41 MATELOTS, - PANAMA'S, INFANTERIE Koopt geen Confectie OOR DEN Z^OMER. Prachtige Dassen. Gekleurde Overhemden. DOOR BEIDER SCHULD êjSbzanBórtvx Nieuwe Biscuits PRINSESJES. „Het oude Yictualiehuis", Dijkstr. 22, R. MAALSTEED Thee Grootste voorraad van BEDDEN. 6EBRS. COLTOF, bij G. BUSSING, Zl^ll I 7.I v F. L K NEIJTS, Hoofdgracht 54. Een bewijs h. J 8eeboldt Onze Matuur-Wollen Ondergoederen •I. si. II. SMIT, Engelsche Sportpetten, Fantasievesten - Sporttruien» In het HEEREN-MODEMAGAZIJN Chemisier. - Spoorstraat 41, De alom bekende 2-cents sigaar VRAAG J. W. H. RURUP's Haarkleursel JAC- VERFAILLE, Grossier, Laborol M. H RUIJGH, Attentie11 Heden is alhier gevestigd de eerste Amsterdamsche Wasch-, Strijk- bd GlansiDrichtiog. Netto en prompte bediening. Spoedige aflevering. Billijke prijzen. Aanbevelend, Mej. 91. Wink-Middelkoop, Langesteeg 7, bij den Kanaalweg. GEVRAAGD een LEERLINGE, welke in het vak wenscht opgeleid te worden. NIFUW NIEUW Uitsluitend verkrijgbaar in ook voor engrot. onovertroffen van kwaliteit en zeer water houdend, 70, 80,90 en 100 cent per pond. Po je» wan - - 2'/, on«. In het. oude Victualiehuis R. MAALSTEED, Bijlstraat 22. Helde- Wederverkoopers provisie. BEDDENMAGAZIJN „NEDERLAND", Spoorstr.77, Binnenh. 1, Kanaalw.141, :-?xr Leveren door geheel Nederland. 1 Veerenbcd, Peluw on 2 Kussens, mot zware gewaste Veeren tijk, met 50 pord gezuiverde Veeren, een 2 persoons wollen Deken, een 2 persoons gestikte Deken, een 2 persoons molton Deken en 2 flinke Matrassen, voor den spotprijs van f 36. J&5" Men kan bij het stoppen tegen woordig zijn. 2 persoons kapok Bedstel f 10,50. 2 persoons prima kapok Bedstel. f 18,50. Zeegras Bedstelf 3,75. Kinderfedikantf 2,80. Kinderwiegenf 3,50. 1-persoons ijzeren Ledikant. f 3,60. ijzeren Ledikant f 5,25. Matrassen In allo maten, houten Ledikant. f 8,50. 2-persoons houten Ledikant f 10,50. Gaat niet trouwen alvorens deze bedden te zien. Het goedkoopste adres voor 't repareeren en schoon maken van uw Horloges, Pendules, Regulateurs en Wekkers is tijdelijk adres Windstraat I. is mijne collectie STROOHOEDEN FANTA8IEROEOEN en 8 POR TPE TT EN. Ontvangen eene nieuwe zending zéér fraaie gekleurde Heerendassen Aanbevelend, in prachtvolle dessins. dat de geurigste Sigaren verkrygbaar zyn by de Firma Wed. P. BRUIJN Wz., Spoorstraat II4V is, dat zy ruim 42 jaar dezelfde merken met het meeste succes levert en dagelyks verkoopt. H.H. Rookers! vraagt daarom: Nestor 2'/j ct. Upmann3 ct. Sport 2l/s ct. Fidelo 3 ct. Modjo 2V9 ct. Belleza 4 ct. Flor de Aroma 3 ct. Simbola 4 ct. Gloria 3 ct. Graciella. 4 ct. Lion 3 ct. Importancia 5 ct. Hyo del Monte 3 ct. Fantasia5 ct. Jamaica 2 ct. Maria Louisa 2Vs ct. El Commercio 2'/j ct. Cosmopolite21', ct. Marca Fina 2'/a c^- Regalo 21/» ct. Excelsior21/, ct. (Vorstenlanden1. (bijgon. Krulkopjes). en nog tal van merken tot aan 15 cent steeds voorradig. KLEEDERMAKERIJ. WEEZENSTRAAT 49, HELDER. Rijke keuze «oor Voorjaars- en Zomercostuums met bijpassende Fsntasievesten, alsmede prima Laken voor Uniformen. GEWAARMERKT door BOVEN'STAAND Stem pelafdruk en NEVEN STAAND Etiket! VerlirljKtoaar oy Kanaalweg 137-138. Spoorstraat 106. Wandelstokken, mm PBIJZCN. - QKGEEVENAARDF KEUZE- II lilt MAN ÏHYPEL8, MERK: in blond, bruin en zwart, geheel onschadelyk, kleurhoudend en zoo natuurlyk "mogelyk, eenvoudig in het gebruik door middel van kam men. Heele flacon f 1.50, halve flacon f 0.75. Gebruiksaanwijzing ingesloten. Verkrygbaar by Firma DE BIE—Biersteker, Keizerstr. 93. Verkrijg-baar hij: Spoorstraat 69, Helder. is het eenige middel om uw vloeren met succes stofvrij te kunnen vegen, 15 cent per K.G., by baaltje van 50 of 100 K.G. belangryk minder. Is uitsluitend verkrygbaar by Spoorstraat No. 68. voor uwe kleeding, alvorens de prijzen ge vraagd en de goederen bezichtigd te hebben bij ondergeteekende. Costumes worden ge leverd vanaf f 8.00. Voor netjes passen wordt gegarandeerd. Zeer rijke keuze Stoffen. Aanbevelend, Firma Lenghaus, Eiland Texel, Oosterend, Helder, Heerenstraat. Keizerstraat 62. FEUILLETON. 2G) EL Do rozen bloeiden nog als in den zomer de roodo waterkers liep aU vurige slan- de tuinpaden. Muriuune echter dun man, die haar loven rijk had ACHTSTE HOOFDSTUK. De roman Van llavon was in boekformaat verschenen. Door de opname in een groot, veelgelezen dagblad was hem den weg go- eflend, on in November zag reeds de derde uitgave het licht. Raven had veel vrienden onder de vak- gonooten en critici, die zijn werk gunstig bespraken. Zij dedeu het des te liever, omdat ze hunne innerlijke overtuiging kondon vol gen. „Het doet my genoegen, dat go niette genstaande jc groot succes niet ydel wordt, Raven,'' zei zijn vriend Steincr. Raven wist wel, waarom. Ilot beold van de doode vervolgde hem. Mot Mnriannc was hij kort geleden cone geregelde briefwisse ling begonnen, hij wist, dat zy oen grooteren roman onder bandon had. Daarom drong hy ook nog niet aan op hot belooido bozoek in Herlijn. Marianne werkte, en haar werk uam haar zoo geheel in beslag, dat zij al het andere daarvoor verontauhtzaamde. Jorgcn's zuster had de plaats der huisvrouw ingenomen en behield die ook na Marianne's terugkeer. Zy bestuurde de geheole huishouding, hield de sleutels eu zorgde er voor dat de rust van haren broeder door niets werd verstoord, zoodat deze dikwyls op weldadige wijze het omzichtig bestuur van de goede huisgeest ondervond. Zoo heerschte er een geheelen tyd oen gelukkige vrede in het kleine huis aan den voet van de Loll, daar ieder zich bevredigd gevoelde. November bracht veel vochtigheid, wind en nevel. Er was veel ziekte in de stad on Jörgen Hofman was de meest begeerde dok ter. Van vroeg tot laat onderweg, kreeg hy zelfs dikwijls des nachts geen rust. Marianne die by haren ingespannen geestclyken arbeid ongestoorde nachtrust noodig had, had al heel gauw na hare terugkomst in hare kleed kamer haar ledikant laten zetten zoo merkte zij woiuig van dc vele nachtelijke tochten van haren man, en Jörgen zou de laatste zijn, om over te groote drnkte te klagen. Zijn krachtig geBtel kon veel verdragen, hij groeide als 't ware ouder zynen arbeidslast en bleef tegenover zyne zieken steeds de zelfde zorg vuldige helper en warme vriend. Maar heden ging hy door den nevel, alsof alle kracht hem was ontzonken. Zyn hoofd was zwaar van het denken, zyn trotschenek werd er door gebogen. Wat had die nieuwe patiënte, wier man, een hooggeplaatst amb tenaar, corst sedert kort naar hier verplaatst, ook nog gezegd, toen hy in haar weeldorig boudoir werd ontvangen»U bent geon vreemde voor my, doktor, maar nog beter kon ik mevrouw, uwe ochtgenoote. Ik was in September tegelijk met haar in Holsteinsch Zwitserland. Ik zag haar dikwyls in gezel schap van Hartwig Raven, den beroemden schryver, wiens laatste roman tegenwoordig zoo n opgang maakt. Ik benyd uwe vrouw nog altijd om dezen vriendschappelijken om- g'infh" «Wat! Marianne was met Raven samen geweest. Met d en vreemde, van wien ze wist dat hy, haar man, hom allang zijne vriendschap had ontzegd en hem haar echt genoot had ze geschreven ,Laat mij alleen Dus niot met haar werk, neen, met Raven wilde ze alleen en ongestoord zijn. Daarom had ze hem ook na haar terugkeer niets van deze ontmoeting gezegdOf was het mis schien zelfs een afgesproken samenkomst geweest Zou hy het Marianne vragen Maar niet zoodra kwam deze gedachte by hem op, of hy verwierp haar ook weer. Eeno inwendige angst waarschuwde hem, het geheim onaangetast te laten. Als zijne vrouw Raven warmere gevoelons toedroeg, dan was ze zich zelve hiervan bepaald niet bewust. Zoo zag geen schuldige vrouw er uit. Wie een boos geweten heeft, kan zich ook niet zoodanig in zijn arbeid verdiepen dat hy al het andore daarby vergeet. Mari- anno was totaal geen hartstochtelijke natuur, zy kwam den man niet tegemoet. Neen, zij was een' anderen demon vervallen de eerzucht. Hoe stond het echter met Raven Maakte hy gebruik van de plaats, die Marianne hem als haren letterkundigen raadgever inruimde, door zich tegelyk eene plaats in haar hart te bemachtigen Van hunne briefwisseling maakte zyne vrouw volstrekt geen geheim, ja, ze liet dikwyls genoeg een schryven van Raven achtelooB liggen. Als Jörgen dit alles overdacht, moest hy de in hem opkomende verdenking als zonder grond verwerpen. Zyne Marianne, zyne trot- sche vrouw, zou nooit op een dwaalweg kunnen geraken. Hy noemde zich zeiven een dwaas om zijne onwaardige verdenking, maar nu kwam toch het verlangen by hem op, met het boek van Raven kennis te maken. Toen hy by den boekhandelaar binnentrad en den roman verlangde, zei deze„Een bijzonder werk, mijnheer de dokter. Ik hoorde, dat Hartwig Raven, toen hy het schreef, uw gast was. Toen heeft u zeker ook niet ver moed, dat hy zoo spoedig beroemd zou worden. Ja, zoo iets komt dikwyls by nacht. En zooals hy de Holmer lui hoeft getroffen Dat ver wondert my nu niet meer, want hy behoefde maar by u ter scliole te gaan. Beken het maar dokter, u is niet alleen peet geweest by het werk, maar ook medeworker. Daarom heeft Ravon don roman ook aan mevrouw, uwe ochtgenoote opgedragen." Dat trof hem als een nieuwe slag, doch Jörgen beheerschte zich en antwoordde met 't een of ander schertsend woord. En terwyl hij zich vlug naar huis begaf, legde hij zich eene nieuwe vraag voorWaarom had Mari anne ook deze opdracht aan haar voor hem verzwegen In dezen nacht werd de lamp in Jörgons kamer niet uitgedaan, met brandende oogon en gefronst voorhoofd las hy den roman, waarvan hy niets had willen weten. En toen bs hem uit had, lag hy nog in Bomber na denken wakker tot den morgen aanbrak. By het eerste morgenlicht, stond hij al voor Süver Krübbe's huis, hy moest de vraag tot hem richten die hem het hoofd brak, sedert hy Raven's roman kende, die den titel droeg De Yendatto van het Noorden." De visscher zat reeds in zynen leuning stoel hij was zeer oud geworden, sedert de dood hem zyne trouwe levensgezelliu had ontrukt. Vrouw Kriibbe sliep naast Maren, en haar man had zich ook reeds zijn plaatsje naast haar verzekerd, hy gevoelde, dat ook hy spoedig de haven der ruste zou inloopen. .Zoo, hoe gaat het, Krübbe Ik was hier juist in de buurt en kom eeiiB even aan- loopen. Ik hinder je toch niet ,Gy mij hinderen, dokter, men ziet u zel den genoeg." „Het is een harde tijd, Krübbe, het woór is te bar." „Dat schaadt niet, dokter, dun komt or eene opruiming onder onB ouden, wij moeten plaats maken voor de jongen." .Nu hoe gaat het er mee De eene roeispaan is allang versplinterd on nu wil de eenig overgeblevene ook niets meer deugen, antwoordde Krübbe en wees op zyn Btyl', verbonden been. .Laat my hot nog eens zien", verzocht de arts en maakte voorzichtig het verhand los. rDat ziet er slecht uit, ik zal je iets voor schrijven, dat de pijn verzacht. „Waartoe dat, dokter. Komt u liever nu en dan eens weer by mij. Dan vergeet ik het heen cn ook dat ik een kreupele suk kel ben." ,IIet een behoeft het ander niet uit te sluiten," meende Jörgen en ging by den oude zitten. .Wy kennen onzen Holm goed zyne vroegere i Nu, dokter. a ook iwoners niet Krübbe.'' JHHEvenals uw overleden vader. Zoo'n 'dokter is er nooit weer geweest." ,En wat kon b>j vertellen, niet Krübbe maar alleen maar aan menschen, die hy goed vertrouwde. Zooals de geschiedenis van Inge Nissen," .0, ja, dokter, die ken ik opperbest. Ze was immers de dochter van myn grootvaders zuster, die mooie sterke Inge van den Holin." „Heeft zij haren geliefde niet in een lekke boot gelokt, waarin hy verging Die schurk, Chrietiaan Bürnsen, had haar onteerd en maakte geenc aanstalten om haar te trouwen. Toen nam Inge's broer, Volknier die na den dood der ouders zijne zuster van jongs af alB een vader had versorgd, Böroson onder handen. Zy waren samen op de visch- vangst uitgegaan buiten op de Sohlei, en de golfjes kabbelden zachtjes, geen luchtje be woog en toch kwam Börnsen alleen in do boot terug. Hot lyk van Nissen werd drie dagen later aan land gespoeld. Inge's oogen moeten droog zijn gebleven, en men zegt immers dat zulk gruwzaam, stom leed aan het hart vreet en aan het verstand boven dien. Hoe zij het alleen gedaan heeft gekre gen, kon geen inensch zeggen, maar zy heeft haren geliefde gebonden en in eene lekke boot de Schlei opgevaren. Toen deze zonk, zwom zy naar den oever, want zij was sterk als een man, Ze heeft sedert geen woord meer gesproken, als een steenen beeld heeft ze jaar op jaar gezeten tot de dood haar als offer eischte. Ik heb haar nog gekeud, en eene huivering voer my door de leden, als ze hier aan den oever zat en uren ach tereen op hot water staarde. Wy jongens waren zoo bang voor haar, dat niemand het waagde haar te bespotten." „Mijn vader hield veel van haar, hy heeft het my dikwyls verteldhij zei, dat hy nooit een mooier meisje had gekend." .Onze Maren leek wat op haar, ze stamde ook immers van dezelfde familie af." „Hebt ge dr. Raven deze geschiedenis ver- Krübbe ,.'d „Ni „Neen, zooiets blyft een familiegeheim, dokter, maar u behoort tot de onzen en tot den Holm. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 4