'l Ipi Hat Kleine taait, ir Holte, Té, Iringen en Anna Panlovna i Zaterdag 8 Mei 1808. Nieuwsberichten. IJit den Omtrek. Stoomvaartberichten Burgelijke Stand gemeente Helder. Marktberichten. Advertentiën. WIWIIINI* Oranjefeesten. R. J. v. d. HEIJDE, Oog-, Oor-, Mens- en Keelziekten, te Alkmaar, Emmastraat 109, Zomerdienstlijst. 390® Staatsloterij. S. A. KANNEWASSER, Mej. Ij. DEKKER, Tweede Blad. HELDER, 4 Mei. Naar wy vernemen, ligt het in het voornemen der feestcommissie, om op den 28sten Mei, vóór de cantate gezongen wordt, ten gehoore te brengen 't Vlaggelied van Verhuist, onder leiding van den heer Van 't Kruys, gezongen door alle heoren zangers. Oranjefeest-Helder. Tot inleiding van de hier te houden Oranje- foo8ten zal op Woensdag 19 Mei a.s., in .Casino", een opvoering plaats hebben, van een historiBch-romantische schets, bewerkt door de heeren B. H. Polak Zonen. Een 100-tal hunner leerlingen nam de opvoering op zich. Wy brengen in herinnering het succes door genoemde heeren behaald, by de »Ruyter- feesten' en andere gelegenheden, en mogen dit in aanmerking genomen, zeker rekenen op een grocte opkomst van het publiek. (Wy verwijzen, voor nadere inlichtingen, naar strooibiljetten en advertentiën.) De blijde gebeurtenis. Gisteravond had in de Nieuwe Kerk alhier eén gewyde herdenking plaats van de ge boorte van een Prinses van Oranje, waar de feestcantate van den heer A. L. Haze- broek met woorden van den heer C. Stum- phius ten gehoore werd gebracht. Het ruime kerkgebouw was geheel met belangstellenden gevuld, waaronder zich vele militaire autori teiten bevonden, o.a. de schout by-nacht I. van den Bosch met zyn adjudant en de kap. luit. ter zee Elias, De godsdienstoefening, die geleid werd door Ds. Onnekes, ving aan mot het zingen van Gezang 2 vers l, »Den hoogen God al leen zy eer". Daarna sprak de voorganger een gebed uit, waarin de zegen van den Allerhoogste afgesmeekt werd voor ons Vor stenhuis en Vaderland en in 't bijzonder voor de jonge PrinseB. Vervolgens hield hy een predikatie, waarin hy de blydschap schetste, die in Nederland heerschte toen na dagen van angstige span ning de blymaro van de geboorte eener Prin ses werd ontvangen, hoe toen jubeltonen en lofzangen overal in de landen weerklonken en de antithese geheel was vergeten en men zich in alle kringen verheugde over de ge boorte van het Oranje kindeke. Duidelyk stelde hy in 't licht van welke groote betee- kenis deze gebeurtenis voor ons land is, want onder Oraqje gevoelen alle Nederlan ders zich als kinderen van één gezin. Nadat door de gemeente gezongen was Gez. 259 vers 6. .Bewaar, o Heer I ons volksbestaan", trachtte de prediker aan de hand van de woorden vermeld in Lukas 1 vers 36, .wat zal toch dat kindeke wezen deze vraag te beantwoorden voor het pas geboren Ko ningskind. Om do wieg van dit kindeke zweeft de geest van Willen den Zwyger, die onze vrijheid grondvestte, die van Maurits en Frederik Hendrik, die van Tromp en De Ruyter, die van staatslieden, dichters en denkers, die ons kleine landje maakten tot een toonaangevende mogendheid in Europa up godsdienstig, zedelyk en geestelyk terrein. De vraag zal deze Prinsos het werk van het machtig voorgeslacht voortzetten kan niet beantwoord worden, alleen de toekomst is daartoe in staat. Ook de Ouders vra gen zal zy, de jonggeborene, een bron van vreugde en genot of een bron van smart zyn Zij denken en hopen het beste, 't Volk vraagt Zal de kleine de band tusschen het Neder- lansche volk vasthouden Zal zy getuige zijn van bloei of verval, van oorlog of vrede Dit alleB weten wy niet. Maar worden de wenschen der Ouders vervuld, dan kan men er veel goeds van verwachten, dan zal het Kindeke, evenals Juliana van Stolberg uitmun ten door offervaardigheid en vrijheidszin en als Louise de Coligny een wakkere verde digster worden der lybertijd en niet gedoo- gen, dat in Btrjjd met de consciëntie gehan deld wordt. Dit alles moeten wy evenwel afwachten, doch dit weten wy wel, dat Zy een ideale opvoeding krygt, in de richting van vroom heid en vrijheid en dat Zy geleid wordt door een sympathieke, godsdienstige verdraagzame Moeder. De predikant eindigde met de bede, dat 's Heeren zegen dale op Ouders en Kin deke, dat het Nederlandsche volk met liefde en trouw wake over het wiegje en dat het Vorstenhuis gespaard moge blyve tot in lengte van dagen tot heil van Oraiye en tot zegen van ons land. Na afloop dezer prediking had de uitvoe ring plaats van de reeds genoemde feest cantate. En wy moeten erkennen de uitvoe ring was machtig mooi en maakte op alle aanwezigen een diepen en ernstigen indruk. De compositie overtrof onze hoog gespannen verwachting. Nu eens was zy opwekkend, dan weder jubelend, een ander maal smeekend en biddend, altyd echt vaderlandsch. Reeds by den aanvang werden we getroffen door de schoone introductie van het orkest. Hoe mooi klonken de trompetten, hoe liefelijk waren de tonen der strijkinstrumenten, hoe plechtstatig klonk het orgel 1 En de zang was rein en zuiver. Men kon merken, dat de zangers en zangeressen gevoelden wat zy zongen en gedirigeerd werden door een be kwaam musicus. De verschillende nuances kwamen uitstekend tot hun recht. De solisten, mevr. Heeris en de heeren Van Weelde en Bethlehem droegen ook niet weinig bij tot het welslagen dezer uitvoering. We kunnen gerust zeggen, dat de componist en de dich ter eer met hun werk hebben ingelegd, want de melodie en woorden zyn geheel in over eenstemming met den aard der blijde gebeur tenis. Na het eindigen der cantate, sprak deu predikant den zegen uit, waarna men onder het zingen van het Wilhelmus het kerkge bouw verliet. Het was een plechtige en indruk wekkende godsdienstoefening geweest. Vreemdelingenverkeer Feesten. Op 1 Mei 1.1. is de inschryving gesloten voor het nationaal concours voor muziek gezelschappen De commissie kan reeds bogen op een groot succes. Daar, waar het con cours in de Beomster 27 vereenigingen om vat, waar het te Alkmaar heelemaal niet kon doorgaan, heeft onze gemeente een 26-tal inschrijvingen kunnen bemachtigen, tellende plusm. 700 muzikanten. Het heeft wel is waar enorm veel arbeid gekost om het zoo ver te brengen, doch de yverige pogingen van de commissie zyn bekroond. Als de inschry vingen voor het Turnerfeest, welke op 15 Mei sluiten, in evenredigheid een even goeden uitslag mogen wegdragen, dan belooft do actie, om onze gemeente ook eens te doen uitblinken, met schitterende feesten beloond te zullen worden. Een zeer byzonder succes vult by het concours nog te vermelden, doch hierover later. De toestemming tot het feestterrein is ver kregen, zeer tot genoegen der Commissie. Het terrein beslaat het geheele deel van de Buitenhaven, dat gelegen is tusschen het Torpedomagazyn en de sluizen. Texel's Eigen Stoomboot-Onderneming zal gedurende de 4 feestdagen telkenmale 's nachts om 12 uur een extra-boot doen varen, terwijl de Commissie in correspondentie is met de Directie der HollandFrieslandlijn, om een hunner salonbooten Zondag en Maandag te doen varen tuBschen Friesland en Helder. Een groot bezwaar blyft echter het logeeren der verschillende corpsen en turners. Ver moedelijk dient er voor een getal van 800 slaapplaatsen gezorgd te worden. Het is misschien niet moeielyk hen allen per nacht-trein te doen vervoeren, doch in deze doet zich ter dege de vraag gelden: Wat is in het belang der gemeente, hen te vervoeren, of hen zoo lang mogelyk te doen blyven. Het antwoord op deze vraag dient den doorslag te geven voor verdere over wegingen der Commissie. De schaakvereeniging ,Morphy" hield Woensdagavond in haar gewoon vergader lokaal in de sociëteit .Eensgozindheid" een wedstryd vopr hare leden. Er werd gespeeld in vijf groepen. De prjjzen (kunstvoorwerpen, schaakwerk) werden behaald door de heeren Pfalzgraaf, Jellema, Mienes, Zegel en Van Nieuwenhuizen. Na afloop werden de prijs winnaars gelukgewenscht door den voorzitter, die tevens den wenBch uitte, dat nog vele schakers in deze gemeente zich bij de ver- eeniging mogen aansluiten. Afloop der openbare verkooping, ge houden door notaris Stammes op Woensdag 5 Mei j.1. van de Ijsfabriek met daarbij be- hoorende machineriën (gasmotor, yscompresser met 3 losse reserve-onderdeelen, 2 zuigpom- pen, ijskist, koelbak, jjskiep) en erf aan de Bussingracht, hoek Yischstraat, te Helder. Kooper de heer J. R. Meyer qq. voor f6901. Koorvereeniging. Dinsdagavond gaf de „Koorvereeniging" haar tweede winterconcert. Als naar gewoonte gaf 1t programma weer een keur van num mers aan die allen zonder uitzondering zeer mooi werden ten gehoore gebracht. De koren waren vast en gaven blyk van met veel zorg en toewyding te zyn ingestudeerd. Een pret tige verrassing werd 't publiek bereid door 't zingen van 'toude Wilhelmus, als begin van 't concert, als één man rees een ieder van zijn plaats en kon zijn gedachten weer eens voor een oogenblik wyden aan 't geluk dat ons vorstenpaar en ons vaderland is te beurt gevallen. Een woord van lof ook aan de solisten die ons van 't begin tot 't einde hebben geboeid. Met de zangeres Mejuffr. Constance Lacueille uit den Haag maakten we met zeer veel genoegen kennis. Haar zang was mooi, haar stom glashelder en zuiver, terwyl haar voordraoht ons van alles wat ze gaf deed genieten. Een welverdiend applaus mocht ze dan ook telkecB inoogsten vooral toen ze na een drietal liederen, een gedicht zong toepasselyk op de blijde gebeurtenis. De violist, de heer G. Hop is voor ons allen een goede bekende. We zien en hoo- ren hem graag op 't podium. Ook nu weer gaf hy ons onberispelijk spel, mooie streek en sympathieke voordracht. De pianopartijen die dikwylB zeer moei lijk waren werden vervuld door Mcj. A. Vos die zich als degelijke pianiste reeds zoo me nigmaal heeft doen kennen, ook nu weer blijk gaf, dat do taak aan haar ^toevertrouwd, ;oede handen was. 7e zyn de Koorvereeniging en haarijve- rigen directeur dankbaar voor den schoonen avond en hopen, dat se zullen voortgaan op zoo waardige wijze de muziek te beoefenen. Garnizoen8-vermindering. Bij een organisatie en dislocatie van het leger iB o.a. bepaald Eene compagnie van een der regimenten vesting-artillerie komt in garnizoen te Neuzen. De 4de compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie, thans te 's-Gravenhage in ;arnizoen, wordt daartoe overgebracht naar keuzen. In verband hiermede wordt de 6e compagnie van hetzelfde regiment, thans te Helder in garnizoen, overgebracht uaar 's-Gravenhage. Een schadelijke dag. Het ,/Nwsbl. v. h. Noorden" schryft 't Was voor een onzer ingezetenen Woens dag 'n schadelijke dag. Koemelker O., wonen de aan den Heereweg, was ter markt geweest. Opgewekt en vol vreugde over 't mooie weer, dat de jonge vruchten, die nog pas boven den grond kwamen kyken, koesterde, keerde hy in den middag huiswaarts. In den stal was nog heel wat te doen, maar de dag was nog lang en het weer prachtig En onze koemelker spande er zich dadelyk goed voor. De jas werd uitgetrokken en in den Btal gehangen, de armen gestrqkt en daar ging het Maar onder 't werk schoot het O. in den zin, dat hij z'n portefeuille met f 180, die in den zak van de jas stak, toch maar even 'n betere plaats moest geven. O. ging naar de jas om het geld er uit te halen, doch plot seling stond hy glad mal te kyken van schrik. De geit, die in den stal stond, had de por tefeuille gevonden en toen z n baas weer bij de jas kwam, was het dier juist bezig met 't verorberen van de restder bankbiljetten, die in de portefeuille staken! Toen O. zoo'n beetje van den schrik her steld was, zon hy dadelyk op middelen om van het geld, dat de gulzige geit naar bin nen had gewerkt, nog te redden, wat te redden viel. Maar wat zou hy doen Er was byna geen middelEn al spoedig kwam de koemelker by zichzelf tot de slotsom, dat de maag van de geit niet anders dan door middel van het mes was te bereiken. En de geit werd geslacht. En in de maag van do geit was weinig meer te vinden, dat op papiergeld geleek. Alleen twee nummers van bankbiljetten van 10 gulden lagen er nog ongeschonden. Twee bankbiljetten van f 60 en één van f 40 waren verloren gegaan Reutor seint uit Stockholm De regeering diende by hot Parlement een credieta&nvrage in van 26.820 Kronen (on geveer f 18.000) voor den aankoop van 80 kub. meter Zweedsch graniet, bestemd als geschenk van Zweden voor den bouw van hot Vredespaleis te Den Haag. Een vermomde Print. Volgens een Antwerpsch blad heeft zich verleden jaar een jonge Belgische journalist, zich uitgevende voor correspondent van het blad La Pêche maritime, by een aantal Fransche en Nederlandsche visschershavens inlichtingen over visscherijzaken ingewonnen. Hij kreeg ook meermalen verlof aan boord een vischvangst mee te maken. Die jonge journalist was niemand anders dan prins Albert van België, de kroonprins, die, gelyk men weet, veel belang in de visschery stelt en haar in België gaarne vooruit zou helpen. Luchtscheepvaart. De luchtvaartlyn, waarvan men de oprich ting in Duitsohland sedert eenigen tyd voor bereidt, zal, volgens nadere berichten aan de Lokal-Anzeiger, haar uitgangspunt te Luzern hebben. Het eerste station zal Friedrichshafen zyn, dan gaat de reis over Straatsburg, Frank fort en Keulen naar Hamburg. Zeppelin's maatschappij, die wanneer hare nieuwe lucht- scheepstimmerwerf klaar is, elk jaar tien luchtschepen kan afleveren, zal de vaartuigen bouwen. Verder is er nog sprake van een luchtvaartverbinding tusschen Frankfort en Munchen. Het nieuwe luchtschip, dat in de plaats komt van het te Echterdingen verongelukte, zal over veertien dagen klaar zyn. Castro. Uit New York wordt gemeld, dat men daar zeer goede redenen heeft om aan praatjes van Castro over een in Venezuela uitgebroken omwenteling geen geloof te hech ten. Reuter seint d.d. 5 dezer uit Parys Dr. De Paul heeft aan de TempB*' mededee- ling gedaan van het volgende telegram, dat by van den Venezolaanscheu minister van buitenlandsche zaken had ontvangen betref fende het bericht over een z.g. omwenteling ten gunBte van Castro: Logenstraf de open baar gemaakte berichten. In de geheele re publiek heerscht volmaakte vrede. Een zonderlingen buit. Een dief heeft te Berlyn een zonderlingen buit bemachtigd. Terwyl een koopman in haar uit was, kwam een inbreker zyne woning binnen, opende met een looper een latafel en haalde er den geheolen voorraad haar uit, 3300 mk. waarde aan zwart, rood, blond, bruin en grys menschenhaar. Brand. Het dorp Buenoville in Frankryk is door een hevigen brand vernield. De bevolking is radeloos. De schade is zeer aanzienlyk. Terechtstellingen. Reuter heeft Dinsdag al molding gemaakt van dertien terechtstellingen, die hebben plaats gehad en welke waarscbynlyk door ander zouden worden gevolgd. Enverbei heeft ge zegd dat er ongeveer honderd menschen zouden terechtgesteld worden. Op drie vorschillends plaatsen van Stam boel waren 's ochtends vroeg de galgen op gericht. Dicht by de groote brug naar Galata, vóór het parlement en vóór de moskee van sultan Bajazed, het eigenlyke hart van Stam boel, stonden de galgen. Daar er sinds jaren geen openbare terechtstellingen waren voor gekomen, maakte de tereohtBtelling van der tien menschen op eens nog al indruk. Vóór het parlement werden o.a. opgehangen de moordenaar van den afgevaardigde Emir Arslan, verder een majoor van het jager bataljon en sergeant Hamdi. Deze laatste had op 13 April het bevel gevoerd over het bataljon, dat de parlementsleden had willen ombrengen. Die Hamdi was vóór den staats greep van 13 April herhaaldelijk in lang durig gehoor ontvangen door Abdoel Hamid. Den Men April werd hy van sergeant tot brigade-generaal bevorderd I De andere ge hangenen zyn allen onderofficieren, die hun officieren hadden vermoord. Elke terechtge stelde droeg op de borst hot vonniB van den krygsraad in groote letters. Als afschrik wekkend voorbeeld zoudon de terechtge- stelden tot 's middags blyven hangen. De terechtstelling werd voltrokken door Zigeuners. Bij elke galg stond bovendien een beul met een brandende fakkel. Een groote troepen macht zorgde voor de handhaving der orde. H. M. de Koningin. Het bulletin in de „Staatscourant" van heden luidt: Aangezien de toestand van H. M. de Koningin en van de Prinses onveranderd gunstig is gebleven, zoo zal van af morgen geen bulletin meer worden uit- (w. g.) Prof. KOUWER. Dr. ROESSINGH. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek konden we heden ons feuilleton niet vervolgen, en zyn eenige advertentiën benevens een ingezonden Btuk blijven liggen. Texel. 6 Mei. De strenge nachtvorsten in 't begin dezer maand zijn noodlottig geworden voor vele lammeren in de weiden. By sommige vee- honders vond men 's morgens in de vroegte enkele dezer diertjes, die door de strenge koude 's nachts waren bezweken. Er is dit vooijaar byzonder weinig vraag naar zeegras, zoodat er nog duizenden pakken in voorraad liggen. Reeds werd goed zee gras tegen f 1.90 a f2.per 100 K.G., een ongekend lagen prjjs van de hand gedaan. Men hoopt natnurlyk zeer dat in dezen toestand spoedig verbetering mag komen, omdat weldra de nieuwe oogst voor 1909 van het zeegras weer aanvangt. Uit de Raadszaal. Voorheen en thans... Was 'tonwillekeu rig spel der verbeelding, 't gevolg van slaap een droom 'k Kon myn oogen niet ge- looven. Toch waar... Voorheen in groepjes van drie, met de ruggen naar elkander, zoo, dat hun verschillend stemgeluid prachtig door B. en W. kon worden opgevangen, en de pers, de tribunegasten dikwyls met een paar scherp luisterende ooren moesten raden. Aan den bekend geworden klank, aan 't bewegelyk hoofd, aan de gebaren en de rich ting aller oogen kon je dan bespeuren wie van de heeren zat te babbelen. Gezwegen van 't onpleizierig uitzicht om gedurig naar al die donkere rug-figuren, hooge en lage boordjes, velerlei halzen en achterhoofden te staren... Thans een geheele veranderingen verbetering. De twee lange tafels, waartus- schen een looppad, aangesloten met die van B. en W., de twee tafels met tot den grond afhangend groen kleed, dat nu en dan golft als een styfgeworden been stiekum wordt gerekt, geven den leden alle gelegenheid om in 't vervolg naast en tegenover elkander gezellig te redoneeren, maar wy hopen zoo veel mogelyk in een toon, zeer passend by het inwendige der nette omgeving. Bij den aanvang een korte pittige oranje- speech vaH den voorzitter, waarvoor aller aandacht en grootste eerbied. Inderdaad een mooie indrukdat statig zich verheffen van zetels, al die min of meer gebogen hoofden van allerlei gestalten, met gezichten instem mend, berustend en Dan onmiddellijk daarop een nieuw moment. Achter elkander, onder geleide, zie je ze binnenstappen, onder deze omstandigheden toch zichtbaar kalm en gelaten. Op de maat van hun snelkloppende harten marcheeren ze door 't straatje van gezichten. Halt. Plechtige stilte. Twee nieu welingen zweren En na gelukwenschen, buigingen, gemom pel en knikjes van links en rechts, een paar stevige handdrukken en een praatje ter inlei ding onder-ons, hamert voorzitter een tikje aandacht voor de reeks ingekomen stukken en mededeelingen, die zonder haperen aan stonds worden gevolgd door de nos. 3 en 4, totdat no. 5, verordening vischafslag aan de orde is. Hier worden reeds enkele glazen gevuld met heerlyk water en dat voorspelt in den regel weinig goeds. Met kleine teugjes zag je ze drinken, terwyl het verzoek van eenige schippers om den verkoop van zeevisch aan den afslag om contant geld te doen plaats hebben en dat de betaling zal geschieden door geldschieters, die op last van de gemeente op te bepalen uren in het afslaggebouw zullen vertoeven werd ingeleid en eenige wyzigingen der ver ordening door B. en W. werden voorgesteld. Gevolgenlangdurig verschil van meening, herhaalde toelichtingen van den voorzitter, voorstel tot wyziging art. 14. Eindelijk stem men. Teleurstelling voor het nieuwe lid, by deze gelegenheid al spoedig van wal gesto ken. Voorstel van B. en W. ging er krachtig door. Vóór de behandeling van het voorstel in zake de telefoon verdwynt een deel van de eervol ontslagen commissie in de koffie kamer, en hoewel een hunner later mot na druk verklaart niet veel te zullen zeggen over de kwestie, daar de goede stemming, de opgewektheid hem daarvoor ontbreekt geen wonder! ontstaat er toch nog een korte bespreking eer men, ter oplossing, er toe overgaat om de f 2000 uit te geven. De melkverordening, natuurlijk niet on opgemerkt gebleven by onze talryke venters, werd, dank zy de ingediende bezwaren tegen art. 12 en 14, (bepalingen aftappen door mid del van kranen en vereischte vetgehalte), van de baan geschoven en zal zy in een volgende vergadering opnieuw ter tafel komen. Over keuring van vleesch en viBch een zeer hartig woordje. Eerst bezwaren tegen heffing van keurloon. Dan een voorstel om het verzoek der slagers in te willigen, n.1. dal loon op de helft van het by do veror dening bepaalde bedrag vast te stellen. Voorstel om keurloon te schrappen verwor pen, terwyl het halveeren door den beugel gaat Slot van de lange geschiedenismet algemeene medewerking komt de verordening in veilige haven en het vlceschetend publiek kan voor de toekomst gerust zyn. Marine en Leger. Overplaatsingen: Bootsman W. Oostendorp van «Piet Hein" op W-schip W.oord idem J. O. Oooijer van idem op idem. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali, v. Java n. A'dam, is 5 Mei Perirn gepasseerd. Flores, v. Java n. A'dam, vertr. 5 Mei v. Port-Said. Grotius, v. Java n. Amsterdam, pass. (5 Mei Perim. Java arriveerde 6 Mei van Amsterdam te Padang. Reinbrandt arriv. 4 Mei v. Amsterdam te Sabang. Billiton, v. A'dam n. Java, passeerde 6 Mei Point. de Galle. Koninklijke Hollandsche Llotd. Hollandia, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 5 Mei van Santos. Amstelland, v. Buenos-Ayres n. Amsterdam, arriv. 6 Mei te Rio Janeiro. Rottkrdamsohe Llotd. Besoeki vertrok 5 Mei van Java naar Rotterdam. Malang, v. R'dam n. Java, vertr. 5 Mei v. Antwerpen. Bogor, v. R'dam n. Java, arriv. 6 Mei te Port-Said. Tabana, v. R'dam n. Java, vertr. 6 Mei v. Marseille Visscherijberichten. Nieuwediep, 4 Mei. Aangebracht door 3 korders te zamen 20 stuks middelmatige tong per stuk 35 cent, 40 kleine tong per stuk 15 cent, 6 mand kleine schol per mand f 1,80 a f 2,50, 4 mand schar per mand 60 cent. Van Texelaars 90 stuks rog per stuk 76 a 80 Door trekkers 1600 tal haring per tal f 0,85 a f 1,80, 5 tal geep per tal f 9,50 a f 10. 32000 stuks ansjovis per 1000stuks f 11 af 11,50. 5 Mei, 20 korders met 10 tot 30 stuks groote tong per stuk 60 cent, 20 tot 70 middelmatige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 60 kleine tong per stuk 15 cent, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 2^50, 1 tot 2 mand schar per mand f 1,10. Door trekkers 200 tal haring per tal f 0,90 a f 1,45, 15 tal geep per tal f 11 a f 12. 6 Mei. 370 tal haring per tal f 0,65 a f 1,10, 25 tal geep per tal f 9 a f 13,50. 15 korders met 10 tot 20 stuks groote tong per stuk 60 cent, 20 tot 80 middelmatige tong per stuk 30 a 35 cent, 10 tot 60 kleine tong per stuk 12 a 15 cent, 1 tarbot voor f 5,50, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 1,50 a f 2,50, 1 tot 3 mand schar per mand f 1 a f 1,50. 7 Mei, v.m. 8 uur. 350 tal hnring per tal f 0,80 a f 1. Van 4 tot 6 Mei. ONDERTROUWD: P. Schellinger en A. Bruin. J. C. Schendelaar en K. Langhorst. J. Fokkens en A. H. van Dijk. D. van Leeuwen en G. Kooger. H. Tinga en F. Mijdendorp. A. R. ter Burg en G. de Vries. GETROUWD: J. Harders en J. F. Boswel. P. Biersteker en K. t. d. Wel. BEVALLENG. Wortel geb. Kootstra, z. T. Bon- tes geb. Pasterkamp, z. C. Gieze geb. Garstenveld, d. H. de Beurs geb. Vader, z. A. M P. Haringa, geb. Mattijsen, d. OVERLEDEN: Geene. Schagen, 6 Mei. Aangevoerd 6 paarden f 60 a 120, veulens f a ossen f0a 015 stieren f 60 a 150, 0 duiven f 0 a 0, 400 geldekoeien f 120 a 225, 30 vette id. f 170 a 260, 120 kalfkoeien f 150 a 265, 80 pinken f 60 a 120, 0 hokkelingen f a 0 graskalveren f a 100 nuchtere kalveren f7 a 20, rammen f u 580 schapen (overhoudera) f* 15 a f25,— 0 vette schapen f a0— mager id f a 0 lammeren f 0 a 0,bokken en geiten f a 0 magere varkens f 35 ve«« P«r Kg. 44 a 48 ct., 80 biggen f8,a 15,0konynen f0.— a 0.0kippen f 0.a 0.—, zwanen f 1300 Kg. boter f 0,52* a 0,57', 10000 kipeieren f2,75 a 3.25, 00eenden dito f0.a 0, per 100. Advertentiën gelieve men '8 morgens vóór 10 uur te bezorgen. Den llen Mei a.s. onze geliefde ouders Jacob Abbenes hopen MarIJtje Abbenes - Koorn, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen en behuwdkind: G. ABBENES. H. J. RIEMERS. T. RIEMERS-Abbenes J. ABBENES. Helder, 7 Mei 1909. Op Dinsdag 11 Mei 1909 hopen onze geliefde ouders Jacob Abbenes en MarIJtje Koorn, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog vele jaren gespaard mogen blyven is de wensch van hunne dank bare kinderen: H. J. RIEMERS. T. RIEMERS-Abbenes. Helder, 7 Mei 1909. Op den 15en Mei a.s. hopen onze geliefde ouders Johanne8 van Brederode en Jacoba Duit, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen. Helder, 7 Mei 1909. Brouwerstraat 3. Den llden Mei a.s. hopen onze geachte broeder en zuster, oom en tante Willem Grooff Maria Alida Koopman, hunne 127s-jariQ0 Echtvereeni ging te herdenken. Namens hun liefhebbende Broeder, Zuster en Kinderen, JAC. GROOFF. A. GROOFF -Kuipkb. NICOLAAS GROOFF. AGATHA GROOFF. Amsterdam, 6 Mei '09. Ondertrouwd Adrianu8 Roelof ter Burg en Grietje de Vrlee. Helder, 6 Mei 1909. Huwelijks voltr. Woensdag 19 Mei a.s. Receptie Zondag 9 Mei, van 1 3 uur. Wagenstraat 18. Ondertrouwd J. Fokkens en A. H. van Dijk. Helder, 6 Mei 1909. Huwelijksvoltrekking 19 Mei 1909. Door omstandigheden geen receptie. Ondertrouwd P. Schellinger Adsistant der Posterijen A Bruin. Helder, 7 Mei 1909. Ondertrouwd Dirk van Leeuwen Gzn. en Grietje Kooger. Helder, 6 Mei 1909. Huwelijksvoltrekking D.V. 19 Mei a.s. Heden overleed te Sneek tot onze diepe droefheid, onze geliefde moe der, behuwd- en grootmoeder Hendrikje Dokkum, Echtgenoote van j. STELMA, in den ouderdom van 58 jaar. I. J. A. VAN DER MOLEN - Stelma. W. VAN DER MOLEN en Kinderen. Helder, 5*Mei 1909. Voor de vele bewijzen van belang stelling, op 6 dezer ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie VAN DE BILT. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden, zoowel by het overlijden als by de ter-aarde-bestelling van myn geliefden zoon Marinue Chrietiaan Koch, betuig ik by deze, mede namens de familie myn hartelijken dank. Zyn diepbedroefde «moeder, WED. G. C. T. KOCH-QUAK. Helder, 5 Mei 1909. Onderofficiers-Vereeniging der Zeemacht „ADMIRAAL DE RUYTER". UITSLAG gehouden referendum i 73 vóór. 27 tegen. 7 onwaarde. Daar zich geen */t der in Nederland aanwezige leden vóór ontbinding der Vereeniging hebben uitgesproken, zal „Admiraal, de Ruyter" op den ouden voet blijven voortbestaan. Het Hoofdbestuur. HEDENAVOND VERPLICHTE REPETITIE. BELANGRIJK NIEUWS. HET BESTUUR. REPETITIE VOOR HEEREN ZANGERS (Oranjedag 28 Mei), op Maandag 10 Mei, des avonds 8 uur, in 't gebouw der NUTSSPAARBANK, Rozenstraat. Dringend verzoek allen op te komen. REPETITIE MET ORCHEST Zaterdagavond 8'/a uur in het gewone lokaal. Volledige opkomst dringend gewenecht. HET BESTUUR. Eigenaars en berijders van paarden, die genegen zyn met hunne paarden deel uit te maken van een bereden eere- wacht in een, ter gelegenheid van boven bedoelde feesten, tegen einde Mei te houden optocht, worden verzocht zich uiterlijk den lOden Mei op te geven aan de Sub- Commissie voor den optocht, Molengracht 5 of aan den heer Th. Terra te Huis duinen, onder opgave van kleur en taille der paarden welke zy voornemens zyn te beryden. De Sub-Commissie voor den optocht van het Oranje Comité uitsluitend voor gevestigd zal spreekuur houden DINSDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van 127, 3 uur. De overige uren van 8-10 en van 12—3 worden nog als gewoonlijk waar- Herdruk. By het afdrukken der reeds verschenen diensttijd zyn door de nieuwe tyd- regeling een paar onjuistheden ontstaan. Aan de koopers dezer lijst bieden we gelegenheid een verbeterd exem plaar Sn ruil te bekomen. Vanaf heden aan ons Bureau van ('t VI. Blad" verkrijgbaar. Voor de thans trekkende Staatsloterij zijn nog-gedeelten van loten verkrijgbaar bij Langestraat 64, Kanaalaveg 148. Grondig Vioolonderurije ie te bekomen, onder nader overeen te komen voorwaarden. Adres: Bureau v. d. Blad. Grondig Piano- en Orgel-onderwijs, Koningstraat Ho. 79.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5