CASINO-GEBOUW GROOT ZOMERCONCERT, Na afloop BAL Aan de Leden der Ned. Her?. Kerk Doopsgezinde Kerk. G V.„St Christophorus' „Helder s Mannenkoor" Hepeöür miBBSTUEDSEEll. Twee Jongens gevraagd Marine en Leger. Qerepatriëerd uit Oost-Indië: stoker-majoor P. J Annart en geplaatst aan boord Wachts. A'darn. Overplaatsing. Na 1 September: bootsman W. van Dok, van «Van Speijk" op «Zeehond" en idem A. P. W. de Graaf, van «Zeehond" op «Van Speijk", Met 1 September: sergt.-konstabel A. Kluft, van «Aljeh" op «Ileemskerck", idem J. II. Klop, van «Ileemskerck" op «Dellonaen idem W. van Kngelen, van Bellona" op »\tjch"; sergt.-seiner C. J. van de Waals, van «Friesland" op Wacht schip te Amsterdam. Met 12 Augustus: sergt.-torpedomaker C. J. Negenborn, van «Friesland" op «Koningin Emma" en idem K. Wiegel, van «Koningin Emma" op «Friesland". Dij de Kol.-Rerserve te Nijmegen wordenden 14 Augustus beëedigd en in functie gesteld 47 bij het leger in Ned.-Indiè benoemde officieren, onder wie 34 van de inf., 2 van de cav., 7 van de art. en 4 van de genie. De kapitein ter zee E. de Haan heeft Woensdag te Willemsoord het bevel aanvaard over Hr. Ms. pantserdekschip ■Frieshuid". De ofi. van gezondheid 2e kl. S. Citroen en de luit. ter zee 2e kl. G. J. Wijers zijn geplaatst in de directie der marino Willemsoord. Rij beschikking van den minister van marine zijn de navolgende plaatsingen, overplaatsingen enz. gelast: officier-machinist der 2de klasse J. Zwart, thans geplaatst te Vlissingen, 10 dezer op non-activiteit gesteld officier-machinist der 2de C. van Cool, 14 dezer in activiteit gesteld te Vlissingen bij de fabriek der Kon. Maatschappij «de Schelde"; officier-machinist der 2de klasse T. de Jonge 14 dezer geplaatst aan boord Hr. Ms. «Reinièr Claeszen"; luitenant ter zee der 2de klasse O. D. T. de Ridder, 14 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms «van Galen" adelborst der 1ste klasse tl. J. van der Stad, 14 dezer geplaatst aan boord Hr. M. «Neptunus". Stoomvaartberichten. Stoom v a a rt-M a a tsch appi j-Nederlan d. Ambon, v. Java n. A'dam, arriv. 11 Aug. te Marseille. K. W. 1, v. A'dam n. Java, is 11 Aug. Quessant gepass. Java arriv. 11 Aug. van Hamburg te Amstnrdnin. Rembrandt, v. A'dam n. Java, vertrok 10 Aug. v. Suez Oranje arriv. 10 Aug. v. Amsterdam te Sabang K. W. II v. Java n. A'dam, vertrok 10 Aug. v. Genua, Koninki.ijke IIoli.andsche Lloyd. Zaanland, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres, vertrok 10 Aug. v. Lissabon. Eemland vertrok 11 Aug. v. Amsterdam n. Brazilië en Buenos-Ayres. Frisia, v. Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 11 Ang. van Rio Janeiro. Frisia, v.. A'dam n. Buenos-Ayres, arriv. 11 Aug. te Santos. Hotterdamsche Lloyd. Bengalen, V. Java n. R'dam, vertr.11 Aug. v. Marseille. (lorontalo, v. li'dam n. Java, arriv. 9 Aug. te Bariy. Sindoro, v. H'dain n. Java, arriv. 11 Aug. te Marseille. Menado, v. R'dam n. Java, vertr. 11 Aug. v. Suez. Ternate, v. Java n. R'dain, vertr. 11 Aug. v. Padang. Rindjuni, v. Java n. R'dam, vertrok U Aug. v. P.-Said, Solo vertrok 11 Augustus v. Java naar Rotterdam. Malang, v, Batavia n, R'dam, vertrok 12 Aug. van Djeddah. Kon. West-Indiscue Maildienst. Prins Willem IU, van Paramaribo naar A'dam, passeerde 10 Aug. St. Michaels. Marktberichten. Sohagen, 12 Ang. Aangevoerd 7 paarden f60 a 180, veulens f a ,21 stie ren en ossen f 120 a f 200, 0 duiven f 0 a 0, 60 geldekoeien f130 a 21 ft, 89 vette id. f 180 a 300, 50 kalfkoeien 1 160 a 250, 0 vaarzen f a 0 hokkelingen f a - 0 graskalveron f a ,50 nuchtere kalveren 1'7 a 20, rammen fa schapen (overhoudors) f a f 870 vette schapen f 18' a 22.50, 240 magere idfS a 14, 225 lammeren f 5.af 11.0 bokken en geiten f a 0 magere varkens f a 80 vette id. per Kg. 48 a 56 ct., 60 biggen f9.a 13.50, 0konijnen f0.— a 0.—, 200 kippen f 0.25 a 1.50, zwanen f 800 Kg. boter f 1.20 a 1.30, 9000 kipeieren f3.25 a 3.75, 100 eenden dito f3.60 a por 100. Visscherijberiohten. Nieuwediep, 10 Augustus. Aangebracht door 35 korders 5 tol 10 stuks groote tong per stuk t 1, 10 tot 30 middelmatige tong per stuk 50 a 00 cent, 5 tot 10 kleine tong per stuk 20 cent, 1 tarbot voor f 7,50, 1 tot 5 stuks rog per stuk f 1,35, enkele manden kleine schol per mand f3,50. 1 tot 4 mand schar per mand f 1,75 a f 2, 5000 stuks pieterman per 100 stuks f 1,15 a f 1,50. 11 Augustus. 0 korders te zaaien met 30 stuks groote tong per stuk f 1, 60 middelmatige tong per stuk 60 cent, 50 kleine tong per stuk 20 cent, 2 mand kleine schol per mand f 4, 12 mand schar per mand f 1,75 a f 2, 2000 stuks pieterman per 100 stuks f 1 a f 1,25. 12 Augustus, 42 korders met 5 tot 10 stuks groote tong per stuk f 1,10, 10 tot 40 middelma tige tong per stuk 50 a 00 cent, 10 tot 30 kleine tong per stuk 20 cent, 8 stuks tarbot per stuk I 5 a f 7, 1 tot 10 stuks rog per stuk f 1,2! enkele mnnden kleine schol per mand I 1,50 f 4, 1 tot 4 mand schar per mand f 1,75 a f 2, 2000 stuks pieterman per 100 stuks f 0,90 n f 1. Burgelijke Stand gemeente Helder. Van 10 tot 12 Augustus. ONDERTROUWD: A. van Straulen en A. Bosch. J. A. Verboom en J. N. Ryst. GETROUWDG. H. Christiani en A. Tompot. II. Reekers en II. Vonk. G. Prins en H. J. Berg. I'. v. d. Leek en A. P. Geus. A. C. Soewald en E. M. van "Ier Brugge. J. Meijer en H. E. Iloogendooi n. BEVALLEN: J. v. d. Weide geb. v. d. Zee, d. A. S. Bcekma geb. Beijcr, z. S. van Wilpo geb. van Seventer, d. E. Plooij geb. Omis, d. G. Evèrts geb. Bos, d. P. van Veen geb. den Das, d. II. Srhwitters geb. Bielsma. z. A. Engelsman geb. Eijsman, d. OVERLEDEN: D. Griek wed. G. Buis, 60 j. E. C. Bakker, 4 m. Vervolg der berichten. HELDER, 13 Augustus. De bewoners van Kanaalweg, Loods gracht en een gedeelte Motengracht, hebben zich vereenigd in comité, om te trachten op Koninginnedag en op den concertavond op 't Ilelderech Kanaal, deze wegen te illumi- noeren. Tot bestuur worden gekozen de heo- ren S. Coltof, VoorzitterP. J. A. Klopper, secretariB en A. K. Kokelaar, penningmeester. Uit goede bron kunnen wij hot gerucht tegenspreken, als zou de heer Zander bedankt hebben als hd van den Raad dezer gemeente. Ontslagenop verzoek, wegens vol brachten diensttjjd, eervol uit 's lands dienst, do bootsman by het marine-etablissement te Soorabuja, J. Schoende opziener voor de politio bij het marine-etablissement te Soera- baja, A. I. Orisius. Op 's ltyks werf te Hellevoetsluis zyn toegekenda. de gouden medaille wegens 36-jarigen dionst met gratificatie van f 100 uhii den scheepmaker-voorman .1. do Rnoy, do werfsjouwors M. M. Touw en J. Mos en don oonsorveordor L. Wuystor; b- de zilveren medaille wegens 24-jarigen dienst met grati ficatie van t'50 aan den schryver le klasse A. Knoot. Met ingang van 1 September is do 3de lichlwachter aan boord van 's Rijks lichtschip «Haaks," J. Krijnon, overgeplaatst als licht- wachter bij 's Ryks kustverlicliting te Kiorland op Texel. Aan dat gedeelte van het eind-examen voor II. B. S. met 5-j. c., hetwelk te Alkmaar gehouden werd, namen 79 candidaten deel; 1 trok zich terug, '21 werden afgewezen, aan 57 werd het getuigschrift uitgereikt. Tot dezen behoorden do volgende leerlingen van II. B. S. te HelderI. J. van den Bosch, J. S. Boom, J. C. ten Noever de Hrauw, F. E. A. Hazebroek, A. C. Roem en D. Leyen. IJmuiden, 11 Augustus. Een Katwijksche liaringlogger rapporteer de hedenmorgen by binnenkomst dut de Katwijksche bomschuit 28 «Zonder vlijt geen Zegendoor een Engelschen stoomtruw'.er overstoomd en gezonken was. L)e trawler redde de bemanning en zette koers nuur een Engelsche haven. De stoomtrawler ,B N 52 Alert" welke onlangs door de Stoomvisscherij //Prima Vera' werd aangekocht is thans onder Hollandsche vlug gebracht met dun naam «Y M 15öOtono." De stoomtrawler .R O 3 Voorwaarts" welke door den beer J. N. Klein is aangekocht werd verdoopt in »Y M 156 Ireno". Rijkslandbouw-winterschooi. VVy vestigen de aandacht onzer lezers op de Rykslandbouwschool te Schagen, van welke onderwijsinrichting wij een uitvoorig programma omvingen voor den cursus 1909 "910. Doel van het onderwijs is, om aan komende landbouwers in de gelegenheid te stellen, op weiuig kostbare wyze do noodige theoretische kennis van hun bedryf te ver krijgen. Tot de school worden als regel toe gelaten jongelieden, die den leeftyd van 16 jaren hebben bereikt. Zy moeten eonigo ken nis bezitten van de praktijk van akkerbouw of veehoudery en bovendien een exameu afleggen in rekenen, Nederlandscbe taal en lezen. De school bestaat uit twee klassen. Iedere klasse kan in één winterhalfjaar wor den doorloopen. De vakken van onderwijs zynCl. kennis van don grond, grondbewer king en grondverbetering, b. bedrijfsleer, c. boekhouding, d. veevoeding, e. bemestings leer, f. zuivelbereiding, g. scheikunde, h. dierkunde, i. plantkunde, j. plantenteelt, k. groeutentcek, l. natuurkunde, m. ooltteeltj n. buóordeclingslecr of raskennis, 0. veefok kerij, p. gezondheidsleer, q. rekenen, r. Ned. taal. Gelegenheid wordt aangeboden, zicli in bot melkonderzook meer in het bijzonder tc bekwamen. Wie niet het ondorwys in alle vakken wensebt te volgen, kan toehoorder worden by het onderwys in die vakken, die hij wensebt te beoefenen. Behalve de direc teur, de heer C. Nobel, rijkelaudbouwleeraar voor Noord iiolland, zyn aan de school nog een zestal leeraren verbonden. Slechte Aardappelen. - De Streek (N.-H.), 12 Augustus. De aard- appelhandel, anders zoo druk om dezen lijd van 'tjaar, staat hier thans bijna stil. Ten gevolge van de aardappelziekte, die maakt dat belangrijke partijen werden afgekeurd, heeft de marktvereeniging „De Tuinbouw voorloopig do aardappelveilingen gestaakt. Ook te Hoogkarspel is de aanvoer van geen beteekenis. Men hoopt dat er spoedig een gunstige verandering in deze malaise komt. Secretaris-generaal v. d. Houven van Oordt. 's-Gravonhago, 11 Augustus. Do nieuw be noemde secretaris-generaal van het departe ment van koloniën, de heer v. d. Houven van Gordt, die op het oogenblik van zijn benoeming in Ned.-Indiö vertoefde tor tydelyke waar neming der betrekking van gouveriiemeiits- secretaris, is 15 Juli uit de kolonie naar Nederland vertrokken en zal in do tweede helft der maand Augustus hier ter stede aankomen. Hy zal zyn nieuwe functie mot 1 September aanvaarden. De opvolger van Gouv.-Gen. Van Heutsz. Men seint ons: Met ingang van 16 dezer is Hr. Ms. Minister van Koloniën Idenburg benoemd tot Gouverneur-Generaal van Oost-Indiö en do heer De Waal Malcfïjt op denzelfdon datum tot Minister van Koloniën. Onderstand aan militairen. Dank zij dou van de regeering verkregen steun is het hoofdbestuur dor Koninklijke Vereeniging van gepensionneerde onderoffi cieren en minderen van het Nederlandscbe leger, ten doel hebbende het geven van onderstand aan militairen, geponsionneerd vóór de wet van 1877, en aan hun weduwen, thans in staat aan de hulpbehoevende oud- kameraden, die gepensionneerd zijn in den rang van onderofficier, jaarlijks f 150 toe te leggen, terwyl aan hen, die gepenBionneerd zyn in den rang van korporaal en daar be neden, respectiovelyk f 120 en f 100 als bijslag op hun pensioen verzekerd is. Déze byslag wordt voldoende geacht, evenals de toelage aan de hulpbehoevende weduwen van leden der vereeniging, die weldra op flPO por jaar zal worden vastgesteld. Na 80 jaar is het doel, waarvoor de vereeniging werd opgericht, bereikt, waarom do bydragen van do onderoflicieron en minderen van hot leger nu 31 dezer niet meer zullen worden geïnd. Ds verdwenen gouden tientjes. Naar wij vernemen hoeft de beambte der Nederlandscho Bank, die geschorst werd in verband met de verdwyning van een aantal gouden tientjes, dezer dagen gepoogd zich in de Kerkstraat van het leven te borooven, De bovenburen bemerkten een gaslucht, welke uit de woning van den beambte scheen te koinen. Zij waarschuwde de politie, deze verschafte zich toegang tot de woning en vond den bewoner bewusteloos liggen, terwijl de gaskraan opengedraaid was. Men slaagde er in de levensgeesten weder op te wekken en daarop werd de man naar het Binnen-gasthuis overgebracht. Naar aanleiding van deze poging tot zelfmoord werd hy door den commissaris van politie in de le sectie, den heer W. L. 11. Koster Henke, gehoord. Dezen deelde hy mede uit moedeloosheid gehandeld te hebben. Vrouw en kiud hebben hem naar aanleiding van het gebeurde aan de Nederlandscho Bank ver laten, hij is zooals men weet, geschorst, on nu zag de man geen uitkomst meer. Zijn toestand is bevredigend. Onderscheidingen. Door den Duitsclien Keizer is do Duitsche Kroonorde in verschillende klassen verleend aan de liueren mr. A. II. Bruudt, burgemeester van RhedenC. J. de Lang Evertsen, go- moonte-secrotarisJ. Vermeulen, kapitein der marechaussee te Arnhem W. Tas, directeur van het post- on telegraafkantoor te Do Steeg G. D. J. Harman, stationschef aldaar, on J, Bitter, rentmeester van Twiekol te Delden, Zyne Majesteit do Duitecho Keizer hoeft verleend, behalve het grootkruis van den Rooden Adelaar aan zijn gastheer, de Prui sische Kroonorde 4de klas, die te Kloef reeds uitgereikt was, 'aan 's graven schoonzoon, don erfgraaf Castoll-Rüdenhausende Duitsche Kroonorde aan den rentmeester, van Mid- dachten, den heer L. A. liuys en aan diens confrater, den heer Hugo PoorOnan, admi nistrateur van Weldam. Verder zyn aan de chefs van het personeel to Middachten, bij voorbeeld ook aan allen die in den stoet bedienden, den clief-koetaier, koetsiers, voor rijders, jockey's enz medailles in dezelfde Kroonorde verleend. De Keizer heeft aan luitenant Bonman, directeur van de Koninklijke Kapel, die het bezoek opluisterde, een paar gouden man- chetknoopen met paarlon kronen geschonken. Koninklijke Militaire Academie. Tengevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vorgelykend examen dor adspiranten, bedoeld bij art. '25 onder II der wet van 21 Juli 1890 tStbl. no. 126), voor toelating als cadet by de Koninklyke Militaire Academie te Breda, komen voor eone plaatsing by deze inrichting, tegen 20 September e.k., voorloo pig in aanmerking, voor: infanterie hier te lande: J. A. Ilauer, J. C. T. Motké, R. T. Overakker, J. A. Timmerman, J. A. de Jongh, W. G.Zwolle, F. K. Bedet, W. van der Ent, W. D. Vonc- ken, D. Hooft, P. M. Geraerds Thesingh; b. cavalerie hier te lande: W. G. M. Schmidt, jhr. A. van der Goes, jhr. IJ. 1>. C. Quarles van Ufford, A. R. C. Bijvoet; c.artillerie hier te lande: W. H. J. M. de Vos. J. Sibinga Mulder, D. van den Berg, J. E. Grosjean, II. A. J. G. Kaasjager, L. Ezer- inan, J. Huybens. J. Sanders, jhr. G. M. M. Alting van Gousau,jhr. W. G. L. van Spongier, A. L. T. J. Vogolsang, D. J Burger, P. T. J. Huberts, J. F. Scbultink, N. J. H. M. van Middendorp, L. B. Zon, G. A. A. de Voogd, D. W. P. Gielen, W. H. Houwing, J. Govers, J. H. van der Dussen; d. genie hier te lande: W. A. Gravelaar, G. F. E. Riers, G. C. Kools; infanterie in Nederlandscli-Indiö: W. B. Bisschoff, J. W. G. van Hengel, J. A. Verknyl, W. J. de Veer, A. J. Ilillen; f. cavalerie in Nederlandscli-Indiö: H. J. A. Kamps g artillerie in Nederlandscli-IndiöH. Sluytor h. genie in Nederlandsch-Indië11. A. Vis- man, F. Bronsing. Paul Kruger. Den Hen Juli is te Pretoria de sterfdug van Paul Kruger herdacht bij zijn graf. Ten aanhoore van oen talrijke schare sprak ds. Bosman er over //den grootsten staatsman dien Znid-Afrika nog had voortgebracht", over ,den vader des vaderlands on don vader des volks" en hij legde een krans op het graf, op de linten waarvan to lczeu stond «S. J. P. Kruger van zijn volk" on «Ons kan nooit vergeet nie.' Na hom sprak dr. Los uit nuam van de Nederlanders en legdi ook een krans op het graf, waarop de woorden stonden//President S. J. P. Kruger, Van Nederland." Spoorwegen op Sumatra. Naar het «Bat. Nbl." verneemt, heeft de regeering bij het opperbestuur ingediend de voorstellen voor den aanleg, als begin van een honderd kilometer -lange baan op Suma tra, aanvangende te Telok Botong. De kosten van deze aanleg worden geschat op f 8.000.000. De bedoeling is natuurlijk, dat do volksver tegenwoordiging niet aanstonds gesteld zal worden voor de goedkeuring voor het geheele Sumatra spoorwegplan, hetwelk, zooals men weet, minstens honderd millioen zou kosten, maar dat niettemin die vertegenwoordiging zich principieel over den aanleg van do groote stamlijn op Sumatra zal uitspreken. Processie te Keulen. Zondag had to Keulen ter gologonhuid van de sluiting van het eucharistisch congres een groote processie plaats. Hot geweldige gedrang van do menschenmenigte door deze processie op straat gelokt, is oorzaak geweest van tal van verwondingen. In de nabyhuid van den Dom, waar het gedrang het grootst was, vielen niet minder dan 400 menschen in zwym. Op de Neumarkt ongeveer 100. Tien kinderen werden overreden Twee personen worden door zonnesteek getroffen. Het ver keer uit de omstreken was zoo reusachtig, dat met 550 aankomende en vertrekkende treinen aan de eischen van het verkeer nau welijks kon worden voldaan. Teokenend voor de geweldige herrie en drukte uan het station is de mededceling, dat meer dan dertig rei zigers gewond worden door het plotseling dichtslaan van coupédeuren. Luchtballon „Albatros." Maandagnamiddag om 4 u. 30 had te Turyn de opstijging plaats van den reusachtigen luchtballon «Albatros'die bestuurd werd door den heer Piacenza en den luitenant der genie Mina. Het doel was het tot dusvor bereikto hoogterecord te slaan. Do opstijging had succes. Er werd een hoogte bereikt van 8500 Meter, dat is bijna de dubbele hoogte van de Mont Blanc. Om acht uur Maandag avond daalde do ballon naby Milaan ueér, Een hevige brand. Een vreeselyko brand, waarbij tientallen menBChenlevens in gevaar verkeordeu, woedde gisteren te Schüneberg bij Borlijn. Gisternacht ontstond brand iu oen kelder van oon huur kazerne to Schöneberg. Do brand werd eerst ontdekt toen hot vuur de trappen reeds be reikt had, zoodat toen do brandweer ter plaatso kwam, de trappen reeds niet meer begaanbaar warou. Zware rookwolken dron gen de verschillende appaitcmenten van de huurkazerne binnen en onder de talrijke bewoners van het huis ontstond eou paniek. Hartverscheurend was liet hulpgeroep der beangste menschen, die niet wisten hoe zich te redden. Met kracht begon de brandweer het reddingswerk, Meu riep de lieden toe niet uit de vensters te springen en mot reddingsladders drong men nu vun buiten het brandende gebouw bitineu. Zoo werden 15 menschen door middel van reddingstrouwen gered. Iulusschcn drongen andere brandwachts met rookmaskers voorzien het brandende huis binnen, overal luebt makende om den rook te verspreiden en intusschen het blus- schingswerk volvoerende. Aan dit krachtige optreden van de brand weer was het te danken, dat geen dor tachtig bewoners van het huis eenig letsel overkwam. De staking in Zweden. Do Stockholmsche correspondent van de «Kölnische Zeitung* seinde Dinsdag, dat men daar in lioogero kringen er ook algemeen ontstemd is over do verkeerde voorstellingen, die er in het buitenland over do staking in Zweden verspreid zyn. De toestand is er niet zoo erg. Aan loeltocht hooft hot nog nergens ontbroken. Waterleiding, gas, olee- tr sch licht, telegraaf, telefoon, spoorweg, dat alles is volkomen in orde goblevon en zal 't blijven. Er is geen gevaar, dat do uitvoer van erts aanmerkelijk zal verminde rende ertsbooton hebben bemanningen in dienst genomen, die buiten de stakings beweging staan. In het algemeen kan men zeggen, dat de staking benedon de verwach ting der deelnemers is gebleven meer dan 220.0U0 personen hebben er zich wol niet bij aangesloten. Aldus het ollicious lykeude bericht der ,K. Ztg." Te Gothonburg is het stoomschip «Mon- tebcllo* aangekomen met 50 Engelsche dok werkers. De «Vossische Zeitung4 verneemt Stockholm, d.d. 11 dezer dat lieden staking van het grootste deel van het spoorweg personeel werd verwacht. Met bestuur hoopt echter do voornaamste treinen aan den gaug te houden. Reuter vernam gisteren daar entegen nit Stockholm, dut men niet langer voor een staking uan de sporen vreesde. Do kranten te Stockholm verspreiden gc- hectografoerde blaadjes in vele duizenden. Alleen Nya Dagligt Allehanda geeft een klein gedrukt blad uit. «Göteborg's Handel- etidning4 blijft uitkomen haar personeel wil voorloopig niet staken. Ook in enkele andere provinciesteden zullen er kranten verschijnen. Uit den Omtrek. Texel, 12 Augustus. De eigenaars der oesterbedden alhier dervinden tegenwoordig heel wat last door het aangroeien van zeegewassen aan de oesterschelpen. Indien deze gewasschen, die snel groeien, een bepaalde afmeting hebben verkregen, beginnen zy met hoog water te drijven en beuren de oesters mee van den grond. Om nu te voorkomen dat dan de stroom zulke oesters meevoert en verloren doet gaan, moeten de eigenaars der oester bedden herhaalde malen tijdens laag water de aangegroeide oesters ophalen en ontdoen van de zeeplanten, welke er zich aan heb ben vastgehecht. Van den Texelschen bodem zijn ruim 175 Hectaren met hout beplant. De maatschappij tot Staatsboschbehcer heeft van deze uitge strektheid 147 Hectaren in gebruik, welke bijna uitsluitend met dennen zyn bezet. Voor bezoekers van elders levert dit dennenwoud in wording een prachtig schouwspel op. Vooral wanneer men een duin in dit boachterrein, Fonteinsnol gebeoten, beklimt. Menigeeu brengt thans bij voorkeur oen bezoek aan dit punt. Wieringen, 12 Augustus. Door bot bestuur van hot Heemraadschap werd herbesteed, het verhoogon van 2 per- ceelen wierdijk. Aannemers worden do liee- ron: J. Metselaar, voor do Hoelemerdijk ad. f 25.on N. W. Poel, voor de Haukusdyk ad. f60.-. De Rijks-najaars-hcngstenkeiiring zal alhier worden gehouden op 2-'5 September a s. Wegens periodieke aftreding van do heeren S. S. Mulder, J. N. Keijzer en P. Kcijzer, bestuursleden van de hengstenvereeniging «Wieringen', werden herkozen de heeren J. Keijzer on P. Keijzer. In de plaats van de lieer S. S. Mulder, die niet meer in aan merking wenschte te koinen, werd gekozer. le heer S. C. Bakker. Anna Paulowna. Groenteveiling van Dinsdag 10 AuguBtus. Aardappelen 116 mud f 1,50 a fl per mud, Bloemkool f7,50 a f4 per 100. Wortelen 950 bos f2,10 a 12 per 100 bos. Andijvie f 1,20 per 100 krop. Peulen f4 a f2 per 100 pond. Doppers f3 a f2 per 100 pond. Zilveruien f4 per 100 pond. Groote boonen f 0,60 a f 0,40 por 1000. Slaboonen 88000 ii 4 ct. per 100. Kruisbessen 4 ct. per pond. Aalbessen 5 a 4 ct. per pond. Jacobus A. Attinga 611 Anna Heijdenrijk hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woens dag 25 Augustus a.s. Venlo, Straalscheweg 49a, f1q ,nq Helder, Breewaterstraat 4, lLó AUg' uy' Receptie Zondag 22 Aug., van 1—4 uur Breewaterstraat 4. Bij dit nummer een bijvoegsel. behoort Kort Verslag van de vergaderingen der Tweede Kamer. Het Kort Verslag der vergaderiugen van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai verschijnt in den avond van eiken dag, waarop de Kamer vergadert. De abonnementsprijs bedraagt fl Men abonneert zicli voor don tijd van een geheel zittingjaar. Voor do verzen ding van het Verslag aan de abonnen- ten binnenslands is geen port verschul digd. By bestelling van ten minste honderd abonnementen te gelijk, bedraagt de prijs per exemplaar 50 cents. De verzending van het Verslag binnenslands geschiedt ook in dit geval portvrij, mits de adres sen van hen, voor wie de exemplaren bestemd zijn, door dengene, die de abon nementen bestelde, aan den Directeur der Algemeeue Landsdrukkerij worden opgegeven. De prijs van losse nummers van het Verslag bedraagt 10 cents. Alle betalingen voor het Korte Verslag geschieden bij vooruitbetaling De aandacht van hen, die reeds voor de Zitting 1908 -1909 op het Kort Verslag zijn geabonneerd, wordt er op gevestigd, dat het noodig is om, wan neer zij ook gedurende de nieuwe Zit ting het Verslag weder wenschen te ontvangen, zich opnieuw te abonneeren. en dat het, met het oog op eene ge regelde toezending van het begin de Zitting af, gewenscht is dat tijdig te doen. Wij stellen de inteekening open op dat „Korte Verslag" en willen trachten aldus 100 inteekenaren hijeen te krijgen. Op die wijze kunnen belanghebbenden dat Verslag 50 cent per zittingjaar bekomen. Men gelieve ons zoo spoedig mogelijk te berichten of men van dit aanbod gebruik wil maken. Opgaven daartoe te zenden aan ons Bureau in de Spoor straat. Advertentiën gelieve men vóór 10 uur te bezorgen. morgens Advertentiën. Den 25stG" Augustus hopen onze geliefde ouders Johannes 1. Heijdenrijk en Cornelia Numeijer, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare Kinderen. Helder, 13 Augustus 1909. Ondertrouwd H van Straalen en A. J Bosch. Helder, 12 Augustus 1909. Huwelijksvoltrekking 2G Augustus u.s. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor al het voor komende Timmer- en Metselwerk. H. BLOM, DIJKWEG 1 Westplein. Geboren Geertje Henderlka, dochter van N. W. BORN en G. BORN van Mansum. Venlo, 11 Aug. 1909. Heden overleed plotseling, onze geliefde moeder, behuwd groot- en overgrootmoeder, Mej. de Wed. W. A. Overtoom-van Hees, in den ouderdom van ruim 80 jaar. J. B. PISCAER, Echtgenoote en Familie. Helder, 12 Aug. 1909. Heden overleed onz lieveling Eduard Cornelis Bakker, in den leeftijd van bijna 5 maanden. Helder, 12 Augustus 1909. C. BAKKER en Echtgenoote. DEM HELDER. Zondag 15 Augustus 1909 door de M u z i e kvereeniging „WINNUBST", den schitterend verlichten tuin van het CASINO-GEBOT) IV. Aanvang 't avonds 81/* uur. (CASINO-ORKEST). VRIJ ENTREE. Programma's aan het lokaal verkrijgbaar. Heden werd ons ouderhart diep getroffen, door dat onze jongste lieveling Gerrit, in den jeugdigen loeftijd van bijna 5 jaar, het ongeluk moest treffen, zijn dood te vinden door het over rijden van een Verhuiswagen. Helder, 7 Augustus 1909. Namens hun diepbedroetde Ouders en Broeders, P. MUNIER. G. MUNIER-KEET. Onzen hartelljken dank aan allen, die ons by het droevig ver lies van onze lieve Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder hunne zeer ge waardeerde belangstelling betoonden. JAN VAN AMESFOORT Koningstr. 13 en Familie. Helder, Aug. 1909. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan diegenen, die ons zoo trouw terzijde hebben gestaan by het droevig ongeluk, onzen lieveling Gerrit overkomen, en ook onzen harte lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming by 't zoo smartelijk verlies. Namens zijn diepbedroefde ouders P. MUNIER. G. MUNIER-Keet. Helder, 12 Aug. 1909. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 15 *UG voorm. 10 uur, Ds. J. D. J. IDENBURG, Herv. Predikant te Amsterdam. ZONDAG 15 AUGUSTUS Ds. H. SCHUURMAN, van Giethoorn. Op beroep. DE KERKERAAD. Luthersche Kerk. Zondag 15 Aug., v.m. 10V2 (niet 10 uur), Ds. A. KLINKENBERG J.Azn van Gorinchem. DE KERKERAAD. De oefeningen zullen hervat worden voor de HOOFOAFDEELING Vrijdagavond 8 uur. JONGSTE ADSPIRANTEN I'/, 21/, uur. OÜDSTE 2'/, 37, uur. (ZATERDAG). GEWONE LOKAAL. Lessen in nuttige en fraaie handwerken. Aangifte van leerlingen vóór I SEPTEMBER. DE BOER-KORVER, Spoorstaaf Mo. 38 „Helders Belang". VERGADERING DER FEESTCOMMISSIES, van alle Sub-Commissies van letter A tot W, op WOENSDAGAVOND 18 AUGUSTUS in „CASINO", te 9 uur. Houders van Feestkaarten, die genegen zijn tot levering aan het Feestterrein, worden beleefd uitgenoodigd dit schrif telijk kenbaar te maken. De Feestcommissie vraagt prijsopgave van ZOETEN ROOM per 5 Liter, te leveren franco Feestterrein, tijdens de teesten. De inruiling der Feestkwitanties voor de Feestkaarten heeft volgende week plaats in „CASINO" (zie Feestgids pag. 31). Hedenavond heeft plaats de opgave van keuze voor den Specialiteitenavond. Winkeljuffrouw gevraagd. Adres J. VAN WILLIGEN, West- straat 87—90. Wordt gevraagd een knappe Burgervrouw, om voor eenigen tijd behulpzaam te zijn in de huishouding. AdresBureau van dit Blad. Ten spoedigste gevraagd een bekwaam METSELAARSKNECHT, by J. KOK, Burg, Texel. DIENSTBODE. Wegens huwelijk der tegenwoordige, wordt.gevraagd tegen 1 Sept. een zinde lijke DIENSTBODE, (voor den dag.) AdresMagazijn „INSULINDE" Spoor straat 87. GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode. (f2.- per week.) AdresJan In 't Veltstraat 38. Dagdienstbode gevraagd, niet beneden de 18 jaar, die met de wasch kan omgaan. AdresJ. Th. HEIJSELAAR, Keizer* zerstraat No. 40. GEVRAAGD een flinke, nette Dagmeid. AdresAnkerpark 5. Er wordt gevraagd EEN MEISJE, van 14 16 Jaap, om bij een zieke juffrouw behulpzaam te wezen. AdresHoogstraat No. 22. Het DAGMEISJE gevraagd. AdresKoningstraat 18. Gevraagd een flinke JON GEN Adres: I. DE VRIES, Spoorstraat 102. AdresSigarenfabriek DERSCHE WAPEN". „HET HEL- Terstond gevraagd Zit-Slaapkamer, met pension. Brieven, met prysopg:, onder No. 415, P. v. CITTERT ZONEN, Haarlem. PENSION gevraagd, voor een marineofficier met vrouw on 2-jarig kindje, omstreeks Januari a.s. Brieven onder letters S. S. met opgave van conditiën en verdere bizonderheden, aan den boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg. Gevraagd 4 Commensaals, tegen 1 September a. s. Adres Wed. N. A. ROOZENKRANS, Weststraat 81. Er kan een nette COMMENSAAL geplaatst worden. Adres mej. Wed. BEERMAN, Vosstr. 10. TE HUUR het WOON-en WINKELHUIS Weststraat 15, tevens op aanneme lijke voorwaarden te koop. Adres H. WIJKER, Aannemer, Helder. Te huur het Heerenhuis a/h Ankerpark no. 21, voorbeen bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Van Laeb, bevattende6 Kamers, Badkamer, Keu ken, Bijkeuken, enz. voor f400 per jaar. Adres: Koningstraat 20. Te huur een PAKHUIS. staande 2e Goversdwarsstraat. Te bevragen Vlamingstraat. No. 9. Te huur of te koop een WOON- en WINKELHUIS, waarin winkelopstand, aan de Zuidstr. 72. Adres: I. L. v. OS, Mr. Timmerman on Aannemer, Nieuwstraat 27. TE HUUR of TE KOOP JE3E32NT VILLA, in de onmiddellijke nabijheid van do Bosschen VAN FOREEST, te I-leiloo. Te bevragen by S. SPRUIT, Geestes- weg 15, te Alkmaar. BOEKEN Rijks H. B School ter overname aangeboden. Studieboeken voor alle vyf klassen. Adres: Koningstraat 36. Te koop een Heeren- en een Damesrijwiel beide freewheel mot rem, voor billijken prys. Adres: Diaconiestraat 41. Uit de hand te koop een solied nieuw gebouwd Burgerwoonhuis, op gosden stand. Te bevragenLaan 36.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2