Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Zaterdag 10 Juli 1909. ...1, 7 Juli. Gisteren vergaderden hier vele personen in «Hótel Texel", om te luisteren naar de uiteenzetting van het doel der Middenstand- Enquette. De Burgemeester, de heer Mr. W. F. Hiddingh heette allen welkom, inzonder heid den heer Baron van Wijnbergen, voor zitter van een der drie afdeelingen voor de Enquette. Op zeer duidelijke wyze werd medegedeeld, welke middelen de commissies aanwenden, om tot een goed rapport te kunnen komen. Daartoe dienen alle handeldrijvenden mede te werken en vooral te zorgen de vragen lijsten goed en uitvoerig in te vullen. De heer J. Ruibing, gemeente-secretaris, werd uitgenoodigd de leiding op Texel voor zijne rekening te willen nemen, welke uit- noodiging werd aangenomen. Spreker gaf als zijne meening te kennen, dat er uit deze beweging voel goeds voort kan komen, als het onderzoek naar wensch mag slagen, waarom aller medewerking werd ingeroepen Nadat nog enkele vragen beantwoord wer den, sloot de heer burgemeester met een woord van dank tot den spreker en met de beste wenschen voor de Enquette, de ver gadering. Texel, 8 Juli. Bij de stemming voor den gemeenteraad werden heden tot leden herkozen de hoeren J. S. Dyt, D. Dros en H. W. Keesom, met 578, 669 en 839 stemmen. De heeren D. P. Bakker en C. Keijser Cz. verkregen 282 en 137 stemmen. Gekozen in de vacature-Dikkers, de heer J. Kikkert P. Pz., met 400 stemmen. De heer C. J. Scharenb'urg verkreeg 353 stemmen. Wierlngen. De heer Ds. Onnes heeft zijn beroep naar War ga aangenomen. Dinsdag j.1. word door de schoolkinderen van de 2 hoogste klassen der scholen te Hippolytushoef en Oosterland een reisje ge maakt naar Amsterdam. Hoewel het zich 's morgens slecht liet aanzien bleef het weer toch nogal goed. Na van het vele bezienswaardige in «Artis' volop te hebben genoten, begaf het gezel schap zich per tram naar het Rijksmuseum. Daarna werd in een volksgaarkeuken warm eten gebruikt, wat zich na zulk een vermoei- enden dag, goed liet smaken. Nog een wandeling door een deel der stad en de tijd was aangebroken om de terugtocht te aanvaarden. Ruim half acht bracht de motorboot «Maria Anna" het nu vermoeide gezelschap aan de Haukus terug, waar de welwillend beschik baar gestelde rijtuigen wachtten om allen hoogst voldaan naar huis te voeren. Deze dag zal de kleinen ongetwijfeld lang in her innering blijven. De geneesheer R. L. H. Koops zal den 15den dezer van hier vertrekken, om zich te Amsterdam te vestigen. De heeren Ds. Bax en Ds. Reinders alhier, komen voor op het drietal te Eenigenburg. Anna Paulowna. Naar wy uit goede bron vernemen, wor den pogingen in het werk gesteld om te Breezand een tuinbouw-wintercursus op te richten. Het onderwijs zal gratis worden ge geven. Uitslag van de stemming voor 3 gemeen teraadsleden, gehouden Woensdag 7 Juli. De heer R. Blankevoort 227 st., de heer Jb. Stammes 242 st., de heer Jn. Blauboer 189 st., de heer H. v. Haaften 164 st., dus gekozen de heeren Blankevoort, Stammes en Blauboer. Door de harddraverij-vereeniging „Voor uitgang zy ons streven" is besloten op den Maandag van Kermis te Breezand een hard draverij te houden, waaraan alleen paarden uit deze gemeente mogen deelnemen. Door de ,ringrijderijvereeniging" is beslo ten op den Dinsdag van Kermis te Breezand eene ringrydery te houden om kunstvoorwer pen. Een van elk paar moet in deze gemeente wonen en men moet ouder zijn dan 16 jaar, Groentenveiling van 6 Juli. Aardappelen 149 mud f 1,95 a f 1,70 per mud. Bloemkool 850 st. 17.75 a f4,50 de 100. Chalotten 180 bos f2,75 a f 1,90 per 100 bos. Sla 775 krop f 0.75 a f0,50 de 100 krop. Wortelen 1050 bos f 2,45 a f 1,85 de 100 bos. Aardbeien 73 mand f5,50 de 100 mand. Peulen 144 pond f 8,25 a f 6,75 de 100 pond.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5