Helders Belang. 1 PostfenlieHbers! De Homophoon, BAL. Aan de Leden der Ned. Herv.Kerk. Doopsgezinde Kerk. Generale Repetitie Heden, Vrijdag 20 Aug., VERGADERING Tandarts Ansingh Dr. R. A. TANGE Zwem en Badinrichting, Marine en Leger. Ilr. Ms. pantBord(!kschi|> «Holland" en Hr. Ms. pniilserscliip «Horton Hendrik" zullen in de maand November naar Oost-lndiü vertrekken. Hij beschikking van den minister van marine is, inet 10 September de luitenant ter zee 1ste klasse L. A. C. StelVe- laur eervol ontheven van het bevel over Ilr. Ms. kanonneerboot siladda" «n op non-activiteit gesteld met hot bevel over dien bodem belast de luite nant ter zee 1ste klasse A. C. van llraam Houek- geesL Instituut voor de Marine. In aanmerking komen voor benoeming tot adel borst '2e kl. bij het Kon. Insliluut voor Marine te Willemsoord: F. II. Agterbos, F. J. Hacker, I. J. van den Hnsch, F. lv T. ter Bruggen Ilugenholtz, P. F de Hru.y.n Tengbcrgen, Jhr. 11. P. Coertzen de Koek, J. 11. van der Bussen. J. van der Peer, P. J. Feteris, J. F. I,. Goedhart. F. C. Haanebrink. A M. Hekkinp, J. W. Ci. van Hengel, J. Hnygens, J. A. de Jongli, 1.. G: L. van der Kun, W. van Muiken, O. G. A Netscher, F. 1'inke, H. Pitlo. A. Prins, II. van Rnmshorst, L. W. F. Hauwenbon, (i. T. J. Itoorda, A. i. 1. Ie Rojr, J. H. Schollen, J T. T. Stuy, Jhr. C. W. Vcrsluys, F. A. van Vloten. A II d.' Voegt, P. II. van Wezel, M. A. A. Winkler, M. S. Wijnberg. Adsp.-Machinist Hc 11evoets 1 uis. Be min. van marine brengt ter kennis dat met wijziging van een vroegere aankondiging (»St.-Ct.« no. 1K4) de bierna genoemde jongelingen zullen worden geplaatst nis adspiraul-macbinist bp de marine-inachinistensclionl te ÜQlIevoetsluis: J N. Gons, A. W. Zuidwég, F. Huisman, II. Uur- ban us, A. A. Kramer, M. Kraal, L. C. Lngaav G. de Vries, G. Smits, H. Riemer.s, j. A. Steernberg, J. Hrauin, M. J. A. van lersel, B. Selirogardus, J van Wichcn. Stoomvaartberichteu Stoom v a aijt-M a a tsch a ppi j-Nk dkri. a n i>. Madura, v. Batavia n A'dam, vertr. 17 Aug. v. P.-Said Sumatra, v. Uatavia n. A'dam, vertr. 17 Aug. v. Porim. Loinbok nrriv. 18 Aug. van A'dam te Sabang. K. Wilin., v. Batavia n. A'dam, vertrok 11» Aug. van Port Said. K. W. I, v. A'dam n. Batavia, vertrok 19 Aug. van Genua. Koning Willem II arriv. 18 Aug. v. Batavia te A'dam. Billiton arriv. 18 Aug. van Hamburg te IJmuidcn. Nins, v, A'dam n. Batavia, pass. 19 Aug, Dungeness. Amlion, v. Batavia n. A'dam, pass. 19 Aug. Quessant. koninki.ijkë iioi.l.andsche Ll.oYI). Amstelland, van Buenos-Ayies en Brazilië naar Amsterdam is 18 Aug. Quessant gepass. Rijnland van Amsterdam n. Brazilië en Bucnns- Ayros, arriv. 19 Aug. te Duinkerken. Maasland vertrok 18 Aug. van Montevideo naar; Amsterdam via Santos. Kernland, van Amsterdam naar Brazilië eu Buc Ayies, vertr. 17 Aug. van Vigo. liollnmlia, van Buenos-Avres naar Amsterdam, ver trok Ui Aug. van Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Will. III arriv. 19 Aug. v. West-Indië te A dam, Kotterdamsciie I.loyd. Rindjani, v. Batavian. R'dam,pass. 18 Aug. Finisterrcj Hasooki, v. R'dam d. Batavia. pass. 18 Aug. P.deGalleJ Sindoro, v. R'dam n. Batavia, vertr. 18 Aug. v. Suez. Tababan, v. R'dam n. Batavia, pass. 18 Aug.Quessant. Bengalen, v. Batavia n. R dam, is 19 Aug. Quessant gepasseerd. Kawi arriv. 19 Aug. van R'dam te Padang. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 17 Augustus. Aangebracht dooi 29. korders te zamen 10 stuks grootc tong f 1,per, stuk, '20 middelmatige tong 60 cent per Stuk, '20 kleine tong '20 cent per stuk, 1 tarbot voor f8 en 10 mand schar f 2,50 per mand. 18 Augustus. Aangebracht door 55 korders5tot 10 stuks groote tong f 1,— per stuk, 10 t.or 30 middelmatige tong 00 cent per stuk, 10 tot '20 kleine tong '20 cent per stuk, 0 stuks tarbot f (i, h f8,por stuk, 1 tot 20 stuks rog f 1,af 1,20 por stuk, enkele monden kleine schol f '2,a f4,-- per mand en 1 tot 4 mand schar t 1,75 a f '2, -. 19 Augustus. Aangebracht door 40 korders 5 tot 20 stuks groote tong f 1,per stuk, 10 tot 60 inmiddelmatige tong 60 a 70 cont per stuk, lil tot 30 kleine tong '20 a 25 cent per stuk, 15 stuks tarbot f 6 a f 1, l tot 5 stuks rog 90 cent per stuk, enkele manden kleine schol f 1,50 a f 4,per mand cn 1 tot 5 mand schar f 1,75 a f 2,per mand. 20 Augustus, v.m. 8 uur. Niets binnen. Bnrgelijke Stand gemeente Helder. Van 17 tot 19 Augustus. ONDKRTUOUWDM. Flik en A. K. Bruinvis. B. van Harten en A. Muntjewerf. GKTRUUWD: G. Salin en J. M. Beijen. I\ Dor.lt- mundt en A. E. Buck. J. II. v. d. Laakcn cn J, Bijl. J. O. V-en en J. C. Glee BEVALLEN: A. M. Siewers gel». Brands, d. I' L. M. Mulders gob. Nauta, d. T. Laan gob. Dudink, 'I. F. Wijkcr geb. Greouw, z. V. Roos geb. Roos, d. J. Looij geb. Koopman, d. A. Veenstra gel». Kossen, z. A. Minneboo geb. Blegcndaal, z. A. J Kenter geb. van Duijvcnbode, z. R. Bosch geb. Veen, d. Marktberichten. Scliagon, 19 Aug. Aangovoerd 8 puurden f60 a 200, veulens f a 14' stio- ren on ossen f 110 a f 120, 0 duiven i 0 a O, 1)0 gèldokocicn f' 120 a 225, 72 vette id. f 170 u 300, 50 kalfkoeien f 150 a 250, 0 vaarzen f n 0 hokkclingon I u 0 gruskalveren 1 a 50 nuelitoro kalveren f 7 a 20, rammen f a schapen (overhoudere) f a f 380 vette schapen f 18 a 24.190 magere idfS a 13, 210 lammeren f 6.a f 12.0 bokken «m geiten f'a 8 magere varkens f 9 it 15. '20 vette id. per Kg. 18 a 56 et., 60 biggen 17.a 11.0konynen f0. a 0.—, 150 kippen f 0.25 a 1.50, zwanen f 400 Kg. boter I 1.20 a 1.40, 4000 kipeioren f3.50 a 4.0eenden dito f0.— a per 100. Vervolg der berichten HELDER, 20 Augustus. De aanstaande Feesten. Teder die den pas uitgekomen feestgids inziet, zal moeten toegeven, dat de aan staande feestdagen heel wat beloven on dat er verbazend is moeten gewerkt worden om bet zoo ver te krijgen. Deze erkenning dient vooral' te gaan ze is bedoeld als een saluut aan de mannen die zich zoo hebben ingespannen. ».Ia maardit moest zoo zijn" »dat bad zoo geregeld moeten worden". »En 'f; is vreemd, dat niet"dat zijn de opmerkingen die meu hoort van de stuurlui aan den wal. Toegegeven dat het menschenwerk is en dus onvolmaakt, dient toch erkent te worden, dat deze ernstige poging om Helder vooruit te brengen, warme sympathie ver dient van de Helderschen. Of iH bet u niet dikwijls gebleken, u Helderschen, Nieuwediepers, dat ten op zichte van de plaats onzer inwoning daar buiten nog de gekste ideeën heerschen. Helder heeft niet zoo'n goeden naam daar buiten Wanneer en waardoor die naam ontstaan is doet niets ter zake bier, maar bij bestaat. Ik weet wel, dat wy, Helderschen, Nieuwe diepers, lachen om die vooroordeelen, en dan zeggen dat we ons niet kunnen be grijpen boe men zoo over Helder kan oordeelen. Wat 'n onbekendheid, zeggen we. En dat is bet juist. Men kent daarbuiten meestal onze plaats alleen van booren zeggen. En dat moet er uit. Dat is zoo noodig. Noodig voor onzen handel, voor onze visscherij, eventueel voor onze industrie. Die gekke vooroordeelen moeten weg genomen. Men moet Helder lecrcn kennen. 't Is immers toch waar, dat Helder inet zijn zee en marine, zijne forten en strand biedt wat menige stad niet bieden kan en dat het bezoek van vreemden hier veel geriuger is dan te Hoorn, Purnierend, Alkmaar. Onze talrijke neringdoenden van allerlei aard zullen wel inzien, dat bet beter ware dat dit andersom was. En dat gelooven we is het gronddenkbeeld geweest van hen, die deze feesten op touw zetten. In bet belang van onze gemeente moe ien de vreemdelingen vati den omtrek en van iets verder hier komen om Helder eens te zien. Want onbekend maakt onbe mind. En er is veel bier, dat hen zal kunnen aantrekken. Maar om een goeden indruk te vestigen moet men de vreemden goed ontvangen. Daartoe zijn de feesten op touw gezet, in bet algemeen belang der ge meente. En tot de goede ontvangst, daarvoor moeten de Helderschen als één man samen werken. Daar is misschien veel wat ons verdeelt doch bier is een algemeen terrein, ten bate van ons allen. We kunnen ons niet begrijpen, dat er menechen zijn die de schouders ophalen over al die „drukte". „Wat geeft, dat allemaal Dat is een vraag om je geduld bij te verliezen. Daar zullen straks komen de vertegenwoordigers der groote en kleine pers, zij zullen opteekenen bun indruk en wat bier te zien is. Daarom moet de Hel- dersche burgerij door eendrachtige hulp en nedewerking met hen, die reeds zooveel arbeid leverden samenwerken opdat straks de faam wat goeds van Helder verkondigde. Wij hebben 't in onze hand! Daar zullen duizenden komen van bui ten. Laten wij ze goed; hartelijk ontvan gen. Wij menschen uit bet noorden raken niet zoo gauw in vuur als onze zuider broeders maar toch ons ontvangen ban hartelijk zijn. De oude Hollandsche gast vrijheid handhave baar roem Want als de burgerij meewerkt dan zal dat ten goede komen aan onze ge meente. dan zal men Helder roemen kunnen om velerlei dingen. Vergeten wij niet dat naast de pers daar vreemdelingen komen uit alle streken van ons land, die hunne indrukken zullen oververtellen. Aan ons, Helderschen, te zorgen dal zy zeggen zullen: „Wat is me dat mee gevallen Dat zal, als wij willen! Laat ons mede feestvieren in opgewekte stemming het programma is uitgebreid misschien te uitgebreid - maar er is ook veel afwisseling 't kan en zal een feest zijn als in Helder nog niet is ge weest. De manoeuvres bij de Marine. In de dagbladen vindt raon eiken dag meer of minder getrouwe verslagen van den strijd, die in do/.o dagen nabij onze kust wordt gestreden, van de hand van de op de groote schepen ingekwartierde journalisten. Zij wor den daarbij uitnemend ter zyde gestaan en inge licht door de officieren en zij do journalis ten zijn dan ook vol lof over de ontvangst, die hen aan boord van de verschillonde sche pen is te beurt gevallen. Omtrent het verloop der oefeningen kunnen wij weinig melden. Wij zyn niet genoeg op de hoogte om met kennis van zaken daarover te kunnen schrijven. Voor ons, Nieuwediepers, in het meest interrc8sunte gelegen in de oefeningen des avonds, indien het terrein van den strijd toevallig op het Marsdiep valt. Dan is het schouwspel van het druk op en neer varen van do groote en kleine schepen met hun tientallen lichten en hot voortdurend wisselen der gekleurde seinen loonend genoeg om een half uurtje op don frisschon zeedijk door tc brengen. In de stelling Holder word gisteren toon door het ruwe weer een landing niet kon doorgaan, van deze gologenhoid gebruik ge maakt de jaarlijksche alarmoefening te houden, waarbij do forten in alarmstelling komen, Nadat alarm was geblazen, worden de forten door den stclHng-commundant, vergezeld van zijn staf, geïnspecteerd. Den Helder was dientengevolge gister morgen vroeg uit de voeren. Op de kruis punten van alle straten werd door de hoornblazers van do mariniers tnsschen 6 cn 8 uur het sein gebluzen. Onderzoek van het water, zich bevindende in de bassins der Zwemschool aan de Binnenhaven. liet water, dat een liebtgelo kleur beeft, is in een laag van 1 d.M. dikte goed helder on blijft, ook na verwarming reukeloos. Salpeterzuur, salpctingzuur cn ammonii komen er slechts in zeer geringe sporen ii voor. Het microscopisch-biologisch onderzoek toonde het voorkomen van algen, diutomuen cn protozoen aan. Bacteriologisch bleek het water ongdVeer 1500 h 2000 bacteriën per o.M.s te bevatten, welk aantal voor kanaalwater gering is. ConclusieIndien du toestand van het water blijft, zooala die tijdons de monster- unme was, moet het water, als bu<1 wator zeur goed zijn te achten. K. 11oi.m. Kort Verslag van de vergaderingen der Tweede Kamer. Tot lieden werd bij ons slechts voor ruim dertig exemplaren op bovengenoemd Kort Verslag ingetcekend. Ilot spijt ons daarom te moeten berichten, dut onze poging nni honderd exemplaren togen don prijs van 50 cont per ex. te plaatsen, niet gelukt is. De 8tafmuziuk der Marine keert Maan dag a.8. alhier terug. Op '8 liyks werf te Hellevoetsluis werd onderhands aanbesteed, do levering van 2000 II.L. Bteenkolen. Van do 5 ingekomen biljet ten was minste inschrijver do lieer I'. Bands- ma, te Heldor, voor f 1450. Brand te Zaandam. Een vrouw en drie kinderen verbrand. Toon gisterennacht om ongeveer drie uur do bakker S. van Vliot, wonende aan den Zniddijk, op een angstig hulpgeroep naar buiten snelde, zag hij een zijner buren, den sigarenmaker G. Schoen voor de deur zijner woning liggen, terwijl uit het huis vlammen en dikke rookwolken opsloegen pogingen doende om weer het brandende huis binnen te gaan. Zoodra Schoen, die zwaar mank gaat en zonder kruk niet loopen kan, het gevaar had gezien, had hij hut eerst aan redding van zijn vrouw en drie kinderen gedacht. En bijna had hij twee meisjes, waarvan hy er één onder den urm on dén op den rug j droeg in veiligheid gobracht, toen hij onver- waclits over oen stool struikelde waardoor hij wijl hij zijn kruk in de ontsteltei-is had vergeten do kindoren liet vallen. Hoewel hij de kleinen nog pa'tjo, patje hoorde roepen, was hem door don dikken rook de pas afgesneden weor in liet bran dende huis to gaan. De bakker Van Vliet, die dnarop trachtte kruipende binnen te komen was eveneens verplicht voor den rook te wijken, zoodat beide kinderen .moesten omkomen, zonder dat iets tot hulp kon worden gedaan. Ook de echtgenoote van Schoen, die men duidelijk kon hooron roepen kwam met het derde kind de vlammen om. Waarom de vrouw zich niet heeft kunnen redden is niet opgehelderd. Schoen is thans van alles vrouw, kinderen, huis, inboedel en bedryf beroofdde vrouw was 28, de drie méisjes 4, 2 en l'/a jaar oud. Het vuur dat in 't van hout gebouwde huis snel om zich heen greep, tastte zeer spoedig ook de woning, van B. Slom aan, die mede evenals die van Schoen totaal af J brandde. Dit huis behoorde aan P. Eiskes. Een ander huis mot twee woningen aan de noordzyde vun het eerste grenzende en dat bewoond was door den visachor K. Vet de weduwe Blcij on in eigendom toebe- hoorende aan D. Kleijn, onderging hetzelfde lot. Aan de achterzydo stond een houten huis, waarin de weduwe Bogort woonde. Ook dit werd geheel door het vuur vernield. Som migen konden nog oen deel van hun inboedel reddenoverigens ging alles verloren. Behalve de inboedel van Slom was alles verzekerd. Onder de bewoners aan don Zuiddijk heerscht groote verslagenheid en deernis met don ge troffene. De lijken zijn reeds uit het puin opgegra- n. Omtrent de oorzaak van den brand iB niets bekend. Nader wordt gemeld De brand is wuarschyulyk ontstaan door het schroeien van den zolder door de lamp, waarbij Schoen den vorigen avond tot ell uur had zitten te werken. Door het smeulen gedurende den nacht moet zich toen het huis met rook gevuld hebben. De vrouw, dio het eerBtc wakker werd, wekte haar man, die toen ijlings het bed verliet en met de twee oudste kinderen, Geer- truida en Jannetje, getracht heeft weg te komen. In de gang bij de deur gekomen, dio hij op den tast, daar het door den rook stik donker was, bereikte, is hij toon over den stoel gevallen. Opslaande heeft hij daarop de deur open geworpen, met het voornemen daarna ook de twee kinderen to redden. Zoodra ech ter de deur geopend werd en de lucht kon toetreden, sloegen langs allo zjjdcn do vlammen naar buiten, zoodat het door den rook en het vuur onmogelijk was het huis weder binnen te dringen. Bij de opgraving zijn de lykjcs der beide kinderen op dezelfde plek gevonden waar de vader zc had moeten achterlaten. De vrouw vond men met het jongste kindje van een half jaar bij zich, dat zo roods uit het wiegje had gehaald. Zij zyn boidon waarschijnlijk heel spoedig door don vorstikkendon rook bedwelmd. De agent van politie Schulink werd door het omvallen vau oen gedeelte muur getroffen, zoodat hy bewusteloos per brancard moest worden vervoerd. Vermoe delijk zijn echter alleen do beide beenon ge kneusd. Twee menschen verbrand. Men meldt uit ZundertIn het naburige Rijsbergcn heeft gisternacht oen noodlottige brand gewoed, welko twee slachtoffers heeft geëischt. Omstreeks 12 uur werden de inwoners gewekt door brandgeroep. Het vuur bleek te woeden in de woning van het bejaarde echt paar Lambertus Buckx, veehandelaar en bier huishouder. In korten tijd wus do woning in de ascli selegd zonder dat men er in slagen kon de bewoners te redden. Do geheel ver koolde lijken van hot bejaarde echtpaar vond men in de woning, do blinde tachtigjarige vrouw in de bedstede, den zeventigiarigen man, die klaarblijkelijk door den rook en do vlammen overvallen was voor hij zich cn zijn vrouw kon redden, voor hot bod. De oorzaak van den brand is onbekend. De deel neming in het dorp is groot. Nader meldt men De justitie uit Breda vertrok gisteren, ver gezeld vau dr. Butner, naar Rijsbergcn, in verband met den brand, waurby twee menschen het loven lieten. Naar gemompeld wordt, zijn er vermoedens gerezen, dat do oude menschen eerst vermoord zouden zyn en dat daarop do woning in brand gestoken ib. (,Br. Ct Een paniek op de Maas. Gistermorgen te 12 uur is op de rivier de Maas voor Rotterdam, tegenover de Wilhel- minakade, het Rijnschip ,Echo", schipper Nolbach, bij het laden van ijzererts nit een stoomschip door verkeerd laden doormidden gebroken. Do schipper, zyn gezin en knecht werden door een voorbijvarende Bleepboot opgepikt. Het schip, 1300 ton groot, ligt met den boeg in de hoogte. Het was een oogen- blik van groote puniek op de rivier en van alle zijden kwamen sleepbooten ter hulp. De Parijsche ochtendbladen maken melding van een zwaren storm aan de Atlan tische kust van Frankrijk. Er zijn vele ongelukken op zee gebuurd. By Brest heeft men Woensdag aanhoudend noodseinen van een stoomschip gehoord, dat men echter geen hulp kon brengen. Donderdagochtend zijn twee lijken van matrozen opgevischt Ook zeilschepen moeten vergaan zijn. Toren ingestort. Herlijn, 19 Aug. Op het terrein van de Imporial Gasmaatschappij te Schonoberg stortte een ijzeren toren in, juist op het oogenblik dat oen trein van do ceintuurbuan voorbij kwam. De stukke» vielen op den trein, waar door een groot aantul personen gewond werd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Aangevoerd waren ongeveer 20 stuks. De handel was stug. Een stuk werd verkocht, voor de som van f 100. Wieringen. Uitslag der op Dinsdag 17 Aug. jl. te Helder gehoudoii loting voor de Nationale Militie. No. No. Bakker, Corn. Jz. 7 Kort, Tijs (B. D.) 22 (B. D.) Kreijger, Pioter 3 Beukoma, Nan 16 Kunt, Jan Jacobsz. 2 (L. G.) Lont, Gerrit Jz. 28 Dirks, Dirk (B. D.) 6 Lont, Jacob Cz. 14 DoveB, Dirk Sz. 11 Omis, Evert Nz. 5 Glim, Hendrik 20 Rotgans, Jan 10 Jongkind, Gorrit 4 Rijkeboer, Gossen 15 Jonkers, Hendrik Snooij, Willem Jz. 9 Lodowijk A. 17 Takes, Pieter Wz. 1 (E. D.) Tijsen, Corn. Mz. 18 Klein, Pieter Sz. 19 Tysen, Nan (B. D. 8 (B. D.) Vroone, Petrus Klein, Simon Dz. 24 Leonardus 13 Koorn, Jan Cz. 12 Zomerdijk, Jan 21 Anna Paulowna, 17 Augustus. Groenteveiling van Dinsdag. Aardappelen 1 1,50 a f0,60 per mand. Wortelen f2,70 a i' 2,40 per 100 bos. Sla i 2,per 100 krop. Komkommers f 6,per 100. Slaboonen 4*/a a 3 ct. per 100. Snyboonen f 1,10 a f0,80 per 1000 Andijvie f 1,10 a fl, per 100 krop. Aalbessen f 6,50 per 100 pond. Kruisbessen f 4,50 per 100 pond. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. D.V. ZONDAG 22 AUG., voorm. 10 uur en 'savonds 6'/> uur, Ds. JOH. KIJNE, Herv. Predikant te Den Burg op Texel. Kinderkerk. Voortaan we-r v.m. 10 uur, in de SCHOOL MET DEN BI JBELen lokaal MIDDENSTRAAT. Laatste berichten. Vergiftiging. In het gezin van den bootwerker Kortelaar, Atjehstraat 4, te Rotterdam, zijn gisteren avond vier kindoren plotseling ziek geworden, tengevolge van het gebruik van zuurtjes. Twee der kinderen, een l'/2- en een 9-jarig meisje, zijn hedenmorgen reeds overleden, terwyl do toestand van de beide anderen zeer bedenkelijk is. By onderzoek is gebleken dat deze zuur tjes waren verpakt in doosjes, die vroeger voor poetscrêmc hadden gediend. 1400 doozen zijn in beslug genomen. Ze waren afkomstig uit oon fabriek te 's Hertogenbosch. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Advertentien. GeborenCorneiis, zoon van P. MINNEBOO en A. MINNEBOO—Blijendaal. Helder, 19 Augustus 1909. Westgracht 74. Algeraeene kennisgeving. GeborenAnna Anthonia, dochter van C. C. STEILBERG en A. STEILBERG-Smit. Helder, 19 Augustus 1909. Verloren EEN ZILVEREN BROCHE, (ZEEUWSCHE KNOOP.) Tegen belooning terug te bezorgen Achtergracht-Westzijde nr. 25. ZONDAG 22 AUGUSTUS Ds. R. COUPERIUS, van Den Buig op Texel. DE KERKERA AD. VERLOREN een gouden Dasspeld met Steentje. Tegen belooning terug te bezorgen Wilhelminastraat 22. AAN DE LEDEN DER CHRISTELIJKE JONGELIEDEN-VEREENIGING „Pred. ia s 1 c*", gebouw Spoorstraat. As. ZONDAG half vier, verplichte V ERG ADERING. Bespreking uitstapje. HET BESTUUR. voor alle Dames en Heeren, welke medezingen in het WELKOMSTLIED enz, op MAANDAG 23 AUGUSTUS, in ^CASINO", onder leiding- van den Heer Hazebroek. 8 uur: Dames. 9 uurHeeren, Zij, die vergaten hunne Feestkaarten af te halen, kunnen dit nog doen op Zaterdag 21 Augustus, des avonds van 8-9 uur in „Casino". Den Pachters der Kiosken zij bericht dat zij op Maandag 23 Augustus met de installatie der gebouwtjes kunnen aan vangen. Men denke er om, dat op de kaarten een 1 beteekent: Donderdagavond, een 2 Vrijdagavond, een 3 Zaterdagavond en een 4 Zondagavond. Men zie de feest gids blz. 31 ter voorkoming van teleurstellingen. Ondertrouwd M. Flik en Anna E. Verhoeve Bruinvis. Helder, 18 Augustus 1909. Geen receptie. Huwelijksvoltrekking 3 September a.s. Plaatselijke kennisgeving. Getrouwd Johan George Veen en Johanna Cornelia Clee, die namens wederzydsche familie harte lijk dank zeggen voor de vele belang stelling voor en by hun huwelijk onder vonden. Helder, 19 Aug. 1909. hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen, is de wensch van hun dochter AAGIE RIECKEN. Rotterdam, 19 Augustus 1909. Onzen hartelijken dank aan allen, die ons bij het droevig verlies van onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder hunne zeer gewaardeerde belangstelling betoonden. Namens de familie CORNELIS BUIS. Helder, 20 Aug. 1909. Koningstraat 47. Uit den Omtrek. Texel, 19 Aug. Er is maar «'dn roop over do oogstverwacli- ting in den Eierlandsche polder. Met het Bnij- den der granen wordt een begin gemaakt. Indien nu hel weer slechts medewerkt, i bestaat er alle kans op een ovurvloedigcn j oogst. Ook de penlgewassen zijn zeer mee- gevallen. Ofschoon er ziekte is ontdekt onder j «le vroege aardappelen blijft er alle kans i bestaan, dat de late soorten een bevredigende 1 opbrengst zullen opleveren. Wieringen. Woensdag 18 Augustus j.l. werd te Hippo- lytushoef, alhier, een veulonmarkt gehonden. De Heer en Mevrouw .Jhr. ELI AS Veeken betuigen hun dank voor de be wijzen van belangstelling bij de geboorte van bun zoon ondervonden. Kraamvisites worden by voorkeur af gewacht Woensdag 25 en Donderdag 26 Augustus tusscben half drie en half vyf ure. Voor de belangstelling, ondervonden by myn benoeming tot lid van den Gemeenteraad, betuig ik myn harte lijken dank. J. J. PENNING. Vriendelijk dank voor de belangstelling by myne ver kiezing tot Raadslid. Kl. F. OORTGIJSEN. By myn vertrek naar Noord- Amerika, Portland Oregon, wensch ik aan vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel tot weerziens toe. Mej. G. PLUIJLAAR-Formrr en Kinderen, a./b. Stoomschip „Noordam". j Rotterdam, 21 Augustus 1909. Zangrepetitie. Op dezelfde wyze als Woensdag 1.1. wordt hedenavond de repetitie ge houden in het gebouw v. d. R. C. Volks- bond. SPECIALITEITEN-VOORSTELLINGEN. Kaarten voor de Galerij a ff 0.50 zyn verkrijgbaar in het Sigarenmagazijn van den heer A. K. KOK RL AAR, Kanaalweg. BOND VAN BOUWVAKARBEIDERS „Door Eendracht Sterk". Goedgekeurd bij Kon. Besluit 17 Juli 1909. Algemeene Vergadering op Dinsdag 24 Augustus 1909, des avonds 8'/3 uur, in het lokaal KONING, Hoofd- gracht. Namens het Bestuur de Secretaris, C. PH. DE BOER. voor de leden der Algemeene Heldersche Winkeliersvereeniging, in ile zaal „Tïwoli", te 8 uur Met het oog op de belang rijke agenda dezer jaarver gadering, verzoekt het be stuur vooral flinke opkomst. De Secretaris, J. C. DUINKER. Gymnastiek- en Excercitievereeniging „Pro Patria", SPOEDVERGADERING HEDENAVOND (Vrijdag), in het TURNLOKAAL. De gymnastiek lessen der jongste adsp.- afd. worden HERVAT Woensdag I September, tot dien datum vacantie. De Voorzitter: SCHLAHMILCH zal Maandag 23 Augustus de praktijk hervatten. HOOFDGRACHT 76. is vanaf 19 Augustus tot en met 22 Augustus niet te consulteeren. Luthersche Kerk. Zondag 22 Augustus GEEN DIENST. DE KERKERAAD. Degenen, die mede willen helpen, tot oprichting eener „Postdui ven-ver- eeniging" hier ter plaatse, gelieven zich daarvoor persoonlijk of schriftelijk I aan te melden by de heeren J. LASTDRAGER, Breewaterstraat 32, en JOH. DARPHORN, Zuidstraat 52. Dinsdagavond 17 Aug. verloren een zilveren BROCHE. AdresWeststraat 42. Binnenhaven. Abonnement tot einde seizoen f2. Voor 2 personen uit één gezin f3.50 Voor 3 v n n f4.60 Boekjes voor 10 baden f 1.50 LOSSE BADEN 20 CENT. Zwemlessen voor Dames en Heeren extra ff 2.50. KAARTEN te bekomen by de boek handelaars A. J. MAAS, Kanaalweg en J. C. DUINKER, Spoorstraat en aan de Inrichting. SCHOOLKAARTEN voor Wocnsdag of Zaterdag, van 3-5 uur, a 10 cent, in het Sigarenmagazijn Binnenhaven .3. Café INTERNATIONAAL Eiken ZONDAGAVOND als ïoorbeeo. Hoofdgracht 80, P. DE KONING. Een der meest merkwaardige uitvindingen van onzen tijd, wordt over eenige weken te HELDER gemonteerd en voor belang stellenden in werking gesteld. Plaats en datum wordt nader bekend gemaakt. Heldersche Feesten. Twee Heeren, vol humor, in het bezit van doorloopende Kaarten voor de Feesten van Helders Belang, zoeken kennismaking met twee geestige jonge Dames. Brieven onder motto 11 X 12 X 13, aan den Boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg. Gevraagd, gedurende de feestweek een flink Dag-Kindermeisje. AdresHavenplein 13. Een Juffrouw zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER by eenig heer of net werkman op leeftijd. Brieven onder lett. K. B., bureau van dit blad. Mej. A. C. RUSTING, Kanaalweg 35, vraagt voor direct of later een Iste of 2de MOOISTE on een NET MEISJE ter assistentie in den winkel. Er biedt zich aan een Dlensttoode, als meid-alleen of als noodhulp. Adres: Achter-Binnenhaven No. 39. Mevr. POORT, Herv. Pastorie West straat, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige een net DIENST MEISJE, van goede getuigen voorzien. Klein gezin, wasch buitenshuis. Zich aan te melden tusschen 7 en 8 uur. Voor direct gevraagd een flinke Dagmeid, met de wasch kunnende omgaan. Adres Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Dagmeid die met de wasch kan omgaan Loon f2 per week. Adres J. Th. HEIJSELAAR, Keizerstr. 40. Gevraagd een net MEISJE, voor de morgenuren. Zich aan te melden heden avond tusschen 7 en 8 uur by Mevr. LANZ, Keizerstr. 93a. Gevraagd eeo flink DAGMEISJE, niet onder de 18 jaar. Adres: West- straat 115, bovenhuis. Te bespreken tusschen 8 en 9 uur 'savonds. Gevraagd een Huisnaaister, goed bekend met het modevak. AdresWeststraat 110. Gevraagd een bakkersknecht P. G. Brieven te adresseeren aan J. SCHA- GER, te Schagen. GEVRAAGD:een nette Jongen, ter opleiding Kruidenierswinkel. AdresHoogstraat 72. Eerste klasse Wijnhandel vraagt een Dépötlio uder met eenige relaties en bergplaats voor wynen. - Br. fr. onder lett. G. K, bu reau van dit blad. Er kan een nette COMMENSAAL geplaatst worden. Adres mej. Wed. BEERMAN, Vosstr. 16. 26, 27, 28 en 29 AUGUSTUS 1909. Tydens bovengenoemde datums KAMERS «net en zonder PENSION gevraagd. Opgaven van adres met prijs „CASINO" Alhier. TE HUUR of TE KOOP HEIIM VILLA., in de onmiddellijke nabijheid van de Bosschen VAN FOREEST, te Heiloo. Te bevragen by S. SPRUIT, Geestes- weg 15, te Alkmaar.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2