ter oore kwam. reeds Dinsdag, dat is dus drie dagen na Haar bevalling, zich naar staatszaken heeft geïnformeerd cn enkele stukken heeft willen teekenen. Het spreekt vanzelf, dat de ge- neesheeren met de meest mogelijke zorg waken tegen alles wat H. M. inspanning of vermoeienis zou kunnen veroorzaken, er is dus alle reden om zich over dit blyk van geeslclyke opgewektheid als een teeken van het uiterst gunstig verloop van het kraambed te verheugen. Dienstweigeraar. De dienstweigeraar K. te Nieuwe Niedorp is door den krygsraad te Haarlem veroor deeld tot 3 maanden militaire detentie. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Naar men meldt, heeft het nieuwe stoom schip .Hollandia van deze maatschappij de reis van Lissabon naar Rio de Janeiro in 12 dagen en 10 uor afgelegd, gelijkstaande aan den kortsten reisdunr, die thans door de snelvarende stoomschepen op dit traject wordt volbracht. Verder verneemt men, dat voor de terug reis van Zuid-Amerika naar Europa reeds alle plaatsen op deze boot geboekt zyn. Gasontploffing. Een geweldige gasontploffing heeft Dins dagavond hulftien te Rotterdam plaats gehad in het bovenhuis van pand no. 3a aan de Van Oldcnbarneveltstraat, naby de Coolsingel, wolk huis dien dag betrokken was door den heer G. K. administrateur aan het gemeente ziekenhuis. Den geheelen dag was een sterke gaslucht waargenomen en daarvan herhaal delijk kennis gegeven aan de gasfabriek door de drukte met de vele verhuizingen kon evenwel aan de oproeping nog geen ge hoor worden gegeven. Even na halftien, toen de geheele familie zich op de 2e verdieping van het 6 ramen breedo bovenhuis bevond, greep de ontploffing plaats, die een geweldige uitwerking had en tot ver in den omtrek hoorbaar was. Plafonds werden naar beueden gedrukt en vloeren opengerukt, deuren sloegen uit hengsels, doch werden weer overeind gehouden door de opengereten vloeren. Aan de zijde van de Van Oldenbarneveltstraat en Kerklaan wer den alle glasruiten vernield en vlogen de schorven tot aan do overzijde der straat. Zoo hevig was de schok, dat de pannen van hot dak gerukt en door elkaar geworpen werden. Over de opengebarsten vloeren, waartus- schen groote vlammen zichtbaar waren, ont vluchtten de bewoners het huis. De heer K. bekwam lichte brandwonden door de vlammen die tydons de ontploffing door het huis trokken eenige huisgenooten vielen over de opengebarsten vloeren. De oorzaak van de ontploffing wordt ge zocht in de omstandigheid, dat een gaspyp niet voldoendo afgestopt was. Den geheelen nacht is by het pand de waoht gehouden. Een dame-ambtenares. De tot adjunct-commies by de secretarie te 's-Gravenhage benoemde mej. E. li. Oppenheim is doctor in de Staatswe tenschappen en de dochter van prof. Oppen heim, thans lid van den Raad van State. De nieuwbenoemde ambtenares, ten stadhuize de eerste in dien rang, zal werkzaam gesteld worden aan de afdoeling financiën. Daar kan de visch niet tegen. y Muihuizen is in het kanaal tusschen de Rhdne en den Ryn een schuit met 230.000 kilogram kopervitriool gezonken. Men vreest dientengevolge, dat al de visch in dat kanaal tot Straatsburg toe zal omkomen. Een drama. Het >Petit Journal' vertelt van een Itali- aansch drama. Dinsdag trouwde een ryk grondbezitter in de kerk te Grontordo. Ter- wjjl hij met zyn bruid voor het altaar stond drong een boerenmeisje zich tnsschen hem en zyu bruid en zei: »My zou jo trouwen!' Hier heb je dan mijn huwelijksgeschenk 1 En zy stootte hem een dolk in het hart. Dood viel hy neer. De moordenares drong zich door de ontstelde menigte heen en gaf zich by de politie aan. De Burgemeester—Strandvonder te Helder, is voornemens, krachtens mach- j tiging van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, d.d. 28 April 1909 no. 23. op maandag den lOen mei i., des voormiddags te 10 uur aan de Buitenhaven naby het Fort Oostoever publiek te verkoopen i het aldaar liggende Wrak van de botter W.R. 63. Helder, 4 Mei 1909. De Burgemeester—Strandvonder voornoemd, VAN STEIJN. Den 16en Mei a. s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders H. DoUtra en Antje van der Woude, hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te berdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 8 Mei 1909. Floradwarsstraat 12. Heden overleed plotseling, onze lieveling Marceli8 Leendert, in den leeftyd van 4 maanden. Zijn diepbedroefde ouders; M. L. HEILIGENBERG. M. HEILIGENBERG-Waoe. Helder, 5 Mei 1909. Voor de talrijke bewijzen van deel neming ondervonden, zoowel bij de ziekte als by het overlijden van onze geliefde echtgenoote, moeder, zuster en tante, Mej. Magdalena van der Laag-Slort, (voorheen Wed. van A. de Ruiter), in leven verloskundige, betuigen wy onzen harfelijken dank. Uit aller naam H. D. VAN DER LAAG. Helder, Mei 1909. Het bestuur der ver- eeniging „ONZE VLOOT" afd. den Helder, maakt bekend aan familieleden en vrienden van in Oost- en West-Indië vertoevende schepelingen der Koninklyke Marine, dat er gelegenheid bestaat door de zorgen der vereeniging kosteloos aan genoemde schepelingen pakjes te ver- zenden. Deze paketten zullen in 1 zen ding verzonden worden en midden Juli aankomen, waarna zy ten spoedigste in het bezit van de geadresseerden zullen worden gebracht. De pakjes moeten duidelijk voorzien zijn van kwaliteit, naam, staraboeknummer en schip van den geadresseerde, tevens van naam en woonplaats van den af zender en op de adreszyde vermelden den inhoud en waarde daarvan. Ze moeten vóór 30 MEI gebracht worden aan het wachtlokaal v. d. Marine (Peperhuis) te den Helder. De inhoud mag ten hoogste zyn 12.5 öMs, byv. 2X2X3 decimeter. Het meest hiervoor geschikt zyn beschuit- blikken. De verpakking moet in een stevig omhulsel zyn, zoodat beschadiging daaraan of van den inhoud is uitgesloten. Vloeistoffen, gevaarlijke of asn bederf onderhevige zaken worden niet aan genomen. Namens het bestuur: De Secretaris, G. C. HOLTZAPPEL. Tegen 4 k 41/. '8 fleld beschikbaar voor le hypotheek op land of huizen. Br. fr. no. 183, aan het Bureau van dit blad. Het Café met Vergunning Langestraat 75, is VERPLAATST naar C. J. QUANT. Eerste Helders- Woning-—Bureau met rechtkundig- adviseur is gevestigd Ie Vroon- traat 85. H. VEENTJER. Leerlingen H.B.S. Hulp bij de studie aan geboden door onderwijzer. Franco brieven onder lett „B", aan het Bureau van dit Blad. in de „TUINTJES" Beleefd aanbevelend, j. blaauboer. ■;3*r Dagelijks geopend VERLOREN een Reddingsmedaille, bovenzijde een arend op een rots, keerzijde naam en datum. Terug te bezorgen tegen belooning a. h. Bureau v. d. Blad. bekendmaking, Hiermede bericht ondergeteekende dat zy den lOen Mei opent een Wasch-, Strijk- en Met prompte en nette bediening hoopt zy de gunst van het publiek waardig te worden. Aanbevelend, Mej. v. d. VELDEN, DOOLHOF No. 8 en 10 Helder Ondergeteekende beveelt zijn Salons voor Kruisweg I en 2 en zijn Salon voor Kanaalweg 157, beleefd bij het geachte Publiek aan. Opening der feesten met een WOENSDAG 19 MEI 1909, in „CASINO", VAN: „Drie tiidperken nit de ge schiedenis van ons Yorsteabnis", Historisch-romantische schets in 5 bedrijven Voor dezen gelegenheid bewerkt door b. h. polak zonen, uit te voeren door een 100-tal hunner leerlingen. Schitterend gëillustreerd door ballet, koren, tableaux enz. Bijzondere fraaie costumes van de firma HELMHOUT Co De ondergeteekenden houden zich beleefd aanbevolen voor alle voorkomende Timmer- en Met selwerken, zoomede voor het maken van plannen en begrootings. J. VERHEDS, Walïischstraat 29. L ROGGEVEEN, Yeldstraat. DIENSTBODE. Tegen 15 Mei gevraagd (wegens huwe lijk der tegenwoordige) een flinke DIENST BODE, v. g. g. voorzien, loon f3.— per week met verval. Adres Mej. BRIENEN, Hotel „Maaszicht", Maassluis. GEVRAAGD een flink DAGMEISJE, Adres: Kanaalweg 152. Gevraagd bekwame Scbilderskoecbts en een Schildersleerling Adres A. VAN PELT, Schilder, Weezen- straat 73. Het Witte Huis, Keizerstraat 84 Er kan geplaatst worden een net J0NGMENSCH, die in het vak wenscht te worden opgeleid. HINKINUS NIJENHUIS. Bekwame SchilderskDecbts gevraagd voor geruimen tyd werk. Adres JOH. HUBBELING, Oostsloot- straat 67, Helder. EERSTE TIJDPERK: 1573. le Bedrijf: „Een Geuzenzoon". 2e Bedrijf: „De Vader der Vaderlands". TWEEDE TIJDPERK: 1814. 3e Bedrijf: „De eerste Koning". DERDE TIJDPERK: 1908-'09. 4e Bedrijf (1908)„Oranje Boven I" 6e Bedrijf (1909)„Hoe men in een' kleine [plaats feest viert. PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang f I. 2e Rang f 0,751 3e Rang (gaanderij) f 0,40. ■NT Plaatsbespreking op den Speeldag, van 11-2 uur, k 10 ct. extra p. plaats, in „Casino". j Voor een Maatschappij to Rotterdam, in betrekking staande tot de scheepvaart, i wordt gezocht gepensionneerd Opperschip- per, Schipper of Bootsman K. M., (even- tueel Torpedisten van gelijken rang), op een aanvangsalaris van f500.- p.jaar. i Vereischten zijn een gezond, krachtig gestel, leeftyd niet hooger dan 48 jaar. i Aangename werkkring verzekerd. Sollicitanten gelieven hun eigenhandig 'geschreven brieven, met afschriften van stukken die ter aanbeveling kunnen strekken, tot uiterlijk 16 Mei, te zenden aan den Uitgever van dit Blad, onder no. 1312. Openbare Vergadering op Vrijdag 7 Mei a.s. des avonds ten 8 ure. in het lokaal „CASINO". Spreken de Heer MR. Th. H. OE MEESTER, Candidaat voor da Tweede Kamer. JEntrée 10 cent. Debat vrij Toegangsbewijzen verkrijgbaar by de Bestuursleden en voor zoover nog beschikbaar, 'savonds aan de zaal. Bestuur- B. L. VAN ALBADA. W. BIERSTEKER. B. BURGERS. jb. KOOPMAN. F. v. d. PLOEG. J. J. PENNING. P. DE GEUS. Bedflen-ltlag'azljn „Orioii". Kanaalweg- 118. De ondergeteekende bericht by deze, dat hy bovenbedoelde zaak heeft overgedaan aan den Heer a. k. kokelaar, met beleefden dank voor het genoten vertrouwen. Hoogachtend, J. W. KAMPER. In aansluiting met bovenstaande beveel ik my beleefd aan voor levering van allo in hot Beddenvak voorkomende artikelen, reparatiën, enz., enz. Hopende door een goede bediening het vertrouwen te winnen. Hoogachtend, A. K. KOKELAAR. De alles ontsmettende ZEEP uit de Sunlightzeepfabriek. Speciaal voop ziekenkamers, is voor mensch en dier ook het beste middel ter genezing van zwerende wonden. neemt proef mei het ong.build tarwebrood uit de brood- en beachuitbakberij van r. j. var elburg, - middehstraat 43. Een gepensioneerd onderofficier biedt zich beleefd aan voor Adres: Bureau van dit blad. Een net militair vraagt te huur een klein Studeervertrekje, alleen voor 's avonds, omtrek Binnen haven. Brieven met prijsopgaaf onder letter D aan het bureau van dit blad. TE HUURtegen Juli a. s., eon net woonhuis aan de Hoogstraat, voor zien van Gas- en Waterleiding, 6 kamers, serre, keuken met bijkeuken, boet, vrij erf, enz. k f 4.75 per week. Adres: Kanaalweg 168. WINKELHUIS te huur waarin winkelopstand, aan de Zuidstraat No. 72. Adres de Heer I. L. VAN OS, Mr. Timmerman, Nieuwstraat 27. Te huur, met Augustus, bet ViDkelhnis aan de Weststraat no. 15. Te bevragen by H. WUKER, aanne mer, Parallelweg. TE HUUR een steenen PAKHUIS of WERKPLAATS aan den Dijkweg. Adres: Keizerstraat 15—17. Te huur of te koop bet Hnis met Helkboet en Koestal, in de Prinsenstraat no. 1, vroeger be woond door T. JANNES. Adres: Molengracht 6. BILJART. Te koop een Biljart met toebehooren, alles zoo goed als nieuw en klein model. AdresJ. DIJKSEN, Keizerstraat 61. TE KOOP Het gunstig gelegen cafe en logement Waagstraat, hoek Schip- perstraat, te Helder. Te bevragen by R. N. VAN OS, Bin nenhaven No. 9, Helder. Te koop alle dagen Versohe Etteren, ook broedeieren, van gezonde en met den 2en prys bekroonde raskippen, pa- trys-leghorns, zilverwyandotten en ook gekruiste kippen. Adres C. KATER, Rozenstraat 22, Helder. TE KOOP een zoo goed ais nieuw Heerenrijwiel, een nieuw Damesrijwiel en een mak en vlug ioopende groote Hit. Adres: Gravenstraat No. 11. Een gepensioneerd persoon vraagt een Betrettttlng, onverschillig wat. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP GLAZEN WINKELKASTJE, hoog 3.10M., breed 0.60M. en diep0.16 M., nieuw en zeer gemakkelijk overal te plaatsen. Adres: Bureau van dit Blad. Te koop wegens plaatsgebrek: 1 dubb. Handlier, 1 Zuig- en Pers pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.m. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steek wagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaathout, een houten Beeld, zeer goed voor in een tuin, een party IJzerdraad, zeer geschikt voor zeegras-of hooipersery. Eenige Zeekijkers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. Te koop aangeboden een net Burgerwoonhuis, in de Trompstraat. Brieven onder lett. „F.a, aan het Bureau van dit Blad. TB K.OOF» een mooi Toonbankblad van taekhout, lang 2.25 M„ breed 1.57 M. Glazen Winkelkasten, met bordes met taek- houten bedeksel, lang tezamen 4.25 M. hoog tot het bordes 2.25 M., het bordes hoog 0.87 M. en diep 0.75 M., diepte der kasten 0.25 M. Verder heeft de kast 16 laden, lang 0.81 M., breed 0 75 M., diep 0.07 M. 12 laden, lang 0.61 M., breed 0.75 M. en diep 0.15 M. Zeer aan te bevelen deze solied gebouwde glazen kasten by vestiging van winkels, ter verbetering of verfraaing van dezelve. Adres: Bureau van dit blad. Belangrijke DEURWAARDER zal op DINSDAG II MEI 1909, '8 morgens 10 uur, op het erf van den heer G. LAAGLAND WINDER, aan de Kooi te Koegreo gem. Helder, publiek verkoopen i contant, een groote partij, zoo goed als nieuwe HOUTWAREN, afkomstig van het wrak „ROMA", w.o.Am. gr. dekbalken, (3,/,01 so/»o en ls/*0 c.M., id. dekdeelen c.M.), ribben (10/i, en c.M.), een ra, lang 20 M., geschikt voor molenroe, eiken kniöen, dampalen, enz., enz. Voorts: gezaagde eiken leggers (13/ï6 c.M.), gewaterde iepenstammen, mest planken (6 k 7 M.) lang, breed 60 c.M., mest-, grind-, polder- en kruiwagens, wielen, dakramen, wiedstokken, 4 nieuwe raamkozijnen, hooi- en stroopersen en al wat verder zal worden aangeboden. iW Te bezichtigen 'e morgens voor de verkooping. gaat steeds door met het koopen van Goud, Zilver, Kleederen en Meubelen, tegen de hoogste waarde. Laat zich ook aan huis ontbieden. nieuw. nieuw. Onmisbaar voor ieder gezin. Eens gebruikt, wil men geen andere. Het geregeld gebruik is een behoud der meubelen, voorkomt den worm en doet vlekken verdwijnen. Reinigt en glanst gemakkelijk en vlug. Is geschikt voor alle houtsoorten, marmeren schoorsteenmantels, Japanscb- en gewoon lakwerk, parquetvloeren, enz. Prijs per groote pot 60 osnt. Uitsluitend verkrijgbaar by BEHANGER en STOFFEERDER. Kruiswsg 174, helder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2