Bpejsel vaa ,'T VLIEGEND BLAADJE", fan Mag l inlas 1909 Texel, 31 Juli. Door (le Noordzeevisschers wordt sterk geklaagd over de slechte vangsten in dozen zomer. Nooit te voren was do visschcrij zoo onbevredigend als thans. Ontdekken de kust- visschers nog eens een gunBtige plek, dan duurt het maar kort of de stoomtrawlers komen daar niet alleen alles wegvangen, doch de netten dier schepen schenen zoodanig den zeebodem om te ploegen, dat ook 'taas der visschen er te loor gaat en er gedurende weken geen vangst meer komt. Do heer D, uit Eierland, Zaterdag met zijn rytuig op weg zynde naar den Burg, terwijl een paar meisjes met hem mede reden, was zoo ongelukkig met het voertuig om te Blaan. Gelukkig bekwam geen van drieën letsel van eenige beteekenis, doch het rijtuig werd grootendeels vernield. Texel, 2 Aug. Zaterdag j. 1. werd te Oosterend aanbe steed het bouwen van een vischpakhuis, voor de vereeniging Wilhelmina", op den haven- dijk te Niewediep. Inschryvers waren A. Krijnen te Helder f 4773. D. de Cock 4626. W, de Jong 4576. J. Duinker 4528.— R. N. van Os 4173. P. Kor* r 4444.— J. Spruit ii H 4436. Gebr. van Pelt t ii 4420. A. de Kort Oosterend t 4200. P. Timmer 4199. Th. v. d. Sterr Helder 3939.— J. J. Schoeflfelenberger te Helder 3939. Na gehouden loting met den heer Th. v. d. Sterr werd het werk gegund aan den den heer J. J. Schoeffelenberger. Wieringen. De heer W. Bruul secretaris dezer ge meente, heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd ter verkrijging van het diploma als gemeente-secretaris. J.l. Vrijdagmorgen brak brand uit in de woning van Alberlus Keijzer in de Normer, vermoedelijk door het in brand geraken van een petroleumstel. Slechts met moeite kon de echtgenoote van Keijzer de kinderen reddenhuis en inboedel werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Anna Paulowna. Tydens het afbreken der stoomdraaimolen is deze door den sterken wind in elkander gewaaid, waardoor belangrijke materieele schade werd geleden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Do jongeheer N. Benema is geslaagd voor het toelatingsexamen tot den tweejarigen cursus aan de Zeevaartschool te Helder. De heer C. Kejjzer, ambtenaar ter secre tarie, is geslaagd voor het examen voor gemeente-secretaris. Groenteveiling van Vrijdag 30 Juli. Aardappelen 123 mud f 1,20 a f 1,per mud. Bloemkool f8,a f3,50 per 100. Chalotten 75 bos f3,— a f3,50 per 100 bos. Wortelen 1250 bos f 1,60 a 1,40 por 100 bos. Peulen 264 pond f 5,50 a f 2,per 100 pond. Doppers f 5,50 a f 4,per 100 pond. Groote boonen f 0,65 a f 0,50 per 1000. Slaboonen f0,10 a f 0,07 per 100. Morellen f4,per 100 pond. Kruisbessen 6 cent per pond. Aalbessen f6,a f4,por 100 pond. Gemeenteraad van Texel, gehouden 31 Juli 1909. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennis geving de heer Kcesom. De voorzitter, do heer Mr. W. F. Hiddingh, Burgemeester, opent de bijeenkomst, en stelt aan do orde I. Onderzoek geloofsbrieven nieuw inko mende leden. De heeren Bakker, Dikkers en Mets vormen de Commissie en onderzoeken de geloofsbrieven van de heeren D. Dros, H. W. Keesom, J. S. Dijk en J. P. Kikkert. Na onderzoek rapporteert de heer Bakker tot toelating, daar alles in orde bevonden is. Aldus wordt besloten tot goedkeuring en wel met algemeene stemmen. Aan de Commissie wordt dank gebracht. Alsnu worden de no tulen gelezen en goedgekeurd. II. Mededeclingen. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten tot goedkeu ring van wijzigingen der begrooting. b. Verzoek van den heer J Ruibing, se cretaris der Gemeente, om verlof van 7 Aug. tot 4 Sept. a.s. Wordt toegestaan. c. Verzoek van ingezetenen te Oudeschild, om de lantaarn bij »het Buurtje'' den ge- heelen nacht te wUlen laten branden met het oog op de garnalenvisschers. De voorzitter meent, dat het beter is een leuning op het bruggetje aan te brengen. De heer Zym noemt hot eene zoowel als het andere onnoodig. Ten slotte wordt het overgelaten aan B. en W. III. Aanbieding gemeenterekening over '08 De rekening zal bij de leden circuleeren. De heeren Dikkers, Dros en Langeveld zul len haar onderzoekon. IV. Goedkeuring rek. Algem. Weeshuis '08. Wordt met algemeene stemmen goedge keurd. V. Goedkeuring rekening Algem. Armb. '08. Wordt mede goedgekeurd. VI. Voorstel tot het doen van betaliugen uit het fonds voor onvoorziene uitgaven, be grooting '08. De voornaamste posten worden genoemd. De gehoele som bedraagt f 837,05. Met alge meene stemmen wordt het voorstel aangenomen. VII. Voorstel tot verkoop van grond te De Hoorn. De verkoop betreft 120 M3. on- genummerden grond. Voorgesteld wordt hiervan 90 M.2 te verkoopen aan S. Zoete lief voor f 30 en 30 M.2 aan H. Schoenma ker voor f10. Met algem. stemmen goed gekeurd. VIII. Idem tot aankoop van grond te Den Burg. Dit betreft een stukje van een paar M.2 by het erf van den heer Boekei tot verbreeding van de straat. Het wordt aan gekocht voor f25.— IX. Idem tot aankoop van grond langs den weg WaalOudeschild. J Hier en daar was van landerijen van ver- schillende personen eon hoekje noodig tot verbreeding van den pas beharden weg. Het geheole bedrag Ï9 f 174,94. Tot den aankoop wordt besloteD. X. Voorstel tot vaststelling van den naam van een tweetal straten. Met algemeene stemmen wordt besloten de straat tusschen Oudeschild en do Haven te noemen Havenstraat, en dio tusschen den Schilder- en Halleweg te Den Burg Julia- nastraat. XI. Vaststelling kohier schoolgeld 3e kw. "09. Wordt vastgesteld tot oen bedrag van f775.50. Uit een praatje bleek, dat men de tegenwoordige schoolgeldhcffing niet adrem vindt. Onder wijzigingen zal gedacht worden. XII. Benoeming onderwijzeres te Do Waal. Uit 21 sollicitanten zijn op de voordracht geplaatst de dames J. W. Taaie, te Hilver sum A. Dousma, te Zuid-Eierland (Texel) E. Bakker te Den Burg (Texel)C. J. W. Burger, te Utrecht; K. Stufiers, te Midden- Beeraster. Bij eerste stemmingA. Dousma 5. E. j Bakker 4. en J. W. Taaie 1 stemmen. Bij tweede stemmingA Dousma 5. E. Bakker 5. Het lot besliste ten gunste van Mej. E. Bakker. XIII. Reclames etc. Hoofd. Omsl., dienst '09. Eenige verzoeken om afschrijving wor den toegestaan. De reclames zouden met gesloten deuren behandeld worden. Vooraf volgde rondvraag: De heer Dro3 vraagt, of, nu de heer Dik kers den Raad gaat verlaten, een ander lid in de Commissie voor onderzoek stichting Zeevaartschool aangewezen kan worden. De heer Zijm zal zitting in die Commissie ver krijgen. De heer Zijm zegt altijd nog niets te zien van tram, kanaal of vergrooting haven. Hy zou gaarne een deskundige commissie werk zaam zien. De voorzitter zegt, dat voor haven- verbetering hard gewerkt wordt, en dat men stellig spoedig resultaat zal zien. De heer Zijm zal afwachten. De heer Dros zegt, hulde te brengen aan het Dag-Bestuur voor de verbetering van den weg bij den Driesprong. Niettemin zal een steenen paardenpad meer afdoende zyn. De voorzitter zal den wenk ter harte ne men. Hierna wordt de vergadering gesloten. Bnrgelijke Stand der gemeente Teiel, Van 24 tot en mot 30 Juli '09. ONDERTROUWD: Goene. GETROUWDKlaas Eelman (hot Noor den) en Grietje Bremor 'Oosterend.) GEBORENPieter Dirk, z.v. Jan Corne- lis Roeper en Cornclia Marie Keysor (den Burg.) Murina Jannette, d.r. Jan Witvliet en Johanna Platvloet (don Burg.) OVERLEDENJan Schumaker, oud 73 jaar, weduwn. v. Jantje Bispinck (den Burg.) LEVENLOOS AANGEGEVEN: ëën.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 5