Herman nrypels. J. J. tl. SMIT, Iedere Pfaff-IVaaimachlse De W it's Verf. Sanaalweg 187-138. - Spoorstraat 106 Verbroken Zegels. Duizend Briefkaarten Spoorstraat 41, HELDER. levering van alle goederen onder volle garantie. Enorme sorteering. Eigengemaakte Linnenkasten, Heen lekke banden meer, H DE WIT. Firma Lenghaüs, worden verkocht in prijzen van f 3,95 tol f I3 .iO, met steeds grooter succés. iklleen verltoop draagt als Bewijs van echtheid dit FABEI0KB- ¥SEK alsmede de naam PFAFF in groote gouden letters. B(j aanschaffing eener naaimachine moet men niet uitsluitend op den prys zien. Eene minderwaardige machine is aan vele gebreken onderworpen, werkt slecht en veroorzaakt by weinig arbeid meer onkosten, dan de besparing in den aankoop uitmaakt. Wie werkelyk billyk koopen wil, kieze eene Pfaff-Naai machine die de hoogste volmaaktheid bereikt heeft. De Pfaff-Naaimachines zyn van algemeene bekende degelijkheid en ver eenigen met lichte, geruischloozen gang eene buitengewone groote duurzaamheid. Allo dêolen zyn van de beste grondstoffen vervaar digd en met de grootste nauwkeurigheid en betrouw baarheid bewerkt. Do Pfafl'-Naaimachinea zyn voor vele doeleinden te gebruiken, zy naaien, stoppen en borduren en worden in verschillende uitvoeringen voor huishou- dolyk gebruik, naaisters en verdere industrieele bodryven geleverd. Pfaff-Naaimachines alleen verbrygbaar by SCHULMAIJER Zn., Helder, 88-90 Spoorstraat 88-90. Een bewijs dat de geurigste Sigaren verkrygbaar zyn bij de Firma Wed. P. BRUIJN Wz., Spoorstraat 114, is, dat zy ruim 42 jaar dezelfde merken met het meeste succes levert en dagelyks verkoopt. H.H» Rookersl vraagt daarom: Jamaica 2 ct. Maria Louisa 2'/g ct. El Commercio 2'/» ct. Cosmopolite. 2Va ct. Marca Fina 2'/g ct. Regalo 2l/t ct. Excelsior21/, ct. (Vorstenlanden). Nestor Sport Modjo Flor de Aroma Gloria Lion Hyo del Monte 2'/, ct. 2'/, ct. 21/, ct. 3 ct. 3 ct. ct. ct. (bijgen. Krulkopjes). Upmann Fidelo Belleza Simbola Graciella. Importancia 5 ct. Fantasia5 ct. 3 ct. 3 ct. 4 ct. 4 ct. 4 ct. en nog tal van merken tot aan 15 cent steeds voorradig. FEUILLETON. 3) Zy keek met zekere spanning naar haar broeder, terwijl do handelsraad stilstond, met buide bandon op den rog, en beducht hoe hij het zou aanleggen om hot gewichtige nieuws te zeggen. Gelaat en toon waren plechtig, toen liij begon Kluns maakte mij heden mot iets be kend, waarop ik niet voorbereid washy heeft my vorzocht u daarvan kennis te geven. Hij brengt my vandaageeno schoon dochter. Hy hield oven op. Hot gelaat van Fransje verbleekte zy keek haar broer aan, als wou zij zeggen: «Wat heb ik je gezegd en keek toen weer voor zich om hare ontstel tenis niet zoo to laten blyken. Nu, zoo moet hot gaan, llapto liobert er uit, zich in een stoel neerlatend. En met wie wil hy trouwen Rrookman draalde met het antwoord. Hij bedacht, dat, hoewel hy in het geheel niet met het nieuws was iugenomen, hy zich toch moest voordoen alsof deze schoondochter hem welkom was, al ware het alleen maar om haar de achting en liefde der jongere kindo ren te verzekeren. Ik was geheel verrast, toen Klans mij haar naam noemde, vervolgde hy, voor zich kykond, maar haar stand is eervol. Ik weet het reeds, papa, viel Robert hem in de rede. Ik heb het echter niet wil len geloovenmaar de kranten wisten het reeds vroeger dan wijhedenmorgen las ik, dat Juffrouw Wandel het toonoel zou vorla- ten, om te huwenDat wij echter het geluk zouden hebben Hij zweeg booB en met een minachtend gelaat. Gij zult baar welkom heeten, want zy zal vandaag met Klaus aan onzo tafel ver- schynen. Myn oude Joost heeft helaas laten afzeggen, daar hij zich onwel gevoelt. liobert sprong op, liep, met de sporen knetterend, naar het venBter, kruiste do ar men en keek naar buiten. Nu wordt het mij duidelijk, waarom Klaus plotseling smaak gekregen heeft in het toonoel. Ik zag hom meermalen wanneer Wandel zong liy applaudiseurde als een dolle, ofschoon hij niets van muziek verstaat; mij ging hy uit den weg. Aan vcreordors ontbreekt het haar nietzij is oen uardig persoontje van ongeveer vier en twintig jaar. Een van onze officieren maakte haar druk het hof en nu zou ik er my in moeten schik ken, wanneer hy van ono verlangde by ons binnongeloid te worden Slechte het kletteren van zyne sporen ver ried, dat hy zacht op den grond stampte. Ik zou het niet eens durven wagen myn eigen broeder het af te raden, wanneer er nog tyd toe was, hy behandelt my nog steeds als een domme jongen Weet jo wat in haar nadeel vroeg zijne zuster, die had gezwegen omdat zy het bekommerd gelaat haars vaders had opgoraerkt. Op kunstenaressen hoeft men altyd wat aan te merken. Had Klaus deze dom Hy slikte het woord in. Maar kom, ik wil geen kwaad van myne f 1.60 contant. C. DE BOER Jr., HELDER. II iCLDHI A Haar herstel Ier. 99 I Beproefd middel tegen liet uitvallen en tot bevordering der her- groei van het hoofdhaar, blijkt steeds het beste. Per flacon 50 cent. Alleen verkrygbaar by T. VAN ZUYLEN, Spoorstraat. Coiffeur. zuiverst, aangenaamst Tandmiddel' geeft hagelwitte tanden. 25 en 16 ets per doosje. Verkrygbaar by Coiffeurs, Drogisten en Firma De Bie -Biersteker, Keizerstr.93. Aanbieding*. Beschrijving van de gemeente Helder, Huisduinen en het Nieuwediep van af de aloudste tijden, met een plaat, voorstellende de haven het Nieuwediep bij het binnenkomen der Bataafsche Vloot in het jaar 1795. Voorts een idem in het jaar 1875 en een kaart der gemeente. Zy, die deze merkwaardige plek aan Hollands Noordpunt willen leeren kennen koopen nu het boek, by uitgave voor f4.- en thans voor slechts 12.-. Dit aanbod is tydelyk en nog weinige exemplaren zijii voorhanden. By aanvrage van buiten, geschiedt na ontvangst van f 2.25, de zending van het hoek franco door de Uitgevers BERKHOUT Co., te Helder. Mpeciaal adres voor complete Fiferst billijke prijzen. Vraagt prijscourant. ibsbbsbbJ netjes afgewerkt f 36, Meubelmakerij van P. GO VERS, SPOORGRACHT 28-29. W Vraagt J. W. H. RURUP's Medisch Haargroeimiddel „EXCELSIOR". Wettig gedeponeerd. Dit is 't eenig doeltreffend middel tegen kale plekken, uitvallen der haren en haarziekten. Het staat on der contróle van het Chemisch Bureau en wordt door verschillende H.H. Doctoren aanbevolen. Ver krygbaar in heele flacons ad f 2. en halve flacons ad f 1.25 by firma DE BIE BIERSTEKER, Kei zerstraat 93. als ge ze laat. prepareeren met „HEVFA", Verkrijgbaar bij alle rijwielhandelaren. ZIE DE RECLAME-PROEF Honingstr. 49 De meest gevraagde en voordeeligste zuivere bereide Verf is Qevestigd 1876. Febriek Helder. Verkrygbaar gesteld by de Heeren: A. KORFF Azn., Kanaalweg; H. DE WIT Jrz., Keizerstraat 13, (direct by 't Spoor); TEXEL: P. BOON Mz., Cocksdorp; A. ELLEN, Oosterend; WIERINQEN Wed. KALEVELD; JOH. TAKES Tz., NoorderbuurtKOEGRAS: D. MAREES; 'T ZAND ZIJPEP. RUIS; IJMUIDEN: D. C. KAAN; SCHAGEN: J. WARDE NAAR, Regentenstraat. En gros. Verzendingen naar alle plaatsen. En Detail. Magazijn en fabriek BINNENHAVEN 74, HELDE K. lleeds van af den vroegen morgen, Is het zwoegen, zweeten, zorgen, Voor een luttel beetje geld. Maar dit noemt men concurreeren Doch ondanks dit al mijne Heeren, Kunnen wij U konstateeren Dat wij leveren goede waar, Gelooft ge het niet, probeer het maar. Aanbevelend, Oo.terend, eilend TEXEL. Heerenkleeding Keizerstraat 62, HELDER, naar maat. aanstaande schoonznBter vertellen. Ik weet ook niets zekers Eene dame van den schouw burg hoeft altijd het vorooodecl tegen zich. Hy zei dit wat zachter, om zyn vader te sparen. Fransje bewoog hem daartoe door een smeekenden blik. Zij had berouw over hare vraag. Op haar vader toetredende, legde zij hem de hand op den schouder en streelde hem de wangen. Papa, zoide zij op kinderlijken toon, daar de zaak nu reeds zoo ver gevorderd is, beloof ik u, dat ik haar vriendelyk zal ontvangen, en Robert zal het ook doen. Wel licht wordt Klaus er wel gelukkiger door; hoo ouder hy wordt, hoo minder hij is uit to staan. Aardig zal ze wel zynwanneer zij dus verstandig is en hem weet to behan delen Wat een gebabbel zal dat in de kazerno geven, zoodra het bekend wordt! mompelde liobert bij zichzelf. Wat zal luitenant Von Fellonthin er van zeggen Die hangt zoo aan haar De bediende berichtte juist, dat KlauB met eene dame aangekomen was. Nu, dan slechts moed gevat 1 bromde Robert. De handelsraad stond op en trok aan zijn vest. Fransje keek bezorgd naar hem. Dus voorwaarts, kinderen, ontvang haar! Ik kom zoo dadelijk, zei hy. Wees lief voor haar. Fransje wierp nog oen blik in den spie gel, maakte den kanten strik op haro borst in orde, haalde diep adem on ging Robert voor. Een aangenarao verjaardag, mompelde hij doch hij was besloten de zaak van don besten kant op te nemen. In de deur ontmoette Fransje reeds de verloofde haars broeders, met een grooten rniker van de mooiste rozen in de hand, eeD door schoonheid, jeugd en toilet schitterende verschijning, waarvoor het jonge meisje een seconde laag in verrassing en bewondering stilstond, in hare verwarring nauwelijks de vriendelijke woorden hoorend, die de gast tot haar sprak. U zyt hier hartelyk welkom bracht zy cr eindelijk uit, de kleine hand aanvattend, die haar bijna ODtstuimig werd aangeboden. Papa zal zoo dadelyk verschijnenRobert, mijn broer zeide zy, naar dezen wijzende. Robert kwam in militaire houding naast zijn zuster staan, met kennerblik scherp ky kond en te vergeefs een spoor van poeder zoekend op haar gelaathy zag hare groote, diep liggende, vurige, donkere oogen, waar uit het lichtte als vuurpijlen, haar helder, op de slapen met donkerbruino lokjes bedekt voorhoofd, hare frisscho roode lippenein delijk haar hoogst phantastisch zomerhoedje, met de eenvoudigste bloempjes opgemaakt, en haar mooie, classieke gestalte, omsloten door een perzikkleurigo zomurjapon. Ook hij kwam er nu pas toe; haar zooveel mogelijk in den gezelschapstoon een compliment te maken, toen haar terugloopen en omkijken hem deed begrijpen, dat zyn vader was bin nengekomen. Do oude heer was spoedig over de eerste moeielijkheden heen, want Laura Wandel snelde op hem toe, hem den mooien ruiker aanbiedend en met hare klankrijke stem, een mezzosopraan, eene toespraak houdend, die den ouden heer het eerste oogenblik trof, want hij kwam onwillekeurig onder den in druk dezer verrassende verschijning, waar aan alles samenwerkte om zyne zinnen in de war te brengenj Hy was voorzeker op de ontvangst eener kunstenares voorbereid, maar zijn prozaïschen zoon kennende, was hy op zulk een moedige keus niet bedacht geweest. De glanB in haro levendige oogen werkte betooverend op hem de geur van den ruiker, dien zij hem gege ven had, bedwelmde hem bjjnade klank harer stem was melodieusde bevalligheid die zy ten toon spreidde droeg het overige er toe by. En toen nu deze prachtige dame zijne hand greep en die met kinderlijken eerbied aan hare mooie roode lippen wilde brengen, verhinderde hy dit mot kracht, boog zich tot haar neer en drukte haar een kus op het voorhoofd. Hij was gevangen, zyn geheele gevoel was slechts bewondering. Hij reikte zwijgend Klaus de hand, die, trotsch op dit tooneel, naast haar ging staan, terwijl Fransje hem opmerkzaam den zwaren ruiker afnam en Robert, stilzwijgend toekijkend, het kleine kneveltje tusschen zyne vingers draaido, waarin hy door hot binnontreden van een door hem genoodigden schoolvriend gestoord werd. De handelsraad maakte nu aan de ontvangst een einde. Hy nam den arm zijner toekom stige schoondochter en leidde haar onder galante woorden aan tafel, haar de plaats naast zich aanbiedend. Het ijs was hiermee gebroken en Laura Wandel in den familie kring opgenomen. Klaus was nog nooit zoo verheugd en te vreden geweest als nuhet onderhoud was zeer levendig, Laura wist het te leiden. De oude heer keek heimelijk dikwijls naar haar en dan leek het somwijlen, alsof er een wolkje over zyn helder voorhoofd streek. Hij tocht in de trekken van het mooie schepsel, en wellicht had hy daarin iets gevonden, wat hem droevig stemde. Hy verlangde naar een gelegenheid om met haar over hare familiebetrekkingen to spreken, doch in deze oogenblikken kon hij het gesprek niet daarheen leiden; dat kon beter in den tuin gebeuren, waar men koffie sou drinken. Alles ging dus goed. Robert kreeg met zyn kameraad, Otto von Schimmelpfcnnig, door den champagne een vroolijke bui en deze wekte hem op tot een heildronk. FranBju had zioh by het dessert naast haar aanstaan de schoonzuster gezet en babbelde met huur over allerlei zaken. Klaus bleef in de boBto stemming; voor zyn vader was hy beminne lijker dan ooit en zoo werd eindelijk do tafel geëindigd. Toon ging Fransje arm in arm met Laura over het balkon, de anderen voor, langs een trap den tuin in. Werkelijk een lieve verschijning! Do handelsraad keek hen beiden aan. Gij weet toch wel iets van hare familie vroeg hij aan Klaus, die naast hem stond en den rook van een heerlijke regalia in don zonneschyn blies. Zy is afkomstig uit een koopmans fa milie, die niet onbemiddeld moet geweest zyn, want zy heeft hare vorming tot kunstenares te Milaan ontvangen. De walging van het tooneelleven, dat met zoo menige vernedering verbonden is, deed haar besluiten, het toonoel vaarwel te zeggen. De woorden van zijn zoon stemden hem tot nadenkenhij leunde met de kin in do hand. De stralen der zon wierpen juist door het omringende loof verblindende schitterin gen op zyn gelaat waarvoor hij de oogen sloot. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 4