Bijvoegsel van ,,'t Vliegend Blaadje", van Zaterdag II September 1909 Vergadering i d, Raad der eem Texel, Texel, 8 September. De heer N. Godfried, onderwijzer met ver plichte hoofdaote te Den Burg, is gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, om aldaar te worden be noemd tot onderwijzer 3e klasse. Het Bestuur van de afdeeling //Eierland'' der Holl. Maatschappij van Landbouw heeft de noodigo stappen gedaan voor een cursus in bemestingleer. Als leeraar zal optreden de heer H. Visser. Texel, 9 September. In de nu bijna geeindigde week werden hier weer 1180 stuks wolvee verhandeld, n.1. 806 schapen en 374 lammeren De verzendingen van wol vee zullen dit jaar wel voortduren tot November. De prijs van schapen was deze week f 9 k f 15 en van lammeren f 4 k f10 per stuk. gehouden 7 Sept. 1909. Voorzitter de heer Mr. W. F. Hiddingh, Burgem. Aanwezig 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heer W. Bakker Kz. Na opening komt aan de orde punt I. Installatie nieuw benoemde leden. Nadat de heeren Dijt, Dros, Keesom en Kikkert de gevorderde beloften hebben afge legd, worden de eerste drie heeren gelukge- wenscht met hunne herbenoeming en de heer Kikkert met zijne benoeming. De wensch wordt gesproken, dat de heer Kikkert de voetstappen van den heer Dikkers magdrukken. Genoemde heeren zeggen in het belang der gemeente werkzaam te willen zijn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. II. Mededeelingen. Ingekomen stukken. a. Schrijven van mej. E. Bakker, benoemd onderwijzeres te Waal, meldende dank betuiging en kennisgeving doende, dat zij 16 Aug. hare betrekking hoopt te aanvaarden. b. Idem van Ged. Staten, meldende dat de goedkeuring van aankoop grond, beBluit vorige vergadering, is verdaagd. c. Idem, houdende goedkenring der af- en overschrijvingen en betalingen onvoor ziene uitgaven, dienst 1908. d. Verzoek bestuur Algemeen Tehuis voor Militairen" te Helder, om subsidie. Aangehouden tot behandeling begrooting. e. Verzoek van den veldwachter J. C. v. d. Poll, om verhooging van jaarwedde. Aangehouden tot behandeling begrooting. f. Verzoek van P. Wilner, vuilnisophaal- der, verhooging salariB door meerdere werkzaamheden. Zal later behandeld worden. g. Adres van de afd. .Texel" Bond. v. N. Onderwijzers, om het herhalingsonderwijs ook aan onderwijzers, geen hoofden, op te dragen. Op voorstel van B. en W. wordt hier afwijzend op beschikt. III. Benoeming van een Wethouder. Herbenoemd wordt de lieer J. S. Djjt met 9 stemmen. 1 stem is uitgebracht op den heer P. Langeveld. De heer Dijt kan zich op de vraag van den Voorzitter, of hij de benoeming aanneemt, niet dadelijk verklaren. IV. Vaststelling suppletoir kohier van schoolgelden over het 3e kwartaal 1909. Wordt met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van f 9,90. V. Voorstel inzake loskraan haven te Oudeschild. Gaarne had men een loskraan met 50'.0 K.G. draagvermogen. Deze zou evenwel f 1200 moeten kosten, en de kraangelden zjjn niet groot. Voorgesteld wordt daarom de oude kraan te verplaatsen, kosten ongeveer f 100. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Over de plaats zal later worden beslist. VI. Voorstel betreffende het vaststellen van bepalingen omtrent melkvoorziening. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten stellen B. en W. voor in de politieverordening op te nemen dat voor de melkgereedschappen geen slootwater gebruikt mag worden, en dat men bij het vervoer in flesschen, bussen enz. voor goede sluiting en reinheid moet zorgen. Overtreding te straffen met hoogstens f 15 boete. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. VII. Vaststelling gomeenterekening over 1908. Nadat de commissie tot het nazien der rekening eenige opmerkingen gemaakt heeft, die door den Voorzitter worden toegelicht, wordt de rekening (ontvangsten f 89031 38, uitgaven 89921,29*, nadeelig saldo f 889,46*y met algemeene stemmen goedgekeurd. VIII. Aanbieding gemeente begrooting voor 1910. De begrooting met eindcijfers f 71673,42 wordt in handen gesteld van de heeren Lange veld, Dros en Kikkert. Later zal zij bjj de leden circuleeren. IX.. Aanbieding begrooting Algemeen Arm bestuur voor 1910. Wordt gesteld in handen van de heeren Mots, Z jj rn en Lap. Eindcijfers f4836,321. Gerekend is op eene gemeente-subsidie van f3250. X. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening. Wordt voorgesteld f6200 te leenen voor verbetering en aanleg wegen. Rente 4 °/0, af te lossen in hoogstens 12 jaar uit de gewone inkomsten. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. XI. Verzoeken om afschrijvingen van be lastingen. Deze, voortvloeiende uit vertrek en over lijden, worden toegestaan. Alsnu volgt de rondvraag. De heer Mets zou gaarne verplaatsing van eenige straatlantaarns te Oudeschild willen, tot verbetering van de verlichting. Een onderzoek zal worden ingesteld. De heer Langeveld meent, dat de lantaarns te Den Burg te laat worden opgestoken. Gezegd wordt, dat vroegere ontsteking meer geld zal kosten, wat de heer Dyt be aamt. De heer Dros zegt, dat de straatver lichting te Den Burg nu al meer kost, dan op al de andere dorpen der gemeente te zamen. Hierna wordt de openbare zitting gesloten en gaat men over tot behandeling van Recla mes Hoofdeljjken Omslag.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1909 | | pagina 7