~1 Marine en Leger Stoomvaartberichten. Vervolg der berichten slechte spijsvertering «orgtlijk? Slatin der gemeente ïeiel. M. H J Groenendijk „ZINGT DEN HEEBE'. „Halleluja", UITVOERING Goedkoop Beizen Nationalen Velddag Oranje-Nassau-Cantate v. 't Kruys, Kon. Bcsl. Bevorderdtot luit t. z. Ie kl. de luit. t. z. 2e kl. P. A. van Rees. In verband met de te Willemsoord te houden schiet- en zeilwedstrijden der Marino, van 24 Juni 2 Juli, zullen 'In in het zuiderfrontier oefenende oorlogsschepen »Reinier Claezcni, «Bever», «Hul- gia», «Dng», _Tyr«, de torpedobnotcn «Goentoer», «Uithangt, «Fok'a» en «Lamnngan», zoomede de marinekotters «Boelen», «Vooruit» en Van Goenst deze week derwaarts vertrekken, voor deelneming daaraan door de opvarenden. De officieren van administratie 1ste klasse J. 1'. Zur Muhlen en T. Akkerman c'n de officieren van administratie 2de klasse J Dolk en T. Mcyer, allen thans geplaatst in de directie der marine tc Amsterdam, zijn met 21 dezer op non-activiteit gesteld. Bij Min. Beseh. zyn dc kapt.-lult. t. z. J. Alburda en de luit. t. z. 1ste kl. C. A. Fock resp. 21 Juni en 1 Juli geplaatst in de directie der marine te Willemsoord; de kflpt.-luit. t. z II. A. Schoon hoven en de luit. t. z. 1ste kl. P. H. U. Schutte- vacr resp. 1 en 3 Juli van hunne plaatsing in die directie ontheven en op non-activiteit gesteld laatstgenoemde officier 31 Juli geplaatst als oerste- officier a. b. llr. Ms. »Schorpioon« en de luit. t. 1ste kl. F. J. van der Escli, eerste-officicr a. b. Ilr. Ms. «Schorpioen31 Juli op non-activiteit ge steld. Het pantserschip «Evertsen» is heden alhier aangekomen. Overplaatsingen, Met datum te bepalen door den Directeur en Commandant: opperschipper A. II. v. Vugt, van slleemskerck" op Wacht». W.o.; schipper J. Ilil- len, van Wachts. W.o. op «Heemskerck" en sergl.- schrijver W. J. Schouten van idem op Wachts. A.d Met 1 Juli: sergt.-torpeilomnker A. Stoer, van illeemskerck" op sEmina" en idem R. Run, van „Emma" op slleemskehck". Bij aanvang nieuwen cursus aan boord llr. M?. «Bvcrtscn": sergt-konstabcl A. Kluft, van «Piet Hein" op »\tjch"; bootsman T. v. Daclc, van idem op idem; idem A. Aaldertsz, van «Aljeh" op «Piot Ilein"; sergt.-konstabel G. Heus, van idem-op Idem en idem J. Boer, van «Belloon" op sEvertaen Met 1 Juli: schipper C. v. d. Poll, van »Vnn Galen" op Wachts. W.o, Met 22 Juni: sergt.-torpodom. I'. üontcs, van «Schorpioen" op «Vulkaan". Met 1 Julisergt.-bottelier S. Schoenmaker, van Wachts. W.o. op Wacli's. A.d. Gerepatrieerd uit Oost-Inilië per particulier s.s. oGede": sergt.-kok N. v. d. Boogaart en sorgt.- hofmeester L. v. d. Mculcn beide geplaatst aan boord Wachts. W.o. Overplaatsing van de sergeant-timmerlieden F. K. v. d. Heuvel en J. Duijvetter, op 20 Juni, in- Stoouvaart-Maatschapi'i; Nederland. Celebcs, v. A'dain n. Batavia vertr. 18 Juni v. Suez. Kon. Will. II arriv. 11) Juni van AMam te Batavia. Madura arriveerde 1V Juni van A'dam te Batavia. Grotiits, v. A'dam n. Batavia pass. 1!) Juni Gibraltar. Rembrand t, v. Batavia n. A'dam, pass. 18 Juni Perim. Dilliton vertrok 21 Juni van Saigon naar Amsterdam. Uanda, van Batavia n. A'dam, arriv. 20 Juni te Suez. Flores v. A'dam n. Batavia is'20 J. Dungeness gepass. K. Wilm., v. A'dam n. Batavia, is20 Juni Pcrim gepas. Kon. Will. 1 vertrok 19 Juni van Singapore n A'dam. Oranje, arriveerde 22 Juni van Batavia te IJinuidcn Tiinor, v. A'dam n. Batavia, is20 Juni P. d. G. gepass. Koninklijke Hollandsche Llotd. Amstclland, van A'dam naar Brazilië on Bucnos- Ayres, pass. 19-20 Juni Tenorifle, Delllaud, van Bucnos-Ayres en Brazilië n. A'dam, pass. 19-20 Juni Madera. Rijnland, van A'dam naar Bucnos-Ayres, vertrok 20 Juni van Rio-Janeiro. Rotterdahsche Llovd. Gnrontalo, v. Batnvia n R'dum, pass. 18 Juni 1'oriin. Djocja vertrok 19 Juni van Bassoin naar Rotterdam. Kediri v. li'dam n. Batavia, vert. 19 Juni v, La Pnllice, Oden toer, v. R'dum n, Batavia, pass 19 J. K. d. Armi. Hindjuni, v. R'dum n. Batavia, vortr. 19 J. v, Colombo. Hesoeki arriv. 21 Juni van Batavia te Rotterdam. Kuwi, v. Batavia n, R'dam, vertr. 20 Juni v, Marsoillc. Mennda, v. Calcutta n. Huil, vertr, 20 Juni v. P.-Said. Ophir v. R'dam n. Batavia, arriv. 20 J. te Southampt, Solo, van R'dam n. Batnvin, is 21 Juni Perim gepass, Kon. West-Indisoiie Maii.dif.nst. Pr. Wil). IV vertr. 18 Juni v.New-York n. West-Indië. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 18 Juni. Aangebrncht door 17 kor- ders 5 tot 10 stuks groote toog per stuk 75 cent, 10 tot 30 middelmatige tong per stuk 35 a 40 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 15 cent, 1 tot 4 mand kleine schol per mand f 3 a f 4, 1 tot 2 mand schar per mand f 2 a f 2,50. Door trekkers aangcbrucht GO tal haring per tal f 2,50 a f 2,05, 10 tal geep per tal f 7,25 n f 7,50, 500 stuks pieterman per 100 stuks f 1 50, 3000 kleine makreel per 100 55 a G5 cent. 19 Juni. 85 korders met 10 tot 40 stuks groote tong stuk 75 cent, 20 tot 120 middelmatige tong per stuk 30 a 40 cent, 10 tot 80 kleine tong per stuk 12 a 15 cent, 1 tot 5 stuks rog per stuk 90 cent, 10 stuks tarbot per stuk f 5 a f 8, 1 tot Ij mand kleine schol per mand f 2 a f 5. 1 tot 4 mand schar per mand f 1,75 n f 2.25. Door trekkers aangebrncht 20 tal baring per tal f 2,75 a f 3,10, 4 tal geep per tal f 7,50. Van Texelaars 90 stuks rog per stuk 90 cent. 21 Juni. Door trekkers aangebracht 10 tal ha ring per tal f 3, 20 tal geep per tal f 5,50 u f 0, 700 stuks kleine makreel per 100 stuks f 1,60. Bargelijke Stand gemeente Helder Van 18 tot 21 Juni. BEVALLEN: A. T. Tobins gcb. Veen, d. K. Kries, geb. Kramer, d. M Koopmans gcb. Krijuen, z. M Vetter gcb. Lips, d. M M. Bijl geb. Ilcckma, d. A. Hakker geb. Post. z OVERLEDEN: S 'Schooneveldt geb. v. d. Werf, 36 j. P. de Moei, 30 j. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. HELDER, 22 Juni. Naar wc vernomen is de Muziokvcr- eoniging Apollo" voornemens op Dinsdag 29 Juni een Zomerconcert to geven in don tuin van "Casino", bij ongunstig weder in don zaal. Het bulletin van den uitslag der verkiezing in het district Helder zal op do gewone wijze worden ver spreid. Hot is niet doenlijk in korten tyd 50(10 van dio biljetten tc drukken on by alle lezers to bezorgen. Wy verzoeken den winkeliers daarom dringend die bulletins, ter wille van de vele belangstellenden, voor do glazon te hangen. De uitslag der herstemmingen wordt op de gewone wijze morgenavond voor ons bureau in de Koningstraat bekend ge maakt, door middel van aanplakking op liet bord en mot de transparant. Zy, die wat laat komen, on te ver af moeten staan, raden wij aan een binocle by zich te steken. Het bulletin, vermeldende den vollodigen uitslag van die herstemmingen is des avondB aan ons bureau verkrijgbaar, voor zoover de voorraad strekt. Sjagrijnig. De heer W. R. Zits schrijft ons, naar aan leiding van bet stukje onder bovenstaanden titel, dat by als «agent on getrouw lezer" van de Morgenpost meent, dat de correspon dent van dit blad ons niet beschuldigde van opzettelijk to laat den uitslag van de Tweede Kamerverkiezing te bobben bekend gemaakt, doch slechts in vragonden vorm die ver onderstelling bad geuit. Inderdaad, een prachtige, spitsvondige rede- neering 1 In deDzelfden trant zouden wij ook kunnen vragen of de heer Zits, behalve agent en getrouw lezer, ook correspondent van dat i blad en dus do schrijver ^an dat bericht is j Aan het slot van zijn schrijven aan ons zegt hij Ik zal nu maar aannemen dat waar- schijnlyk de telegrammen vertraging hebben ondervonden, zooals li schryft, of schoon er toch ook nog andere kanalen zijn waardoor mon kan weten wat men weten wil. In plaats van dit neer te schryven, had by eerlijker gehandeld aan onze uitnoodiging tot inzage van de daarop betrekking bob bende stukken gevolg te geven. Zwemmen en Symnastiek. Wy herinneren belangstellenden aan de wedstrijden van de Marine-Sportvcrfcniging. De zwemwedstrijd wordt gebonden in bet Noordholl. kanaal, op Donderdag a.s., dos morgens ten 9 ure. De gymnastiekwedstrijd op 's Rijkswerf, op Vrijdag as., eveneens te 9 ure 's morgens. Roeiwsd'atrijd op het N.-H. Kanaal. Do roeiwedstrijd van de Kon. Marine- Jachtclub wordt Donderdagmiddag om 2 uur gehouden. In de rubriek sloepen type B 4, gorocid door adelborsten, wordt deelgenomen door vier sloepen. In do rubriek sloepen typeBl,B2 cn B 3, geroeid door schepelingen beneden den rang van korporaal, door twaalf sloepen. In de rubriek sloepen type B 4, geroeid door matrozen 3o klasse, lichtmatrozen en jongons, door elf sloepen. In de rubriek vletten, ge roeid door twee mau benedon den rang van korporaal, door zes vletten. Verder is er nog een rubriek whorries, geroeid door officieren der Kon. Marine, waaraan vormoedolijk door een viertal vaar tuigen wordt deelgenomen. Een onderscheiding. In de Algeraeene vergadering van do Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, gehouden te Amsterdam, op Zaterdag 19 Juni j.1., is op voorstel van het Hoofdbestuur, met algcmcene stommen toegekend, do corc- premie (in goud) aan den heer A. J. C. Mooy, muziekleeraar en directeur der Toon- kunstafdeeling alhier, als componist van ton gehooro gebrachte werken. Door de afdeeling Helder van bet Nod. Ond. Genootschap zijn tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering, die 2, 3 en 4 Augustus te Delft gehouden wordt, aan gewezen de hecren F. Sant en C. Stumphius en tot hunne plaatsvervangers de heeren L. v. d. Ploeg en P. Pietera. Zondagavond gaf de Mcisjos-gymna- stiekvcrecniging „Jeanne d'Arc' in hot Boudsgebouw hare eerste uitvoering onder leiding van den directeur den lieer J. G. Rosicr. De zaal was geheel met belang stellenden gevuld. Er werd goed gewerkt, 't Bevallige der oefeningen kwam zeer goed uit en menigeen zal nu een juister dunk gekregen bobben van wat men onder gymnastiek voor meisjes verstaat. Do presidente mej. J. Koppen wees in een kranige openingsspeech zoo juist op hot wcnscbolijke van die oefeningen. Ook aan de werktuigen werd zeer aardig gewerkt. De heer' liossier had zijn troepje flink afgericht. Een paar zeer aardige voordrachten boden een aangename afwisseling. Do rnuziekver- eoniging Winnubst" zorgde voor de noodigo opwekking door eenigo zeer goed gekozen nummers. O.u. bracht zy ten gehooro bet verplichte nummer voor liet dozen zomer to Zandvoort tc houden concours. Zij oogstte daarmoe een luid en welvordicnd applaus. Afloop veiling van huizen en erven, ton overstaan van Notaris H. M. Beockman, op Muandag 21 Juni, in Casino. Het woonhuis en erf aan de Scliagenstr. nr. 74, kooper J. Verfaille q.q., voor Tl 050. Het woonhuis en erf aan de Schagenstr. nr. 76, kooper J. J. Ox, voor f1080. Het woonhuis en erf aan de Vijzelstraat ur. 44, kooper J. Buikes, voor f711. Het woonhuis en erf aan de Zuidstraat nr. 41, mot achteruitgang, en het open erf aan do Achtergracht-zuidzyde, achter perceel nr. 4, kooper A. Grande, voor f1761. Ilct woonhuis cn erf aan de Oranjestraat nr. 15, met vrijen poort daarnevens, en het huis en erf achter het vorige perceel, uit gung hebbende in de brandsteeg, kooper H. Langhorst, voor f 1025. Open grond aau de Viechmarkt achter bet perceel van den beer S. Makelaar, Visch- markt nr. 12, kooper A. van Pelt q.q., voor f120. Het buis en erf aan cene brandsteeg, uit komende aan de Bassingracht nr. 46c, kooper H. Wezelman, voor f 4U0. Vier huizen en erven, gelegen tusschen de Viscb- en Vijzelstraat nrs. 45b, 45g, 45f en 45e, kooper 2 perceelen, 45f en 45e, H. K. Groen, voor f 275. Het huis en erf aan de Vijzelstraat nr. 55, kooper S. Makelaar q.q., voor f 550. Allen to Helder. Drie menschen verdronken. Op den Amstel, nabij de begraafplaats Zorgvlicd te Amsterdam, heeft Zondagmiddag een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Drie knapen, die voor hun pleizier waren gaan zeilen, verdronken. Een onbegrijpelijk treurige afloop op zulk eeu smal water Men bedenke toch, dat de Amstel zelfs voor ervaren zeilers steods gevaarlyk is. Ook deze treurige ramp is voorts voor velen weder oen le.s, toch nimmer to guun zeilen, indien men niet vooraf zich do zwem kunst heeft eigen gemaakt. En het gevaar om nog wel by stovigon wind en buiig weer met een vaston schoot te zeilen is wederom duidelyk bewezen. Vier jongolui hadden by den schuitonver- huurder tegenover hor café d'IJsbreker op do Weesporzyde, een kleinen tjottor gebuurd en ondernamen daarmede een zeiltochtje naar Ouderkerk. In .Halfweg 't Kalfje" word op den heenweg aangelegd en uitgestapt. Tegen kwartier voor drieön, terwyl tusschen Omval en Hoogosluis do roeiwedstryden van Do Amstel werden gchoudou, en een tulryko menigte op do Amsteloevers was samenge stroomd, voer hot viertal weder af, na vooraf den schoot to hebben vastgemaakt. Deze on voorzichtigheid werd hun noodlottig. Midden in het vaarwater, juist waar de Amstel een wending maakt, werd het schuitje door oen felle windvlaag getroffen, met het treurig ge volg, dat het oogenblikkelijk omstoeg. Even boorden de wandelaars laugs den Amstuldyk eu do omwonende warmoeziera hulpgeschrei toen verdwenen de drenkelingen onder het zeil- en touwwerk. De namen der drie verdronken jongelieden zijn Johannes Wilhelmus Grootegoed, 19 jaar, kantoorbediende Picter Lodewyk Scbappert, IS jaar, diamantbewerker; Adolf Hagen, 19 jaar, eveneons diamantbewerker. I)e geredde heet Paul Hendrik Scheen, 17 jaar, on is ook diamantbewerker. De moeder van Adolf Hagen, een hulpbe hoevende weduwe, wier kostwinner de jonge ZLTdTEÏ ZZX&SlEZIngezonden Mededeelingen lijk is 20 cent per regel. Een mislukte meeting. Van Liberale zijde was Zondagmiddag te BenedenKnijpe een openbare vergadering belegd, waarin de heer Koster van Den Haag ton gunste van de candidatuur-De Meester zon spreken. De zaal was op het bepaalde uur ei-voledoch de heer Koster kwam niet. Waarschijnlijk miste de boot van Torschelling, waar de heer K. Zaterdag avond voor de candidatuur-De Meester in het district Den Helder gesproken had, te Ilurlingen de aansluiting. In de zaal waren tal van socialisten" aan wezig, onder wie de heeren Leeuwenburg, vin Enschedé on Borgmeyer, die zouden debattoeren Met onderling goedvinden trad nu de beer Leeuwenburg als spreker op, die natuurlyk de candidatuur-Bergnieijer aanbeval. Een socialistisch Commissaris der Koningin. Zooals men weet heeft de Commissaris der Koningin in Friesland ontslag gevraagd, liet oudste lid van Gedeputeerden eveneens. En nu zal dus de lieer Van der Zwaag als waarnemend Commissaris dor Koningin op treden. Geboren: Cornelia Frederika, dochter van M. VETTER—Lips. Helder, 20 Juni 1909. Ie Vroonstraat 70. i Wij hebben van mej. S. van Pelt, geb. de Bes, wonende te Ilssclmnnde, Oostdijk 83. den volgenden brief ontvangen «Ilt heb veel en langen tijd aan mijn maag geleden, en om u een denkbeeld van 1 mijn lijden tc geven, wil ik u zeggen, dat ik er i toe gekomen was mij van voedsel te onthouden i om de spijsvertering tc vermijden. Voor de talryke bewyzen van belang stelling ter gelegenheid hunner 30-jarige Echtvereeniging ondervonden van Chefo, Vrienden en Bekenden, betuigen onder- geteekenden, mede namens Kinderen, bunnen hartelijken dank. K. F. E. VAN BREDA. W. HILLENIUS. Den Helder, 19 Juni 1909. Aanvaring. Londen, 20 Juni. Ten gevolge van een zwaron inist kwam do Britsche kruiser .Sappho'' in aanvaring met een onbekend j stoomschip van Dungeness. De kruiser zonk. De reddingbooton van liet stoomschip brachten 250 opvarenden van den kruiser aan wal. 1 Loydd's bureau gelooft niet, dat er menscben- j levens verloren zijn gegaan. Londen, 20 Jnni. De «Sappho" word naar Dover gesleept en in de haven aan den grond gezet. Hot schip was met zeer veel moeite dryvend gehouden, na het sluiten der waterdichte schotten en door krachtig pom pon. De aanvaring had plaats in een dichten mist. Het schip, dat met den kruiser in aan varing kwam, is, eigenaardige overeenkomst, do «Sappho", een paketboot van de Wileon- lijn. Londen, 20 Juni. i e admiraliteit deelde inede, dat niemand werd gedood of gewond bij de aanvaring. Maatregelen tot berging zijn genomen. Men verwacht dat de kruiser zonder voel moeite weder vlot kan worden gemaakt. Uit den Omtrek. Wieringen. Het was bier jU. Zaterdagavond druk, van welko drukte de a.s. Kamerverkiezing oorzaak was. In den loop der week was door de kiesverecniging .Nederland cn Oranje' te Helder een openbare vergadering uitgeschre ven in Concordia alhier, waar de heer Staal man als spreker zou optreden; tot debat waren, volgons de circulaire uitgenoodigd de heeren Dr. Koops, Ds. Bax en Joh. Bais, terwyl voorts alleen Wieringers in debat mochten komen. De heer Staalman trad op voornoemden lijd en plaats voor oen dicht bezette zaal op. ZEd. behandelde verscheiden onderwerpen on ried de kiezers o.a. aan, om zoo bet tot droogmaking der Zuiderzeo mocht komen, op schadevergoeding aan te dringen, terwijl de ontworpen daartoe nog uanhangig waren en hiermede niet tc wachten, totdat alles tot stand zou zijn gekomen. Verder wekte do heer Staal man allen op, om hun stem uit to brengon op den lieer Staalman, daar by is do volksman, daar by zou bepleiten voor de belangen dor minderen. Tevens laakte bij in zeer sterke bewoor dingen, het wegblyven van do heeren Koops, Bax on Buys, welko heel beleefd eeno uit noodiging tot debat was gezonden, doch door wie, hioraan geen gevolg was gegeven; do heer Staalman meende dus te mogen consta- toeren, dat de vrijzinnige leiders te Wieringen, niet in debat durfden treden, cn dat die leiders daarom geen vertrouwen verdienden. Van do gelegenheid tot debat word door geen der aanwezigen gebruik gemaakt. Daar aan niet-Wieringers op bovengenoemde vergadering geen gelegenheid tot debat zou gegeven worden, werd Zaterdagmiddag door de Vryzinnige Ivesvereoniging alhier in allerijl een protestvergadering belegd tegen 's avonds 8 uur gelyktijdig dus met eerstgenoemde vergadering. Ook hier een volle zaal. In hot openingswoord deelt de Voorzitter do reden mede waarom deze protestvergade ring is belegd. Daarna verkrijgt de spreker dc beer Viseer van Texel het woord die verschillende handelingen van den heer Staal man scherp critiseerde cn trachtte aan te toonen dat de heer Staalman niet is Christen democraat. Door de heeren Snel en Piek van Hel der werd voorts nog het woord gevoerd en uitgelegd de oorzaak dat zoovele kiezers van Helder den heer Staalman hebben ge stemd. Van de gelegenheid tot dobat werd door niciuund gebruik gemaakt. Wieringen. Do uitslag van de j.1. Maandag gehouden aanbestedingen is als volgt: De gunning van de levering van grind word aangehouden. Hot ryden van de grind vanaf den Oever gegund aan S. Lont voor f0.82; idem vanaf do Houkos aan Jn. Huijbers voor f 0.72. Het lossen van de grind aan den Oever, gegund aan A. M. Hegeman voor f0.47'/2 idem aan de Iloukes aan Jn. van Duin voor f 0.58, alles per M3. Hot soboonmaken van do school to Htp- polytushoof aan Wed. W. Koijzer voor f 32.50 idem van de school te Wosterland aan D. Lont Jnz. voor f27.—. Het verven van de brandspuitb .waarplaat sen te W'esterland en Stroe, gegund aan W. Lont voor f 14. To Oosterland, alhier, is een vereeniging opgericht, ten doel hebbend, financieel steun te verleunen aan do loden der vereeniging by ziekte. 20 personen traden als lid toe. Met het ontwerpen van een concept-reglo- mont werden belast de heeren Ds. Reindors, W. Hermans Wz. en S. Zomerdijk. Van 12 tot en met 18 Juni '09. ONDERTROUWD: Johannes Borgström (Heldor) en Grietje Stark (Eierland.) GETROUWD Johannes Winter (Uitgeest) en Cornelia Johanna Kooij tlloogeberg). GEBORENMaria Johanna, d.v. Pieter Willem Lap en Klasina Daalder (P.lï. Polder.) Marlinus, z.v. Cornclis Moojen en Naaltje Krjjnen (don Burg) OVERLEDEN Klaasje Vcrberne, ond 71 j jaar, gch. met IJsbrand Ran (Oosterend). Cornelis Pieter Koijzer, oud 72 jaar, wednwn. v. Trijntje Visser (den Burg.) Abraham Blom, oud 66 jaar, weduwn. v. Pietertje Hoogheid (Eierland.) Mej. S. VAN PELT, vóór haar buis te Ilsselmonde. Desondanks, niettegenstaande mijn eetlust zeer zwak was, ondervond ik telkens wanneer ik, zelfs zeer weinig, gegeten had, brandingen in de holte van mijn maag, een groote dorst en ook walgingen en hoofdpijn. Mijn slechte maag was oorzaak dat ik bloedarmoede kreeg en mijne krachten langzaam aan verloor. Eindelijk kwam het oogenblik dat ik geheel uitgeput was. en toen kon ik geen kort eind meer loopen zonder buiten adem te komen. De Pink Pillen, die ik genomen heb, na nutteloos vele andere middelen te hebben beproefd, zijn uit muntend geweest. Zij hebben tnij niet slechts tijdelijk doen beteren, manr mij een volkomen genezing bezorgd. Ik zeg volkomen, want niet alleen lijd ik nu niet meer aan mijn mang en is mijn spijsvertering heel goed, maar op een leeftijd van 56 jaren heb ik al mijn krachten weergekregen." Prijs ft.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-dépothouder voo Nederland. 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Helder en omstreken bij J. DE KOK, Middenstraat; li. DE BIE— Biersteker, Keizerstraat 93; tc Schagen bij J. ROTGANS, J. APPEL, Molenstraat: te den Burg (T.-xel) bij T. BUIJS en verder bij verschillende Apothekers cn goede drogisten. Adverten^ien Geboren: Dirk Gerardus Will8m, zoon v;tn D. KORT en W. KORT Leusden. Colonia Jatoba by Barciro Staat Minas-Geraes. Poste Restante Bello Horizonto. Brazilië, 26 Mei 1909. f Heden overleed plotseling onze i geliefde echtgenoot en vader, de Heer M. H. van Hengelaar, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, Griffier der Marine te Willemsoord. Helder, 15 Juni 1909. A. S. VAN HENGELAAR- Van Eck. NELL1E A.J. VAN HENGELAAR. FRITS H. VAN HENGELAAR. c^^ajcsasiBKarai ER*wtzi: Door een verzuim onzerzyds wordt déze advertentie eerst heden geplaatst. Adm. VI. BI. Heden overleed zacht en kalm myne geliefde zuster Maria Johanna, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Namens haar bedroefde zuster, PETRONELLA E. STRENGERS. Helder, 15 Juni 1909. Strekkende tot eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed de heer Cornelis Pieter Keijzer, Weduwn. van Trijntje Visser, in den ouderdom van 73 jaar en g 7 maanden. Namens de familie: P. KEIJZER Tz. 1 Burg, Texel, 15 Juni 1909. Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig doch hevig lijden, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jacob Bakker, weduwn. van T. KUIKEN, Ioud gepensionneerd Schipper van de Noord- en Zuidholl. Redding- maatschappij, in den ouderdom van 77 jaar en 10 maanden. Mede namens de familie, P. WEIJ. Callantsoog, Gr. Keeten, 18 Juni'09. De ondergeteekende betuigt haren har telijken dank voor de vele bewyzen van belangstelling van Collega's en Leerlin gen ondervonden, ter gelegenheid van de 30-jarigen Echtvereeniging harer ge liefde Ouders. R. W. VAN BREDA. Den Helder, 19 Juni 1909. De ondergeteekenden, erkentelijk voor de menigvuldige blyken van belang stelling, zoowel van binnen als buiten de gemeente, ondervonden by gelegen heid hunner 25-jarige Echtvereeniging, betuigen langs dezen weg hunnen har telijken en welgemeenden dank aan familie, vrienden, bekenden, Directeur en Leden van „Helders Harmonie-Kapel"in 't bijzonder aan superieuren en politie personeel op 's Rijks Marinewerf alhier. Helder, 22 Juni 1909. M. WULFFELÉ, Opzichter van Politie en echtgenoote. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde echtgenoote, dochter on zuster Susanna Schooneveldt-van der Werf, in den ouderdom van 36 jaar. Uit aller naam J. SCHOONEVELDT. Helder, 19 Juni 1909. Kanaalweg 6. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliofdo zoon en broeder Petrus de Moei, in den ouderdom van 30 jaar. Namens zyn diepbedroefde Vader, Zuster en Zwager. Helder, 20 Juni 1909. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden by het overlijden van onzen innig geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, den heer J. DE VRIES, betuigen wjj onzen har telijken dank Namens de familie N. DE VRIES-Visser. Helder, 22 Juni 1909. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank aan allen, zoowel buiten als binnen deze gemeente, voor de vele blijken van belangstelling bij hun 45-jarige Echtvereeniging op 16 Juni 1.1. ondervonden. In'tbizonder aan den Directeur en leden der muziekver- eeniging „Winnubst". L. DE KOK. A. DE KOK geb. Van Hoven. Helder, 22 Juni 1909. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen by het overlijden onzer liefde moeder en behuwdmoeder Mevr. de Wed. H. L. Kroon geb. van der Noordaa, betuigen wy onzen welgemeenden dank, J. S. A. KROON. A B. KROON BOUMA, Tevredenheidsverklaring, Ik kan my zeer tevreden over de Al gemeene Paarden- en Veeverzekering-Maat schappij te 's-G ravenbage (opgericht Zwolle), Directeur LINTHOUT, verkla ren, daar zy de schade van mijn gestor ven rund spoedig geregeld heeft. Agent en verzekerde Jb. BLANKMAN. Koegras (gem. Helder), 16 Juni 1909. Arts, is vanaf 27 Juni tot en met 10 Juli niet te consulteeren> De praktijk wordt waargenomen door dokter C. G. VAN DER LEE, Zuidstraat. Christ. Zang-vereenigino- Morgenavond (Woensdag) verplichte repetitie ten 71/» uur. HET BESTUUR. Chr. Zangvereeniging voor gemengd Koor. Verplichte Ledenvergadering op Donderdag 24 Juni a.s. HET BESTUUR. te geven door de Zing- en Reciteer-Yereen „HARMOHIE" op ZATERDAG 26 JUNI 1909, in den tuin v. „Casino". (By ongunstig weer in de zaal) Aanvang 8VS uur- BAL NA. HET BESTUUR. N.B. Begunst.igers(ters) welke nog geen introductie ontvingen, zullen ten spoe digste zulks thuis bezorgd krygen. naar den mn het LEGER DES HEILS, op Woensdag 30 Juni a.s., Landgoed „Waterland" bij Velsen. Duizenden komen! Honderden Muzikanten en Zangers! Een dag van vreugde en blijdschap. Allen welkomU wordt verwacht De bijzondere trein vertrekt uit HELDER om 6.30 v.m. Retourprijs met inbegrip van Programma en bewijs van toegang f 1.50. Kaartjes met Programma aan het station verkrygbaar van 23 tot en met 28 Juni. Programma afzonderlijk 40 cent. Nadere inlichtingen Spoorgracbt 88. OPROEP aan de Zangeressen en Zan gers hier ter plaatse By gelegenheid van het eerstvolgend bezoek van H. M. de Koningin aan Amsterdam, vermoedelyk begin Septem ber a.s., zal bovengenoemde, alhier op de Julianafeesten zoo glansryk geslaagde Cantate, door een koor van eenige duizende zangeressen en zangers worden ten gehoore gebracht. Dames en heeren die hebben meege werkt aan de uitvoering dezer Cantate hier ter plaatse, en die wenschen deel te nemen aan bovengenoemd huldebotoon op den Dam, worden verzocht zich vóór 1 Juli a.s. schriftelijk op te geven aan een der onderstaande leden van liet Comité. Betreffende goedkoope reisgelegenheid en verdere byzonderheden, zullen maat regelen worden getroffen die v. d. t. zullen worden bekend gemaakt.1' Mej. A. VOS, Kanaalweg 42. W. BOEDERMAKER, Spoorstraat 43. A. J. LEE WENS, Weststraat 74. J. H. RUYGROK, Havenplein 15a J. SPRUIT, Westgracht 47. GEVRAAGD een flinke DIENSTBODE. Adres.: Bassingracht 29. Gevraagd een flinke DAGHEID, niet beneden de 16 jaar. Adres: Kanaalweg 33. Gevraagd een zindelijke DIENSTBODE, f2.— per week, begin Juli, wegens huwelijk der tegenwoordige. Adres: Jan in 't Veltstraat No. 38. Gevraagd een flinke DAOMKlü, niet beneden 18 jaar. AdresAnkerpark 5. Mevr. CARBIN, Weststraat 27, vraagt met Juli een DAG-DIENSTBODE, boven de 18 jaar met getuigen. NET MEISJE biedt zich aan voor dag en nacht. Brieven fr. onder lett. „J 40" aan het Bureau van dit Blad. Gevraagd een WEEKSTEE voor Woensdag- en Zaterdagm:ddag. Adres: Klaas Duitstraat 28. GEVRAAGD een flinke WERKSTER voor Zaterdags. Adres: Weststraat no. 115 (huis). Een burgervrouw vraagt netfe wasschen aan huis. AdresBureau van dit Blad. Gevraagd een SLAGERüLEERLING, die eenigszins met het vak bekend is. Adres P. KROON, slager, Helder. Ter Opleiding. Gevraagd een net jongmensch in de Banketbakkerij, SPOORSTRAAT 33, C. LANGERIJS Cz. Een flinke Loopjongen gevraagd. Adres „De Onnoozele Schaapjes", Kanaalweg 148. H.H. COIFFEURS. Een nette Jongen gevraagd. Adres Joh. APPELDOORN, Dykstraat hoek Langestraat. Terstond gevraagd een flinke bCHORMMAKRRSJUNGRN, goed bekend met lapwerk. Adres: Schoenhandel „DE MAGNEET", Veldstraat 34 hoek Wilhelminastraat. Gevraagd een flinke Jongen, genegen om vier uur daags melk te venten. Adres M. RAB, Zuidstraat 84. GEVRAAGD SCHILDERSKNECHTS. Adres Joh. HUBBELING, Oostsloot- straat No. 67, Helder. Een vergevorderd Schildersleerling gevraagd. Adres J. BAKKER, Keizerstraat 20. Schildersknecht gevraagd, bij H. J. VERMEULEN, Hartestr. No. 80. Gemeubileerde Kamer. Gedurende de Kermis te Helder, wordt gevraagd een gemeubileerde Kamer, waarby gelegenheid tot zelf koken. Brieven met prysopgaaf aan H. DAVIDS, lokaal „Cérès", te Schagen. Door een Dame wordt van Zondag 4 tot en met Zondag 11 Juli by nette lieden, PENSION gevraagd, den prys van f2.— per dag, niet te boven gaande. Brieven onder letter A. W., aan het Bureau van dit blad. Voor de kermisweek kunnen eenige PERSONEN geplaatst worden in een net gezin met of zonder pension. Adres: Breewaterstraat 1. Engelsch. Een net persoon vraagt conversatieles in bovengenoemde taal. Br. fr. met prysopgave No. 83, aan het Bureau van dit blad. Drie Heeren wenschcri in kennis te komen met drie Dames om ge noeglijk KERMIS te houden. Goheim- houding verzekerd. Br. onder motto „Kermis" aan bet bureau van dit blad. Een mooie, Irissche Slaapkamer te hoor voor 1 of 2 personen, liefst 2 vrienden. Ook gelegenheid voor Tooneel- gezelachappen. Br. onder lett. „W.a aan het Bureau van dit Blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2