Mrl. Iffilgeiiootsctop. BALMIIZIEK Rijks H. B. School, Marine en Leger Stoomvaartberichten, Marktberichten. Vervolg der berichten Advertentiën. G V.„St. Christophorus', Danscursus 1909-1910. B. H. POLAK Zonen. op ZONDAG &.s. KANAALWEG No. 3. Ondertrouwd C. 1. D. Koch en N. de Zeeuw. Hellevoetsluis, I 2 SePtenbOT 1802' Huwelijksvoltrekking 16 September a.s. VERLOREN een gouden RING (effen Damesring), aan de binnenzijde gemerkt: D. M. Tegen b e 1 o o n i n g terug te bezorgen Dijkweg 99. Gevraagd een net Meisje, voor halve dagen. Adres: Dijkstraat 35. Kindervoeding. Denktoni den 4en September, 's avond* 7 uur. MIDDENSTRAAT 129 Laatste Hais. Ter gelegenheid van de te houden HARDDRAVERIJ op ZONDAG 5 September, te KOEGRAS, aan het N.-H. Kanaal Een JONGEN gevraagd voor Dinsdags en Vrijdags, van '8 mid dags half twee tot 4 of 6 uur, op het Bureau „VLIEGEND BLAADJE", Spoor straat 99. BAL bij G. A. BROEDERS, café „Veldzicht" voorheen Jb. STAADEGAARD. te HELDER. Gevraagd een Dagmeisje. Adres: Kanaalweg 6. Gevraagd een Dagmeisje. Adres: Parallelweg 49. GEVRAAGD een nette LOOPJONGEN. AdresL. M. VAN TIJN, Boekbinder, 101. Een flinke LOOPJONGEN gevraagd. Adres „DE ONNOOZELE SCHAAPJES", Kanaalweg 148. GEVRAAGD een SCHILDBRSKNËCÜT of HALFWAS voor particulier werk. Brieven onder motto „Knecht" aan het Bureau van dit Blad. Gevraagd een JONGEN om 'smorgens 2 u. boodschappen te doen. Adres: Bureau van dit Blad. Het instructieschip >Gier" commandant de luite nant ter tee le kl. J. G. W. J. Eilcrts de Haan, zal den '2en Sept. van Willemsoord naar llelle- voetsluis vertrekken, tot het houden van oefeningen met do militaire loodsen in de vaarwaters van het Zuidertrontier. Het station voor draadlooze telcgraphic aan boord van de «Van Galen" te Hellcvoetsluis, is met in gang van 4 September opgeheven. Olijkens kp het Dept. van Marine ontvangen bericht is llr. Ms. pantserdekschip «Utrechts, on der bevel van den kapt. ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, 4 dezer van Cura^ao vertrokken, ter aanvaarding van de reis naar New-York, en is de divisie, bestaande uit Hr. Ms. pantsersche pen »De Ruijtcrt, «Trompt en «Koningin Regen test, onder bevel van den kapt. ter zee G. F. Tydeman, 2 dezer van Honkong vertrokken. Benoemd bij de inspectie van de scheepvaart, met ing. van 4 Sept.: tot hoofdinspecteur A. E. Arkenbout Schokker, insp. te 's-Gravenhagetot inspecteur G. II. LolTers, adj.-insp. te's-Gravenliage. Tijdelijk benoemd bij de scheepvaart tot insp. A. D. Muller, gep. luit. L z. le kl. te Apeldoorn II. Sluiter, insp. bij don Kon. Wesl-Ind. maildienst te AmsterdamII. le Clercq, gezagvoerder bij de Stoomvaart-mij. «Rotterdamsche Lloyd" te 's- Gra- veuhagc, en A. B. Schaap, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, expert, te Groningen. Stoomvaart-Maatschappij-Nederland. Rein brandt arriv. 28 Aug. van Amsterdam te Batavia. Kon. Will. III vertr. 30 Aug. van Sabang naar A'dam. Gmtius, v. Batavia n. A'dam, vertr. 1 Sept. v. P.-Said Madura arrlv. 1 Sept. van Batavia te Amsterdam. Vondel, v. A'dam n. Batavia, vertrok 2 Sept. van Genua Bamla arriv. 2 Sept. van Amsterdam te Sabang. K. Wilm. arriv. 2 Sept. van Batavia te A'dam. Nias, v. A'dam n Batavia, arriv. 2 Sept. te Port-Said. Billiton van A'dam naar Batavia, arriv. 2 Sept. te Londen. Koninklijke Hollandhohe Llotd. Zaanland, v. A'dam via Brazilië n. Buenos Ayers, arriv. 2 Sept. te Montevideo. Frisia, van Bucnos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 29 Aug. van Rio Janeiro. Ilollaiidia vertrok i Sept. van Amsterdam naar Brazilië en Buenos-Ayres. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Fred. Hendr. arr. '2 Sept. v. Paramaribo te A'dam. Rotterdamsche Llotd. Kediri, v. Batavia n. R'dam, vertr. 31 Aug. v. Padang. Menado, v. R'dam n. Bativia, arr. 31 Aug. te Padang. Tabanau, v. K'dam n. Batavia, arr. 31 Aug. te P.-Said. Wilis, v. R'dam n. Batavia, pass. 1 Sept. Quessant. Uuriitoer, v. Batavia n. R'dam, vert. 1 Sept. v. Tanger. Malang arriv. 1 Sept. van Batavia te Rotterdam. Schagcn, 2 Sept. Aangevoerd 8 paarden t 80 a 200, veulens f a ,20 stieren en OHsen f 80 a 280, 0 stieren f a 0 duiven t 0 a 0, 60 geldekoeien f 120 a 200, 109 vette id. f 160 a 295, 40 kalikoeien f 140 a 260, 0 vuarxen I a 0 hokkelingen f a 0 graskalveren f a ,30 nuchtere kalveren f 7 a 20, rammen f a schapen (overhouden) f af 100 magere schapen f 10 a 14.,740 vette idfl8 a 25,75 330 lammeren i 8.a f 14.,0 bokken en geiten f a ,8 magere varkens f 17,50 ii 22 vette id. por Kg. 48 a 56 ct., 60 biggen f 10.a 12.50, 0konijnen f0.— a 0.100 kippen f 0.25 a 1.25, zwanen f 700 Kg. boter f 1.10 a 1.80, 3000 kipeieren f8.75 a 4.25, 0eenden dito f4.a per 100. Yisscherijberichten. Niouwediep, 31 Augustus. Aangebracht door 12 korders te /amen 50 stuks grootc tong 90 cent per stuk, 120 middelmatige tong 50 cent per stuk, 30 kleine tong 20 cent por stuk, 12 mand kleine schol f4,50 af4,per mand, 6 mand scharf2, per mand. 1 en 2 Sept. Niets binnen. 3 Sept. v.m. 8 uur. Niets binnen. Park achter heft Paleis. Zondag 5 September, van 45| uur. Directie A. L. Hazebroek, Kapelmeester. 4. Hulde nan de Koninklijke Marine, A. L. Hazebroek. 2. Ouverture „Die Lustige Weiber von Windsor," O. Nicolai. 3. Valse CapriceA. Rubinstein. Enti do 1'op. «La Colombo* Ch. Gounod. b. McnnettL. Boucherini. 5. Valse LenteE. Gillet. arr. A. L. Hazebroek. 6. Fantuisie de 1'op. „Carmen"Biset. 7. Trompettes et BassesJ. Painparé. 7e Lijst van ingekomen gelden ten behoeve van het huisgezin van wijlen den korporaal konstabel H. DE VRIES. By H. B. L. Braam Hr. Ms. „Evortsen" f 10.75. By K. A. Telders Hr. Ma. Wachtschip, Soerabaja 68.80. Hr. Ma. „Koningin Wilhelmina" 61.50. Hr. Ma. «Van Doorn* 1. llr. Ma. »SibogaM25.75. Hr. Mb. .Noord Brabant* 41.40. Koeraveracbil op wiaael0.50. Totaal f 209.70. Mot vorige ljjat f977.11 en 1209.70 ia f 1186.81. Hierbij wordt apeciaal dank gebracht aan den korporaal-konstabol B. Verboog, aan boord Hr. Ma. .Wilhelmina" in Oost-Indiü en zyne helpers, voor de krachtige mede werking. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. HELDER, 3 September. De heer M. Wyt, luitenant ter zee le kl„ is Dinsdagmorgen van hier vertrok ken, om binnenkort zijn bestemming naar Indië op te volgen. De heer Wyt heeft tydena zijn kortstondig verblyf in onze gemeente de sympathie verworven van de geheele bur gerij. Hij nam een zeer werkzaam aandeel in de zaken, die onze gemeente vooruit kun nen brengen, en steunde tiuantieel krachtig de Trawlerinaatschappij, de Helderache Siga renfabriek, enz. Uit veler naam danken wy hem daarvoor hartelyk. Wy wenachen hem «en goede reis «n behouden terugkomst in het Vaderland De sleepboot .Atlas", die gisterenmorgen op ontvangen bericht, naar de Noordzee was vertrokken, rapporteerde gistermiddag by binnenkomst, dat naby bot llaakavnurschip werd aangetroffen de verlaten Noorache schoener .Ekonotn", tbuia behoorende te Hitverö, waarvan de tuigage over boord lag. De stoomtrawler YM 154 had de schoener op sleeptouw genomen en zou trachten het schip te IJmuiden binnen te brengen. Een telegram uit IJmuiden meldt ons, dat de „Ekonoru" geladen was met pijpaarde en dat de schoener door de stoomtrawlers .Pieter Jan" on .Juliaua" aldaar is binnengebracht. Het gisteren alhier als byleggcr bin- nongeloopen stoomschip .Brabo" rapporteert eergisteren naby Terschelling een stoomschip te hebbeu gezien, dat bozig was zijn dek lading hout over boord te werpen, terwijl I de zeeën over het achterschip tot aan de mast liepen. De kapitein van de sleepboot was van meening dat bet stoomschip wel op strand zou loopen. De Duitsche sleepboot „Brake", van Bremerhaven naar IJmuiden vertrokken met twee onderlosserB op sleeptouw, is alléén hier binnengekomen. Een der onderlossers was 6 mijlen N.O. van het Haaksvnurschip vol water geslagen en gezonken. De andere brak van de sleepboot los en kon niet moer worden opgepikt. Deze is Woensdagmorgen by Castricum gestrand. Het volk was vóór dat de Btorm het hevigst was op de sleepboot overgegaan. De vaar tuigen waren bestemd voor de firma L. Vol- ker, te Amsterdam. Koninginnedag. In een plaats als de onze gaat de Koninginne dag nimmer onopgemerkt voorbij. Daar zorgt de marine wel voor. Ook Dinsdag 1.1. waren de oorlogsschepen gepavoiseerd, des morgens om 8- en des middags om 12 uur werden van het Wachtschip dc gebruikelijke saluut schoten gelost en dit herinnerde, niettegen staande bet feest van .Helders Belang", iedereen, dat de Landsvrouwe verjaarde. De voorgenomen parade van de zee- en landmacht werd wegens het ongunstige weer afgekommandeerd. Maar de jaarlijkscbe volksspelen op de marinewerf gingen door en de tombola voor de kinderen werd gehouden. De regenbuien waren zeker wel oorzaak, dat de opgewekt heid niet zoo groot was als andere jaren. Des avonds toen de .Friesland" electrisch geïllumineerd was en van de andere oorlogs schepen bengaalsch vnur werd ontstoken, spoedde zich regen en wind trotseerende een groote menigte naar den havendijk om van bet fantastisch gezicht te genieten. Ïieeffldeliugeüyerk^erreïsten. Als vervolg op betgeen wy omtrent de 6- daagsche feesten in ons vorig nummer ver meldden, nog het volgende: Dinsdagmiddag werd de wedstryd voor versierde fietsen gehouden ook deze trok veel belangstelling, met genoegen merkte men op, dat sommige smaakvol met groen en bloemen waren ver sierd, vooral die van de pryswinners waren keurig. De le prys viel ten deel aanH. Bos, de 2* aan D. Folmer en de 3e aan T. Kipperman. Ook de gymkhana-races hadden veel suc ces. By den wedstryd in het langzaam ryden kreeg A. Witsenburg den 1*", E. Theinert den 2en en T. Kipperman den 3C" prijs. By ,den potlepelwedstrijd, waarby men op zyn fiets gezeten een ongekookt ei op een potlepel gaaf aan het einde der baan moest brengen, verwierf den le" prys Johanna Maters, den 2"" A. Witsenburg en den 3"' P, Behagen. By den wedstryd met hinder nissen ontving elke deelnemer zijn rywiel zonder linker pedaal en zadel en moest dan deze beide onderdeelen aan zijn fiets beves tigen, waarna hij naar het einde der baan moest ryden. De 1° prys werd behaald door A. Witsenburg, de 2° prijs door J. Schagen. Onder leiding van do heeren Polak (Djjk- straat) werd vervolgens een bal-champêtre gegeven, waaraan door vele knapen en meisjeB werd deelgenomen. Sierlyk werd er gedanst. Gedurende de pauze had een uit voering plaats van het .Bloemenballet" en tot slot kreeg men 'n Winterballet" te zien. Deze waren buitengewoon aardig en moeten geprezen worden niet alleen om de siorlyke houding en gracieuse bewegingen der dansers en danseresjes, maar ook om do mooie cos- tumes. Hierbij waren wederom pryzen uitge loofd en wel voor het schoonste costuum en voor het aierlykst dansen. De. prijzen worden behaald door N. Maters, J. Heijselaar, O. Visser, J. van der Aarde en door het paar S. Bos en T. Bakker. Na afioop daarvan had de uitvoering plaats van den //Kleppermarsch". Trots de wind en regenvlagen slaagde hy toeh zeer goed. Zoowel de jongelui als de Marinekapel stoor den zich daaraan niet, er werd lustig ge blazen en dapper geklepperd, flink in de maat met inachtneming der pianissimo's en forto's. Evenals bij het Julianafeest was het een snccèsnummer. Het publiek toonde door bandgeklap on hoerageroep zijn tevredenheid. De feesten werden besloten met een avond feest op het terrein, dat ondanks de voort durende plasregenB gezellig vol bleef. In de grootte tribune werd beurtelings door .Winnubst en door de Harmoniekapel" pupnlaire muziek gegeven en in de concours tent gaf een deel van de Stafmuziek mooie dansmuziek, die oud en jong op de dans vloer in vrooiyke beweging hield. Tegelyk gaf de bioscoop haar pakkende beelden te zien. Het vuurwerk kon wegens het slechte weer niet worden afgestoken. Dat zal nn binnenkort plaats hebben. Na de feesten. Zoo behooren dan de feesten hier gegeven ter gelegenheid van het Congres voor Vreem delingenverkeer tot het verledene. Een staartje wacht ons nog by gnnstig weer, n.1. het vuur werk, dat storm en regen verhinderden af te steken. Of de feesten geslaagd zyn, het doel be reikt is? We kunnen vrjjwel ja zeggen. ,Maar er waren tekortkomingen" lioor ik alweer mompelen. Och, laat ons daarover nu niet praten. Ook zij die het feest organi seerden zullen veel geleerd hebben. Daar was eens een man die zich een huis liet bouwen. Te voren overlegde hij lang en breed hoe hy 't zou inrichten. Hij maakte een plan en liet 't daarnaar uitvoeren. Maar toen hij het huis een jaar bewoond had, dacht hy toch by zich zelf: Jongen, dat had ik zóó niet moeten inrichten, 't Ware gemakkelijker en beter geweest zoo do deur daér bad gezeten'En zoo had hy meer dingen. Als die man nog eens een huis bouwt doet hy het vast bier en daar anders. De lezer begrypt de gelykenis. Maar het allernaaste doel waarvoor Hel- der's Belang zich heeft ingespannenmeerdere bekendheid te geven aan onze plaats, den verkeerden indruk of beter do glad-vorkeerde voorstelling die menig vreemdeling zich van den Helden of, erger nog, van .'t Nieuwediep" vormde, gedeeltelijk weg te nemen, dat doel is bereikt. De algemeeno voorzitter van Vreemdelingen- verkeer zei het in zyn antwoord op de offi- ciëele toespraak van den waarnemend bur gemeester ten raadbuize zoo juist: #Daar zyn nog verscheidene Nederlanders die hun land niet kennen, die niet welen wat schoons het bevat. Hollands noordpunt is niet zoo bekend als hy dat verdient. Er is bier veel, zeer veel merkwaardigs te zien, veel dat een uitstapje hierheen wel der moeite waard doet zyn". En zoo is het. En 't is daarom dat zy die zich zoo byzonder hebben ingespannen voor deze feesten, gezien dat doel, recht bobben op onze erkentelijkheid. De heeren Feenders, Van Willigen en Smit hebben er uren en uren aan opgeofferd. Zy werden gesteund door velen, die insgelyks belangeloos medewerkten om onze plaats te doen kennen, een goed figuur te doen maken. «Helder's Belang" heeft gewerkt in 't belang van Helder. Nn zijn deze feesten slechts een Btukje van 't werken der vereeniging, die Helder vooruit wil brengen. Daar is nog veel, heel veel ander werk te doen. Gaat men na wat in andere plaatsen door vereenigingen als (Helders Belang" geschiedt, dan liggen hier nog beele stukken van 't arbeidsveld braak. Er is hier ^ïog heel wat te doen, voor verfraaiing, voor betere com municatie, voor meer aansluiting met de omgeving. En dat alles is noodig om onze gemeente vooruit te brengen of het verblijf er te veraangenamen. En hoe zal dat doel bereikt wordenWel, door de medewerking van allen. De ver eeniging (Helders Belang* dient gesteand te worden. Het aantal leden is niet zoo groot als bet zyn kon. Vergelijken wij het ledental hier met dat in plaatsen als Alk maar, Hoorn, Borgen, dan slaat Helder geen schitterend figuur. Zij die het wèl meenen met den bloei en den vooruitgang onzer plaats moeten lid worden der vereeniging. De contributie f 1.per jaar, behoeft nie mand af te schrikken. En eondrachtig sa menwerkend, de een den arbeid leverend, de ander steunend met zyn contributie, kan heel wat worden tot stand gebracht. Daar zyn plaatsen in ons land die door het ruste loos werken van vereenigingen als «Helders Belang' zich mogen verheugen in een vroe ger niet gekende welvaart. Ten bewyze noemen wij enkel Valkenburg, een plaatsje 80 jaar geleden vry onbekend, thans in* den zomer een der meest bezochte plaatsen van ons land. Zeker, Valkenburg is mooi, maar de machtige reclame heeft vooral het hare er toe bijgedragen om Valkenburg bekend te doen worden. Maar daar is door de be volking ook dadelyk begrepen dat zy zich, om vooruit te komen, ook eenige geldelijke opoffering moest getroosten. Vooral de neringdoenden begrepen het daar en steun den eendrachtig. Zou dat ook in onze ge meente niet kannen Men zegge nu niet (Ja maar, die meneer A. of die meneer B., zie je, die heeft dit of dat gedaan.' Och laat men zich toch over kleinigheden heen- zetten. (Helder's Belang" met haar wakker bestnur is eene vereeniging die getoond heelt wal te durven ondernemen. Laten zy, die belang hebben by den bloei, den vooruit gang onzer plaats, by de veraangenaming van het verblijf alhier, en wie heeft dat niet? zich doen inschrijven op de leden lijst. 't Geld daarvoor uitgegeven is goed besteed. Kinderlijken heimelijk begraven. Gisteren werd door de rechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan in de zaak van G. v. B. te Helder, beschuldigd van (wee kinderen om het leven gebracht en begraven te hebben. De eisch was 3 jaren gevangenisstraf, terwyl de verdediger mr. Verdam vryepraak of onderzoek naar de geestvermogens der be klaagde vroeg. De rechtbank sprak haar van het eerste ten laste gelegde vrij en veroordeelde haar wegens het hoimelyk begraven van de kin derlijkjes tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventief. W. A. F. M. alhier, werd in diezelfde zitting, wegens verduistering van een rywiel, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Groote vrengde heerscht er in het kamp der politic-ambtenaren. Een voor hen zeer gewichtige zaak is eindelyk tot oplossing gekomen. Een Hollander kan nu eenmaal niet buiten zyn kop koffie. Nu ontbrak het den agenten, die des nachts de wacht be trokken, aan elke gelegenheid om de door hun meegebrachte koffie to verwarmen. Dat was vooral in den winter en wanneer is t eigenlyk geen winter alles behalve prettig. Door de goede zorgen van den com missaris van politie zijn in de verschillende bureaux thans gaskomforen aangebracht, zoo dat zy nu in do gelegenheid zyn hun bakkie koffie* behoorlijk te verwarmen. Al weer. Een party tje jonge dronken matrozen bobben hedennacht to half twee weer danig huis gehouden in de Keizerstraat. De palen, gebruikt voor bot afzetten by bet maken van de straat, hbbben zij uit den grond getrokken, het waarschuwingsbord meegenomen en de struatsteenen her- en derwaarts gesmeten. Gebrek aan agenten van politie is ook hier weer gebleken. IJmuiden, 2 September. Het Russische stoomschip «Amnr" van St. Petersburg naar Itouaan bestemd werd bier gisteren tot voor de pieren gesleept door hot Duitsche stoomschip (Antares" van de Middellandsche Zee naar Bremen bestemd. De (Amur' werd op de hoogte van het Lichtschip Haaks aangetrofien met defecten ketel en overgeworpen graanlading. De sleepboot (Titan" van de reederij A. D. C. E. Znr Muhlen nam de (Amur" voorgaats over on bracht haar hier binnen. Inbraak en moord Uit Roozendaal seint men In t plaatsje Ruchfen by Roozendaal werd gisternacht een inbreker op beeterdaad betrapt, terwyl hij bezig was in te breken bij Dekker. Twee ambtenaren van politie liepen ieder aan een zijde van het huis, om den man te arresteoren, toen een van hen, Berne genaamd, plotseling door een hagelschot vol in den buik getroffen werd. Een half nar later was hy overleden. Volgens aanwijzingen waren er een groot en een klein persoon. De overledene was ongehuwd. De Justitie is uit Breda vertrokken. Uitbarsting van de Smeroe. Een particulier telegram, te Amsterdam uit Soerabaja ontvangen, maakt melding van een uitbarsting van de Smeroe, waarby de tabaksonderneming «Ketitan" geheel ver woest is. Automobieiongeluk. In een automobieiongeluk is Woensdag, niet ver van Brighton, Lord de Clifford om gekomen. Hy bestuurde de tuf zelf. In een bocht kwam de tuf twee boerenkarren tegen. Om een botsing te voorkomen, zette de Clif ford scherp de rem aan. De tuf sloeg om en hy kreeg iets tegen het hoofd, waardoor hij onmiddellijk gedood werd. De koetsier werd uit do tuf geslingerd en bleef ongedeerd. Lord de Clifford was 25 jaar. Drie jaar ge leden is hy met een tooneelspeelster getrouwd, bekend onder den naam van Eva Carrington. Een zoontje van twee jaar krygt nu den over- ouden adellijken titel, die van 1299 dagteekent. Gymnastiek- en F-xercitievereeriging „Pro Patria". De lessen der jongste Adspiranten-af- deeling zyn weder des Woensdags- en Zaterdags van 3 tot 4 uur. De Voorzitter, SCHLAHMILCH. Geboren: Hermanus Bernardus, zoon van G. M. VAN STEENBERGEN en J. VAN STEENBERGEN - De Beurs. Amsterdam, 28 Augustus 1909. Ondertrouwd Jacob Leen en Christina Booij. Helder, 2 Sept. 1909. Huwelijksvoltrekking 16 Sept. a.s. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zyn van de genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, de heer Johanne8 Ferdinand Philips, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Helder, 1 September 1909. Wed. J. F. PHILIPS-Hin, en Kinderen. Breestraat 31. Heden overleed, na een smartelijk lyden, ons geliefd dochtertje Wilhelmina Margaretha, in den jeugdigen leeftijd van ruim 3 jaar. Helder, 27 Augustus 1909. A. NIJ VELD en Echtgenoote. Wegens omstandigheden eerst heden geplaatst. Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen hartelijken dank aan den ZeerGel. Heer Dr. KRUIJNE, de Direc trice en Zusters van het Gemeente-Zie kenhuis, voor de zorg en toewijding aan hun geliefd kind bewezen. A. NIJVELD en Echtgenoote. Helder, 3 September 1909. Voor de zeer vele blijken van belang stelling op 25 Augustus ondervonden, zoowel van binnen als buiten deze ge meente, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Familie HEIJDENRIJK. De SCHOUT-BIJ-NACHT en Mevrouw VAN DEN BOSCH zijn door afwezig heid verhinderd Zondag 5 Sep tember a. s. te ontvangen. Mevrouw VAN DEN BOSCH-Kop- pius is wegens afwezigheid verhinderd Maandag 6 September a. a. te ontvangen. Aao de Leden der Ned. flerv. Kerk. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. 0.V. ZONDAG 5 SEPTEMBER voorm. 10 uur en 'savonds 6l/s uur, Dr. A. VAN VELDHUIZEN, Rector Zendingsschool te Rotterdam. Luthersche Kerk. ZONDAG 12 SEPT. GEEN DIENST. DE KERKERAAD. Vanaf 1 September zyn de OEFENINGS UREN voor de adspiranten vastgesteld op Maandag en Woensdag voor de jongste van 6 7 uur, oudste 7-8 uur. HOOFDAFDEELING Zaterdagavond van 8-9uur. HET BESTUUR. Afd. HELDER. Bericht aan belanghebbenden dat het depAt voorloopig is gevestigd weststraat SS. W. H. TIELROOIJ, Voorzitter Biblioth. Maintien. Contenance. Dagelijks inschrijving van leerlingen. DIJKSTRAAT 37. PRIVAATLES, zoowel voor eerst- beginnenden als meergevorderden. Gelegenheid tot formeeren van strikt besloten CLUBS Voor hen, die reeds een cursus gevolgd hebben, bestaat gelegenheid tot aanleeren der moderne dansen, als: „THE VELETA", new round dance bij A. Morris. „VELETA POLKA", new dance for the Ball Room. „LES PATINEURS FENLANDAIS DE E'GERAUDET „GAVOTTE WALZER", aus dem repertoire der Königl. hofballe in Berlin. (Bekr. Intern. Congres). Aanbevelend, Gediplom, dansonderwijzer. XXfJlSLStraat 37. Verloren een zilveren Dames-Horloge. Verzoeke tegen belooning terug bezor ging aan het Bureau van dit blad. De HER-EXAMENS zullen worden af genomen op MAANDAG 6 SEP TEMBER a.a., aanvang 9 uur voor middags. De lessen vangen aan Dinsdagmorgen 7 September, te 9 uur voormiddag. De Directeur is in het Schoolgebouw te spreken. j)e Directeur, Dr. D. A. KERKHOFF. A J. O. MOOIJ, Muziekleeraap, beeft zijn lessen en repetities HERVAT. Spreekuur Vrijdags van 3-4 uur, Kanaalweg 64. Teekenlessen aangeboden aan machine-bankwerkers en smeden of zij die in dit vak wenschen opgeleid te worden. Conditiën billijk. Brieven onder motto „No. 25", aan het Bureau van dit Blad. in de „TUINTJES" Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. M. KlëELLÜ, FOTOGRAAF, Atelier geopend alleen op de dagen Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag. Spreekuren van R. J. VAN DER HEIJOE, Arts voor Oog-, Nens-, Keel- en Oorziekten, te Alkmaar. Voor particulieren Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag127,-37* uur Maandag en Woensdag 371-57» uur. Voor Ziekenfondspatiënten en minver mogenden Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag 8-11 uur. MEDELEZER gevraagd voor „DE TELEGRAAF", omtrek: Koningstraat of Spoorstraat. AdresDUINKER's Advert.-Bureau, Spoorstraat. Een gepensionneerd onderofficier Kon. Marine zoekt een gepaste betrekking, hoog salaris geen vereischte. Adres onder lett. „M.", aan 't Bureau van dit Blad. Een vroedvrouw beveelt zich beleefd aan als BAKER in een burger gezin. De beste getuigen staan haar ten dienste. Adres: Westgracht 28. GEVRAAGD een flinke DIENSTBODE, by Mej. Wed. BOON, Wieringerwaard. Dagdienstbode gevraagd, niet beneden 18 jaar, die met de wach kan omgaan. Loon f2.— per week. AdresJ. Th. HEIJSELAAR, Keizer straat no. 40. GEVRAAGD om 1 November in dienst te treden bij een jonggehuwd paar een nette DIENSTBODE, goed kunnende koken. P. G. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur, by Mevr. BRAAM, Nieuwebrugstraat 4. Gevraagd een MEISJE, van 'smorgens half acht tot 'savonds half zeven, met den kost AdresBureau van dit blad. Gevraagd een flink DAGMEISJE, 16 k 17 jaar. Adres: Breewaterstraat 16. Aan hetzelfde adres 2 ii 3 dagen per week I KET te huur aangeboden. Er kan een nette COMMENSAAL geplaatst worden. Adres: mej. Wed. BEERMAN, Vosstr. 16. I Tegen 1 October a. s. gevraagd een gemeubil. ZIT- en SLAAPKAMER, zonder pension. Franco brieven, met prysopg., onder lett. „P. W." aan den boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. TE HUUR het WOON- en WINKELHUIS i Weststraat 15, tevens op aanneme lijke voorwaarden te koop. Adres H. WIJKER, Aannemer, Helder. I Te koopi een Woon- en Winkelhuis op goeden stand. AdresLangestraat 19. Te koop gevraagd, een solied één persoon. LEDIKANT. Adres KOOTSTRA, Koegras 60a. TE KOOP een zoo gced als nieuw 5-octaafs ORGEL I 10 registers met koppeling, spiegel, enl 2 kniezwellen. Prachtstuk. Te bevragen by den boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. AWBttAAB. te hoop, alsPlanken, eiken en grene Palen en j Vloerliggers, Rib- en Balkhout, Rasters enz., benevens een partij groote en kleine I Ramen, zeer geschikt voor broeiramen, drie Klezoors en halve Metselsteenen enz. Adres H. WIJKER, Aannemer. Te koop aangeboden een vlugge makke KET, 8 jaar oud, nieuw Tuig en een zoo goed als nieuwe Dogkar. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een splinternieuw HEERENRIJWIEL, (nog onbereden). Dubbele remmer, geheel compl., wegens plaatsgebrek, voor den spotpr. van f 40. - Adres: J. SNIEDER, 2de Jan in 't Veltstraat no. 5. AFBRAAK te koop. ±138 voet gebruikt, nieuw Hout, 5X9 en 340 voet Bruggedek Deelen, breed 25 Ned.duira. roode, blauwe en gladde Dakpannen en Paaltjes. Adres: Gravenstraat 56. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Kanaalweg 165. Gevraagd een flinke DAGMEID, wasch buitenshuis. Adres S. CRONE, Wagenstraat 5. TE KOOP een beat, mak Werkpaard. Adres: Bureau van dit blad. Te koop wegens plaatsgebrek: 1 dubb. Handlier, 1 Zuig- en Pers pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.m. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steekwagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaathout, een houten Beeld, zeer goed voor in een tuin, een party IJzerdraad, zeer geschikt voor zeegras-of hooipersery. Eenige Zeekijkers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. Aan hetzelfde adres een partij Smidsgereedschappen, als een Draaibank, Blaasbalgen, Tangen enz, enz. Parapluies en Parasols overtrekken, heretellen of repereeren ken netjes en spoedig gesohieden bij - - J. M. BASIE,Pijkstraat35 Het eenlgst adres By NEELTJE KRAAN zyn hedenavond beerlijk gerookte Pietermannen enPonen verkrijgbaar. - Dagelijks geopend, t* Te koop gevraagd een gebruikt, doch in goeden staat ver- keerend FORNUIS. Adres: Walvischstraat 29. Jongelui vragen tegen half September een BURGERWOONHUIS. Huurprijs f2.— k f2.50. AdresKanaalweg 55. k Wegens vertrek naar Oost-Indië te koop 5 jonge Kippen met Hok en Ren, 1 Heeren rijwiel en 1 tweekruks Kinderwagen. Adres: Piet Heinstraat No. 36. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Hoofdgracht 38. VOOR JONGENS. TE KOOP een snelzeilende KOTTER en een net gemaakte BOTTER voor jongens, om in het Kanaal te varen. Tevens een beste SLIJPSTEEN voor f3.— en een BOKKENWAGEN met 4 wielen te koop. - Te bevragen by A. YEEN, Loodgracht 6.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2