Oanscursus 1909-191G. R J. VAN DER HEIJDE, Arts mr Oog-, Nens-, Keel-en Oorziekten Aanbesteding bij inschrijving aanbesteden: CURSUS IN HET YERLEENBN YAN EERSTE HULP BIJ ONGEYALLEM. Mej A. TOS, tekoDderff pres, een KAMERKACHEL (geëmailleerd) een nieuw gebouwd WOONHUIS. Te loop wegens plaatsgebrek OPENBARE VERKOOPIKG op DINSDAG 14 SEPTEMBER 1909. NOTARIS BACKX op DINSDAG 21 SEPTEMBER 1909, De heer Oortgyson acht dit weggegooid geld. De heer Van N eek betwist dit. Het nieuwe gedeeelto wordt zoo ingericht dat het later gemakkelijk voor een ander doel kan gebruikt worden. Het werk wordt op de minst kostbare wyze uitgevoerd. Hiermede zijn de besprekingen afgeloopen en gaat men over tot stemming. Het voorstel van den heer Oortgijsen, om het lceningsplan met f 11000 te verminderen, wordt aangenomen met 12 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren De Ven, Van Neck, Over de Linden, De Geus en Van den Berg, terwyl de heer Adriaans» buiten stemming bleef. Het voorstel van den heer Verfaillc, om de lcening met f 62000 (werken waterleiding) te ontlasten, wordt aangenomen met 13 tegen tegen 4 stemmen. De heeren Van Neck, Over de Linden, De Ven en Van den Berg stemden tegen en de heer Adriaanse stemde blanco. Alsnu komt de voorgestelde leening, nu verminderd met f73000 en dus nog f153000 bedragende in stemming, welke aangenomen wordt. De heeren Hartendorff en Staalman stemden tegen en de heer Adriaanse blanco. Benoemingen. Voor de betrekking van keurmeester worden aanbevolen: 1. C. H. Molendijk, veearts te Dinteloord en 2. D. Haan, veearts te Dalen. Met eenparige stemmen wordt de heer C. H. Molendijk benoemd. Tot leden der commissie voor gas- en waterleiding, ter vervanging van de heeren Grunwald en Van Breda, worden gekozen de heeren Terra en Penning, beiden met 10 stemmen. Zij nemen de benoeming Tot lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim wordt het aftredend lid, de heer A. Deelder, met 14 stemmen herkozen. Tot onderwijzers aan school 6 wor den benoemd A. J. Veurman te Nijkerk eit J. Smit te Leiden, respectievelijk met 14- vn 16 stemmen. Tot onderwijzer aan school 7a wordt benoemd de heer J. Hoekstra te Anna Pau- lowna met 16 stemmen. Bjj de nu volgende Rondvraag verkrijgt de heer Bok het woord, die op komt tegen de houding van den Voorzitter, waar hij in deze openbare vergadering een onwelwillend oordeel uitsprak over de raads commissie s. Deze verdachtmaking is onver diend. Zjj vervullen hun functie met toewijding en werken soms tot verre in den nacht. De Voorzitter zegt, dat de resultaten der commissie's zeer dun zjjn. Hij wil wel aan nemen, dat zij veel werken, maar de wjjze van werken deugt dan niet, zooals b.v. de kanaalcommissie, zij laat niets van zich hooren. Van hetgeen door hem gezegd is, neemt hij niets terug. De heer Terra meent dat van B. W. ook alles niet even vlug gaatdo kanaal- commissie is nog steeds aan het onderzoeken. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente wet niet bedoelt overal coramissiën samen te stellen die B. W. bijstaan. Dit heeft alleen betrekking op groote plaatsen, waar deskundigen, specialiteiten bij /.okero takken van dienst kunnen benoemd worden. Is dat niet het geval dan wordt er geliefhebberd, geprutst, maar geen vruchtbaren arbeid ge leverd. Nog verschillende leden zooals de heeren Krijnen, Penning, De Geus en Staalman brengen over de commissie's nog iets in het midden, maar is o. i. van geen algemeen belang. De heer Iiartendorfl uit nog een klacht over de onveiligheid en baldadigheid by nacht en wenaohte gaarne meer surveillance van politieagenten.. De Voorzitter zal een onderzoek instellen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Marine en Leger. Met Nederliindsch eskader, op reis naar Chi en Japan, is te Amoy aangekomen. Hy beschikking van den minister x zijn de navolgende plaatsingen, overplaatsingen enz. gelast: luitenant ter zee 2de klasse J. A. V. Swcnker 11 dezer aan boord wachtschip Willemsoord, onder intrekking zijner plautsing aan boord Hr. Ms. •Evertsena luitenant ter zee 2de klasse O. E. Ie Riitte 11 dezer aan boord Hr. Ms sEvertsena, onder intrek king zjjner plaatsing ann boord wachtschip Am sterdam luitenant ter zee 1ste klasse J. W F. J. de Wal 16 dezer geplaatst in de direclie der marine te Willemsoord bij de verdere gereedmaking van Hr. Ma. sHertog Hendrik». Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatsciiappij-Nederland. Kon. Will. I, arriv. 7 Sept. van A'dam te Sabang. Suiuatra, v. Batavia n. A'dam, pas. 7 Sept Kaap Roea. (irotius, v. Hatnvla n. A'dam, vertr 7 Sept. v. Qenua, Nias, van A'dam n. Batavia, is 7 Sept. Perim gepass. Vondel, v. A'dam n. Batavia, vertr. 8 Sept. v. Suez K W II, v. A'dam n. Batavia is 8 Sep. Quessant gepas. Madura vertrok 8 Sept. van Hamburg naar A 'dam. Koninklijke Hollandschk Llotd. Frisia, van Buenos-Ayres naar A'dam, vertrok 7 Sept. van St. Vincent, llollandia, van A'dam naar Brazilië en Buenos- Ayres, vertrok 7 Sept. van Lissabon. Eeinland, van A'dam naar Buenos-Ayres, arriveerde 7 Sept. tc Rio Janeiro. Kon. West-Indische Maildienst. Rottkkoansche Llotd. Ternate, v. Batavia n. R'dam, vertr. 5 Sept. v. P.-Said. Solo. v. Batavia n. R'dam, vertr. 6 Sept. v. Djeddah. Ophir, van Batavia n. R'dam, vertr. 8 Sept. v. P.-Said, Wilis, v. R'dam n. Batavia, arriv. 7 Sept. te Marseille. Djocja vertrok 8 Sept. van Rotterdam naar Batavia. Medan, v. R'dam n. Batavia, vertr. 8 Sept. v. Perim. Park achter het Paleis. Zondag 12 September, Tan 45} uur. Directie A. L. Hazebroek, Kapelmeester. 1. Congres Marsch. V. V, V A L. Hazebroek. 2. Ouverture „Euryanthe" C. M. Weber. 3. Vie d'Arliste. tirandc Valse de Concert. Joh. Strnuss. 4. La Chanson des NielsF. J. BnoL Fantaisie Polka pour Piccolo ct deuz Clarincttcs. de heeren: Klamer, Den Kxler en Madiol. 5. Fantaisie aus der oper. Tannhauser. Riet). Wagner. 6. Chants du Soir J.Furgoot. 7. Onze Driekleur. MarschJ. Ooraes. Vervolg der berichten HELDER, 10 September. Cursussen in landbouwboekhouden. Naar wy vernemen hebben zich voor de cursussen in landbouwboekhouden, die dezen winter van wege de vereeniging tot ontwik keling van den landbouw in Hollands Noor derkwartier io verschillende dorpen zullen worden gegeven, in het geheel reeds meer dan 200 leerlingen boven 20 jaar aangegeven. Postduiven-liefhebbers. Donderdag 2 Sept. vergaderden in café *De Pool* eenige postduiven-liefhebbers met het doel alhier een vereeniging op te richten. Besloten werd bier toe over te gaan, en wel onder den naam van postduiven-vereon. Hollands Noordpunt', waarop 19 leden toetraden. Doel der vereeniging is het houden van wedvluchten onder leden eu iu aansluiting met andere vereenigingen, het veredelen en be schermen van de postduif en zooveel mogelyk verdwaalde en opgevangen duiven aan hun eigenaars terug te doen komen. Tot eere-voorzitter werd benoemd do beer J. P. Soomers, chel van het Rijks-Postdui- venstation alhier, tot voorzitter de heer J. Lastdrager, terwyl het secretariaat is geves tigd Jonkerstraat 39. Vuurwerk. Langdurige regenbuien der laatste dagen zijn. wat opgehouden. De lucht, wel-is-waar nog donkergrijs, hier en daar met leelijke zwarte watervlekken, doch overigens veilig droog, rustig, zonder windgeblaas, vol glinsterende sterren. Eindelyk je weertje voor zuinig be spaard kostbaar vuurwerk, een prachtige, zeer zeker gunstige avond midden in de week, waarvan niet weinigen gebruik maakten. Misschien 'n dikke vijf-en-twintig-duizend inwoners ter beeu Te veel. Goed, wat minder, maar toch een ware klont van groote en kleine menschen, ontelbaar in aantal. Publiek stroomde uit hoeken en gaten, uit alle wyken en een dichte, opgepropte massa kwam van twee kanten, Hoofdgracht en Ankerpark, samen bewoog zich verder in de nu gezellige drukte van het gewoonlijk bij avond stille, afgelegen einde der Buiten haven, omgeving van het Vischafslag-gebouw, waar de muziek vereeniging «Winnubst' zich boog had opgesteld om het schouwspel aan den overkant op te luisteren. In de stad zelf tusschen 8 en 10 uur een «enge* nach telijke stilte; er was geen «kop* te bekennen. Ongeveer acht uur klonken de vroolijk- luchtige marschtonen uit den duor fakkel licht beschenen driehoek, behoorlyk ruim gehouden door politie, en precies negen uur schoot de eerste vunrpijl omhoog, teekon, dat het door «Helder's Belang- af te steken vuurwerk zou aanvangen, 't Was de moeite waard. Inderdaad een brillant programma werd achtereenvolgens vertoond en waarvan de toeschouwers volop genoten. Eerst een aantal lachtslangen, vuurpijlen, zwermpotten en groote bouquet-bommen, kronkelden krachtig spuitend en knallend in het lucht ruim. Dan eeu zeer mooi decoratiestuk, een oorlogsschip, golvend in zee van vuur, hevig bombardeerend uit «stukken* aan beide zijden, en vervolgens, behalve heel wat aardige nummers, het slotstuk, het portret van H. M. de Koningin, omgeven door een krans van blauwvunr, overdekt met de koninklyke kroon in oranje-vuur, geflankeerd door zwe vende engelen, met groene palmtakken in de handen. Er onderLeve onze Koningin' in diamantvuur. By dit ongetwyfeld mooi nummer gingen luide hoera's op van den wal en jubelden de jongens van beide opleidingsschepen in de Binnenhaven, terwyl de muziek hot «Wilhelmus* liet hooren. Groote manoeuvres De berichteu omtrent het al of niet. door gaan van de groote manoenvres dit jaar weerspreken elkaar en maken den toestand voor de nauw daarby betrokken moeilyk en onaangenaam. Wy hebben gemeend zekerheid te kunnen krijgen door rechtstreeks inlichtin gen te vragen aan den chef van den gene- ralen stat, doch ontvingen ook van luit.-gene raal Thiango ten antwoord «mij nog niets stelligs bekend." (N. v. d. D.) Een valsche chèque. Een bediende van den heer S. v. d. B., rijwielhandelaar aan het Waterlooplcin te Amsterdam, zekere W. is sinds Zaterdagmor gen plotseling verdwenen, tegelijk met bet meisje waar hij omgang mee had, Jde 18-jarigeB. Alvorens zich uit de voeten te maken, heeft W. aan een bankinstelling te Amster dam, waar do heer v. d. B. geld in deposito heeft, een vervalsclite cheque aangeboden, zóó nauwkeurig nagemaakt, dat het geld daarop werd uitbetaald een som van f 2150. Toen de diefstal werd bemerkt, stelde mon oogenblikkelijk de politie van 't geval in kennis, doch de ijverige naspeuringen leid den tot nu niet tot bet geweuschte resultaat. W. was reeds een negental maanden in dienst van den heer v. d. B. en voldeed in alle opzichten. («Tel.") Als wethouder van onderwijs werd in de Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad te Amsterdam by derde stemming gekozen Mr. J. H. Worst met 24 Btemmen tegen 16 op Mr. S. de Vries. De heer Worst bedankte echter, zoodat een nieuwe stemming moest plaats hebben. Na twee stemmingen werd toen Mr. S. de Vries (ant.-rev.) gekozen met 21 van de 89 uitgebrachte geldige stemmen. Hij heeft de benoeming aangenomen. Cholera. Naar de directeur vau den Gezondheids dienst te Amsterdam mededeelt, kan op grond van het bacteriologisch onderzoek met alle zekerheid verklaard worden, dat het geval- Van Kempen (Bilderdijkstraat), Zondag 1.1. met cholera-achtige verschijnselen in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen, geen cholera asiatica is geweest. Tot nu toe hebben zich te Amsterdam geen gevallen van Aziatische cholera voorgedaan. Te Middelburg heeft zich Dinsdag ver moedelijk een tweede geval van cholera asiatica voorgedaan en wel bij de in het Bastion woonachtige vrouw van den in het gasthuis verpleegden F. W. den knecht op de Rotterdamsche stoomboot. Doodgedrukt. Dinsdagavond is op liet centraalstation te Utrecht een hulparbeider tusschen een goe derenlift beklemd geraakt. De jongeman was onmiddellyk dood. De moord bij Koekange. Naar men mededeelt, zyn thans de ver moedelijke daders van den afschuwelijken driedubbelen moord te Koekangerveld gevat. Maandagavond werd zekere P. B. te Vee- ningen, gem. Znidwolde, door 3 politiemannen ingerekend en in de Wyk in voorloopig arrest gebracht, terwyl Dinsdagmorgen zekere F. in het Echterbosch werd aangebonden, nadat hy, by nadering der politiemannen op de vlucht gaande, werd aangeschoten. Eerst genoemde persoon is betrekkelijk jong, in 't voorjaar pas gehuwd en staat bekend als een groot strooper. F. is een man van middel baren leeftyd en t hoofd van een groot gezin. Hy en de vermoorde dreven dikwijls voor gozameulyke rekening schapenhandel. Men deelt voorts nog bet volgende mede. De verdachte P. B. is daghuurder en woont te Zuidwolde. Hij was den dag tevoren bij zijn ouders, die drie kwartier van hem af te Koekange wonen, aan buis geweest. E. F. had afspraak met den vermoorde gemaakt 's nachts naar Emmen te gaan. Hij is thuis teruggekomen en heeft aan zyn vrouw gezegd, dat hy bij Bakker (den ver moorde) geen gehoor kon krygen en dat hij nu alleen naar Emmen ginghy is sedert niet weer thuis geweest, maar heeft zich ver moedelijk opgehouden in het EchserboBch. Het is bekend, dat de beide verdachten B. en F. elkaar wel kenden B. heeft vroeger ook te Koekange gewoond. Maandagmorgen is door de politie op het terrein der misdaad een spaanschrietenstokje gevonden, waar vooraan een leertje was be vestigd en daaraan een zweepje. De steel was met bloed bevlekt. Het gevondone was niet het eigendom van den verslagene. De gearresteerde B. heeft Vrijdag te Staphorst aan een kastelein de geschiedenis verteld en daarby gezegd, dat hy 's morgens om 10 uur op de plaats dor misdaad is ge weest terwyl De Vries uit Meppel de misdaad het eerst heeft ontdekt om 10$ uur. Woens dag werden de slachtoffers op bet kerkhof te Koekange onder groote belangstelling ter aarde besteld. De dominé der Herv. gemeente sprak aan de geopende groeve en schetste 't kort het gebeurde. Beide zoons moesten Woensdag voor den rechter van instructie verschijnen om te worden gehoord Het onderzoek der doctoren beeft aan 't licht gebracht, dat de anijwonden niet met een mes, doch met een byl of hak mes zyn toegebracht. (»Zw. Ct.") Een man in vrouwenkleeding. Uit Steenwyk meldt men: G. D., geboortig nit Steggerda, gem. West- Stellingwerf, maar sedert eenigen lyd hier wonende, trekt hier thans zeer de aandacht. Hy ging steeds voor een vrouwspersoon door, diende als meid en was in den laatsten tyd hier huishoudster. De vrouwenrol werd hem echter te kras, nu hy de 23 gepasseerd is. Maandag liet hij zijn lange baren kort knip pen, kocht zich een mannenpak en verscheen in 't publick als een flink jonkman. Nu zal hy trachten zijn naam Grietje in Gerrit ver anderd te krygen. Goed afgeloopen. Te Enschedé wilde de beer M. een pur- geerpoeder gebruiken, doch nam bij ongeluk een asthmapoeder, welke in hetzelfde kastje lag. Deze laatste wordt verbrand en de rook ervan opgesnoven als middel tegen bedoelde ziekte; zy bevat zwaar vergiftige bestand- deelen. Na 't gebruik werd M. eenigszins onwel, maar dacht dat dit na den maaltyd wel betereu zou. Do toestand werd evenwel daarna erger. Krampen kwamen en 't gezicht werd minder. Een ontboden geneesheer con stateerde vergiftiging en 't geval werd dui- delyk. De maag van den in levensgevaar verkeerende werd uitgepompt en 't is gelukt hem te behoudenhy moet echter eenige dagen te bed blijven. Het ongeluk op de Noordzee. Wij hebben reeds medegedeeld, dat het Deensche stoomschip «Lolland, meteen lading steenkolen van Blyth naar Corsoer op weg, in do Noordzee verging, waarbij de kapitein en tien man der équipage verdronken. Zes man werden door de Zweedsche bark «Saga" gered, en te Kopenhagen aan land gebracht. Een correspondent vernam van hen over hel vergaan van de «Lolland" het vulgende De «Lolland" vertrok Dinsdag met kolen van Blyth naar Corsoer. De geheele reis had het schip te kampen met een zwaren orkaau. Daardoor verschoof de lading, zoodat de kapitein bevel moest geven, een gedeelte der lading over boord te werpen, om het schip weer op te richten. Maar alle pogingen der bemanning waren te vergeefs de ladingruimte schepte water en tenslotte bleek het schip op bedenkelyke wyze lek te zyn. Het water stroomde voortdurend binnen, en de hoop, het ruim door pompeu te leegen, bleek weldra ydel. Bij het aanbreken van den dag was bet water zoo hoog, dat het de machinekamer binuen stroomde en de vuren bluschte. De .Lolland" lag geheel op zyde het achterschip zonk steeds meer. De kapitein gaf te zes uur bevel in de booten te gaan, de stortzeeën maakte het echter gevaarlyk in de booten redding te zoeken. Er waren slechts twee booten over, de anderen waren verpletterd. In een der booten waren zeven man. Wij roeiden vier uur eu werden toen door de «Saga" opgepikt, behalve de kok, die juist toen wy de «Saga wilden enteren dooreen golf' werd meegesleurd en tegen de scheeps- zijde geslingerd werd, zoodat hy dadelyk dood was. Kort nadat wy aan boord van de „Saga" waren opgenomen, zagen wy de «Lolland" zinken. De kapitein stond nog op de com mandobrug hy wilde het schip niet verlaten. Ook de overige elf man der equipage zonken met het schip. Zy waren er niet in geslaagd, tijdig in de tweede boot te komen. De kapitein was de 50-jarige Ole Nielsen nit Nakskof. Lefebvre doodgevallen. Uit Juvisy meldt Reuter dat de luchtvlie- ger Lefebvre daar een vlucht deed met zyn tweedekker. Door een tot nu toe onbekend gebleven oorzaak stortte het toestel ter aarde. Lefebvre werd zwaar gewond opgenomen en stierf kort daarop aan de bekomen verwon dingen. Lefebvre was in ons land geen onbekendu. Hij kwam als ingenieur met den graaf de Lambert naar Leur. Hij monteerde daar in de loods op de heide het Wright-toestel. Bieroorlog in Duitschland. In het Rynland cn Westfalen wordt het ernst met den bieroorlog. Om den verhoog den bier-accijns op de drinkers te verhalen waren de bierbrouwers en waarden het eenB geworden, dat de brouwers de waarden het bier 4 mark de 100 liter duurder zouden aanrekenen, onder beding dat zy geen bier zouden leveren aau waarden, die huu bier niet tenmins'e 7.59 M. de 100 L. duurder verkochten. In sommige streken legden de waarden zelfs 12.50 M. de 100 L. op den prijs van hun bier. De arbeiders, voor vele bierhuizen de voornaamste, zoo niet de eenige klanten, weigerden echter den verhoogden prijs te betalen, zelfs niet de kleine verhooging in de cantinen van de groote fabrieken, waar het bier alleen met de 4 M. verhooging der brouwerijen belast was. Do arbeiders ver kozen in de eerste plaats niet aan kasteleius en brouwers behalve den accyns nog een zoet winstje te bezorgen, en naar tschynt op aanmaning van de socialisten wilden zij ten slotte van geen enkele verhooging weten, omdat zy van oordeel zijn, dat de staat het meerdere geld, dat hy noodig heeft, niet in een verbruiksbelasting maar in een belasting op het bezit dient te vinden. Dus besloten zy de bierhuizen te boycotten. Zy dronken deels geen bier, of voor eon ander deel veel minder bier dan zy gewoon waren, en het dient gezegd, dat deze vrij willige onthouding van Duitsch bier, voor Dnitschers I van groote zelfbeheersehing getuigt. Voor de kasteleins en de brouwers werd het een hard gelag. Er zijn bierhuizen, die voortdurend leeg zyn, en brouweryen, die slechts de helft brouwen van wat zy gewoonlyk doen, sommige misschien nog minder. Langdurige onderhandelingen leidden tot niets, en nn heeft het Verbond van Rynsch-Westfaalsche Bierbrouwers bekend gemaakt, dat als niet spoedig de vakver bonden en Bociaal-democratisehe partybeamb- ten tot een schikking bereid zijn en de arbei ders den kroes weer ter hand nemen, de brouweryen een aanzienlijk deel van hun personeel gaan ontslaan. In Essen en den omtrek willen de arbeiders wel nieuwe onder handelingen openen. In Solingen verwacht men spoedig, dat de brouwerijen 30 pet. van hun werkvolk gedaan znllen geven. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg postbezorging. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam 17 Sept. 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 10 en 24 Sept. 7.— 's av. p. Holl. mail via Oenua .14 en 28 Sept 7. p. Holl. mail via Mar3eille 21 Sept 3.30'snam p Fransehem.via Marseille 10 en 24 Sept (voor Slim at ra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitselu- m. via Napels Naar Falembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisii 17 Setitj8.30'smor. p. Holl. mail via Genua .14 en 28 Septj7. 's av. p. Holl. mail via Marseille 21 Sept (3.30's nam (alleen op verl. der afz.)l p.Frunschem.viaMarscilIeTO en 24Sept. 7.'s av. p. Duitsche m. via Napels 22 Sept|l2'smidd. Naar Atjeh en de OostkaBt van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisii eiken Vrijdag |8.30' p. Holl. mail via Genua .114 p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der af*.)' p.Franschem. via Marseille 40 p. Duitsche m. via Napels 8 Sept. 7.— 's 21 Sept. 3.30's iu n 24 Sept. 7.— 22 Sept. 12's Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 16 en 30 Sept. 7.'s av. p. mail via Southampton 13 en 27 Sept. 7.*s av. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken Vrijdag 3.30's nam p. inail via New-York. 17 Sept 3.30'snam p. mail via St. Nazaire 7 Oct. 7.'s av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 16 en 30 Sept|7.— 's av. p. mail via Southampton of Quegnstown. eiken Dinsdag en Vrijdag 3.30's nam 7.- p. mail via Hamburg 29 Sept. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Enstatins en Saba: p. zeepost via Auisterdamil6 en 30 Sept.|7.'s av. galleen op verl. der afz.)' p. mail via Southampton|13 en 27 Sept|7.'s av Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 'a namiddags. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Maiittien. Contenance Dagelijks inschrijving van leerlingen. DIJKSTRAAT 37. PRIVAATLES, zoowel voor eerst- beginnenden ais meergevorderden. Gelegenheid tot formeeren van strikt besloten CLUBS. Voor hen, die reeds een cursus gevolgd hebben, bestaat gelegenheid tot aanleeren der moderne deneen, als: „THE VELETA", new round dance bij A. Morris. „VELETA POLKA", new dance for the Ball Room. „LES PATINEURS FENLANDAIS DE E GERAUDET „GAVOTTE WALZER", aus dem repertoire der Königl. hofballe in Berlin. (Bekr. Intern. Congres). Aanbevelend, B. H. POLAK Zonen. Gediplom, dansonderwijzer. £>ljls.straat 37. Nieuwe aansluiting: 125 SMIT, J. J. M., Manufacturen, Kanaalweg. (De aansluiting Spoorstraat komt ook gereed.) Hypotheek. f500.— aangeboden tegen 5 °/0 op le Hypotheek Burgerwoonhuis. Geld direct disponibel. Br. lett. NN, bureau van dit blad. Advertentiën. Ondertrouwd Hermanus Barnardus van Steenbergen en Johanna Clasina van Lis. Helder, 8 September 1909. Weezenstraat 61. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lyden, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, Mej. de wed. K. Kindt- Blokker, in den ouderdom van 77 jaar. Namens de familie: G. BOON—Kindt. P. BOON. IJmuiden, 7 September 1909. Spreekuren wan te Alkmaar. Voor particulieren Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag 127a-31/, uur Maandag en Woensdag: 31/,-5',uur. Voor Ziekenfondspatiënten en minver mogenden Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zater dag: 8—11 uur. Luthersche Kerk. ZONDAG 12 SEPTEMBER voorm. 107, uur, (niet 10 uur), Ds. G. A. ALERS, van Zwolle. Voorbereiding. DE KERKERAAD. Kostelooze inenting en herinenting. Burgemeester eu Wethouders van Hel der brengen ter algemeene kennis, dat door den heer Dr. J. C. J. C. SMITS alhier, zitting zal worden gehouden tot kostelooze inenting en herinenting op WOENSDAG 15 SEPTEMBER e.k., 's namiddags ten 2 uur precies, in het gebouw aan de Kerkgracht, naast het Weeshuis. De ouders worden uitgenoodigd de geboortebewijzen van de kinderen, waar voor inenting wordt verlangd, mede te nemen. Helder, 4 September 1909. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, VAN STEUN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. leggen Paardenpad. Plet BESTUUR van den polder „Eyer- land" Texel, zal op Maandag 13 September 1909, 's middags 12 uur, in het Café „den Burg" te denBurg op Texel, het leggen van ongeveer 6000 M. paardenpad in den grintweg, j in 3 perceelen, als: a. vanaf hoek Limietweg bij het kanaal I tot dwarsweg „Vruchtbaaroord." b. vangezegdendwarswegtotVianenweg. en c. van Vianenweg tot aan het bestaande paardenpad bij hofstede „Wa- geningen." Inschry vingsbiljetten vóór het uur der besteding in te zenden in het lokaal der besteding. Nadere inlichtingen verstrekken de dijkgraaf H. FLENS, en de Secretaris W. P. LAP, te den Burg, by welke laatste tevens de voorwaarden ter lezing liggen. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dykgraaf. W. P. LAP, Secretaris. Aan belanghebbenden wordt medege deeld, dat door Dr. J. C. J. C. SMITS, Arts, alhier, tweemaal 's weeks, n.1. Woensdag- en Vrijdagavond, van 8-97s uur, een turaaftal les sen zal worden gegeven in hei ver- leenen van eerste hulp bij ongevallen, met practische oefeningen. Tot dezen cursus, die kosteloos gegeven wordt, kunnen slechts 32 deelnemers worden toegelaten, terwyl tot deelneming by voorkeur in aanmerking worden ge bracht: opzichters, portiers, kantoorbe dienden, meesterknechts, machinisten en de meest ontwikkelde werklieden. Do inschryving wordt opengesteld op Vrijdag 17 September, des avonds 8 uur, in een der kamers van het Burgerlijk Armbestuur, (Kerkgracht). De Secretaris van de Afdeeling Helder der N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis": G. DE VEN. VERLOREN een zilv. Dameshorloge, gaande van Texelsche boot naar Station, j Tegen belooning terug te bezorgen by G. MEIJER, Den Burg, Texel. (dipl. Ned. Toonk. Ver.), heeft hare lessen HERVAT. Aangifte van NIEUWE LEERLINGEN dagelijks, Kanaalweg No. 14. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd een Flinke Jongen voor loop- en bakkerijwerk. Zy die by het vak werkzaam zyn geweest genieten de voorkeur. AdresW. C. VAN BREDA, Hoofdgracht. Een gepensionneerd onderofficier Kon. Marine zoekt een gepaste betrekking, hoog salaris geen vereischte. Adres onder lett. „M.", aan 't Bureau van dit Blad. Een Marine matroos zoekt een KAMER, liefst in den omtrek van de Marinewerf. Brieven franco onder lett. „R. M.a aan boord „Van Speyk". Er kan een nette COMMENSAAL geplaatst worden. Adres: mej. Wed. BEERMAN, Vosstr. 16. Te huur het Heerenhui. a/h Ankerpark no. 21, voorbeen bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Van Labr, bevattende6 Kamers, Badkamer, Keu ken, Bykeuken, enz. voor f400 per jaar. Adres: Koningstraat 20. BOUWTERREIN te koop aan de Janzenstraat, in perceelen van ruim 100 Ms, alsmede een Woonhuis met Erf en groote Boet, aan de Spoorgracht, bet. 6 diep 23 M. Adres Firma Gebbs. v. PELT, West straat 110 en Vosstraat 10—12. TE HUUR het WOON en WINKELHUIS Weststraat 15, tevens op aanneme lijke voorwaarden te koop. Adres H. W1JKER, Aannemer, Helder. TE KOOP een groote Vlot, zoo goed als nieuw, 33 voet lang. Geschikt v. haringvlot. Compl. inventaris. Brieven onder motto „Haringvlot", aan het Bureau van dit blad. TE KOOP Adres: Vlamingstraat 7. TE KOOP een beste in de vaart zijnde BLAZER met zeil en treil, lang 50 voet. Te bevragen by KLAAS en NAN STADIG, Wieringen. AFBHAAIMi. te koop alsPlanken, eiken en grenen Palen en Vloerliggers, Rib- en Balkhout, Rasters enz., benevens een partij groote en kleine Ramen, zeer geschikt voor broeiramen, drie Klezoors en halve Metselsteenen enz. Adres H. WIJKER, Aannemer. TE KOOP Twee Burgerwoonhuizen. (Ook afzonderlijk). Gelegen in 't Centrum der gemeente. Adres: A. VAN PELT, Weezenstr. 73. TE KOOP van alle gemakken voorzien staande Bassingracht. Adies: Bassingracht 17. AFBRAAK te koop. db 138 voet gebruikt, nieuw Hout, 5X9 en 340 voet Bruggedek Deelen, breed 25 Ned.duim. roode, blauwe en gladde Dakpannen en Paaltjes. Adres: Gravenstraat 56. 1 dubb. Handlier, 1 Zuig- en Pers pomp, 1 gegalvaniseerde Waterketel, pl.m. 1400 liter inhoud, zoo goed als nieuw, Lichterketting, Blokken, Dek- kleeden, Dommekrachten, Steekwagens, Bascule, Steentangen, een party eiken Delen, Rib- en Plaathout, een houten Beeld, zeer goed voor in een tuin, een party IJzerdraad, zeer geschikt voor zeegras-of hooipersery. Eenige Zeekykers Adres Spoorstraat 17, hoek Spuistraat, Helder. Aan hetzelfde adres een partij Smidsgereedschappen, als een Draaibank, Blaasbalgen, Tangen enz. enz. DEURWAARDER H. KWANT, te Helder, zal aldaar op Zaterdag II September a-s. voorm. 10 uur, in het openbaar verkoopen op het voormalig Feestterrein a.d. Buitenhaven, 16 Houten Tenten, van diverse grootte. Voorts: 3500 geschaafde en ge ploegde Delen, van verschillende afmetin gen, 800 Battings en eene partij Ribben 2 X 3 en Schrooten 1 X 4 en hetgeen meer zal worden aangeboden, alles breeder by biljetten omschreven en alles afkom stig en in gebruik geweest op bovenge meld feestterrein. Zeer gemakkelyk voor vervoer te water gelegen, voor Texel zal kapt. C. METS, met zyn vaartuig op den verkoopdag aldaar aanwezig zyn tot inladen van 3-7 uur 'snam. Koopers van Texel hebben des avonds na inlading in gezegd schip vrij over tocht met hun personeel. van le veld elaande ROGGE en HAVER, op DE LEG en het GROOTE STUK, te Wieringen, des voormiddags 10 ure. De verkooping wordt gehouden op de perceelen. Koopers, die solide borgen stellen, mogen de betaling uitstellen tot I DECEMBER 1909. Notaris OBREEN. zal publiek verkoopen te VIERINGEN, des avonds 6 uur, in den Herberg rDE STER" te Hypolitushoef, de navolgende onroerende goederen gelegen te Wierin gen, te weten eene Huismanswoning met Eri en Landeryen, aan den Koningsweg, naby den Stroer- koogweg en aan den Walsloot, sectie C Nos. 3010, 3011, 472,853, 2079 en 2080, samen groot 2.02.40 Hectaren. Diverse perceelen LAND, gelegen als voren en aan het Zandwegje, sectie C Nos. 271, 426, 427, 430 en 2901, samen groot 3.18.80 Hectaren. Een aandeel in de kaasfabriek „Nooit Gedacht". Behoorende tot den boedel van wylen Mej. MAARTJE DE VRIES, Wed. Pibter Naus Muldek en aan hare Kin deren. En een perceel WEILAND, „deAk- kerkes" aan den Oosterdamsterweg, sectie D No. 673, groot 0.21.80 Hectaren. Behoorende tot den boedel van ge noemdeerflaatster MAARTJE DE VRIES enaan den Heer JAN JANSZOON KLEIN. Te aanvaarden de landeryen Kerstmis a.s. en de gebouwen 1 Mei 1910.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 2